Jump to content

Vatanseverlerin azınlık, vatan hainlerinin çoğunluk olduğu ülke: Türkiye

Recommended Posts

13 saat önce, Las Seis Flechas yazdı:

İlber Hoca öyle dememiş ama. Tavizsiz bir Türkçüdür demiş. 

Sanki şu anki durum çok mu farklı o zamandan? Yine ümmet olduk işte, Türklük yine ayaklar altında tıpkı Osmanlı'da olduğu gibi. Yine Türk'üm demek ayıp karşılanıyor. 

Sen kendi kafana göre bir türkçülük tanımı uydurup, buna uymayanlara türk düşmanı diyorsun.

Atatürk'ün milleytçilik anlayışı 6 oku falan o dönemin şartlarına göre uygun ilkelerdir. Oradaki milliyetçilik denen şey ile senin kafandakinin alakası yok.

Peki düşün o zaman o dönemde osmanlı'dan kalma karma halkı ne ile bütünleştirsin, iç karışıklara engel olursun?

Bak senin kafana uymayacak birşey  söyleyeyim madem, Atatürk'ün o dönemki türkçülük anlayışıyla herkese türk denip herkesin malını mülkünü eşit tutup sosyalist bir düzen farazi olsada kurulabilir. 

Sen bunun hakkında ne düşünürdün? Atatürk'e türk düşmanı falanmı derdin bu sefer? ama tam tersine Başbuğ Alparslan Türkeş veya reis sedaaaat pekerr diyerek.

Bir şekilde ırkçılık yapmaya çıkarsan Atatürk'ün milliyetçilik anlayışına uymamış olursun :)))

Sitelerde Paylaş
On 02.02.2020 at 23:15, Las Seis Flechas yazdı:

Kendini Türk hissetmeyen, Türk düşmanlarını seven bir halkın neyini seveyim? Atatürk bu halkı koşulsuz sevmiş de ne olmuş? Sonuç ne? Halkın çoğunluğu Atatürk'ü sevmiyor. 

Bütün sorunlar ekonomiktir.

Kişi başına düşen gelir miktarı =Toplam gelir/toplam nüfus

Geliri sonsuza kadar arttıramazsın.Çünkü kaynakların sınırlı.   

Nüfusuda azaltamıyorsun.Bu seferde işçilik ücreti artacak.

Yapay düşmanlar üretmen gerekiyor.

ortak ideoloji,ortak din,ortak dil altında birleşmeye zorluyorsun.

Herkes bu şartları kabul etse bile bu sefer insanları gelirlerine,mevkilerine,fiziksel özelliklere göre ayırmaya başlıyorsun.

sonu yok bu hastalığın.

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, ateistik yazdı:

Sen kendi kafana göre bir türkçülük tanımı uydurup, buna uymayanlara türk düşmanı diyorsun.

Atatürk'ün milleytçilik anlayışı 6 oku falan o dönemin şartlarına göre uygun ilkelerdir. Oradaki milliyetçilik denen şey ile senin kafandakinin alakası yok.

Peki düşün o zaman o dönemde osmanlı'dan kalma karma halkı ne ile bütünleştirsin, iç karışıklara engel olursun?

Bak senin kafana uymayacak birşey  söyleyeyim madem, Atatürk'ün o dönemki türkçülük anlayışıyla herkese türk denip herkesin malını mülkünü eşit tutup sosyalist bir düzen farazi olsada kurulabilir. 

Sen bunun hakkında ne düşünürdün? Atatürk'e türk düşmanı falanmı derdin bu sefer? ama tam tersine Başbuğ Alparslan Türkeş veya reis sedaaaat pekerr diyerek.

Bir şekilde ırkçılık yapmaya çıkarsan Atatürk'ün milliyetçilik anlayışına uymamış olursun :)))

Benim kafamdaki Türkçülük anlayışı neymiş? Ziya Gökalp ve Atatürk'ün Türkçülük anlayışıdır benimkisi. Irk ayrımı yapmadan kendini Türk hisseden herkesi seviyorum, kardeş olarak görüyorum. 

Atatürk bilmiyor muydu ki bu ülkenin ismini Anadolu Cumhuriyeti falan yapmayı? Bence sizin düşünceniz oraya çıkıyor zaten. 

Sitelerde Paylaş
On 08.02.2020 at 23:48, Las Seis Flechas yazdı:

Benim kafamdaki Türkçülük anlayışı neymiş? Ziya Gökalp ve Atatürk'ün Türkçülük anlayışıdır benimkisi. Irk ayrımı yapmadan kendini Türk hisseden herkesi seviyorum, kardeş olarak görüyorum. 

Atatürk bilmiyor muydu ki bu ülkenin ismini Anadolu Cumhuriyeti falan yapmayı? Bence sizin düşünceniz oraya çıkıyor zaten. 

Ya dedik ya onların milliyetçilik olayı dönemin şartlarına tepki sadece.

Ne yani ülkenin ismi türkiye diye ırkçılık mı yapalım?

Bırak şu kafandaki milliyetçilik adı altında faşizm ayaklarını, objektif bak hayata.

Sonra öyle yapınca bazılarının bundan alınıp dağa çıkması kaçınılmaz olmuş olmuyor mu sence?

Sitelerde Paylaş

Atatürk'ün derdi kurulan cumhuriyetin içinde yaşayan insanları ortak bir paydada buluşturabilmekti. Atatürk gibi rasyonel düşünen bir adamın etnik anlamda bir Türkçülük peşinde koştuğunu düşünmek bence saçmalıktır. Ama bugün kimilerinin propagandası yaptığı " bu coğrafyada yaşayan insanların etnik kökeni ermeni, rum, kürttür" gibi bir anlayış da yanlıştır. Bugün Türkmen kültürünün,yaşam tarzının ya da müziğinin toplumun geneli için bir anlamı yoksa sebebi Osmanlının Türkmenler üzerine yaptığı istibdad rejimidir. bu coğrafya ne kimilerinin anlattığı kadar türktür, ne de kimi kimilerinin anlatttığı kadar gayrı-türktür

Sitelerde Paylaş
20 hours ago, insanevladi said:

Atatürk'ün derdi kurulan cumhuriyetin içinde yaşayan insanları ortak bir paydada buluşturabilmekti. Atatürk gibi rasyonel düşünen bir adamın etnik anlamda bir Türkçülük peşinde koştuğunu düşünmek bence saçmalıktır. Ama bugün kimilerinin propagandası yaptığı " bu coğrafyada yaşayan insanların etnik kökeni ermeni, rum, kürttür" gibi bir anlayış da yanlıştır. Bugün Türkmen kültürünün,yaşam tarzının ya da müziğinin toplumun geneli için bir anlamı yoksa sebebi Osmanlının Türkmenler üzerine yaptığı istibdad rejimidir. bu coğrafya ne kimilerinin anlattığı kadar türktür, ne de kimi kimilerinin anlatttığı kadar gayrı-türktür

O devri bilmeden konuşmak abesle iştigal oluyor.

Bir ülke kuracaksınız ve insanları bir araya getirmeye ihtiyacınız var. Kullanılagelmiş ama artık zehir olmuş olan tutkal, dincilik, ümmet mevzusu. Başka ne var elinizde? Ümmetçilk sonucu o hale gelinmiş ki, millet birbirini keser, boğazlar, soyar hale gelmiş. İşte ermeni, yahudi, alevi falan mevzusu. Ermeni katliamları daha dün olmuş, tabi hem ermenilerin türk-kürt-arap demeden ötekileri kesmesi, hem ötekilerin ermenileri kesmesi, hemde dahası hepsinin birbirini kesmesi.. 

İnsanlar neyle biraraya getirirsiniz de hepiniz bir milletsiniz, birbirinizi kesmeyin dersiniz? İşte o dönem, Avrupa'dan itibaren başlayan yeni bir moda var: Nasyonelizm. Yani milliyetçilik. Bir tür ırkçılık. Ama elde teorisi, arka planı falan konmuş başka bir modelde yok doğru dürüst. Ha, bilinmeyen, gözden falan pek uzak olduğu için hiç bilinemeyen ABD modeli var, bireyselleşme. Belki Atatürk ve devrin aydınları bireyselleşmeyi ve harbi çözümün orada olduğunu biliyor olabilirlerdi. Ama o dönem, her taraf işgal altında, devir bireyler değil, biraya gelip, millet olup cephe oluşturma devri. 

İşte bu halde iken, Atatürk, en azından günü kurtarmak adına, milliyetçiliği esas alır. En azından, bu mevzuya dair düşünenler, şairler, yazarlar falan zaten ortalarda vardır. Aslen yanlış bir tercihtir. Ama bu yol tercih edilir, bu yoldan gidilir. Bugün Türkiye'nin çektiği sıkıntıların da altında, o zaman yapılmış bu yanlış tercih gelir. Türkiye gibi bir ülke için makul model, bireyselliktir. Devleti, milleti falan yok edip nerdeyse, bireyleri tamamen ön plana çıkarmak. Avrupa'da bunun yapılabilmesi zordu, zira zaten derebeylik, burjuvazi falan oralarda yerleşmiş, yerel güç odakları, kontlar, lordlar, dükler falan falan derken tehlikeli bir yapı ortaya çıkmıştı. Bireyselliği ön plana koyamazdınız, bu anında paramparça olup yutulmanıza sebep olurdu. 

Tabi bunları bugün görebiliyoruz. ABD'ye yada Brunei sultanlığına gitmemiz bir gün sürmüyor. Gitmeye de gerek yok, açıp izleyebiliyor, okuyup, her gün oralarda neler olmuş görebiliyoruz. 100 sene önceki koşullarda bunları görebilmek gerçekten çok zordu. 

Türkiye'de Türk oranı, %5 kadar falandır. Pek bilinmez bu ama acı bile görünse de, gerçektir. Bugün amanda türkçüyüz diye sağı solu yıkmaya çıkanları toplasınız, hemen hiç biri türk çıkmaz. Türklerin yoğun olduğu bölgeler, hala uralların doğusu ile mançurya kalan kopuk kopuk şerit şerit boyuncadır. Atıyorum, kazakistan veya buhara'da türk nüfus ciddi manada yüksektir. Ama bizde değil. bizdeki nüfusun çoğu, tamamen melezdir, net olarak şu ırk denemez. 

Sitelerde Paylaş

%5'i nasıl ölçtün bilmiyorum ama doğru değil. 16. yüzyılda bile anadoluda 5 milyonluk türkmen nüfusu vardır. Tahrir defterlerinde aşiretlerin erkek nüfusu ve hayvan sayıları yazar ne yazık ki kadın sayısı yazmıyor. Bu hesap erkek nüfusu kadar kadın nüfusunun da olduğu varsayılarak yapılmış. Ve o yıllar için 5 milyonluk bir nüfus muazzam büyük bir sayı çünkü 20. yüzyıla kadar anadolu nüfusu 10 milyon civarında seyretmiş hep. Türkmenlerin aşiret kültürü gerek osmanlının türkmenler aleyhindeki propagandaları gerek yapılan katliamlar neticesinde zarar görmüştür. Zaten insanların şehirlere göçüp modern hayata adapte olmasıyla hepten yok olmuştur. Ama anadoludaki dominant olan kültür hep türk kültürüdür. Bu adamların hepsi ari safkan türktür demiyorum zaten günümüzde ari bir ırk olduğunu savunmak zırvalıktır. Bugün almanyada da fransada da gen analizi yapılsın hepsin de başka etnik yapılar çıkar. E o zaman bu adamlarda biz almanız biz fransızız demeyi bıraksın böyle saçmalık mı olur

Sitelerde Paylaş
On 12.02.2020 at 08:39, insanevladi said:

%5'i nasıl ölçtün bilmiyorum ama doğru değil. 16. yüzyılda bile anadoluda 5 milyonluk türkmen nüfusu vardır. Tahrir defterlerinde aşiretlerin erkek nüfusu ve hayvan sayıları yazar ne yazık ki kadın sayısı yazmıyor. Bu hesap erkek nüfusu kadar kadın nüfusunun da olduğu varsayılarak yapılmış. Ve o yıllar için 5 milyonluk bir nüfus muazzam büyük bir sayı çünkü 20. yüzyıla kadar anadolu nüfusu 10 milyon civarında seyretmiş hep. Türkmenlerin aşiret kültürü gerek osmanlının türkmenler aleyhindeki propagandaları gerek yapılan katliamlar neticesinde zarar görmüştür. Zaten insanların şehirlere göçüp modern hayata adapte olmasıyla hepten yok olmuştur. Ama anadoludaki dominant olan kültür hep türk kültürüdür. Bu adamların hepsi ari safkan türktür demiyorum zaten günümüzde ari bir ırk olduğunu savunmak zırvalıktır. Bugün almanyada da fransada da gen analizi yapılsın hepsin de başka etnik yapılar çıkar. E o zaman bu adamlarda biz almanız biz fransızız demeyi bıraksın böyle saçmalık mı olur

Ah şu genetik olmasaydı...

16. YY'dan sonra hangi sular aktı bir bak istersen.

Evet, nerde yaparsan, orada hep başka yapılar çıkar. Bunda da pek şaşılacak bir şey yok zaten. Anadolu'daki dominant kültürde, Türk kültürü değil, daha çok pers - arap kültürüdür. 

Sen hadi dünyayı geçtim, Türkiye'yi dahi pek tanımıyorsun. 

Sitelerde Paylaş
25 dakika önce, Las Seis Flechas yazdı:

Türkler zaten sığıntı burada.

Bunu kinaye olarak söyledin ama gerçeği söylediğinin farkında değilsindir.

Evet Türkler burada her zaman sığıntı olmuştur, bu ülkede hiç bir zaman ne çoğunluk ne de hakim olmuşlardır.

Ülkenin her yerini gezen biriyim, Yörükleri çıkarırsan geriye pek bir ari Türk kalmaz.

Osmanlı, Türkleri savaşa sürerek, onları diğer halklara kıyasla yoksuluğa iterek, belirli mevkilerde yer vermeyerek, çeşitli yöntemlerle etkisizleştirerek ve araplaştırarak Türkleri asimile etmiştir.

Bugün arap mı Türk mü diye seçenek dayatsan, Yörüklerden başka çoğu arapçılığı tercih eder. Zira biz Türküz deseler de yaşam biçimleri, anlayışları tamamen arapçılıktır.

Atatürk'ü bazıları sadece sever ama mohmede gelince kurban olum derler.

Atatürk'ün kabrini görmeye gitmezler ama mohmedin mekkedeki putunu görmek için canlarını verirler.

Hiç biri Türklerin tarihini bilmez ama arapların tarihini ezbere bilirler.

Hiç birinin evinde Nutuk kitabını göremezsin ama mohmedin kitabı olmayan ev bulamazsın.

Eh, diyeceksin ki, hem Osmanlıda hem Cumhuriyette burası nasıl Türk devleti olmuş.

Osmanlıda sadece adı Türk devletiydi, Cumhuriyette ise Türkler sahip çıkmadığı için yine bir isim olarak kaldı.

Uzağa gitmeye gerek yok, ahan da bugün de Türkiye diye geçiyor ama Türklerle-Türkiyeyle isimden başka alakası yok.

Bugün burası tayyibistan olsun mu diye referandum yapsan benim tahminim herhalde yüzde altmışın üstünde evet çıkar.

Anlayacağın Türklerin tarihinde sadece 15 yıllık bir Atatürk dönemi şansı vardı onu da arapçılıkları yüzünden değerlendiremediler.

Sitelerde Paylaş

Sizin anlayışa göre benim Türküm diyebilmem için hala tengrici olmam, ata binip ok atmam ve stepte bir çadırda yaşamam lazım herhalde. Kültürler evrilir değişir ve kendini dünyadan izole etmiş bir toplum değilsen bu kaçınılmazdır. Ben inkar etmiyorum fars-arap kültürü dilimizi, kültürümüzü çok etkilemiştir. Bir o kadar da bizans kültürü etkilemiştir bizi. Müziğimizi hatta ve hatta askeri geleneğimizi. Ama şu günde bile bizim kendi kültürümüz var. Araplar hiç bir zaman Türkleri müslüman olarak görmezler. Gerçekten sosyal hayatta, yaşam tarzında, dini yorumlamada bile araplardan çok farklıyız. Türkler arap dinini kabul etmek zorunda kaldıktan sonra kendi inançları doğrultusunda islamı daha insancıl, daha hoşgorülü bir şekilde yorumlamışlardır. Hacı bektaşi veli, ahmet yesevi gibi adamlar arap barbarlığını hoşgörü potasında eritip insanlara öyle neşretmiştir. Anadoluda ne geçmişte ne bugünde zina edenler recm edilmemiş, dinden dönenler katledişmemiş, içki içenler sopa cezası yememiştir. Anibal Türkiyeyi gayet iyi tanıyorum bu arada emin ol. Peki Türkiyenin türk olmadığını ya da yeterince türk olmadığını iddia edenlere sorum şu: Türkiyede yaşayan insanlara nasıl bir kimlik biçiyorsunuz? Anadolulu ya da türkiyeli falan mı desek kendimize?

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, insanevladi yazdı:

Sizin anlayışa göre benim Türküm diyebilmem için hala tengrici olmam, ata binip ok atmam ve stepte bir çadırda yaşamam lazım herhalde. Kültürler evrilir değişir ve kendini dünyadan izole etmiş bir toplum değilsen bu kaçınılmazdır. Ben inkar etmiyorum fars-arap kültürü dilimizi, kültürümüzü çok etkilemiştir. Bir o kadar da bizans kültürü etkilemiştir bizi. Müziğimizi hatta ve hatta askeri geleneğimizi. Ama şu günde bile bizim kendi kültürümüz var. Araplar hiç bir zaman Türkleri müslüman olarak görmezler. Gerçekten sosyal hayatta, yaşam tarzında, dini yorumlamada bile araplardan çok farklıyız. Türkler arap dinini kabul etmek zorunda kaldıktan sonra kendi inançları doğrultusunda islamı daha insancıl, daha hoşgorülü bir şekilde yorumlamışlardır. Hacı bektaşi veli, ahmet yesevi gibi adamlar arap barbarlığını hoşgörü potasında eritip insanlara öyle neşretmiştir. Anadoluda ne geçmişte ne bugünde zina edenler recm edilmemiş, dinden dönenler katledişmemiş, içki içenler sopa cezası yememiştir. Anibal Türkiyeyi gayet iyi tanıyorum bu arada emin ol. Peki Türkiyenin türk olmadığını ya da yeterince türk olmadığını iddia edenlere sorum şu: Türkiyede yaşayan insanlara nasıl bir kimlik biçiyorsunuz? Anadolulu ya da türkiyeli falan mı desek kendimize?

Arap, Kürt, Rum, Ermeni vb. Türk dışında her şey olabilir. 

Sitelerde Paylaş
On 03.02.2020 at 10:28, anibal yazdı:

Valla, genetik falan olarak baya baya türküm. Test edildi, onaylandı. Ama kendimi türk hissetmiyorum. Zira türküm ben diye gezinen aşşağılık rezil köpekçiler, türklüğünü arap kıçı yalayılıcığı görenler falan, baktıkça, türklüğümden utandırıyor. 

Bir Türk Devleti'nde doğmuşsun... Daha mühimi, genetik olarak da Türk'sün... Ama kendini Türk olarak saymıyorsun... Ne enteresan adamsın... Bu ne lüzumsuz bir kimlik bunalımıdır...

Bizim okumuş tayfamız da bir tuhaf yahu...

Sitelerde Paylaş
On 12.02.2020 at 16:39, insanevladi yazdı:

Katılıyorum.

Bugün Anadolu'yu köy köy değerlendirdiğinizde Türkmen köylerin oranının "en az" % 55 olduğunu söyleyebilirim...

Köy isimleri bile çoğunlukla Oğuz boylarının isimlerinden alınmıştır. Ya da öztürkçe kelimelerden oluşmuştur. Özellikle İç Anadolu, tam bir Türkmen yatağıdır. Fakat bu Türkmenler zamanında Araplar tarafından asimile edilmiş oldukları için Türklük sevgisi ve şuuru çok da kuvvetli değildir. MHP'nin potansiyel en kuvvetli oy havuzu da İç Anadolu'dur.

Ege, Akdeniz, Marmara ve Karadeniz'de de çok ciddi oranda Oğuz boylarından müteşekkil köylere rastlanmaktadır.

Kesin rakam verilemez ama benim tahminim Türkiye'de "en az" 40 milyon Oğuz boylarına mensup insan (Türkmen) yaşamaktadır... En az...

Fakat bu kitlenin Araplar tarafından bir zamanlar kafa olarak "neredeyse" asimile edilmiş oldukları da acı bir gerçektir.

Sitelerde Paylaş
10 hours ago, hulas said:

Katılıyorum.

Bugün Anadolu'yu köy köy değerlendirdiğinizde Türkmen köylerin oranının "en az" % 55 olduğunu söyleyebilirim...

Köy isimleri bile çoğunlukla Oğuz boylarının isimlerinden alınmıştır. Ya da öztürkçe kelimelerden oluşmuştur. Özellikle İç Anadolu, tam bir Türkmen yatağıdır. Fakat bu Türkmenler zamanında Araplar tarafından asimile edilmiş oldukları için Türklük sevgisi ve şuuru çok da kuvvetli değildir. MHP'nin potansiyel en kuvvetli oy havuzu da İç Anadolu'dur.

Ege, Akdeniz, Marmara ve Karadeniz'de de çok ciddi oranda Oğuz boylarından müteşekkil köylere rastlanmaktadır.

Kesin rakam verilemez ama benim tahminim Türkiye'de "en az" 40 milyon Oğuz boylarına mensup insan (Türkmen) yaşamaktadır... En az...

Fakat bu kitlenin Araplar tarafından bir zamanlar kafa olarak "neredeyse" asimile edilmiş oldukları da acı bir gerçektir.

Irk mevzusu öyle olmuyoır işte. Ona bakarsan, Türkiye'nin adı da Türkiye, ama içinde hepsi Türk demek mi bu?

Eğer o oğuz boylarına mensup olanlardan 4 milyon tane bulabilirsen, öpte başının üstüne koy. Melezleme diye bir şey var, biliyon mu? 

Lafa gelirse, padişahlar türk, türkmen. ama alayının anası, büyükanası, büyük büyük anası falan hepsi alakasız bir ülkeden. Nerde kaldı türklük şimdi? Efenim zamanında türkmenler kurmuş köyü. Doğrudur, ama bu hala içinde türkmenler oturuyor demek değil. Adam gitmiş mardinden parayı basıp karı almış, 60 yaşından sonra. Karı da erkek ihtiyacını çırak durmuş (çobanlık, amelelik falan yapan, sığıntı gibi, bir tür köle gibi olanlar) arabın birinden karşılamış. Ama doğan çocuk, türk denmiş, öyle öyle sürüp gitmiş. Karışmış hepsi birbirine. 

MHP'nin potansiyel oy havuzu da zaten tam da bu yüzden tam bir ironi, tam bir tezat. Zira oralarda Türk nüfus çok daha az. Mesela, zamanında, Çerkes bunlar diye Rusya'dan milleti getirip uzun yaylaya yerleştirmişler. Ama getirdiklerinin çoğu slav, çerkes falan değil. Adam oradan, roman, slav, rus, özbek neyse 10 karısıyla, 20 kölesiyle gelmiş, sonra doğurt sırayla... Ama ada gelince çerkes işte onlar. Bunun gibi olmuş, ırk olarak, türkiye'de türk bulmak için çok araman lazım. 

Ha, özellikle Ege'de oğuz boylarına dair köyler çok, bu doğru. Ama ne kadar tutuyor? Ege'de, Türkmen köyleri sevilmez, hatta kabuklu türk diyerek dalga geçilir onlarla. Ama harbiden elle tutulur türk veya daha saf kan insanlarda Ege ve Marmara'da kalmış, Türk namına. Zira bunlar köleci değil, çok eşlilik yok. Dahası bölgedekiler tarafından hakir görülmüş, dışarıdan kız alıp verme falan olaylarına pek uğramamışlar.

Türkiye'de Arap'ta çok az. Fakat arap kültürel asimilasyonu çok çok fazla. Buna ilaveten, pek bilinmeyen, pers diyelim, iran, afgan vb. bölgesinin kültürel asimilasyonu da bir hayli mevcut. 

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, insanevladi yazdı:

Ben inkar etmiyorum fars-arap kültürü dilimizi, kültürümüzü çok etkilemiştir.

Etkilememiş, tamamen dönüşmüştür, bir defa bu gerçeği görmemiz gerekiyor.

Bak kültürel bazda olsa da kendin de bunu onaylıyorsun.

9 saat önce, insanevladi yazdı:

Kültürler evrilir değişir ve kendini dünyadan izole etmiş bir toplum değilsen bu kaçınılmazdır.

Bugün bu ülkede daha dün gelen Suriyeliler kadar Türk var mı sorusu dahi sorulur duruma gelmiştir.

Senin Türk olarak saydığın insanlara bizzat sor bakalım, şu cevabı alırsın, "Her insan Müslüman doğar".

Oysa Müslümanlık diliyle, yaşam biçimiyle, anlayışıyla tamamen bir arap dini, arap kültürü, arap milliyetçiliğidir.

Bu ülkede Türkçe ezandan, laik sistemden dahi rahatsız olan yine senin Türk gördüklerindir.

Oysa Türkleri temsil eden tek sistem laik sistemdir, onların anlayışına, kültürüne ve yapısına en çok laik sistem uymaktadır.

Hani söz konusu kültürel ve dinsel paylaşım olsaydı size hak verirdik ama burada paylaşım yok, bir asimile söz konusu.

Sitelerde Paylaş

Millet ile ırkı eşanlamlı kullananlar ya salaktır.Yada   insanları milliyetçilikten nefret etmesi için tanımları çarpıtıyordur.

Tdk sözlük  tanımları doğru vermiş.Ama  verdiği örnek mantık kuralına uymuyor.çünkü tanımlar ile çelişkili.

"Türkler, insan olarak, ulus olarak doğunun en üstün ve şerefli ırkıdır." - Salâh Birsel

Bu cümleyi doğru kabul edersek tanımlar yanlış olur.

Alıntı

https://sozluk.gov.tr

millet
Arapça millet

1. isim Çoğunlukla aynı topraklar üzerinde yaşayan, aralarında dil, tarih, duygu, ülkü, gelenek ve görenek birliği olan insan topluluğu, ulus.

ırk
Arapça ʿirḳ

1. isim Kalıtımsal olarak ortak fiziksel ve fizyolojik özelliklere sahip insanlar topluluğu:
      "Türkler, insan olarak, ulus olarak doğunun en üstün ve şerefli ırkıdır." - Salâh Birsel

Sitelerde Paylaş

Ben bu konuda yeterince anlaşılamadığımı düşünüyorum. İnsanlar afrikadan çıktıktan sonra farklı bölgelerde birbirlerinden izole şekilde yaşadıklarından kendilerine özgü genetik yapılar oluşmuştur. Kendi aralarında dil geliştirmişlerdir ve diğer insan topluluklarıyla münasebetleri olmadığı için farklı ve özgün diller oluşmuştur. Ama bugün dünyanın hiçbir yerinde safkan ari katışıksız (artık ne derseniz) bir ırk kalmamıştır. Şu günde ırkçılık yapmak insanlık onurunun dışında bir şey olmakla beraber ahmaklıktır da. İster alman olup kendi kanının yüceliğine inan ister yahudi...vs. Her türlü melezlenme olmuştur. Melezlenme diye bir olay var biliyorum. Ve bugünkü biyolojinin söylediği(en azından ben öyle biliyorum) farklı genlerin birleşmesinden daha sağlıklı yavrular doğar. O yüzdendir ki akraba evliliğinden doğan çocuklarda kalıtımsal hastalıklar daha çok görünür. Zaten evrimsel psikoloji de insanların fenotip olarak kendinden uzak insanlara ilgi duymasını böyle açıklar. Ama asıl mevzu şudur bir insanın kendisine "ben Türküm" ya da ben " ben Japonum" demesi için laboratuvarda tetkik mi yaptırması gerekiyor? Benim nazarımda Türkçe konuşuyorsan ve kendini Türk hissediyorsan kimliğin Türktür. 

Yazdığım ilk iletide ise kastettiğim olay şu kimilerince bu coğrafya hem rum hem ermeni hem gürcü hem laz vs vs. sadece Türk değil. Bu yanlıştır arkadaşlar eğer Türk popülasyonu bu coğrafyada çok az olsaydı her şeyden evvel Türkçe hakim dil olmazdı. Tarihe baktığın zaman gerçekten enteresan durumlar görüyorsun. Mesela kızılbaş katliamından kaçan bazı Türkmenler kendi kendilerini asimile edip kürtçe öğrenip kimlik değiştirmişler.  Ya da toplumda dışlanmış olan daha fazla vergi yüküne tabi tutulan gayrimüslimler (rum,ermeni vs.,) din değiştirip Türkçe konuşmaya başlamışlar. Ama anlaşılmayan şey bütün dünya benzer şeyleri yaşamış ve bizim dışımızdaki hiç bir dünya devleti asli kimliğini bu denli reddetmiyor.

Yazdığınız birçok şeye katılıyorum. Bugün insanımıza sorsan peygamberi de sever allaha da tapar. Ama emin olun dinden bi-haber oldukları için durum böyle. Peygamberin 9-10 yaşında kızla evlendiğini, kendi geliniyle evlendiğini, yaptığı katliamları anlatsan benim peygamberim öyle şey yapmaz derler cahilliklerinden. Ama bütün dini kaynaklar(hadis kitapları,kuran...vb) arapçadır ve araplar dini bizimkilerden daha iyi bilirler. Hepsi de peygamberin ne haltlar ettiğini gayet iyi bilirler ama hiç birisi bundan gocunmaz. Hayata bakışımız, ahlak anlayışımız araplardan çok farklı derken bunu kastetmiştim.

tarihinde insanevladi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
38 dakika önce, insanevladi yazdı:

Ben bu konuda yeterince anlaşılamadığımı düşünüyorum.

Anlaşılıyorsun, biz de aynı şeyleri farklı dille söylüyoruz.

Ancak senin yanlışın, asimile sürecini tamamen doğal sayman.

Oysa son yüz yıldır, toplumları asimile etmek ve belirli bir gurubun çıkarına göre evirmek güçlülerin birinci hedefi halindedir.

Yani Hitler'in açıkça yaptığını güçlüler daha kötüsünü farklı yöntemlerle dolaylı yollardan yapıyor.

Örneğin Hitler bir millete soykırım yapıyordu, günümüzde ise soykırım yerine bütün H.Sapienslere asimile uygulanıyor.

Düşünebiliyor musunuz, bütün insan türü tek bir hedefe göre tornadan geçiriliyor.

Bunun için de önce zayıflatmak için dincilik, ırkçılık, kültürel yozlaşma ve ülkeleri bölmek gibi yollara başvuruyorlar.

Hiç düşündünüz mü, güçlü devletler birleşirken (örneğin AB) zayıf devletler bölünüyor.

Güçlü devletlerde ırkçılık ülkeyi olumsuz etkileyecek durumda değilken, ırkçılık çatışması olmayan zayıf ülke neredeyse hiç yok.

Güçlü devletlerde dincilik ülkenin düzenini bozacak düzeyde değilken, din çatışması olmayan zayıf ülke neredeyse hiç yok.

Güçlü devletlerin yayın, basın, sinema organları kendi kültürlerine göre yapılırken, zayıf ülkelerin bu organları tamamen güçlü ülkelerin propagandasını yapar.

Güçlü ülkelerde istenmeyen kesimler dolaylı yollardan öldürülür, bunu kimse bilmez, hatta öldürülen kesimler dahi farkına varmaz, doğal ölüm zanederler.

Güçlü ülkeler zayıf ülkelerde kendilerine direnecek kesimleri etkisizleştirmek için siyasi parti kurarlar, örneğin MHP gibi (MHP Türkleri yok etmek için kurulmuştur).

Güçlü ülkeler zayıf ülkelerin aydınlarını, entellerini, bilim adamlarını satın alır, bunları kendi çıkarları ve asimile için kullanırlar, satın alamadıklarını da bir şekilde etkisizleştirir.

Bütün bunlar ve daha fazlası Hitler'in yaptığı soykırımdan kıyaslanmayacak kadar daha büyük daha kötü soykırımdır.

İnsan türünü dönüştürme gibi büyük bir hedeften bahsediyoruz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...