Jump to content

Hristiyanların çarmıh konusunda müslamanlara cevabı

Recommended Posts

İnternette gezinirken dikkatimi çeken bir yazı gördüm burada hristiyanlar çarmıh konusunda islam dinine karşı teolojik bir savunma yapıyorlar yazıyı alıntıladığım site: Kaynak link

en altta da sitenin alıntı yaptığı kaynak vardır.

: http://answeringislam.org/Authors/Wood/deceptive_god.htm

telif konusundan emin olmadığım için içeriği silip kaynakları bırakıyorum

tarihinde Kaz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Kaz yazdı:

İnternette gezinirken dikkatimi çeken bir yazı gördüm burada hristiyanlar çarmıh konusunda islam dinine karşı teolojik bir savunma yapıyorlar yazıyı alıntıladığım site: Kaynak link

en altta da sitenin alıntı yaptığı kaynak vardır.

: http://answeringislam.org/Authors/Wood/deceptive_god.htm

telif konusundan emin olmadığım için içeriği silip kaynakları bırakıyorum

Çarmıh konusunda hristiyanlar haklıdır.
Müslümânlar, çarmıh konusundaki âyeti (Nisâ 157) anlayabilmiş değiller.

Lafın gelişi hristiyanlar dedim, yeryüzünde hristiyan yoktur, o devir kapanmıştır. Bütün insânlar Ümmet-i Muhammeddir.
İstese de kimse hristiyan olamaz artık (gerçek hristiyan olamaz).

Çarmıh konusu çok mühimm konudur, müslümânların bu konuda yanlış yapmalarının bedeli insanlık adına çok ağır olmuştur.
Yapılan bu yanlış, hristiyanım diyenlerin akın akın İslâma girmelerine de engel olmaktadır.

Yaşanan Çarmıh hâdisesi bir tevâtürdür. Tevâtür kesin bilgidir.

Meselâ İstanbul'un Fethi Tevâtürdür.
Tevâtüre karşı çıkmak, İstanbul Fethedilmedi demek gibi bir saçma iddiâdır.

Sitelerde Paylaş

Ben de hristiyanlara şunu sormak isterim. İsa Tanrının oğlu ve Tanrıdır ve Tanrı insanların günahlarının kefareti olarak için biricik oğlunu çarmıhta kurban veriyor diyorsunuz. 

Madem İsa nın misyonu bütün insanlığı kurtarmak neden çarmıhta Tanrıya "Tanrım Tanrım neden beni terk ettin? " diye nida ediyor. Yoksa kendisi kendinin misyonundan ya da daha sonra Hristiyanlığın temeli olan bu inançtan haberdar değil mi?

Sitelerde Paylaş

İnsan maalesef şizofrenik bir varlıktır. İsa’da bu şizofrenik meselelerden biridir. İsa insan olsa ne olur, tanrının oğlu olsa ne olur? İsa kim? Gören bile yok..Neyin peşindeyiz? Bunun için binlerce katliam yapan salaklara “insan” diyoruz. Yazık bize. 

Sitelerde Paylaş
58 dakika önce, Yeni Üye yazdı:

Ben de hristiyanlara şunu sormak isterim. İsa Tanrının oğlu ve Tanrıdır ve Tanrı insanların günahlarının kefareti olarak için biricik oğlunu çarmıhta kurban veriyor diyorsunuz. 

Madem İsa nın misyonu bütün insanlığı kurtarmak neden çarmıhta Tanrıya "Tanrım Tanrım neden beni terk ettin? " diye nida ediyor. Yoksa kendisi kendinin misyonundan ya da daha sonra Hristiyanlığın temeli olan bu inançtan haberdar değil mi?

Buna karşın hristiyanlar isanın pazar günü dirildiğine inanırlar... Konunun kapsamını umursamaktansa başka bir yerden hristiyanlığa vurmaya çalışmışsınız.

46 dakika önce, Yeni Üye yazdı:

Kur'an bu ayetlerde hakikat bilgisinden bir haber veriyor. Bazı şeyler size öyle görünür ama hakikatte öyle olmaz. Siz öyle zannedersiniz. Size benzetilir. İşin hakikati ise öyle değildir. 

Müslüman perspektifi böyle

tarihinde Kaz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...