Jump to content

Mekanin Sahibi Coronavirus

Recommended Posts

5 dakika önce, kabara yazdı:

Peki hocam sen ateist isen senin için tanrı zaten yok demektir. Tanrı olmadığını varsayalım ve şimdi bu yazdıklarının bana mantıklı bir açıklamasını yazarmısın.

Bana bu hastalıkları,acıları,dramları neden yaşıyorum .

Güçsüz bir bebek öldürüldüğünde,tecavüze uğradığında,işkence gördüğünde bunu yapan kişi ceza çekmeyecek. 

Bu nasıl olacak yani şu yazdığınız bütün olumsuzlukları evrim yapıyor ise bunun mantıklı açıklaması nedir ?

Neden mi yaşıyorsun bu acıları, hastalıkları, dramları. Annen ve baban senin var oluşuna neden olduğu için. İşte ben de o yüzden doğum karşıtıyım. Yaşam dünya özelinde konuşacak olursak, tüm bu acıların, sorunların kaynağıdır. Tabi en başta da evrenin kendisidir. Yaşam yok olursa dünyadaki acılar biter. Tabi bu evrende yaşam ile zehirlenmiş, acıya boğulmuş başka gezegenlerde olabilir.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 177
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Herkesin gün sonunda öldüğü bir yerde.

Var ederek öldürdüklerinizi yaşatmaya çalışıyorsunuz.

Kaçınılmazın geçiktirilmesine yaşam kurtarmak diyorsunuz.

Sizlere işkence eden, acı çektiren ve öldüren tanrılara tapınıyorsunuz.

Burada kurbanları tanrılar, tanrıları kurbanlar doğurur. Hala anlamadınız mı? Şu çok övdüğünüz yaşam, yaşam yarattığı için övgü bekleyen, muhtaç edip, yoksunluk verip, şükür bekleyen tanrıdır. O doğumlara neden olarak acıyı, ızdırabı, kederi, ölümü dayatan ve çoğaltan rabbinizdir. O sizin içinizde.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Geta yazdı:

Kim atıyor, ben mi Allah mı...

Etken miyim, edilgen miyim? Özne miyim, nesne miyim?

Tek Eylemde, Hem O atıyor hem de sen atıyorsun.
Bir taşı atarken, hem elinin hem de şahsının taşı atmasında olduğu gibi...

"Allah nasıl atıyor"? diye soracak olursan,, İşin (Eylemin) Allah'a dönük tarafı seni ilgilendirmez, çünkü ateistsin. Anlatılsa da anlamassın.
Böyle olunca, Ben atıyor muyum? diye sorman bile saçmadır.
Evet, senin eyleminin sana âid olduğu kesindir. (Senin varlığın ne kadar kesin ise o kadar kesindir. Varlığın hayâl ise atman da hayâldir)

Bu soruyu bir müslümân sorsa ona verilecek cevap daha tafsîlâtlı olmak zorundadır.
Çünkü bu soru, Allah'ın tanıtılmasını (irfân) gerektirir.

Âyetteki, "Attığın zamân" kısmı senin için yeterlidir.
Dünyâ'da zâlimlerin, özellikle ateistlerin, suç işleme yeterliliğinde tereddüd yoktur (cezâi ehliyetleri vardır, yok diyen akılsızdır).  
Yalvarmalarına ve bağırmalarına rağmen Suçlarının karşılığı olan cezâyı da çekecekler.

Eylemlerimizde Mutlak (Her bakımdan) bir hürriyet olamayacağı için Çünkü biz sırf kendimizden ibâret değiliz. Çevremizle bir bütünüz.
Ve eylemlerimiz, Temelde Allah'ın isimlerinin açığa çıkmasının bir parçası olduğu için,, Yaratılışımızın sebebi kendimizden çok "O" olduğu için,
Çok Kötü bir mahlûk da olsak İyi mahlûkların anlaşılabilmesi görevini ifâ ettiğimiz için ve
Kötü olsak da Bütünsel güzelliğin ve bütünsel iyiliğin zorunlu bir parçası olmamızdan ötürü
Ve Varlıklarımız asıl varlık değil bir yansıma ve gölge olduğu için,
Eylemlerimizle sonsuza kadar Cehennemde cezâyı haketsek de, Zorunlu olarak Rahmet dâiresinin dışına çıkmamız mümkün değildir.

Eğer Dünyâ da Mutlak bir hürriyet olsaydı ki bu imkânsızdır., En büyük suçlular (Müşrîkler ve Ateistler), sonsuza kadar acı çekelerdi.
Yukarıda bahsettiğim nedenlerden ötürü, en büyük suçlular, ebedî olarak cehennemde kalırlar fakat, sonsuza kadar acı çekmezler.
Çünkü Varlıklarımız bağımsız değildir, , mutlak varlık olan Allah tarafından kuşatılmıştır.
Allah'ın Rahmeti de her şeyden geniştir.

tarihinde HATEM tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Buzul yazdı:

Neden mi yaşıyorsun bu acıları, hastalıkları, dramları. Annen ve baban senin var oluşuna neden olduğu için. İşte ben de o yüzden doğum karşıtıyım. Yaşam dünya özelinde konuşacak olursak, tüm bu acıların, sorunların kaynağıdır. Tabi en başta da evrenin kendisidir. Yaşam yok olursa dünyadaki acılar biter. Tabi bu evrende yaşam ile zehirlenmiş, acıya boğulmuş başka gezegenlerde olabilir.

Senin açından bakıldığında böyle bir son düşünmen mantıklı geliyor. 

Sırf kendi düşüncesi ile çok araştırıp bazı konularda tam bilgi sahibi olduktan sonra ateist olanlara diyecek bir lafım yok. Kendi düşünceleridir birey olarak kendilerini bağlar.

( bu kısım sizin için değil yanlış anlamayın ) Ama iki kitap okuyup iki tanede yabancı terim öğrendikten sonra gelip insanların inançlarını aşağılamaya çalışan salakları kabul edemiyorum.

Neye taparsan tap istersen taşa tap.Ben sana en fazla yanlıştır derim başka da bir şey diyemem.Şimdi çok akıllı biri çıkacak diyecek ki ben birşeye tapmıyorum. Bana göre evrime tapıyorsun.

Evrime tapıyorsun diye benim dinimi aşağılayamazsın.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, HATEM yazdı:

Varsa bi delikanlı ki şu âna kadar çıkmadı, 
Evliyânın irfânı olan Vahdet-i Vücûd'un yanlışını göstersin.
Müslümânsa Kur'ân hakemliğinde göstersin.
Gâvursa, Mantık terâzisi vâsıtasıyla göstersin... 

Tasavvufu inkâr eden Bedevîlere sığınmaktan vazgeçin.
Onların algılarındaki İslâmın yanlışlıkları sizi kurtarmaz.
İşin garip tarafı, siz ateistlerin Omuzunuzun üstünde taşıdığınız kafa, Tasavvuf düşmanı bedevîlere, vahabîlere veyâ ışid kafasına çok benziyor...

dostum islam'da esas olan paygamber dönemidir. kuran'da ne yazmaktadır, peygamber bunlara nasıl bir açıklama getirmiştir, neler uygulamıştır. beni ne mutasavvıfı, ne vahhabisi, ne ışid'i bağlamaz. örneğin ben ışid'e bakıp, aman müslümanlar ne kadar canidir demem. mevlana'ya bakıp da müslümanlar ne kadar hümanist demediğim gibi. mutasavvıflar belki eski yunan'ın da etkisiyle kuran'a derinlikli yorumlar getirmişlerdir. tasavvufun doğuşu, kavramları, islam tarihindeki yeri üzerine sohbet edebiliriz. fakat tüm bunlar; islam'da kadının yeri, cariye konusu, kuran'daki cennet-cehennem tasavvuru, savaş hukuku vs vs konularındaki bakışı değiştirmeye yetmez. zorlama ya da iyi niyetli yorumlar ancak kişileri bağlar. bu, ortadaki gerçekliği değiştirmez. ben hoşuma giden bir kuran meali ya da tefsiriyle amel edemem. yahut fikirlerini beğendiğim kişiyi ermiş zat olarak nitelendirip arkasından gidemem. günümüz dünyasında, bu iletişim ortamında, bu serbest düşünce dünyasında somut, belgeli, nesnel, açıklanabilir bir metotla ancak insanları ikna edebilirsiniz. işin içine gizem katarak, evliyaullah deyip geçmiş kişilerin olağanüstü hikayelerinden medet umamazsınız. bu kimseyi bir yere taşımaz. sizi ciddiye alan da bulunmaz. elbette taraftar toplayabilirsiniz. her deprem sonrası allah bize ceza veriyor diyenler koronavirüs sonrası da aynı sözleri tekrarlayıp duruyorlar. çünkü somut bir gerçekliği, olağanüstü bir güçle ilişkilendiriyorlar. somut gerçeklikten kopuk her türlü gizem yorumculuğu, aklı devre dışı bırakır. kalp gözü hikayeleri de bu anlayışın birer parçasıdır. uzak doğu inanışları da bu fikirlerle doludur. sizi mutlu ettiği için siz tasavvufu yüceltmeye devam edebilirsiniz ama bunu dünyaya pazarlayamazsınız. mevlana'nın mesnevisi batıda da çok ilgi gören bir eserdir. sayısız çevirileri yapılmıştır. ancak elin amerikalısı mevlana'yı bir islam düşünürü olarak değil, bir bilge kişi olarak görür. vesselam. 

Sitelerde Paylaş
26 dakika önce, kabara yazdı:

Peki hocam sen ateist isen senin için tanrı zaten yok demektir. Tanrı olmadığını varsayalım ve şimdi bu yazdıklarının bana mantıklı bir açıklamasını yazarmısın.

Bana bu hastalıkları,acıları,dramları neden yaşıyorum .

Güçsüz bir bebek öldürüldüğünde,tecavüze uğradığında,işkence gördüğünde bunu yapan kişi ceza çekmeyecek. 

Bu nasıl olacak yani şu yazdığınız bütün olumsuzlukları evrim yapıyor ise bunun mantıklı açıklaması nedir ?

Bu hastalıkların, acıların hepsi doğanın ürünü. Bunlardan kurtulamazsın. Doğada bir ceylanın bebeğini doğduktan sonra yiyen çita ne kadar suçluysa, insan evladı da o kadar suçludur. Doğa insan, hayvan, ya da başka bir canlıya özelik bir vermez... Doğa'nın cezalandırmak gibi bir seçeneği de yoktur; doğanın tüm aktivitesi canlıların doğması, yaşaması ve ölmesi üzerine kuruludur.

İnsanoğlu kendine has bir ceza sistemi yaratmıştır. Güçsüz bebeği öldüreni ya da tecavüz edeni yakalar, cezasını verir. Yakalayamaz ve cezasını veremez ise, o ceza suçlunun yanına kar kalır. Öte tarafta cezalandırılacaktır düşüncesi, züğürt tesellisi, ya da zavallı dindarın kendini kandırmasıdır...

Sitelerde Paylaş
6 minutes ago, kabara said:

Aşağılık olan şey aşağılanır, senin dinin de aşağılık bir din olduğuna göre aşağılanması gayet normal. Sadece senin dinin (İslam) değil, hristiyanlık, yahudilik, hinduizm gibi kurumsallaşmış dinler aşağılığın aşağılığıdır. Organize olmuş aşağılık bunlar!

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, kabara yazdı:

Senin açından bakıldığında böyle bir son düşünmen mantıklı geliyor. 

Sırf kendi düşüncesi ile çok araştırıp bazı konularda tam bilgi sahibi olduktan sonra ateist olanlara diyecek bir lafım yok. Kendi düşünceleridir birey olarak kendilerini bağlar.

( bu kısım sizin için değil yanlış anlamayın ) Ama iki kitap okuyup iki tanede yabancı terim öğrendikten sonra gelip insanların inançlarını aşağılamaya çalışan salakları kabul edemiyorum.

Neye taparsan tap istersen taşa tap.Ben sana en fazla yanlıştır derim başka da bir şey diyemem.Şimdi çok akıllı biri çıkacak diyecek ki ben birşeye tapmıyorum. Bana göre evrime tapıyorsun.

İslam insanları inanan, inanmayan diye ayırıyor. İnanmayanlara sövüyor. İçeriğinde inanmayanları sonsuza dek yakacak, zakkum yedirip, irin içirecek bir tanrı profili barındırıyor. Nefretin boyutunu sen düşün artık. Öldükten sonra islama inanmayanlara işkence etmenin derdinde olan bir din var ortada.

İkincisi evrim bir gerçektir. Evrim bir gerçektir demek ona tapınmak değildir. Evrimin varlığını yüceltip, ona tapınan, ona secde eden, yaşamın varlığını eleştiremezsiniz diyen varsa onu bilemem bak.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Magnesia yazdı:

Bu hastalıkların, acıların hepsi doğanın ürünü. Bunlardan kurtulamazsın. Doğada bir ceylanın bebeğini doğduktan sonra yiyen çita ne kadar suçluysa, insan evladı da o kadar suçludur. Doğa insan, hayvan, ya da başka bir canlıya özelik bir vermez... Cezalandırmak gibi bir seçeneği de yoktur. Tüm canlılar yaşar ve ölür.

İnsanoğlu kendine has bir ceza sistemi yaratmıştır. Güçsüz bebeği öldüreni ya da tecavüz edeni yakalar, cezasını verir. Yakalayamaz ve cezasını veremez ise, o ceza suçlunun yanına kar kalır. Öte tarafta cezalandırılacaktır düşüncesi, züğürt tesellisi, ya da zavallı dindarın kendini kandırmasıdır...

O zaman tanrıya inanmayan biri ceza çekmeyeceğini düşünür ve istediği her kötülüğü yapabilme hakkını kendinde görebilir diyorsun yani. ( Vicdan,merhamet,insan adaleti falan bunları çıkar aradan yani, )  Mantıklı açıklaması bu mudur ? 

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, kabara yazdı:

Evrime tapmak, sıradan inanan bir aptalın, geri zekalı bir yaklaşımıdır. Evrim tapılacak argümanlar değil, bilimsel veriler sunar. Bunu anlamak için dinden sıyrılmak gerekir ki, bir dindarın buna gücü yetmez...

Senin dinin ise antik Arap geleneklerinden başka bir şey değildir. Antik Arap geleneklerine saygı duymak ise aklı olan insanın kandi kendini aşağılamasıdır. Ben Arap dinine saygı duymuyorum...

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, sağduyu yazdı:

Aşağılık olan şey aşağılanır, senin dinin de aşağılık bir din olduğuna göre aşağılanması gayet normal. Sadece senin dinin (İslam) değil, hristiyanlık, yahudilik, hinduizm gibi kurumsallaşmış dinler aşağılığın aşağılığıdır. Organize olmuş aşağılık bunlar!

Aynı şeyi evrim için düşündüğümüzde neden bazı ateistler küfür etmeye başlıyor. Bana göre de sizin kabul ettiğiniz evrim aşığılanmayı hak ediyor.

tarihinde kabara tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, kabara yazdı:

O zaman tanrıya inanmayan biri ceza çekmeyeceğini düşünür ve istediği her kötülüğü yapabilme hakkını kendinde görebilir diyorsun yani. ( Vicdan,merhamet,insan adaleti falan bunları çıkar aradan yani, )  Mantıklı açıklaması bu mudur ? 

O senin basit beyninin bir çıkarımı, mantık ile ilgisi yok... Kötülük dinlerin direk kendisindedir. Yüzyıllar boyu Ateizm vardır, ama senin bu söylediğin salakça şeyleri yapmamıştır. Tarih okusaydın, bunları yapanın dinler olduğunu görecektin.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Magnesia yazdı:

O senin basit beyninin bir çıkarımı, mantık ile ilgisi yok... Kötülük dinlerin direk kendisindedir. Yüzyıllar boyu Ateizm vardır, ama senin bu söylediğin salakça şeyleri yapmamıştır. Tarih okusaydın, bunları yapanın dinler olduğunu görecektin.

Dinde bunları yapma yoksa yanarsın diyor. Buna rağmen insanlar yapıyor.Ama evrim kanunlarında yapma demiyor insanın kendi alabileceği kararına bağlanıyor.

Sitelerde Paylaş

Evreni, yaşamı yaratan bir tanrı olmuş olsaydı bile. Bu onun yaptıklarına, dediklerine katılanacağı, onun eleştirilmeyeceği, onun övülüp, yüceltileceği anlamına gelmezdi. Yaratıyorum, haklıyım, eleştiremezsiniz diye bir mantık olamaz. Neymiş rablerine isyan ediyorlarmış, karşı çıkıyorlarmış. Yaratılan, yaratan kişiye boyun mu eğmelidir? Yaratılanın, yaratanı eleştirmesi, ona başkaldırması neden kötü bir şey olarak görülüyor. Yaratana boyun eğmek neden üstünlük olarak görülüyor? 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, kabara yazdı:

Dinde bunları yapma yoksa yanarsın diyor. Buna rağmen insanlar yapıyor.Ama evrim kanunlarında yapma demiyor insanın kendi alabileceği kararına bağlanıyor.

Tabi ya öyle diyor... Sen Tevrat veya Kuran'ı okudun mu? Nasıl da kesin, öldürün dediklerini biliyormusun? Elbette ki bilmiyorsun. Bilsen bu cahilce lafları etmezdin...

Bak evladım, Evrim kimseye yapın, yapmayın demez, evrim insanın kökenini, nasıl ortaya çıktığını açıklamaya çalışır. Bir manifestosu, bir kitabı, bir yapın-yapmayın lafı yoktur.

Ama din kitapları yapın-yapmayın der.. Öldürmeyi de din kitapları söyler. 

Şimdi sana ödev, git evrim nedir öğren, sonra inandığın dinin kitabını oku gel. Bak sonra sana çok güzel bilgiler verip, eğiteceğim... Yeter ki temel bilgileri öğren...

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Magnesia yazdı:

Tabi ya öyle diyor... Sen Tevrat veya Kuran'ı okudun mu? Nasıl da kesin, öldürün dediklerini biliyormusun? Elbette ki bilmiyorsun. Bilsen bu cahilce lafları etmezdin...

Bak evladım, Evrim kimseye yapın, yapmayın demez, evrim insanın kökenini, nasıl ortaya çıktığını açıklamaya çalışır. Bir manifestosu, bir kitabı, bir yapın-yapmayın lafı yoktur.

Ama din kitapları yapın-yapmayın der.. Öldürmeyi de din kitapları söyler. 

Şimdi sana ödev, git evrim nedir öğren, sonra inandığın dinin kitabını oku gel. Bak sonra sana çok güzel bilgiler verip, eğiteceğim... Yeter ki temel bilgileri öğren...

Hocam bravoo çok büyük zeka sahibisin. 

Ben de bunu kast emiş zaten evrimin yapın yapmayın diye bir kitabı yok insanın istediğini yapabilmesi vardır diyorum ve sen evrimi oku gel diyorsun. Bu büyük bir zeka örneğidir.

Kıssas vardır kuranda ve kedilerine saldıranları öldürebilme olayından bahsediyor.

Git adam öldür mü diyor Kuranda. 

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, kabara yazdı:

Hocam bravoo çok büyük zeka sahibisin. 

Ben de bunu kast emiş zaten evrimin yapın yapmayın diye bir kitabı yok insanın istediğini yapabilmesi vardır diyorum ve sen evrimi oku gel diyorsun. Bu büyük bir zeka örneğidir.

Kıssas vardır kuranda ve kedilerine saldıranları öldürebilme olayından bahsediyor.

Git adam öldür mü diyor Kuranda. 

Diyor çocuğum, sana boşuna Kuran, Tevrat oku demedim. Zaten senin gibi beyinsizlerin sorunu okumamak... Okusanız Kuran'ın da öldür dediğini öğrenirdiniz... Ama ne çare ki okumuyorsunuz... Okumak sizin için işkence...

Sitelerde Paylaş

Allah öldürme diyor.

Ama aynı allah her doğum bir ölümdür, ölüm nerede olursanız olun sizi bulur, sizi öldüreceğim de diyor.

Doğum islama göre allahın yaratmasıdır. Allahın birini yaratması onu öldürmesidir.

Yani bir anne, baba çocuğunun doğumuna karar verince, onun ölümüne de karar veriyor. Tabi islama göre allah o çocuğu yaratan da, öldüren de allah.

Allah madem öldürmeyin diyor, neden birinin öldürülmesi anlamına gelen doğumu destekliyor. 

O yüzden öldürülmeye karşı değilsiniz. Karşı olsanız zaten ölüm üreten, birilerinin öldürülmesi anlamına gelen doğuma karşı olurdunuz. Sizlere öldüreceğim diyen allaha tapınmazdınız.

O yüzden bir müslümanın öldürülmeye karşı çıkması, aynı zamanda tüm insanları öldüren allaha tapınması tam anlamıyla bir zihinsel uyumsuzluk, oksimoronluktur.

Sizin o cinayet dediğiniz olay da bir ölüm şeklidir. İntihar sonucu ölüm, hastalık sonucu ölüm, kaza sonucu ölüm, açlık, susuzluk sonucu ölüm gibi. Bunlar islama göre ölümün bulma şekilleridir. Ölüm farklı şekillerde olsa da, islama göre insanları öldüren allahın ta kendisidir.  Eğer gerçekten öldürülmeye karşı çıkmış olsaydı zaten, kendisine karşı çıkması gerekirdi. Var mı böyle bir şey. Yok. Doğum allahın yaratması demek ya. Doğumlara neden olarak sürekli birilerini öldürmeye de devam ediyor mu? Evet. O yüzden öldürülmeye karşı iseniz eğer, allaha karşı olmalısınız. Ama tabi sizin de rabbiniz gibi ölümün bulma şekilleriyle bir sorununuz var. Doğumlar sürsün, ölümler devam etsin. İntihar sonucu ölüme karşıyız, ama hastalıklardan kıvrana kıvrana gebermenizde bir sorun yok. Ne de olsa allah da sizin bir ürününüz.

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, Buzul yazdı:

Allah öldürme diyor.

Ama aynı allah her doğum bir ölümdür, ölüm nerede olursanız olun sizi bulur, sizi öldüreceğim de diyor.

Doğum islama göre allahın yaratmasıdır. Allahın birini yaratması onu öldürmesidir.

Yani bir anne, baba çocuğunun doğumuna karar verince, onun ölümüne de karar veriyor. Tabi islama göre allah o çocuğu yaratan da, öldüren de allah.

Allah madem öldürmeyin diyor, neden birinin öldürülmesi anlamına gelen doğumu destekliyor. 

O yüzden öldürülmeye karşı değilsiniz. Karşı olsanız zaten ölüm üreten, birilerinin öldürülmesi anlamına gelen doğuma karşı olurdunuz. Sizlere öldüreceğim diyen allaha tapınmazdınız.

O yüzden bir müslümanın öldürülmeye karşı çıkması, aynı zamanda tüm insanları öldüren allaha tapınması tam anlamıyla bir zihinsel uyumsuzluk, oksimoronluktur.

Sizin o cinayet dediğiniz olay da bir ölüm şeklidir. İntihar sonucu ölüm, hastalık sonucu ölüm, kaza sonucu ölüm, açlık, susuzluk sonucu ölüm gibi. Bunlar islama göre ölümün bulma şekilleridir. Ölüm farklı şekillerde olsa da, islama göre insanları öldüren allahın ta kendisidir.  Eğer gerçekten öldürülmeye karşı çıkmış olsaydı zaten, kendisine karşı çıkması gerekirdi. Var mı böyle bir şey. Yok. Doğum allahın yaratması demek ya. Doğumlara neden olarak sürekli birilerini öldürmeye de devam ediyor mu? Evet. O yüzden öldürülmeye karşı iseniz eğer, allaha karşı olmalısınız. Ama tabi sizin de rabbiniz gibi ölümün bulma şekilleriyle bir sorununuz var. Doğumlar sürsün, ölümler devam etsin. İntihar sonucu ölüme karşıyız, ama hastalıklardan kıvrana kıvrana gebermenizde bir sorun yok. Ne de olsa allah da sizin bir ürününüz.

Bana göre mantıklı açıklaması var bu yazdıklarınızın. Ama siz inanmadığınız için size mantıklı gelmiyor. Şimdi yazacaksın şu mu mantıklı olan ve mantıksızlığını anlatmaya çalışacaksın. Ben sana mantıklı olduğunu anlatmaya çalışmayacağım o yüzden.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, kabara yazdı:

Bana göre mantıklı açıklaması var bu yazdıklarınızın. Ama siz inanmadığınız için size mantıklı gelmiyor. Şimdi yazacaksın şu mu mantıklı olan ve mantıksızlığını anlatmaya çalışacaksın. Ben sana mantıklı olduğunu anlatmaya çalışmayacağım o yüzden.

Hiçbir mantıklı açıklaması yok. Müslüman öldürülmeye karşıyız der, ama aynı müslüman sizi öldüreceğim, ölüm nerede olursanız sizi bulur diyen allaha tapınır. Müslüman öldürülmeye karşı değilsin, yalnızca ölümün bulma şekline karşısın. Öldürülmeye karşı olabilmen için, tüm insanları öldüren allaha karşı olman gerekir. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...