Jump to content

Mekanin Sahibi Coronavirus

Recommended Posts

2 hours ago, kabara said:

Ben bilim düşmanı değilim bilakis bilim insanlara verilen çok güzel bir nimet. Ben onu yazarken neye göre yazmışım lütfen bak. 

Ben o cümleyi şuna istinaden yazdım.

Siz evrim ile var olduk diyorsunuz ya. Ben de o zaman herkes yapabildiği kadar kötülük yapacak ve yaptığı kötülük yanında kar alarak yok olmuş olacak. Bunun aşağılanmaması bana göre embesilliktir.

Güçlü olan ezecek,vuracak,kıracak,öldürecek her türlü kötülüğü yapacak. Aklını zorladığın son seviyeye kadar kötülük düşünebilirsin. Bunun karşılığı olmayacak. Buna bilim,evrim kanunları diyeceksin ( direk öyle bir kanun yok tabiki dolaylı yoldan çıkıyor ortaya ). Ama konu din olunca iyi olan herşeyi yok sayacaksın bütün kötülükleri tanrıdan bileceksin. 

Sana göre bu dünya ve canlılar bir tanrı tarafından oluşturulmuşsa, bu dediğin güçlünün güçsüzü ezmesi, kötülük yapması, adaletsizlik falan da o tanrının eseridir. Böyle adaletsiz, zalim, vahşi bir düzen kuran bir tanrının neye dayanarak düzeleceğini, adaletli, şefkatli, sevgi dolu bir varlığa dönüşeceğini iddia ediyorsun? Böyle sapık, zalim bir tanrı neden değişsin? Sonsuza kadar yarattığı varlıklara acı çektirip eziyet etmesinin önünde engel ne?

Şimdi sen bir arap bedevisine inandığın için scennete gidip sonsuza kadar şarap içip hurilerle alem yapacağını, biz ateistlerin, dinsizlerin de sonsuza kadar yakılarak işkence göremeceğimizi umuyorsun, değil mi? Ya tersi olursa? Ya bu Allah dediği sapık zalim müslümanların kıçına koca bir kazık sokup sonsuza kadar kebap yapmayacağının garantisi ne? Kıçına kazığı soktuğu zaman bu sapığı kime şikayet edeceksin, ha?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 177
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 dakika önce, kris123 yazdı:

Ateist ülkelerdeki insanlar suç işlemeye meyilli ama kanunlardan korkuyorlar diyorsun yani ?

Bak az önce dedim ki yazdıklarımı anlamadan cevap yazma diye gayet açık bir şekilde yazdıklarım ortada.

Şu alıntıladığım cümlen tamamen bir iftiradır. Nerede yazmışım getir koy bakalım.

Öbürü ne yazmışta ben ona ne yazmışım bunlara bir bak.

İnsanlara karşı kırıcı olmayı sevmiyorum kırıcı olmak istemiyorum.

Nerede ateist ülke bana bir tane ateist ülke göster. Üzüleyim mi güleyim mi bilemedim şu an.

Bak ne demek istemişim bir daha anlatayım.

Gerçi anlaman için nasıl anlatacağımı da bilemedim.

Ben diyorum ki hangisi kötü hangisi iyi anlamak için bana dine inanmayan ve tamamen evrim kanunları ile yönetilen bir ülke ve şeriat kanunlarına göre yönetilen iki ülke olması gerekir ki arada ki farkı görebilelim.

Yani demiyorum ki kanunlar olmaz sa ateistler suç işlemeye meyilli diye o senin uydurman.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, kabara yazdı:

Dediğiniz ülkedeki insanların devletleri kanun yapmış kanunlardan korktukları için çoğu durumda suç işlemiyorlar.

Hayır. Gelişmiş ülkelerin insanları kendini yetiştirmiş insanlardır. Oralarda din baskı şiddet çok az. Ordakiler ortadoğu gibi yobaz değil. Benim iyi biri olmam için dinlere ihtiyacım yok. 

49 dakika önce, kabara yazdı:

Ek olarak bana kıyaslama yapabilmeniz için evrim teorisi kanunları ile yönetilen ülke ve şeriat ile yönetilen iki ülke örneği sunmanız gerekirdi.

Evrim teorisi bir yönetim şekli değildir bir din değil neden anlamıyorsun anlamak güç. Evrim teorisi sana şunu yap bunu yap demez. Evrim teorisi evrim yasasını açıklar. Canlılar zaman içindeki değişimleri inceler. 

Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, kabara yazdı:

Bak az önce dedim ki yazdıklarımı anlamadan cevap yazma diye gayet açık bir şekilde yazdıklarım ortada.

Şu alıntıladığım cümlen tamamen bir iftiradır. Nerede yazmışım getir koy bakalım.

Öbürü ne yazmışta ben ona ne yazmışım bunlara bir bak.

İnsanlara karşı kırıcı olmayı sevmiyorum kırıcı olmak istemiyorum.

Nerede ateist ülke bana bir tane ateist ülke göster. Üzüleyim mi güleyim mi bilemedim şu an.

Bak ne demek istemişim bir daha anlatayım.

Gerçi anlaman için nasıl anlatacağımı da bilemedim.

Ben diyorum ki hangisi kötü hangisi iyi anlamak için bana dine inanmayan ve tamamen evrim kanunları ile yönetilen bir ülke ve şeriat kanunlarına göre yönetilen iki ülke olması gerekir ki arada ki farkı görebilelim.

Yani demiyorum ki kanunlar olmaz sa ateistler suç işlemeye meyilli diye o senin uydurman.

Al kendin yazmışsın ateistlerin fazla olduğu ülkelerdeki insanlar kanunlar olmasa suç işlerler diye.

Bir saat önce, kabara yazdı:

Ben aradaki farka değinme çalışıyorum. Dediğiniz ülkedeki insanların devletleri kanun yapmış kanunlardan korktukları için çoğu durumda suç işlemiyorlar. Bu kanunlar mahkemeler suçluları durdurmaya çalışıyor yoksa iyi insanlar kanuna gerek duymazlar.Vicdanları kanunlarıdır onların.Kaldır bakalım kanunları,mahkemeleri suç oranını o zaman ölçelim.

Seninde dediğini gibi bir müslüman yada ateist yada hiristiyan  fark etmez kişi iyiyse iyidir. 

Konu farklı bir yere gitmiş. Bazen dediklerimi anlatamıyorum yada anlaşılmıyor. Çünkü empati yaparak cevap yazmaya çalışıyorum.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, sağduyu yazdı:

Sana göre bu dünya ve canlılar bir tanrı tarafından oluşturulmuşsa, bu dediğin güçlünün güçsüzü ezmesi, kötülük yapması, adaletsizlik falan da o tanrının eseridir. Böyle adaletsiz, zalim, vahşi bir düzen kuran bir tanrının neye dayanarak düzeleceğini, adaletli, şefkatli, sevgi dolu bir varlığa dönüşeceğini iddia ediyorsun? Böyle sapık, zalim bir tanrı neden değişsin? Sonsuza kadar yarattığı varlıklara acı çektirip eziyet etmesinin önünde engel ne?

Sana göre düşündüğün zaman bunların bir karşılığı yok. Bana göre düşündüğün zaman karşılığı var. Bana göre tanrı bunları yapma diyor. Ama sana bunları yapma diyen bir tanrı yok.

Sana göre ceza da yok.

Alıntılamadığım kısım sokmak çıkarmakla ilgili olduğu için orayı alıntılamadım. Konu din olunca konuşmanız küfürlerle süslüyorsunuz. Bak ben ne kadar sak,n ve küfürsüz bir şekilde konuşmaya çalışıyorum.

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, sağduyu yazdı:

Şimdi sen bir arap bedevisine inandığın için scennete gidip sonsuza kadar şarap içip hurilerle alem yapacağını, biz ateistlerin, dinsizlerin de sonsuza kadar yakılarak işkence göremeceğimizi umuyorsun, değil mi? Ya tersi olursa? Ya bu Allah dediği sapık zalim müslümanların kıçına koca bir kazık sokup sonsuza kadar kebap yapmayacağının garantisi ne? Kıçına kazığı soktuğu zaman bu sapığı kime şikayet edeceksin, ha?

Ben müslüm bir arkadaşımla tartışmada aynen şöyle demiştim ; siz cennette girdikten sonra ya Tanrınız sizi satarsa ? Tabii bunları alay ederek allah varmış farzederek söylüyoruz.Ayrıca dedim ki ben tanrı olsam peygambere dolandırıcılıktan dava açardım.?

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, kris123 yazdı:

Al kendin yazmışsın ateistlerin fazla olduğu ülkelerdeki insanlar kanunlar olmasa suç işlerler diye.

O ülkede yaşayan insanlar ateist mi ülke ismi bile geçmiyor. İyimisin sen. Ben birşey demiyorum herkes görüyor ne yazdığımı ?

9 dakika önce, gezenbocuk45 yazdı:

Evrim teorisi sana şunu yap bunu yap demez. Evrim teorisi evrim yasasını açıklar. Canlılar zaman içindeki değişimleri inceler. 

Ben gayet iyi anlıyorum ve defalarca belirttim evrim teorisi bir kanun değil evet şunu yap bunu yap demez dolayısı ile doğa da kendi başınasın ve istediğini yapmakta serbestsin. Kendi kendine oluşan mı diyeyim doğanın oluşturduğu kanunlar mı diyeyim evrim kanunları mı diyeyim adı her neyse kanunları oluşuyor.

Sitelerde Paylaş

O ülkede yaşayan insanlar ateist mi ülke ismi bile geçmiyor. İyimisin sen. Ben birşey demiyorum herkes görüyor ne yazdığımı ?

Ben gayet iyi anlıyorum ve defalarca belirttim evrim teorisi bir kanun değil evet şunu yap bunu yap demez dolayısı ile doğa da kendi başınasın ve istediğini yapmakta serbestsin. Kendi kendine oluşan mı diyeyim doğanın oluşturduğu kanunlar mı diyeyim evrim kanunları mı diyeyim adı her neyse kanunları oluşuyor.

@gezenbocuk45 benim anladığım şekilde anlamış.allah allah biz mi körüz acaba.

17 dakika önce, gezenbocuk45 yazdı:

Hayır. Gelişmiş ülkelerin insanları kendini yetiştirmiş insanlardır. Oralarda din baskı şiddet çok az. Ordakiler ortadoğu gibi yobaz değil. Benim iyi biri olmam için dinlere ihtiyacım yok. 

Doğa kanun filan oluşturmaz.Tesadüf ve kaostan oluşur kanunlar.Ayrıca inanç olunca ne değişiyor kardeş ? İnanç olunca bir şeyler değişseydi emin ol herkes inanırdı.

Ayrıca kimse inançsızlığı senin gibi depresif görmüyor merak etme.

Sitelerde Paylaş

Evrenin oluşumunun evrim ile alakası yok. Yıldızların gezegenlerinde öyle. Dünyada öyle. Evrim dediğin şey canlılık oluştuktan sonra başlayan bir süreç. Doğaya göre sen hayatta kalacaksın ve üreyeceksin ve diğer canlılarda öyle.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, kris123 yazdı:

@gezenbocuk45 benim anladığım şekilde anlamış.allah allah biz mi körüz acaba.

Doğa kanun filan oluşturmaz.Tesadüf ve kaostan oluşur kanunlar.Ayrıca inanç olunca ne değişiyor kardeş ? İnanç olunca bir şeyler değişseydi emin ol herkes inanırdı.

Ayrıca kimse inançsızlığı senin gibi depresif görmüyor merak etme.

Bunun kafa yapısını çözemedim. Tam neyi savunmaya çalışıyor kendince anlamadım.

Sitelerde Paylaş

İnançsızlık depresyona sokar diyenler vardı.O zaman neden adil Tanrınız bizi değil sizi cennetine alıyor ? Hani cennete mazlumlar girecekti ?

Bir insan depresyondaysa mazlum demektir.Cennete girecek dediğiniz inasnların mazlum olduğunu söyleyende sizsiniz.Bu ne lahana turşusu ?

Sitelerde Paylaş

Asıl depresyonda olanın müslümler olduğunu herkes biliyor.Hristiyanlar bile farkında.Kendini patlatan biri ne kadar sağlıklı olabilir evrim aşkına ?

Bu korkunç müzik insanların şiddete meyilliliğini ortaya koyuyor...

tarihinde kris123 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

17 dakika önce, gezenbocuk45 yazdı:

Evrenin oluşumunun evrim ile alakası yok. Yıldızların gezegenlerinde öyle. Dünyada öyle. Evrim dediğin şey canlılık oluştuktan sonra başlayan bir süreç. Doğaya göre sen hayatta kalacaksın ve üreyeceksin ve diğer canlılarda öyle.

Doğaya göre ben sadece hayatta kalacağım ve üreyeceğim mi ?

Bak sen asılında eksik bakıyorsun olaya. 

Sana şöyle bir örnek vereyim doğadaki hayvanları görüyorsun kimin gücü kime yeterse yakalayıp yiyor değil mi. 

Hayatta kalmak için sadece üremiyor aynı zamanda hayatta kalmak için kendisinden güçsüz olanı yakalıyor ve yiyor.

Bunlar bunu neye göre yapıyor olabilir. uymaları gereken bir kanun varmı yok. Çünkü ona şöyle yap böyle yap diyen biri yok.

Kanun olmadığı zaman kanunsuzluktan çıkan kanun kim güçlü ise o kazanır.

Benim değinmek istediğim konuyu anlıyormusunuz. Biraz daha farklı şekilde anlatayım mı ?

Sitelerde Paylaş

Doğaya göre ben sadece hayatta kalacağım ve üreyeceğim mi ?

Bak sen asılında eksik bakıyorsun olaya. 

Sana şöyle bir örnek vereyim doğadaki hayvanları görüyorsun kimin gücü kime yeterse yakalayıp yiyor değil mi. 

Hayatta kalmak için sadece üremiyor aynı zamanda hayatta kalmak için kendisinden güçsüz olanı yakalıyor ve yiyor.

Bunlar bunu neye göre yapıyor olabilir. uymaları gereken bir kanun varmı yok. Çünkü ona şöyle yap böyle yap diyen biri yok.

Kanun olmadığı zaman kanunsuzluktan çıkan kanun kim güçlü ise o kazanır.

Benim değinmek istediğim konuyu anlıyormusunuz. Biraz daha farklı şekilde anlatayım mı ?

Sen değil tüm canlılar. Ben hayatta kalmak ve üremek derken detaya girmedim genel manada konuştum. Evet her alanda güçlü olan kazanır her şeyde. Siyasette dinlerde her şeyde. Bunu değiştiremeyiz. Hayvanlarda da öyle. Yaşamak için öldürmek zorunda. Hayatta kalmak derken içinde buda var ama ayrıntıya girmedim. Bunu yapamayanlar yok oldular. Yaşadığımız yer tam savaş alanı. Güçlü güçsüz manasına kızıyorsan yapacak birşey yok. Din olsada olmasa da durum değişmiyecek. 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, gezenbocuk45 yazdı:

Sen değil tüm canlılar. Ben hayatta kalmak ve üremek derken detaya girmedim genel manada konuştum. Evet her alanda güçlü olan kazanır her şeyde. Siyasette dinlerde her şeyde. Bunu değiştiremeyiz. Hayvanlarda da öyle. Yaşamak için öldürmek zorunda. Hayatta kalmak derken içinde buda var ama ayrıntıya girmedim. Bunu yapamayanlar yok oldular. Yaşadığımız yer tam savaş alanı. Güçlü güçsüz manasına kızıyorsan yapacak birşey yok. Din olsada olmasa da durum değişmiyecek. 

Tamam işte bende bir saattir bunu anlatmaya çalışıyorum. 

Benim dinimde bunun bir karşılığı var diyor. Bana bırakmıyor yap ve yapma diye. Şunu yap ama bunu yapma diyor.

Tanrının varlığına inanmayan biri ya kendine yasa belirler ve o yasalarla yaşar (ben tekil şekilde yazdım bunu çoğulda yapabiliriz ) ya da doğada var olabilmek için diğer var olma yasasına uyar. Ben bunun tanımını yapamıyorum. Ne dersem diyeyim bir yere oturtamıyorsunuz. doğa kanunları diyorum yok diyorsunuz evrim kanunları diyorum yok diyorsunuz. Sonuç itibari ile tanrı yasalarını ve insanların oluşturduğu yasaları çıkarınca geriye o adını koymadığım kanun geliyor ve buda evrimin dayattığı bir kanun oluyor.

Sitelerde Paylaş

Tamam işte bende bir saattir bunu anlatmaya çalışıyorum. 

Benim dinimde bunun bir karşılığı var diyor. Bana bırakmıyor yap ve yapma diye. Şunu yap ama bunu yapma diyor.

Tanrının varlığına inanmayan biri ya kendine yasa belirler ve o yasalarla yaşar (ben tekil şekilde yazdım bunu çoğulda yapabiliriz ) ya da doğada var olabilmek için diğer var olma yasasına uyar. Ben bunun tanımını yapamıyorum. Ne dersem diyeyim bir yere oturtamıyorsunuz. doğa kanunları diyorum yok diyorsunuz evrim kanunları diyorum yok diyorsunuz. Sonuç itibari ile tanrı yasalarını ve insanların oluşturduğu yasaları çıkarınca geriye o adını koymadığım kanun geliyor ve buda evrimin dayattığı bir kanun oluyor.

Sadece senin değil tüm dinlerde der. Dinlerin oluşmasının bir nedenleri toplumsal kuralı sağlamak dünyaya neden ve nasıl geldiğini anlamak vs. Sağlıklı bir insan iyiyi ve kötüyü ayırt edebilecek kadar akıllı varlıktır. Senin dediğin kanun dediğin şey tam olarak nedir?

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, kabara yazdı:

Şaka yapıyor olmalısın.

Sen güçlü olan güçsüzü eziyor bunun karşılığı yok diyorsan evet öyle. Güçlü olmayı sırf kötülük olarak bakma. Örneğin matematik sınavında seni geçmem. Burda bir kötülük yok. Bu hayata göre sen güçlü olmak zorundasın. 

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, gezenbocuk45 yazdı:

Sen güçlü olan güçsüzü eziyor bunun karşılığı yok diyorsan evet öyle. Güçlü olmayı sırf kötülük olarak bakma. Örneğin matematik sınavında seni geçmem. Burda bir kötülük yok. Bu hayata göre sen güçlü olmak zorundasın. 

Peki sen matematik sınavından çalışsan da çalışmasan da kesin olarak geçeceğini bilseydin matematik dersine çalışırmıydın. Yada şöyle söyleyeyim ikimizde matematik sınavına gireceğiz ve hoca bize dedi ki ne yaparsanız yapın size 5 üzerinden 5 vereceğim. Ben bütün soruları yanlış yaptım sen çalıştın hepsini doğru yazdın ikimizde 5 üzerinden 5 aldık sen bu sınava çalışırmısın.

Ya da yine aynı sınava girdik ben çalıştım 5 aldım sınıfı geçtim sen çalışmadın ve sınıfta kaldın suçu öğretmende mi ararsın kendinde mi?

tarihinde kabara tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...