Jump to content

Mükemmel bir ateist olmam lazım...

Recommended Posts

On 10.05.2020 at 19:14, SUPERULLAH said:

Öldürmek ahlaksizliktir gibi bir öncül ortaya koyamiyoruz mesele orada zaten. Eger tanri gibi mutlak bir ahlak koyucu yoksa, iyi-kotu ahlak dediklerimiz, kosullada gore uydurdugumuz seyler olur. Uydurulan seylerin bir baglayiciligi olmaz. Iyi kotunun gercekte olmadigi bir dunyada, insanlar niye iyi olmak zorunda olsun?

İşte bir geri zekalının diğer hezeyanları...

Yemek, içmek, sıçmak dediklerin, uydurulmuş şeyler mi? Uyumak, büyümek falan? 

Ahlak dediğin şeyin, insanın yemesi içmesi gibi taa kendinin bir parçası olduğunu anlamayan geri zekalı bir dümbüksün, sen mi islamda ruhtan falan bahsedecen birde?

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...
  • İleti 262
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

On 13.05.2020 at 03:27, anibal yazdı:

İşte bir geri zekalının diğer hezeyanları...

Yemek, içmek, sıçmak dediklerin, uydurulmuş şeyler mi? Uyumak, büyümek falan? 

Ahlak dediğin şeyin, insanın yemesi içmesi gibi taa kendinin bir parçası olduğunu anlamayan geri zekalı bir dümbüksün, sen mi islamda ruhtan falan bahsedecen birde?

Senelerdir islami eleştirirken ahlak yok diyip duruyorsun, simdi ateizm savunacam diye değişik kılıflara sokmaya çalışıyorsun. "Doğada iyi kotu diye birsey var mi yok mu?" sorusunun anlami bellidir. Sen amanda yemek içmek yok mu gibi alakasiz bir varlık tanımıyla olaya daha öncede girdin, defalarca madara oldun:)

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, SUPERULLAH yazdı:

Cahil ateistleri bulup güya mat eden bir dinci tayfası daha.. buradaki sorulara en güzel cevapları bulalım.. 

Birisi işsiz arıyor anlaşılan. Şu kayıp korona günlerinde bile açılıp bakılmayacak bir video daha.

Al sana sarı mikrofon

EYoBhrKX0AU0Gvz.png

tarihinde ApollonTheGod tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
23 saat önce, SUPERULLAH yazdı:

Cahil ateistleri bulup güya mat eden bir dinci tayfası daha.. buradaki sorulara en güzel cevapları bulalım.. 

Piramitleri de uzaylilar yapmis diyorlar.

Yukarada paylastigin videodaki sigir ile karsilasirsan ona bilgisayar simülasyonu evreninden bahset.  Dinsizin hakkindan imansiz gelir hesabi.

Sitelerde Paylaş
On 29.05.2020 at 23:38, SUPERULLAH yazdı:

bu adamın ataist olup olamadığını boşverin bu adam adanalı bile değil. adanaya izmirin denizsiz hali gibi düşünün. adanada denizin olmadığını zannediyor 

Sitelerde Paylaş
On 29.05.2020 at 23:19, SUPERULLAH said:

Senelerdir islami eleştirirken ahlak yok diyip duruyorsun, simdi ateizm savunacam diye değişik kılıflara sokmaya çalışıyorsun. "Doğada iyi kotu diye birsey var mi yok mu?" sorusunun anlami bellidir. Sen amanda yemek içmek yok mu gibi alakasiz bir varlık tanımıyla olaya daha öncede girdin, defalarca madara oldun:)

Hala boş laf üstündesin, beklendiği üzere. Neymiş o anlam, hadi bir söyle bakalım, götüboklu bir sübyancı bedevinin "ahada bu" dediği anlam mı?

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 29.05.2020 at 23:13, SUPERULLAH said:

Hani sadece kuran diyenleri eleştiriyorduk, hadisler falan yalan mi oldu şimdi? 

Bana sorma, zaten onlara yalan diyen kendini en bir hakiki müslüman sananlar.

Ve evet, hadislerde de ruha dair bir halt yok.

Sitelerde Paylaş

Tabi önce bakmak lazim karsinda tartistigin kisi mükemmel bir müslüman mi diye.  Mükemmel bir müslüman olmasi pek mümkün degil. Bana kalirsa mükemmel olacagim diyen müslüman bir anda ateist oluverir.

Mükemmel bir ateist olmaya gerek yok. En kötü ateist en iyi müslümandan daha zekidir.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
On 30.05.2020 at 22:43, deadanddark yazdı:

Piramitleri de uzaylilar yapmis diyorlar.

Yukarada paylastigin videodaki sigir ile karsilasirsan ona bilgisayar simülasyonu evreninden bahset.  Dinsizin hakkindan imansiz gelir hesabi.

Simulasyon evren mevzusuna hala gülen ateist var mi? Ben madara etmekten biktim ahahaha

Sitelerde Paylaş

Ben bir müslümanım bana islam hakkında bir şey diyeceğinizi sanmıyorum kaliteli bir ateist varsa islam'da olan yanlışları söylesin. Bu arada bana XX ülkesi veya XX mezhepi böyle demeyin. Benim dini kaynağım yalnız Kuran-ı Kerim'dir. Hz.Muhammed'in sözü olduğu iddia edilenlere inanmıyorum.  Soruları alayım.. 

Sitelerde Paylaş
43 dakika önce, turklerbirligi yazdı:

Ben bir müslümanım bana islam hakkında bir şey diyeceğinizi sanmıyorum kaliteli bir ateist varsa islam'da olan yanlışları söylesin. Bu arada bana XX ülkesi veya XX mezhepi böyle demeyin. Benim dini kaynağım yalnız Kuran-ı Kerim'dir. Hz.Muhammed'in sözü olduğu iddia edilenlere inanmıyorum.  Soruları alayım.. 

Tanri Ademi yarattiktan sonra meleklere secde edin demis. Sadece seytan secde etmeme cesareti göstermis.

Yaraticini bizzat yakindan taniyorsun, sahip oldugu gücü biliyorsun , peki seytana sahibine itaat etmeme cesareti nereden geliyor?

Seytan defolu mu? Fabrika cikis kusurlu mudur?

Sitelerde Paylaş
On 10.06.2020 at 08:43, SUPERULLAH yazdı:

Simulasyon evren mevzusuna hala gülen ateist var mi? Ben madara etmekten biktim ahahaha

Müslümanlar da buna gülebiliyor mu? Simülasyonun yapilis nedeni sadece onu yapabilecek düzeye nasil geldiklerini degil ayni zamanda insanlarin inanc/din ile nasil kandirildiklarini ve sonuclarini görmek icin de oldugunu tahmin etmek yanlis mi olur?

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, deadanddark yazdı:

Tanri Ademi yarattiktan sonra meleklere secde edin demis. Sadece seytan secde etmeme cesareti göstermis.

Yaraticini bizzat yakindan taniyorsun, sahip oldugu gücü biliyorsun , peki seytana sahibine itaat etmeme cesareti nereden geliyor?

Seytan defolu mu? Fabrika cikis kusurlu mudur?

Şeytan melek değil cindir bunu hatırlatmak gerekir. İnsan ile hayvan nasıl aynı değilse Tanrı ile insan aynı değildir. İnsan ve cinler nefsine çoğu zaman yenik düşer. Mesela Babanız kardeşini kayırsa rahatsız olursunuz ben ondan önce doğdum deyip itiraz edersiniz ama biliyosunuz ki siz babanıza bağlısınız başka yere gidemeyeceğini bilirsiniz. Lütfen mantıklı sorular sorun bunlar ilkokul sorusu.

Sitelerde Paylaş
29 dakika önce, turklerbirligi yazdı:

Şeytan melek değil cindir bunu hatırlatmak gerekir. İnsan ile hayvan nasıl aynı değilse Tanrı ile insan aynı değildir. İnsan ve cinler nefsine çoğu zaman yenik düşer. Mesela Babanız kardeşini kayırsa rahatsız olursunuz ben ondan önce doğdum deyip itiraz edersiniz ama biliyosunuz ki siz babanıza bağlısınız başka yere gidemeyeceğini bilirsiniz. Lütfen mantıklı sorular sorun bunlar ilkokul sorusu.

Sen soruyu anlamamissin.

Tekrar sorayim,

Thor geliyor ve sana öp cizmelerimi yoksa seni pekin ördegi gibi kizartirim diyor. Ne yaparsin.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, deadanddark yazdı:

Sen soruyu anlamamissin.

Tekrar sorayim,

Thor geliyor ve sana öp cizmelerimi yoksa seni pekin ördegi gibi kizartirim diyor. Ne yaparsin.

Ben anladım soruyu sen cevabı anlamadın. Senin dediğin melekler biat ediyor niye iblis etmiyor onun farklı özelliği mi var diyosun var işte bende bunu diyorum iblis melek değil onun iradesi var karşı çıkıyor Kibirleniyor. Sen File boyun eğermisin senden kuvvet olarak üstün diye İbliste böyle düşünüyor Cin olan iblis diyor ki Ben ateşten yaratıldım Adem ise topraktan ben ona secde etmem diyor. Meleklerin iradesi yok yani melekler mecbur durumda.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, turklerbirligi yazdı:

Ben anladım soruyu sen cevabı anlamadın. Senin dediğin melekler biat ediyor niye iblis etmiyor onun farklı özelliği mi var diyosun var işte bende bunu diyorum iblis melek değil onun iradesi var karşı çıkıyor Kibirleniyor. Sen File boyun eğermisin senden kuvvet olarak üstün diye İbliste böyle düşünüyor Cin olan iblis diyor ki Ben ateşten yaratıldım Adem ise topraktan ben ona secde etmem diyor. Meleklerin iradesi yok yani melekler mecbur durumda.

Yani diyorsunki Thor karsima ciksa o bana degil belkide ben ona cizmelerimi öptürürüm. 

Karsindaki thor da degil , daha güclü. Seni sonsuza dek kuzu gibi cevirecek ateste.

Ne bileyim, bunu söyleyebilmek icin ickili olmak gerek.

Sanirim senin tanrin cok fazla feminen. 

Aralarindan sadece seytanin ickili olmasi da cok ilginc. Insanlar cogu zaman grup halinde icerler.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, deadanddark yazdı:

Yani diyorsunki Thor karsima ciksa o bana degil belkide ben ona cizmelerimi öptürürüm. 

Karsindaki thor da degil , daha güclü. Seni sonsuza dek kuzu gibi cevirecek ateste.

Ne bileyim, bunu söyleyebilmek icin ickili olmak gerek.

Sanirim senin tanrin cok fazla feminen. 

Aralarindan sadece seytanin ickili olmasi da cok ilginc. Insanlar cogu zaman grup halinde icerler.

Bunun adı kibirdir niye anlamıyorsun ? İmparatorluklarda isyan çıkartanlar bilmiyor mu padişahdan yetkili kimse yok diye? Anlamıyor musun kibirli davranıyor yapmıyor. İçki içmek yasaktır. Ama bu içemiyeceğin anlamına gelmiyor istersen içersin ama bedeli var bu içkiyi içen Allah'ın gücünü bilmiyor mu? Biliyor. İblis dediğimiz varlık Cinlerin efendisiydi suç işleyen cinlere ceza kesiyordu tabiri caizse yaptığı başarılardan dolayı Allah'ın gözüne girmişti. Çok hırslı olan İblis, Adem'e secde etmesini isteyince öfkelenip kibirleniyor diyorum anlamıyor musun? Seviyeyi indirdim hadi. Kavga eden iki insan bitanesi izvandut gibi adam diğeri cılız cılız olan genellikle korkar ama bazıları var yine kafa tutar öfkelenir niye anlamıyorsun diyorum ki kendi isteğiyle yaptı zaten Allah'la anlaşmaya girdiler Allah'ın bütün kullarını hak yoldan saptırırsa eğer Allah iblisi affedecekti. Yani iblis zaten biliyor Allah'ın kudretini niye anlamıyorsun kibir bunun adı.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...