Jump to content

Mükemmel bir ateist olmam lazım...

Recommended Posts

7 saat önce, turklerbirligi yazdı:

Ben bir müslümanım bana islam hakkında bir şey diyeceğinizi sanmıyorum kaliteli bir ateist varsa islam'da olan yanlışları söylesin. Bu arada bana XX ülkesi veya XX mezhepi böyle demeyin. Benim dini kaynağım yalnız Kuran-ı Kerim'dir. Hz.Muhammed'in sözü olduğu iddia edilenlere inanmıyorum.  Soruları alayım.. 

Allah senin cocugunu bir imtihan araci olarak kullanip, kotuleri ortaya cikarmak icin tecavuz ettiriyor. Buna karsilik itaatkar olursan cennette huri duzeceksin. Bunda bir sorun gorebiliyor musun?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 262
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

2 dakika önce, SUPERULLAH yazdı:

Allah senin cocugunu bir imtihan araci olarak kullanip, kotuleri ortaya cikarmak icin tecavuz ettiriyor. Buna karsilik itaatkar olursan cennette huri duzeceksin. Bunda bir sorun gorebiliyor musun?

Siz neden irade konusunu anlamıyorsunuz? Öncelikle kader konusunu ele alalım. Kader veya Yazgı , asansör gibidir. +7 de var -7 de bunlar Allah tarafından yazılmıştır. bu katlara gitmek senin elinde -7 katı tecavüz etme olsun onu sen seçtin zorlanmadın o çocuğu başını okşayıp yüzünü güldürebilirdin bunu sana Allah zorlamıyor. Sen nasıl bir lafın ile kavga çıkarabiliyorsan bir lafın ile de kavga ayırırsın bu sözü unutma sen seçiyosun bunları. Bu dünyada siz polyanna olmak istiyorsunuz herşey iyi olmak zorunda istiyosunuz. Bir ülkede herkes okumazsa o ülke geri kalır ama bir ülkede herkes okursa ülke yine geri kalır yani herşey dozunda gerek. Tamamen eğitim gören ülke tamamen mühendisler çıkaran ülke bakkala eleman nerede bulacak kısaca şöyle bir argo tabir vardır: "Ülkeye it kopukda lazım." İmtihan olabilmen için  soru gerek soru olabilmen için öğrenci gerek. Bu dünyada ya sorusun ya öğrenci

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, turklerbirligi yazdı:

İblis dediğimiz varlık Cinlerin efendisiydi suç işleyen cinlere ceza kesiyordu tabiri caizse yaptığı başarılardan dolayı Allah'ın gözüne girmişti. Çok hırslı olan İblis, Adem'e secde etmesini isteyince öfkelenip kibirleniyor diyorum anlamıyor musun? ki kendi isteğiyle yaptı zaten Allah'la anlaşmaya girdiler Allah'ın bütün kullarını hak yoldan saptırırsa eğer Allah iblisi affedecekti. Yani iblis zaten biliyor Allah'ın kudretini niye anlamıyorsun kibir bunun adı.

Iblis ben ademden ustunum dedi, cunku ustun oldugunu ona ogreten allahti. Allaha beni yoldan cikaran sensin derken bunu soyluyor ve ademi yasak meyve ile yoldan cikararak ademin ne denli aciz bir takvada oldugunu imaninin zayifligini ortaya koyuyor. Yani allah iblise bildigi ilminin aksine hareket etmesini istiyor. Bu kibir degil, kendisiyle dalga gecen bir tanriya hadi ordan demektir. Guvenilmez olan tanri her halukarda kendisini zaten iskence edebilecektir neden boyun egsin?

Sitelerde Paylaş
Şimdi, SUPERULLAH yazdı:

Iblis ben ademden ustunum dedi, cunku ustun oldugunu ona ogreten allahti. Allaha beni yoldan cikaran sensin derken bunu soyluyor ve ademi yasak meyve ile yoldan cikararak ademin ne denli aciz bir takvada oldugunu imaninin zayifligini ortaya koyuyor. Yani allah iblise bildigi ilminin aksine hareket etmesini istiyor. Bu kibir degil, kendisiyle dalga gecen bir tanriya hadi ordan demektir. Guvenilmez olan tanri her halukarda kendisini zaten iskence edebilecektir neden boyun egsin?

Allah'ın iblisi üstün kıldığıyla ilgili bir ayet gösterir misin?

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, turklerbirligi yazdı:

Siz neden irade konusunu anlamıyorsunuz? Öncelikle kader konusunu ele alalım. Kader veya Yazgı , asansör gibidir. +7 de var -7 de bunlar Allah tarafından yazılmıştır. bu katlara gitmek senin elinde -7 katı tecavüz etme olsun onu sen seçtin zorlanmadın o çocuğu başını okşayıp yüzünü ...

Sana allahin zorladigindan falan bahseden olmadi henuz.. cocuk tecavuzunu bir imtihan araci olarak kullanmak isteyen allah degil mi? Insanlarin icindeki kotulugu ortaya cikarmak icin herseye gucu yeten bir tsnri baska birsey bulamadi mi? Senin cocuguna tecavuz ediliyirsa, bu allahin seni bununla sinamak istemesiyle olur. Sen buna razi misin degil misin onu soyle..

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, SUPERULLAH yazdı:

Sana allahin zorladigindan falan bahseden olmadi henuz.. cocuk tecavuzunu bir imtihan araci olarak kullanmak isteyen allah degil mi? Insanlarin icindeki kotulugu ortaya cikarmak icin herseye gucu yeten bir tsnri baska birsey bulamadi mi? Senin cocuguna tecavuz ediliyirsa, bu allahin seni bununla sinamak istemesiyle olur. Sen buna razi misin degil misin onu soyle..

Benim razı olup olmamam İslam'ı değiştirmez. Sen islam'a inandın fakat verdiği imtihanda tıkandıysan o senin sorunun. Allah iyiliği yarattı kötülüğü şeytan iblis oluşturdu. Ya Hakka uyacaksın ya iblise. Tecavüz eden iblise uydu. Acısını tecavüz edilen ve baba çekti. Oyunda senin karakter oluşturman ve o karaktere belli sınırlı bir yetenek vermen ve o karakteri test edip o sınırlı zekasıyla seni bulabilecek mi? Yoksa karakter mız mız bir bebek gibi banane ben istemedim ki deyip sınırlı zekasını kullanmayıp kolaya mı kaçtı? Bir söz vardır. Allah ruhları yarattığında 3 kez sormuştur 1)Rabbin kimdir ? -Allahu teala 2)Rabbin kimdir? Bir kısmı Allahu teale diğerleri şüpheye düşer 3) Rabbin kimdir? Birkısmı Rabbimiz Allah bir kısmı inkar eder. Herkes doğarken bilir Kendisini bir yaradan olduğunu yaşarken şüpheye düşer ölmeye yakın ya inkar eder ya Tekrar Allah'ı tanır. Bu yüzdendir Doğuö-Yaşam-Ölüm üçlüsü

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, turklerbirligi yazdı:

Allah'ın iblisi üstün kıldığıyla ilgili bir ayet gösterir misin?

Iblisin : "Ben ondan hayırlıyım; beni ateşten yarattın, onu ise çamurdan yarattın." dedigi ayet, bu bilgiyi kimden ogrenmis olabilir?

"Seni bütün eksikliklerden uzak tutarız. Senin bize öğrettiklerinden başka bizim hiçbir bilgimiz yoktur.. 

"Madem öyle, beni azdırdığından dolayı onları diye bosuna mi soyluyor? 

Allahin hayir sundan dolayi vs adem senden ustun dedigi var mi ? Yok..

Ki ustunlugunu her turlu kanitlayan bir iblis var ortada, adem allaha guvenmeyip ve iblisi dinleyip yasak meyveyi yememis mi?

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, SUPERULLAH yazdı:

Iblisin : "Ben ondan hayırlıyım; beni ateşten yarattın, onu ise çamurdan yarattın." dedigi ayet, bu bilgiyi kimden ogrenmis olabilir?

"Seni bütün eksikliklerden uzak tutarız. Senin bize öğrettiklerinden başka bizim hiçbir bilgimiz yoktur.. 

"Madem öyle, beni azdırdığından dolayı onları diye bosuna mi soyluyor? 

Allahin hayir sundan dolayi vs adem senden ustun dedigi var mi ? Yok..

Ki ustunlugunu her turlu kanitlayan bir iblis var ortada, adem allaha guvenmeyip ve iblisi dinleyip yasak meyveyi yememis mi?

Allah emretmiştir Herkes uymak zorundadır. İnsanı araştırman lazım İnsan metafizik alemden yanı sıra Bedeni vardır. Bedeni ve Ruhu vardır. Ruhu ölümsüzdür. Melekler ölümlüdür kıyamete kadar yani. Cinler bizden üstün değildir zayıftır.

İNSAN suresi Kuran-ı Kerim’in Medine’de inen surelerinden biridir. Bu surede, insanın yaradılmasına kadar sonsuzca uzun bir zaman geçtiğine dikkat çekilmiştir. En sonunda insan, katkılarla zenginleştirilmiş bir hücreden yaratılmış, denenmek üzere işitir ve görür kılınmıştır. Kendisine doğru yol gösterilmiştir, ister şükretsin ister nankör olsun, kendi iradesine bırakılmıştır.
İnsanın yaradılışı sadece İnsan isimli surede değil, bütün diğer surelerde de değişik yönleri ile anlatılmıştır. En önemlisi insanın yaradılacağının daha önce yaradılmış meleklere haber verilişidir. Burada meleklerden kasıt acaba insandan önce yaradılmış bütün diğer yaratıklar olabilir mi, diye düşünmüşümdür. Melekler bu duruma akıl erdirememişler ve sormuşlardır yaradıcıya, kendileri her türlü hizmeti görüp dururken insana ne gerek vardır diye. Hele bu varlık yeryüzünde kargaşa çıkarabilecekse! Yaradan’ın cevabı, “Ben sizin bilmediklerinizi bilirim” şeklindedir. İnsan yaradılınca meleklere gösterilmiş, onu kabul edip secde etmeleri istenmiştir. Bunun üzerine hepsi kabul edip secde etmiştir.

tarihinde turklerbirligi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Benim razı olup olmamam İslam'ı değiştirmez. Sen islam'a inandın fakat verdiği imtihanda tıkandıysan o senin sorunun. Allah iyiliği yarattı kötülüğü şeytan iblis oluşturdu. Ya Hakka uyacaksın ya iblise. Tecavüz eden iblise uydu. Acısını tecavüz edilen ve baba çekti. 

Kotulugu de iyiligi de yaratan allahtir. Senin, cocugunun tecavuz gibi asagilik bir imtihan sekliyle denenmesine razi olman karektersiz biri oldugunu gosterir. 

Sitelerde Paylaş

Kotulugu de iyiligi de yaratan allahtir. Senin, cocugunun tecavuz gibi asagilik bir imtihan sekliyle denenmesine razi olman karektersiz biri oldugunu gosterir. 

Hiçbir insana sorulmaz seni şu imtihana tutucaz  diye. Allah iblisi yaratmıştır iblis ise vesvese vererek kötülük yapmıştır. Hiçbir insan XX acısıyla imtihan olmak istemez yapımız gereği acı istemeyiz. Neyse yarın devam edicem uyuyorum Allah masum olanlara huzur versin

Sitelerde Paylaş

. İnsan yaradılınca meleklere gösterilmiş, onu kabul edip secde etmeleri istenmiştir. Bunun üzerine hepsi kabul edip secde etmiştir.

Sordugum sorulara alakasiz ezber cevaplar vermeye basladin. Iblis neden beni yoldan cikaran sensin diyor? Neden ustun oldugunu hem ilmince acikliyor, hem de ademi allah degilde kendisine guvendirerek birfiil kanitliyor. Allahin buna karsi iblise bir argumani var mi? Yok..

Sitelerde Paylaş
28 dakika önce, SUPERULLAH yazdı:

Şimdi diyelim ki ben gelip seni öldürdüm suçlu Allah mı olacak haşa. Eğer öyle düşünüyorsan cinayet işlemek,tecavüz etmek kimsenin suçu değil haşa Allah insanları öyle yarattı diye Allah'ı suçlayalım. Katilleri falanda salalım nasıl olsa onların suçu yok komik bir duruma düşüyorsun. Sen neden gidip bir çocuğa tecavüz etmiyorsun yada kimi neye göre seçip sen git çocuklara tecavüz et seni bunun için yaratıyorum diyor.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, turklerbirligi yazdı:

Hiçbir insana sorulmaz seni şu imtihana tutucaz  diye. Allah iblisi yaratmıştır iblis ise vesvese vererek kötülük yapmıştır. Hiçbir insan XX acısıyla imtihan olmak istemez yapımız gereği acı istemeyiz. Neyse yarın devam edicem uyuyorum Allah masum olanlara huzur versin

Hadi tecavuzle imtihan edelim diyen iblis degildir, allahin size layik gordugu bir imtihan seklidir bu.. madem allah kullara zulmetmez kaldiramayacagi yuku yuklemez, siz bunu hakediyorsunuz. Cocuklariniz esiniz akrabalariniz tecavuz edilecek allahts bunu izleyecek, sonra cennette allahin yuzune bakip cok sukur diyeceksiniz...

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, kabara yazdı:

Şimdi diyelim ki ben gelip seni öldürdüm suçlu Allah mı olacak haşa. Eğer öyle düşünüyorsan cinayet işlemek,tecavüz etmek kimsenin suçu değil haşa Allah insanları öyle yarattı diye Allah'ı suçlayalım. Katilleri falanda salalım nasıl olsa onların suçu yok komik bir duruma düşüyorsun. Sen neden gidip bir çocuğa tecavüz etmiyorsun yada kimi neye göre seçip sen git çocuklara tecavüz et seni bunun için yaratıyorum diyor.

Ben daha henuz irade konusuna girmedim, onun da sirasi var. Allah insanlarin icindeki kotulukleri cikarmak icin bir sinav sistemi tasarlamis. Atiyorum şu kisilerde demis, kendi kotuluklerinin boyutu anlasilmasi icin ancak kabaranin cocuguna tecavuz etmeleri gerek demis. Yani bir sinav sekli olarak tecavuz olgusunu isteyip tasarlayan allah.. sen buna razi misin  degil misin mesele bu...

Sitelerde Paylaş

Ben daha henuz irade konusuna girmedim, onun da sirasi var. Allah insanlarin icindeki kotulukleri cikarmak icin bir sinav sistemi tasarlamis. Atiyorum şu kisilerde demis, kendi kotuluklerinin boyutu anlasilmasi icin ancak kabaranin cocuguna tecavuz etmeleri gerek demis. Yani bir sinav sekli olarak tecavuz olgusunu isteyip tasarlayan allah.. sen buna razi misin  degil misin mesele bu...

Sen bu şekilde bir düşünüyorsan o zaman senin çocuğuna tecavüz dene birine hiç kızmaman lazım direk Allah'a kızıp suçu ona atmalısın. 

O zaman bu senin düşündüğün sisteme göre Allah seni niye yarattı sen ona inanmıyorsun onun ne işine yararsın. ? Seni iş olsun diyemi yarattı.

Sitelerde Paylaş
7 hours ago, turklerbirligi said:

Ben bir müslümanım bana islam hakkında bir şey diyeceğinizi sanmıyorum kaliteli bir ateist varsa islam'da olan yanlışları söylesin. Bu arada bana XX ülkesi veya XX mezhepi böyle demeyin. Benim dini kaynağım yalnız Kuran-ı Kerim'dir. Hz.Muhammed'in sözü olduğu iddia edilenlere inanmıyorum.  Soruları alayım.. 

Mesela..

Biliyorsunuz namazın vakitleri farzdır. "Farz." ..Şakası, hatası yoktur yani.

1- Kutuplarda namaz nasıl kılınır? Ya oruç..?

2- Bir de kuranda tecavüzün cezası nedir? Sübyancılığın? Kanayan yara. Hatta ortadoğuda da bayağı var nedense(!)

Alkolün biletini şıp diye kesen; peygamberin evine nasıl girileceğinden, kimle çiftleşeceğine kadar, bugün hiçbir işimize yaramayacak detaylara bile "spesifik olarak" giren bir kitabın, üsttekileri es geçmiş olması imkansız sanırım. Yazarı kısıtsız olduğuna göre, yer kısıtlılığı gibi bir mazereti de olamaz. Yer kısıtı, kısıtlı insanlara dair bir handikaptır. Haşa, tanrı için söz konusu bile olamaz filhakika..

Yorum yok tabi. Sadece kuran.

Sitelerde Paylaş

Birde senin önüne binlerce seçenek koymuşken sen neden gidip çocuğa tecavüz edersin. Sana bir irade vermiş mi vermiş sana diyormu kötü işler yapma cehenneme gidersin. Kötü işler yapan zaten cezasını çekecek.İşte anlamadığınız nokta tamda burası o kul yaratılırken tecavüz etmesi için yaratılmıyor kul kendini aşağı çekerek hayvandan daha aşağı bir konuma düşerek yapıyor bunları.Sen iyiliği tercih etmeyip kötü işler yapacaksın sonra suçu kolaya kaçarak Allah'a atacaksın. Kesinlikle konu insanın tercihleri ve aşağılık olmasındandır.Suçu Allah'a atarak sözde dini yada Allah'ı suçlamak basit bir hata ve yanlış yönlendirmedir.

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, kabara said:

Birde senin önüne binlerce seçenek koymuşken sen neden gidip çocuğa tecavüz edersin. Sana bir irade vermiş mi vermiş sana diyormu kötü işler yapma cehenneme gidersin. Kötü işler yapan zaten cezasını çekecek.İşte anlamadığınız nokta tamda burası o kul yaratılırken tecavüz etmesi için yaratılmıyor kul kendini aşağı çekerek hayvandan daha aşağı bir konuma düşerek yapıyor bunları.Sen iyiliği tercih etmeyip kötü işler yapacaksın sonra suçu kolaya kaçarak Allah'a atacaksın. Kesinlikle konu insanın tercihleri ve aşağılık olmasındandır.Suçu Allah'a atarak sözde dini yada Allah'ı suçlamak basit bir hata ve yanlış yönlendirmedir.

Senin karına kızına tecavüz edildiği vakit de böyle düşünür, zil takıp oynarsın o zaman.

Da biz seni sormuyoruz ki?

Haticeyi geç. Neticeye bak.

Tecavüzler olmuş mu? İnsanlar bunun için ızdırap çekmiş mi?

Peki allah baba bunun başka türlüsünü de yapabilir miydi?!

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, kabara yazdı:

Sen bu şekilde bir düşünüyorsan o zaman senin çocuğuna tecavüz dene birine hiç kızmaman lazım direk Allah'a kızıp suçu ona atmalısın. 

O zaman bu senin düşündüğün sisteme göre Allah seni niye yarattı sen ona inanmıyorsun onun ne işine yararsın. ? Seni iş olsun diyemi yarattı.

Tecavuz edene kizmayacaksina niye getirmeye calisiyorsun, ezberinizden cikin artik. Tecavuz edene de kiz, bunu gorup onlemeyene de kiz, bunu herseye gucu yettigi halde onursuzca imtihan araci olarak secene kizginligin en buyugunu hisset..

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, teflon yazdı:

Senin karına kızına tecavüz edildiği vakit de böyle düşünür, zil takıp oynarsın o zaman.

Da biz seni sormuyoruz ki?

Haticeyi geç. Neticeye bak.

Tecavüzler olmuş mu? İnsanlar bunun için ızdırap çekmiş mi?

Peki allah baba bunun başka türlüsünü de yapabilir miydi?!

Senin düşüncene göre onu yapman lazım çünkü nasıl olsa Allah suçu karına kızına tecavüz edildiği zaman oynaman lazım senin. Allah öyle uygun görmüş kimseye kızamasın senin düşüncene göre. Ben öyle düşünmediğim için benim değil senin oynaman lazım. Çarpıtarak bir yere gidemezsin.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...