Jump to content

reenkarnasyona inanıyorum

Recommended Posts

ben reenkarnasyona inanıyorum   mesela  daha önce yaşamış kişiler tekrar dünyaya geldikleri hikayeler birebir anlatıyor ve o kişi şu kişiydim diye anlatıyor   gidiyor bakıyorlar o dam ölmüş ailesi filan dedikleri şeyler doğru çıkıyor ben bunların tesadüfen bu dünyaya geldiklerine inanıyorum biz öldüğümüzde bu dünyaya gelmesek de sonsuz paralel  evrenlerden bi tanesinde geleceğime inanıyorum orada öldükten sonra başka bir paralel evrenin dünyasında geleceğime inanıyorum bu sonsuza kadar gidecek  neden inanıyorum çünkü  sonsuz tane paralel dünya var o halde ölüm o paralel evren dünyaların birinde mutlaka var etmesi gerekiyor piyango beni bu dünyada nasıl var ettiyse aynı şeyler öbür dünya için geçerli mutlaka  evreni  dünyayı ve beni  var eden şeyler öldükten sonra aynı şekilde veya farklı bir şekilde tabiki var edecek şimdi diyeceniz evren bir kere oluştu bidaha olmaz nerden biliyonuz evren oluşmadan trilyonlarca kez  kendini var edip yok etmediğini ben kesin olarak şunu söyleyim yeniden var olacağıma inanıyorum 

Sitelerde Paylaş

İnanmak nedir?

Bilinmeyen bir "ŞEY"'in var olduğuna emin olmak, kesin gözüyle bakmaktır.

Bilinmeyen bir şeyi kendine veri olarak aldığında ne olmuş oluyor?

Kendini kandırmış oluyorsun.

Çünkü varlığı bilinmediği halde kendi kendine kanıt yaratıyorsun.

Var denilen bir şey kanıtlanmadığı müddetçe o hep hiç olacaktır.

Tahminlerde bulunmak, hayaller kurmak hatta kurgular oluşturmak güzel bir şeydir, bunlar insanın gelişimi için de gereklidir, felsefe bunun için vardır ama inanmak tam tersi ilkelliktir.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, bilibid yazdı:

daha önce yaşamış kişiler tekrar dünyaya geldikleri hikayeler birebir anlatıyor ve o kişi şu kişiydim diye anlatıyor   gidiyor bakıyorlar o dam ölmüş ailesi filan dedikleri şeyler doğru çıkıyor

Bunlar hep yalan. "Bilmem kimin arkadaşı bilmem kime anlatmış, gözleriyle görmüşler" gibi yayılan şehir efsanesi. 

Cuppeli sarıklı Din tüccarları da bu hikayelerin ekmeğini yiyor. 

Nette zilyon tane cin çıkarma videosu var fakat hepsi de tiyatrocu. E sizin gibi insanlar olmasa idi nasıl değirmenlerini döndürecek bu adamlar :)

Sitelerde Paylaş

İnanınca gercekten olur mu acaba...

Hepimiz böyle inansak hemde inancımızı iyice güçlendirsek gerçekte olmasa bile bizim inancımızın etkisiyle reenkarnasyon gerçek oluverir mi...

Bir el atın arkadaşlar ha gayret az daha inansak olucak gibi bir durum mu var...

Sitelerde Paylaş
On 18.12.2019 at 23:51, bilibid yazdı:

ben reenkarnasyona inanıyorum   mesela  daha önce yaşamış kişiler tekrar dünyaya geldikleri hikayeler birebir anlatıyor ve o kişi şu kişiydim diye anlatıyor   gidiyor bakıyorlar o dam ölmüş ailesi filan dedikleri şeyler doğru çıkıyor ben bunların tesadüfen bu dünyaya geldiklerine inanıyorum biz öldüğümüzde bu dünyaya gelmesek de sonsuz paralel  evrenlerden bi tanesinde geleceğime inanıyorum orada öldükten sonra başka bir paralel evrenin dünyasında geleceğime inanıyorum bu sonsuza kadar gidecek  neden inanıyorum çünkü  sonsuz tane paralel dünya var o halde ölüm o paralel evren dünyaların birinde mutlaka var etmesi gerekiyor piyango beni bu dünyada nasıl var ettiyse aynı şeyler öbür dünya için geçerli mutlaka  evreni  dünyayı ve beni  var eden şeyler öldükten sonra aynı şekilde veya farklı bir şekilde tabiki var edecek şimdi diyeceniz evren bir kere oluştu bidaha olmaz nerden biliyonuz evren oluşmadan trilyonlarca kez  kendini var edip yok etmediğini ben kesin olarak şunu söyleyim yeniden var olacağıma inanıyorum 

Ee ne yapalım inaniyorsan

Sitelerde Paylaş

iste böyleee,

Konyada 5 yasinda bir kiz cocugu mükemmel ingilizce konusur.Herkes hayretler icindedir.Nasil olurda bu cocuk mükemmel ingilizce konusur.Ingiliiz degil TÜRK.Ingilizce ders almamis bir cocuk nasil olurda ingilizce konusur.Basindan bu durumu okuyan amarikan büyük elcisi,konyaya gider kizla ingilizce konusur.Büyük elci hayret eder.Peki öldükden sonra tekrar dirilme olmasa bu cocuk nasil ingilizce konusabilir.Evet,bazi insanlar öldükten sonra tekrar  dirilebiliyor.Bilim bu konuda henüz birsey söyleyebilmis degil.----------------------------Buyurun dinleyin.Bir türk müzik gurubu isreile gider.Adresi sora sora ilerlerken gurupdan biri artik sormaniza gerek yok,Bundan sonrasini biliyorum der.GGercekten gurubu gidecekleri kapiya Kadar götürür.Gurup sorar ülen nerden bilebildin bu adresi?Bilmem filim gibi gidecegimiz yol göründü bana der.

Evettt,okuyalim gelin:

1. 19.10.2017 · Ruhun tekrar başka bir bedende varolması size saçma gelmiş olabilir Ancak İçimizde mutlaka, “Ben buraya daha önce gelmiştim.” hissini yaşamış olanlar vardır.

• Autor: Faruk Yılmaz
    • Aufrufe: 1,3M
    • Videolänge: 7 Min.
  2. 09.12.2019 · Merhaba arkadaşlar , Reenkarnasyon 'u bir çoğunuz duymuşsunuzdur. İnsanlar ölüp tekrar dünyaya geldiklerini dünyanın bir çok yerinde söylemektedirler. Bugün Ölüp Farklı Bedende ...

• Autor: Faruk Haçin
    • Aufrufe: 12
    • Videolänge: 3 Min.
  3. 28.11.2016 · Gömüldükten Sonra Tekrar Canlanan 10 Talihsiz İnsan İlginç Bilgiler. Loading... Unsubscribe from İlginç Bilgiler? Cancel Unsubscribe. Working...

• Autor: İlginç Bilgiler
    • Aufrufe: 2,1M
    • Videolänge: 12 Min.
tarihinde tolonbey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)
On 20.12.2019 at 22:07, kirec said:

İnanınca gercekten olur mu acaba...

Hepimiz böyle inansak hemde inancımızı iyice güçlendirsek gerçekte olmasa bile bizim inancımızın etkisiyle reenkarnasyon gerçek oluverir mi...

Bir el atın arkadaşlar ha gayret az daha inansak olucak gibi bir durum mu var...

allahsız var olduysak eğer  neden öldükten sonrada allahsız var olamıyoruz  

tarihinde bilibid tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

iste böyleee,

Bay kirec,pekiiiii ,5 yasindaki bir cocuk baska türlü nasil ingilizce konusabilir.

Lübnanda adamin biri binanin üstüne cikar camasir asmaya.Camasir teli diye elekrik teline camasiri asarken carpilir ölür.Ölen adamin karisi adamdan daha yeni hamiledir.Koca ekrige carpilir ölür.Vakti gelince kadin dogum yapar.Aradan 7 yil gecer.Cocuk anasina derki ana benim eletlerim vardi, onlar nerde.Ana sasirir.Oglum ne aleti.Hani evde birseyler bozulunca kullandigim TORNAVIDA,pense,CEKIC vesaire,Oglum onlar  varda onlar senin degil babanin.Olsun ana göster bana nerdeler.Ana gösterir cekmecedeki aletleri.Ooglan tamam anne bunlar benim aletlerim der.Kadin cocuktan korkmaya baslar. Cocugünü bir ögretmen kadina anlatir.Ögretmen kadin derkii, o önceki yasaminda senin kocandi ama simdiki yasamindada senin oglun olmus.

Dünyada yanitlanmasi henüz mümkün olamayan cok sorular var.Sanirim bilim zamanla bunlarada yanit bulacaktir.Örneyin:EVRENI  AALLAH  yarattiysa,Allahi kimm yaratti sorusu gibi.Efendim evren patlamayla olustu.Yok nasil patliya bilir.Birseyler vardiysa o varolanlar nasil olustu sorularina henüz net bir yanit yok.Bekliyelim görelim.Dünya bilim adamlari daha bilim alfabesinin Asinda.Daha coooooook ekmek yemek gerek.

Amarikada ormanda 13ormanci calirkan yakinlarindaki alana bir UFO iner.OOrmanci 112 kisiyi yakalarlar UFUya korlar ve havalanir giderlerKacan ormanci polise gider durunu anlatir.Polis önce adama inanmaz,arastirma sonunda bu olaya inanirlar.Birkac gün sonra adamlar alindiklari yere birakilirlar.Ufocular demislerki siz bilgi bakimindan bizdan cok cok gerisiniz.10 kisiyi ormana birakip havalanip kavbolmuslar.Yaradilisin cözümü ya enson bulus olacak yada hic cözülemeyecek.

Baska bedenlerde dünyaya tekrar gelislere bazi din adamlarida Onay vermektedir.Yasanr Nuri hoca bunlardan biridir.

Dedeniz

Sitelerde Paylaş
On 01.01.2020 at 07:15, bilibid said:

allahsız var olduysak eğer  neden öldükten sonrada allahsız var olamıyoruz  

Olabiliriz belki...

Aslında dinlerdeki ahiret inancı da bir çeşit re enkarne olmak sayılır ama tek bir defa ve son kere olmuş oluyor...

Öbür türlü bazen insan gelip bazen tavuk olarak geri dönmek filan biraz ne bileyim sıkıntılı gibi...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...