Jump to content

Mekanin Sahibi Coronavirus

Recommended Posts

5 dakika önce, Buzul yazdı:

Hiçbir mantıklı açıklaması yok. Müslüman öldürülmeye karşıyız der, ama aynı müslüman sizi öldüreceğim, ölüm nerede olursanız sizi bulur diyen allaha tapınır. Müslüman öldürülmeye karşı değilsin, yalnızca ölümün bulma şekline karşısın. Öldürülmeye karşı olabilmen için, tüm insanları öldüren allaha karşı olman gerekir. 

Aynı Allah seni sınav ediyorum diyor. Sınavın sonucunu öğrenebilmen için ölmen gerekiyor. Kendisi diyor zaten ebedi hayat değil öleceksin. Beni seni var ettim sınav edeceğim ve öldüreceğim. Ebedi hayat var öldükten sonra yaptıklarına bakarak ona göre ebedi bir hayat vereceğim sana.

Senin istediğin hayat ahiret.Ama burası dünya ahiret değil.

Bunları kabul edecekmisin tabiki hayır şimdi bana mantıksızlıkları bulup saymaya çalışacaksın.

tarihinde kabara tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 177
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

22 dakika önce, kabara yazdı:

Aynı Allah seni sınav ediyorum diyor. Sınavın sonucunu öğrenebilmen için ölmen gerekiyor. Kendisi diyor zaten ebedi hayat değil öleceksin. Beni seni var ettim sınav edeceğim ve öldüreceğim. Ebedi hayat var öldükten sonra yaptıklarına bakarak ona göre ebedi bir hayat vereceğim sana.

Senin istediğin hayat ahiret.Ama burası dünya ahiret değil.

Allah öldürmeye karşı diye siz demiyor musunuz? Evet. Ben de diyorum ki. Allahın öldürmek dediği, karşı olduğu cinayet bir ölüm şeklidir. Ölüm farklı şekiller de olsa da tüm insanları öldüren allahtır islama göre. Sen cinayet dediğin duruma karşı çıkınca, öldürülmeye değil, ölümün bulma şekline karşı çıkmış oluyorsun. Sizin de işte oluşturduğunuz allah gibi ölüm bulma şekilleriyle bir sıkıntınız var. Eğer zaten öldürülmeye karşı olsanız, allaha, yaşama, öldürülmek anlamına gelen doğuma karşı olmanız gerekirdi. İşte diyorum ya. İntihar sonucu ölüme karşıyız, ama hastalıklardan kıvrana kıvrana gebermenizde bir sorun yok. İşte anlayış bu. Sınav diyince de mantıksızlar, tutarsızlıklar ortadan kalkmıyor. Ayrıca allahın mantıksızlıklarını, yanlışlarını, saçmalıklarını söyleyince kaç puan alıyoruz? Eksi mi, artı mı? Allah saçmalamışsın, mantıksız konuşmuşsun diyince allah bizi cehennemde mi yakacak?

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
26 dakika önce, kabara yazdı:

Aynı Allah seni sınav ediyorum diyor. Sınavın sonucunu öğrenebilmen için ölmen gerekiyor.

Çocuğun var mı bilmiyorum ama varsa sen çocuğuna, var ettiğin kişiye gökte oturan bir allah var o seni sınamak için mi yarattı diyorsun? Hadi bu saçma gülünçlüğü geçtik. Ya da şunu mu diyorsun farklı bir bakış açısıyla. Çocuğum, allah insanlara üreme özelliği vermiş, bizi kullanarak sınayacağı kişileri ve cehennemine yakıt ürettiriyor. Bu yolun sonunda bak cehenneme de gidebilirsin. Seni cehenneme gitme durumunun söz konusu olduğu bir yerde, çok merhametli, şefkatli annen, baban olarak sana sınavı dayattık. Seni biz yaptık. Ama sınamak için yaratan da allah. Bu da çok ilginç değil mi? Bu allah, insanları cehenneme dolduracağıma dair bir söz verdim diyip, adem ile havvayı yaratıyor. Onlara üreme özelliği veriyor. Üreyenler aracılığıyla da cehennemine yakıt ürettiriyor. Bakın allah çok sinsi, tuzakçı bir tanrıdır. Tabi doğum allahın ademler ile havvaları yaratması demekse, aynı zamanda ademler ile havvaların şeytan tarafından tuzağa düşürülüp, yeryüzüne sürülmesi anlamına gelir. Şeytan tuzağa düşürecek ki, allah yaratsın, allah yaratsın ki, şeytan tuzağa düşürüp, yeryüzüne sürdürmüş olsun. Tabi neden olduğu doğuma bakıp allah yarattı diyen çok da, şeytan da tuzağa düşürüp, yeryüzüne sürülmeye neden oldu diyen yok. Çok tuhaf. Şu sabah akşam sövdüğünüz şeytan allahlık adı altında işini yapıyor.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Buzul yazdı:

Çocuğun var mı bilmiyorum ama varsa sen çocuğuna, var ettiğin kişiye gökte oturan bir allah var o seni sınamak için mi yarattı diyorsun? Hadi bu saçma gülünçlüğü geçtik. Ya da şunu mu diyorsun farklı bir bakış açısıyla. Çocuğum, allah insanlara üreme özelliği vermiş, bizi kullanarak sınayacağı kişileri ve cehennemine yakıt ürettiriyor. Bu yolun sonunda bak cehenneme de gidebilirsin. Seni cehenneme gitme durumunun söz konusu olduğu bir yerde, çok merhametli, şefkatli annen, baban olarak sana sınavı dayattık. Bu da çok ilginç değil mi? Bu allah, insanları cehenneme dolduracağıma dair bir söz verdim diyip, adem ile havvayı yaratıyor. Onlara üreme özelliği veriyor. Üreyenler aracılığıyla da cehennemine yakıt ürettiriyor. Bakın allah çok sinsi, tuzakçı bir tanrıdır. Tabi doğum allahın ademler ile havvaları yaratması demekse, aynı zamanda ademler ile havvaların şeytan tarafından tuzağa düşürülüp, yeryüzüne sürülmesi anlamına gelir. Şeytan tuzağa düşürecek ki, allah yaratsın, allah yaratsın ki, şeytan tuzağa düşürüp, yeryüzüne sürdürmüş olsun. Tabi neden olduğu doğuma bakıp allah yarattı diyen çok da, şeytan da tuzağa düşürüp, yeryüzüne sürülmeye neden oldu diyen yok. Çok tuhaf. Şu sabah akşam sövdüğünüz şeytan allahlık adı altında işini yapıyor.

Çocuğum var ve gerçeği kendisi bulacaktır. Ben ona zorla dini öğretsem de beyni ret ederse o yine inandığına inanmaya devam edecektir.Ben ona sadece anlatırım beynine zorla sokamam.

Cehenneme yakıt olup olmayacağını sen belirliyorsun. Allah önceden yazmadımı diyeceksin. O zaman da sana sonsuzluk kavramını hatırlatacağım. Zamanın sadece bizim için geçerli olacağını söyleyeceğim.Dolayısı ile seni cehenneme odun olman için yaratmıyor.Sen cehenneme gitmeyi seçtiğin için seni cehenneme atacak.

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, kabara yazdı:

Çocuğum var ve gerçeği kendisi bulacaktır. Ben ona zorla dini öğretsem de beyni ret ederse o yine inandığına inanmaya devam edecektir.Ben ona sadece anlatırım beynine zorla sokamam.

Cehenneme yakıt olup olmayacağını sen belirliyorsun. Allah önceden yazmadımı diyeceksin. O zaman da sana sonsuzluk kavramını hatırlatacağım. Zamanın sadece bizim için geçerli olacağını söyleyeceğim.Dolayısı ile seni cehenneme odun olman için yaratmıyor.Sen cehenneme gitmeyi seçtiğin için seni cehenneme atacak.

Demek çocuk yaptın. Birini var ettin. Ve ona yedi katlı göğün üstünde oturan bir allah var. Seni biz yaptık, ama o seni sınamak için yarattı diyorsun dalga geçer, söver gibi. Bak ayrıca, allahın yalaka ve yancılığını yapınca, ona karşı çıkmayınca, onu eleştirmeyince üstün ve onurlu bir kişi olmuyorsunuz. Tabi siz onursuzca boyun eğişinizi üstünlük olarak görebilirsiniz. Hem ne diye cehennemde yanacakmışız. Yaratıcıya isyan ettiğimiz için mi? Niye yaratıcılara, tanrılara karşı çıkılamaz mı? Bunların eleştirilemezliği nereden geliyor? Yaratmak bu tanrıları haklı mı yapıyor? Yarattılar diye, onları sevmek zorunda mıyız? 

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Buzul yazdı:

Demek çocuk yaptın. Birini var ettin. Ve ona yedi katlı göğün üstünde oturan bir allah var. Seni biz yaptık, ama o seni sınamak için yarattı diyorsun dalga geçer, söver gibi. Bak ayrıca, allahın yalaka ve yancılığını yapınca, ona karşı çıkmayınca, onu eleştirmeyince üstün ve onurlu bir kişi olmuyorsunuz. Tabi siz onursuzca boyun eğişinizi üstünlük olarak görebilirsiniz. Hem ne diye cehennemde yanacakmışız. Yaratıcıya isyan ettiğimiz için mi? Niye yaratıcılara, tanrılara karşı çıkılamaz mı? Bunların eleştirilemezliği ereden geliyor? Yaratmak bu tanrıları haklı mı yapıyor? Yarattılar diye, onları sevmek zorunda mıyız? 

Hocam o benim inancım. Sen inanmadığın için sana göre cehennem de yok. Ben inandığım için benim için farklı senin için farklı. 

Sen inanmadığın için eleştiriyorsun,seni cehenneme de odun olarak yaratıldığını düşünüyorsun. İnanmayan birinin tanrı olgusu başka inan birinin tanrı olgusu başka. 

Sen böyle düşündüğün için ateistsin zaten. Ben de tersini düşündüğüm için farklı düşünüyorum.

Bak misal herkes aynı şeye bakıp aynı şeyleri düşünmez. Siz ateistler bile aynı evrim teorisine bakıp aranızda uyumsuzluğa düştüğünüz olduğu gibi müslümanlar da aynı kitabı okuyup farklı algılayabiliyor. 

Sen beyninde nasıl bir tanrı düşünürsen tanrıyı öyle kabul edersin. İnanmadığın halde beyninde bir tanlı canlandırmışsın.İnanmadığın için iyi bir tanrı düşünmen mantık dışı olur.

Sitelerde Paylaş
30 dakika önce, kabara yazdı:

Hocam o benim inancım. Sen inanmadığın için sana göre cehennem de yok. Ben inandığım için benim için farklı senin için farklı. 

Sen inanmadığın için eleştiriyorsun,seni cehenneme de odun olarak yaratıldığını düşünüyorsun. İnanmayan birinin tanrı olgusu başka inan birinin tanrı olgusu başka. 

Sen böyle düşündüğün için ateistsin zaten. Ben de tersini düşündüğüm için farklı düşünüyorum.

Bak misal herkes aynı şeye bakıp aynı şeyleri düşünmez. Siz ateistler bile aynı evrim teorisine bakıp aranızda uyumsuzluğa düştüğünüz olduğu gibi müslümanlar da aynı kitabı okuyup farklı algılayabiliyor. 

Sen beyninde nasıl bir tanrı düşünürsen tanrıyı öyle kabul edersin. İnanmadığın halde beyninde bir tanlı canlandırmışsın.İnanmadığın için iyi bir tanrı düşünmen mantık dışı olur.

Benim için cehennem tabi ki yok, ama senin için varmış ya. Ve şunu diyorsun. Allah yarattığı için haklı, eleştirilemez. Ona tapınılmalıdır. Ona başkaldırılmamalıdır. Eğer onu eleştirir, ona isyan ederseniz, alçak biri olursunuz ve cehennemde yakılırsınız. Eğer ona boyun eğerseniz de, üstün bir kişi olur, cennetle ödüllendirilirsiniz. Ben de diyorum ki. Bir tanrı olsa bile ona başkaldırabilirdik. Onu eleştirebilirdik. Onu sevmeyebilirdik. Yaratmak onu eleştirilemez yapmazdı.

Müslümanların hemen hemen hepsi ataları tarafından islama inanmaya programlanmış kişilerdir. Atalarının dinine inandırılmak, iman ettirilmek bir seçim değildir. İkincisi iman et, şu kitapta ne yazıyorsa katıl ve savun. O kitapta tek bir şeyi eleştirme, tek bir yanlış, tutarsızlık bulma hakkın da yok. İman ettirilmiş değil de, iman etmiş olsanız bile bu aklı kullanmak değildir. Demek ki o kitap da bir yanlış olsa bile, bu yanlış diyemeyeceksiniz, imanın tutsaklığından kurtulmadığınız sürece. Bir şeye inanmak da onun gerçeklemez. İnanıyorum. Öyleyse allah vardır, gerçektir diyemezsin. Allahı, alev toplarıyla vurulan cinleri, yıldızlarla taşlanan şeytanları, melekleri, balığın içinde yaşayan adamı, yılana dönüşen asayı felan gerçek olarak kabul etmeyenler de inkarcı, kafir olamazlar. Çünkü ortada inkar edilen bir gerçek yoktur. O yüzden de islamın inkarcı, kafir kullanımı yanlış ve yalan bir kullanımdır. İşte sen buna doğru olsa bile yanlış diyeceksin şimdi. Neden? Çünkü iman durumundasın şu anda. Demek ki neymiş iman inkara neden olabiliyormuş.

Sitelerde Paylaş
44 dakika önce, HATEM yazdı:

Boş konuşuyorsun nutuk çekiyorsun.
Sürekli muğlâk muğlâk iddiâ üretiyorsun.
Nedir konu nedir? Dağıldın gittin...

Keşke forumdan atılmadan şu sorularıma da cevap verebilseydin. Eğer başka bir adla foruma dönersen cevaplamanı isterim.

Kader mevzuunda, insan etken midir edilgen midir, özne midir nesne midir diye sormuştum. Şu cümleleri kurmuştun:

Tek Eylemde, Hem O atıyor hem de sen atıyorsun.”

“Bir taşı atarken, hem elinin hem de şahsının taşı atmasında olduğu gibi...”

Bu müthiş cevapların karşısında, forumdan atılmasaydın şu soruları soracaktım:

Bir sapık, beş yaşındaki bir çocuğa tecavüz ederken hem sapık adam, hem de tanrı; tek eylemde ikisi birden mi tecavüz ediyor?!.

Bu bebeğe, çocuğa tecavüz eden adam mıdır, tanrı mıdır? Yoksa her ikisi midir?

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Geta yazdı:

Keşke forumdan atılmadan şu sorularıma da cevap verebilseydin. Eğer başka bir adla foruma dönersen cevaplamanı isterim.

Kader mevzuunda, insan etken midir edilgen midir, özne midir nesne midir diye sormuştum. Şu cümleleri kurmuştun:

Tek Eylemde, Hem O atıyor hem de sen atıyorsun.”

“Bir taşı atarken, hem elinin hem de şahsının taşı atmasında olduğu gibi...”

Bu müthiş cevapların karşısında, forumdan atılmasaydın şu soruları soracaktım:

Bir sapık, beş yaşındaki bir çocuğa tecavüz ederken hem sapık adam, hem de tanrı; tek eylemde ikisi birden mi tecavüz ediyor?!.

Bu bebeğe, çocuğa tecavüz eden adam mıdır, tanrı mıdır? Yoksa her ikisi midir?

materyalizme göre nasıl herşey madde ise bu anlayıştada herşey tanrı .

tecavüz edende tecavüz edilende tanrı oluyor.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, mirasyedi yazdı:

materyalizme göre nasıl herşey madde ise bu anlayıştada herşey tanrı .

tecavüz edende tecavüz edilende tanrı oluyor.

keşke forumdan atılmadan cevap verebilseydi sorularıma. hoş, "siz ateistler kaderi yanlış anlıyorsunuz" deyip yine lafı döndürüp dururdu ya. bir de beni muğlak konuşmakla itham etmişti ki sorma gitsin. kendisinin daha önce verdiği cevaplar ortada.

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, Geta yazdı:

keşke forumdan atılmadan cevap verebilseydi sorularıma. hoş, "siz ateistler kaderi yanlış anlıyorsunuz" deyip yine lafı döndürüp dururdu ya. bir de beni muğlak konuşmakla itham etmişti ki sorma gitsin. kendisinin daha önce verdiği cevaplar ortada.

Neden banlandı acaba anlayamadım. 

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, Geta yazdı:

Alıntı

Panenteizm, diyalektik teizm veya kamusal tanrıcılık, panteizmde olduğu gibi Evren'in kendisinin Tanrı olduğunu, panteizmden farklı olarak da ilk devindirici olan tanrının Evren ve tüm varlıkları özünden yarattığını ve Evren'e aşkın, Evren'in bilincinde mutlak ve değişmez bir varlık olarak egemen olduğu inancıdır.

Panteizm ile Panenteizm arasındaki fark şudur: Panteizmde her şey Tanrı'dır. Panenteizmde ise her şey Tanrı'dan sudur etmiştir, (oluşmuştur). Ama Tanrı başka bir şeydir. Ruhun tek amacı, oluştuğu Tanrı'ya dönmektir. Bunun da yolu tek evrensel yasa olan evrimden (tekâmül) geçmektedir. Somut anlamda tanrının bütünleştiği Evren'in ve varlıkların evrim ile diyalektik olarak değiştiği ve geliştiği, gelişimini tamamladıktan sonra dönüşün yine ezelî ve ebedî olan tanrıya olacağı, bu geri dönüşte tekâmülünü tamamlayan ruhların da tanrıya kavuşacağına inanılır. Panenteizme göre tanrı hem değişmeyen (mutlak), hem de değişendir (göreli). Hem zamanın içinde, hem dışında; hem sonlu, hem de sonsuzdur. Aynı zamanda hem tikel, hem tümel; hem neden, hem sonuçtur.

Platon, Yeni Platoncular, Hallâc-ı Mansûr, Muhyiddin İbn Arabî, Mevlânâ, Bruno, Spinoza, Hegel, Whitehead ve Hartshorne'un fikirlerinden destek alır.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Panenteizm

sudur kavramı bizde yok desede onun inancı bu. :)

Muğlak konuşan kendisi aslında.

"Ben sizin bilmediklerinizi bilirim."

"Benim bildiklerimizi size zarar vereceği için anlatmıyorum"  

Veya "Benim bildiklerimi bilseniz taşıyamazsınız" 

Gibi şeyler söylerler bu tipler.

tarihinde mirasyedi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
22 hours ago, kabara said:

Aynı şeyi evrim için düşündüğümüzde neden bazı ateistler küfür etmeye başlıyor. Bana göre de sizin kabul ettiğiniz evrim aşığılanmayı hak ediyor.

Bir insan hangi mantıkla bilimsel bir teoriyi aşağılar ki? Bu salaklık, embesillik, aptallık belirtisidir. Bir bilimsel teoriye doğru ya da yanlıştır diye bir yaklaşım olabilir sadece.

Ayrıca siz dincilerdeki bu bilim düşmanlığının, nankörlüğün sebebi ne? Yahu insanın hayatını kolaylaştıran, besleyen, koruyan, hastalandığında yardıma koşan daima bilim olmuştur, din ise insanların arasına kin ve nefret tohumu ekmekten, yalanı kutsamaktan başka bir şey değil. Böyle bir anlayış aşağılanmaz, iğrenilmez de ne yapılır?

Sitelerde Paylaş
20 dakika önce, sağduyu yazdı:

Bir insan hangi mantıkla bilimsel bir teoriyi aşağılar ki? Bu salaklık, embesillik, aptallık belirtisidir. Bir bilimsel teoriye doğru ya da yanlıştır diye bir yaklaşım olabilir sadece.

Ayrıca siz dincilerdeki bu bilim düşmanlığının, nankörlüğün sebebi ne? Yahu insanın hayatını kolaylaştıran, besleyen, koruyan, hastalandığında yardıma koşan daima bilim olmuştur, din ise insanların arasına kin ve nefret tohumu ekmekten, yalanı kutsamaktan başka bir şey değil. Böyle bir anlayış aşağılanmaz, iğrenilmez de ne yapılır?

Ben bilim düşmanı değilim bilakis bilim insanlara verilen çok güzel bir nimet. Ben onu yazarken neye göre yazmışım lütfen bak. 

Ben o cümleyi şuna istinaden yazdım.

Siz evrim ile var olduk diyorsunuz ya. Ben de o zaman herkes yapabildiği kadar kötülük yapacak ve yaptığı kötülük yanında kar alarak yok olmuş olacak. Bunun aşağılanmaması bana göre embesilliktir.

Güçlü olan ezecek,vuracak,kıracak,öldürecek her türlü kötülüğü yapacak. Aklını zorladığın son seviyeye kadar kötülük düşünebilirsin. Bunun karşılığı olmayacak. Buna bilim,evrim kanunları diyeceksin ( direk öyle bir kanun yok tabiki dolaylı yoldan çıkıyor ortaya ). Ama konu din olunca iyi olan herşeyi yok sayacaksın bütün kötülükleri tanrıdan bileceksin. 

Sitelerde Paylaş
53 dakika önce, kabara yazdı:

Ben de o zaman herkes yapabildiği kadar kötülük yapacak ve yaptığı kötülük yanında kar alarak yok olmuş olacak.

Öbür taraf diye bir yer yok. Ahiret uydurup masallar kurmak insanı rahatlatıyor ama gerçekler acı uyanın artık! İslam Tanrısı gerçek olsa bile kişinin müslüman olup olmadığına bakacak. Bir kafir hayatı boyunca iyilik yapsa bir karıncaya zarar vermese bile müslüman olmadığı için cehennemde sonsuza dek yakılacak. 

57 dakika önce, kabara yazdı:

Güçlü olan ezecek,vuracak,kıracak,öldürecek her türlü kötülüğü yapacak. Aklını zorladığın son seviyeye kadar kötülük düşünebilirsin.

Dünya üzerinde dini olan ülkelere bak birde dinsiz ülkelere. Suç oranı kimde fazla? Sen put beni öbür tarafta yakar diye kötülük yapmıyorsan sen zaten kötüsündür. Gerçekten iyi olan insanlar sevap için iyilik yapmazlar. Gerçekten kötü olan insan istediği kadar günahkar olduğunu bilsin nafile. 

Sitelerde Paylaş
31 dakika önce, gezenbocuk45 yazdı:

Dünya üzerinde dini olan ülkelere bak birde dinsiz ülkelere. Suç oranı kimde fazla? Sen put beni öbür tarafta yakar diye kötülük yapmıyorsan sen zaten kötüsündür. Gerçekten iyi olan insanlar sevap için iyilik yapmazlar. Gerçekten kötü olan insan istediği kadar günahkar olduğunu bilsin nafile. 

Ben aradaki farka değinme çalışıyorum. Dediğiniz ülkedeki insanların devletleri kanun yapmış kanunlardan korktukları için çoğu durumda suç işlemiyorlar. Bu kanunlar mahkemeler suçluları durdurmaya çalışıyor yoksa iyi insanlar kanuna gerek duymazlar.Vicdanları kanunlarıdır onların.Kaldır bakalım kanunları,mahkemeleri suç oranını o zaman ölçelim.

Seninde dediğini gibi bir müslüman yada ateist yada hiristiyan  fark etmez kişi iyiyse iyidir. 

Konu farklı bir yere gitmiş. Bazen dediklerimi anlatamıyorum yada anlaşılmıyor. Çünkü empati yaparak cevap yazmaya çalışıyorum.

Sitelerde Paylaş
34 dakika önce, kabara yazdı:

Ben aradaki farka değinme çalışıyorum. Dediğiniz ülkedeki insanların devletleri kanun yapmış kanunlardan korktukları için çoğu durumda suç işlemiyorlar. Bu kanunlar mahkemeler suçluları durdurmaya çalışıyor yoksa iyi insanlar kanuna gerek duymazlar.Vicdanları kanunlarıdır onların.Kaldır bakalım kanunları,mahkemeleri suç oranını o zaman ölçelim.

Seninde dediğini gibi bir müslüman yada ateist yada hiristiyan  fark etmez kişi iyiyse iyidir. 

Konu farklı bir yere gitmiş. Bazen dediklerimi anlatamıyorum yada anlaşılmıyor. Çünkü empati yaparak cevap yazmaya çalışıyorum.

Ek olarak bana kıyaslama yapabilmeniz için evrim teorisi kanunları ile yönetilen ülke ve şeriat ile yönetilen iki ülke örneği sunmanız gerekirdi.

Sitelerde Paylaş
22 dakika önce, kabara yazdı:

Ek olarak bana kıyaslama yapabilmeniz için evrim teorisi kanunları ile yönetilen ülke ve şeriat ile yönetilen iki ülke örneği sunmanız gerekirdi.

Evrim teorisi canlı nefes alan bir varlık değil ki yönetim kanunları olsun ? Bunun faşizmi var komünizmi var, var  oğlu var.

Şeriat çok adaletli ise neden el kol kesmeyi savunuyor ?

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, kris123 yazdı:

Evrim teorisi canlı nefes alan bir varlık değil ki yönetim kanunları olsun ? Bunun faşizmi var komünizmi var, var  oğlu var.

Şeriat çok adaletli ise neden el kol kesmeyi savunuyor ?

Lütfen rica ediyorum yazdıklarımı anlamadan cevap verme. Direk olarak yönetim kanunları yok. Evrim ile var olduğunu düşünüyorsan evrimin kanun koymasına gerek yok o kanunlar kendiliğinden ortaya çıkar.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, kabara yazdı:

Lütfen rica ediyorum yazdıklarımı anlamadan cevap verme. Direk olarak yönetim kanunları yok. Evrim ile var olduğunu düşünüyorsan evrimin kanun koymasına gerek yok o kanunlar kendiliğinden ortaya çıkar.

Ateist ülkelerdeki insanlar suç işlemeye meyilli ama kanunlardan korkuyorlar diyorsun yani ? Badeci şeyhi  olayları ne oluyor o zaman ?

https://www.hurriyet.com.tr/kelebek/hurriyet-pazar/badeci-seyhin-sir-odasinda-yasananlar-41252156

Hangi dinden olursa olsun ahlak göreceli bir kavram.Bir travmaya bakar ahlakın kayması.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...