Jump to content

CHP, Kudüs Mitingi'ne katıldı

Recommended Posts

Büyük Kudüs Mitingi
© Fotoğraf : Saadet Partisi

Yenikapı'da Büyük Kudüs Mitingi: 'Bugün Kudüs'e sahip çıkamazsak yarın İstanbul'u gündeme getirecekler'

13:32 09.02.2020(Güncellendi 20:34 09.02.2020)
Abone ol

Saadet Partisi, ABD’nin ‘Yüzyılın Anlaşması’ adı altında açıkladığı plana tepki için İstanbul Yenikapı Meydanı’nda miting düzenledi. Kılıçdaroğlu ve Davutoğlu'nun da katıldığı mitingde konuşan Karamollaoğlu, "Bugün Kudüs'e sahip çıkamazsak yarın İstanbul'u gündeme getirecekler, Türkiye’nin bütünlüğünü savunmakla karşı karşıya bırakacaklar" dedi.

Saadet Partisi'nin 60 sivil toplum kuruluşunun desteğiyle düzenlediği 'Büyük Kudüs Mitingi' için halk Yenikapı'daki alanda toplandı. 

Mitinge Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun yanı sıra, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Hüda Par Genel Başkanı İshak Sağlam da katıldı. 

İmamoğlu: Bu plana bu ülkede 'evet' diyecek hiçbir siyasi parti ve lider yoktur

Mitingde konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu şu ifadeleri kullandı:

"Sözümona İsrail ile Filistin arasında bir ‘barış’ planından bahsedildi. Fakat Filistin orada yoktu. Kendileri çalıp kendileri oynadılar. Kudüs’ün statüsü aynı zaman İslam dünyasının ortak mücadelesidir.

Güçlü olan her zaman haklı değildir. Ne Kudüs ne görülen bu statü bizim için kullanılabilir olmaz. 70 yılı aşkın süredir akan kanı durdurması beklenemez. Bu planın bölgeye ve dünyaya huzur getirmesi de beklenemez. İlk günden beri mazlum Filistin halkının yanında olduk, yanında olacağız. Bölgede kalıcı bir barış sağlanmasının da yanında olduk. Bu plana bu ülkede 'evet' diyecek hiçbir siyasi parti ve lider yoktur."

Karamollaoğlu: Bugün Kudüs'e sahip çıkamazsak yarın İstanbul'u gündeme getirecekler 

Ardından Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu sahneye çıktı:

- Hani 'Yüzyılın Anlaşması' diyorlar ya, biz 'Yüzyılın Paçavrası' diyoruz buna.

- (ABD Başkanı Donald) Trump ve (İsrail Başbakanı Benyamin) Netanyahu tarafından dayatılan şu plan Filistin'i siyonist İsrail'e peşkeş çekmektedir, uluslararası hukuku ayaklar altına almaktadır. Huzura ve barışa değil kaosa ve savaşa zemin hazırlamaktadır. Yüzyılın ihaneti, zorbalığı, paçavrasıdır. Bu paçavrayı Allah'ın izniyle tarihin çöplüğüne atacağız. Çünkü hak ettiği tek yer tarihin çöplüğüdür. 

Büyük Kudüs Mitingi
© Sputnik / Emre Öz
Büyük Kudüs Mitingi
© Sputnik / Emre Öz
Büyük Kudüs Mitingi
© Sputnik / Emre Öz

- Necmettin Erbakan'ın dediği gibi "Hadi oradan, hadi oradan, hadi oradan siyonist uşaklar."

- Bu planın asıl adı Büyük İsrail Projesi'dir.

- Eğer bugün Kudüs'e sahip çıkamazsak yarın İstanbul'u gündeme getirecekler. Irkçı emperyalizm adım adım ilerlerken biz neler yapıyoruz? Kendi coğrafyasında kendi planlarını yapamayanlar başkalarının planlarının sadece figüranı olurlar. Bugün bizim yaptığımız günde 40 defa Allahu Ekber deyip sonra Trump'a teslim olmaktır. İttifaklarımızı güçlendirerek bu gidişi engelleyebiliriz. O yüzden zaman süslü laflar değil icraat zamanıdır. Irkçı emperyalizm laftan değil güçten anlar. Şimdi görev siyasi iradededir. Lafla peynir gemisi yürümüyor. Sözde kınamalar İsrail'i daha da güçlendirmekten başka işe yaramıyor. 

- Aslında yapılması gerekenler bellidir. Kısa vadede G-8'ler başta olmak üzere içinde yer aldığımız bütün ulusal ve bölgesel kuruluşlar harekete geçirilmelidir. İslam ülkeleri İsrail ile olan diplomatik ilişkilerini askıya almalı, ciddi yaptırımlar devreye sokulmalıdır. İslam ülkelerinin kara ve hava sahaları İsrail'e kapatılmalıdır. 

- Burada koyduğunuz asil duruş inanıyorum ki şafağın işaretidir. 

- Sözlerimi Erbakan'ın sözleriyle bitirmek istiyorum: "Zulüm ebedi olamaz. Kötülük er ya da geç hüsrana uğrayacaktır. Hiçkimse Müslümanların bugünkü dağınıklığından dolayı İslam Birliği kurulamayacağını zannetmesin. Allah'ın izniyle İslam Birliği kurulacaktır. Unutmayın ki zafer inananlarındır ve zafer yakındır."

Kılıçdaroğlu: Her firavunun bir Musa'sı vardır, bizler günümüzün firavunlarına karşı hepimiz birer Musa'yız

Karamollaoğlu'nun ardından CHP lideri Kılıçdaroğlu konuştu, sözlerine Kudüs'ün tarihini anlatarak başladı: 

- Bizim ilk kıblemiz Mescid-i Aksa, Kudüs'te bulunmaktadır. 3 semavi din için de önemli olan Kudüs'ün barışın merkezi olması gerekmektedir. Çağımızın Haçlı zihniyetiyle Kudüs Müslümanların ve Filistinlilerin elinden alınmak isteniyor. Trump'ın açıkladığı sözde barış planıyla Kudüs'ün ortasına bomba konmuştur ama o bombanın etkisini gidermek hepimize düşüyor.

- Kimlik üzerinden, inanç üzerinden, yaşam tarzı üzerinden bizi bölmeye çalışıyorlar. Emperyalizme karşı birleşmek bizim ahdimizdir. 

- Siyasi olarak farklı görünen iki hareketi bir araya getiren bir davadır Kudüs. 

- Erbakan'ı saygıyla ve rahmetle anıyorum. 

- Her firavunun bir Musa'sı vardır, bizler günümüzün firavunlarına karşı hepimiz birer Musa'yız. Adalet, hak ve hukuku Filistinli kardeşlerimizle birlikte inadına koruyacak ve savunacağız. 

Davutoğlu: Keşke herkes burada olabilseydi

Kılıçdaroğlu'ndan sonra da Gelecek Partisi lideri Davutoğlu açıklamalarda bulundu:

- Trump ve Netanyahu sözde barış planını ilan ederken bütün bir insanlığa savaş ilan etmişlerdir. Sizin savaş ilanınıza karşı barışın merkezi olan Kudüs'ü savunacağız. Bu sözde barış planıyla, Kudüs İsrail'in başkenti ilan ediliyor. Abu Dis denilen bir yeri de Filistin'e başkent yapıyorlar. Biz bunu kabul eder miyiz? Bilsinler ki Kudüs planı asla kabul edilmeyecektir. Bu planda deniyor ki, dış güvenlik İsrail'e ait olacak, iç güvenlik Filistin'e ait olacak. Filistin'in bütün kara ve hava denetimleri İsrail denetiminde olacak.

- Filistin'siz Ortadoğu barışı olamaz, olmayacaktır. Filistin fiilen bir açık hava hapishanesine dönüştürülmek isteniyor. Buna karşı çıkacağız. Bu planla ayrıca, Filistinlilerin topraklarına geri dönmesi yasaklanıyor. Bunun karşılığında 50 milyar dolarlık bir rüşvet veriliyor. Bizim kardeşlerimiz bunu asla kabul etmeyeceklerdir.

- Kudüs'e sesleniyoruz: İstanbul yanınızdadır ve yanınızda olacaktır. 

- Karamollaoğlu'na teşekkür ediyorum, Erbakan hocamızı saygıyla anıyorum. Allah onun emanetine sahip çıkmayı bize nasip eylesin.

- Gün icraat günüdür. Artık ülkedeki kutuplaştırıcı siyaset karşısında ortak ilkelerimiz, ortak idrakimiz için hep beraber omuz omuza vermeyi bilmeliyiz. Keşke herkes burada olabilseydi. Kudüs söz konusu olduğunda omuz omuza vermeye var mıyız? Siyasi parti ünvanlarımızı bir kenera bırakarak "Biz Kudüs sevdalısıyız" demeye var mıyız?

- TC Büyükelçisi derhal Filistin'e gönderilmeli ve ne olursa olsun orayı terk etmemelidir. Ne kriz çıkacaksa çıksın Doğu Kudüs'teki al bayrak asla indirilmemelidir. 

- Filistin devletinin ilanı Trump'ın vicdanına ya da merhametine kalamaz. 

- (Filistin lideri) Mahmud Abbas ve (Hamas lideri) İsmail Heniye, Türkiye'de bir araya getirilmelidir. 

- Rusya ile Filistin konusunda da istişari zemin oluşturulmalıdır. 

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, mitingde yaptığı konuşmada, Kudüs'ün statüsünün değişmesine İslam coğrafyasından cılız tepkiler gelmesini eleştirdi.

İsrail'in başat rol oynadığı "Büyük Orta Doğu Projesi"nin kademe kademe örüldüğünü belirten Uysal, "Büyük İsrail devleti tezi komplo teorilerinden çıkarak tarihin sayfalarına adım adım geçmektedir. Batı'dan yükselen birkaç cılız sesle canımızı yakan, hüznümüze hüzün katan maalesef İslam dünyasının sessizliğidir. Hatta Arap dünyasından ABD'nin işgali meşrulaştırma planına destek veren açıklamalardır." dedi.

HÜDA PAR Genel Başkanı İshak Sağlam ise İslam coğrafyasındaki ayrışmanın Kudüs'e sahip çıkılmasının önündeki en büyük engel olduğunu vurgulayarak, "Filistin ümmetin meselesidir. Türkler, Araplar, Kürtler bütün farklılıklarımız ve renklerimizle bir araya gelirsek dünyaya huzur ve mutluluğu getirmiş olacağız." diye konuştu.

Sitelerde Paylaş

Temel Karamollaoğlu denilen adam Madımak Katliamı öncesi belediye başkanı sıfatıyla "Gazanız mübarek olsun" diye müminleri cihata teşvik eden kişi.

HÜDA-PAR da Hizbullahçıların partisi.

Başka söze gerek yok artık. Yakında "Kadir Mısıroğlu'nu sevmek AKP'lilerin tekelinde mi sanki" diyerek Fesli Kadir'i de anmaya başlarlar. 

Sitelerde Paylaş
23 hours ago, Las Seis Flechas said:

Temel Karamollaoğlu denilen adam Madımak Katliamı öncesi belediye başkanı sıfatıyla "Gazanız mübarek olsun" diye müminleri cihata teşvik eden kişi.

Başka söze gerek yok artık. Yakında "Kadir Mısıroğlu'nu sevmek AKP'lilerin tekelinde mi sanki" diyerek Fesli Kadir'i de anmaya başlarlar. 

Boş laf üretiyorsun. 

Siyaseten akıllıca bir hamle bu. 

Diğer yandan, ABD'nin buralarda böyle salak salak at oynatmaya çıkmasını da lanetleyecek her oluşum iyidir. 

Buradaki aklıevveller beni ABD yalakası bilirler. Ama öyle olsa, daimi çalışma, oturma iznim olan yeri bırakıp gelmezdim herhalde. ABD, emperyalist, siyonist zart zurt değildir, dıj mihrag hiç değildir, öyle ucuz ayak oyunları yapmaz vs. vs. Ama keşke yapsa. Kaş yapacağım derken kafayı kırar. Girdiği yer züccaciye dükkanı olur, kendisi fil. Melanet, rezalet eksik olmaz hiç ki, kendi ülkesi de böyledir. En iyi ABD, senden en uzak olan ABD'dir. 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, anibal yazdı:

Boş laf üretiyorsun. 

Siyaseten akıllıca bir hamle bu. 

Diğer yandan, ABD'nin buralarda böyle salak salak at oynatmaya çıkmasını da lanetleyecek her oluşum iyidir. 

Buradaki aklıevveller beni ABD yalakası bilirler. Ama öyle olsa, daimi çalışma, oturma iznim olan yeri bırakıp gelmezdim herhalde. ABD, emperyalist, siyonist zart zurt değildir, dıj mihrag hiç değildir, öyle ucuz ayak oyunları yapmaz vs. vs. Ama keşke yapsa. Kaş yapacağım derken kafayı kırar. Girdiği yer züccaciye dükkanı olur, kendisi fil. Melanet, rezalet eksik olmaz hiç ki, kendi ülkesi de böyledir. En iyi ABD, senden en uzak olan ABD'dir. 

Benim zaten bu ülkeden umudum olmadığı için önemsemiyorum bu siyasi hamleymiş, zartmış, zurtmuş...

Sanki AKP gidince her şey düzelecek, süper güç olacağız, uçacağız falan zannediyor bu muhalifler. 

Halbuki değişen bir şey olmayacak. AKP gider, yerine başka bir AKP gelir. Tıpkı DP'nin yerine AP'nin, ANAP'ın, RP'nin ve sonra da AKP'nin gelmesi gibi. 

Cumhuriyet yıkıldı zaten haberiniz yok. Muhalefetin de cumhuriyeti tekrar kurmak gibi bir derdi yok. 

Asıl önemli sorun bu ülkenin insanının ezici çoğunlukla çomar ve koyun olmasıdır. İşte bu aptal solcular da sürekli bu çomar sürülerini baş tacı yapıp şımartıyor, onlara yağ çekip duruyor. O çomarlar da kendilerini bir halt zannediyorlar, çomar olduklarını idrak edemiyorlar.

Bu ülkeye Celal Şengör gibi kimseden çekinmeden doğruları pat pat söyleyen adamların zihniyeti lazım. Başka türlü adam olmaz bu ülke. 

Sitelerde Paylaş
8 hours ago, Las Seis Flechas said:

Benim zaten bu ülkeden umudum olmadığı için önemsemiyorum bu siyasi hamleymiş, zartmış, zurtmuş...

Sanki AKP gidince her şey düzelecek, süper güç olacağız, uçacağız falan zannediyor bu muhalifler. 

Halbuki değişen bir şey olmayacak. AKP gider, yerine başka bir AKP gelir. Tıpkı DP'nin yerine AP'nin, ANAP'ın, RP'nin ve sonra da AKP'nin gelmesi gibi. 

Cumhuriyet yıkıldı zaten haberiniz yok. Muhalefetin de cumhuriyeti tekrar kurmak gibi bir derdi yok. 

Asıl önemli sorun bu ülkenin insanının ezici çoğunlukla çomar ve koyun olmasıdır. İşte bu aptal solcular da sürekli bu çomar sürülerini baş tacı yapıp şımartıyor, onlara yağ çekip duruyor. O çomarlar da kendilerini bir halt zannediyorlar, çomar olduklarını idrak edemiyorlar.

Bu ülkeye Celal Şengör gibi kimseden çekinmeden doğruları pat pat söyleyen adamların zihniyeti lazım. Başka türlü adam olmaz bu ülke. 

Böyle saçma salak laflar ile, aktrollük yaparak kazanacağın şey, bir sürü ana avrat küfür olur sadece. Tipik bir aktroll olarak 3 kuruş için satma kendini böyle. 

AKP giderse, her eşy düzelir mi? Bir şeyler, kesin düzelir. Yargı falan gibi, eğitim gibi. Başka bir şeylerin düzelmesi de artık ihtimal dahiline girer. 

Bu ülkenin derdi, AKP'nin ta kendisidir. Erdoğan bu derdin sadece ufak bir parçasıdır, belki hatta en kabul edilebilri parçasıdır. Bugün, ülkede ne kadar haşarat, çer çöp, lavuk, cahil, liyakatsız, yiyici vs. varsa, hepsi AKP'nin içindedir. AKP olmadığı anda, zaten bu tayfa otomatikman devre dışı kalacak, bir sürü şey düzelecektir. 

Sitelerde Paylaş
22 dakika önce, anibal yazdı:

Böyle saçma salak laflar ile, aktrollük yaparak kazanacağın şey, bir sürü ana avrat küfür olur sadece. Tipik bir aktroll olarak 3 kuruş için satma kendini böyle. 

AKP giderse, her eşy düzelir mi? Bir şeyler, kesin düzelir. Yargı falan gibi, eğitim gibi. Başka bir şeylerin düzelmesi de artık ihtimal dahiline girer. 

Bu ülkenin derdi, AKP'nin ta kendisidir. Erdoğan bu derdin sadece ufak bir parçasıdır, belki hatta en kabul edilebilri parçasıdır. Bugün, ülkede ne kadar haşarat, çer çöp, lavuk, cahil, liyakatsız, yiyici vs. varsa, hepsi AKP'nin içindedir. AKP olmadığı anda, zaten bu tayfa otomatikman devre dışı kalacak, bir sürü şey düzelecektir. 

Görürüz değişip değişmeyeceğini. Bugüne dek daima muhalefete oy verdim ama bir daha kimseye oy vermeyeceğim. Kendi çöplüğünde boğulsun ülke umrumda değil. Bu ülkenin sorunu aptal ve çomar Türkiye halkıdır. 

Ona buna aktroll demek gibi ucuz demagojilerinizi de kendinize saklayın. Onu zaten aktroller de yapıyor. 

tarihinde Las Seis Flechas tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
8 hours ago, Las Seis Flechas said:

Görürüz değişip değişmeyeceğini. Bugüne dek daima muhalefete oy verdim ama bir daha kimseye oy vermeyeceğim. Kendi çöplüğünde boğulsun ülke umrumda değil. Bu ülkenin sorunu aptal ve çomar Türkiye halkıdır. 

Ona buna aktroll demek gibi ucuz demagojilerinizi de kendinize saklayın. Onu zaten aktroller de yapıyor. 

S...ke s...ke değişecek, başka bir çaresi var mı sanki? Zaten bok yiyecek herkes, AKP'nin içinde şu an, ne sanyırosun ki? 

Güzel strateji, nasılsa ak yalakalar, arap kıçı yalakaları her halta CHPKK falan filan kasıyor. Siz de böyle kalanları AKP'den başka seçenek yok gibi gösterip, güya seçimden falan uzaklaştıracaksınız. Böylece millet umutsuz, boynunu büküp, önce AKP efendilerine, sonra da hakiki sahipler, efendileri araplara kölelik edecek, öyle mi?

Sitelerde Paylaş
23 dakika önce, anibal yazdı:

S...ke s...ke değişecek, başka bir çaresi var mı sanki? Zaten bok yiyecek herkes, AKP'nin içinde şu an, ne sanyırosun ki? 

Güzel strateji, nasılsa ak yalakalar, arap kıçı yalakaları her halta CHPKK falan filan kasıyor. Siz de böyle kalanları AKP'den başka seçenek yok gibi gösterip, güya seçimden falan uzaklaştıracaksınız. Böylece millet umutsuz, boynunu büküp, önce AKP efendilerine, sonra da hakiki sahipler, efendileri araplara kölelik edecek, öyle mi?

İşte siz de Araplara kölelik ediyorsunuz ya. Bu başlıkta ona dikkat çekmişim zaten. AKP'ye domalmışlar resmen, onunla aynı yörüngede hareket ediyorlar. "Bize ne Kudüs'ten, bize ne Filistinlilerden?" diyemiyorlar çünkü yemiyor.

Başka pek çok dillendiremedikleri şey var. 17-25 Aralık dönemi bunların ne kasetleri, tapeleri çıkmıştı. Montaj bunlar dediler, millet de yedi. Peki muhalefet daha sonraları bunları ağzına alabildi mi? Hepsi unutuldu gitti işte. Sanki Tayyip hırsız değilmiş, her şey rüyaymış gibi devam ediyorlar hayatlarına. 

AKP'nin artıkları zaten CHP'e dolaşıyor. Abdullah Gül itini bile aday göstermeye uğraşıyorlar. Sizler hala AKP'ye muhalif olduğunuzu zannediyorsunuz. 

Strateji falan da uygulamıyorum. Sadece her kesime nefretimi kusmaktan zevk alıyorum. Umrumda falan değil ülke. AKP zaten yıktı cumhuriyeti, neyi kurtaracaksın? Zamanında AKP'ye özgürlükçü falan diye yağ çeken lümpen solcular da bugün başımıza muhalif kesildi, kendilerinden olmayan herkese aktroll iftirası atıyorlar. AKP ile el ele, omuz omuza ulusalcıları yani gerçek Atatürkçüleri hapislerde çürüten onlar ama şimdi biz ulusalcılar yalaka oluyoruz.

S..mişim Tayyo'yu da akapeyi de. 

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, anibal yazdı:

AKP olmadığı anda, zaten bu tayfa otomatikman devre dışı kalacak, bir sürü şey düzelecektir.

Bir şeyi ya es geçmişsin yada farkında değilsin.

Bu tayfa dediğin zaten bu ülkenin her zaman hakimleriydiler, AKP ile sadece görünür oldular.

Yani ortada onurlu bir halk yoksa bir şeyler nasıl değişecekmiş, bir şeyler öyle tepeden ihsan edilmez, o bir şeyleri halkın kendisi kazanır.

Bu ülkede de öyle bir halk olmadığına göre yönetenlerden adalet beklemek allahtan medet beklemekle aynı şeydir.

Hani AKP olayı onun iktidar olmasıyla başlamış olsaydı söylediğinde haklı olabilirdin, oysa AKP 1938'den bugüne hazırlanmış bir projenin ürünüdür.

Zaten "Cumhuriyet reklam arasıydı",  "Türkiye bağırsaklarını temizliyor", "Biz (BOP) bu işi yapıyoruz" gibi itiraf niteliğinde söylenmiş bir sürü sözler buna kanıt olmaya yeter.

Yani senin bu tayfa dediğin, Atatürk'ün sisteminden her zaman rahatsız oldular ama 80 yıldır ülkeyi talan etmekten de geri durmadılar.

Ha, sorun bu tayfa mı, elbette asıl sorun bu tayfa değil, bir karıncaya da fırsat verirsen evini talan eder.

Bu tayfa tam da halkın istediği bir tayfadır, çünkü kendileri de öyle.

Sitelerde Paylaş
On 09.02.2020 at 22:29, Las Seis Flechas said:

Anlamadığın nokta, CHP'nin eski siyasetini uygulayarak alacağı oy %25. Laiklik ve Atatürk diyerek kimse gidip chpye oy falan vermez. Ülkenin durumu ve milletin seviyesi ortada. Bu yüzden Kudüs Mitingine katılmak doğru bir hareket. Kılıçdaroğlu'nun biz 1930'ların chpsi değiliz diyerek, partideki laik ve kemalist vekilleri tasfiye etmesi gibi. Abdüllatif Şener ve Mehmet Bekaroğlu Chp milletvekili ve Genel başkan yardımcısı oldu mesela. Ama bu iki kişinin chp zihniyeti ve Atatürkle bir ilgisi olmadığı açık. 

tarihinde Kuranınizinde tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Kuranınizinde yazdı:

Anlamadığın nokta, CHP'nin eski siyasetini uygulayarak alacağı oy %25. Laiklik ve Atatürk diyerek kimse gidip chpye oy falan vermez. Ülkenin durumu ve milletin seviyesi ortada. Bu yüzden Kudüs Mitingine katılmak doğru bir hareket. Kılıçdaroğlu'nun biz 1930'ların chpsi değiliz diyerek, partideki laik ve kemalist vekilleri tasfiye etmesi gibi. Abdüllatif Şener ve Mehmet Bekaroğlu Chp milletvekili ve Genel başkan yardımcısı oldu mesela. Ama bu iki kişinin chp zihniyeti ve Atatürkle bir ilgisi olmadığı açık. 

İyi de, bunu neden illa CHP'de uygulama gereksinimi duyuyorsunuz ki? Gidin kurun kendinize mis gibi yeni bir parti, her kesimden insanı kucaklayın. Sizi tutan mı var? Sizdeki bu CHP'li gibi görünme inadı neyden kaynaklanıyor?

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Las Seis Flechas yazdı:

İyi de, bunu neden illa CHP'de uygulama gereksinimi duyuyorsunuz ki? Gidin kurun kendinize mis gibi yeni bir parti, her kesimden insanı kucaklayın. Sizi tutan mı var? Sizdeki bu CHP'li gibi görünme inadı neyden kaynaklanıyor?

Chp mevlana gibi  ne olursan ol gel derse herkes gelir.

Parti programı tüzüğü bozuk.Denetleme mekanizması yok.

parayı veren düdüğü çalıyor.

Sitelerde Paylaş
On 09.02.2020 at 19:31, Las Seis Flechas yazdı:
Büyük Kudüs Mitingi
© Fotoğraf : Saadet Partisi

Yenikapı'da Büyük Kudüs Mitingi: 'Bugün Kudüs'e sahip çıkamazsak yarın İstanbul'u gündeme getirecekler'

13:32 09.02.2020(Güncellendi 20:34 09.02.2020)
Abone ol

Saadet Partisi, ABD’nin ‘Yüzyılın Anlaşması’ adı altında açıkladığı plana tepki için İstanbul Yenikapı Meydanı’nda miting düzenledi. Kılıçdaroğlu ve Davutoğlu'nun da katıldığı mitingde konuşan Karamollaoğlu, "Bugün Kudüs'e sahip çıkamazsak yarın İstanbul'u gündeme getirecekler, Türkiye’nin bütünlüğünü savunmakla karşı karşıya bırakacaklar" dedi.

Saadet Partisi'nin 60 sivil toplum kuruluşunun desteğiyle düzenlediği 'Büyük Kudüs Mitingi' için halk Yenikapı'daki alanda toplandı. 

Mitinge Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun yanı sıra, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Hüda Par Genel Başkanı İshak Sağlam da katıldı. 

İmamoğlu: Bu plana bu ülkede 'evet' diyecek hiçbir siyasi parti ve lider yoktur

Mitingde konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu şu ifadeleri kullandı:

"Sözümona İsrail ile Filistin arasında bir ‘barış’ planından bahsedildi. Fakat Filistin orada yoktu. Kendileri çalıp kendileri oynadılar. Kudüs’ün statüsü aynı zaman İslam dünyasının ortak mücadelesidir.

Güçlü olan her zaman haklı değildir. Ne Kudüs ne görülen bu statü bizim için kullanılabilir olmaz. 70 yılı aşkın süredir akan kanı durdurması beklenemez. Bu planın bölgeye ve dünyaya huzur getirmesi de beklenemez. İlk günden beri mazlum Filistin halkının yanında olduk, yanında olacağız. Bölgede kalıcı bir barış sağlanmasının da yanında olduk. Bu plana bu ülkede 'evet' diyecek hiçbir siyasi parti ve lider yoktur."
Karamollaoğlu: Bugün Kudüs'e sahip çıkamazsak yarın İstanbul'u gündeme getirecekler 

Ardından Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu sahneye çıktı:

- Hani 'Yüzyılın Anlaşması' diyorlar ya, biz 'Yüzyılın Paçavrası' diyoruz buna.

- (ABD Başkanı Donald) Trump ve (İsrail Başbakanı Benyamin) Netanyahu tarafından dayatılan şu plan Filistin'i siyonist İsrail'e peşkeş çekmektedir, uluslararası hukuku ayaklar altına almaktadır. Huzura ve barışa değil kaosa ve savaşa zemin hazırlamaktadır. Yüzyılın ihaneti, zorbalığı, paçavrasıdır. Bu paçavrayı Allah'ın izniyle tarihin çöplüğüne atacağız. Çünkü hak ettiği tek yer tarihin çöplüğüdür. 

Büyük Kudüs Mitingi
© Sputnik / Emre Öz
Büyük Kudüs Mitingi
© Sputnik / Emre Öz
Büyük Kudüs Mitingi
© Sputnik / Emre Öz

- Necmettin Erbakan'ın dediği gibi "Hadi oradan, hadi oradan, hadi oradan siyonist uşaklar."

- Bu planın asıl adı Büyük İsrail Projesi'dir.

- Eğer bugün Kudüs'e sahip çıkamazsak yarın İstanbul'u gündeme getirecekler. Irkçı emperyalizm adım adım ilerlerken biz neler yapıyoruz? Kendi coğrafyasında kendi planlarını yapamayanlar başkalarının planlarının sadece figüranı olurlar. Bugün bizim yaptığımız günde 40 defa Allahu Ekber deyip sonra Trump'a teslim olmaktır. İttifaklarımızı güçlendirerek bu gidişi engelleyebiliriz. O yüzden zaman süslü laflar değil icraat zamanıdır. Irkçı emperyalizm laftan değil güçten anlar. Şimdi görev siyasi iradededir. Lafla peynir gemisi yürümüyor. Sözde kınamalar İsrail'i daha da güçlendirmekten başka işe yaramıyor. 

Aslında yapılması gerekenler bellidir. Kısa vadede G-8'ler başta olmak üzere içinde yer aldığımız bütün ulusal ve bölgesel kuruluşlar harekete geçirilmelidir. İslam ülkeleri İsrail ile olan diplomatik ilişkilerini askıya almalı, ciddi yaptırımlar devreye sokulmalıdır. İslam ülkelerinin kara ve hava sahaları İsrail'e kapatılmalıdır. 

- Burada koyduğunuz asil duruş inanıyorum ki şafağın işaretidir. 

- Sözlerimi Erbakan'ın sözleriyle bitirmek istiyorum: "Zulüm ebedi olamaz. Kötülük er ya da geç hüsrana uğrayacaktır. Hiçkimse Müslümanların bugünkü dağınıklığından dolayı İslam Birliği kurulamayacağını zannetmesin. Allah'ın izniyle İslam Birliği kurulacaktır. Unutmayın ki zafer inananlarındır ve zafer yakındır."

Kılıçdaroğlu: Her firavunun bir Musa'sı vardır, bizler günümüzün firavunlarına karşı hepimiz birer Musa'yız

Karamollaoğlu'nun ardından CHP lideri Kılıçdaroğlu konuştu, sözlerine Kudüs'ün tarihini anlatarak başladı: 

- Bizim ilk kıblemiz Mescid-i Aksa, Kudüs'te bulunmaktadır. 3 semavi din için de önemli olan Kudüs'ün barışın merkezi olması gerekmektedir. Çağımızın Haçlı zihniyetiyle Kudüs Müslümanların ve Filistinlilerin elinden alınmak isteniyor. Trump'ın açıkladığı sözde barış planıyla Kudüs'ün ortasına bomba konmuştur ama o bombanın etkisini gidermek hepimize düşüyor.

- Kimlik üzerinden, inanç üzerinden, yaşam tarzı üzerinden bizi bölmeye çalışıyorlar. Emperyalizme karşı birleşmek bizim ahdimizdir. 

- Siyasi olarak farklı görünen iki hareketi bir araya getiren bir davadır Kudüs. 

- Erbakan'ı saygıyla ve rahmetle anıyorum. 

- Her firavunun bir Musa'sı vardır, bizler günümüzün firavunlarına karşı hepimiz birer Musa'yız. Adalet, hak ve hukuku Filistinli kardeşlerimizle birlikte inadına koruyacak ve savunacağız. 

Davutoğlu: Keşke herkes burada olabilseydi

Kılıçdaroğlu'ndan sonra da Gelecek Partisi lideri Davutoğlu açıklamalarda bulundu:

- Trump ve Netanyahu sözde barış planını ilan ederken bütün bir insanlığa savaş ilan etmişlerdir. Sizin savaş ilanınıza karşı barışın merkezi olan Kudüs'ü savunacağız. Bu sözde barış planıyla, Kudüs İsrail'in başkenti ilan ediliyor. Abu Dis denilen bir yeri de Filistin'e başkent yapıyorlar. Biz bunu kabul eder miyiz? Bilsinler ki Kudüs planı asla kabul edilmeyecektir. Bu planda deniyor ki, dış güvenlik İsrail'e ait olacak, iç güvenlik Filistin'e ait olacak. Filistin'in bütün kara ve hava denetimleri İsrail denetiminde olacak.

- Filistin'siz Ortadoğu barışı olamaz, olmayacaktır. Filistin fiilen bir açık hava hapishanesine dönüştürülmek isteniyor. Buna karşı çıkacağız. Bu planla ayrıca, Filistinlilerin topraklarına geri dönmesi yasaklanıyor. Bunun karşılığında 50 milyar dolarlık bir rüşvet veriliyor. Bizim kardeşlerimiz bunu asla kabul etmeyeceklerdir.

- Kudüs'e sesleniyoruz: İstanbul yanınızdadır ve yanınızda olacaktır. 

- Karamollaoğlu'na teşekkür ediyorum, Erbakan hocamızı saygıyla anıyorum. Allah onun emanetine sahip çıkmayı bize nasip eylesin.

- Gün icraat günüdür. Artık ülkedeki kutuplaştırıcı siyaset karşısında ortak ilkelerimiz, ortak idrakimiz için hep beraber omuz omuza vermeyi bilmeliyiz. Keşke herkes burada olabilseydi. Kudüs söz konusu olduğunda omuz omuza vermeye var mıyız? Siyasi parti ünvanlarımızı bir kenera bırakarak "Biz Kudüs sevdalısıyız" demeye var mıyız?

- TC Büyükelçisi derhal Filistin'e gönderilmeli ve ne olursa olsun orayı terk etmemelidir. Ne kriz çıkacaksa çıksın Doğu Kudüs'teki al bayrak asla indirilmemelidir. 

- Filistin devletinin ilanı Trump'ın vicdanına ya da merhametine kalamaz. 

- (Filistin lideri) Mahmud Abbas ve (Hamas lideri) İsmail Heniye, Türkiye'de bir araya getirilmelidir. 

- Rusya ile Filistin konusunda da istişari zemin oluşturulmalıdır. 

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, mitingde yaptığı konuşmada, Kudüs'ün statüsünün değişmesine İslam coğrafyasından cılız tepkiler gelmesini eleştirdi.

İsrail'in başat rol oynadığı "Büyük Orta Doğu Projesi"nin kademe kademe örüldüğünü belirten Uysal, "Büyük İsrail devleti tezi komplo teorilerinden çıkarak tarihin sayfalarına adım adım geçmektedir. Batı'dan yükselen birkaç cılız sesle canımızı yakan, hüznümüze hüzün katan maalesef İslam dünyasının sessizliğidir. Hatta Arap dünyasından ABD'nin işgali meşrulaştırma planına destek veren açıklamalardır." dedi.

HÜDA PAR Genel Başkanı İshak Sağlam ise İslam coğrafyasındaki ayrışmanın Kudüs'e sahip çıkılmasının önündeki en büyük engel olduğunu vurgulayarak, "Filistin ümmetin meselesidir. Türkler, Araplar, Kürtler bütün farklılıklarımız ve renklerimizle bir araya gelirsek dünyaya huzur ve mutluluğu getirmiş olacağız." diye konuştu.

Sitelerde Paylaş

iste böyleeel,

Fellahin GÖTÜ SIKISTIMI TÜRKLER  yardima kossun amaaaaaaaa TÜRKLERiN  basina üsüseen hiristiyanlara karsi koymada FELLAHUEKBERLER ne demislerdi.TÜRKLERIN DERDI bizi gerrmez.Ne hallerri varsa görsünler.Acin genel kurmay evraklarinida okuyun.Kibris olaylarindada araplar Yunanistanin yanindaydilar.

PKK nin ilk yillarinda en büyük destekcisi Filistindi.

Wednesday, September 03, 2008

ARAPLAR’IN TÜRKLER’LE DERDİ NE?

Fatih Sultan Muhammed kimdir biliyor musunuz? ‘Fatih Sultan’ adini çok iyi tanıyor olmasanız bu soruya cevabınız ‘hayır’ olurdu sanırım. Londra’da çocuklara yönelik İslami video filmleri satan bir dükkandaki bir videonun kapağında gördüm bu ismi. Kapakta Fatih Sultan Mehmet’in çok iyi bildiğimiz at üzerindeki bir resmi vardı. ‘Neden adı böyle yazılmış? Diye alıp arkasını okudum. Arkadaki özette Fatih Sultan Mahmut’un ne kadar önemli bir İslam kahramanı olduğundan ve Konstantinapol’u nasıl Bizans’tan alarak İslam topraklarına kattığından bahsediliyor. Osmanlı olduğu araya sıkıştırılmış. Kaç tane çocuk Konstantinapol’ün bu günkü Istanbul olduğunu bilir? Kac çocuk Osmanlı’nın Türk olduğunu bilir? Buradaki çocukların hiç biri bilmez. Öyleyse neden bu kelime kullanılmış? Bence Türk olduğu anlaşılmasın diye. Yoksa böyle bir açıklama aptallık olur.

Bengladeşli genç bir adam Türk olduğumuzu öğrenince ‘ben bu yıl hacda çok Türk gördüm. Maaşallah Türkler artık İslama dönmeye başladılar’ dedi ve nevrim döndü ama öfkeli çıkış fayda etmez diye alttan almaya ve Türklerin yıllardır hacca gittiğini anlatmaya çalıştım. Adamın gözlerindeki ifade benim kendi halkımı tanımadığımı düşündüğünü gösteriyordu. Sanırısınız ki Mekke’de yıllardır gelen Türk’lerin kaydını tutan o da, o kadar emin konuşuyor.

Lübnan’lı dükkan sahibi Türkiye’yi ne kadar sevdiğinden bahsediyor. ‘Orada kendimi çok rahat hissediyorum. Çok benziyoruz. Müslüman ülke ama bize okulda böyle öğretmemişlerdi’ diyor. ‘Bize okulda Osmanlı’nın kana susamış canavar olduğu, malımızı mülkümüzü sömürdüğü ve bize çok zarar verdiği, Türklerin Müslüman olmadığı anlatıldı. Ne zaman ki Kur’an kursuna gittim, orada hoca bize Osmanlı sayesinde nasıl dinimizi koruduğumuzu ve yaydığımızı anlattı. Varlığımızı Osmanlı’ya borçlu olduğumuzu anlattı’ diye ekliyor. O arada yanında çalışan kız söze atlıyor ‘ama Atatürk dini yasaklamış, kadınların başını zorla açtırmış’. Haydaa!! İş mi yapacağız, millete tarih dersi mi vereceğiz!

Bunu söyleyen ilk Lübnan’lı o değil. 2 yıl önce de yazmıştım. Bir konferansda tanıştığım Dr. Fadi Hakura şevkle Türkiye’nin AB’ye girmesinin Avrupa’ya faydalarını anlatmış ve Türkiye’nin gelişimini övmüştü. Ona göre Türkiye’nin AB’ye girmesinin İslam dünyasına büyük faydası olacaktır. Kendisini istasyonda yakaladığımda sormadan edemedim ‘nasıl oluyor da bir Arap olarak Türkiye’yi övüyorsunuz?’. O zaman da o anlatmıştı ‘ben Kuveyt’de büyüdüm ve okulda bize 3 düşman öğretildi; İsrail, İran ve Türkiye. Ben bir Türk düşmanı olarak büyüdüm taa ki bir araştırma yaparken yanlış bildiğimi öğrenen kadar’. Şimdi Dr. Hakura İngiltere’de TV’lere ‘Türkiye uzmanı’ olarak demeçler veriyor.

Suudi bir kadın anlatıyor ‘ben Türkiye’ye giderken annem beni uyardı. Türkler Müslüman olduklarını sanırlar ama onlar gerçek Müslüman değillerdir dikkatli ol diye. Oysa Istanbul’a geldiğimde manzara bambaşkaydı ve hemen annemi aradım; buradakiler de bizim kadar Müslüman dedim.

Mısır’lı bir bayan müşterim ‘Atatatürk öldü de Türkler kurtuldu. Atatürk’ü Amerika başa getirdi ki İslami ortadan kaldırsın’. Tahmin edeceğiniz gibi kısa bir tarih dersi verdim kendisine ama yıllarca yıkanmış kafasına ne kadar nüfüz etti bilmiyorum. Açıkcası bu tür durumlar için özel bir yaklaşım gerek çünkü ciddi bir önyargıya karşı mücadele var.

Bir süredir, işim nedeni ile İngiltere’deki Müslüman kesimle görüşmelerim oluyor ve bu vesile ile öğrendiklerim ve gözlemlediklerime inanmakta zorlanıyorum. 3 defa Suudi Arabistan’a gitmiş ve 1 yıl Libya’da çalışmış olan babam hep söyler ‘Araplar Türkleri hiç sevmez’ diye ama ben bunu hep abartı ve etkisiz olarak algılayıp üstünde fazla durmamışımdır. Artık gerçek olduğunu biliyorum. Araplar Türkleri sevmiyor ve hatta Müslüman olarak bile görmüyorlar. Babam ve arkadaşları Türkiye’de camii olduğunu göstermek için Türkiye’den resimli kitaplar bile getirtmişler.

Eniştem Arap olduğu için bilirim, gün geçmez ki gazetelerinde Türkiye hakkında bir haber olmasın. Onlar bizim ülkemizin politikasını ve ekonomisini bizden iyi bilirler ve favori hükümetleri dindar olanlardır. AKP’nin kazandığı son seçimi sabaha kadar ağlayarak izleyen Katar’lı bir kadınla bile tanıştım. Kolumu sıkıp beni tebrik etti. Ne durumda kaldığımı düşünün.

Müslüman kesimin organize ettiği fuar türü aktivitelere katılıyorum, ancak henüz başka bir Türk ne müşteri ne de satıcı olarak bu organizasyonlara katılmadı, çünkü bizi kendilerinden görmüyorlar.

Türk kadınlarının tesettür yaklaşımını bile fazla modern bulup, ‘Türk usulü’ diye tanımlayanlar var. İlle onlar gibi etekleriniz yerleri süpürecek sonra o pisliğe bulanmış eteklerle Allah’ın huzurunda namaza duracaksınız. Bir Pakistan’lı kadının dediği gibi ‘Araplara göre kendilerinden başka hiç kimse doğru Müslüman değil’, ama Türkler hiç birine göre Müslüman değil.

Fas’lılar Osmanlı onların ülkesine egemen olamadı diye böbürlenirken, Fransa’nın etkilerini övüçle taşıyorlar.

Şimdi sakın ‘aman Araplar bizi kendilerinden görse ne olur görmese ne olur’ demeyin. En azından dindaşız ve onlarla uzun bir geçmişimiz var. Neden bizi bu kadar yanlış tanısınlar? Neden yok yere düşmanımız olsunlar? Neden İngiltere’ye akan milyonlarca dolarlık Arap turizmi Türkiye’ye akmasın?

Peki neden Araplar Türkleri sevmiyor veya hakkımızda yanlış fikirlere sahipler? Benim kendimce cevaplarım var ama yönlendirme yapmadan yorumu okuyucularıma bırakmak ve bu konuda bir tartışma başlatmak istiyorum.

Dedeniz

tarihinde tolonbey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

iste böyleee,

02.05.2014 · Alparslan Türkeş'in Muhteşem Konuşması Tüylerimiz Diken Diken Oldu - Hepiniz birer Türk Bayrağı'sınız. Bayrağı lekelemeyin, kirletmeyin yere düşürmeyin.

• Autor: Tele Maniak
  • Aufrufe: 367K
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...