Jump to content

İslam'a göre ölen Türk askerleri şehit değildir

Recommended Posts

Şehitlik aslında günümüzde her kesimin kendi ölüleri için kullandığı göreceli bir kavram haline gelmiştir. Mesela bizler Fehmi Kubilay, Uğur Mumcu, Bahriye Üçok veya Necip Hablemitoğlu gibi insanları cumhuriyet şehidi olarak görürüz. Bazı komünistler, solcular bunlardan bazılarına 'devrim şehidi' de der mesela. Turan Dursun bile şehit olarak anılmaktadır.

Keza PKK ve DHKP-C gibi örgütler de kendi leşlerini şehit olarak görmektedir.

Fakat İslami manada şehitlik yalnızca Allah yolunda ölenlere denir. İslam'a göre sadece cihat yaparken, İslam'ı yaymaya çalışırken, namaz kılarken, oruçluyken vb. durumlarda ölenler şehit sayılır.

Fakat terör ile mücadele eden Türk askerleri İslam için değil, laik yani İslam'a göre kafir Türkiye Cumhuriyeti'ni müdafaa ederken ölmektedirler. Her ne kadar çoğunluğu Müslüman olsa da ölçüleri muhtemelen İslam değildir, yani İslam için ölmüyorlar.

Mesela bugün İslamcıların sahiplendiği Ömer Halisdemir de İslami manada şehit değildir. Çünkü o da İslam için çatışmamıştır. Hatta onu öldüren Fetullahçıların laikliği ortadan kaldırıp yerine şeriat getirmeyi amaçladığı düşünüldüğünde Ömer Halisdemir'in İslam'a göre kafir, onun öldürdüğü Semih Terzi ya da diğer Fetullahçı leşlerin İslami manada şehit sayılabileceği bile söylenebilir.

Fırat Yılmaz Çakıroğlu da her ne kadar Müslüman bir Ülkücü olsa da İslami manada şehit değildir. Zira Fırat Yılmaz Çakıroğlu CHP'li bir ailenin gayet laik bir evladıdır. Atatürk ve onun cumhuriyeti ile barışık bir insandır. Ayrıca kendisi milliyetçidir, Türklüğüyle övünen bir insandır. Fakat İslam'a göre laiklik kafirliktir. Aynı şekilde İslam her türlü milliyetçiliği de kafirlik olarak görür. İslam'a göre ırk ya da milliyetle övünmek kafirliktir. Yani İslam'a göre "Ne mutlu Türk'üm" diyenler mesela kafirdir. İslam ümmetçiliği ve milliyetsizliği esas alan bir dindir. Bu durumda milliyetçilik uğrunda ölmüş Fırat Çakıroğlu'nun bırakın İslami manada şehitliğini falan Müslümanlığı bile tartışmalıdır. Zaten İslami bakış açısına göre aslında PKK davasında haklı olan bir örgüttür. Çünkü İslamcılara göre PKK, kafir Kemalistlerin Türk kimliğini dayatması ve ırkçı(!) politikaları nedeniyle ortaya çıkmış bir örgüttür.

İslam'da vatan, millet, milliyet ve bayrak gibi kavramlar yoktur. İslam'da sadece ümmet ve şeriat vardır. Şeriatçı birisinin de vatanı olmaz. Çünkü onun için tek önemli olan şeriatla yönetilmektir. Yarın öbür gün yabancı bir devlet Türkiye'yi işgal edip şeriatçıların yaşayışına karışmayacak yeni bir sistem getirse şeriatçılar bunu seve seve kabul ederler. Leş Kadir Mısıroğlu da mesela bir sohbetinde "Keşke Yunan galip gelseydi; o zaman ne şeriat kaldırıldı, ne medrese lağvedilirdi, ne hocalar asılırdı." demiştir. Çünkü Kadir Mısıroğlu gibi gerçek şeriatçılara göre İngiliz-Yunan güdümünde bir şeriat ülkesinde yaşamak, bağımsız laik bir Türk ülkesinde yaşamaktan yeğdir. Zaten bu yüzden İskilipli Atıf ve Said Nursi gibiler Kurtuluş Savaşı'nda Atatürk yerine işgalcileri desteklemişlerdi. Çünkü biliyorlardı ki Atatürk yerine İngilizler hakim olursa onların şeriatına, medresesine, Arap harflerine, Arap ezanına, cüppesine, sarığına, sakalına, çarşafına dokunmayacaklardı.

Yukarıda saydığım ve İslami manada şehit olmadığını söylediğim kişiler aslında Kemalist-laik bakış açısına göre şehit sayılabilecek insanlardır. Fırat Çakıroğlu bildiğim kadarıyla resmi olarak şehit sayılmıyor ama o da bana göre bir cumhuriyet şehidi sayılır.

tarihinde Las Seis Flechas tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, bilgivehis yazdı:

Cumhuriyet mi kaldı, ülke tek adamlık sistemine geçti.

Bugün ölenler ne Cumhuriyet ne de başka bir şey ölmüyorlar sadece Tayyibin kıçı için ölüyorlar.

Ben genel olarak konuştum zaten. Dikkat edersen AKP'den önce öldürülmüş kişilerden de bahsetmişim mesela.

Ömer Halisdemir'in iç dünyasını ve görüşlerini pek bilemesek de Fırat Çakıroğlu'nun Tayyip için ölmediği, bilâkis Tayyip'in çözüm süreci yüzünden öldürüldüğü aşikardır. Öldürüldüğü zaman zaten hükümet tarafından hiç umursamamıştı. Hatta Bahçeli bu adamın cenazesine gitmeye bile tenezzül etmemişti. 

Sitelerde Paylaş
56 minutes ago, Las Seis Flechas said:

Ben genel olarak konuştum zaten. Dikkat edersen AKP'den önce öldürülmüş kişilerden de bahsetmişim mesela.

Ömer Halisdemir'in iç dünyasını ve görüşlerini pek bilemesek de Fırat Çakıroğlu'nun Tayyip için ölmediği, bilâkis Tayyip'in çözüm süreci yüzünden öldürüldüğü aşikardır. Öldürüldüğü zaman zaten hükümet tarafından hiç umursamamıştı. Hatta Bahçeli bu adamın cenazesine gitmeye bile tenezzül etmemişti. 

Bahçeli Ankara dışında nereye cenazeye gitmiş ki? Ankaradan çıkmıyor şerefsiz. 

Sitelerde Paylaş

ricam hepimiz aynı ülkenin evlatlarıyız bu tür ayrıştırıcı başlıklara gerek yok.

çok rahatsız oldum

bir ifade den

oda ömer halisdemir şehit değilmiş de fetö şeriatı getirdiği için onlar şehitmiş gibi yaklaşımlar

az çok Kur'an ı ve islamı bilen biri olarak rahatlıkla kati ve kesin şekilde şunu söyleyebilirim

şehidlik islami bir kavramdır ve kök zaten arapçadır Kur'ani dir

pkk gibi israil abd ab gibi şeytani müşriklerin kafirlerin oyuncağı kuklası bir örgütle

savaşan askerimiz bedir de hendekte çanakkalede şehit olanlar gibidir zerre şüphe yoktur

fetö gibi abd ab israil gibi haçlı siyonistlerin aparatı olan biri ile savaşmak ve şehit olmak

direk haçlı siyonistle savaşta şehit olmakla eş değerdir

o yüzden şehit Ömer Halisdemir tam bir islam şehididir

bedrin arslanı gibidir

soyadı gibi halisdemirdir halis çeliktir polat bir yürektir

şehadeti makbuldur sahihdir Allahın izni ile cennete seyidi şuhedalar ile beraberdir.

kafası beyni yıkanmamış bu has ve halis anaddolu evladının bu inanmış yüreğin şehadeti üzerinde menfi konuşmak ihanettir.

aynı şekilde 15 temmuzda şehit olan umum vatandaşlarımız tam has halis şehittirler bunu öyle devletin şehit tanımı gibi değil

islami Kur'ani manada uhrevi manada söylüyorum.

ha bunlar içinde belki namaz gibi ibadet boyutunda olmayanlar dahi  halis niyet ile ülkesini savunduğu için yine şehittir zira şehadet diğer her şeyi siler götürür.

**

şunuda eklemekte fayda var

gerek pkk gerek fetö tabanında kandırılmış beyni yıkanmış çok masum insanda mevcut

o yüzden daha çok beyin takımı denilen üst düzey yönetici taifeyi kast ediyorum şeytani kukla diyerek

bu yüzden alt taraftakileri devlet şefkati ile rehabilite etmeli kazanmalıdır

tarihinde nogodbutAllah tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...
Alıntı

Ben size taarruz emretmiyorum. Ölmeyi emrediyorum. Biz ölünceye kadar geçecek zaman içinde yerimize başka kuvvetler ve başka komutanlar alabilir.

https://tr.wikiquote.org/wiki/Mustafa_Kemal_Atatürk/Emirler

Ölmek için savaşılmaz.Yaşamak için savaşılır.

Şehit olma inancı körü körüne  tedbirsizce savaşmaya yol açar.

Okullarda şehit olma inancı  yüzünden  Atatürk 'ün "  Ben size taarruz emretmiyorum. Ölmeyi emrediyorum."   sözünü iyi bir söz söylemiş gibi anlatıyorlar.

Sitelerde Paylaş
5 hours ago, mirasyedi said:

Ölmek için savaşılmaz.Yaşamak için savaşılır.

Şehit olma inancı körü körüne  tedbirsizce savaşmaya yol açar.

Okullarda

şehit olma inancı  yüzünden 

Atatürk 'ün "Ben size taarruz emretmiyorum. Ölmeyi emrediyorum."   

sözünü iyi bir söz söylemiş gibi anlatıyorlar.

Kesinlikle iyi bir sözdür

çünkü savaş bağlamında söylenmiştir

ve savaş kelle koltukta yapılır.

Lord Kinross* anlatıyor:

...Çanakkale muharebesinde bir keresinde

düşmanın top bataryası bir Türk siperine ateş etmeye başladı;

Kemal o siperdeydi.

Düşman açısından menzil idealdi

öyle ki bir mermi, siperin tam önüne düştü;

ikinci mermi ondan 20 metre yakına,

üçüncü mermi 20 metre daha yakına.

Kemal siperin ucunda oturuyordu

ve matematiksel olarak kesindi ki dördüncü mermi tam üzerine düşecekti.

Bir subay nolur sipere girin diye yalvardı.

"Artık çok geç dedi, " Kemal;

"askerlerime kötü örnek olamam." 

Yüzü sararmıştı ama sigarasını tüttürmeye devam etti. 

Askerler

dördüncü mermiyi beklerken

korkudan felç olmuş gibiydi.

Ama öyle bir şey olmadı;

yalnızca üç atışa karar vermilmişti, dört değil.

*

Kemal'in ölmeye kendisinin hazır olması

emrindekilerin de hazır olması demekti.

... bir keresinde Kemal

süvari birliğinin komutanına

hücum emri verdi.

Komutan baş üstüne dedi,

sonra bir an duraksadı.

Kemal "Bir dakka!" dedi. "Ne dediğimi anladın mı?"

Evet, komutanım; ölmeyi emrediyorsunuz.

O birliğin çoğu öldü 

ama düşmanın 

hayatî önemdeki tepeyi ele geçirmesi engellendi.

* ATATÜRK the Rebirth of a Nation, p 93.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Hasan Akçay yazdı:

Kesinlikle iyi bir sözdür

çünkü savaş bağlamında söylenmiştir

ve savaş kelle koltukta yapılır.

Lord Kinross* anlatıyor:

...Çanakkale muharebesinde bir keresinde

düşmanın top bataryası bir Türk siperine ateş etmeye başladı;

Kemal o siperdeydi.

Düşman açısından menzil idealdi

öyle ki bir mermi, siperin tam önüne düştü;

ikinci mermi ondan 20 metre yakına,

üçüncü mermi 20 metre daha yakına.

Kemal siperin ucunda oturuyordu

ve matematiksel olarak kesindi ki dördüncü mermi tam üzerine düşecekti.

Bir subay nolur sipere girin diye yalvardı.

"Artık çok geç dedi, " Kemal;

"askerlerime kötü örnek olamam." 

Yüzü sararmıştı ama sigarasını tüttürmeye devam etti. 

Askerler

dördüncü mermiyi beklerken

korkudan felç olmuş gibiydi.

Ama öyle bir şey olmadı;

yalnızca üç atışa karar vermilmişti, dört değil.

*

Kemal'in ölmeye kendisinin hazır olması

emrindekilerin de hazır olması demekti.

... bir keresinde Kemal

süvari birliğinin komutanına

hücum emri verdi.

Komutan baş üstüne dedi,

sonra bir an duraksadı.

Kemal "Bir dakka!" dedi. "Ne dediğimi anladın mı?"

Evet, komutanım; ölmeyi emrediyorsunuz.

O birliğin çoğu öldü 

ama düşmanın 

hayatî önemdeki tepeyi ele geçirmesi engellendi.

* ATATÜRK the Rebirth of a Nation, p 93.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Patrick_Kinross 

Uydurulmuş güzel bir  hikaye. 

Lord kinrosun bu hikayesini okuyan kişiler kendisini savaşa katılmış biri zanneder.  :)

Ölüler düşman ile savaşamazlar.

Sitelerde Paylaş

Savaş öldürür ve göz yaşı getirir.

Aslında hepsi bundan ibaret.

Hayal etmeye çalışın:  Şavaş ilăn edildi, iki taraftan da hiç kimse savaşa gitmiyor.

Her iki tarafın generalllerinin, başkanlarının, komutanlarının, siyasetçilerinin vs. o morarmış yüzlerini görmek isterdim.

Nasıl ama?! :D

Sitelerde Paylaş
On 11.01.2020 at 20:36, nogodbutAllah said:

az çok Kur'an ı ve islamı bilen biri olarak rahatlıkla kati ve kesin şekilde şunu söyleyebilirim

şehidlik islami bir kavramdır ve kök zaten arapçadır Kur'ani dir.

Ben bilen biri değilim,

fikir edinmeden önce bilgi edinmeye

o yüzden ihtiyaç duyuyorum.

Örneğin şehidlik konusunda 

cevabını aradığım soru şudur:

Savaşta ölen ateist mehmetçiklerimiz

islama göre

şehid midir?

tarihinde Hasan Akçay tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 16.03.2020 at 22:27, mirasyedi said:

https://tr.wikipedia.org/wiki/Patrick_Kinross 

Uydurulmuş güzel bir  hikaye. 

Lord kinrosun bu hikayesini okuyan kişiler kendisini savaşa katılmış biri zanneder.  :)

Lutfen, mirasyedi kardeş!

Kinross'un anlattıkları

başka kaynaklarda da var.

Kinross kitabanın sonunda onları belirtmiş. 

Siz

Lord Kinross'un ATATÜRK: the rebirth of a nation (ATATÜRK: bir ulusun yeniden doğuşu)nu

eğer okumadıysanız lütfen okuyun. Sonra konuşalım. Tamam?

Kitabın adı: bir ulusun yeniden doğuşu.

Yani

Türkiye'de bir ulus mu var ya da bir ümmet mi;

konu tâ bu kadar önemlidir. Ve geldiğimiz yer:

https://www.sosyalmanset.com/harbiyede-tepki-ceken-goruntuler-ataturke-saygisizlik-ayaga-kalkmadilar-5266v.htm

Sitelerde Paylaş

Mustafa Kemal'in

askerlerine yalnızca taarruz etmeyi değil

ölmeyi emrettiği ile ilgili başka bir olay.

(Videoda 1:20, kitapta s. 75-76)

M Kemal: Niçin kaçıyorsunuz?

Asker: Komutanım, düşmanlar... geliyor. 

M Kemal: Düşmandan kaçılmaz. Savunacaksınız! (Neyi? Askerler biliyor...)

Asker: Komutanım, cephanemiz kalmadı.

M Kemal: Cephaneniz yoksa süngünüz var. Süngü tak!Yere yat! Düşmanı dururacaksınız!

(Maiyetine) İhtiyacımız olan zamanı böyle kazanıcaz. 

Sitelerde Paylaş

bilerek kendi eli ile kendini tehlikeye atmak intihar sayılır

şehitliği çok isteyen biri dahi savaşa ölmek için gitmez en evel hayata kalıp küfür cephesini zayıflatmak ve galib gelmek

yoksa şehit olacam diye savaşa boynunu kılıca uzatıp ahanda vur demek şehitlik değil intihardır

şehitlik bir kısmet işidir 

islam ordularının yenilmez komutanı halib bin velid çok savaşa katılmış çok tehlikeler atlatmış bedeni ok ve kılıç darbelerinden geçilmiyor du adet delik deşik olmuştu

yara izleri ile dolu idi

ancak yatağında kendi eceli ile öldü

ecel döşeğinde yanındakilere şunu söylüyordu:

hayatı boyunca yatak yüzü görmemiş ve hayatı at sırtında savaş meydanlarında geçmiş biri olarak bedenim kılıç ok mızrak yara ve izleri ile doludur

ancak son anım deve gibi yatakta ölmek oldu manasında sözler söylemiştir.

şehitlik kısmet işidir her kese nasib olmaz

**

size ölmeyi emrediyorum demek  kanaatimce    cebeli tarık boğazını geçen tarık bin ziyad gibi malum tarık bin ziyad gemileri yakıp askerlerine: arkanızda düşman gibi deniz önünüzde deniz gibi düşman deyip onları savaşa teşvik için bir nevi geri dönmeyi akıllarına getirmesinler diye yapılmış bir şeydir

gazi mustafa kemal adeta  yenilirsek kaçarız kurtuluruz fikrini atmak için son neferine kadar hepimiz ölmeden düşman burayı geçemez deyip kati ve kesin zafere savaşmaya teşvik için söylemiştir.

Sitelerde Paylaş
9 hours ago, nogodbutAllah said:

bilerek

kendi eli ile kendini tehlikeye atmak

intihar sayılır

şehitliği çok isteyen biri dahi savaşa ölmek için gitmez en evel hayata kalıp küfür cephesini zayıflatmak ve galib gelmek

yoksa şehit olacam diye savaşa boynunu kılıca uzatıp ahanda vur demek şehitlik değil intihardır

şehitlik bir kısmet işidir 

islam ordularının yenilmez komutanı halib bin velid çok savaşa katılmış çok tehlikeler atlatmış bedeni ok ve kılıç darbelerinden geçilmiyor du adet delik deşik olmuştu

yara izleri ile dolu idi

ancak yatağında kendi eceli ile öldü

ecel döşeğinde yanındakilere şunu söylüyordu:

hayatı boyunca yatak yüzü görmemiş ve hayatı at sırtında savaş meydanlarında geçmiş biri olarak bedenim kılıç ok mızrak yara ve izleri ile doludur

ancak son anım deve gibi yatakta ölmek oldu manasında sözler söylemiştir.

şehitlik kısmet işidir her kese nasib olmaz

**

size ölmeyi emrediyorum demek  kanaatimce    cebeli tarık boğazını geçen tarık bin ziyad gibi malum tarık bin ziyad gemileri yakıp askerlerine: arkanızda düşman gibi deniz önünüzde deniz gibi düşman deyip onları savaşa teşvik için bir nevi geri dönmeyi akıllarına getirmesinler diye yapılmış bir şeydir

gazi mustafa kemal adeta  yenilirsek kaçarız kurtuluruz fikrini atmak için son neferine kadar hepimiz ölmeden düşman burayı geçemez deyip kati ve kesin zafere savaşmaya teşvik için söylemiştir.

Bence haklısın

ama öyle olaylar var ki gerçekten yaşandı; 

onları yaşayan kahramanlar 

şehid olmadılar mı, intihar mı ettiler?

Senin bu iletinde 

hem sağduyu var hem iman; 

sana sormamın nedeni odur. 

Ek-7-TAN%C4%B0N-6Tem1915_Page_1-1.jpg

Mustafa Kemal Atatürk'ün

savaştan sonra

Ruşen Eşref'e verdiği mülakattan:

Mütekabil siperler arasında mesafeniz sekiz metre yani ölüm muhakkak, muhakkak…

Birinci siperdekiler, hiçbiri kurtulmamacasına, kâmilen düşüyor; 

ikincidekiler onların yerine gidiyor. Fakat ne kadar şayan-ı gıpta bir itidal ve tevekkülle biliyor musunuz!

Öleni görüyor, üç dakikaya kadar öleceğini biliyor, en ufak bir fütur bile göstermiyor; sarsılmak yok!

Okuma bilenler ellerinde Kuranı Kerim cennete girmeğe hazırlanıyorlar,

okuma bilmeyenler kelime-i şehadet çekerek yürüyorlar.

Bu, Türk askerindeki ruh (iman, H A) kuvvetini gösteren şayan-ı hayret ve tebrik bir misaldir.

Emin olmalısınız ki Çanakkale muharebesini kazandıran, bu yüksek ruhtur.

http://www.geliboluyuanlamak.com/1253_bombasirti-vakasi-14-alayi-mutlu-karakaya.html

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...