Jump to content

Sigaranın zararları

Recommended Posts

13 saat önce, towboatery yazdı:

Ben çay kahve ile içildiğinde daha zararlı olduğunu duymuştum. Sebebi de boğazda kalan çay veya kahve damlaları sigara ile etkileşime geçip boğaz kanseri olma riskini arttıyormuş.

bastırılmış duygularda çok zararlı onların kanser yapma riski ile sigaranın kanser yapma riski arasndaki hangisi daha kötüdürü anlamaya çalışıyorum ?'' ben o tarz bir bilgi arayışı içerisindeyim.. aslında niyetim lafı oraya getirmek ,yolunu yapıyorum..

tarihinde TanrıBeniNiyeKorudu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 27.01.2020 at 02:06, TanrıBeniNiyeKorudu yazdı:

bastırılmış duygularda çok zararlı onların kanser yapma riski ile sigaranın kanser yapma riski arasndaki hangisi daha kötüdürü anlamaya çalışıyorum ?'' ben o tarz bir bilgi arayışı içerisindeyim.. aslında niyetim lafı oraya getirmek ,yolunu yapıyorum..

Bastırlmış duygularla sigara arasında ilişki kuramadım. 

Geçmişteki yaşadıklarını, sürekli anımsıyorsan,psikoloğa git, çünkü unutmak sağlıklı olandır. 

Sitelerde Paylaş
On 26.01.2020 at 17:06, TanrıBeniNiyeKorudu said:

Sigaranın kanser yapma olasılığı bir hayli düşük, yok denecek kadar.

Ama bastırılmış duygular, stres vs. gibi hallerin kanser yapma olasılığı çok ama çok yüksek.

Şimdi amanda sigara zararsız mı falan diye trip atanlar olacaktır. Ekleyelim, sigara çok zararlı bir şeydir, kesinlikle. Ama bu zararlar içinde kanser çok çok düşük ihtimaldir. Velakin vereceği zararların çoğu size kanseri mumla aratabilir. 

Sigara kanser olma ihtimaliniz, evinizdeki boyadan kanser olma ihtimalinden yüksek değil. Velakin, şöyle bir şey var. Her sigara eşit değil. Aynı marka sigaranın bile bazı paketleri daha kanserojen olabilir, yetiştiği toprak, o seneki yağış durumu falan falan hepsi bu ihtimali değiştirir. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...