Jump to content

Mekanin Sahibi Coronavirus

Recommended Posts

Şimdi, kabara yazdı:

Peki sen matematik sınavından çalışsan da çalışmasan da kesin olarak geçeceğini bilseydin matematik dersine çalışırmıydın. Yada şöyle söyleyeyim ikimizde matematik sınavına gireceğiz ve hoca bize dedi ki ne yaparsanız yapın size 5 üzerinden 5 vereceğim. Ben bütün soruları yanlış yaptım sen çalıştın hepsini doğru yazdın ikimizde 5 üzerinden 5 aldık sen bu sınava çalışırmısın.

Sen bu sorunla şunu diyorsun. Dünyada iyilikte yapsan kötülükte yapsan birşey değişmeyecek. Evet birisi ne kötülük yapsa da yanına kalacak iyilik yapsada. Bu dünyada biz özel bir amaç için burda değiliz. Tanrıya inanmayan bir insan zaten iyiyi ve kötüyü ayırt edebiliyor. Dünyadaki iyi insanlar öbür taraf için iyi olmuyorlar. Yaparsa aslında iyi değil çıkarcı olur. Aklını ve vicdanını kullanarak iyi oluyor. Kimisi kötü oluyor. Bir kötü birine kötülük yaparsan seni öbür tarafta yakarım desende onu iyi biri yapmaz. Örneklerini bolca görüyoruz. Bu hayatın kuralını tekrar söyleyim. Güçlü ve akıllı olmamız gerekir. Sırf iyi olmak yetmiyor.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 177
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

4 dakika önce, gezenbocuk45 yazdı:

Sen bu sorunla şunu diyorsun. Dünyada iyilikte yapsan kötülükte yapsan birşey değişmeyecek. Evet birisi ne kötülük yapsa da yanına kalacak iyilik yapsada. Bu dünyada biz özel bir amaç için burda değiliz. Tanrıya inanmayan bir insan zaten iyiyi ve kötüyü ayırt edebiliyor. Dünyadaki iyi insanlar öbür taraf için iyi olmuyorlar. Yaparsa aslında iyi değil çıkarcı olur. Aklını ve vicdanını kullanarak iyi oluyor. Kimisi kötü oluyor. Bir kötü birine kötülük yaparsan seni öbür tarafta yakarım desende onu iyi biri yapmaz. Örneklerini bolca görüyoruz. Bu hayatın kuralını tekrar söyleyim. Güçlü ve akıllı olmamız gerekir. Sırf iyi olmak yetmiyor.

anladığınıza sevindim.

Şimdi son bir ironi yaparak bitireyim cümlemi hayatın kuralı falan yok hayatın kuralı diye birşey olamaz yoktur.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, gezenbocuk45 yazdı:

Kim imiş sağlayacak ?

Varsayalım ki var olsun. O zaman herşey daha mantıklı ve adil olmazmıydı.

Ben var olduğunu düşünüyorum bana mantıklı geliyor onun için.

Neden varsayım üzerine konuşuyorum. Çünkü var dersem kabul etmeyeceksin.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, kabara yazdı:

Varsayalım ki var olsun. O zaman herşey daha mantıklı ve adil olmazmıydı.

Ben var olduğunu düşünüyorum bana mantıklı geliyor onun için.

Neden varsayım üzerine konuşuyorum. Çünkü var dersem kabul etmeyeceksin.

Var olsun demekle var olmuyor. Bu zayıfların kendini avutması oluyor. Zayıf insanlara bu hayaller huzur ve mutluluk veriyor. Olmayan bir şeyi kabul etmek mümkün değil.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, gezenbocuk45 yazdı:

Var olsun demekle var olmuyor. Bu zayıfların kendini avutması oluyor. Zayıf insanlara bu hayaller huzur ve mutluluk veriyor. Olmayan bir şeyi kabul etmek mümkün değil.

Bana göre var zayıf olduğum için değil inandığım için var.Yok demekle de yok olmuyor.

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, kabara said:

Sana göre düşündüğün zaman bunların bir karşılığı yok. Bana göre düşündüğün zaman karşılığı var. Bana göre tanrı bunları yapma diyor. Ama sana bunları yapma diyen bir tanrı yok.

Sana göre ceza da yok.

Alıntılamadığım kısım sokmak çıkarmakla ilgili olduğu için orayı alıntılamadım. Konu din olunca konuşmanız küfürlerle süslüyorsunuz. Bak ben ne kadar sak,n ve küfürsüz bir şekilde konuşmaya çalışıyorum.

Ne küfürü? Sana Kuran'da yazan şeylerden bahsediyorum. Eğer bunları küfür olarak görüyorsun puta anlat derdini. Ha senin put ben onları derilerini değiştire değiştire yakacağım demiş, ha ben kıçına kazık sokup kebap yapacak demişim, arada ne fark var?

Ayrıca senin putun kötüye ceza verme gibi bir derdi yok, o sadece Muhammed'e inanmayanları yakan aşağılık bir sapık. Kendisi bile Kuran'da ben şirk hariç bütün cezaları bağışlarım demiyor mu?

Sana bir soru: Muhammed zamanında bulüğa ermiş, aklı başında ama Muhammed'e inanmadan ve Allah yanında diğer putlara da tapan bir çocuk 15 yaşında öldü diyelim. İslam'a göre bu çocuğun cezası sonsuza kadar derisi değiştirile değiştirile yakılmak değil mi? Söyle bakalım, bu çocuk sonsuza kadar yakılmak için nasıl bir suç işlemiş olabilir? Bunun neresinde adalet, merhamet, akıl, vicdan, mantık var?

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
22 dakika önce, sağduyu yazdı:

Ne küfürü? Sana Kuran'da yazan şeylerden bahsediyorum. Eğer bunları küfür olarak görüyorsun puta anlat derdini. Ha senin put ben onları derilerini değiştire değiştire yakacağım demiş, ha ben kıçına kazık sokup kebap yapacak demişim, arada ne fark var?

Ayrıca senin putun kötüye ceza verme gibi bir derdi yok, o sadece Muhammed'e inanmayanları yakan aşağılık bir sapık. Kendisi bile Kuran'da ben şirk hariç bütün cezaları bağışlarım demiyor mu?

Sana bir soru: Muhammed zamanında bulüğa ermiş, aklı başında ama Muhammed'e inanmadan ve Allah yanında diğer putlara da tapan bir çocuk 15 yaşında öldü diyelim. İslam'a göre bu çocuğun cezası sonsuza kadar derisi değiştirile değiştirile yakılmak değil mi? Söyle bakalım, bu çocuk sonsuza kadar yakılmak için nasıl bir suç işlemiş olabilir? Bunun neresinde adalet, merhamet, akıl, vicdan, mantık var?

Bir saat önce, kabara yazdı:

Peki sen matematik sınavından çalışsan da çalışmasan da kesin olarak geçeceğini bilseydin matematik dersine çalışırmıydın. Yada şöyle söyleyeyim ikimizde matematik sınavına gireceğiz ve hoca bize dedi ki ne yaparsanız yapın size 5 üzerinden 5 vereceğim. Ben bütün soruları yanlış yaptım sen çalıştın hepsini doğru yazdın ikimizde 5 üzerinden 5 aldık sen bu sınava çalışırmısın.

Ya da yine aynı sınava girdik ben çalıştım 5 aldım sınıfı geçtim sen çalışmadın ve sınıfta kaldın suçu öğretmende mi ararsın kendinde mi?

Eğer yaptıklarına karşılık bir ceza yoksa o zaman insanoğlu sınavına çalışırmıydı. Nasıl olsa sınavı geçeceğim çalışmazsam da olur demez mi insanoğlu. Ne yazık ki insanların kafası bu şekilde işliyor.

Eğer samimi bir şekilde ben bu matematik dersinde çalışsam da çalışmasam da geçeceğimi bilseydim yinede çalışırdım diyorsan sana diyecek lafım yok. 

Sitelerde Paylaş

Son olarak bilim sürekli gelişiyor değil mi ? 20 yıl sonraki bilim adamları çıktı bütün evrim teorisini çürüttü diyelim o zaman neye inanacaksın.

Olmaz deme 100 sene öncesine kadar bir çok şey farklı biliniyordu şu an çok farklı. 20 yıl sonra neden olmassın. 

Sitelerde Paylaş
On 09.04.2020 at 02:17, kabara said:

Dinde bunları yapma yoksa yanarsın diyor. Buna rağmen insanlar yapıyor.Ama evrim kanunlarında yapma demiyor insanın kendi alabileceği kararına bağlanıyor.

Din liderleri bir insanin / insanlarin dine zarar verdigini idda edip oludurtebilir. Bu tarih boyunca cok olmustur. Insanlar, digerlerini tanri adina oldurmustur. Tanriya inanan insan, yonlendirildiginde cok kotu seyleri dinini korumak adi altinda yapabilir.

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, kabara yazdı:

Son olarak bilim sürekli gelişiyor değil mi ? 20 yıl sonraki bilim adamları çıktı bütün evrim teorisini çürüttü diyelim o zaman neye inanacaksın.

Olmaz deme 100 sene öncesine kadar bir çok şey farklı biliniyordu şu an çok farklı. 20 yıl sonra neden olmassın. 

Evrim zaten kanıtlanmış bir şey. Kanıtlanmış bir şey olmasa teori olmazdı. https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Teori Aksine yeni bir şeyler katılır gelişir evrim teorisi. Bilimin zaten güzel yanı buya sürekli gelişir. Evrim fikri milattan önce İyonlu filozof Alaximander tarafından atılmıştır. İlk canlıların suda yaşadığını ve karada yaşayan canlıların değişime uğradığını söylemiştir. Her bilim adamının katkısıyla olgular gelişir yanlışanmaya çalışılır. Sırf evrim için değil. 

Sitelerde Paylaş
8 hours ago, kabara said:

Ya da yine aynı sınava girdik ben çalıştım 5 aldım sınıfı geçtim sen çalışmadın ve sınıfta kaldın suçu öğretmende mi ararsın kendinde mi?

Eğer yaptıklarına karşılık bir ceza yoksa o zaman insanoğlu sınavına çalışırmıydı. Nasıl olsa sınavı geçeceğim çalışmazsam da olur demez mi insanoğlu. Ne yazık ki insanların kafası bu şekilde işliyor.

Eğer samimi bir şekilde ben bu matematik dersinde çalışsam da çalışmasam da geçeceğimi bilseydim yinede çalışırdım diyorsan sana diyecek lafım yok. 

Cevap vermen gereken soru bu.

Bu sınav zırvalarını geç, Kuran'da Allah her şeyi bilir yazmıyor mu? Her şeyi bilen bir neyin sınavını yapıyor? Bir sürpriz falan mı bekliyor? Bu Allah bizzat kendi tasarladığı insanın nasıl çalışacağını bilmiyor mu?

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, sağduyu yazdı:

Bu sınav zırvalarını geç, Kuran'da Allah her şeyi bilir yazmıyor mu? Her şeyi bilen bir neyin sınavını yapıyor? Bir sürpriz falan mı bekliyor? Bu Allah bizzat kendi tasarladığı insanın nasıl çalışacağını bilmiyor mu?

Yukarıda yazmıştım Cevap onun içinde bakarsan görürsün. 

9 saat önce, gezenbocuk45 yazdı:

Evrim zaten kanıtlanmış bir şey. Kanıtlanmış bir şey olmasa teori olmazdı. https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Teori Aksine yeni bir şeyler katılır gelişir evrim teorisi. Bilimin zaten güzel yanı buya sürekli gelişir. Evrim fikri milattan önce İyonlu filozof Alaximander tarafından atılmıştır. İlk canlıların suda yaşadığını ve karada yaşayan canlıların değişime uğradığını söylemiştir. Her bilim adamının katkısıyla olgular gelişir yanlışanmaya çalışılır. Sırf evrim için değil. 

Evrim derken tamamını mı kast ediyorum. İnsanlar evrim sonucu oluştu diyorsunuz. 20 yıl sonra bilim adamları hayır insan evrim sonucu oluşmadı diyeceğinin garantisini verebilirmisin bana ?

20 yıl sonra belki çok daha ileri düzey bilim oluşacak ve şu an kesin denilen bir çok şey değişebilir.

Ben sana 200 sen önce dünya yuvarlak desem inanırmıydın. Bu ne saçmalıyor derdin değil mi. Hep soruyorsunuz ya madem Kuran da yazıyordu bilim adamları bulmadan neden söylemediniz.İnsanlar bilim yolu ile araştırıp buldukça çıkıyor ortaya bunlar. Allah ta 1400 sene önce söylemiş insanlara bunları o zaman nasıl anlayacaklardı. Müslümanların hepsi bilim adamı mı ? Bilim adamları buldukça ortaya çıkıyor bunlar.Bu da Kuranın insanın ürünü olmadığını gösteriyor bana.

Şimdi konu yine başka yere gidecek yanlış anlaşılacak diye düşünmeye başladım. Yazdıklarımı anlamak yerine kelimelerde açık arama olunca söz konusu yazarken şu kelime şuraya çekilir mi bu kelime buraya çekilir mi diye düşünürken tam ifade edemiyorum ne demek istediğimi. 

tarihinde kabara tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
22 dakika önce, kabara yazdı:

Evrim derken tamamını mı kast ediyorum. İnsanlar evrim sonucu oluştu diyorsunuz. 20 yıl sonra bilim adamları hayır insan evrim sonucu oluşmadı diyeceğinin garantisini verebilirmisin bana ?

Evet verebilirim. Şu an ispatlanmış bir olgu evrim aynı yer çekimi gibi.

24 dakika önce, kabara yazdı:

20 yıl sonra belki çok daha ileri düzey bilim oluşacak ve şu an kesin denilen bir çok şey değişebilir.

Bu konuda sana katılıyorum bilim kendini her an geliştirecektir.

25 dakika önce, kabara yazdı:

Ben sana 200 sen önce dünya yuvarlak desem inanırmıydın. Bu ne saçmalıyor derdin değil mi.

Herkesin dünyayı düz kabul ettiği dönemde yaşasaydım ve biri bunu diyorsa elle tutulur bir kanıt isterdim.

29 dakika önce, kabara yazdı:

Hep soruyorsunuz ya madem Kuran da yazıyordu bilim adamları bulmadan neden söylemediniz.İnsanlar bilim yolu ile araştırıp buldukça çıkıyor ortaya bunlar. Allah ta 1400 sene önce söylemiş insanlara bunları o zaman nasıl anlayacaklardı. Müslümanların hepsi bilim adamı mı ? Bilim adamları buldukça ortaya çıkıyor bunlar.Bu da Kuranın insanın ürünü olmadığını gösteriyor bana.

Kuran insan ürünü bir Tanrının değil. Eğer o gerçekten mucize ayet olsaydı müslümanlar çağ atlamıştı. Kafir ne buluyorsa ne hikmetse kuranda geçiyor. (!) Kuranda bilim dışı ayetler var bilimsel mucizeler yok. Kimi müslümana görede kuranda evrim var deniyor?

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, gezenbocuk45 yazdı:

Evet verebilirim. Şu an ispatlanmış bir olgu evrim aynı yer çekimi gibi.

Ben yer çekimine inanmıyorsam mesela bun bana nasıl ispat edeceksin.Ben uçmuyorum öyleyse yer çekimi var mı diyeceksin. Yada taşı yukarı atıyorum yere düşüyor mu diyeceksin. Benim beynim bunu ret etmişse nasıl anlayabilirim. Ben derken yer çekimine inanmadığımı varsayarsak diye söylüyorum. Bazı çok süper ve üstün zekalılar hemen alıntılayıp burda böyle demişsin demesin diye belirttim bunu. 

20 dakika önce, gezenbocuk45 yazdı:

Herkesin dünyayı düz kabul ettiği dönemde yaşasaydım ve biri bunu diyorsa elle tutulur bir kanıt isterdim.

Emin ol sana o zaman kanıt sunsa sunduğu kanıtlar gülerdin şu an arap mitolojisi deyip güldüğün gibi.

22 dakika önce, gezenbocuk45 yazdı:

Kuran insan ürünü bir Tanrının değil. Eğer o gerçekten mucize ayet olsaydı müslümanlar çağ atlamıştı. Kafir ne buluyorsa ne hikmetse kuranda geçiyor. (!) Kuranda bilim dışı ayetler var bilimsel mucizeler yok. Kimi müslümana görede kuranda evrim var deniyor?

Müminler tam olarak anlayamadıysa bu Allah' ın suçumu olur.  Ben sana 10 yıl sonra virüs çıkacak ve insanların çoğu ölecek desem sen bunu hangi virüs olduğunu tahmin edemediğin için ben suçlu olmam sende olmazsın. 

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, kabara said:

Yukarıda yazmıştım Cevap onun içinde bakarsan görürsün. 

Ortada cevap falan görmedim. Ha, sınav, mınav diye sayıklıyorsan 15 yaşındaki bir çocuk ne sınavına girecek?

Sitelerde Paylaş

Emin ol sana o zaman kanıt sunsa sunduğu kanıtlar gülerdin şu an arap mitolojisi deyip güldüğün gibi.

Arap mitolojisinin tek kanıtı yok. Dinin bilimsellikten çok aykırı. 

Müminler tam olarak anlayamadıysa bu Allah' ın suçumu olur. 

Evet Allah'ın suçu. Çünkü Kuran apaçık indirildiğini söyler. Eğer bir ayeti mümin anlamıyorsa oraya yazmanın mantığı nedir?

Sitelerde Paylaş
22 dakika önce, sağduyu yazdı:

Ortada cevap falan görmedim. Ha, sınav, mınav diye sayıklıyorsan 15 yaşındaki bir çocuk ne sınavına girecek?

Bu çocuk bulüğ çağından ölümüne kadar olan kısmından sorumludur. Diyelim ki 70 sene yaşadı. 40 yaşında kadar dini ret etti ve 40 yaşından sonra müslüman oldu o zaman senin dediğin gibi cehennemde sonsuza kadar yanmaz. Kuranda 15 yaşında ölen kafir için bilgi verilmiş midir ki böyle bir soru soruyorsun.Ben bilemem onu Allah bilir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...