Jump to content

Dayak yiyen kadını kurtarmaya çalışırken katil olan genç


Recommended Posts

Kadir’in kurtarırken katil olduğu kadından şoke eden sözler

Konya'da, Özgür Duran’ı (32) sevgilisi Ayşe D.’yi (35) döverken engellemek istediği sırada çıkan arbedede kalbinden bıçaklayarak öldüren Kadir Şeker'in (20), tutukluluğuna itiraz edildi. Şeker'in avukatı tarafından üst mahkemeye verilen itiraz dilekçesinde, tahliye kararı alınması istendi. Ayşe D. ise, ''Olay günü Özgür alkollüydü. Tartışıyorduk, beni dövmüyordu. Oturduğumuz kameriyeye eliyle vuruyordu. İsmini sonradan öğrendiğimiz Kadir yanımıza geldi. Beni dövdüğünü düşünmüş ama Özgür bana vurmuyordu'' dedi. Ayşe D. ölen Özgür D. için "Özgür ile çok güzel günlerimiz oldu. Bir insanı geçmişiyle yargılamamak gerekir. 19 suç kaydı olması, bir insanı kötü yapmaz." diye konuştu.

Tıp fakültesinde okumak için üniversite sınavlarına hazırlanan Kadir Şeker, 5 Şubat Çarşamba akşamı, tramvaydan inip evine giderken Özgür Duran’ın, Ayşe D.’yi dövdüğünü gördü. Duran’a engel olmak istedi.

Ancak çıkan arbedede Kadir’in cebinden çıkardığı bıçak Duran’ın kalbine saplandı. Özgür Duran hayatını kaybederken, Kadir Şeker, ‘kasten adam öldürme’ suçundan tutuklandı. Şeker’in avukatı, tutukluluk kararına bir üst mahkeme olan 3’üncü Sulh Ceza Hakimliği’ne dilekçe vererek itiraz etti. Avukat, Kadir Şeker’in tahliye edilmesini istedi.

Soruşturma kapsamında, Kadir Şeker’in olayda kullandığı bıçak, 6136 Sayılı ‘Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Kanun’ kapsamında inceleme altına alınırken, Özgür Duran’ın otopsisinde bıçağın nasıl saplandığının belirlenmesi bekleniyor. Öte yandan Kadir Şeker’in olayın ardından cezaevinde okumak için kitaplarını istediği öğrenildi.

KADİR’İN KURTARDIĞI KADIN: BENİM DARP EDİLDİĞİMİ DÜŞÜNMÜŞ

Olayın ardından Antalya’ya giden Ayşe D., adli işlemler için Duran’ın ailesiyle birlikte Konya’ya geri döndü. DHA’ya konuşan Ayşe D., Özgür Duran’ı sevdiğini belirterek, ”Ben Özgür’le severek birlikte oldum.

Onun için üç çocuğumu bıraktım. Bir süre Eskişehir’de yaşadık. Dört ay önce Konya’ya geldik. Olay günü Özgür alkollüydü. Evde kavga ettik. Evden çıkıp, parka gittim. Tek başıma ağlıyordum. Özgür'e ‘Aramızdaki sorunu konuşup, halledelim' dedim.

Özgür yanıma geldi. Bağrışmaya başladık. Özgür kameriyeyi yumrukluyordu. O sıra yanımıza ismini sonradan öğrendiğim Kadir geldi. Muhtemelen bizim kavga ettiğimizi düşündü. Özgür’e ‘Neden bayanı rahatsız ediyorsun?' dedi. Özgür de ‘Biz birlikteyiz’ diye yanıt verdi. ‘Nikahlı karın mı?' diye sordu.

Ben de ‘Evet ablacım, o benim eşim sen git' dedim. Kadir’in elinde siyah renkli bıçak vardı. Elindeki bıçakla yanımıza geldi. Karşılıklı bir şeyler söylerken, aralarında boğuşma yaşandı” dedi.

‘GÜZEL BİR BİRLİKTELİĞİMİZ VARDI’

Arbede sırasında Özgür Duran’ın yere düştüğünü belirten Ayşe D., şunları kaydetti: ”Boğuşma esnasında Özgür yere düştü. Özgür’den kan geliyordu. Ortada bıçaklamayı gerektirecek bir durum yoktu. Karı-koca arasında yaşanabilecek bir tartışmaydı bizim ki.

Olaydan sonra polis eşliğinde hastaneden darp raporu aldım. Ancak vücudumda herhangi bir darp söz konusu değil. Dayak yemiş olsam, Özgür bana vurmuş olsa, illaki darp izi olurdu.

Kadir Özgür’ün kendisini darp ettiğini söylüyor ama Özgür de de darp izleri var. Görünen o ki o da Özgür’e vurmuş. Özgür’ün yüzünde darp izleri vardı. Ortada bıçak çekecek bir durum kesinlikle yoktu. Üniversiteye hazırlanan bir çocuğun üzerinde bıçağın ne işi var?

Özgür ile çok güzel günlerimiz oldu. Bir insanı geçmişiyle yargılamamak gerekir. 19 suç kaydı olması, bir insanı kötü yapmaz. Ne yaptıysa uyuşturucu yüzünden yaptı. Ama ben elimden geleni yapıp, onu bu durumdan kurtardım. Bana bu konuda her zaman minnettardı. Güzel bir birlikteliğimiz vardı.” DHA

Yayınlanma Tarihi: 16:48, 11 Şubat 2020

Link to post
Sitelerde Paylaş

Benzer bir olay daha önce de yaşanmış. Herif karısını ölesiye dövüyor. Kadın kocasını şikayet etmek yerine videoya çekenleri şikayet ediyor. "Biz severek evlendik, gayet mutluyuz" diyor.

 

Şiddet gören kadına duyarsız kalsan suçlu oluyorsun, yok duyarsız kalmayıp yardım edersen de bu sefer kadın "Kocam değil mi sever de döver de" moduna giriyor ve satışa getiriyor.

 

Zaten bu tür kadınlar normal insanlar olsalar böyle psikopatlara aşık olup evlenmezler.

 

"Kadınların efendi erkek yerine piç erkek tercihi" tezini doğruluyorlar sürekli. Kadın milleti iyilikten anlamıyor, kötülüğe maruz kalınca da şikayet ediyor hâlinden. Ne istediklerini bile bilmiyorlar.

 

Zaten bu yüzden dini erkeklerden çok kadınlar sahipleniyor. Bakıyorsun kadınlar ellerinde pankartlarla "Şeriat isterük" diye eylem yapıyorlar. Şeriat kadına bir sokak köpeği kadar bile değer vermiyor ama bakıyorsun kadınlar şeriat istiyor ???

 

Bence kadın milleti İslam'ı hak ediyor.

tarihinde Las Seis Flechas tarafından düzenlendi
Link to post
Sitelerde Paylaş
3 saat önce, insanevladi yazdı:

Bu memleketin zaptiyesi var polisi var üzerine vazife olmayan işe balıklama dalmayacaksın. Ara polisi ver adresi sonrasında vicdanında rahat olsun görevin bundan ibaret çünkü

Sen nerede yaşıyorsun bilmiyorum da, burada O işler öyle yürümüyor. Polisi aradığım 3 tane Anım var fakat polis 2 sinde gelmedi, birinde ise geç geldi. Zaten Arayınca polisin gelmeyeceği izlenimi vererek konuşuyorlar. 

 

Polisin gelmesi için cinayet katliam vs olmalı. Öyle kadına şiddet var deyince, kadını dövüyor deyince, kadını sokak ortasında ölüm tehditleri eşliğinde dövüyor deyince Polisin gelme istatistiği yüzde elinin altında. 

Velev ki geldi, bu sefer de Yüksek ihtimal çok geç gelecektir (muhtemel süre kavganın bittiği, birilerinin öldürüldüğü yada olayın kahramanlarının sakinleştiği zaman geleceklerdir) 

Link to post
Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Las Seis Flechas yazdı:

Gecenin bir saati, başka kimselerin olmadığı, kuytu köşe bir yerde tecavüze uğrayan bir kadın görsen ne yapacaksın? Polisi mi arayacaksın?

Nasıl bir tepki vereceğin o anki psikolojine göre değişir. Sorduğun soru zor bir soru ama fiziki müdahalede bulunursan tecavüzcünün seni öldürmesi ya da senin onu öldürmen gibi olasılıklar var. İki ucu boklu değnek anlayacağın

Link to post
Sitelerde Paylaş
7 saat önce, insanevladi yazdı:

O zaman sokakta gördüğümüz her zorbalığa biz müdahale edelim diyorsun? 

Hayır öyle demiyorum. illa ki o an bulunduğun konuma ve olayın boyutuna göre verilebilecek kararlar değişkendir. 

Dediğim şey Bu gibi olaylarda polisin çabucak orada biteceğini düşünerek hareket etmek, olasılık dahilinde tutulmamalı diyorum. Yoksa gönül isterdi ki elemana bıçak değil de şok tabancası olaydı da onunla müdahale etse idi. Yada bacağına sallasa idi ama o an içerisine düşmeden de bilemeyiz. 

 

Dediğim gibi, bildiğim tek şey "polisi var bilmem neyi var" durumu kadına şiddet durumlarında genelde işe yaramıyor. 

Link to post
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

    Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

×
×
  • Yeni Oluştur...