Jump to content

Videodaki ateist kadar inatçısı burada yoktur herhalde

Recommended Posts

• İleti 78
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

26 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

ateist  kişi  hiçbirine yanıt  veremedi  bile  buradakiler  bile  veremez  diye  kesin  video  olduğu için attım. 

Veremesin.

Farzet ki buradakiler de veremez...

Eeee?!

Ne olacak, senin bu halin?

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Samimi olarak  soruyorum  videoyu  izlediysen  hiç  mi  mantıklı  argümanlar  yok  yani  ihtimal  olarak  düşündürmedi  mi  sizi?

Sen hiçbir zaman samimi olmadın ki!

Sen kim, samimilik kim?!

Sitelerde Paylaş
40 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

ateist  kişi  hiçbirine yanıt  veremedi  bile  buradakiler  bile  veremez  diye  kesin  video  olduğu için attım. 

Videodaki arkadaşı tebrik ediyorum, beden dersi almış tamamen beyinsiz papağan bir nurcunun karşısında bozuntuya vermeden durabilmiş. 

Mesela hangisine yanıt veremedi? Konuşmasına müsade edilince konuşuyor karşıdaki de sözünü kesip allah yaptı diyor, neye cevap verememiş? Soru ne?

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, bayşapka yazdı:

Videodaki arkadaşı tebrik ediyorum, beden dersi almış tamamen beyinsiz papağan bir nurcunun karşısında bozuntuya vermeden durabilmiş. 

Mesela hangisine yanıt veremedi? Konuşmasına müsade edilince konuşuyor karşıdaki de sözünü kesip allah yaptı diyor, neye cevap verememiş? Soru ne?

her şeye  tesadüf  dedi.

Spiker  her şey insan için deyince  meyvelerden  örnek  falan  put  gibi kaldı .Sacma  şekilde  tütün  örneğini verdi.

big  bang  yokluktan  yaratılış  dedi  bilmiyorum dedi.

hücre  atomdan  oluşuyor  atomlar  şuursuz  bilinçsiz  ilimsiz  dedi  ama  çocuk  put  kesildi  açıklamak için tanrı yı  kullanmıyorum  deyip  kurtulmaya  çalıştı  ama  esas  konu  bir iş  varsa  işi  yapan  olmak  zorunda  ilkesini  görmezden  geldi.

Evren  ve  içindekiler  bir  iş bir eylemdir. Yapanı olmalıdır.Bina  mühendis  örneğinde binanın ustası  olmalı  deyip  mükemmel  sistemleri tesadüfe  verdi. Nitekim  videoyu  izlediniz  çocuğun  dediklerini  yeterli bulduysaniz  ilginç kısacası  ilk  bakışta  komik  duruyor  ve  yetersiz  duruyor.

Sitelerde Paylaş
22 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

tamam  o zaman  videoda ki  soruları  düzgunce  yanitlayın  ki  kaliteli  ateist  olduğunuz  ortaya  çıksın 

Yine müslümanlığa meyillendin herhalde.

Gerçi bu Arap dininden hiç çıkmamıştın zaten.

Hadi, şimdi ikile...

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, kavak yazdı:

Yine müslümanlığa meyillendin herhalde.

Gerçi bu Arap dininden hiç çıkmamıştın zaten.

Hadi, şimdi ikile...

hala  aynı  terane  benim  dinde  olup  olmamdan  bağımsız  olarak  bu  soruları  cevaplayamiyorsaniz  ateistliginizin  ne  anlamı  var?Yani  videoda ki  argümanların  üzerinde  düşünüp  bir  karara  vardiniz  mı  yoksa  atomlar da  ilim  irade  kudret  bilgi  var  mı  diyorsunuz?Eğer  öyle ise  kanitlayabilirsiniz.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, akılsızşuursuzatom yazdı:

hala  aynı  terane  benim  dinde  olup  olmamdan  bağımsız  olarak  bu  soruları  cevaplayamiyorsaniz  ateistliginizin  ne  anlamı  var?Yani  videoda ki  argümanların  üzerinde  düşünüp  bir  karara  vardiniz  mı  yoksa  atomlar da  ilim  irade  kudret  bilgi  var  mı  diyorsunuz?Eğer  öyle ise  kanitlayabilirsiniz.

Zırvalıyorsun ve boyundan büyük laflar ediyorsun.

Hala mı anlamadın?

Soru basit:

Bu Arap tanrısı vardır mı diyorsun?

Evet mi, hayır mı?

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, akılsızşuursuzatom said:

Te allaam..

Neredeyse hepsinin cevabı bizzat verilmiş, bir çoğu da sana verilmiş şeyleri tekrar tekrar sorduğun ya da bu garabet videoları onlara vesile ettiğin halde, fırsat buldukça cevaplayalım diyelim hadi.

1- Ancak önce o soruları ya da her ne haltsa işte onları zahmet edip şuraya listele bakalım. Emeksiz yemek yok. Sana laf anlatacaz diye beyin ölümüne değin sebebiyet verebilecek şu videoya 20 dk. ayırmaya gerek de. Evet önce liste. Kaşıkla yazıp çuvalla bekliyorsun. Yok öyle. Böyle yaparsak belki daha az abanırsın buraya kimbilir..Liste yoksa cevap da yok.

2-  Peki biz yazdık diyelim. O cevapları alıp o sayfanın altına koymaya dötün yiyecek mi?

3- Götürüp altına koydun diyelim, peki o sayfa sahibinin o cevapları orada aleni muhafaza etmeyi dötü yiyecek mi? Bunun garantisini verebilir misin?

Bunlardan biri yoksa. Benim adıma cevap da yok. Muhtemelen diyelim, yok..

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, teflon yazdı:

Te allaam..

Neredeyse hepsinin cevabı bizzat verilmiş, bir çoğu da sana verilmiş şeyleri tekrar tekrar sorduğun ya da bu garabet videoları onlara vesile ettiğin halde, fırsat buldukça cevaplayalım diyelim hadi.

1- Ancak önce o soruları ya da her ne haltsa işte onları zahmet edip şuraya listele bakalım. Emeksiz yemek yok. Sana laf anlatacaz diye beyin ölümüne değin sebebiyet verebilecek şu videoya 20 dk. ayırmaya gerek de. Evet önce liste. Kaşıkla yazıp çuvalla bekliyorsun. Yok öyle. Böyle yaparsak belki daha az abanırsın buraya kimbilir..Liste yoksa cevap da yok.

2-  Peki biz yazdık diyelim. O cevapları alıp o sayfanın altına koymaya dötün yiyecek mi?

3- Götürüp altına koydun diyelim, peki o sayfa sahibinin o cevapları orada aleni muhafaza etmeyi dötü yiyecek mi? Bunun garantisini verebilir misin?

Bunlardan biri yoksa. Benim adıma cevap da yok. Muhtemelen diyelim, yok..

Direk watsap  üzerinden  iletişime  gececegime  emin  olabilirsiniz. Lakin  ben  videodaki  meseleleri  sorarsam  eksik  kalabilir diye  izlemenizi  rica ediyorum.Sizlerin  değerli  fikirlerinden sonra  iletişime  geçeceğim 

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, akılsızşuursuzatom said:

Direk watsap  üzerinden  iletişime  gececegime  emin  olabilirsiniz. Lakin  ben  videodaki  meseleleri  sorarsam  eksik  kalabilir diye  izlemenizi  rica ediyorum.Sizlerin  değerli  fikirlerinden sonra  iletişime  geçeceğim 

Liste.

Sitelerde Paylaş

Aklı olan, soytarıların videolarına izleyerek prim vermez.

Hatta yönetici olsa idim bu soytarılığa izin vermez ve video linklerini silerdim. Propaganda ve işlerine gelmeyen konuları geçmişe atma amaçlı bu gibi video kopyalama konuları hiç bitmez. Malesef ki forumu ziyaret eden kimseler sayfalarca geçmiş konulara çok nadiren bakar.

Bunu bilen maaşlı yapılar yada dine saplanmış manyaklar, inançlarının cıkmazları ortaya çıkmasın diye uğraşıyor. 

En mantıklı açıklama bu. 

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, teflon yazdı:

Liste.

1.  tesadüf  meselesi; ateist  her şey tesadüf dedi  yanlış  anlaşılacak  bir  söylem  tabiki.

2.Cokca  anlattığınız  için  sadece  videoda  geçtiği için yazıyorum; her şey  insan  için  yaratılmış  fikri; ateist  hadi  elma  insan  için tütün  de  mi  insan için deyince spiker  bu  kez; her şey zıttıyla  bilinebilir  ilkesini  söylüyor  yani  insan  için  ama  kötü  diye de  belirtiyor  diyor Allah. 

3.Evrime girer  gibi  oldu  konu;aminoasitlerin  her defasında  vücuda  yararlı  olması veya  yediğimiz  besinlerin  her  defasında  aynı  şeyin  yararlı  olması tesadüf  olamaz  dedi.

4.Sitem  edeceğinizi tahmin etsemde  video da yine; atomlarda  hiçbir şey yok  demek  ki  bir  yerden  emir  alıyorlar  gibi  söylemler. Birazda  edebiyat yaparak; bir şey hem hakim hem  mahkum olamaz yani; atomlar  hem  emir  veriyor  bir araya  geliyor  sonra  mahkum  oluyorlar  kendi  kendilerine  emirlere  boyun  eğiyorlar  gibi  tuhaf  ve  insansı  bir  bakış  açısına  benzer  ibareler  kullandı. 

5.Big  bang  sonsuz  hacim  sonsuz yoğunluk  yani  yoktan  yaratma dedi bilim adamları yokluğu  tarif etmek için sıfır  hacim  sonsuz  yoğunluk tabirini  kullaniyorlarmis  bu aslında  tamamen  yokluk  olup  harekete  geçme  anlamına  geliyormuş.

bu ve  bu minvalde  geçen  ve  belki  ateistlerin demediği bir şeyi  tesadüf  ifadesi  altında sergileyen bir video gibi 

Sitelerde Paylaş
9 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

1.  tesadüf  meselesi; ateist  her şey tesadüf dedi  yanlış  anlaşılacak  bir  söylem  tabiki.

2.Cokca  anlattığınız  için  sadece  videoda  geçtiği için yazıyorum; her şey  insan  için  yaratılmış  fikri; ateist  hadi  elma  insan  için tütün  de  mi  insan için deyince spiker  bu  kez; her şey zıttıyla  bilinebilir  ilkesini  söylüyor  yani  insan  için  ama  kötü  diye de  belirtiyor  diyor Allah. 

3.Evrime girer  gibi  oldu  konu;aminoasitlerin  her defasında  vücuda  yararlı  olması veya  yediğimiz  besinlerin  her  defasında  aynı  şeyin  yararlı  olması tesadüf  olamaz  dedi.

4.Sitem  edeceğinizi tahmin etsemde  video da yine; atomlarda  hiçbir şey yok  demek  ki  bir  yerden  emir  alıyorlar  gibi  söylemler. Birazda  edebiyat yaparak; bir şey hem hakim hem  mahkum olamaz yani; atomlar  hem  emir  veriyor  bir araya  geliyor  sonra  mahkum  oluyorlar  kendi  kendilerine  emirlere  boyun  eğiyorlar  gibi  tuhaf  ve  insansı  bir  bakış  açısına  benzer  ibareler  kullandı. 

5.Big  bang  sonsuz  hacim  sonsuz yoğunluk  yani  yoktan  yaratma dedi bilim adamları yokluğu  tarif etmek için sıfır  hacim  sonsuz  yoğunluk tabirini  kullaniyorlarmis  bu aslında  tamamen  yokluk  olup  harekete  geçme  anlamına  geliyormuş.

bu ve  bu minvalde  geçen  ve  belki  ateistlerin demediği bir şeyi  tesadüf  ifadesi  altında sergileyen bir video gibi 

"buradakiler  bile  veremez  diye  kesin  video  olduğu için attım.." dediğin videodaki sorular bunlar mı şimdi?!!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...