Jump to content

İmamoğlu "Türk milleti" yerine "Türkiye insanları" dedi

Recommended Posts

• İleti 55
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

6 saat önce, anibal yazdı:

Ateist adamın bilinçli olması falan gerekmiyor. Borneo ormanlarında yaşayan bilinçten falan bihaber kabileler de ateist. 

Şu kafayı artık bir atın, ateistin hiç bir şey olması ya da bilmesi falan gerekmiyor. 

Bence aydınlanma ve ateizm (ya da non-teizm) arasında doğrudan ilişki vardır. Yeterince bilinçlenmeyen adam nasıl olup da ateist olacak? Okumayan, düşünmeyen, araştırmayan, sorgulamayan kişinin -en azından Türkiye koşullarında- ateist olması çok çok zordur.

Türkiye'de ve dahi dünyada insanların ezici çoğunluğu teist bir ortamın içine doğuyorlar. Teizm zaten aileden, çevreden, medyadan sürekli pompalanıyor. Yoğun propagandanın olduğu böylesi bir fikirsel baskı ortamında teizmi (dinleri) reddetmek yani sürüden ayrılmak, mutlaka belli bir bilgi, eğitim, bilinç ve farkındalık seviyesine ulaşmış olmakla mümkündür.

Şöyle bir gözleme sahibim: Eğitim seviyesi orta veya düşük kitlelerde teizm aşırı baskınken, yüksek eğitimli kitlelerde de non-teizm (ya da seküler yaşam) ağırlıklı olarak görülmektedir. (Elbette iki tarafta da istisnalar bulunsa da ana eğilimler böyledir). Şimdi bu bir tesadüf değildir herhalde.

Sitelerde Paylaş
On 22.01.2020 at 12:55, hulas said:

Bence aydınlanma ve ateizm (ya da non-teizm) arasında doğrudan ilişki vardır. Yeterince bilinçlenmeyen adam nasıl olup da ateist olacak? Okumayan, düşünmeyen, araştırmayan, sorgulamayan kişinin -en azından Türkiye koşullarında- ateist olması çok çok zordur.

Türkiye'de ve dahi dünyada insanların ezici çoğunluğu teist bir ortamın içine doğuyorlar. Teizm zaten aileden, çevreden, medyadan sürekli pompalanıyor. Yoğun propagandanın olduğu böylesi bir fikirsel baskı ortamında teizmi (dinleri) reddetmek yani sürüden ayrılmak, mutlaka belli bir bilgi, eğitim, bilinç ve farkındalık seviyesine ulaşmış olmakla mümkündür.

Şöyle bir gözleme sahibim: Eğitim seviyesi orta veya düşük kitlelerde teizm aşırı baskınken, yüksek eğitimli kitlelerde de non-teizm (ya da seküler yaşam) ağırlıklı olarak görülmektedir. (Elbette iki tarafta da istisnalar bulunsa da ana eğilimler böyledir). Şimdi bu bir tesadüf değildir herhalde.

Ateizm için yeterince bilinçli olmak, alim olmak, bir takım hatları falan bilmek gerekmez. Bugün, din denen şey, bir takım bilgilerdir, sonradan öğretilen. Bunları öğretmezsen adam zaten ateist olacaktır, ötesine hacet yok. Kaldı ki, din olmayan toplumlar vardır ve haliyle de ateistlerdir. Ama saymayı bile bilmezler mesela.

Benim tanıdığım ilk ateist, sıva ustasıydı. İlkokul 3'ten terk etmiş, inşaatlarda çalışmaya başlamış falan. Öyle bilinç, okuyayım, kitap devireyim falan kaygıları da olmayan adamın biriydi. Ve akabinde tanıdığım ateistlerin çoğu da, aynı şekilde kültür falan olarak öyle aman aman tipler değildi. 

Sitelerde Paylaş
On 22.01.2020 at 08:08, Las Seis Flechas said:

Bu ülkedeki tek bölücüler Kürtçülerdir. Kürtçüler sadece cumhuriyet döneminde değil, Osmanlı'nın son dönemlerinden beridir bölücülük yapıyor.

Atatürk onları gerici feodal düzenden kurtarıp onlara insan gibi yaşama fırsatı vermişti. Onlar da bunu tepti, sapık düzenlerine kul köle olmayı seçtiler. 

Tarihinde tek bir devlet kuramamışsın, biz seni bizimle eşit sayıp sana "Türk" vatandaşlığını lütfetmişiz. Sen kalkıp bölücülük yapıyorsun. Ama yurt dışına çıkınca da kendini Türk olarak tanıtmayı da iyi biliyorsun. 

Atatürk milliyetçiliği ırkçı değildir, ayrımcı değildir; kucaklayıcı ve bütünleştiricidir.

Bu ülkede Türk ırkçılığı falan da yok. Varsa da diğer ülkelerle kıyaslandığında ihmal edilebilecek kadar az. Bu ülkede Arap-Kürt ırkçılığı var daha çok . 

Türk kimliğiyle sorunu olanların ne işi var Türklerin kurduğu ülkede? Gitsinler kendilerine bölücülük yapabilecek başka bir memleket bulsunlar. Kuzey Irak aşağıda mesela.

Geç bunu...

Bu ülkede bölücü kürtler var mıdır, elbette. Ama onlardan daha kurumsal, daha organize ve daha çok olarak bölücü türkler de vardır. 

İşte mesela onlardan biri de sensin. Ve bunun farkında bile değilsin di mi: "biz seni bizimle eşit sayıp sana 'Türk' vatandaşlığını lütfetmişiz"

Sen kimsin de kime bir şey lütfediyorsun? Sen bu ülkenin ne kadar öz evladıysan, o da o kadar bu ülkenin öz evladı. Bu ülek ne kadar seninse, onunda. Sen böyle çıkıp, sanki burası senin ülken, o da mülteci, ayak takımı falan gibi görür, lütfetmekten falan bahsedersen, bilfiil bölücülüğün daniskasını yapmış olursun.

Bu ülkede acayip şekilde Türk ırkçılığı var. Hatta, PKK'dan bile daha aktif şekilde. Önce görmen gereken bu. Şunu hatırlıyor musun:

ogün samast karakol ile ilgili görsel sonucu

Peki ya Abdullah Çatlı neciydi? İnsanları kanlarıyla boğmakla tehdit eden Sedat Peker neci? 

sedat peker kanlarında duş alacağız ile ilgili görsel sonucu

Bunu görmekten acz içindesiniz. Bu ülkede terörü en çok uygulayan ve vareden bu faşist kafa olmuştur. 

Sitelerde Paylaş
20 dakika önce, anibal yazdı:

Geç bunu...

Bu ülkede bölücü kürtler var mıdır, elbette. Ama onlardan daha kurumsal, daha organize ve daha çok olarak bölücü türkler de vardır. 

İşte mesela onlardan biri de sensin. Ve bunun farkında bile değilsin di mi: "biz seni bizimle eşit sayıp sana 'Türk' vatandaşlığını lütfetmişiz"

Sen kimsin de kime bir şey lütfediyorsun? Sen bu ülkenin ne kadar öz evladıysan, o da o kadar bu ülkenin öz evladı. Bu ülek ne kadar seninse, onunda. Sen böyle çıkıp, sanki burası senin ülken, o da mülteci, ayak takımı falan gibi görür, lütfetmekten falan bahsedersen, bilfiil bölücülüğün daniskasını yapmış olursun.

Bu ülkede acayip şekilde Türk ırkçılığı var. Hatta, PKK'dan bile daha aktif şekilde. Önce görmen gereken bu. Şunu hatırlıyor musun:

ogün samast karakol ile ilgili görsel sonucu

Peki ya Abdullah Çatlı neciydi? İnsanları kanlarıyla boğmakla tehdit eden Sedat Peker neci? 

sedat peker kanlarında duş alacağız ile ilgili görsel sonucu

Bunu görmekten acz içindesiniz. Bu ülkede terörü en çok uygulayan ve vareden bu faşist kafa olmuştur. 

Ülkücüler Türk ırkçısı değil ümmetçi ve Arap ırkçısıdır.

Bu ülkede Türk ırkçılığı yapanlar yalnızca Atsızcı kesim, onlar da azınlık ve marjinal kesim. Ama onların ırkçılığı da Nazizm ile falan boy ölçüşebilecek bir ırkçılık değil. Türkiye'de Türk ırkçılığı varsa Batı ülkelerinde ırkçılığın ağababası var.

Türkiye'de çok yoğun ve şiddetli bir Türk düşmanlığı var. Adam çocuğuna Türkçe isim veriyor, bunu bile ırkçılık olarak görüyorlar. Türkçe isimlerle dalga geçiyorlar, Arapça isimleri ise kutsuyorlar. Çünkü onlara göre Araplaşmak kültürel zenginlik, Araplaşmaya karşı çıkıp Türk kalmak istemek ise ırkçılık ya da faşizm.

Ülkede şu anda "Türk'üm" demek bile insanlık suçu olarak görülüyor. Atatürk'ün partisinin genel başkanı bile kendini Türk olarak tanımlamıyor. Ülkenin her yerinde Araplar fink atıyor, Arapça tabelalar kaynıyor hala. Sizler hala Türk düşmanlığı yapıyorsunuz. 

"Onlar da bu ülkenin evladı" gibi safsataları da geçiniz. O Sedat Peker ve Abdullah Çatlı gibi adamlar bu ülkeden, bu halkın içinden çıkmadı mı? Çorum, Maraş ve Madımak katliamlarını yapan o sakallı mücahidler nereden çıktı uzaydan mı geldiler? Tayyip de bu halkın içinden çıkmadı mı? Ne yapalım yani PKK'lılar bu ülkenin evladıysa aynı şekilde şeriatçıları, cihatçıları, Fetullahçıları, tecavüzcüleri, çocuk sapıklarını da mı kucaklayalım?

Tam da AKP ağzıyla konuşuyorsun. PKK'nın oluşmasını Türk milliyetçiliğine, Kemalist sisteme falan bağlamak AKP'lilerin ve Siyasal İslamcıların tezidir. Eminim sen de eskiden diğer liberaller gibi AKP'ye özgürlükçü falan diye yağ çekiyordun, onların Kemalizm ile hesaplaşmasından mutluluk duyuyordun.

Bence sizler AKP'ye pek de muhalif değilsiniz, birçok kritik konuda aynı düşünüyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
8 hours ago, Las Seis Flechas said:

Ülkücüler Türk ırkçısı değil ümmetçi ve Arap ırkçısıdır.

Ülkücü denen terörist oluşum, daha büyük, milliyetçi faşist oluşumun bir parçasıdır. Senin dediğin tarafa yakın olanlar, daha çok alperen ocağı falan gibi yerlerde kümelenirler, onlar da aynı şeyin laciverdidir. Hepsi, Irkçı bir yapılanmanın parçasıdır. Yok ümmetçi falan diyorsan, git evvela klu klux klanlarına bak. Irkçılık her zaman din sosuyla servis edilir.

Bu ülkede Türk ırkçılığı yapanlar yalnızca Atsızcı kesim, onlar da azınlık ve marjinal kesim. Ama onların ırkçılığı da Nazizm ile falan boy ölçüşebilecek bir ırkçılık değil. Türkiye'de Türk ırkçılığı varsa Batı ülkelerinde ırkçılığın ağababası var.

Batı ülkelerinde ne olduğu beni enterese etmiyor. Buradaki mevzumuz Fransız ırkçılığı falan değil, di mi? 

Türkiye'de çok yoğun ve şiddetli bir Türk düşmanlığı var. Adam çocuğuna Türkçe isim veriyor, bunu bile ırkçılık olarak görüyorlar. Türkçe isimlerle dalga geçiyorlar, Arapça isimleri ise kutsuyorlar. Çünkü onlara göre Araplaşmak kültürel zenginlik, Araplaşmaya karşı çıkıp Türk kalmak istemek ise ırkçılık ya da faşizm.

Bu ülkede Türk düşmanlığı da olacaktır, zira demedik mi, böldünüz ülkeyi diye? Tabi buna paralel mesela kürt düşmanlığı da olacaktır ki, o da var gani gani. Bunun böyle olmasının da en büyük sorumlusu, faşist türklerdir.

Ülkede şu anda "Türk'üm" demek bile insanlık suçu olarak görülüyor. Atatürk'ün partisinin genel başkanı bile kendini Türk olarak tanımlamıyor. Ülkenin her yerinde Araplar fink atıyor, Arapça tabelalar kaynıyor hala. Sizler hala Türk düşmanlığı yapıyorsunuz. 

Tipik teraneler işte, Gobbels'ten mi öğrendin bunları? Bak, açık ve net: Bu ülkede en yoğun yapılan ırkçılık, Türk ırkçılığıdır ve bu da maalesef, ülkenin bağlarını koparmaktadır. 

"Onlar da bu ülkenin evladı" gibi safsataları da geçiniz. O Sedat Peker ve Abdullah Çatlı gibi adamlar bu ülkeden, bu halkın içinden çıkmadı mı? Çorum, Maraş ve Madımak katliamlarını yapan o sakallı mücahidler nereden çıktı uzaydan mı geldiler? Tayyip de bu halkın içinden çıkmadı mı? Ne yapalım yani PKK'lılar bu ülkenin evladıysa aynı şekilde şeriatçıları, cihatçıları, Fetullahçıları, tecavüzcüleri, çocuk sapıklarını da mı kucaklayalım?

Tabi, birde islami faşizm var, o da yok değil. Ama onun ülkenin bölünmesine, milletin birbirini yabancı görmesine çok fazla katkısı olmadı. Onlar ayrı bir alem, tarikat tarikat bölünüp, ufak, cılız ateşler kalıyorlar. En iyi palazlanan FETÖ idi, onunda sonu malum.

O sedat peker, abdullah çatlı, mehmet ali ağca falan, bu milletin içinden önce, işte o ırkçı/faşist güruhun arasından çıktı. Senin yaptığın PKK'lılarla Kürtleri, kürtçüleri falan aynı kefeye koymaya çıkman. Amanda PKK varmışta. Evet, var bu melanet. Ama bu, mesela HDP yi bağlamıyor. Siz gibiler de, aptalca Türk faşizmini genel faşizmle beraber uygulayıp, bilfiil bölücülük yapıyorsunuz, buna da PKK'yı kılıf ediyorsunuz. HDP her bir bok olabilir, ama HDP'nin varlık sebebi PKK değil, MHP, BBP gibi örgütlü faşizm. HDP bir tepki aslen, ama siz bunu görmek istemiyorsunuz. 

Tam da AKP ağzıyla konuşuyorsun. PKK'nın oluşmasını Türk milliyetçiliğine, Kemalist sisteme falan bağlamak AKP'lilerin ve Siyasal İslamcıların tezidir. Eminim sen de eskiden diğer liberaller gibi AKP'ye özgürlükçü falan diye yağ çekiyordun, onların Kemalizm ile hesaplaşmasından mutluluk duyuyordun.

Bence sizler AKP'ye pek de muhalif değilsiniz, birçok kritik konuda aynı düşünüyorsunuz.

PKK'nı oluşmasından bahseden olmadı sana. PKK'nı nasıl oluştuğunu da kaç defa anlattık buralarda, kıçını az kaldır da bir ara, bulursun, bu forumda. PKK burada zurnanın son deliği. Buradaki mevzu, PKK meselesi değil, asıl mesele, HDP ve diğerleri. PKK dediğin 3-5 eşkiyadan ibaret, ama HDP bugün heryerde ciddi bir çoğunluk oluşturuyor. HDP'yi ve bu bölücü kafayı kim, nasıl çıkardı, önce bunu bir düşün. Eğer bugün, PKK o HDP'lilerin uzantısı olsaydı, elinden gelecek hiç bir şeyde olmazdı. Ama sen gibi faşizmi hayatın olağan akışı sanan salaklar nedeniyle, HDP giderek o çizgiye doğru kayacak. Sana baştaki 3-5 denyodan bahsetmiyorum, o kitleden bahsediyorum. Siz, HDP'yi amanda PKK bunlar, aman bölücü bunlar dedikçe, onlar bu dedikleriniz olmaya bir adım daha yaklaşıyor. 

AKP yokken ben buradaydım, bilen bilir. Ve şu saçma salak karaçalma edebiyatını da bir bırak. AKP nin zaten çözüm süreci başta olmak üzere yaptığı yanlışın haddi hesabı yok. Elbette o da bu türk milletini, milletlerine çevirme çarkına çok su taşıdı. Ama bu çarkın asıl suyu, faşist/türkçülerden geliyor. 

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, anibal yazdı:

Bunun böyle olmasının da en büyük sorumlusu, faşist türklerdir.

Faşist Türkleri de dinci faşistleri de Kürtçülüğü de bugüne kadar besleyen ABD-AB'dir.

Bugün ülke araplara satılıyorsa bunun kaynağı yine ABD'AB'dir.

Fetoyu, tarikatları ve tayyibi bu ülkede hakim yapan ABD-AB'dir.

Peki ABD-AB neden bunu yapıyor?

Çünkü güçlü ve milli bir Türkiye ABD'AB'nin işine gelmez, bu yüzden ülkenin araplara satılması ve araplaşmasının projesini ABD'AB hazırlamıştır.

BOP projesiyle tayyibi başa getirmeleri, Komünizmle Mücadele Derneğine fetoyu getirmeleri, fetonun askeride etkin olması, Sorosun kanalı TÜSEV kurucusu Kılıçdarın CHP'ye getirilmesi ve CHP'nin Y-CHP'ye dönüşmesi, MHP'yi Türkeş'e kurdurtmaları, ülkücü grupları her zaman bir kenarda tutmaları bunun kanıtlarından sadece bir kaç tanesidir.

Ha, ben bu gerçekleri senden tartışmak veya birilerini uyarmak için söylemiyorum, sadece kendimi deşarj ediyorum, zira artık bu sürünün gerçekleri öğrenmesini istemiyorum, tayyip-feto gibilere ezilsinler, bunu fazlasıyla hakediyorlar.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, anibal yazdı:

Ülkücü denen terörist oluşum, daha büyük, milliyetçi faşist oluşumun bir parçasıdır. Senin dediğin tarafa yakın olanlar, daha çok alperen ocağı falan gibi yerlerde kümelenirler, onlar da aynı şeyin laciverdidir. Hepsi, Irkçı bir yapılanmanın parçasıdır. Yok ümmetçi falan diyorsan, git evvela klu klux klanlarına bak. Irkçılık her zaman din sosuyla servis edilir.

Batı ülkelerinde ne olduğu beni enterese etmiyor. Buradaki mevzumuz Fransız ırkçılığı falan değil, di mi? 

Bu ülkede Türk düşmanlığı da olacaktır, zira demedik mi, böldünüz ülkeyi diye? Tabi buna paralel mesela kürt düşmanlığı da olacaktır ki, o da var gani gani. Bunun böyle olmasının da en büyük sorumlusu, faşist türklerdir.

Tipik teraneler işte, Gobbels'ten mi öğrendin bunları? Bak, açık ve net: Bu ülkede en yoğun yapılan ırkçılık, Türk ırkçılığıdır ve bu da maalesef, ülkenin bağlarını koparmaktadır. 

Tabi, birde islami faşizm var, o da yok değil. Ama onun ülkenin bölünmesine, milletin birbirini yabancı görmesine çok fazla katkısı olmadı. Onlar ayrı bir alem, tarikat tarikat bölünüp, ufak, cılız ateşler kalıyorlar. En iyi palazlanan FETÖ idi, onunda sonu malum.

O sedat peker, abdullah çatlı, mehmet ali ağca falan, bu milletin içinden önce, işte o ırkçı/faşist güruhun arasından çıktı. Senin yaptığın PKK'lılarla Kürtleri, kürtçüleri falan aynı kefeye koymaya çıkman. Amanda PKK varmışta. Evet, var bu melanet. Ama bu, mesela HDP yi bağlamıyor. Siz gibiler de, aptalca Türk faşizmini genel faşizmle beraber uygulayıp, bilfiil bölücülük yapıyorsunuz, buna da PKK'yı kılıf ediyorsunuz. HDP her bir bok olabilir, ama HDP'nin varlık sebebi PKK değil, MHP, BBP gibi örgütlü faşizm. HDP bir tepki aslen, ama siz bunu görmek istemiyorsunuz. 

PKK'nı oluşmasından bahseden olmadı sana. PKK'nı nasıl oluştuğunu da kaç defa anlattık buralarda, kıçını az kaldır da bir ara, bulursun, bu forumda. PKK burada zurnanın son deliği. Buradaki mevzu, PKK meselesi değil, asıl mesele, HDP ve diğerleri. PKK dediğin 3-5 eşkiyadan ibaret, ama HDP bugün heryerde ciddi bir çoğunluk oluşturuyor. HDP'yi ve bu bölücü kafayı kim, nasıl çıkardı, önce bunu bir düşün. Eğer bugün, PKK o HDP'lilerin uzantısı olsaydı, elinden gelecek hiç bir şeyde olmazdı. Ama sen gibi faşizmi hayatın olağan akışı sanan salaklar nedeniyle, HDP giderek o çizgiye doğru kayacak. Sana baştaki 3-5 denyodan bahsetmiyorum, o kitleden bahsediyorum. Siz, HDP'yi amanda PKK bunlar, aman bölücü bunlar dedikçe, onlar bu dedikleriniz olmaya bir adım daha yaklaşıyor. 

AKP yokken ben buradaydım, bilen bilir. Ve şu saçma salak karaçalma edebiyatını da bir bırak. AKP nin zaten çözüm süreci başta olmak üzere yaptığı yanlışın haddi hesabı yok. Elbette o da bu türk milletini, milletlerine çevirme çarkına çok su taşıdı. Ama bu çarkın asıl suyu, faşist/türkçülerden geliyor. 

Senin HDP dediğin PKK'nın siyasi uzantısı. Bugüne kadar daha bir tane HDP'li çıkıp PKK'lı olduğunu inkar etmedi. Bilakis "Apo'nun heykelini dikeceğiz", "Pekeke sizi tükürüğüyle boğar" ve "Biz sırtımızı YPG'ye yasladık" gibi sayısız açıklama yaptılar. 

HDP'yi meşrulaştıran zaten AKP ama siz inatla HDP seviciliği yapıyorsunuz. Eminim ki HDP'yi de kasıtlı olarak kapatmıyorlar, çünkü adamlar malzeme ve oy kapısı olarak kullanıyor HDP'yi. 

HDP 6 milyon oy almış diye kafa ütülüyorsunuz. O zaman aynı mantıkla 26 milyon oy almış Tayyip'i ölünceye kadar başımızda tutmamız lazım. Yarın öbür gün-çok düşük bir ihtimal ama-bir askeri darbe ile Tayyip indirilse kalkıp "Aman da Tayyip seçimle başa geldi bu haksızlık" deyip ağlayacak mısın yoksa darbeyi alkışlayacak mısın? Ha öyle bir şey olsa ilk ben sokağa çıkar tankları selamlar, her gördüğüm askeri kucaklar, sosyal medya profillerimi TSK logosu yapar ve sürekli orduyu göklere çıkartırım. Orası da öyle. Zaten 15 Temmuz'u da ilk başta sevinçle karşılamıştım. 

HDP 6 milyon oy aldı diye ona saygı duymak gerekiyorsa yüzde 92'nin oyunu almış Evren'in heykellerini dikip her ölüm yıldönümünde onlara secde etmemiz lazım aynı mantıkla. 

Eski Türkiye'de bölücülere böcek muamelesi yapılıyordu. Ama AKP ile birlikte el üstünde tutulmaya başlandı. AKP döneminde TSK terör örgütü, PKK özgürlük savaşçısı olarak görülüyordu bir ara. Zaten terör bitmek üzereydi AKP iktidara gelinceye kadar.

Çözüm süreci denen ihanete ve alçaklığa (Y)CHP'nin pek bir tepkisini de göremedik. Bilakis gizliden destek de verdiler. Bu da kanıtlarından birisi mesela:

Muharrem Bey açıkça "Artık çocuklarımız ölmüyor diye seviniyoruz" diyor. Zaten aynı adamlar çözüm süreci zırvası rafa kalktıktan sonra çözüm sürecine geri dönmeyi teklif etmeye başladılar. 

(Y)CHP milleti anca Ahmet Altan gibi liboşların tutuklanmasıydı, ağaçtı, KHK mağduruydu bilmem neydi gibi boş mevzularla oyalayıp asıl önemli mevzuları unutturup muhalefet yaparmış gibi yapıyor. Atatürk değersizleştiriliyormuş, laiklik elden gidiyormuş, TSK ayaklar altına alınıyormuş, şeriatçılar hortlatılıyormuş, türban ilkokula ve hatta emniyete/orduya kadar giriyormuş, evrim teorisi müfredattan kaldırılıyormuş vs. hiç umrunda değil adamların. Hadi bunları Türkiye halkı zaten umursamıyor ve hatta memnuniyetle karşılıyor dedik geçtik. AKP tabanının bile çoğunluğu Suriyelileri istemiyor mesela. Hadi çıksın bir muhalefet lideri Suriyeli problemini çözeceğine dair söz versin bakalım. Bu Suriyeliler ilerleyen yıllarda ne sorunlar açacak hep birlikte göreceğiz. Kürtçülerden çektiğimiz yetmiyormuş gibi bir de bunların taleplerini, şikayetlerini falan dinlemeye başlarız ki şimdiden duyuyoruz zaten.

Türkçülere faşist diye saydırıp Kürtçülere toz konduramaman da ayrı bir gariplik. 

Ben daha çevremde Türkçü birisini görmedim. Hiç Türk ırkının üstün olduğunu söyleyen birisini görmedim reelde, anca sanal alemde büyük ihtimalle ergen olan bazı Atsızcılar görüyorum o kadar. Yoksa çoğunluk olan AKP'li kesim aynı senin gibi düşünüyor bu konuda. Çevremdeki bütün AKP'liler beni çok ayıplıyor Atatürk milliyetçiliği yaptığım için. "Bu ülkede sadece Türkler yaşamıyor" goygoyu yapıyorlar.

Dinciler zaten ırkçı falan değiller, bilakis dinin temelinde milliyetsizlik düşüncesi vardır. Müslüman birisi bırak ırkçı olmayı milliyetçi bile olamaz.

Ülkücüler hem Müslüman hem ırkçı olduğunu iddia ediyorsa o da onların mallığıdır beni bağlamaz. Ki Ülkücülerin de çoğunluğu gayet ümmetçi. "Benim Kürt arkadaşlarım da var" modunda çoğu. Türkeş zerzevatı zaten ölen PKK'lılara üzüldüğünü söylemiş birisi. Muhsin pezosu zaten "Fatih Sultan Mehmet kadar Türk, Said Nursi kadar Kürdüz" demişti. Kanaatimce Muhsin'in düşmanlığı Kürtlerden ziyade Alevilere falan. Yaptığı katliamları ve işlediği cinayetleri de muhtemelen Alevilere yönelik gerçekleştirdi.

Halkın çoğunluğu şu anda Kürtlerden ziyade Türklere düşman ama hala HDP seviciliği yapıyorsunuz. HDP'ye ve PKK'ya düşman olmak Kürt düşmanlığı demek değildir. İsmet İnönü, Hasan Ali Yücel, Cemal Gürsel gibi Kürt asıllı insanlara lafımız olmadı zaten; bilakis başımızın tacı yaptık. İstiklâl Mahkemeleri Başkanı Ali Çetinkaya(Kel Ali) bile Kürt asılıydı ki adam sayısız isyancı Kürdü astırdı. Benim de bir sürü Kürt asıllı olup PKK'ya karşı olan arkadaşlarım, öğretmenim ve aile dostlarımız oldu. Rahmetli üvey dedem bile Kürt asılıydı, PKK'ya da karşıydı. Adam muhafazakar falandı ama Atatürk'ü de severdi.

Yani bizim Kürt asıllı vatandaşlarla esasında sorunumuz yok. Tıpkı Lazlar, Çerkesler, Gürcüler, Abazalar, Boşnaklar, Arnavutlar vb. ile olmadığı gibi. Bizim bölücülerle sorunumuz var sadece. Adamlar 1839'a kadar askerlik bile yapmamış, 1806'dan itibaren zaten sürekli ayaklanmışlar. Biz Kurtuluş Savaşı verirken bile bize karşı ayaklanmış adamlar. Kaç bin senedir devlet bile kuramamışlar, anca mağdur edebiyatı.

tarihinde Las Seis Flechas tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, bilgivehis yazdı:

Faşist Türkleri de dinci faşistleri de Kürtçülüğü de bugüne kadar besleyen ABD-AB'dir.

Çünkü güçlü ve milli bir Türkiye ABD'AB'nin işine gelmez, bu yüzden ülkenin araplara satılması ve araplaşmasının projesini ABD'AB hazırlamıştır.

BOP projesiyle tayyibi başa getirmeleri, Komünizmle Mücadele Derneğine fetoyu getirmeleri, fetonun askeride etkin olması, Sorosun kanalı TÜSEV kurucusu Kılıçdarın CHP'ye getirilmesi ve CHP'nin Y-CHP'ye dönüşmesi, MHP'yi Türkeş'e kurdurtmaları, ülkücü grupları her zaman bir kenarda tutmaları bunun kanıtlarından sadece bir kaç tanesidir.

Ha, ben bu gerçekleri senden tartışmak veya birilerini uyarmak için söylemiyorum, sadece kendimi deşarj ediyorum, zira artık bu sürünün gerçekleri öğrenmesini istemiyorum, tayyip-feto gibilere ezilsinler, bunu fazlasıyla hakediyorlar.

Bu milletten bir halt olmaz dedirttiler size yani sonunda! Siz görmüş geçirmiş bir insansınız anladığım kadarıyla. 50 yıl bu millet için çabaladım demiştiniz bir keresinde. Ama bu cahil, aymaz millet sonuçta sizi bile pes ettirdi görüyorum ki. Ne hali varsa görsünler diyorsunuz!

Ben de şahsen bazen bu milletten bir cacık olmayacağı düşüncesine kapılıyorum, sonra bu fikrimden vazgeçip ümitleniyorum, sonra da tekrar ümidimi kaybediyorum... İşin gerçeği, halkın bir gün gözünü açıp aydınlanmasını bekliyoruz, kah ümitle kah ümitsizce.

Aslında Tayyip'in konumu çok da sağlam ve güçlü değil bence... Tamam, ülkeyi yönetme hakkını ve meşruiyetini ele geçirecek bir oy yüzdesini sandıktan çıkarmayı başarabildi bugüne kadar. Ama nüfusun ezici çoğunluğunu (ya da anayasayı komple değiştirecek bir çoğunluğu) da ele geçiremiyor. Tayyip'in şu anki halk desteği % 40 civarındadır. (MHP'den gelen bir % 10'luk oy katkısıyla cumhurbaşkanlığı seçiminde toplam % 51 oy aldı). Demek ki halkın öteki yarısı kendisinin peşine takılacak kadar şuursuz değil diyorum kendi kendime!.. Demek ki diyorum o kadar da kör değil Türk milleti... İşte beni arada sırada ümitlendiren, bu Tayyip'e oy vermemiş % 50'dir. En azından halkımızın yarısı o kadar da aptal ve koyun değil diye kendi kendimi teselli ediyorum işin özeti... Son yerel seçimde büyükşehirlerde AKP çoğunluğu ele geçiremedi ve kaybetti. Büyükşehirlerdeki bu tablo da beni ülkenin geleceği adına ümitlendiren bir gelişme oldu.

Sitelerde Paylaş
23 hours ago, bilgivehis said:

Bak işte, her zaman ABD'ye taş atacam diye uğraşır, ama sonunda iftira atardın. Bu defa baya baya denk getirmişsin taşı.

Fakat gene pek çok, bir sürü yanlışın var. 

Ülkeyi araplara satmak gibi bir projesi falan olmadı ABD'nin. ABD'Nin zihninde bu hükümsüz, önemsiz bir mevzu. Bunun için hiç bir şekilde uğraşmaz, ne destekler, ne de karşı çıkar. Onların kafası, parası olan alır, bu hak engellenemez şeklindedir. 

Güçlü ve Milli bir Türkiye, en çok ABD'nin işine yarar. Siz hala emperyalist kafada takılıp kaldığınız için, bunu anlamanız pek olası olmuyor. ABD elinde o kadar imkan varken, Türkiye'den daha çok sıkıntı olabilecek Almanya'nın, Japonya'nın, Güney Kore'nin güçlü ve milli olmasını engellemedi, bu nedendir diye düşünmeniz de mi yok?

CHP'nin Y-CHP'ye falan dönüştüğü yok. CHP kapandı. Yerine bir sürü parti açıldı. Ama doğru dürüst bir lider çıkaramadı. Baykal zaten hizipçi olarak o dönem solda sevilmeyen bir tipti. CHP ihalesi de ona kaldı. Adam gibi bir lider çıkaramayınca, bütün sol orada toplandı. Bugün CHP'nin 100 seçmeni varsa, 80'i mecburiyetten CHP'yi destekler, olay bu oldu.

MHP'yi falan ABD kurdurtmadı. Onlar zaten vardı. Ha, bunların terörünü destekledi, nasıl destekledi, onlara göz yumdu. Hükümetin de bu terörist oluşuma sahip çıkmasını aynı şekilde destekledi. Bilinen McCarthycilik ayakları. Bu da Türkiye'nin günümüzdeki perişan halinin asıl sebeplerinden biridir. 

Evet, sizin dediğiniz gibi olmadı, bunu bir geçin. Ama sonuç aynı yere varıyor. Başka şekillerde yaptıkları ile, bugünkü faşist türkçülerin, siyasal islamın bu ülkeyi mahvetmesine sebep oldu.

Sitelerde Paylaş
23 hours ago, Las Seis Flechas said:

Senin HDP dediğin PKK'nın siyasi uzantısı. Bugüne kadar daha bir tane HDP'li çıkıp PKK'lı olduğunu inkar etmedi. Bilakis "Apo'nun heykelini dikeceğiz", "Pekeke sizi tükürüğüyle boğar" ve "Biz sırtımızı YPG'ye yasladık" gibi sayısız açıklama yaptılar. 

HDP'yi meşrulaştıran zaten AKP ama siz inatla HDP seviciliği yapıyorsunuz. Eminim ki HDP'yi de kasıtlı olarak kapatmıyorlar, çünkü adamlar malzeme ve oy kapısı olarak kullanıyor HDP'yi. 

HDP 6 milyon oy almış diye kafa ütülüyorsunuz. O zaman aynı mantıkla 26 milyon oy almış Tayyip'i ölünceye kadar başımızda tutmamız lazım. Yarın öbür gün-çok düşük bir ihtimal ama-bir askeri darbe ile Tayyip indirilse kalkıp "Aman da Tayyip seçimle başa geldi bu haksızlık" deyip ağlayacak mısın yoksa darbeyi alkışlayacak mısın? Ha öyle bir şey olsa ilk ben sokağa çıkar tankları selamlar, her gördüğüm askeri kucaklar, sosyal medya profillerimi TSK logosu yapar ve sürekli orduyu göklere çıkartırım. Orası da öyle. Zaten 15 Temmuz'u da ilk başta sevinçle karşılamıştım. 

HDP 6 milyon oy aldı diye ona saygı duymak gerekiyorsa yüzde 92'nin oyunu almış Evren'in heykellerini dikip her ölüm yıldönümünde onlara secde etmemiz lazım aynı mantıkla. 

Eski Türkiye'de bölücülere böcek muamelesi yapılıyordu. Ama AKP ile birlikte el üstünde tutulmaya başlandı. AKP döneminde TSK terör örgütü, PKK özgürlük savaşçısı olarak görülüyordu bir ara. Zaten terör bitmek üzereydi AKP iktidara gelinceye kadar.

Çözüm süreci denen ihanete ve alçaklığa (Y)CHP'nin pek bir tepkisini de göremedik. Bilakis gizliden destek de verdiler. Bu da kanıtlarından birisi mesela:

Muharrem Bey açıkça "Artık çocuklarımız ölmüyor diye seviniyoruz" diyor. Zaten aynı adamlar çözüm süreci zırvası rafa kalktıktan sonra çözüm sürecine geri dönmeyi teklif etmeye başladılar. 

(Y)CHP milleti anca Ahmet Altan gibi liboşların tutuklanmasıydı, ağaçtı, KHK mağduruydu bilmem neydi gibi boş mevzularla oyalayıp asıl önemli mevzuları unutturup muhalefet yaparmış gibi yapıyor. Atatürk değersizleştiriliyormuş, laiklik elden gidiyormuş, TSK ayaklar altına alınıyormuş, şeriatçılar hortlatılıyormuş, türban ilkokula ve hatta emniyete/orduya kadar giriyormuş, evrim teorisi müfredattan kaldırılıyormuş vs. hiç umrunda değil adamların. Hadi bunları Türkiye halkı zaten umursamıyor ve hatta memnuniyetle karşılıyor dedik geçtik. AKP tabanının bile çoğunluğu Suriyelileri istemiyor mesela. Hadi çıksın bir muhalefet lideri Suriyeli problemini çözeceğine dair söz versin bakalım. Bu Suriyeliler ilerleyen yıllarda ne sorunlar açacak hep birlikte göreceğiz. Kürtçülerden çektiğimiz yetmiyormuş gibi bir de bunların taleplerini, şikayetlerini falan dinlemeye başlarız ki şimdiden duyuyoruz zaten.

Türkçülere faşist diye saydırıp Kürtçülere toz konduramaman da ayrı bir gariplik. 

Ben daha çevremde Türkçü birisini görmedim. Hiç Türk ırkının üstün olduğunu söyleyen birisini görmedim reelde, anca sanal alemde büyük ihtimalle ergen olan bazı Atsızcılar görüyorum o kadar. Yoksa çoğunluk olan AKP'li kesim aynı senin gibi düşünüyor bu konuda. Çevremdeki bütün AKP'liler beni çok ayıplıyor Atatürk milliyetçiliği yaptığım için. "Bu ülkede sadece Türkler yaşamıyor" goygoyu yapıyorlar.

Dinciler zaten ırkçı falan değiller, bilakis dinin temelinde milliyetsizlik düşüncesi vardır. Müslüman birisi bırak ırkçı olmayı milliyetçi bile olamaz.

Ülkücüler hem Müslüman hem ırkçı olduğunu iddia ediyorsa o da onların mallığıdır beni bağlamaz. Ki Ülkücülerin de çoğunluğu gayet ümmetçi. "Benim Kürt arkadaşlarım da var" modunda çoğu. Türkeş zerzevatı zaten ölen PKK'lılara üzüldüğünü söylemiş birisi. Muhsin pezosu zaten "Fatih Sultan Mehmet kadar Türk, Said Nursi kadar Kürdüz" demişti. Kanaatimce Muhsin'in düşmanlığı Kürtlerden ziyade Alevilere falan. Yaptığı katliamları ve işlediği cinayetleri de muhtemelen Alevilere yönelik gerçekleştirdi.

Halkın çoğunluğu şu anda Kürtlerden ziyade Türklere düşman ama hala HDP seviciliği yapıyorsunuz. HDP'ye ve PKK'ya düşman olmak Kürt düşmanlığı demek değildir. İsmet İnönü, Hasan Ali Yücel, Cemal Gürsel gibi Kürt asıllı insanlara lafımız olmadı zaten; bilakis başımızın tacı yaptık. İstiklâl Mahkemeleri Başkanı Ali Çetinkaya(Kel Ali) bile Kürt asılıydı ki adam sayısız isyancı Kürdü astırdı. Benim de bir sürü Kürt asıllı olup PKK'ya karşı olan arkadaşlarım, öğretmenim ve aile dostlarımız oldu. Rahmetli üvey dedem bile Kürt asılıydı, PKK'ya da karşıydı. Adam muhafazakar falandı ama Atatürk'ü de severdi.

Yani bizim Kürt asıllı vatandaşlarla esasında sorunumuz yok. Tıpkı Lazlar, Çerkesler, Gürcüler, Abazalar, Boşnaklar, Arnavutlar vb. ile olmadığı gibi. Bizim bölücülerle sorunumuz var sadece. Adamlar 1839'a kadar askerlik bile yapmamış, 1806'dan itibaren zaten sürekli ayaklanmışlar. Biz Kurtuluş Savaşı verirken bile bize karşı ayaklanmış adamlar. Kaç bin senedir devlet bile kuramamışlar, anca mağdur edebiyatı.

Boş tenekeden çok ses çıkarmışsın gene tabiatıyla.

Geç bu zırvalıkları da, şuna bir bak önce:

https://www.evrensel.net/haber/161400/ulkuculer-satirla-ev-basti

Bu kaçıncıdır, ha? Bu bir değil, iki değil. Her gün, her yerde bu böyle. Apaçık bir Türkçü terör, bir ırkçı faşizm senelerdir sürüp gidiyor. Sen de galmiş hala yok hdp şöyle, yok pkk böyle.. 

Sen bu faşizmi yaparsan, her etki gibi bir tepkisi olacaktır. Ve oluyor işte, ne yapaydı kürtler falan? Ülkücülerin gelip analarını sikmelerini mi bekleyeceklerdi?

Hala angut angut laflar ediyorsun. PKK, HDP falan iyidir kötüdür mevzusu değil bu. Bu, mevcut bölünmüşlüğe, bu HDP/PKK falan illetine sebep olanın bilfiil Türk ırkçılığı olması, ama hala daha sayıklıyorsun oradan.

Tekrar edelim mi: Bu ülkede türkler yaşamıyor sadece. Bu ülke türklerin değil. Bu ülkede 40 çeşit insan yaşıyor. Ve türklerin işi faşizme vardıracak şekilde ırkçılık yapıp teröre başvurması, işte bu bölünmüşlüğü yaratıyor. 

Sitelerde Paylaş
19 dakika önce, anibal yazdı:

Boş tenekeden çok ses çıkarmışsın gene tabiatıyla.

Geç bu zırvalıkları da, şuna bir bak önce:

https://www.evrensel.net/haber/161400/ulkuculer-satirla-ev-basti

Bu kaçıncıdır, ha? Bu bir değil, iki değil. Her gün, her yerde bu böyle. Apaçık bir Türkçü terör, bir ırkçı faşizm senelerdir sürüp gidiyor. Sen de galmiş hala yok hdp şöyle, yok pkk böyle.. 

Sen bu faşizmi yaparsan, her etki gibi bir tepkisi olacaktır. Ve oluyor işte, ne yapaydı kürtler falan? Ülkücülerin gelip analarını sikmelerini mi bekleyeceklerdi?

Hala angut angut laflar ediyorsun. PKK, HDP falan iyidir kötüdür mevzusu değil bu. Bu, mevcut bölünmüşlüğe, bu HDP/PKK falan illetine sebep olanın bilfiil Türk ırkçılığı olması, ama hala daha sayıklıyorsun oradan.

Tekrar edelim mi: Bu ülkede türkler yaşamıyor sadece. Bu ülke türklerin değil. Bu ülkede 40 çeşit insan yaşıyor. Ve türklerin işi faşizme vardıracak şekilde ırkçılık yapıp teröre başvurması, işte bu bölünmüşlüğü yaratıyor. 

En iyisi Türkler gitsin bu ülkeden. Siz de ülkenin ismini de "Anadolu Cumhuriyeti" veya "Osmanlı Cumhuriyeti" diye değiştirip mutlu mesut yaşarsınız. 

PKK'lı Evrensel paçavrasını şahsen Yeni Ak-it ile aynı kefeye koyuyorum ben. Kendi yaptıkları pislikleri, işledikleri cinayetleri, kadın-çocuk-bebek ayırmadan insanları nasıl katlettiklerini, PKK'lı kadın militanların örgüt elebaşlarına nasıl ikram edildiğini de anlatsalarmış.

Gerçi bu ülkede her kesim kendine gelince hümanisttir. Herkes kendi işledikleri cinayetleri, yaptıkları katliamları görmezden gelir ama sanki sadece sevmediği görüşteki insanlar cinayet işlemiş, katliam yapmış gibi algı kasar.

Ben de sana Kürtçü-komünistlerin yaptığı sayısız pislikten sadece birisini örnek gösterebilirim:

P7yggO.jpg

Pislik katiller kiracı kılığında eve gelip sofralarında yemek yedikten sonra adamı hem karısı hem de 16 yaşındaki kızıyla beraber öldürüyorlar. 

Katillerden birisi ise Ayşe Hülya Özzümrüt diye çakma bir şair. Çözüm sürecinde barış güvercini diye kakalanan Yavşak Ahmet Kaya bu katilin şiirinden "Merhaba" diye bir şarkı bestelemiş. 

Ama bunları Haber Sol ya da Evrensel gibi PKK sevicisi haber sitelerinde falan asla göremezsin.

Seyit Rıza denen etekli oğlanın karakola baskın düzenleyip 33 tane askerimizi nasıl katlettiğini de dillendirmez bunlar asla.

Tekrar edeyim: Bizim sorunumuz Kürt asıllı vatandaşlarla değil, bazı bölücü Kürtlerle. HDP, PKK ya da DHKP-C gibi terör örgütleri bütün Kürtlerin temsilcisi değildir. 

tarihinde Las Seis Flechas tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

En iyisi Türkler gitsin bu ülkeden. Siz de ülkenin ismini de "Anadolu Cumhuriyeti" veya "Osmanlı Cumhuriyeti" diye değiştirip mutlu mesut yaşarsınız. 

PKK'lı Evrensel paçavrasını şahsen Yeni Ak-it ile aynı kefeye koyuyorum ben. Kendi yaptıkları pislikleri, işledikleri cinayetleri, kadın-çocuk-bebek ayırmadan insanları nasıl katlettiklerini, PKK'lı kadın militanların örgüt elebaşlarına nasıl ikram edildiğini de anlatsalarmış.

Gerçi bu ülkede her kesim kendine gelince hümanisttir. Herkes kendi işledikleri cinayetleri, yaptıkları katliamları görmezden gelir ama sanki sadece sevmediği görüşteki insanlar cinayet işlemiş, katliam yapmış gibi algı kasar.

Ben de sana Kürtçü-komünistlerin yaptığı sayısız pislikten sadece birisini örnek gösterebilirim:

P7yggO.jpg

Pislik katiller kiracı kılığında eve gelip sofralarında yemek yedikten sonra adamı hem karısı hem de 16 yaşındaki kızıyla beraber öldürüyorlar. 

Katillerden birisi ise Ayşe Hülya Özzümrüt diye çakma bir şair. Çözüm sürecinde barış güvercini diye kakalanan Yavşak Ahmet Kaya bu katilin şiirinden "Merhaba" diye bir şarkı bestelemiş. 

Ama bunları Haber Sol ya da Evrensel gibi PKK sevicisi haber sitelerinde falan asla göremezsin.

Seyit Rıza denen etekli oğlanın karakola baskın düzenleyip 33 tane askerimizi nasıl katlettiğini de dillendirmez bunlar asla.

Tekrar edeyim: Bizim sorunumuz Kürt asıllı vatandaşlarla değil, bazı bölücü Kürtlerle. HDP, PKK ya da DHKP-C gibi terör örgütleri bütün Kürtlerin temsilcisi değildir. 

Hala aynı yerde salak salak konuşuyorsun. BUnların bu hale gelme sebebi, işte bu ülkücü denen (tek oluşum bu değil, ama en çok kollanan onlar) lavukların yaptığı terör. Hala bunu anlamış değilsin. 

Bu adam inciraltı katliamından, maraş katliamına kadar bir sürü terör eylemine karışmış birisi. Ne olacaktı, ne yapacaktı bunların katlettiği taraftakiler? Gelip bir de analarını siksin diye bekleyecekler miydi?

Ha, bu her durumda vahşet, cinayettir. Fakat, vahşetin doğurduğu bir vahşettir. Bu MHP/Ülkücü tayfası az vahşet işlemedi. İşte bu da onların yarattığı vahşetin sonuçlarından biri. 

Ve bizimde tam anlamıyla söylediğimiz bu işte. BU terör, bu faşizm hala bir şekilde sürüyor ve bu oldukça, karşı taraflar da o olacak, aradaki mesafe, bölünme artarak devam edecek.

Sitelerde Paylaş

Türk üst kimliğinin kabulü konusunda ülkemizde Kürtlerin bir bölümü haricinde ciddi bir sıkıntının olmadığını görüyorum ben. Bazı kişiler bu mevzular konuşulurken arada bir Çerkezleri, Lazları, Boşnakları falan da sayarak kafa karıştırırlar ama işin aslı şudur ki, Türkiye'de Kürtler (veya Kürtlerin ekseriyeti) haricinde Türklük'ten rahatsız olan bir kitle göze çarpmamaktadır.

Anketlerde de görülmektedir ki, halkın yaklaşık % 80'inin Türklükle alakalı bir rahatsızlığı yoktur. Kendisini direkt olarak Türk olarak tanımlamakta da beis görmemektedirler. Bu çok ciddi bir orandır. Bir ülkede bir konuda % 80 mutabakat sağlanmış olması gözardı edilemeyecek bir husustur.

Şimdi, ülkenin yaklaşık % 20'si psikolojik olarak Türk kelimesine gıcık kaptılar diye veya olayı bir gurur meselesi yapıyor diye, halkın % 80'inin yıllardır gayet te benimsediği bir milli kimlik, öyle ha deyince çöpe atılamaz herhalde.

Türk üst kimliğini hâkim özellik olmaktan birdenbire çıkardığınız zaman, Türklüğü yıllardır benimsemiş % 80'e yeni bir kimlik nasıl vereceksiniz? Her şeyden önce bu % 80'lik homojenleşmiş yapıyı da etnik temelde parçalamayı göze almanız lazım. Yani ülkedeki % 20'lik küçük parçanın keyfi uğruna, ülkedeki % 80'lik büyük parçayı da feda etmeyi göze almanız lazım... Bu bence bir maceraya atılmaktır ve sonu meçhul bir sürece sokar Türkiye'yi. Halk arasında, sokakta, okulda, çarşıda, pazarda etnik kavgaların başlayacağı bir döneme sokar.

"Nüfus dikte eder" diye bir söz duymuştum birisinden. Türkiye'de nüfus üstünlüğü, hâlâ kendini Türk olarak tanımlayan (veya devlet tarafından böyle tanımlanmaktan rahatsız olmayan) kitleye aittir. Ve çoğunluğu oluşturan Türkler, yıllardır sahiplendikleri Türk Devleti'nin resmî olarak yıkılmasına, resmî olarak "devletsiz kalmaya" kolay kolay razı olmazlar. Niye olsunlar ki?

"Türkiye'ye İran tipi şeriat gelsin mi?" diye bir soru sorsanız, belki en az % 20 oranında evet diyecek bir kitle çıkar tüm ülke çapında. (belki daha fazla çıkar da, biz % 20 diyelim şimdilik)

Ülkenin % 20'si şeriat gibi çağdışı bir rejimi kabulleniverdi diye, ülkenin geri kalan % 80'inin gayet te memnun olduğu çağdaş laik düzeni çöpe atıp tüm ülkeyi bir maceraya sokmayı göze alamaz hiçbir devlet adamı herhalde...

Ha denilebilir ki "Kürtler ülkenin bir parçasında (Doğu'da) nüfus olarak çoğunluktadır, o zaman en azından Doğu'da Kürtlük resmî olarak egemen kimlik olsun!"... İyi de o zaman da Türkiye'yi coğrafi olarak resmen parçalamış olursunuz. Batı'da ayrı bir devlet düzeni, Doğu'da ayrı bir devlet düzeni anlamına gelir bu... Türkiye tek parça olarak kalacaksa, bir kısım topraklarını diğer bir kısım topraklarından resmen ayıran bir uygulamaya müsaade etmesi düşünülemez. Bu çeşit bir coğrafi parçalanmayı zaten PKK silah yoluyla başarmaya çalışmakta ama buna güç yetirememektedir.

Not: KONDA'nın 2019 tarihli bir anketine göre halkın yüzde 77'si kendisini Türk olarak tanımlamaktadır. Kendisini Kürt olarak tanımlayanların oranı ise yüzde 16. Aynı şirketin 2010 tarihli anketine göre ise halkın yüzde 78'i kendisini Türk olarak tanımlarken, kendisini Kürt olarak tanımlayanların oranı yüzde 18.

https://www.tarafsizhaberajansi.com/2019/11/19/kondanin-anketine-gore-turkiyede-kimligini-kurt-olarak-aciklayanlarin-orani-yuzde-16

https://www.internethaber.com/konda-anketi-turk-ve-kurt-nufusunu-saydi-351420h.htm

Sitelerde Paylaş
13 hours ago, Las Seis Flechas said:

Adamı tanımam. Nelerde rol aldı, neler yaptırdı onu bilmiyorum şahsen. Misilleme cinayet olduğunu zaten tahmin ediyorum. Ancak sonuçta sofralarında yemek yedikleri kadını ve 16 yaşındaki kıza kıyacak kadar adi ve şerefsiz insanlar. 

Üniversite sınavına girmeye gelmiş lise öğrencilerini tarayan adam, düşünecek, etme bulma dünyası.

Bir şeyi de çok feci karıştırıyorsun. Sebepler ve haklar. Hak, hak etmek hukuki bir konudur. Sebep ise, daha naturel, biyolojik, sosyolojik falan bir şey. O kız bunu haketmiş elbette değil. Ama buna sebep olan, kendi babası.

Sebebin meşruluğu eylemi meşru kılmaz. Hukuk noktasında sebeplere bakılmaz, eylemler önemlidir. 

Yani, her bir şey olmuş olabilir, ama bu PKK'nın yaptığı eylemleri meşru kılmaz, haklı çıkarmaz. Fakat, PKK'nın oluşmasında yada destek bulmasında, bu faşist yapının yaptığı gene haksız eylemler önemli bir unsurdur. 

Sebepler, toplumsal, bilimsel bazda incelenir ve ortadan kaldırmak için uğraşılır, uğraşılmalıdır. Bizde bunu diyoruz, yıllardan beri süren sağ/faşist türkçülük, ülkeyi bölmekte. diğer ırkçı yapılanlamaları körüklemektedir. Bu gidişin durdurulması gerekir, durmazsa, daha kötü sonuçlara sebep olacaktır, olmaktadır. 

Sitelerde Paylaş
22 saat önce, hulas yazdı:

Bu milletten bir halt olmaz dedirttiler size yani sonunda! Siz görmüş geçirmiş bir insansınız anladığım kadarıyla. 50 yıl bu millet için çabaladım demiştiniz bir keresinde. Ama bu cahil, aymaz millet sonuçta sizi bile pes ettirdi görüyorum ki. Ne hali varsa görsünler diyorsunuz!

Uyanmamış ve hatta uyutulmuş olduğunu düşündüğüm bir halkı ülkenin talan edilmesi karşısında suçlu göremezdim.

Dinini, ideolojisini, dünyaya bakışını ayırmadan onları uyarmak ve Atatürk'ün rehberliğinde çağdaş, bağımsız bir ülkeye kavuşmak amacıyla benim gibi olan bir çok yurtsever gibi bütün hayatımı feda ettim. Bu fedakarlık benim tüm yaşamımı elimden alsa da hiç bir zaman pişmanlık duymadım, ta ki, tayyibin üçüncü defa seçilmesine kadar.

O güne kadar halkın gerçekten tamamen masum ve mazlum olduğunu düşünmüştüm, zira Cumhuriyet, Atatürk, vatan ve halk düşmanı olan bir BOP görevlisine o kadar yetki vereceklerini tahmin etmemiştim. Üçüncü seçimde gerçekleri anlayacaklarını ve buna bir şekilde tepki göstereceklerini düşünmüştüm.

Oysa elli yıldır çok iyi bildiğimi zanettiğim halkı hiç tanımamışım, onlara hep hümanist gözle bakmışım, onlara olduğundan daha fazla değer vermişim, meğersem hep kendimi kandırmışım.

Güne göre, güce göre yön değiştiren, vatan değerlerini ve kazanımlarını hiçe sayan, bananeci, bireyselci, egoist ve daha önemlisi bunları bilinçli olarak yapan bir kalabalıktan ibaret olduklarını maalesef çok geç anladım.

Çin'de işgalcilere ve yerli işbirlikçilerine karşı en az elli yıl savaş yapıldı ve kazanıldı, liderleri öldükten sonra kısa zamanda bütün kazanılan değerler kaybedildi.

Küba'da işgalcilere ve yerli işbirlikçilerine karşı savaş yapıldı ve kazanıldı, liderleri ölür ölmez kazanılan değerlerden taviz vermeye başladılar. 

Sovyetler'de iki defa çok büyük savaş yapıldı ve kazanıldı, liderleri ölür ölmez ülke değerleri birer birer yok olmaya başladı.

Türkiye'de dünyanın görebileceği en önemli bir kurtuluş savaşı yapıldı ve kazanıldı, liderleri daha öldüğü ay yapılan bütün devrimlerle beraber ülke peşkeş çekilmeye başlandı.

Bu savaşlar ve daha fazlasına baktığımızda hepsinde halkın genel anlamda işgalcilere karşı can korkusunu, kaygısını ve kişisel çıkarlarını görüyoruz.

Halkın geneline göre hiç birinde söz konusu vatan olmamış.

Dünyada öldürülenlerden başka sadece bu ülkede onbinlerce yurtsever öldürüldü, sürüldü, yalnızlaştırıldı halk sahip çıkmadığı gibi öldürenleri, sürenleri baş tacı ettiler.

15 Temmuz günü darbeciler kazansaydı onlara sarılacaklar, onları alkışlayacaklardı, aynen 12 Mart ve 12 Eylül'de olduğu gibi.

Bu ülkede yüz yıldır işçilerin her eyleminin yanında olduk, onları sürekli destekledik, güçlerine güç kattık ama onlar bizi sürekli sattı. Gerçi sadece bizleri değil, kendilerini de sattılar ve halen satıyorlar.

Bu halka göre, makarna-kömür ve bir kilo hıyar, bu ülkenin kazanımlarından, vatan toprağından, canını veren kınalı kuzulardan daha değerliymiş.

Kısaca bugüne kadar halk için devrimciydim, geç oldu ama artık kendim için devrimciyim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...