Jump to content

Engin Ardıç denen bunak

Recommended Posts

Aslında konuşulmaya değmeyecek bir müptezel hakkında başlık açtım kusura bakmayın ama sormadan edemeyeceğim...

Bu herif ateist olmasına ve günlük hayatında dinle zerre kadar alakası olmamasına rağmen neden yıllardır İslamcıların, gericilerin götünü yalıyor, bilen var mı? Niye toplumun aydınlık ve çağdaş yüzünü temsil eden seküler kesime kin ve nefret duyuyor, şuursuzca Atatürk'le uğraşıyor, Cumhuriyet'in bütün kazanımlarına düşmanca yaklaşıyor?

Güya çok zeki ve kültürlü olduğu söylenen bu herifin derdi ne acaba??

İlber Ortaylı bu herif için bir keresinde "eski solcu, alkolik" tabirini kullanmıştı!

Aşırı alkol almaktan beyni sulanmış olabilir mi Ardıç'ın? Patolojik bir vakayla karşı karşıyayız gibi geliyor bana...

Sitelerde Paylaş

Bu bir karakter meselesidir,  kendine göre doğrudur, inanç veya ideolojiyle alakası yoktur.

Sakala göre tarak vurma olayı görünüşte kişiyi bağlasa da gerçekte ise toplumları yönlendirme, devleti etkileme gibi çok büyük fonksiyonu vardır.

Örneğin bir gün önce AKP iktidarına ve tayyibe demediğini bırakmayan MHP ve Bahçeli ertesi gün ona övgüler dizerek Cumhurbaşkanı olmasını sağlamıştır.

Babadan ve aileden solcu olmalarına rağmen Altan ailesi bir Taraf gazetesi sayesinde koskoca orduyu bir kaç yıl içinde halkın gözünden düşürebildiler.

Tarih bunlar gibi döneme göre oynayanlarla dolu.

Oysa aynı kişiler yarın Atatürkçülük zirve yapsın bu defa Atatürkçü olarak görürsün.

Ayrıca insanların çoğunun yapısı böyledir, hani azınlıkta değillerdir, bu yüzden her dönem yerleri oluyor.

Bu ülkeden örnek verelim, bu ülkenin halkı kim güçlüyse hep ondan yana oldular, Atatürk'ü Menderese sattılar, Ecevit'i Kenan Evren'e sattılar, şimdi de tayyiple birlikte tüm ülkeyi satıyorlar.

Böyle millete ancak böyle yazar, böyle yöneten olur, Atatürk gibiler on numara büyük gelir.

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, bilgivehis yazdı:

Tarih bunlar gibi döneme göre oynayanlarla dolu.

Oysa aynı kişiler yarın Atatürkçülük zirve yapsın bu defa Atatürkçü olarak görürsün.

Katılıyorum... Devran bir dönsün, güç bir el değiştirsin, dengeler bir bozulsun, bu Engin Ardıç gibi (veya Nagehan Alçı gibi) karaktersiz tipler derhal ağız değiştirirler, saf değiştirirler... Zaten bu yanardöner tiplere, bugün yalakalık yaptıkları kesimler bile tam olarak güvenmiyorlardır, bunları kullanışlı aptallar olarak görüyorlardır eminim ki...

Sitelerde Paylaş

Liboş diye tabir edilen kişilerin asla şaşmayan özelliğidir. Bunda şaşılacak ne var ki soruluyor?

Sevan Nişanyan, Ali Nesin, Ayşe Hür ve Ahmet Altan gibilerin bir kopyasından birisi. Muhtemelen R.O.K ve Nagehan da ateisttir. Hatta elimde bir kanıt olmasa da dincilerin baş putlarından Adnan Menderes'in de ateist olduğunu tahmin ediyorum.

Bunların hepsi akıl hastasıdır, çıkış noktaları Atatürk'e ve Kemalistlere düşmanlıklarıdır. Atatürk düşmanlığı bir düşünce özgürlüğü değil tedavisi mümkün olmayan bir akıl ve ruh hastalığıdır. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...