Jump to content

Bu doğru olabilirmi?

Recommended Posts

Allah'a İnanmayana ateist derler,
Hiçbir insân, istese de inanmamayı gerçekleştiremeyeceği için
En büyüğe inanmayan kişi küçüklere inanmak zorunda kalır..

En büyük olan varlık (Allah), cansız bir eşyâ olmadığı için, diğer insânları küçüklere inanmaya sevketmesi O'nun bir cezâsıdır.
Büyükte de küçükte de gözüken,, kendisinden başkası değildir ve varlıkta O'na kulluktan aslâ kaçış da yoktur fakat İnanma noktasında izzet ve şeref ancak En büyüğe inananların, inanabilenlerindir.

Gerçeğe Lâyık olmadığı için,, Gerçeğe inanmayan kişiye de ancak yalanlar kalmıştır ve mecbûren yalanlara inanacaktır.
Dolayısıyla Ateistler,  En büyüğe ve en güzele lâyık olmaktan çok uzak oldukları için yukarıdada ifâde ettiğim gibi küçük putlara ve yalanlara inanırlar.
İnandıkları şeylerin niteliğini görmezden gelirsek ve sırf inanmalarını değerlendirecek olursak onların Fanatik inançlı kimseler olduğu muhakkaktır.

Bu sitede Siyâsî mevzûlardaki tartışmaları incelerseniz,
Şebeğe çevrilmişlik derecesinde yalanlara inanıldığını hayretle görürsünüz.

Sitelerde Paylaş
21 saat önce, DMR yazdı:

Maalesef kardeşim, yanlış haberdir o araştırdım. Ama Atatürk'ün bu vatanı kurtarmasının yanın da o bir hiçtir unutma. Bir de ben yeni üye oldum. Forumdakilerle tanışmak istiyorum. Kendimi tanıtayım biraz. *** O yüzden kullanıcı adım "DMR". 81 doğumluyum (39 yaşıma giricem eylülde). Doğma büyüme ***. 2 çocuk babasıyım. Tabiki ateistim. Ama burada birkaç konuya baktım müslümanlar da varmış bu forumda. Ben onlara yasaktır diye düşünüyordum. Olsun sorun değil. Bir konu tartışılıcaksa aksi bir argümanında olması gerekir elbet. Sizler de kendinizi tanıtır mısınız?

Merhaba, hoşgeldiniz foruma. Ancak burada adımız ve soy adımız gibi kişisel bilgilerimizi ifşa etmemiz forum kurallarına pek uygun değil. Nedeni ise sizi, yani yazarı korumak. Aynı anda yaşadığınız ili de sildim. İsterseniz elbette güvendiğiniz dostlar edindiğinizde özel mesajla belirtebilirsiniz ama ortalık manyak doluyken, meydan yobaz kaynıyorken ortaya yazmak biraz tehlikeli. Geçmişte bazılarımız deşifre olmak konusunda epeyce sıkıntı yaşadı, o yüzden dikkatli olmak en iyisi...

Bu arada, forumda Müslüman üyeler de var elbette. Karşılıklı tartışmak daha verimli oluyor diye düşünülmüş ve forum en baştan böyle kurulmuş. 

İyi forumlar. 

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Merhaba, hoşgeldiniz foruma. Ancak burada adımız ve soy adımız gibi kişisel bilgilerimizi ifşa etmemiz forum kurallarına pek uygun değil. Nedeni ise sizi, yani yazarı korumak. Aynı anda yaşadığınız ili de sildim. İsterseniz elbette güvendiğiniz dostlar edindiğinizde özel mesajla belirtebilirsiniz ama ortalık manyak doluyken, meydan yobaz kaynıyorken ortaya yazmak biraz tehlikeli. Geçmişte bazılarımız deşifre olmak konusunda epeyce sıkıntı yaşadı, o yüzden dikkatli olmak en iyisi...

Bu arada, forumda Müslüman üyeler de var elbette. Karşılıklı tartışmak daha verimli oluyor diye düşünülmüş ve forum en baştan böyle kurulmuş. 

İyi forumlar. 

Türk Ateist Abla, nerelerdesin? Haftalardır görmüyorum seni. Eksikliğini cidden hissediyorum forumda.

Sitelerde Paylaş
On 23.03.2020 at 22:32, HATEM yazdı:

Allah'a İnanmayana ateist derler,
Hiçbir insân, istese de inanmamayı gerçekleştiremeyeceği için
En büyüğe inanmayan kişi küçüklere inanmak zorunda kalır..

En büyük olan varlık (Allah), cansız bir eşyâ olmadığı için, diğer insânları küçüklere inanmaya sevketmesi O'nun bir cezâsıdır.
Büyükte de küçükte de gözüken,, kendisinden başkası değildir ve varlıkta O'na kulluktan aslâ kaçış da yoktur fakat İnanma noktasında izzet ve şeref ancak En büyüğe inananların, inanabilenlerindir.

Gerçeğe Lâyık olmadığı için,, Gerçeğe inanmayan kişiye de ancak yalanlar kalmıştır ve mecbûren yalanlara inanacaktır.
Dolayısıyla Ateistler,  En büyüğe ve en güzele lâyık olmaktan çok uzak oldukları için yukarıdada ifâde ettiğim gibi küçük putlara ve yalanlara inanırlar.
İnandıkları şeylerin niteliğini görmezden gelirsek ve sırf inanmalarını değerlendirecek olursak onların Fanatik inançlı kimseler olduğu muhakkaktır.

Sen boşver şimdi bunları, o güzel kafanı bunlar için yorma.

Sen söyle hele bu AKP, daha da doğrusu Tayyip Atatürk'un 1928 yılında aşı üretmesi ve araştırmalar yapması için kurdurduğu Refik Saydam Hıfzıssıhha Enstitüsü'nü niye kapattırmış?

Biz 2011'e kadar ülkemizin bütün tetanos ve difteri aşısı ihtiyacını üretip karşılıyor, dünyaya da ihraç ediyorduk. Şimdi yerinde yeller esiyor.

Buna cevap ver sen... 

Karşında Allah'la, dinle diyanetle oyalayıp boyalayabileceğin ahmaklar yok. Atatürk konusunda oturup seninle tartışacak acemilerse hiç yok.

Çarpıtma konuyu, açıkla madem. 

Sitelerde Paylaş

Gelen kitler Çin'den olunca ve ücretsizin altında da Atatürk'ün imzası olunca akpli itler nasıl trollayacağını şaşırdılar.

Gerçekte ise gönderilen kitlerin Atatürk'ün kendilerine yapmış olduğu yardım amacıyla şirket tarafından 50 bini ücretsiz gönderilmiş.

Yani bu 50 bin ücretsiz kit, şirketin kendi yardımı, Çin devletiyle alakalı değil.

Ee, bakan akpli olur da altında Atatürk'ün imzası olan yardımdan bahseder mi, elbette etmez.

Demek bir şirket değil de Çin devleti tamamını Atatürk adına ücretsiz göndermiş olsa, bu aktrollar kimbilir ne yalanlara başvururdu, öyle ki namussuz, sahtekarlar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...