Jump to content

Ateizm Derneği de bulunsun buralarda

Recommended Posts

• İleti 67
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Dinlerin en büyük zarar ve tehlikelerinin başında müritlerini uyutması vardır.

Özellikle İslam müritlerinden mütevazi, mütevekkil ve müteşekkir olmalarını bekler.

Diyanetin İsyan etmeyin hutbesinin nedeni bu bekleyiştir.

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Ateizm Derneğinin youtube kanalının "Ateizm Deneği TV" reklamını yapmamışım hala.
Biraz ayıp etmişim. Neyse , ayıbın neresinden dönersem, kardır.

..

Her hafta Cuma akşamı bir konuk ile uzmanlık alanında sohbet ediliyor.

İstisna olarak bu gün de bir sohbet var.

Link: https://www.youtube.com/channel/UCYUQGZqCTi_iPeLuDEgS1tg

Sevgiler

tarihinde DreiMalAli tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ateizm Derneği Türkiye'deki “inançsız mülteciler” için geliştirdiği uluslararası destekli bir proje olan 'Ateist Mülteci Yardım Programı' kapsamında yeni yılda tam zamanllı bir personel işe almayı planlıyor.

ŞARTLAR :
- İstanbul'da yaşayan,
- Arapça, Farsça, İngilizce, Türkçe olmak üzere “her 4 dili de” yazan ve konuşan,
- Başlangıç Maaşı 3500 TL

Bu pozisyon mevcut Ateizm Derneği Genel Müdürü görevinden ayrıdır, aynı ofiste çalışacaktır.
Başvuru değerlendirme sürecinde ateist mültecilere öncelik verilecektir.

İlgilenenler ve tüm şartları taşıyanlar -İngilizce bir CV ile- ön başvuru yapabilirler.
mudurariyoruz@ateizmdernegi.org.tr

..

Sitelerde Paylaş

Ateizm derneği yaptıkları etkinlikleri, söyleşi, tartışma ve video gibi çalışmaları bu forumda neden paylaşmıyor?

Ateizm derneği gibi önemli ve riskli bir çalışma içine gireceksin ama aynı hedefi ve tecrübesi olan ateist forumla paylaşmayacaksın, bu çelişki bende sıkıntı oluşturuyor.

Sitelerde Paylaş

Sevgili bilgivehis.

Ateizm Derneşi yetkililerinin etkinliklerini burada neden paylaşmadığını bilmiyorum. Belki Ateistforumu tanımıyorlardır, belki gerek görmüyorlardır...

Belki işleri başlarından aşkındır, belki üyelerinin keyfine bırakıyorlardır. Bir şey diyeyem.

Belki de kimler kendisine vazife edip diye takip ediyorlardır. Bunu söylememin nedeni, bizim milletdeki "herkes ayağıma gelsin" beklentisini bildiğimdendir.

Ben Derneğin üyesiyim. Üyeliğimi biraz ciddiye alıp takip ediyorum. Yurt dışında olduğum için şahsen yardım etme imkanım yok. Tek yardımım üyelik aidatlarımı düzenli ödemek oluyor.

Ve şimdiye dek yaptıkları etkinliklerinden memnunum.

Sevgiler

Sitelerde Paylaş
16 saat önce, DreiMalAli yazdı:

Ateizm Derneği Türkiye'deki “inançsız mülteciler” için geliştirdiği uluslararası destekli bir proje olan 'Ateist Mülteci Yardım Programı' kapsamında yeni yılda tam zamanllı bir personel işe almayı planlıyor.

ŞARTLAR :
- İstanbul'da yaşayan,
- Arapça, Farsça, İngilizce, Türkçe olmak üzere “her 4 dili de” yazan ve konuşan,
- Başlangıç Maaşı 3500 TL

Bu pozisyon mevcut Ateizm Derneği Genel Müdürü görevinden ayrıdır, aynı ofiste çalışacaktır.
Başvuru değerlendirme sürecinde ateist mültecilere öncelik verilecektir.

İlgilenenler ve tüm şartları taşıyanlar -İngilizce bir CV ile- ön başvuru yapabilirler.
mudurariyoruz@ateizmdernegi.org.tr

..

3 dili bilen çıkar ama 4 dili bilen zor çıkar. :)

Sitelerde Paylaş

Ateizm Derneği ile burasının ilk zamanlar bağlantısı vardı. Hatta dernek kurma girişimine ilk ön ayak olanların bir kısmı burada tanışmış bazı kişilerdi. Derneğin ilk web sayfasını ben hazırlamıştım, hatta ilk baştan bir süre hosting işini de biz üstlendik. (Ateistforum ile birlikte host ediliyordu). Bu ilk başlangıçtaki durum tabi. Sonradan hem sayfa tasarımını, hem hosting'i kendi üzerlerine aldılar.

İlk zamanlar maddi yardım da dahil bazı katkılarım olmuştu derneğe. Sonradan biraz uzak olmamdan dolayı, biraz ateizm ile ilgili aktivitelerden soğumuş olmamdan dolayı elimi eteğimi çektim. Buraya da fazla uğramadığım gibi, orasıyla da fazla ilgilenemedim.

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, mantik yazdı:

Ateizm Derneği ile burasının ilk zamanlar bağlantısı vardı. Hatta dernek kurma girişimine ilk ön ayak olanların bir kısmı burada tanışmış bazı kişilerdi. Derneğin ilk web sayfasını ben hazırlamıştım, hatta ilk baştan bir süre hosting işini de biz üstlendik. (Ateistforum ile birlikte host ediliyordu). Bu ilk başlangıçtaki durum tabi. Sonradan hem sayfa tasarımını, hem hosting'i kendi üzerlerine aldılar.

İlk zamanlar maddi yardım da dahil bazı katkılarım olmuştu derneğe. Sonradan biraz uzak olmamdan dolayı, biraz ateizm ile ilgili aktivitelerden soğumuş olmamdan dolayı elimi eteğimi çektim. Buraya da fazla uğramadığım gibi, orasıyla da fazla ilgilenemedim.

Hatırlıyorum sevgili mantik. Hatta tecrübeden dolayı önce ciddiye almamıştım. Çünkü benzer tekli forumda sanırım 10 sefer dile getirilmiş, konuşulmuş, tartışılmıştı. Bunlar yeni yasa veya yasa değişikliği nedeniyle canı yanmış kişilerin yardım çağrılarıydı fakat kimse sorumluluk almaya, elini taşın altına sokmaya yanaşmıyordu. Bu nedenle de laf kalabalığı dışında getirisi olmamıştı.

Sanırım forumun moderatörler bölümündeki bir yazışmada bu sefer konunun ciddi olunduğunu anlayınca ben de katılmıştım. Tartışmaya katılanların sayısı o kadar çok olduğu halde, resmi başvuru için gerekli kurucu üye sayısını çıkarmakta yaşadığımız sıkıntıyı gayet iyi hatırlıyorum. Dernek, ikinci bir korku salgınını kurulduktan 2-3 sene sonra tekrar yaşadı. Üyelerin bir çoğu, üyeliklerini sildirdikleri gibi, facebook, twitter gibi sayfalardaki kendi iletilerini ve isimlerinin geçtiği bütün iletilerin silinmesini talep etmişlerdi.

Dernek Türkiye'de bir ilk olduğu için medyanın dikkatini çekmişti, sık sık televizyonlara çıkmıştı arkadaşlar. Hemen her hafta tanışma toplantıları yapıyorlardı. Ankara, İzmir vb. illerde de dernek kurma girişimi oldu ama henüz sonuç vermedi. Derneğin en çok hoşuma giden etkinliği, İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde konferans vermeleri olmuştu; salon tıklık tıklımdı.

Ancak Almanya'da tanışma toplantısı düzenlediklerinde gelen arkadaşlarla tanışma fırsatı olmuştu. Hatta Berlin'deki tanışma toplantısına Adnan Oktar'ın iki kadın müridi çıngar çıkarmya kalkıştılar, polis dahi çağırdılar. :)

İBKA her iki senede bir verdiği "Sapio" ödülü için 2017 senesinde Ateizm Derneğini seçmişti.

...

Sevgiler

Sitelerde Paylaş
On 12.04.2020 at 20:29, mirasyedi yazdı:

geç kaldım sinan canan ın konuşması başlamış.

Benim fark ettiğim olay, adamın kendi islam inancını çıkarmış olması, yorumlarda da belirtilmiş zaten

"Bana diyorlar ki sen kafana göre din uydurmuşsun. Evet ben kafama göre sin uydurmakta özgürüm. Çünkü benim inandığım din bana böyle bir özgürlük veriyor."

Ve Sinan Canan'ı izlemeye gelen müslimlerin hiçbiri bu mevzuya takılmamışlar. Ateistten iyidir gözüyle bakıyorlar herife, fakat herid kuran'ı kafasına göre yorumlayan ve belki de onu başka bir yoldan devre dışı bırakan bir kült düşmanı. 

İzlememekle pek bir şey kaybetmezsiniz. Ayrıca Sinan Canan'ın kanalında öğrenilesi birkaç spot bilgi var.. 

Sitelerde Paylaş

Cuma akşamları Türkiye saatı ile saat 21:00’de Ateizim Derneği YouTube kanalından canlı yayınlanan Bunlar Ateist’in önümüzdeki Cuma gününün (17.04.2020) konuğu eğitim uzmanı İLKER AKÇASOY.

Konu:
Pandemi Dönemi Türkiye'de Bilimsel Özgürlük ve Üniversite

Sevgiler

..

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

İnancın Kibirli Perspektifinden Korona Virüsü

Ramazan ayının ilk sahurunda Diyanet TV’ye konuk olan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, korona virüsün “insanlığın yaptığı işler nedeniyle” Allah tarafından insanlığa gönderildiğini öne sürdü. “Başınıza her ne musibet gelirse kendi yaptıklarınız yüzündendir. O, yine de çoğunu affeder.” ayetini hatırlatan Erbaş, “Ne yaptık da Rabbimiz insanlığa bu musibeti verdi.” diye sordu. Madem sormuş, yanıt vermek gerekir: Doğayı talan ettiğiniz için olabilir mi?

Öncelikle Diyanet İşleri Başkanlığı’nın nezdinde bütün inananlara şunu hatırlatmak gerekir ki, çağ dışı olmak ve akıl dışı davranmak bir bilgi edinme yöntemi değildir. Yalnızca evrim geçirmekte olan bir hayvan olduğumuz gerçeğini yadsımak için kutsal masallar tertiplemek nasıl bir kibir göstergesiyse, doğanın bir parçası olan virüsleri işlediğimiz “günahlar” yüzünden “kendimizi muhasebeye tabi tutmamız gereken” ilahi bir ceza olarak görmek de aynı ölçüde kibirli bir tutumdur. Kendi yazdıkları ve inandıkları kıyamet senaryolarını virüsle mücadele eden insanlığın üzerine salanlar, hastalığın bilimsel açıklamasına ve tedavisine yönelmek yerine hastalığı kanıksatma niyetinde olanlar ve en önemlisi doğayı talan ederek ekosistemin dengesini alt üst edenler “günahı” kendilerinde aramalıdır. Zira çözümü sorunun kaynağında aramanın ve sorunun gerçek sebeplerini görmezden gelmenin, din bezirganları dışında kimseye bir faydası olmayacaktır. “Gökyüzünden söz etmeleri yeryüzünü sömürmek içindir.”

..

Link

Sitelerde Paylaş

Ateizm Derneği'nin bu günkü yayını:
..

Bunlar Ateist! hafta sonu yürürlüğe giren sokağa çıkma yasağı nedeniyle ilave yayınlar yapıyor. Bugün (CMT) 21:00'de başlayacak ÖZEL YAYINIMIZA A.D. Hukuk Komisyonu Ankara Barosu avukatlarından Mehmet Türkarslan ve Antalya Barosu avukatlarından Ahmet Çevik konuk olacak. Kendileriyle Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın tartışmalara yol açan ve toplumu eş cinsel bireylere karşı kin, nefret ve düşmanlığa teşvik eden gündemdeki Cuma hutbesini mantıki, medeni ve hukuki açıdan değerlendiriyoruz.

Konu: KİN, NEFRET VE DİYANET
Sunucu: Özgür Örsoğlu
Konuk: Av. Mehmet Türkarslan, Av. Ahmet Çevik
Soru sormak için programa telefon ile katılabilirsiniz

Yayın : https://youtu.be/hzEFHbOIU9A

Bunlar Ateist!'e Kreosus ve Patreon'dan destek olabilirsiniz:
https://kreosus.com/ateizmdernegi
https://www.patreon.com/ateizmdernegi
..
Canlı izlemek için seyir linki:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...