Jump to content

Satanizm

Recommended Posts

O baya bir belli canım başka çalıştığı ! Hatta baya bir başka , devrimci ve Zeki  . Kuran’ın kanıtı sorusun cevabına gelince , şöyle Allah kendine ve ayetlerine güveneni ve inananı sever , sevgisini hissettirir , ve ayetler ruhuna işler , titrersin . Ama ön yargıyla yaklaşırsan , güvenmeden ve teslim olmadan bunları hissedemesin . Bazıları da küçüklükten beri beyni islam hakkında yanlış ve cahil , doğru olmayan bilgiler ile dolar  , o zamanda zaten imkansız hale gelir . İslam bir yaşam tarzıdır . Hergun okumak gerekir kuranı . Birde Allah dilediğini doğru yolla iletir , dilediğini döndürür doğru yoldan .  İyi işlerde yarışırsan  , insanlara iyi emredersen . Böyle devam ediyor . Allah bolca tövbeleri kabul eder , bağışlar

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Aa yazdı:

Bazıları da küçüklükten beri beyni islam hakkında yanlış ve cahil , doğru olmayan bilgiler ile dolar  , o zamanda zaten imkansız hale gelir

Bu toplumda yaşıyan her birey zaten doğuştan müslüman olarak yetiştiriliyor. Aklını ve mantığını kullanan insanlar islamı araştırınca islamın ne kadar saçma, sapık, ilkel bir din olduğunu anlayıp dinden çıkıyorlar. Dinden çıkan insanlar dini yanlış bildiği veya yeterince bilmediği için değil, dinini mitolojileri okuyup onların insan uydurması olduğunu anladığı için dinden çıkarlar. 

13 dakika önce, Aa yazdı:

Allah kendine ve ayetlerine güveneni ve inananı sever , sevgisini hissettirir , ve ayetler ruhuna işler , titrersin . Ama ön yargıyla yaklaşırsan , güvenmeden ve teslim olmadan bunları hissedemesin

Hayır ben önyargılı değilim. Ben bir müslüman olarak dini okudum ve akla mantığa uygun olmadığını gördüm. Sana bir tavsiye veriyim. Kuranı incili tevratı okumasın. Mitolojileride okumalısın. Dediğim tavsiyeye uyarsan zaten dinin uydurulmuş masal olduğunu göreceksin.

Sitelerde Paylaş

Saçma bulduğunuz ayet örneklerini soyleyebilirmisimiz lütfen ? Veya o bahsetiğin mitoliyikeri ? Merak ettim .  Bayaa bir  mitolojileri okudum İnan , umadağın , bulamadığın , tehlikeli kitaplara kadar ! İnan bana . Çokluğun yollu genelde doğru olmaz . Bende biliyorum çoğu insanın tartısını doğru tartmadığını . Benim spor kulübümde bir ilahiyat okumuş ogrencim vardı . Okullarda hem din , hemde ahlak dersi veriyor halen , 27 yaşında . Ve dediği şu : kuranı okuyarak anlayamasın . Ve kuranda en popüler ayetlerden olan Musa ve Hızır kıssasını bile bilmiyordu .  Eğer size göre akla , mantığa uymuyorsa o sizin tamamen kendi düşünceniz ve en doğal hakkınız , her insanda olduğu gibi .herkes her neye inanmak isterse on inanır . Nerede doğacamıza karar veremeyiz tabi . İsrailde doğsaydınız herhalde büyük bir ihtimal yahudi olurdunuz . Veya mayalar döneminde doğsaydınız , belki kukulkan veya paqal a tapardınız . Neyse şaka maka allahtan Afrika da doğmamışız  , aman yarabim , veya kutuplarda Eskimo falan , hergun iglo yap , pof başlığı tut . Size saçma gelen ayetleri buradan yazarsanız ve birde o mitolojik konuları , merak ettim

Sitelerde Paylaş
38 dakika önce, Aa yazdı:

Saçma bulduğunuz ayet örneklerini soyleyebilirmisimiz lütfen ? Veya o bahsetiğin mitoliyikeri ? Merak ettim . 

İnsanın çamurdan yaratılması güneşin çamura batması, göğün yere düşmemesi için tutulduğu, her canlıyı erkek dişi yarattığı gibi şeyler bu dinin bir uydurma olduğunu ortaya koymaya fazlasıyla yeterlidir.  Örneğin Adem havva nuh kavramları Harut Marut gibi kişiler mitolojik karakterlerdir. Hem adem havva kavramları evrimle çelişiyor.

52 dakika önce, Aa yazdı:

her insanda olduğu gibi .herkes her neye inanmak isterse on inanır

40 dakika önce, Aa yazdı:

Nerede doğacamıza karar veremeyiz tabi . İsrailde doğsaydınız herhalde büyük bir ihtimal yahudi olurdunuz . Veya mayalar döneminde doğsaydınız , belki kukulkan veya paqal a tapardınız

İşin en saçmalığıda bu zaten. Ortada bir adaletsizlik yok mu sence? Örneğin sen müslüman olarak dünyaya geldin. Ama başka biri yahudi olarak geliyor. Yahudi olan iyi bir insan olarak öldü ve sen kötü bir insan olarak fakat müslüman olarak öldün. Ve iyi olan yahudi  cehenneme sen ise cennete gidiyorsun. Ne kadar adaletli bu?

48 dakika önce, Aa yazdı:

Neyse şaka maka allahtan Afrika da doğmamışız  , aman yarabim , veya kutuplarda Eskimo falan , hergun iglo yap , pof başlığı tut .

Bende sizler (tüm teistler) için aynı şeyi düşünüyorum. Her dindar başka dinle alay eder kendi dinine bakmadan.

Sitelerde Paylaş

Gezenboncuk :  çok enteresan bir yaklaşım !  Herşeyi bilseniz hoşunuza gitmez yazıyor . Benim inancımda , Allah kimseye haksızlık etmez , herşeye bir ölçü koyar . Rabime şükürler olsun , allahım bana çok ayet gösterdi , şükranım ona .  Ama ben kim herşeyi bilmek kim .  Ben herhangi bir şey Anlamadığımda  , Allahım daha iyi bilir derim . Demek ki benim bilmemem gerekiyor derim . Allah’a şartsız ve sonzus güvenirim , Allahım her zaman daha iyi bilir , ben bilemem .  Allahtan ne gelirse başım üstüne . Ben kim Allah’ın düzenini sorgulamak kim . Ama kuran ayeti şöyle der : insan nankördür , buna kendisi de şahitir. , insanı doyumsuz yaratık , kim kıskançlığını yenerse kurtuluşa erecektir . Kim nefsine sahip olursa . Hangi dine inanırsan inan , Allah’a şırk koşmasan , büyük gunahlardan uzak durursan , insanlara iyiliği ve güzelliği emredersen  , Allah karar verir  kimin cennete veya cehenemme gideceğine .  Birde Allah’ın ayetlerini sorgulamam , Allah daha iyi bilir ve secde ederim 

Sitelerde Paylaş
29 dakika önce, Aa yazdı:

Allah kimseye haksızlık etmez

Yazdığınla çelişiyorsun. Arabistanda doğan bir kişi müslüman olarak doğuyor israille doğan adam yahudi olarak doğuyor. Adam yahudi olarak ölüyor ve cehenneme gidiyor. Hani adalet? Dünyanın bir tarafında açlık susuzluk var bir tarafta zenginlik var bu mu adalet?

34 dakika önce, Aa yazdı:

Allah’ın ayetlerini sorgulamam

İşte sizin sıkıntınız bu. Korkuyorsunuz. Korkudan aklınızı bile kullanamıyorsunuz. 

35 dakika önce, Aa yazdı:

Hangi dine inanırsan inan , Allah’a şırk koşmasan , büyük gunahlardan uzak durursan , insanlara iyiliği ve güzelliği emredersen  , Allah karar verir  kimin cennete veya cehenemme gideceğine .

https://kuran.diyanet.gov.tr/tefsir/Kehf-suresi/2243/103-106-ayet-tefsiri

https://kuran.diyanet.gov.tr/tefsir/Bakara-suresi/224/217-ayet-tefsiri

https://kuran.diyanet.gov.tr/tefsir/Âl-i İmrân-suresi/378/85-ayet-tefsiri

Ayetlere göre müslüman olmak zorundasın. Dünyanın en iyi insanıda olsan kafir olduğun sürece hiçbir önemi yok. Asla cennete gidemiyeceksin. Kötü biri olsan fakat müslüman olsan dahi cezanı ç

35 dakika önce, Aa yazdı:

Kuranı Kerim’i hiç okumamışımız

Okudum @Aa Eğer sen okusaydın ne demek istediğimi anlardın.

Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...

Tamamen teslimiyet . Bir bardağı alın ve tersine çevirin ve bir sürahi ile su doldurmaya çalışın . Birde yan çevirin su doldurmaya çalışın , yine dolmaz . Ama bardağı düz bir şekilde koyarsan o zaman , hem dolar ve taşar . Ne kadar açtın kalbini ? Allah’a ne kadar açtın kalbini ? Veya bir çam şişeyi denize atın bak ne oluyor ? Hemen dolar  ve  denizler kadar  Allah , islam dolar kalbiniz ! Allahı   kandıramasınız  . Doğru , yanlış ,pis , temiz , haram , helal belidir zaten . Bardağınız hangi durumda . Adağın en güzeli ve en kusursusu kesilmeli Allah adına  . Adem peygamberin oğullarının durumuna düşmeyin . Makam ve mal sahiblerine nasıl bakıyorsanız aynı şekilde Fakire , hastaya , yaşlıyda öyle bakın  . Hazreti Ebubekir in , Bilalı koleyken taşın altındayken kurtardığını  hatırlayın . Musa peygamberde bir kolyeyi kurtarmak yüzünden , bir mısırlıyı vurarak oldurduğunu unutmayın . Yine İsa peygamber  genelde fakir ve hastaların hep yanında olduğunu unutmayın . İşte böyle bir merhamet ve  vicdan  hepsinin özeliği ve bizim takip etmemiz gereken yoldur

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, Aa yazdı:

Allah’ın kimseye ihtiyacı yoktur

Muhammed 7Ey iman edenler! Allah’a yardım ederseniz O da size yardım eder ve ayaklarınızı sağlam bastırır. 

Hadi bunu kıvırarak allah'ın dinine yardım olarak algıladık. E allah gene yardım dileniyor birilerinden? Kendi yapamıyor mu hiç bir işi? Evet yapamıyorki her işi insanlardan bekliyor. Kim tanrılardan medet ummarsa aptalın önde gidenidir kusura bakmasın. Her çağda insanlar talepte bulunmuştur ve karşılığını genelde alamamıştır ama alıncada aha bunu tanrı yaptı derler. Alakası yok onu kendin veya başka insanların çabaları yapar.

tarihinde lawrenceKrauss tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 16.01.2020 at 17:28, zeus- said:

Satanizm hakkında ne düşünüyorsunuz?

Dünya genelinde çok sayıda satanist var. Bazı ülkelerde satanistlerin tapınakları var.

Bazı düşünceler yok olur bazıları kendini devam ettirir. Bu düşünce dağının tepesinde ne olduğu ile ilgili değildir. Eteklerinde ne olduğu ile alakalıdır. 

Ancak çoğumuz dağın zirvesine bakarız. Karlar var ve bu dağ karlı dağ deriz. Oysaki dağı yaşatan etekleridir. 

Satanizmde dağın tepesine baktığımızda şeytan vb. Gördüğümüz şey ile yargılarız. Oysaki eteklerinde hümanizm olabilir. Ahlakın daha farklı bir anlayışı olabilir. 

Satanizm fikri çok uzun zamandır varlığını koruyor. Bu da tepesi bize ne kadar saçma gelse de altında işleyenin doğru ve güzel olabileceği sonucuna çıkartır. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...