Jump to content

Bir sistemi inceliyoruz.

Recommended Posts

15 saat önce, John_Ahmet yazdı:

Sen yazdıklarımı okumuyor musun? Bunu dikkate alıp bunun en fazla 3 ton olabileceğini yazdım ve motor kuvveti oluşturan ağırlıktan düştüm. yaklaşık 5,5 tondan düşsen de 2,5 ton kalıyor.

Şunu yavaş yavaş anlayarak oku!

Evet bunu ilk ben söylemiştim. Üstteki kapalı alttaki açık olacak yanlış çizilmiş fakat bu bir şeyi değiştirmiyor. Hâlâ büyük ölçüde pozitif kuvvet var ve bu sürekli tazeleniyor. Ayrıca doğru anlamak için sisteme döndürebileceği kadar yükün bağlı olduğunu düşün. Çünkü sistemi durdursan da suyun sağ tarafa geçmesini önleyemezsin ve bu da bir süre sonra 5,5 tonluk bir fazladan ağırlığın sol tarafa geçmesi demektir. Sistemi yavaşlatacak bir yük bağlarsan bu kuvvet sürekli olarak sistemi belirli bir güçte döndürecektir.

Gerçekten bunu anlayamıyor musun? Bari cevap yazacaksan kayda değer bir şeyler yaz! Önce şu yazıyı yavaşça anlayarak bir daha oku!

deAth-m2.gif

bir tane formül yaz.sayfalarca yazı yazacağına.

sayısal bölüm okumuşsun edebiyat yapıyorsun. :)

Bir tanede ölçekli şema çiz.ölçeksiz çizersen  kütle merkezlerinin nerede olduğunu göremezsin.

Gerçi kütle merkezininde ne olduğunuda bilmiyorsun.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 147
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

12 saat önce, mirasyedi yazdı:

bir tane formül yaz.sayfalarca yazı yazacağına.

sayısal bölüm okumuşsun edebiyat yapıyorsun. :)

Bir tanede ölçekli şema çiz.ölçeksiz çizersen  kütle merkezlerinin nerede olduğunu göremezsin.

Gerçi kütle merkezininde ne olduğunuda bilmiyorsun.

Formülleri yazsam ne olur ki, iki yüzlüsün hemen hepiniz öylesiniz. Yazdığımla kalırım ve hiç geçerli olmayan sebeplerle konuyu başka bir noktaya taşıyıp anlaşılmasını zorlaştırmaya devam edeceksiniz. Bunu benim yapmam sorunu çözmüyor. Sizin yapmanız özellikle gerekiyor çünkü yeteri kadar kafa yormadan anlaşılmıyor.

Şimdi son bir deneme daha yapayım. Öncelikle konuyu tazelemek için özet geçeyim ve soruları sorayım. Kapsamlı bir simülasyon hazırlamadan da bazı basit soruların cevaplarını vererek anlamaya başlayabiliriz.

deAth-m2.gif

Şekildeki bir aksaklıktan dolayı özür diliyorum. Üstteki piston kapalı ve alttaki açık olmalıydı. Neyse hemen açıklayayım.

Şekildeki kırmızı pistonlar 1 m3 hacmindedir ve özkütlesi 3 ton / m3 tür. Mavi renkteki piston yuvaları da aynı şekilde 1 metreküptür. Pistonlar kapalı iken aralarında 1,5 metre mesafe vardır. Şekildeki daireler 3 metre çapındadır. Mavi su boruları ise 5 cm çapındadır.

Şimdi 12 pistonlu sistem (şekilde 10 piston var aldanmayın), dairelerin merkezinden birer mil ile aşağıdan ve yukarıdan bir standa sabitleniyor ve en az sürtünme ile dönebilecek şekilde ayarlanıyor ve toplam piston hacminin (12 m3) yarısı kadar pistonların içerisine su veriliyor. Ayrıca yukarıdaki ve aşağıdaki miller birleştirilerek bir alternatöre gerekli redüksiyon ile bağlanıyor.

Anlattıklarım sizi yanıltmasın şekle ilk baktığınızda ne anlıyorsanız anlamanız gereken odur, daha karmaşık değil.

Sistem herhangi bir anda serbest bırakıldığında sağ taraftaki pistonlar suyu sol taraftaki pistonlara pompalayacaktır. (Bu konuda bir şüpheniz varsa sistemin yüksekliğini hesaplayıp bunu başarıp başaramayacağını hesaplayın ayrıca sol taraftaki pistonların da aynı güçte suyu vakumlayacağını lütfen ihmal etmeyin.)

Dolayısıyla sistemde sağ taraftaki su sürekli sol tarafa geçme eğilimindedir ve bu durum ciddi bir dengesizlik oluşturacak ve sistemin saat yönünün tersine doğru dönmesine sebep olacaktır.

Şimdi bahsettiğim hesapları yapın ve bana sakın termodinamik fetvası vermeyin sadece hesapları yapın.

Ancak şunu fark edebilirsiniz pistonların açılıp kapanmasından dolayı bir ağırlık merkezi dengesizliği oluşacak ve bu da sistemin dönmesine engel olacaktır diyebilirsiniz. Bunu hesap yapmadan söylemeniz çok doğal çünkü herkese bu türden bir sistemin çalışmayacağı telkin edildi.

Fakat ağırlığa dik etkiyen kuvvetleri sol ve sağ tarafta dengelediğinizde yaklaşık 16,5 ton = 16,5 ton eşitliğini görürsünüz ve su bu dengeyi bozar. Suyun oluşturduğu yaklaşık 5 tonluk bu dengesizlik sistemin motorudur. Ağırlıkta maksimum 3 tonluk bir açılıp kapanmadan dolayı bir dengesizlik oluşacağını düşünseniz de bunu 5 tondan çıkarsanız hâlâ 2 tonluk bir motor kuvveti sürekli tazelenerek sistemin dönmesini sağlayan motor kuvveti oluşturacaktır.

Şimdi öncelikle ilk iki soruyu cevaplayıp 3. yü anlamaya çalışın.

1. Şimdi sistemi tamamen susuz düşünün. Pistonların içerisindeki suyu boşalttık ve pistonlar rahatça açılıp kapanabiliyorken örneğin sistemin 5 tur döndürmek isteyelim. Bunu yaparken pistonların açılıp kapanırken oluşturacağı merkezi dengesizlik için hareketi sağlamak için kayışa maksimum ne kadar tork uygulamalıyız? Soru gayet açık değil mi? BAzı parametreler için ilk yazımı okuyabilirsiniz.

2. Şimdi sistemi sulu düşünelim ve sisteme kilit vurup durduralım ve sağ en alttaki piston sol en üstteki pistona suyu rahatlıkla pompalayabilir mi? Soldaki pistonun da suyu vakumlayacağını ihmal etmeyelim. Ya da suyu maksimum ne kadar yüksekliğe pompalayabilirler?

3. 1. soruda sistemin dönmesine engel olacak maksimum torku hesapladık. İkinci de ise suyu sürekli pompalayacağını hesapladık. Şimdi sağ taraftaki 6 ton suyun sol tarafa geçip 1,5 * 6000 kg yaklaşık 9000 N.m tork uygulayarak sistemi döndürmeye başlayacağını anlıyoruz. Dönmesine engel olan maksimum zorlanma torkunun bu kuvvetten fazla olmadığını da hesapladıysak sistemin saat yönünün tersine doğru döneceğini anlamış oluruz.

Ayrıca fark ettiyseniz sistemin dönmesini ne kadar yavaşlatırsanız dönme torku da o oranda artacaktır. Bu nedenle sistemi boşta bırakmıyoruz ve uygun ölçüde redüksiyonlu alternatör bağlayarak güç üretiyoruz.

(Not: Ağırlıkların kütle merkezine olan 50cm olan uzaklığını da dahil ederseniz kuvvet kolu 2m olarak da alınabilir.)

(1. ve 2. soruda alternatör bağlı değil, dahil etmenize gerek yok ki zaten zorlanma torkundan bahsetmedik.)

Hesaplamalar için gerekli parametrelerin yeterli olmadığını düşünüyorsanız lütfen belirtin. Ben kaba bir hesap için yeterli olacak bilgileri yazımda belirttim. Yeterli olacağını umuyorum.

tarihinde John_Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, kabara yazdı:

Ben çok anlamam bu işlerden ama gözeme çarpan hortomlar oldu. Hortomlar şekildeki gibi ise dönemez. Pot kırdıysam kusura bakmayın. Mantıkmen öyle görünüyor.

O kısmı merak etme oraya buraya dolanmayacak şekilde onları döner sisteme sağlıklı şekilde montajlayabiliyoruz. Bu bir sorun değil. Sorduğum sorulara verecek cevabın yoksa lütfen cevap yazmadan buraları cevap yazacak olanlar için kendi haline bırak. Kusura bakma yazıları tekrarlamak zorunda kalıyorum çünkü herkes son yazılana bakıyor.

Sitelerde Paylaş
On 23.04.2020 at 03:51, John_Ahmet yazdı:

. Şimdi sistemi sulu düşünelim ve sisteme kilit vurup durduralım ve sağ en alttaki piston sol en üstteki pistona suyu rahatlıkla pompalayabilir mi? Soldaki pistonun da suyu vakumlayacağını ihmal etmeyelim. Ya da suyu maksimum ne kadar yüksekliğe pompalayabilirler?

senin verdiğin değerler ile en alttaki piston en üstteki pistona su pompalayamaz. :)

su basma yüksekliği kasnak üstündeki kütlenin dönme açısına  göre değişir.

kütle kasnağın veya dişlinin en altında iken dönme açısını sıfır kabul edersek basma yüksekliği sıfırdır.

90 derece olduğunda maksimum basma yüksekliğine ulaşır.senin verdiğin değerlere göre 3 metre oluyor.

emme kısmının grafiğini atmadım.çünkü emme ile basma kütleleri açısı her zaman aynı olmuyor.

Birde yazdığım formül 0 ile 90 derece arasında geçerli.pempe bölgede yani.

https://www.desmos.com/calculator/3piuadwybj

2.thumb.jpg.3cb43105d9b2cb90645ec85af6202efc.jpg

tarihinde mirasyedi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, mirasyedi yazdı:

senin verdiğin değerler ile en alttaki piston en üstteki pistona su pompalayamaz. :)

su basma yüksekliği kasnak üstündeki kütlenin dönme açısına  göre değişir.

kütle kasnağın veya dişlinin en altında iken dönme açısını sıfır kabul edersek basma yüksekliği sıfırdır.

90 derece olduğunda maksimum basma yüksekliğine ulaşır.senin verdiğin değerlere göre 3 metre oluyor.

emme kısmının grafiğini atmadım.çünkü emme ile basma kütleleri açısı her zaman aynı olmuyor.

Birde yazdığım formül 0 ile 90 derece arasında geçerli.pempe bölgede yani.

Zaten sağ taraftaki dik duran piston kast ediliyor. O seviyeye geldiğinde elbette!

Zorlama kendini sistem çalışıyor. İTÜ'nün forumuna yazdım. Sistem çalışıyor. Orada enerji devrimi yapıyorum. :)

Sitelerde Paylaş
26 dakika önce, John_Ahmet yazdı:

Zaten sağ taraftaki dik duran piston kast ediliyor. O seviyeye geldiğinde elbette!

Zorlama kendini sistem çalışıyor. İTÜ'nün forumuna yazdım. Sistem çalışıyor. Orada enerji devrimi yapıyorum. :)

sistem çalışmıyor.

Foruma baktım bir hesap formül göremedim.

Sen zaten reklam yapıyorsun.

Elinde çalışan bir numune yok.

Çalıştığını gösteren bir denklemde yazamıyorsun.

O forumda yazdıkları gibi zihinsel sorunları olan birisin. :)

sana tavsiye ettiğim kitabı aldın mı?

Gerçi kitap  eline geçsede anlayacağını zannetmiyorum.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, mirasyedi yazdı:

sistem çalışmıyor.

Foruma baktım bir hesap formül göremedim.

Sen zaten reklam yapıyorsun.

Elinde çalışan bir numune yok.

Çalıştığını gösteren bir denklemde yazamıyorsun.

O forumda yazdıkları gibi zihinsel sorunları olan birisin. :)

sana tavsiye ettiğim kitabı aldın mı?

Gerçi kitap  eline geçsede anlayacağını zannetmiyorum.

Bak geri zekalı bu benim hayal dünyamda ürettiğim ve yitip gidecek bir konu değil.

Teorisi şu kitapta anlatılıyor. Tüm içindekliler kısmını okuduktan sonra kitabın tamamını okur musun?

Okumazsan seninle bir daha muhatap olmayacağım.

pdf olarak indirebilirsin.

http://www.latifmutlu.com/enerji-devrimi/

Sitelerde Paylaş
24 dakika önce, John_Ahmet yazdı:

Bak geri zekalı bu benim hayal dünyamda ürettiğim ve yitip gidecek bir konu değil.

Teorisi şu kitapta anlatılıyor. Tüm içindekliler kısmını okuduktan sonra kitabın tamamını okur musun?

Okumazsan seninle bir daha muhatap olmayacağım.

pdf olarak indirebilirsin.

http://www.latifmutlu.com/enerji-devrimi/

Tek yapacağınız şey bir çalışan örnek yapmak.Yada formul yazıp ispatlamak.

ikiside yok sizde. :)

o kitabı okurum ama içerisinde denklem filan yoksa ciddiye almam.

O kitabın yazarı yaşamıyor.yaşasa ona sorardık.anladın mı zihinsel özürlü.

anibal gibi ortaya sıçıp kaçıyorsun. :)

anibalde denklem yazmaz.papağan gibi ezberlemiştir onu yazar.

pdf indiremedim yarıda hata verdi.

Hata

PDF dokümanı yüklenemedi.
Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, mirasyedi yazdı:

Tek yapacağınız şey bir çalışan örnek yapmak.Yada formul yazıp ispatlamak.

ikiside yok sizde. :)

o kitabı okurum ama içerisinde denklem filan yoksa ciddiye almam.

O kitabın yazarı yaşamıyor.yaşasa ona sorardık.anladın mı zihinsel özürlü.

anibal gibi ortaya sıçıp kaçıyorsun. :)

anibalde denklem yazmaz.papağan gibi ezberlemiştir onu yazar.

Ben neden yapıyorum? İddia sadece bana ait değil geri zekalı! Bu ürün zaten patentli ve US patent ofisi 1841 yılından bu yana çalışmayan sistemleri patentlemiyor.

Böyle bir gerçeği kavradığında sana yanlış gelen konuları doğru şekilde anladığında böyle bir çaba içerisine ülkece girmek gerektiğini anlarsın. Birileri tasarımını yaparken birileri malzeme seçimi yapar birileri verim üzerine çalışır birileri de satış ve dağıtıma odaklanır ve ülkece bundan faydalanılır.

Şimdi kafa kurcalayan konulara gelince!

Soru: Bir input enerji yoksa iş de olmaz ve dolayısıyla sürtünmeden dolayı iş eksidir sorunsalı!

Cevap: Burada input enerji kütleçekimidir. Kütleçekiminin iş yaptığı ve ısı üretebildiği çoktan ispatlandı.

Soru: Madem yapılabiliyor neden yapılmıyor.

Cevap: Zaten yapılıyor fakat siz bilmiyorsunuz çünkü çok yaygın değil

Soru: Yapılıyorsa senin çıkarın ne ve neden yapmıyorsun?

Cevap: Bu iddia bana ait değil dolayısıyla böyle bir zorunluluğum kesinlikle yok fakat yapabilirim de zaman ve bütçe meselesi 

Kitabı okursan kütleçekimi ile ilgili sınır bilimin ulaştığı gerçekleri kavrarsın ve araştırmaya devam et, bir çok ürün ve çalışma göreceksin. Hesapları doğru yaptığında çalıştıklarını anlayacak ve kanıksamaya başlayacaksın. Bunu daha önce defalarca yaptılar bir çok kişi de yaygın görüşlerin aksine konunun kilit noktalarını kavradı ve diğer insanlara anlatabilme güçlüğü çekiyor.

Şimdi istekliysen sana çok daha basit bir tanesinin çok daha basit fiziksel hesaplarla çalıştığını göstereyim. Bunu istiyorsan lütfen söyle ama yan çizme ön yargılarından kurtul ve olabildiğin kadar skeptik ve duyarlı ol!

Anlamak istiyor musun?

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, John_Ahmet yazdı:

Soru: Bir input enerji yoksa iş de olmaz ve dolayısıyla sürtünmeden dolayı iş eksidir sorunsalı!

Cevap: Burada input enerji kütleçekimidir. Kütleçekiminin iş yaptığı ve ısı üretebildiği çoktan ispatlandı.

Soru: Madem yapılabiliyor neden yapılmıyor.

Cevap: Zaten yapılıyor fakat siz bilmiyorsunuz çünkü çok yaygın değil

Soru: Yapılıyorsa senin çıkarın ne ve neden yapmıyorsun?

Cevap: Bu iddia bana ait değil dolayısıyla böyle bir zorunluluğum kesinlikle yok fakat yapabilirim de zaman ve bütçe meselesi 

5N1K sorularını biliyor musun?

"ne? ne zaman? nerede? nasıl? neden? kim?

Bütçeyi bahane edemezsin.Uçak mesela maket uçakta uçuyor.Boeing 747de uçuyor.

Birisi ucuz diğeri pahalı.

İkisininde çalışma şekli aynı.

Cep telefonunu bilgisayarı şarj eden yap.Şart mı kilowatlarca enerji üreten.  :)

Formül yazmadın.Resim bile çizmedin.ölçekli çizsen göreceksin sağ sol dengesizliğini.

Sitelerde Paylaş
20 dakika önce, mirasyedi yazdı:

5N1K sorularını biliyor musun?

"ne? ne zaman? nerede? nasıl? neden? kim?

Bütçeyi bahane edemezsin.Uçak mesela maket uçakta uçuyor.Boeing 747de uçuyor.

Birisi ucuz diğeri pahalı.

İkisininde çalışma şekli aynı.

Cep telefonunu bilgisayarı şarj eden yap.Şart mı kilowatlarca enerji üreten.  :)

Formül yazmadın.Resim bile çizmedin.ölçekli çizsen göreceksin sağ sol dengesizliğini.

Ne formülü ne resmi anlamak çok kolay! Şimdi dikkatle şu soruya cevap ver!

Dogru.gif

Bu sistemin denge noktası mı? Hepsini oku!

Hayır elbette değil! Sağdaki pistonlar soldakilere suyu pompalamaya devam edecek ve dengesizlikten dolayı saat yönün tersine doğru dönmeye başlayacak. Peki ne zamana kadar?

Ağırlık merkezi dengesizliğinden dolayı tıpkı bir alternatördeki mıknatıslardan kaynaklı atma noktaları gibi pıt pıt ediyor ya öyle bir yerde takılacak. (ağırlıklardan dolayı) Peki ne zamana kadar?

Fark ettiysen suyun sol tarafa geçmesinin bir sonu yok bu devam ederken yaklaşık 3 tonluk (x 2 metre) bu zorlanma torkunu aştığında ki 6ton su var biliyorsun, sistem tekrar dönmeye başlayacak.

Sistem boştayken durum böyle, kesik kesik dönüyor. Her piston sağdan sola geçerken duruyor fakat yeteri kadar su sola geçtiğinde tekrar hareketleniyor. Fakat uygun bir redüksiyonlu altörnatör bağlarsan bu kesiklik gider ve sistem sürekli dönerken elektrik üretirsin. Şimdi bunu yavaş yavaş zihninde canlandırmaya başla!

Ayrıca şu daha basit sistem konusunda bir şey yazmadın. İstersen onu da anlatayım. Kütleçekimi enerjisi nasıl dönüştürülür öğrenmiş olursun.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, John_Ahmet yazdı:

Ne formülü ne resmi anlamak çok kolay! Şimdi dikkatle şu soruya cevap ver!

Dogru.gif

Bu sistemin denge noktası mı? Hepsini oku!

Hayır elbette değil! Sağdaki pistonlar sodakilere suyu pompalamaya devam edecek ve dengesizlikten dolayı saat yönün tersine doğru dönmeye başlayacak. Peki ne zamana kadar?

Ağırlı merkezi dengesizliğinden dolayı tıpkı bir alternatördeki mıknatıslardan kaynaklı atma noktaları gibi pıt pıt ediyor ya öyle bir yerde takılacak. Peki ne zamana kadar?

Fark ettiysen suyun sol tarafa geçmesinin bir sonu yok bu devam ederken yaklaşık 3 tonluk (x 2 metre) bu zorlanma torkunu aştığında ki 6ton su var biliyorsun, sistem tekrar dönmeye başlayacak.

Sistem boştayken durum böyle, kesik kesik dönüyor. Fakat uygun bir redüksiyonlu altörnatör bağlarsan bu kesiklik gider ve sistem sürekli dönerken elektrik üretirsin. Şimdi bunu yavaş yavaş zihninde canlandırmaya başla!

Ayrıca şu daha basit sistem konusunda bir şey yazmadın. İstersen onu da anlatayım. Kütleçekimi enerjisi nasıl dönüştürülür öğrenmiş olursun.

denge noktası var.zihinle canlandırmayla bulunmaz o.

denklem yazacaksın.

birde program yazman gerekecek.

Her açıda deneyerek sağ  ile solun dengeye gelip durduğu noktayı bulacaksın.

r=kasnak yarıçapı

l=kütleler arası uzaklık

r=l/pi şartında sayfalarca uzunlukta bilgisayar programı yazmaya gerek yok.

Bir tane denklem yazacaksın.o kadar. :)

senin verdiğin değerlerde r=1.5 metre l=1.5metre bu şartı sağlamıyor.
zamanım var program yazarım diyorsan buyur yaz.

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, mirasyedi yazdı:

senin verdiğin değerlerde r=1.5 metre l=1.5metre bu şartı sağlamıyor.
zamanım var program yazarım diyorsan buyur yaz.

Şöyle mi olacak? Bir yerde takılacak ve sağ taraftaki tüm su sola geçecek biliyorsun ve sistem gram kıpırdamıyacak öyle mi?

12 pistonlu sistemde takribi en alttaki piston biraz alttan sağa geçmişken (yaklaşık 45 derece) geriye kalan 5 ton su dik vaziyette dururken sistem asılı mı kalacak durur vaziyette dengede mi kalacak? Karmaşık hesaplara girip algoritma oluşturup kafaları karıştırmaya ne gerek var?

Pistonlar 3 ton biliyorsun ve 5 ton su sistemi bir sonraki durma noktasına taşımak için çok fazla hepsi transfer olmadan zaten bu gerçekleşiyor. Her piston sağdan sola geçerken sistem duruyor ve suyun transferi yeterli olduğu noktada bir atım daha gerçekleşiyor böyle böyle dönerken sistem minumum torkla döner fakat yük bağlarsan atım hemen gerçekleşmez yükün de zorlanma torkunu karşılayarak sürekli dönmeye başlar.

Dogru.gif

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, John_Ahmet yazdı:

Şöyle mi olacak? Bir yerde takılacak ve sağ taraftaki tüm su sola geçecek biliyorsun ve sistem gram kıpırdamıyacak öyle mi?

12 pistonlu sistemde takribi en alttaki piston biraz alttan sağa geçmişken (yaklaşık 45 derece) geriye kalan 5 ton su dik vaziyette dururken sistem asılı mı kalacak durur vaziyette dengede mi kalacak? Karmaşıl hesaplara girip algoritma oluşturup kafaları karıştırmaya ne gerek var?

Pistonlar 3 ton biliyorsun ve 5 ton su sistemi bir sonraki durma noktasına taşımak için çok fazla hepsi transfer olmadan zaten bu gerçekleşiyor. Her piston sağdan sola geçerken sistem duruyor ve suyun transferi yeterli olduğu noktada bir atım daha gerçekleşiyor böyle böyle dönerken sistem minumum torkla döner fakat yük bağlarsan atım hemen gerçekleşmez yükün de zorlanma torkunu karşılayarak sürekli dönmeye başlar.

hemen durmayacak sarkaç gibi salınım yapacak sağ ve sol terazi gibi dengeye geldiği noktada duracak.

sistem duruyorsa kendiliğinden kalkış yapamaz.

devri daim makinesi olabilmesi için denge noktası olmaması  gerekiyor.Kendiliğinden kalkış yapması gerekiyor.

senin verdiğin ölçülerde karmakarışık algoritmalara ihtiyaç var.

Benimde dediğim r=l/pi şartında karmakarışık algoritmalara gerek yok.

trigonometri dönüşümlerini  anlamadığım için grafik hesap makinesine çözdürdüm.

orada da hata yaptım.r=l/pi şartına uymadığım için çalışıyor göründü sistem.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, mirasyedi yazdı:

sistem duruyorsa kendiliğinden kalkış yapamaz.

Tamam senin dediğini doğru kabul edelim kalkış yapmasın ve tüm su soltarafa geçip en üstteki sola 45 derece ve üst sağdaki de simetrisinde sağda 45 derece kalsın.

Şu şeklin yarım piston mesafelik üstten sola kaymış halini düşün bu noktada asılı kalacak diyorsun değil mi? Şimdi bunu hesapla bakalım sağ ve sol taraftaki kuvvetler olarak? 

Anlayacağın iki piston arasındaki mesafenin tam ortası en üstte olacak şekilde biraz sola kaymış olarak şekli değiştirebiliyorsan değiştir ve o esnada ağırlıkların özellikle suyun ağırlığını hesapla ve dengede olup olmadığını bul lütfen.

Bu sistemin denge noktası yok hala anlayamadın ya da zırlavamaya devam etmek için şımarıyorsun.

deAth-m2.gif

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, John_Ahmet yazdı:

Tamam senin dediğini doğru kabul edelim kalkış yapmasın ve tüm su soltarafa geçip en üstteki sola 45 derece ve üst sağdaki de simetrisinde sağda 45 derece kalsın.

Şu şeklin yarım piston mesafelik üstten sola kaymış halini düşün bu noktada asılı kalacak diyorsun değil mi? Şimdi bunu hesapla bakalım sağ ve sol taraftaki kuvvetler olarak? 

Anlayacağın iki piston arasındaki mesafenin tam ortası en üstte olacak şekilde biraz sola kaymış olarak şekli değiştirebiliyorsan değiştir ve o esnada ağırlıkların özellikle suyun ağırlığını hesapla ve dengede olup olmadığını bul lütfen.

Bu sistemin denge noktası yok hala anlayamadın ya da zırlavamaya devam etmek için şımarıyorsun.

deAth-m2.gif

kafadan atmayla olmaz bu iş denklem yazıp çözüp bulacaksın.

ya üşengeçlikten denklem yazıp  çözmüyorsun.yada denklem yazacak kadar fizik matematik  bilgin yok.

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, mirasyedi yazdı:

kafadan atmayla olmaz bu iş denklem yazıp çözüp bulacaksın.

ya üşengeçlikten denklem yazıp  çözmüyorsun.yada denklem yazacak kadar fizik matematik  bilgin yok.

:) Bir insan özürlü olsa bile anlar o halde dengede kalamayacağını :)

1. 12 pistonlu sistemde suyun 6 da 5 i sol tarafa geçiyor.

2. En alttaki piston dolu halde yaklaşık 45 derecede sağda kalıyor ve içerisnde tüm su kalıyor.

3. En üstteki piston sola 45 geçip boş olarak kalıyor çünkü basınç suyu yukarıya taşımaya yetmiyor.

4. Bu haldeyken ağırlıkları hesapla 4 ton dik 1 ton 45 derece açıyla duran sol taraftaki suyun oluşturduğu fazladan ağırlığı bul bakalım.

5. Su yokken bu oranda bir zorlanma torku bulunmadığını dolayısıyla sistemin takıldığı nokta için harekete devam etme torkunun (zorlanma torku) çok daha az olduğunu kabul et

6. Sistemin bir denge noktası bulunmadığını bu nedenle hareketine devam edeceğini zaten patent ofisinin kişiye bu nedenle patent verdiğini zor da olsa kabullen. 

deAth-m2.gif

Enerji devrimini anlamıyorsun bu devrimde üstün zekalı bir partizan olmak kolay değil zaten zeka meselesi ve öncelikle şu bilgileri özümsemiş olmalısın.

Nasıl partizan olunur?

1. Her bir yanımızın enerjiyle dolu olduğunu anlayabildiğimizde

2. Enerji üretmek için bir şeyleri yakmak, parçalamak zorunda olmadığımızı anladığımızda

3. Evrenin ve dünyanın enerji yoğunluğunun çok daha fazla olduğunu anlayıp havadaki elektriğin sadece bazı FM, TV, Wifi vericilerinin sinyallerden kaynaklı olmadığını, bundan çok daha fazlasının olduğunu anladığımızda (Radyan enerji)

4. Termodinamik yasalarını referans gösterip bildiklerimiz dışında enerji üretmenin mümkün olmadığını söylemeyi bıraktığımızda

5. Bilmediğimiz enerji kaynaklarını öğrenmeye başladığımızda (buna kütleçekimi de dahil)

6. Bildiklerimizin bilmediklerimiz karşısında evren ölçeğinde bir elektron kadar bile olmadığını anladığımızda

7. Sistemleri üretirken başarabildiğimiz verimliliğin çok daha iyisini yapabileceğimizi ve tedavüldekilerden çok daha başarılı şekilde uygulayabileceğimizi yüzyıllar öncesinden anladığımız halde halen neden uygulamaya geçmediğimizi fark ettiğimizde

8. Sistemleri çalıştırmak için nakledilen ya da depolanan bir enerji kaynağına ihtiyacımızın olmadığını anlayabildiğimizde, Çünkü ihtiyaç duyulan enerjinin zaten dünyanın etrafında görünür ışık olarak ya da görünmeyen radyan enerji olarak bulunduğunu anlayıp sistemlerimizi bu enerjiyle beslemeyi öğrendiğimizde

9. Uçmak için araçların aerodinamik prensipleri kullanmak zorunda olmayıp, kütle bazlı propulsiyon ile de bunun yapılabileceğini anladığımızda

10. Nasıl ki korona günlerinde hayatımız için elzem olan konuların farkındalığını yaşıyorsak, bunu her zaman için hatırlayabildiğimizde

Partizan olabiliriz.

:)

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, John_Ahmet yazdı:

:) Bir insan özürlü olsa bile anlar o halde dengede kalamayacağını :)

1. 12 pistonlu sistemde suyun 6 da 5 i sol tarafa geçiyor.

2. En alttaki piston dolu halde yaklaşık 45 derecede sağda kalıyor ve içerisnde tüm su kalıyor.

3. En üstteki piston sola 45 geçip boş olarak kalıyor çünkü basınç suyu yukarıya taşımaya yetmiyor.

4. Bu haldeyken ağırlıkları hesapla 4 ton dik 1 ton 45 derece açıyla duran sol taraftaki suyun oluşturduğu fazladan ağırlığı bul bakalım.

5. Su yokken bu oranda bir zorlanma torku bulunmadığını dolayısıyla sistemin takıldığı nokta için harekete devam etme torkunun (zorlanma torku) çok daha az olduğunu kabul et

6. Sistemin bir denge noktası bulunmadığını bu nedenle hareketine devam edeceğini zaten patent ofisinin kişiye bu nedenle patent verdiğini zor da olsa kabullen. 

Enerji devrimini anlamıyorsun bu devrimde üstün zekalı bir partizan olmak kolay değil zaten zeka meselesi ve öncelikle şu bilgileri özümsemiş olmalısın.

Nasıl partizan olunur?

1. Her bir yanımızın enerjiyle dolu olduğunu anlayabildiğimizde

2. Enerji üretmek için bir şeyleri yakmak, parçalamak zorunda olmadığımızı anladığımızda

3. Evrenin ve dünyanın enerji yoğunluğunun çok daha fazla olduğunu anlayıp havadaki elektriğin sadece bazı FM, TV, Wifi vericilerinin sinyallerden kaynaklı olmadığını, bundan çok daha fazlasının olduğunu anladığımızda (Radyan enerji)

4. Termodinamik yasalarını referans gösterip bildiklerimiz dışında enerji üretmenin mümkün olmadığını söylemeyi bıraktığımızda

5. Bilmediğimiz enerji kaynaklarını öğrenmeye başladığımızda (buna kütleçekimi de dahil)

6. Bildiklerimizin bilmediklerimiz karşısında evren ölçeğinde bir elektron kadar bile olmadığını anladığımızda

7. Sistemleri üretirken başarabildiğimiz verimliliğin çok daha iyisini yapabileceğimizi ve tedavüldekilerden çok daha başarılı şekilde uygulayabileceğimizi yüzyıllar öncesinden anladığımız halde halen neden uygulamaya geçmediğimizi fark ettiğimizde

8. Sistemleri çalıştırmak için nakledilen ya da depolanan bir enerji kaynağına ihtiyacımızın olmadığını anlayabildiğimizde, Çünkü ihtiyaç duyulan enerjinin zaten dünyanın etrafında görünür ışık olarak ya da görünmeyen radyan enerji olarak bulunduğunu anlayıp sistemlerimizi bu enerjiyle beslemeyi öğrendiğimizde

9. Uçmak için araçların aerodinamik prensipleri kullanmak zorunda olmayıp, kütle bazlı propulsiyon ile de bunun yapılabileceğini anladığımızda

10. Nasıl ki korona günlerinde hayatımız için elzem olan konuların farkındalığını yaşıyorsak, bunu her zaman için hatırlayabildiğimizde

Partizan olabiliriz.

:)

boşver bunları partizan hesap yapmadan sistemi çalıştığını iddia edene denir.

denklem yazacak bilgin var mı?varsa neden yazmıyorsun?

yaz bir denklem göster bize çalıştığını .ozaman partizanlıktan kurtulursun. :)

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, mirasyedi yazdı:

boşver bunları partizan hesap yapmadan sistemi çalıştığını iddia edene denir.

denklem yazacak bilgin var mı?varsa neden yazmıyorsun?

yaz bir denklem göster bize çalıştığını .ozaman partizanlıktan kurtulursun. :)

Çünkü gerçekte yazılması gereken denklemler çok daha karmaşık fiziksel hesaplar gerektiriyor. Lineer bir metodla gerçek bir hesabın yanına bile yaklaşamayız.

Kaldı ki mükemmel ötesi gerekli algoritma da dahil tüm çıktıyı üretebilen ve hatta similasyonla gösterebilen bir çözüm de üretsem senin iki yüzlü tavrın ve namert yaklaşımın ayrıca dürüst olmayan iç dünyan için bunu yapmak enayilik olur.

Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...