Jump to content

coronaviruse karşı felak nas sürelerini okuyun.

Recommended Posts

duayı ateistler bilmez  :)

dua iki çeşittir

fiili dua

sözlü dua

kafanız mı karıştı

biraz araştırın hepsini ben öğretmeyeyim

virüs konusundaki hadisi hatırlayın bulaşıcı hastalık olan yere girmeyin orada bulunanlar ise o alandan dışarı çıkmasın

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, muslumangenc yazdı:

duayı ateistler bilmez  :)

dua iki çeşittir

fiili dua

sözlü dua

kafanız mı karıştı

biraz araştırın hepsini ben öğretmeyeyim

virüs konusundaki hadisi hatırlayın bulaşıcı hastalık olan yere girmeyin orada bulunanlar ise o alandan dışarı çıkmasın

Tartıştığın konularda yapılan i'tirâzlarda acziyet gösteriyorsun,, buraya gelip ârıza ârızâ yorumlar yapıyorsun.
Sen mi Bizim kafamızı karıştırıcaksın?
Senin yukarıda gördüğün dûa, ve bu dûayı yanında taşıman bile (Dikkat et, sözlü dûa bile değil) Senin hayâtın boyunca yapacağın Fiilî duândan (Ya'nî bütün çalışmalarından)
Daha kıymetli, daha etkili, daha şâfidir...
Lambur lumbur yorumları bırak...

Kendi açtığın tartışmada, "Hayvanlar acı çekmez" "atmasyonundan" burnuma kötü kokular geldi. Bu Zırva, said-i nurs'un görüşü olsa gerek...

tarihinde HATEM tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, mirasyedi yazdı:

Bu duanin turkcesi var mi ? 

Ne yaziyor merak ettim.

Net bir şekilde print edilebilir,
Boy abdesti aldıktan sonra, kolye seviyesinde üzerimizde taşınabilir.
Faydalı olması için amlamını bilmene gerek yok.
Namazda sûreleri okurken de, namazın faydasını görmemiz için sûrelerin anlamını bilmemize gerek yok.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, HATEM said:

Tartıştığın konularda yapılan i'tirâzlarda acziyet gösteriyorsun,, buraya gelip ârıza ârızâ yorumlar yapıyorsun.
Sen mi Bizim kafamızı karıştırıcaksın?
Senin yukarıda gördüğün dûa, ve bu dûayı yanında taşıman bile (Dikkat et, sözlü dûa bile değil) Senin hayâtın boyunca yapacağın Fiilî duândan (Ya'nî bütün çalışmalarından)
Daha kıymetli, daha etkili, daha şâfidir...
Lambur lumbur yorumları bırak...

Kendi açtığın tartışmada, "Hayvanlar acı çekmez" "atmasyonundan" burnuma kötü kokular geldi. Bu Zırva, said-i nurs'un görüşü olsa gerek...

ya şaka yapıyon

yada zır cahilsin

üçüncü seçenek yok

islam bilimdir

bilimsel kurallar Allahın ayetleridir

yukarıda hadis yazdım bulaşıcı hastalıklara karşı tavır ne olacak diye

Sitelerde Paylaş
35 minutes ago, HATEM said:

Namazda sûreleri okurken de, namazın faydasını görmemiz için sûrelerin anlamını bilmemize gerek yok.

yalan söylüyorsun

surelerin anlamını bilmek gereklidir

namazın faydasını surelerin anlamlarını bilen daha çok görür

nesin sen şakamısın

ateistsin ve islamı karalamak için saçma sapan fikirler öne sürüp Müslüman imajını zedelemek mi amacın

ne ayaksın sen

BÖYLE İSLAM İLE İLGİLİ OLMAYAN ŞEYLERİ İSLAMDANMIŞ GİBİ GÖSTERİYON AMACIN NE SENİN

Sitelerde Paylaş
57 dakika önce, muslumangenc yazdı:

ya şaka yapıyon

yada zır cahilsin

üçüncü seçenek yok

islam bilimdir

bilimsel kurallar Allahın ayetleridir

yukarıda hadis yazdım bulaşıcı hastalıklara karşı tavır ne olacak diye

Ben Bu forumda, Bir tâne bile düzgün, aklı başında, sapık olmayan bir müslümân görmedim tanımadım.
Bunları görünce, İnanın kendimden şüphe ediyorum,
Ben de nasıl bir ârıza var ki bu hayvanat bahçesine geldim-getirildim...

Sitelerde Paylaş

ŞİMDİYE KADAR Hüseyin Hilmi Işık KADAR SAÇMA SAPAN ŞEYLER SÖYLÜYEN BİRİNİ GÖRMEDİM

BU ADAM İSLAMI HURAFELERLE DOLDURMAYA ÇALIŞTI

ilimden bilimden uzak mantıksız

biri

sanırım sen ondan etkilendin

dua taşıyacan ve virüsten korunacan öylemi

peki bunu peygamber niye düşünmüyor bulaşıcı hastalıkların olduğu yere girmeyin ordaysanız ordan çıkmayın diyor

neden peygamber hastalık konusunda DOKTOR tavsiyesinde bulunuyor

Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, HATEM said:

Ben Bu forumda, Bir tâne bile düzgün, aklı başında, sapık olmayan bir müslümân görmedim tanımadım.

zır cahilsin

yada provakatörsün

bu forumda Müslümanların imajını zedelemek için çalışıyorsun

üçüncü şık yok

Sitelerde Paylaş

@mirasyedi Ledünnî ilimle ilgili küçük bir bilgi vereyim.
Bir şahıs foruma geldiği ânda hodri meydân çekiyorsa,
ledünnî ilme göre bu şahıs iddiâsını gerçekleştirebilecek bir kapasiteye sâhip olmadığını,
Ârif kişiye ânında bildirmektedir. Ledünnî bilgiyle ulaşılan bilgiler kesin bilgidir. Aklî bilgilerde böyle bir kesinlik yoktur. Kendini akıllı zanneden çoğu kişi yanılır ve anlaşmazlığa düşer.

Kehf sûresinde,, Aylarca yolculuktan sonra Hızır âleyhisselâmı bulan Hz Mûsâ,,
Hızır'a demişti ki; "Beni sabırlılardan bulacaksın inşAllah (senin işlerine müdâhele etmeyeceğim)"
Hızır âleyhisselâm ise kesin olarak Mûsâ'nın sabredemeyeceğini bu cümlesinden anlamıştı.

tarihinde HATEM tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, HATEM yazdı:

Küçük bir düzeltme yapıyorum: Yeni Üye rumuzlu üye aklıma geldi,
Sapık-Ölçer sapık-metre falan değilim ama şu âna kadar bu üye de bir problem görmedim (Müslümân üyeler için konuşuyorum)
Başka da hatırlamıyorum.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, muslumangenc yazdı:

zır cahilsin

yada provakatörsün

bu forumda Müslümanların imajını zedelemek için çalışıyorsun

üçüncü şık yok

Yiyin birbirinizi!

Paramparçasınız, dediğimizde nedense dinsiz imansızlar kötü oluyor!

Evet, paramparçasınız. Hal böyle iken, ağzınızdan çıkan her İslam güzellemesi boş beleş anlamındadır!

Ve yalın gerçeğin ta kendisidir!

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

tarik yol demek tarikat yollar demek.yol manasında sıratı müstakim sebil tarik gibi ifadeler Kur'an da çok ça geçer

ancak sufi ve tarikat yahudi kabalizmi hint mistizmi gibi gayri islami nüvelerin karışması ile meydana gelmiş zahiri ve elbisesi islam içi ise şirk dolu yapılardır

evet insan fıtratının cezbe ve neşvesi  ve Allahın büyüklüğü ve sevgisi karşısında kendinden geçmesi makuldur meşrudur caizdir

ancak Kur'an ve sünnetsiz bir tarikatın bataklığa dönüşeceği muhakkaktır

ben mevlana gibi büyük islam mütefekkirlerine saygı duyarım okurum faydalanırım.

ancak mevlana: ben bende i Kur'an em eğer can darem der yani Kur'anı bilen okuyan sahih sünneti kendine rehber edinen biri

bu gün Kur'an ı anlamadan yüzünden okuyup harf başına beher sevap devşirme  yakmaz kefen ile ticaret yapan yapılar hep tarikatlerdir

düşün Kur'anın ilk emri oku ama tarikat mantığı diyor ki okuyup bilmene gerek yok 

Kur'an  düşünme akletme fıkh etme fikr etme zikr etme gibi binler kelime ile akla düşünmeye tefekküre yönlendirir ken

anlamana gerek yok demekteler

Allahın sünneti her kavme kendi lisanından kitap ve resul göndermedir neden acaba 

anlamadan bilmeden iman etsinler diye mi hayır anlayıp idrak edip uygulasınlar temizlensinler

bahusus imam hatip ekolu gençliğin tarikatlerin ve cemaat tabir edilen yapıların tuzağına düşmeyeceklerine inanıyorum

zira en azında Kur'an ile az çok direk iletişime geçebiliyorlar

misal: rüya ile amel olmaz rüyaı sadıka olan peygamberlerin hariç

veya şevk ve cezbe ile seyrü sülük şahsidir umuma rehber olmaz

ancak bir çok sapık taife rüya vb şeyler ile kandırmakta

tarihinde nogodbutAllah tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sokakta caddede yürürken bir ssahipsiz başıboş  vahşi kelb uzaktan havlayarak üzerine doğru gelse korkarsın kaçarsın paniklersin

ancak aynı kelb  sahipli olsa tasması takılı ipi sahibi elinde olsa korkmazsın zira bilirsin ki sahibi akıllı kudreti biri kelb senin üzerine hamle yapsa gerek sözleri gerek elindeki ipi kısarak

onu engeller o yüzden sahipli ve kontrol altındaki kelbten korkmazsın

dinsiz materyalist felsefe her şeyin sahibi ve  kudret eli ile her şeyi adeta bağlayan sınırlayan kontrol eden Allahı inkar ederek her şeyin Allah ile olan irtibatını kestiler

her şey serseri mayın gibi sahibsiz başıboş addettiler

dünya adeta boşlukta dönen serseri mayın gibi.  sema boşluğunda hızla dönen kuyruklu kuyruksuz yıldızlar göktaşları seyyareler meteorlar hepsi başı boş hepsi ipsiz sapsız sahibsiz

bu kadar sahipsiz ve vahşice dönen kontrol dışı yapılardan insan korkmaya ürkmeye başladı ya dünya ya gök taşı yıldız gezegen gelip çarpsa ya dünya düşse filan

adeta pilotsuz uçak gibi. 

virüs bakteri ve benzeri canlıları da adeta ipleri canları Allahın elinde olan hayattar canlılardır onları sahipsiz başıboş addedersen korkarsın paniklersin

ancak ipleri Allahın elinde ve kontrolünde kelbler gibi düşünsen rahatlarsın sahibine sığınırsın

imam caferi sadıktan rivayet edilen bir ifade var: şeytan için Allahın kelbidir der kelbten sahibine sığınırsın der zaten euzu bilAllahi dersin

sahipli iple kontol edilen şeylerde korkma ürkme

emin  ol depremde hastalıkta doğal tabir edilen felaketlerde kontrol altındadır

insan bunlar karşısında mücadele ile sahibine sığınarak daha da güçlenir

senin Allah yapısı bedenin zaten savunması ile bir çok mikrop ve virüsü yok etmesi de bundandır yaratan sen korumasız savunmasız mikrop virüs içine atıp terk etmiş değildir

tedbirini yine al temizliğe yine dikkat karantinaya yine dikkat ki zaten islamda bunları emreder

bir insanı öldüren  tüm insanlığı öldürmüş gibi bir insanı kurtaran tüm insanlığı kurtarmış gibidir der

hasta isen sağlara yanaşma bulaşma tedbir al

sağ ise hastalık ortamına girme

hele hayatın kurtulmasına vesile olan  sağlık çalışanları en büyük sevab ve manevi kazanç içindeler

ancak onlarda bilerek kendini tehlikeye atmamalı kendinide korumalıdır.

tarihinde nogodbutAllah tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/cinden-alinan-ilk-parti-hizli-tani-kitleri-turkiyeye-getirildi -1728891

080508404-cinden-alinan-ilk-parti-hizli-tani-kitleri-turkiyeye-getirildi%C2%A0_4.jpg

Çin'in Şanghay kentinden alınan hızlı tanı kitlerini taşıyan Turkish Cargo'ya ait geniş gövdeli kargo uçağı

sabaha karşı 04:00 sıralarından Atatürk Hava Limanı'na iniş yaptı.  

TOPLAMDA 2 MİLYON ADET GETİRİLECEK

Burada resmi plakalı minibüsle gelen görevliler tarafından alınan kitler, aynı minibüse konularak Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü.  Çin'den temin edilen toplamda 2 milyon adet hızlı tanı kitinin ilk partisi Türkiye'ye getirilirken kalan kısımlarının ise parça parça getirileceği öğrenildi.

HIZLI TANI KİTİNDE ORTAYA ÇIKAN 'MUSTAFA KEMAL' DETAYI

Çin hükümeti, 1940 yılında ülkelerinde yaşanan kolera salgını sonrası

Atatürk döneminde kurulan akademinin kendilerine yaptığı yardım dolayısıyla

Türkiye’ye korona virüs tespitinde kullanılan tanı kitlerini ücretsiz gönderdi.

Sitelerde Paylaş
On 20.03.2020 at 22:50, HATEM yazdı:

Faydalı olması için anlama, yoksa psikolojik olarak çökersin, bumu faydalı olacakmış diye. Fuck fuck demekde faydalıymış. Anlamını araştırma sonra söyleyemezsin.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...