Jump to content

Şeriatçılar vs komünistler

Recommended Posts

Tamamen bilim dışı öğretilere dayanan iki dogmatik düşünce olan İslamiyet/şeriatçılık ile Marksizm/sosyalizm/komünizm dinlerinin fanatikleri arasında gördüğüm çok ciddi benzerlikleri sıralamak istiyorum;

-Şeriatçılar da komünistler de var olan düzeni yıkmak isterler. İki kesim de kendi kurmak istedikleri düzenin var olandan daha adil olduğunu iddia ederler.

-Şeriatçılar şeriatı sürekli överler, şeriatın kusursuz olduğunu iddia ederler. Fakat bir türlü düzgün bir şeriat ülkesini örnek olarak gösteremezler. Gösterilen kötü örneklerin de gerçek şeriatla yönetilmediğini iddia ederler. Aynı şekilde komünistler de düzgün bir örnek gösteremezler. Gösterilen kötü örneklerin de gerçek sosyalist/komünist olmadığını, yanlış uyguladıklarını iddia ederler.

-Şeriatçılar kendi işledikleri insanlık suçlarını cihat adı altında savunurken, komünistler de devrim adı altında savunurlar.

-Şeriatçılar da komünistler de son derece romantik ve yalancıdır. Her iki kesim de kendi putlarını yalanlar ve efsanelerle süsleyerek gerçek dışı bir portre çizerler. Mesela şeriatçılar Osmanlı padişahlarını kusursuz, günahsız ve Allah dostu evliyalar gibi gösterir. Komünistler de Deniz Gezmiş, Mahir Çayan ve Erdal Eren gibi kendi putlarını yalanlarla ve uyduruk efsanelerle süsleyerek adeta romantizm etkisiyle yazılmış kusursuz birer roman kahramanı gibi lanse ederler.

-Şeriatçılar da komünistler de hoşgörüden son derece yoksundur. Şeriatçılara göre kendilerinden olmayan herkes kafir, komünistlere göre ise kendilerinden olmayan herkes faşist ya da Amerikan emperyalizmi taraftarıdır.

-Şeriatçılar arasında Sünniler, Şiiler ve Vahhabiler gibi çesitli mezhep ayrılıkları vardır. Komünistler arasında da Stalinistler ve Troçkistler gibi çesitli fraksiyonlar mevcuttur.

-Şeriatçılar arasında sürekli ihtilaflar mevcuttur. Hatta aynı mezhepten olduğunu iddia edenler bile bazen birbiriyle apayrı görüşler beyan edebilir ve birbirlerini tekfir edebilirler. Komünistler arasında pek çok ihtilaf mevcuttur. Hatta Doğu Perinçek ile Ertuğrul Kürkçü'nün Birand'ın programında ettikleri kavga meşhurdur. Bunlar da birbirlerini kapitalist, Kemalist ya da faşist olmakla suçlayıp dururlar.

-Şeriatçılar da komünistler de gücü ele geçirene kadar ılımlı görünürler. Ama gücü ele geçirince kendilerine biat etmeyenlere her türlü vahşeti uygulamaktan hiç çekinmezler. 

-Şeriatçılar da komünistler de sürekli mağdur edebiyatı yaparlar. İdam edilmiş, tutuklanmış ya da propaganda yapmaları engellenmiş putları üzerinden demokrasi edebiyatı, düşünce özgürlüğü edebiyatı ve ajitasyon kasarlar. Halbuki her iki kesim de insan haklarına, demokrasiye ve düşünce özgürlüğüne ölümüne düşmandır. Kendilerine güç verilse her türlü insanlık suçunu(baskıcılık, diktatörlük, zorbalık, katliam, işkence vb.)işlemekten hiç çekinmeyecek tiplerdir.

-Şeriatçılar kendi yaptıkları işgalleri, savaşları, yağmaları, katliamları vs. görmezden gelip Hristiyanların pisliklerini ballandıra ballandıra anlatırlar. Aynı şekilde komünistler de kendi pisliklerini görmezden gelip faşistlerin ya da Nazilerin işledikleri insanlık suçlarını sürekli eleştirirler. 

-Şeriatçılar işlerine gelince laikliğin nimetlerinden faydalanmaktan ya da kafir ürünlerini kullanmaktan geri kalmazlar. Aynı şekilde komünistler de işlerine gelince kapitalizmin nimetlerinden dibine dek faydalanırlar.

-Şeriatçılar da komünistler de başları derde girince soluğu kafir ve kapitalist Batı ülkelerinde alırlar.

-Şeriatçılar da komünistler de milliyetsizdir. Ama işlerine gelince milliyetçi, vatansever falan takılırlar. 

Yani bana göre bir şeriatçı ile komünist arasında hiçbir fark yoktur. Necip Fazıl Kısakürek ile Nazım Hikmet Ran mesela benim gözümde tamamen aynılardır.

tarihinde Las Seis Flechas tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Benzer tarafları olması aynı oldukları anlamına gelmez.

Bu dünyada onbinlerce yıldır din kullanılıyor ve halen zirveden inmiyor.

Komunizm ise henüz yaşanmamış, yaşanmayan bir şey üzerinde kişilerle yargılamak doğru değil.

Aralarındaki en önemli fark, din dinci yöneticiler içindir, komünizm ise halk içindir.

Bu farkın ne gibi getirisi olduğunu anlamamız için komünizmin yaşanması gerekir.

Yani burada dinleri istediğimiz gibi eleştirebiliriz, çünkü yaşanmış ama olmayan komünizmi nasıl eleştireceğiz?

Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...
On 10.01.2020 at 12:46, Las Seis Flechas yazdı:

Tamamen bilim dışı öğretilere dayanan iki dogmatik düşünce olan İslamiyet/şeriatçılık ile Marksizm/sosyalizm/komünizm dinlerinin fanatikleri arasında gördüğüm çok ciddi benzerlikleri sıralamak istiyorum;

-Şeriatçılar da komünistler de var olan düzeni yıkmak isterler. İki kesim de kendi kurmak istedikleri düzenin var olandan daha adil olduğunu iddia ederler.

-Şeriatçılar şeriatı sürekli överler, şeriatın kusursuz olduğunu iddia ederler. Fakat bir türlü düzgün bir şeriat ülkesini örnek olarak gösteremezler. Gösterilen kötü örneklerin de gerçek şeriatla yönetilmediğini iddia ederler. Aynı şekilde komünistler de düzgün bir örnek gösteremezler. Gösterilen kötü örneklerin de gerçek sosyalist/komünist olmadığını, yanlış uyguladıklarını iddia ederler.

-Şeriatçılar kendi işledikleri insanlık suçlarını cihat adı altında savunurken, komünistler de devrim adı altında savunurlar.

-Şeriatçılar da komünistler de son derece romantik ve yalancıdır. Her iki kesim de kendi putlarını yalanlar ve efsanelerle süsleyerek gerçek dışı bir portre çizerler. Mesela şeriatçılar Osmanlı padişahlarını kusursuz, günahsız ve Allah dostu evliyalar gibi gösterir. Komünistler de Deniz Gezmiş, Mahir Çayan ve Erdal Eren gibi kendi putlarını yalanlarla ve uyduruk efsanelerle süsleyerek adeta romantizm etkisiyle yazılmış kusursuz birer roman kahramanı gibi lanse ederler.

-Şeriatçılar da komünistler de hoşgörüden son derece yoksundur. Şeriatçılara göre kendilerinden olmayan herkes kafir, komünistlere göre ise kendilerinden olmayan herkes faşist ya da Amerikan emperyalizmi taraftarıdır.

-Şeriatçılar arasında Sünniler, Şiiler ve Vahhabiler gibi çesitli mezhep ayrılıkları vardır. Komünistler arasında da Stalinistler ve Troçkistler gibi çesitli fraksiyonlar mevcuttur.

-Şeriatçılar arasında sürekli ihtilaflar mevcuttur. Hatta aynı mezhepten olduğunu iddia edenler bile bazen birbiriyle apayrı görüşler beyan edebilir ve birbirlerini tekfir edebilirler. Komünistler arasında pek çok ihtilaf mevcuttur. Hatta Doğu Perinçek ile Ertuğrul Kürkçü'nün Birand'ın programında ettikleri kavga meşhurdur. Bunlar da birbirlerini kapitalist, Kemalist ya da faşist olmakla suçlayıp dururlar.

-Şeriatçılar da komünistler de gücü ele geçirene kadar ılımlı görünürler. Ama gücü ele geçirince kendilerine biat etmeyenlere her türlü vahşeti uygulamaktan hiç çekinmezler. 

-Şeriatçılar da komünistler de sürekli mağdur edebiyatı yaparlar. İdam edilmiş, tutuklanmış ya da propaganda yapmaları engellenmiş putları üzerinden demokrasi edebiyatı, düşünce özgürlüğü edebiyatı ve ajitasyon kasarlar. Halbuki her iki kesim de insan haklarına, demokrasiye ve düşünce özgürlüğüne ölümüne düşmandır. Kendilerine güç verilse her türlü insanlık suçunu(baskıcılık, diktatörlük, zorbalık, katliam, işkence vb.)işlemekten hiç çekinmeyecek tiplerdir.

-Şeriatçılar kendi yaptıkları işgalleri, savaşları, yağmaları, katliamları vs. görmezden gelip Hristiyanların pisliklerini ballandıra ballandıra anlatırlar. Aynı şekilde komünistler de kendi pisliklerini görmezden gelip faşistlerin ya da Nazilerin işledikleri insanlık suçlarını sürekli eleştirirler. 

-Şeriatçılar işlerine gelince laikliğin nimetlerinden faydalanmaktan ya da kafir ürünlerini kullanmaktan geri kalmazlar. Aynı şekilde komünistler de işlerine gelince kapitalizmin nimetlerinden dibine dek faydalanırlar.

-Şeriatçılar da komünistler de başları derde girince soluğu kafir ve kapitalist Batı ülkelerinde alırlar.

-Şeriatçılar da komünistler de milliyetsizdir. Ama işlerine gelince milliyetçi, vatansever falan takılırlar. 

Yani bana göre bir şeriatçı ile komünist arasında hiçbir fark yoktur. Necip Fazıl Kısakürek ile Nazım Hikmet Ran mesela benim gözümde tamamen aynılardır.

iğneyi kendine çuvaldızı başksına batır diye bir atasözü var.

Atatürkçülük ile yönetilen bir ülke göstersene? :)

Atatürkçü bir parti göstersene?

Kim gerçek Atatürkçü @bilgivehis mi  yoksa sen mi daha çok  Atatürkçüsün? 

Uzlaştığınız bir nokta yok. :)

Birde teoride ne yazıyorlar uygulamada ne yapıyorlar.Bunu yazmadan direk çöpe atıyorsun öğretileri.

Sitelerde Paylaş

iste böyleee,

Las...……. arkadas güzel yazmis eline saglik.

Komunizim yasanmamis diyorsun.S.S.C.Birligi neyi yasadiydi.

Komunist Cinde öyleee.

Anlasilan sen Türkiyeden disari hic cikmadin.

Ben bati almanyadan dogu alman hudut kapisindan iceri girerken sandimki alel usul yapilmis tavuk kümesine giriyorum.Gümrük kapilarinda kirik dökük kapilar.Kopuk,dügümlü iper zincirlerin yerine cekilmis.

Komunist Roomanyaya girerken önümdeki alman arabanin arkasini acti bir cift terliik cikarip gümrük memuruna verince gümrük memuru kontrosuz adama gec dedi.

Sirra bana geldi,benden biraz para istedi, para vermem dedim.Arabami kontrol edebilirsin dedim.O Zaman dedi arabani kenara cek bütün malzemelerini indir.Dedigini yaptim ama iki Saat sürdü.Bakmadan esyalarini geri doldur ve git dedi.Esyalarada bakmadi.

Benzinciye gittim yüzlerce araba sirada bekliyor.Bana dedilerki, 10km ilerde bir otel var,orda bir yetkili var ondan bir kagit getirirsen beklemeden benzinini doldururuz.

Oteli arayip buldum kagidi aldim geelip beklemeden benzini doldurup yola devam ettim.

Almanyada fabrikadaki arkadasimin yolun üstündeki köyüne  gelince arkadasimin evini yolüstünde aramaya basladim.Kapilarda numara yoktu.Bir kiz gördüm,almanca biliyormusunuz dedim,dediki ben Romanyali almanim birseymi soracan dedi.

Dedimki FALANCA aileyi ariyorum nerde oturuyorlar biliyormusunuz?Dediki su karsidaki evde oturuyorlar.Hanimla gidip kapinin ipini cekip actik iceri girdik.Seslendik üstü basu yirtik pirtik bir yasli kadin cikti.Tanittik kendimizi.Derken evin gelini geldi.Hosbesden sonra size kahve yapiyim dedi.Kahvelerimiz geldi,kahve taslarinin saplari hepten kirikti.Kusura bakmayin komunist yönetimin uyguladigi yoksulluktandir bu kahve taslari.Haftada bir litre süt haklari varmis.

Gelin birde ne dedi biliyormusunuz?

Bu bölge Almanlarin cogunlukda oldugu bölge.Romanlarin bölgesine gidersen onlarin bölgesi bizden cok daha yoksuldur.

Komunist ülkelerde biraz Adam gibi yasiyanlar MACARRLARDI.Kapitalistlerden alinmis bir cok araba kullaniyorlardi.

Komunist sistemden memnun olan hicbir kimse görmedim. Komunist ülkelerdeki gezilerimde.

Ukraynali bir Alman anlatiyor.

ilk komunist rejime geciste yeme icme evde degil köyde acilan bir lokantada yiyorduk.9 ay böyle devam etti.Bu halka cok zor geldi.9 ay sonra tekrar evlerimizde yeyip icmeye basladik.Anlayacagin süründük desem yalan olmaz dediydi.

Komunizim rejimlerin en boktanidir.

Dedeniz Tolonbeg

Sitelerde Paylaş
On 29.03.2020 at 22:54, mirasyedi yazdı:

iğneyi kendine çuvaldızı başksına batır diye bir atasözü var.

Atatürkçülük ile yönetilen bir ülke göstersene? :)

Atatürkçü bir parti göstersene?

Kim gerçek Atatürkçü @bilgivehis mi  yoksa sen mi daha çok  Atatürkçüsün? 

Uzlaştığınız bir nokta yok. :)

Birde teoride ne yazıyorlar uygulamada ne yapıyorlar.Bunu yazmadan direk çöpe atıyorsun öğretileri.

Atatürk'ü yargılamadan Atatürkçü olunmaz!

Atatürk'ü anlamadan Atatürkçü olunmaz!

Dünya politikası, politik tarihi, yönetim biçimleri öğrenilmeden Atatürk eleştirilemez!

Bunları yapmadan Atatürkçü olunduğu için maalesef genelde tutarsız bir Atatürkçülük hakim.

Bir de bu ülkede kalın kafalılık hakim olduğu için onu anlamakta çok zorlanıyorlar.

Örneğin, Atatürk devrimciyse niye kapitalizmi getirdi sorusunun reel cevabı olduğu halde bir türlü bu sorunun içinden çıkamıyorlar.

Tabi kimisi de işine gelmediği için olayı çarpıtma yoluna gidiyor.

Bir başka örnek de bu dünyaya komünist sistem gelmedi diyoruz ama kapitalist propagandaya aldanıp Sovyetleri falan komünist zanediyorlar.

Daha Sovyetlerin tarihine bakmadan sırf Stalin üzerinden Sovyetleri yargılıyorlar.

Bu forumda kaç kişi acaba Çin devrimini araştırmış ama Çin'i kötülemeye gelince mangalda kül bırakmazlar.

Aslında bu ülke halkının şuurunda bir gariplik var, her şeyi çok iyi bildiklerini zanederler ama bu ülkeyi de dinci faşizme teslim ederler.

Hitler zamanında Alman halkı da böyleydi, çok biliyorlardı ama sıçtıklarının faturası çok ağır oldu.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...