Jump to content

Vatanseverlerin azınlık, vatan hainlerinin çoğunluk olduğu ülke: Türkiye

Recommended Posts

Öncelikle İsmet Paşa'nın bir sözüyle başlamak istiyorum:

qAgDnq.jpg

Bu müthiş sözün altına imzamı atıyorum. Türkiye halkı çoğunlukla hain bir halktır. Kendi devletine, ülkesine, ordusuna, ana diline ve kurucu önderine düşman olan bir halktır. 

Türkiye halkı genel olarak Atatürk'ü sevmez. Ama onun yerine kimleri sever? İskilipli Atıf'ı, Şeyh Said'i, Said Nursi'yi, Seyit Rıza'yı, Vahdettin'i, Necip Fazıl'ı sever. 

Türkiye halkı öyle hain bir halktır ki Adnan Menderes gibi bir vatan hainini bile kahraman ve demokrasi şehidi gibi anar. Niye? Çünkü ezanı yeniden Arapça yapmış. Adnan Menderes'in bu memlekete yaptığı ihanetlerin ve şahsi hayatındaki sapıklıklarının hiçbir önemi yoktur onlar için. Çünkü Türkiye halkı için ezanın Arapça okunması daha önemli bir meseledir. Türkiye halkı Türkçe ezanı zulüm olarak görebilecek kadar Türk düşmanı bir halktır.

Bakınız mesela Türkiye halkı en çok hangi edebiyatçıları seviyor. Ziya Gökalp, Mehmet Emin Yurdakul, Halide Edip Adıvar, Yusuf Akçura, Faruk Nafiz Çamlıbel, Kemalettin Kamu, Enis Behiç Koryürek veya Yusuf Ziya Ortaç gibi milliyetçi, vatansever, yerli ve milli edebiyatçılar yeterince popüler mi? Hayır değil. Onların yerine şeriatçı, İslamcı ya da komünist edebiyatçılar el üstünde tutuluyor. Sürekli onların reklamı yapılıyor. 

Mesela milliyetçi, vatansever ve Atatürkçü bir müzisyen duydunuz mu? Alayı yalaka, sahtekar, dönek veya Cihangir, Nişantaşı solcusu falan. Günümüz sanatçıları arasında bir Kıraç var mesela benim bildiğim iyi olan. Ama onu da sürekli aşağılamaya, linç etmeye çalışıyorlar. 

Bu memlekette Ahmet Kaya diye bir vatan haini bile kahraman yapıldı. Adam Türkiye için "Şerefsizlerin ülkesi" diyor, Apo'ya selam çakıyor, sözde Kürdistan haritasının önünde poz veriyor, enayi Türk hayranlarından kazandığı paraları PKK'ya bağışlıyor. Ama öldükten sonra kahraman oluveriyor. Niye? Neymiş çatal fırlatmışlar. Tabii bu ülkede vatan hainlerinin canı çok kıymetli oluyor. Bir vatanseverin öldürülmesi bile bir haine çatal fırlatılması kadar tepki çekmiyor. Eminim ki bir anket yapılsa Ahmet Kaya'nın, Atatürk'ten çok daha fazla seveni vardır. Çünkü niye? Şarkıları güzelmiş, sesi güzelmiş. Türkiye halkı için iki türkü çığırmak, vatan kurtarmaktan daha önemli bir iştir çünkü. 

Türkiye halkı onu koruyan Türk ordusuna bile düşmandır. Yıllarca bu ülkede Türk ordusuna edilen hakaretler ve küfürler hiçbir terör örgütüne edilmemiştir eminim ki. Hatta öyle ki bir dönem Ergenekon-Balyoz fırtınasıyla Türk ordusu resmen düşman, PKK ise mazlum ilan edilmişti. TSK sanık, PKK tanık, FETÖ yargıç, Tayyip ise savcı olmuştu o dönemler. Ve bu halk da bu tarihi ihaneti, pespayeliği alkışladı. Habur imiş, Oslo imiş, Dolmabahçe imiş, Barzani imiş... Bunlara hiç girmiyorum bile. Bu halk ne ihanetleri alkışladı bugüne kadar.

Geçen gün Sevan Nişanyan denen herif çıkmış depremde ölen Elazığlılara sevinmiş. Ama bu rezillik pek gündeme gelmedi bu ülkede. Ama mesela Celal Şengör'ün her bir açıklaması çarpıtılıp saptırılarak sürekli gündem yapılıyor. Adama herkes küfürler yağdırıyor. Sevan'ın yaptığını Celal Hoca yapmış olsaydı başına gelecekleri hayal bile edemiyorum. Çünkü Sevan Nişanyan azılı bir Türk düşmanıdır, bir vatan hainidir, Atatürk düşmanıdır. Celal Şengör ise Atatürk'ü taparcasına seven, vatanına ölesiye bağlı, ordu aşığı bir insandır. Ama Türkiye halkı Sevan Nişanyan'ı bile Celal Şengör'den daha çok sever.

Çünkü Türkiye halkı vatan hainlerini sever. Onları savunmak, aklamak ve yüceltmek için akla karayı seçer. Ama vatanseverlere gelince tam aksine onları da karalamak ve aşağılamak için çırpınıp durur. Çünkü Türkiye halkı aslında Türk falan değildir. Etnik olarak Türklerin azınlık olduğu da bir gerçektir ama asıl sorun Türkiye halkının manevi olarak Türk olmamasıdır, kendini Türk hissetmemesidir.

Türkiye halkı Türk olmayan her şeyi sever. Türk olan her şeyden de tiksinir. En saçma manalara gelen Arapça, Farsça isimleri bile çocuklarına seve seve koyar. Ama Türkçe isimleri ise beğenmez. Hatta Türkçe isimlerle genellikle dalga geçilir.

Sadece muhafazakar, yandaş kesim için de söylemiyorum bunları da. Yandaş-muhalif, sağcı-solcu falan fark etmez: Çoğunluk Türk düşmanıdır bu ülkede, çoğunluk Atatürk düşmanıdır aynı zamanda. O Atatürkçü geçinenler bile aslında Atatürk'ü yeterince tanımadıkları için öyle söyler. Onların da çoğunluğu Atatürk'ü gerçekten tanısa düşman olur. Zaten görüyoruz onların da "Mustafa Kemal'in askerleri it sürüsüdür" diyenlerle nasıl kardeş olabildiklerini. Atatürk sevgileri bu kadar yapmacık ve göstermeliktir işte. Kolaylıkla satabilirler onu da.

Ama bunda zerre kadar Atatürk'ün suçu yoktur. Bütün suç halktadır. Bu halk Atatürk'e layık değildir. Çünkü bu halk genellikle hem aptal hem de haindir.

Tabii ki tüm halkı kastetmedim burada. Tabii ki içlerinde iyi olanlar, vatanını sevenler, Atatürk'e bağlı olanlar vardır ama bunlar da azınlık bir kesimden ibarettir.

Bugüne kadar beni bu ülkeye hep Atatürk'e olan saygım bağlamıştı. Bu ülkeden Atatürk gibi bir dehanın çıkabilmiş olması bana umut veriyordu. Ulu Önder Atatürk, bu halkın adam olabileceğine inandığı için ben de onun haksız çıkabilme ihtimalini düşünemiyor ve ben de bu halkın adam olabileceğine inanmak istiyordum. O kurduğu cumhuriyeti bize emanet ettiği için ben de onun neferlerinden birisi olarak ihanet etmek istemiyordum. Ama o emanete zaten ihanet eden etti. Cumhuriyet zaten yıkıldı, onu koruyabilecek ya da kurtarabilecek bir ordu bile kalmadı. Bırakın iktidarı falan artık Atatürk'ün kurduğu partide bile Atatürk'ü savununca  "ulusalcı faşist" diye damgalanıp ihraç ediliyorsunuz. Artık Atatürk'ün kurduğu parti bile ona düşman hale geldi. Hala neyinden medet umuyorsunuz bu ülkenin?

Atatürk bu halkın adam olabileceğine inanırken ne yazık ki yanıldı. Artık bu ülkeden ve halktan nefret ediyorum. Eğer fırsat bulabilirsem bulduğum ilk fırsatta bir daha dönmemek üzere bu ülkeyi terk edeceğim. Ben bir Türk milliyetçisi olarak söylüyorum bunları. Ben Türk'üm ama bu halkın çoğunluğu Türk değil. 

tarihinde Las Seis Flechas tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İyi de sen zaten vatansever değilsin. Vatanını sevenlerin sevdiği şey yalnız bir toprak parçası değil ki... Vatanını seven o vatan üzerinde yaşayan insanları da sever. Sen vatandaşlarını sevmiyorsun.Onları sevmek için bazı koşulların yerine getirilmesini istiyorsun. Vatanseverlik koşulsuz sevgidir. 

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, haci yazdı:

İyi de sen zaten vatansever değilsin. Vatanını sevenlerin sevdiği şey yalnız bir toprak parçası değil ki... Vatanını seven o vatan üzerinde yaşayan insanları da sever. Sen vatandaşlarını sevmiyorsun.Onları sevmek için bazı koşulların yerine getirilmesini istiyorsun. Vatanseverlik koşulsuz sevgidir. 

Kendini Türk hissetmeyen, Türk düşmanlarını seven bir halkın neyini seveyim? Atatürk bu halkı koşulsuz sevmiş de ne olmuş? Sonuç ne? Halkın çoğunluğu Atatürk'ü sevmiyor. 

tarihinde Las Seis Flechas tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
24 dakika önce, Las Seis Flechas yazdı:

Kendini Türk hissetmeyen, Türk düşmanlarını seven bir halkın neyini seveyim? Atatürk bu halkı koşulsuz sevmiş de ne olmuş? Sonuç ne? Halkın çoğunluğu Atatürk'ü sevmiyor. 

Hiç mi kendinde sorumluluk hissetmiyorsun? Bu halk hainse sen görevini iyi yapamamışsın demek değil mi?

Sorumluluğu başkalarına yüklemek en büyük hatalardan biridir.

Sitelerde Paylaş

iste bööyleee,

Hacim, SENi taaaaaaaa alternatiforumdan taniyip sevmistim.Sen gercek bir vatan seversin.Bunlara bakma sen,milliyetciyim der,ülkesini terkedip gitmek ister.Suriyeli Fellahu ekberllerin kacip Türkiyeye geldikleri gibi.

Atatürk arkadaslarina sorar,osmanli ha cöktü ha cökecek.Sen söyle Ismet ne yapmamiz gerek.ismette derki ingiliz mandasi olmayi Kabul etmeliyiz. Cakmaga sorar,sen nasil düsünüyorsun?Camak derki,bir dagbasi bana mezar olanakadar carpisacam.Atatürkde derki bende senin gibi düsünüyorum.Vatan severlik,milliyetcilik böyle olur.Bahcasiz gibiler FELLAHLASMIS sahta milliyetsizdirler.

tolonbeg

tarihinde tolonbey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
40 dakika önce, haci yazdı:

Türk halkı hain değil.

Eğitilmemiş, sosyal olarak ihmal edilmiş, kendisine ihanet edilmiş, aşağılanmış, itilip kakılmış, mütevazi, mütevekkil ve müteşekkir olmaya zorlanmış gariban bir halk.

O halde kendilerine sonsuz değer veren Atatürk'e sarılmaları gerekmez mi ama bunu hiç bir zaman yapmadılar.

Sitelerde Paylaş

iste böyleee,

Haci dediya

Türk halkı hain değil.Eğitilmemiş, sosyal olarak ihmal edilmiş, kendisine ihanet edilmiş, aşağılanmış, itilip kakılmış, mütevazi, mütevekkil ve müteşekkir olmaya zorlanmış gariban bir halk.Evettttt gariban ve din adamlarinca araplastirilip Türklüge ,atatürke düsman edilmislerdir,cennetle kandirilarak.
Bak Haci taaaaaaaaa amerikadan ülkesi icin bisi yapmaya calisiyorbizde sakinha ülkeyi terk etmeyelim.Bizim halk kandirilmis ama gercekler anlatilinca uyanabilen bir halktir.
Atatürk bu nedenle ülkeyi onlarla kurtarabildi.
iyi geceler herkese.
Bilgi ve his kacmak yok, hep birlikte meydani bos birakmayalim.
tolonbeg
Sitelerde Paylaş
18 hours ago, haci said:

Hiç mi kendinde sorumluluk hissetmiyorsun? Bu halk hainse sen görevini iyi yapamamışsın demek değil mi?

Sorumluluğu başkalarına yüklemek en büyük hatalardan biridir.

Hacı bunlar Türk faşisti. Faşist türkçü olmayanları vatan hayini ilan ede ede, hepsine en sonunda batsın lan vatanınız dedirtip gerçekten hain ettiklerinin farkında bile değiller. 

Sitelerde Paylaş
19 hours ago, Las Seis Flechas said:

Valla, genetik falan olarak baya baya türküm. Test edildi, onaylandı. Ama kendimi türk hissetmiyorum. Zira türküm ben diye gezinen aşşağılık rezil köpekçiler, türklüğünü arap kıçı yalayılıcığı görenler falan, baktıkça, türklüğümden utandırıyor. 

Sitelerde Paylaş

Ben şahsen İnönü'yü çok severim. Onu politik bir figür olarak değil bir ağabey, baba hatta dede olarak görürüm. Politik içerikli söylevlerine hiç aldırmam. Çok güzel laflar etmiştir İnönü ama onların amacı karşı tarafı politik olarak ezmektir. Bunda da çok başarılı olduğu söylenemez. Çünkü onlarla halkın oyunu alarak iktidar olmakta başarılı olamamıştır. Türk halkının yaklaşık yüzde 25-30'u CHP'ye oy verir.  Bu oran gelecek seçimlerde biraz artacağa benzemektedir. Yine de yakın bir gelecekte yüzde 50'nin üzerine çıkacağını sanmıyorum. İnönü'nün söylevleri ile savını savunmak demagoji yapmaktan öteye gidemez.

Sitelerde Paylaş

Yıllardır bıkmadınız aynı, kalıplaşmış kelimeleri tekerleme gibi kullanmaktan... Bırakın da insanlar bazı konuları tartışabilsin artık. Demokles'in kılıcı gibi sallanmayın üstlerinde. Bir AKP'liler bi ulusalcılar, devletin sahibini kendileri olarak görmekten ve kendileriyle herhangi bir konuda ayrı düşen birini hain ilan etmekten bıkmadı. Dogmalarınızı o kadar benimsemişsiniz ki, azıcık dışına çıkınca onların, otomatikmen vatan, millet, devlet elden gidiyor naraları atıyorsunuz. Sonunda da Tayyip Erdoğan zihniyeti ile aynı noktaya geldiniz. 

Bırakın her şey tartışısıln kardeşim. Atatürk milliyetçiliği de, Türk milleti tanımı da. Devletin görevi ifade özgürlüğünün teminatı olmaktır. Tartışmadan, fikirler çatışmadan doğruya ulaşılmaz. Dua edin ki bu çatışma sadece fikri olsun. En güzel yol bu olacaktır çünkü. Ama tabularınıza öyle bir bağlanmışsınız ki, dogmaların dışına taşınca sanki evrenin başka bir boyutundan varlıklar gelip Türkiye'yi ele geçiriyormuş gibi bir tavır takınıyorsunuz. 

Sitelerde Paylaş
On 03.02.2020 at 11:16, Las Seis Flechas yazdı:

Yani sana göre Atatürk bir faşist.

Atatürk halka gaz vermek,halkı bütünleştirmek falan için milliyetçiliği kullanıyordu.

Memleket zaten batmış herkesi türk adı altında toplaması şarttı, bizimkilerin yaptıkları faşist milliyetçilik, ülkücülük falanla hiç alakası yok bunun.

Sitelerde Paylaş

Belki osmanlı için ilk Avrupa Birliği tarzı bir birliktelik diyebiliriz. Özellikle balkan yunan İstanbul ile genişlemesinden sonra. Bu mecburi bir yarı demokrasi gibi. 

Tabi 500 yıl bu Osmanlıcılık dan sonra Türk Milliyetçiliğine geçildi. Türk milliyetçiliği Halkı daha fazla kendine çekiyor. Ancak aydınlar için bu söylenemez. Türk aydınları osmanlıcılığın izlerini taşıyor. Daha batıcı daha avrasyacı daha ermenisever daha kürtsever vs. Vs. 

Bu sebeple Türk aydınları bence çoğunluğu hainlik çizgisini geçiyor. Devletin kademesine de bunların tayfaları geçince medyatik olanların hainus olarak görüyoruz. 

Oysa ki Türk Halkı daha basit şeylere inanır. Mesela Atatürk sevgisi aslında çok derindir. Hatta Atatürke kefere diyen Müslosu bile içten içe Ataya saygı duyar. Yada sağ sol kavgasında bile sağ cenah ulusal milliyetçidir ama sol cenahda ulusal milliyetçidir. Gibi örnekler çoğaltılabilir. Dolayısı ile Türk Halkı çok devletçi ve çok vatanperver bir halktır. 

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, ateistik yazdı:

Atatürk halka gaz vermek,halkı bütünleştirmek falan için milliyetçiliği kullanıyordu.

Memleket zaten batmış herkesi türk adı altında toplaması şarttı, bizimkilerin yaptıkları faşist milliyetçilik, ülkücülük falanla hiç alakası yok bunun.

İlber Hoca öyle dememiş ama. Tavizsiz bir Türkçüdür demiş. 

Sanki şu anki durum çok mu farklı o zamandan? Yine ümmet olduk işte, Türklük yine ayaklar altında tıpkı Osmanlı'da olduğu gibi. Yine Türk'üm demek ayıp karşılanıyor. 

Sitelerde Paylaş

Atatürk'ün Türkçülüğü öyle iftira atıldığı gibi bağnaz, milliyetçi Türkçülük değildir, zaten öyle olsaydı altı ok gibi bir hedef belirlemez, altı okun sadece milliyetçiliğini baz alırdı.

Oysa o vatan toprakları içinde yaşayan herkesi eşit gördüğü için herkesi içine alan altı oku hedefledi.

Ayrıca Atatürk düşmanlığı sanki bu vatanı düştüğü bataklıktan kurtaracakmış gibi bir psikoloji yaymaya çalışıyorlar.

İlber Ortaylı tarih üstadı olabilir ama öyle Atatürk'ü tanımlayacak karakterde biri değildir, öyle bir karakteri olsaydı bütün servetini tayyibe bağışlamazdı.

Üstelik dikkat ederseniz Atatürk'ü doğrudan savunduğu bir tek beyanatı dahi yoktur, Atatürk hakkında bütün söylemleri muallakta, tartışma ortamı yaratacak şekildedir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...