Jump to content

Ateizm Derneği de bulunsun buralarda

Recommended Posts

• 2 weeks later...
  • İleti 67
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Cami hoparlörlerinde şarkı çalıması ile ilgili Ateizm Derneğinin basın bildirisi yayınlandı.

Bu sefer Derneğim ile aynı düşüncede değiliz.

Bana göre; cami hoparlörlerinde şakı da çalınır, konferans da verilir; camilerin içinde folklor gösterileri de yapılır, tiyatro da oynanır, dans de edilir. Bu gibi etkinlikler için camilerin içi kısmı uygundur veya biraz emek ile uygun hale getirilebilir.

Mesela Muhammed'in yaşamış bir kişilik olmadığı, din adamları ve krallar tarfından uydurulmuş bir masal figürü olduğu, İslam Tarihinin 200 sene geriye dönük uydurulduğu gibi konuları cami hoparlörlerinden anlatmak çok güzel ve eğlenceli olurdu. :)

..

http://www.ateizmdernegi.org.tr/blog/2020/05/23/basin-aciklamasi/?fbclid=IwAR2ok_PdVYOKq4I3BF4SDQUX-72UfJquxU5wM-YQ-AteZBiEevkZTD4P68g

Sevgiler

Sitelerde Paylaş

Cami görünce benim aklima cok kötü seyler gelir. Icim ürperir, korkarim. Dev bir yaratik görür gibi olurum.Ayni -stranger things- deki yaratik gibi.

Birde minarelerine bakarim. Altina koyasim gelir tonlarca tnt yi ucurmak isterim.

Sonra hemen yakinindaki eski yipranmis bakimsiz evlere bakarim. Onlari saklamak, görünmez yapmak icin yapilmis olmali derim.

Bir saat önce, DreiMalAli yazdı:

İslam Tarihinin 200 sene geriye dönük uydurulduğu gibi konuları cami hoparlörlerinden anlatmak çok güzel ve eğlenceli olurdu.

O günü dünya ateistler günü ilan edelim. Var mi böyle birsey.

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, DreiMalAli yazdı:

Cami hoparlörlerinde şarkı çalıması ile ilgili Ateizm Derneğinin basın bildirisi yayınlandı.

Bu sefer Derneğim ile aynı düşüncede değiliz.

Bana göre; cami hoparlörlerinde şakı da çalınır, konferans da verilir; camilerin içinde folklor gösterileri de yapılır, tiyatro da oynanır, dans de edilir. Bu gibi etkinlikler için camilerin içi kısmı uygundur veya biraz emek ile uygun hale getirilebilir.

Mesela Muhammed'in yaşamış bir kişilik olmadığı, din adamları ve krallar tarfından uydurulmuş bir masal figürü olduğu, İslam Tarihinin 200 sene geriye dönük uydurulduğu gibi konuları cami hoparlörlerinden anlatmak çok güzel ve eğlenceli olurdu. :)

..

http://www.ateizmdernegi.org.tr/blog/2020/05/23/basin-aciklamasi/?fbclid=IwAR2ok_PdVYOKq4I3BF4SDQUX-72UfJquxU5wM-YQ-AteZBiEevkZTD4P68g

Sevgiler

ateizm derneği'nin basın bildirisinin altına tereddütsüz imzamı atıyorum. kaleme alanları tebrik ediyorum.

benim açımdan hiçbir haber değeri dahi taşımayan minareden üç-beş saniyelik şarkı sesinin duyulması olayı,

hakim siyasi anlayışın tam da istediği şeydir. gerçi gündemde seçim yok ama işler kötü giderken,

ülke ekonomisi çökmüş, işsizlik tarihi rekora koşarken gündem değiştirmek için bulunmaz fırsattır.

minareden şarkı çalınmasını benim nasıl karşıladığım değil, kamuoyunun nasıl algıladığı önemlidir.

günde beş vakit hoparlörden son ses ezan dinlemenin eziyetini her gün yaşayan bir ateist olarak söylüyorum bunları.

bu yetmiyormuş gibi bir de her akşam minarelerden mevlitler, dualar okunmaya başlandı.

üstelik bu, bülent arınç'ın da söylediği gibi bid'attir, uydurma uygulamalardır. 

hollanda'da bir kilisede "uzun ince bir yoldayım" türküsü çalınmış ve herkes bundan büyük memnuniyet duymuştur.

bu olgunluğa eriştiğimizde, bir şarkıdan provokasyon çıkarmayan bir topluma dönüştüğümüzde güzelleşecek her şey işte.

o günlerin gelmesi dileğiyle...

Sitelerde Paylaş

Ulu "Makarna Canavarı'na" bir mucizesi daha! 

MaazMakarnaCanavarı, Fe suphanMakarnaCanavarı.

Ve yine iman ederim ki; yüce Makarna Canavarı birdir, tekdir, doğmamış ve doğurulmamıştır, eşi ve benzeri yoktur.

Amin! :)

..

Sevgiler

tarihinde DreiMalAli tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Benim Cuma ibadetlerimden birisi Derneğimin reklamını yapmaktır. :)

Sevgiler

...

Cuma akşamları 21:00'de canlı yayınlanan Bunlar Ateist!’te bu hafta ki konumuz Koronavirüs sonrası değişen hayatta yeni ekonomik düzen. Eski bir FED ekonomisti Erkin Şahinöz ile Koronavirüs sonrası ekonomi hakkında konuşacağız. Konu     : Koronavirüs sonrası dğişen düzen ve yeni ekonomi Sunucu  : Ferial Köseoğlu   Konuk    : Erkin Şahinöz Bunlar Ateist!'e Kreosus ve Patreon'dan destek olabilirsiniz: Kreosus : https://kreosus.com/ateizmdernegi Patreon  : https://patreon.com/ateizmdernegi

BUNLAR ATEİST! NEDİR? “Bunlar Ateist!” Ateizm Derneği’nin inançsızlar ve sorgulayan bireyler için hazırladığı, haftalık olarak yayınlanan ve telefonla bağlanabileceğiniz bir programdır.

Ateizm Derneği; inançsızlık temelindeki toplulukları geliştirmek ve onları desteklemek, sosyalleşmek için ortam hazırlamak, inançsızlar arasında bir yardımlaşma ağı kurmak, halkımıza ateist kültürünü pozitif bir şekilde tanıtmak, ateistler hakkında bilinen yanlışların doğrusunu anlatmak, din ve devlet işlerinin ayrılması olan laiklik ilkesini savunmak, toplumumuzda inançsızların karşılaştığı ayrımcılığa karşı çıkmak için işbu ortak amaca hizmet eden diğer kuruluşlarla da çalışan ve kâr amacı gütmeyen TC, AB ve BM tarafından yasal olarak tanınan bir Sivil Toplum Kuruluşudur. 

Ateizmi tanrılara inanmamak olarak tanımlıyoruz. Bu tanım aynı zamanda birçok insanın farklı isimler ile adlandırdığı inançsızlık temeline sahip çeşitli felsefi görüşleri de kapsamaktadır. Ateizm Derneği'ne web sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz.
Web           : https://ateizmdernegi.org.tr

Gönüllü Başvurusu : https://ateizmdernegi.org.tr/gonullu
Üyelik Başvurusu    : https://ateizmdernegi.org.tr/uyelik

“Bunlar Ateist!” bir Ateizm Derneği programıdır. 
Sunucuların, konukların ve telefonla bağlanan kişilerin görüşleri, Ateizm Derneği’nin o konudaki kurumsal duruşu değil, tamamen bireylerin kendi kişisel görüşleridir. Bu kişilere ait ifadelerden Ateizm Derneği sorumlu tutulamaz.
Sitelerde Paylaş

Yeni Ak İt gazetesi hakkında suç duyurusu.

Sevgiler

..

Yeni Akit Gazetesi Hakkında Suç Duyurusu

Yeni Akit Gazetesinin internet sitesinde 11.02.2020 tarihinde yayınlanan “Ateizmin evreleri nelerdir? Ateistler herkese saygılı mıdır?” başlıklı, ateist yurttaşlara yönelik ağır itham ve hakaret içeren yazıya ilişkin, dernek avukatımız Mehmet Türkaslan tarafından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunulan dilekçeyle suç duyurusunda bulunulmuştur.

Sunulan dilekçede şu ifadelere yer verilmiştir:

“Haber içeriğinde yer alan;

• “İnsanlar neden ateist olurlar? Bunun yüzlerce cevabı olabilir. Fakat genellikle bilimsel makaleleri okuyup atomların dünyasında kaybolan boş beyinler, okudukları bu makalelerin etkisinde kalarak ateistleşirler.”
• “Herkese saygılı olmakla başlayan ateistlik, zamanla narsistliğe dönüşür. Kendisine âşık olmak, tüm insanların kendisine hizmet etmesini düşünmekle devam eder. Sonraki aşamada hedonistleşir ve sadece zevk için yaşamaya başlar. Ölümden sonra hayat olmayacaksa, yaşarken bütün zevkleri tatma arzusu başlar.”
• “Bazı ateistlerde başka bir son aşama daha olabilir. Vahşileşmek. Kimseye acımamak. Bu aşama genelde Batı toplumlarında ve dinsizliğin yaygın olduğu ülkelerde görülür. Zevk için seri cinayetler yapabilirler. Sonuç olarak ateistler herkese saygılı olduklarını söylerler fakat zamanla bu aşamalardan geçerek tehlikeli bir insan olabilirler.”
• “Amerikalılar ateizm belasının ne derece tehlikeli olduğunu anladıklarından dolayı, dünyanın yönetimini böyle insanlara bırakmamak için her şeyi yaptılar.”
• “Ateizm öylesine büyük bir tehlikeli inanca dönüşebilir ki; Amerikalılar bunun çok iyi farkına vardılar ve bu nedenle her 1 doların üzerine IN GOD WE TRUST yani biz tanrıya güveniriz (inanırız) yazdılar. Çünkü 1 dolar herkesin cebine bir şekilde girecektir.”

İfadelerden ve yazının bir bütün halinde bağlamından açıkça görüleceği üzere, sanki bilimsel bir gerçeklikten bahsediliyor gibi ateist olan vatandaşlarımızın hiçbir ahlaki değerinin bulunmadığı, cinayet işleyebilecekleri gibi ithamlarda bulunulmuş ve hakaretler edilmiştir.

Yine içeriğin bir bütün halinde değerlendirilmesinde, Anayasadan ve modern hukuk normlarından doğan herhangi bir inanca sahip olmama özgürlüğündeki vatandaşların aşağılandığı ve topluma tehlikeli oldukları belirtilerek halkın bir kesimi olan bu vatandaşlarımızın din farklılığına dayanılarak alenen aşağılandığı görülmektedir.”

Haziran 3, 2020

Haberin linki:

http://www.ateizmdernegi.org.tr/blog/2020/06/03/yeni-akit-gazetesi-hakkinda-suc-duyurusu/?fbclid=IwAR1RzIh0se_UC8ZGYBFnhSyj3zrHZSubQvvlVWXTZXD9qrtTspmYE0f_NUo

Sitelerde Paylaş

Yeni Ak-it gazetesi ateistleri ve ateistlerin evrelerini analiz etmiş:

Alıntı

...

“Nasıl ateist olunur?” sorusunun yanıtıyla başlamış şaheserimiz. Yanıt yüzlerceymiş, ama en önemlisi şuymuş: “bilimsel makaleleri okuyup atomların dünyasında kaybolan boş beyinler, okudukları bu makalelerin etkisinde kalarak ateistleşirler.” Atomların dünyasına hoş geldiniz. Zaten atomlar da ateist olduğu için biz onlara tapıyoruz. Olay bundan ibaret. Biraz Kuantum Fiziği okuyup beyni boşaltmak lazım anlamak için, bizden size tavsiye.  

...

Oh be! Nihayet nasıl ateist olduğumu anladın bu arap yalakaları sayesinde.

AkitinK%C4%B1saDevreleri-1030x393.jpeg

Link:

http://www.ateizmdernegi.org.tr/blog/2020/06/05/akitin-kisa-devreleri/?fbclid=IwAR0L0h0-XaU_N36d_t0r2Wp3x_FSIaLYZxUwAg_xVNiGFZozEne6RHAFex0

Sevgiler

tarihinde DreiMalAli tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ateizm Derneği Tanışma Toplantısı (Bu sefer sanal ortamada)

Sevgiler

......................................

14 Haziran Pazar günü TSİ 16:00'da Ateizm Derneği Tanışma Toplantısında buluşuyoruz! Covid-19 sürecinde Zoom uygulaması üzerinden yaptığımız toplantılar aracılığıyla sizlerle ekranlardan da olsa yüz yüze tanışmak, derneğimizle ilgili sorularınızı yanıtlamak ve önerilerinizi dinlemek istiyoruz. Gelin tanışalım, dertleşelim, hep birlikte özgürce fikir paylaşımı yapalım. Derneğin gündeminde yakın gelecekte neler var, konuşalım.

Toplantımıza herkes davetli olup katılım ücretsizdir. "Ben de buradayım" diyen herkesi bekliyoruz!
İnternet sorunu yaşayanlar telefon araması üzerinden de bağlanabilirler. Etkinliğe katılmak için lütfen önce kayıt olunuz.
https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZEkcO6sqjIqHtNVCdnTHF3M4Spy4osv1afq

Artık Yalnız Değiliz!

Sitelerde Paylaş

Ya Allah varsa? :D

..

Cuma akşamları 21:00'de canlı yayınlanan Bunlar Ateist!’te bu hafta ki konuğumuz Amerika'da yaşayan Türk bir YouTube fenomeni ve İslam eleştirmeni: Apostate Prophet adıyla bilinen üyemiz Rıdvan Aydemir. Bu defa, hayal kurma sırası bizde!

Konu     : YA ALLAH VARSA?

Sunucu  : Özgür Örsoğlu  

Konuk    : Rıdvan Aydemir

...

Sevgiler

Sitelerde Paylaş

Geçenlerde zaten ateizm derneği videosunu paylaştım forumda. Ahmet Balyemez Bey konuyu kasıtlı olarak mı saptırdı bilmiyorum ama teistlerin eline güzel koz verdi.Konuyu bilen alana hakim birisinin olmasını çok isterdim ama ''ateizm derneği bulunsun buralarda'' dediniz ama bence bulunmasın eğer böyle bir tartışma olacaksa dincilerle olmasın.

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...
Alıntı

12 Temmuz Pazar günü TSİ 16:00'da Ateizm Derneği Tanışma Toplantısında buluşuyoruz! Covid-19 sürecinde Zoom uygulaması üzerinden yaptığımız toplantılar aracılığıyla sizlerle ekranlardan da olsa yüz yüze tanışmak, derneğimizle ilgili sorularınızı yanıtlamak ve önerilerinizi dinlemek istiyoruz. Gelin tanışalım, dertleşelim, hep birlikte özgürce fikir paylaşımı yapalım. Derneğin gündeminde yakın gelecekte neler var, konuşalım.
Toplantımıza herkes davetli olup katılım ücretsizdir. "Ben de buradayım" diyen herkesi bekliyoruz!
İnternet sorunu yaşayanlar telefon araması üzerinden de bağlanabilirler. Etkinliğe katılmak için lütfen önce kayıt olunuz.
https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZEkcO6sqjIqHtNVCdnTHF3M4Spy4osv1afq
Artık Yalnız Değiliz!

...

https://www.facebook.com/events/587326761925821/?active_tab=about

Sevgiler

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Ateizm derneği var en son rezil etmişti ateistleri sanırım .

Ateizm Derneği'nin ateistleri nasıl rezil ettiğini bilmiyorum. Doğrusu... Bilmek de istemiyorum. Çünkü benim için sorun değil.

Ama şuna eminim: Ateizm Derneği ateistleri

- İslam peygamberi Muhammed'in, pedofil yaşantısı ile müslümanları rezil ettiği kadar rezil etmiş olamaz!

- Kuran'daki pedofil söylemlerin müslümanları rezil ettiği kadar rezil etmiş olamaz!

- Kurandaki kan ve vahşet emirlerinin müslümanları rezil ettiği kadar rezil etmiş olamaz!

- Diyanetin pedofil fetvalarının müslümanları rezil ettiği kadar rezil etmiş olamaz!

- Diyanetin anneye, bacıya, geline sulanan fetvarının müslümanları rezil ettiği kadar rezil etmiş olamaz!

- Diyanetin rüşveti, sahtekarlığı, yalanı vb. aklayan fetvalarının müslümanları rezil ettiği kadar rezil etmiş olamaz!

- Diyanetin asalaklığının müslümanları rezil ettiği kadar rezil etmiş olamaz!

- Ensar Vakfı ve benzeri müslüman cemaatların erkek ve kız küçük çocuklara tecavüz etmesinin müslümanları rezil ettiği kadar rezil etmiş olamaz!

- Adnan oktarın çıplak kediciklerinin şovlarının müslümanları rezil ettiği kadar rezil etmiş olamaz!

- Adnan Oktar şarlatanının Kuran Mucizeleri yalanlarının müslümanları rezil ettiği kadar rezil etmiş olamaz!

- "Nuh cep telefonu kullanıyordu" diye gözümüzün içine baka baka yalan söyleyen müslüman soytarının müslümanları rezil ettiği kadar rezil etmiş olamaz!

- "Gece ve gündüz varlıktır" diyen yalancının müslümanları rezil ettiği kadar rezil etmiş olamaz!

- "Kalbimiz nükleer enerji ile çalışıyor" diye yalan söyleyen Yavuz Örnek'in müslümanları rezil ettiği kadar rezil etmiş olamaz!

- Müslüman İŞİD katliamcılarının islami vahşet gösterielirinin müslümanları rezil ettiği kadar rezil etmiş olamaz!

- Müslüman İŞİD pezevenklerinin kadınları, kızları ve küçük çocukları köle pazarında bir kaç dolar karşılığında seks objesi olarak satmasının müslümanları rezil ettiği kadar rezil etmiş olamaz!

- Boku Haram'ın yüzlerce kız çocuğunu cariye olarak kaçırmasının müslümanları rezil ettiği kadar rezil etmiş olamaz!

- Yüzlerce/binlerce Afganistan müslümanlarının zavallı bir kadını sokak ortasında taşlarla linç edip, cesedin üzerinde tepinip cayır cayır yakmasının müslümanları rezil ettiği kadar rezil etmiş olamaz!

- Kıyameti beklemeden, kısa yoldan 72 huriye kavuşmak için beline bomba bağlayıp yüzlerce insanı katleden mücahitlerin müslümanları rezil ettiği kadar rezil etmiş olamaz!

- 72 huriye tez yoldan kavuşmak için uçakla İkiz Kulelere dalan insan müsveddesinin vasiyet mektubunda "cinsel organıma

- "Ölen eşinizinin cesediyle 8 saat boyunca veda seksi yapabilirsiniz" diye fetva veren sapık El Ezher alimlerinin müslümanları rezil ettiği kadar rezil etmiş olamaz!

- "Ölen eşinizinin cesediyle 8 saat boyunca veda seksi yapabilirsiniz" diye parlamentoya kanun teklifi getiren Müslüman Kardeşlerin müslümanları rezil ettiği kadar rezil etmiş olamaz!

- ...

Ve bu arada belirtmiş olayım: Ben bu başlıkta Ateizm Derneği'nin reklamını yapıyorum. Eğer bir katkın olacaksa, ne demek istediğini açıkca yazarsın. Tek kelime veya tek cümle ile olmayan beyninde fikir fırtınaları yarattığını belki kendin inanıyorsundur. Ama aramızda kalsın, kimse senin beyin yerine kalp kapakcıklarında dolaşan fantezilerini (Hac 46, Yüksekler 179, ...) okumak gibi görevi yoktur.

Sevgiler

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Ateizm derneği var en son rezil etmişti ateistleri sanırım .

Ateistleri rezil etmiş...miş...miş!

Salla gitsin, nasılsa burası sanal bir ortam.

Kısa ve öz:

Sen, köşe bucak safkan müslüman olduğunu saklayan, pisliğin öne gidenisin.

Evet; sen safkan ve kaşarlı bir müslümansın!

Ve buradaki yegane amacın Ateizme çamur atmak, yani İslam misyonerliğinin sinsi olan başka bir türü.

Şu üç kuruşluk aklınla, güya Ateizmi karalayacaksın.

Kaç kere yazdığımı unuttum artık ancak senin gibi ussuzlara ne kadar yazılsa da anlamsız olduğunu bilmeme rağmen, yine de oku bakiiim:

Sen, evvela git ateizm nedir ve ateist birey kimdir ve ortak olan tek paydaları nedir,  öğren de gel!

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 saat önce, kavak yazdı:

Ateistleri rezil etmiş...miş...miş!

Salla gitsin, nasılsa burası sanal bir ortam.

Kısa ve öz:

Sen, köşe bucak safkan müslüman olduğunu saklayan, pisliğin öne gidenisin.

Evet; sen safkan ve kaşarlı bir müslümansın!

Ve buradaki yegane amacın Ateizme çamur atmak, yani İslam misyonerliğinin sinsi olan başka bir türü.

Şu üç kuruşluk aklınla, güya Ateizmi karalayacaksın.

Kaç kere yazdığımı unuttum artık ancak senin gibi ussuzlara ne kadar yazılsa da anlamsız olduğunu bilmeme rağmen, yine de oku bakiiim:

Sen, evvela git ateizm nedir ve ateist birey kimdir ve ortak olan tek paydaları nedir,  öğren de gel!

Biliyorum  merak etmeyin. Bende ateism derneği  risalecilerin  karşisinda  sarmaladığı için  kahroldum. 

Sitelerde Paylaş

On 11.07.2020 at 18:53, DreiMalAli yazdı:

ben youtube kanalı gibi sunum var zannediyordum.

karşılıklı konuşma varmış.

zoom ayarlarınıda yapamadım bir türlü.bilgisayarımın ram  belleği yetersiz geldi.

sürekli donma sorunları yaşadım.
Konuşmadığım için attılar beni. :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...