Jump to content
DreiMalAli

Ateizm Derneği de bulunsun buralarda

Recommended Posts

Cami hoparlörlerinde şarkı çalıması ile ilgili Ateizm Derneğinin basın bildirisi yayınlandı.

Bu sefer Derneğim ile aynı düşüncede değiliz.

Bana göre; cami hoparlörlerinde şakı da çalınır, konferans da verilir; camilerin içinde folklor gösterileri de yapılır, tiyatro da oynanır, dans de edilir. Bu gibi etkinlikler için camilerin içi kısmı uygundur veya biraz emek ile uygun hale getirilebilir.

Mesela Muhammed'in yaşamış bir kişilik olmadığı, din adamları ve krallar tarfından uydurulmuş bir masal figürü olduğu, İslam Tarihinin 200 sene geriye dönük uydurulduğu gibi konuları cami hoparlörlerinden anlatmak çok güzel ve eğlenceli olurdu. :)

..

http://www.ateizmdernegi.org.tr/blog/2020/05/23/basin-aciklamasi/?fbclid=IwAR2ok_PdVYOKq4I3BF4SDQUX-72UfJquxU5wM-YQ-AteZBiEevkZTD4P68g

Sevgiler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Cami görünce benim aklima cok kötü seyler gelir. Icim ürperir, korkarim. Dev bir yaratik görür gibi olurum.Ayni -stranger things- deki yaratik gibi.

Birde minarelerine bakarim. Altina koyasim gelir tonlarca tnt yi ucurmak isterim.

Sonra hemen yakinindaki eski yipranmis bakimsiz evlere bakarim. Onlari saklamak, görünmez yapmak icin yapilmis olmali derim.

Bir saat önce, DreiMalAli yazdı:

İslam Tarihinin 200 sene geriye dönük uydurulduğu gibi konuları cami hoparlörlerinden anlatmak çok güzel ve eğlenceli olurdu.

O günü dünya ateistler günü ilan edelim. Var mi böyle birsey.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, DreiMalAli yazdı:

Cami hoparlörlerinde şarkı çalıması ile ilgili Ateizm Derneğinin basın bildirisi yayınlandı.

Bu sefer Derneğim ile aynı düşüncede değiliz.

Bana göre; cami hoparlörlerinde şakı da çalınır, konferans da verilir; camilerin içinde folklor gösterileri de yapılır, tiyatro da oynanır, dans de edilir. Bu gibi etkinlikler için camilerin içi kısmı uygundur veya biraz emek ile uygun hale getirilebilir.

Mesela Muhammed'in yaşamış bir kişilik olmadığı, din adamları ve krallar tarfından uydurulmuş bir masal figürü olduğu, İslam Tarihinin 200 sene geriye dönük uydurulduğu gibi konuları cami hoparlörlerinden anlatmak çok güzel ve eğlenceli olurdu. :)

..

http://www.ateizmdernegi.org.tr/blog/2020/05/23/basin-aciklamasi/?fbclid=IwAR2ok_PdVYOKq4I3BF4SDQUX-72UfJquxU5wM-YQ-AteZBiEevkZTD4P68g

Sevgiler

ateizm derneği'nin basın bildirisinin altına tereddütsüz imzamı atıyorum. kaleme alanları tebrik ediyorum.

benim açımdan hiçbir haber değeri dahi taşımayan minareden üç-beş saniyelik şarkı sesinin duyulması olayı,

hakim siyasi anlayışın tam da istediği şeydir. gerçi gündemde seçim yok ama işler kötü giderken,

ülke ekonomisi çökmüş, işsizlik tarihi rekora koşarken gündem değiştirmek için bulunmaz fırsattır.

minareden şarkı çalınmasını benim nasıl karşıladığım değil, kamuoyunun nasıl algıladığı önemlidir.

günde beş vakit hoparlörden son ses ezan dinlemenin eziyetini her gün yaşayan bir ateist olarak söylüyorum bunları.

bu yetmiyormuş gibi bir de her akşam minarelerden mevlitler, dualar okunmaya başlandı.

üstelik bu, bülent arınç'ın da söylediği gibi bid'attir, uydurma uygulamalardır. 

hollanda'da bir kilisede "uzun ince bir yoldayım" türküsü çalınmış ve herkes bundan büyük memnuniyet duymuştur.

bu olgunluğa eriştiğimizde, bir şarkıdan provokasyon çıkarmayan bir topluma dönüştüğümüzde güzelleşecek her şey işte.

o günlerin gelmesi dileğiyle...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Faşistlik miydi neydi o, 

Çocuk tecavüzünü teşvik eden bu gericilerin saygıyı hakedemeyecekleri ortada. 

Ne yazık ki karşı çıkışımız bireyselden öteye çıkamıyor, kurumun, derneğin kendisi de pısıp kalıyor. 

Geçecek bu günler de

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ulu "Makarna Canavarı'na" bir mucizesi daha! 

MaazMakarnaCanavarı, Fe suphanMakarnaCanavarı.

Ve yine iman ederim ki; yüce Makarna Canavarı birdir, tekdir, doğmamış ve doğurulmamıştır, eşi ve benzeri yoktur.

Amin! :)

..

Sevgiler

tarihinde DreiMalAli tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...