Jump to content
Ateistforum

İlk kez karabasan gördüm

Recommended Posts

Geçenlerde uykum esnasında ilk kez bu tür korkunç bir deneyim yaşadım. Sanki rüyada değil de uyanık gibiydim. Normalde yatağım odanın sol tarafında duvarla bitişikken sağ taraftaki duvarla bitişikti. İçeri karanlık bir siület girdi ve yanıma yaklaştı. Başını eğdi, hatta öpecek falan zannettim. O ise kulağıma üfledi ve o anda ne olduğunu çözemediğim müthiş bir korkuyla uyandım. Bağırmak istedim ama dilim tutulmuştu. Resmen dilimi hareket ettiremiyordum. 

Evrimagaci'ndan araştırdığım kadarıyla "hipnopompik (postdormital) uyku felci" denen bu olay REM döngüsü henüz tamamlanmadan beynin uyanmasından kaynaklanıyormuş.

Narkolepsi hastalarında sık görüldüğünde bahsediyor ki ben de öyleyim. Gerçi son zamanlarda uykularım düzelmeye başladı, artık uykumu almaya başladım. Ama uykularımın en bozuk olduğu dönemlerde bile böyle bir şey yaşamadım. Hatta hiç rüya bile görmezdim bir ara. Kabus nedir onu da bilmem, kabus sayılabilecek bir tek bu geçen geceki deneyimim var. Ama o da yeterince korkunçtu. Düşmanımın başına gelmesin.

Sitelerde Paylaş
  • 3 months later...
On 02.02.2020 at 23:36, Las Seis Flechas yazdı:

İçeri karanlık bir siület girdi ve yanıma yaklaştı. Başını eğdi, hatta öpecek falan zannettim.

Dikkat ette, öpmesin,  bir söylentiye göre, karabasanların öptüğü erkekler cinsiyet değiştiriyormuş..??

Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...