Jump to content

Ateistlerin de Kabul Edebileceği Bir Tanrı Modeli

Recommended Posts

39 dakika önce, haci yazdı:

Adil olmayan bir Tanrı modeli neden olmasın?

Sürekli saçmalıyorsun, aslında ağzında bir bakla var, bir türlü çıkartamıyorsun.
Yeni Dünyâ düzeni ile ilgili ağzındaki baklayı çıkarsan da millet bi rahatlasa.
Her cümlendeki saçmalıklara yorum yapmaktan kurtuluruz.

Fırsatı bulmuşken, Ben yine de bu cümlendeki yanlışı göstereyim.
Âdil olmayan Bir Tanrı (Allah) olamaz.
Âdil olmayan Tanrı, Tek bir hücre, tek bir atom bile yaratamaz.
Söylediklerimi anlayabilmek için Matematik ve Fizik kurallarının ve hiç bir kuralın olmadığı bir âlem hayâl et. O zamân Böyle bir âlemin olamayacağını anlarsın.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 78
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

13 dakika önce, Abdülmalik yazdı:

Olabilir de biz inananmayız ki? Hangi vicdanlı ateist böyle bir Tanrı modelini kabul edebilir? 

Siz de Ne vicddânı varmış kanıtlasana.
Namus, Şeref, Ahlâk?

Hangi kitabınızda yazıyor?

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, hulas yazdı:

Panenteizm ise işi daha da çıkmaza sürmüş gibi sanki. "Evren ile tanrı aynı şeydir" deyip, sonra da tanrıyı bir de evrenden bağımsız (aşkın varlık) sayıyor! (Nasıl olabiliyorsa böyle bir şey!)

Şöyle olabiliyor.
Benim bir bedenim var, Fakat ben bedenden ibâret değilim. Bedenimdeki en küçük hücre bile bana âit olmasına rağmen.
Ben bir çok yönden bedenimden içkin ve aşkınım.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, HATEM yazdı:

Sürekli saçmalıyorsun, aslında ağzında bir bakla var, bir türlü çıkartamıyorsun.
Yeni Dünyâ düzeni ile ilgili ağzındaki baklayı çıkarsan da millet bi rahatlasa.
Her cümlendeki saçmalıklara yorum yapmaktan kurtuluruz.

Fırsatı bulmuşken, Ben yine de bu cümlendeki yanlışı göstereyim.
Âdil olmayan Bir Tanrı (Allah) olamaz.
Âdil olmayan Tanrı, Tek bir hücre, tek bir atom bile yaratamaz.
Söylediklerimi anlayabilmek için Matematik ve Fizik kurallarının ve hiç bir kuralın olmadığı bir âlem hayâl et. O zamân Böyle bir âlemin olamayacağını anlarsın.

Ağzımdaki baklayı çıkaracağım elbette. Sana ne oluyor? Çok heyecanlısın... Fizik kanunlarından ne anlıyorsun belli değil.

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, HATEM yazdı:

Namus, Şeref, Ahlâk?

Sende ahlakın, şerefin ve namusun zırnıkı yok. Başkalarında onların olup olmadığını bilemezsin.

Bu halinle sen Abdulmalik'in eline su dökemezsin.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, haci yazdı:

Sende ahlakın, şerefin ve namusun zırnıkı yok. Başkalarında onların olup olmadığını bilemezsin.

Bu halinle sen Abdulmalik'in eline su dökemezsin.

13 dakika önce, HATEM yazdı:

Namus, Şeref, Ahlâk?

Ben size Ahlâksız şerefsiz namussuz, vicdânsızsınız demedim ki...
"Bunların sizdeki varlığını kanıtlayın, buyrun nerde yazıyorsa kitabınızı getirin" dedim.
İlk önce lâfı doğru anla...
Tanrıyı inkâr eden bir kişi bu değerlerin kendindeki varlığını aslâ kanıtlayamaz, kanıtlamaya çalıştığı kadar, Tanrıyı kâbul etmiş olur. (Şapşallığınızı anlayın)
Bak burda size şapşal dedim buna emîn olabilirsin.

Sen ve Siz bu ahlâkî değerlerin sizdeki varlığını kanıtlayamassınız (Tanrıyı inkâr ederek kanıtlayamassınız)
Sizin adınıza ancak ben bunu kanıtlarım. Sizi sizden çok savunabilirim (Çünkü size sizin kendinize acımanızdan daha çok acıyorum. (Kim daha çok merhâmetliyse o daha şereflidir))

Dikkat edin, ben konunun başında sizin kul olduğunuzu Zâten belirtmiştim.
O'nu tesbîh ettiğinizi ve Övdüğünüzü de ilâve etmiştim.
Siz İddiâ ettiğiniz gibi mutlak sûrette bir ateist olabilseniz, Mutlak sûrette kulluktan çıkabilmeniz gerekir.
Çıkamassınız, Siz de O'nun kulusunuz, Şeytân da O'nun kuludur.

O'na kulluk etmekten mutlak anlamda kaçamayacağınız için,
Farkında olmadığınız bir şekilde Hakk'ı övüp tesbîh ettiğiniz için
Cehennemde cezânızı çektikten sonra, Yine Cehennemde huzûra kavuşmanız Zarûrîdir.

Ah bi anlasanız...

Sitelerde Paylaş
24 dakika önce, haci yazdı:

Ağzımdaki baklayı çıkaracağım elbette. Sana ne oluyor? Çok heyecanlısın... Fizik kanunlarından ne anlıyorsun belli değil.

Ağzından baklayı çıkardığın zamân Şeytânın programına (Küresel şeytânların programına) paralel düşeceğini seziyorum.
Keşke Şeytânlardan bağımsız (Küresel Şeytânlardan bağımsız) bir Ateist olabilseniz...

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, HATEM yazdı:

Ben size Ahlâksız şerefsiz namussuz, vicdânsızsınız demedim ki...
"Bunların sizdeki varlığını kanıtlayın, buyrun nerde yazıyorsa kitabınızı getirin" dedim.
İlk önce lâfı doğru anla...
Tanrıyı inkâr eden bir kişi bu değerlerin kendindeki varlığını aslâ kanıtlayamaz, kanıtlamaya çalıştığı kadar, Tanrıyı kâbul etmiş olur. (Şapşallığınızı anlayın)
Bak burda size şapşal dedim buna emîn olabilirsin.

Sen ve Siz bu ahlâkî değerlerin sizdeki varlığını kanıtlayamassınız (Tanrıyı inkâr ederek kanıtlayamassınız)
Sizin adınıza ancak ben bunu kanıtlarım. Sizi sizden çok savunabilirim (Çünkü size sizin kendinize acımanızdan daha çok acıyorum. (Kim daha çok merhâmetliyse o daha şereflidir))

Dikkat edin, ben konunun başında sizin kul olduğunuzu Zâten belirtmiştim.
O'nu tesbîh ettiğinizi ve Övdüğünüzü de ilâve etmiştim.
Siz İddiâ ettiğiniz gibi mutlak sûrette bir ateist olabilseniz, Mutlak sûrette kulluktan çıkabilmeniz gerekir.
Çıkamassınız, Siz de O'nun kulusunuz, Şeytân da O'nun kuludur.

O'na kulluk etmekten mutlak anlamda kaçamayacağınız için,
Farkında olmadığınız bir şekilde Hakk'ı övüp tesbîh ettiğiniz için
Cehennemde cezânızı çektikten sonra, Yine Cehennemde huzûra kavuşmanız Zarûrîdir.

Ah bi anlasanız...

Sana kimsenin birşeyler kanıtlamasına gerek yok. Kimseden her hangi bir konuda kanıt isteyemezsin. Buna hakkın yok. Tek başına bu bile ahlaksızlık ve küstahlıktır. Sen kendini ne sanıyorsun?

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, haci yazdı:

Ateizmle de bağdaşan bir Tanrı modeli olamazsa bir Tanrı olamaz.

Bu da ne demek? Öncelikle tanrıyı ateizmle nerelerde bağdaştırıyorsun, nerelerde bağdaştıramıyorsun açıklaman gerekir.

Ayrıca söylemek istedikleri çoğunlukla bir iki cümleden ibaret olan insanların zekaları konusunda çok kesin bilgiye sahibim. Dolayısıyla sen ortalama zekanın çok altındasın. Eğer üniversite okumuşsan 110 IQ'nun üzeri olması gerekir fakat bir çokları hocalara yalakalıkla 80-90 IQ ile üniversiteden mezun olabiliyorlar.

Bu forumda sadece @teflon  @hulas ve @Yeni Üye 'nin zekası konusunda olumlu düşüncelere sahibim. Çünkü bu kişilerin herhangi bir konudaki paylaşımları kesinlikle zeka içeriyor ve gerçekten kalbe dokunuyor.

Mert insan tam olarak ne kastettiğini açıkça yazmaktan çekinmez ve tüm muğlak kısımları daha da netleştirip açıklama gereği hisseder ve bunu yapmadığında huzurlu olamaz. Zeki insanın psikolojik dinamiklerini iyi bilirim. Netliği sever.

Arkadaşlar öncelikle tanrı kavramının ya da savının ateizmle nerelerde bağdaşıp bağdaşmadığı konusunda ayrıntılı bilgi vermeniz gerekiyor. Yoksa konu çok havada kalır.

tarihinde John_Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Forum yazılarını okurken farkettim ki ateizmin tanrı savı konusunda şiddetle karşı çıktığı bir argüman var.

Tümden evrim ve evrenin varoluşu açıklanırken daha kompleks olanın primitive olandan daha sonrası var olması gerektiği ile ilgili genel bir kanı oluşuyor ve ateist tam da bu noktada karşı çıkıyor. Tanrı daha primitive olandan nasıl daha önce varolabilir?

Ben bunun açıklamasının en doğru şeklinin zaman kavramında olduğunu düşünüyorm ve tanrı varsa bana göre ancak böyle açıklanabilir. Tüm varoluş bir zaman döngüsü ile eksiksiz şekilde açıklanabiliyor.

Biz yine en kompleks olanın tanrı olduğunu ortaya koyup onun en sonda olması gerektiğini söylüyoruz ancak tanrı var olduğunun hemen ardında her iki yönde de zamanda ilerleyebileceğinden tanrı olma koşulunu (varlığı var etmek) yerine getirmek isteyecektir. Bunu yaptığında akla aykırı gelen hemen hemen hiç bir konu olmaz. Tanrı bing bang'ın olduğu bir zamana yolculuk edince ve bu geçmiş bizim için de geçmişte olduğundan tanrı ezelden beri var diyebiliriz. Yine bunu gelecek için de söyleyebiliriz.

Zaman kavramının 4. boyut ile birlikte yeni düşünme biçimleri getireceği kaçınılmazdır. Bunlar ilk etapta bize biraz mantık dışı gelse de kendi içerisinde çok tutarlı olabiliyor.

tarihinde John_Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, haci yazdı:

Ateistlerin de kabul edeceği bir Tanrı modeli yoksa eğer, bilimsel bir Tanrı modeli yoktur. Çünkü ateistler için önemli olan bilimdir.

Daha önce de söyledim tanrı mevzusu bilimin tamamen dışındadır. Bu evren tanrısal bir düzendir ve ya değildir demek başkadır. Ama tanrı modeli oluşturduktan sonra evreni açıklamak için-yani bilim yapabilmek için- herhangi bir teori falan üretmeye gerek kalmaz. İhtiyaç kalmaz çünkü cevap basit "Kün fe yekün"

Sitelerde Paylaş

Neden bilmiyorum ama, nerede ise hepinizin Algısında Tanrı Her şeyi Bilen ve yoktan var edebilen olmak zorunda. 

Tanrı-lar ın kökeninde ben bu şartlara uymayan Varlıklara da tanrı denildiğini hatırlıyorum. İnsanı labaratuarında tasarlayan üstün varlıklar benim Tanrı kavramından anladığım kadarı ile Tanrıdırlar. 

Konu hep teist tanrı üzerinden gittiğinden, bence Başlık  tanrı" yerine "Teist Tanrı" olmalı idi.

Doğmamış-doğurulmamış, yoktan var eden, kudreti her şeye kadi olan güncel versiyon tanrı, eski sürüm tanrıları asimile etmiş ? ? ? 

Güncel versiyon ranrının ateistlerce kabul edilmesi de olanaksız olduğundan, Konuda bir çıkmaz var sanki!?! 

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, HATEM yazdı:

Namus, Şeref, Ahlâk?

Namus, şeref, ahlak ve vijdanımızı kanıtlamamızı istiyorsun, ben müslümlerden istemeyeceğim, zaten ne mal olduklarının kitabı da var.

Ancak işte sana kanıt, alttaki Yılmaz Özdil tarafından yazılan, bu ülkede yapılanlara karşıyım, bu yapılanlara ancak namus, şeref, ahlak ve vijdan sahibi olanlar karşı gelebilir.

Oku bakim, sende de bunlara karşı gelebilecek namus, şeref, ahlak ve vijdan var mı?

Yılmaz Özdil

– Atatürk'ün ismini camilerde okutulan hutbelerden çıkardılar.

– 19 Mayıs törenlerini yasakladılar.

– 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos törenlerine “hastalandım” bahanesiyle katılmadılar, 10 Kasım törenlerine “seyahatteyim” bahanesiyle katılmadılar.

– Takvimde başka gün kalmamış gibi, bizi sırtımızdan hançerleyen vahabi kralına tam 10 Kasım'da şeref madalyası taktılar.

– Atatürk'ün kurduğu TBMM'de Vahdettin'i anma töreni düzenlediler.

– Çankaya Köşkü'nü akıllarınca tarihten sildiler.

– Atatürk Orman Çiftliği'ni katlettiler, saray yaptılar, ABD elçiliğine verdiler.

– Atatürk anıtlarına çelenk koymayı yasakladılar.

– Atatürk sevgisini kabahat ilan ettiler, Atatürk anıtına çiçek koyanlara kabahatler kanunundan para cezası kestiler.

– Otomobiline Atatürk posteri yapıştıranlara trafik cezası kestiler.

– Atatürkçülere “terörist holigan” dediler.

– Atatürk'ün kalpaklı fotoğrafını yasadışı ilan ettiler.

– Atatürk ilkelerini ders kitaplarından çıkardılar.

– Milli eğitim yönetmeliğini değiştirdiler, “Atatürk devrimlerine bağlı öğrenci yetiştirme” prensibine son verdiler.

– Okullarda Atatürk rozeti takmayı disiplin suçu haline getirdiler.

– Antalya, Afyon, Konya, Bursa, Sakarya, Kayseri, Rize, Giresun, Eskişehir, Antakya'daki Atatürk statlarını yıktılar, Atatürk ismini sildiler, başka isimler verdiler.

– Sırf devrim alfabesine karşı çıkmak için Türkçe'ye bile savaş açtılar, Osmanlıca'yı zorunlu ders yapmaya kalktılar.

– Nutuk'u suç delili yaptılar.

– Valiliklerden, Ziraat Bankası'ndan TC'yi sildiler.

– Ayyaş dediler.

– Atatürk döneminde Atatürk Orman Çiftliği'nde çocuklara bira içiriyorlardı dediler.

– Atatürk döneminde camiler ahır yapıldı dediler.

– 600 yıllık imparatorluğun reklam arası sona erdi dediler.

– 90 yıllık enkazı kaldırdık dediler.

– Sabiha Gökçen'i ırkçı, soykırımcı ilan ettiler.

– “Yüce Atatürk” pankartı açan futbol takımına tahammül edemediler.

– Onuncu Yıl Marşı çalanları fırçaladılar, asabımı bozuyor, kapatın dediler.

– Atatürk'ü çağrıştırıyor diye Vardar Ovası türküsüne bile kafayı taktılar.

– Andımızı yasakladılar.

– Türk bayrağı demeyelim, Türkiyeli bayrağı diyelim dediler, bunu diyeni “akil adam” yaptılar.

– Türk yok dediler, Türk yok diyeni milletvekili yaptılar.

– Türkçülük bölücülüktür dediler.

– Türk Kızılayı'nın Türk'ünü sildiler.

– Kemalizm'i yerden yere vuran CIA casusu Graham Fuller'ın Yeni Türkiye Cumhuriyeti kitabını yandaş medyada ballandıra ballandıra reklam yaptılar.

– Atatürk'e dair her şeyi sansürlerken, Atatürk'ü sarhoş, kalpsiz, dinsiz, megaloman gibi gösteren kitapları alkışladılar.

– Atatürk heykellerine saldırılmasına, yakılmasına gözyumdular.

– Ulusçulukla hesaplaşma zamanı geldi dediler, bunu diyeni başbakan yaptılar.

– Ulus devlet Allah'ın belasıdır diyeni akil adam yaptılar.

– Anıtkabir'i de yıkarız elhamdülillah dediler.

– Anıtkabir'i ziyaret edenlerin sayısının açıklanmasını yasakladılar.

– Antropoloji kitabını kameralara uzatıp, bakın raflarda kafatasları var, işte vesika burada, Mustafa Kemal'in imzası var, insani midir dediler.

– Atatürk'ün canlı ağaç müzesini sattılar.

– Devlet Nişanı'ndaki Atatürk siluetini sildiler.

– Birileri bize Lozan'ı zafer diye yutturmaya çalıştı dediler.

– İstanbul'un fethini kutlayıp, İstanbul'un kurtuluşunu kutlamadılar.

– Çanakkale Zaferi'ni Atatürksüz kutladılar.

– İzmir Marşı'na siyasi dediler, bu marş çalınmasın dediler.

– Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu'nu destekleme yönetmeliğini ortadan kaldırdılar, Atatürk'le ilgili proje veya yüksek lisans yapanlara fonu kestiler.

– Laik eğitime saldırıp, “çok şükür satanist olanlar, yolsuzluk yapanlar, memleketi soyanlar imam hatipten yetişmedi” bile dediler.

– 23 Nisan'ın yerine fetocuların Türkçe olimpiyatı'nı monte etmeye çalıştılar, feto olimpiyatını bizzat Tbmm başkanının himayesine alarak başlattılar.

– 23 Nisan'ı yoketmeyi amaçlayan fetocuların Türkçe olimpiyatı vesilesiyle devletin darphanesinde feto lirası bastırdılar.

– Selanik'teki Atatürk evinde güya tadilat yaptılar, eşyaları attılar, sanırsın kiralık evdir, bomboş bıraktılar, ziyaretçilerin duygularını yazdığı anı defterini bile yok ettiler.

– Böceğe Atatürk ismi verdiler.

– “İçimize kanı bozuklar, sütü bozuklar sızdı, 1923'te koskoca 650 yıllık çınara darbe yaptılar, Cumhuriyet kurdular” dediler.

– Devlet televizyonu TRT'de Atatürk'e “rüşvetçi” dediler.

– “Atatürk döneminde TBMM'de Allah'a küfrediliyordu” dediler.

– Padişaha doktora verdiler.

– “10 Kasım'da saat 9'u 5 geçe kenefe gidin, Mustafa Kemal'in verdiği zararı Yunan yapmazdı, keşke Yunan galip gelseydi” diyen, kafasında fesle dolaşan tımarhanelik herifi, cumhurbaşkanlığı sarayında tarih otoritesi, bilim adamı olarak ağırladılar.

– İngiliz maşası, vatan haini, ruh hastası Rıza Nur'un “Atatürk eşcinseldi, Çankaya'yı kerhaneye çevirdi, 30 kadınla aynı anda mum söndü yaptı, ilk meclisin milletvekilleri pezevenkti” gibi, meczup iftiralarıyla dolu kitabının editörünü “akil adam” yaptılar.

– Atatürk'ün kurduğu Anadolu Ajansı'nın yıllığından Atatürk'ü çıkardılar.

– “Onuncu Yıl Marşı'nda geçer, demir ağlarla ördük falan, neyi ördün, hiçbir şey örmüş değilsin, biz örüyoruz” dediler.

– “Bunlar Cumhuriyet bayramında vals yaptılar, insanımızı istiskal ettiler, cumhuriyet adına milleti taciz ettiler” dediler.

– Kendi devletine kendi milletine silah çeken, emperyalist maşası köktendinci Suriyelileri “kuvayi milliye” ilan ettiler.

– Fıkra anlatıyorum ayağıyla Atatürk'e ibne dediler.

– Afet İnan'a dil uzattılar, Atatürk'ün manevi kızıyla nikahsız birliktelikle yatıp kalktığını söylediler.

– Mübarek anamız Zübeyde Hanım'ın aslında fahişe olduğunu, Selanik'te genelevde çalıştığını, Atatürk'ün piç olduğunu söylediler.

– Kimse Atatürk demesin, Türk demesin, orijinali Yunan, Türk'e benzemiyor, keşke Atatürk olmasaydı dediler, bunu diyeni düşünce özgürlüğü kapsamında beraat ettirdiler.

– Üniversitelerin logolarından, resmi internet sitelerinden Atatürk'ü sildiler.

– “1924 yılında camiler kapatıldı, Çanakkale ve Bursa'da genelev olarak kullanılan camiler var” dediler, bunu diyen akademisyeni hala üniversitedeki görevinde tutuyorlar, Rtük'e şikayet yağdı, Rtük “düşünce özgürlüğü” dedi.

– Türk Lirası'ndan Atatürk'ü sildiler, üzerinde Atatürk resmi bulunmayan madeni bir lira bastılar.

– Atatürk'ün kurduğu diyanet işleri başkanlığı, 19 Mayıs'ta 23 Nisan'da 30 Ağustos'ta 29 Ekim'de Atatürk'ü yok saydı, tek kelime bile bahsetmedi, 10 Kasım için cuma hutbesinde bir fatiha bile okumadı.

– Atatürk Havalimanı'nı kapattılar, imha ettiler, üçüncü havalimanına “Atatürk” ismini vermediler.

Ve şimdi, İş Bankası…

Atatürk'ün vasiyetine el uzatıp, mirasını gaspetmeye çalışıyorlar.

Çin virüsü bulaşır mı diye merak ediliyor…

“Kin” virüsü bulaştı bu mübarek ülkenin bünyesine!

Sitelerde Paylaş
18 saat önce, HATEM yazdı:

Namus, Şeref, Ahlâk?

Hoşşt. Başka yerde ulu.

Sırf kendine tapılmadığı için insanları yakmakla tehdit eden narsist, egoist, cahil bir Tanrı ve insanları katledip karılarına, kızlarına tecavüz eden yardakçısına inanıp, saygı duymanız sizde ki vicdan, ahlak ve namus seviyesini gösteriyor! Eğer bir Tanrı varsa ilkönce sizi yakacak!

Sitelerde Paylaş
15 hours ago, RasyonelDüşünce said:

Neden bilmiyorum ama, nerede ise hepinizin Algısında Tanrı Her şeyi Bilen ve yoktan var edebilen olmak zorunda. 

Tanrı-lar ın kökeninde ben bu şartlara uymayan Varlıklara da tanrı denildiğini hatırlıyorum. İnsanı labaratuarında tasarlayan üstün varlıklar benim Tanrı kavramından anladığım kadarı ile Tanrıdırlar. 

Konu hep teist tanrı üzerinden gittiğinden, bence Başlık  tanrı" yerine "Teist Tanrı" olmalı idi.

Doğmamış-doğurulmamış, yoktan var eden, kudreti her şeye kadi olan güncel versiyon tanrı, eski sürüm tanrıları asimile etmiş ? ? ? 

Güncel versiyon ranrının ateistlerce kabul edilmesi de olanaksız olduğundan, Konuda bir çıkmaz var sanki!?! 

Ateist teistin tanrısını reddeden...

Deistin tanrısını reddeden de adeist olur...

Aslında bir tanrıya inanan diğer dinlerin tanrılarına karşı ateist oluyor...

Müslüman kişi diğer dinlere batıl diyerek diğer dinlerin kafiri dinsiz imansızı ateisti oluyor...

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, kirec yazdı:

Ateist teistin tanrısını reddeden...

Deistin tanrısını reddeden de adeist olur... 

Konuyu ilginç yere getirdin sayın kirec. Kelime anlamı ve köküne gider isek Ateist Anlamı Teizmin zıttı dır fakat Sadece Teizm in tanrısını mı kapsar buradaki zıtlık, yoksa Bütün tanrıları mı? 

Ateist Sadece Teist tanrıyı Red ediyor ise,  Diğer tanrı modellerini kabul mü ediyor?

Soru şu= Sizce bu forumda bahsettiğiniz gibi Ateist varmıdır? Var ise aktif yazarlardan 1 tanesinin ismini verirmisiniz!

Bütün tanrıları Red eden ve hepsine Teistin tanrısı nasıl ki uyduruk ise, deistinkinin Hatta başka tanrı modellerinin de insan uydurması Zırva olduğunu söyleyen Ateist yazarların yazılarına çok şık rastladığımız bu forumda, bu yazarlar Sizin Tanıma göre Ne olarak adlandırılıyor?

Bence Ateizm Açılımında bütün tanrıları Red vardır. Ateizmin Kelime anlamı ile Birebir Şekillendirmek pek gerçekçi gelmiyor çünkü Aynı formül diğer felsefi görüşlerde de birebir tek manada kullanılmıyor. 

Agnostisizm in kelime anlamı ile Agnostisizm in tanımının Farklı olduğu gibi, Agnostik bireylerin Görüşleri de Kelime anlamından Farklıdır. Bence aynı durum Ateist kelimesi için de geçerli. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...