Jump to content

Koronavirus için camilerde salatı ummiye neden okunuyor?

Recommended Posts

49 dakika önce, kavak yazdı:

Bu da zırva!

58 dakika önce, kavak yazdı:

Baştan sona zırva!

O da zırva buda zırva her şey zırva. 

Siz kendinizi değersizleştiriyorsunuz. Neden mi çünkü diyorsunuz ki biz öylesine dünyanın kendi kendine oluşturduğu varlıklarız. Geldik gidiyoruz ( ot gibi) benim bir ot kadar değerim var. 

İşte maymundan geldik yada su ile topraktan yaşayan bir varlığın evrimi ile oluştuk v.s herkes değişik bir şey söylüyor. Öylesine dünyaya geldim öylesine yok olup gideceğim.Bu mu saçma olmayan.

Biz ise diyoruz ki bu kadar varlığın bir yaratıcısı var. Kainatı yarattı,insanları yarattı,etrafında gördüğün olağan üstü olan bütün varlıkları yarattı. Bizi de böyle büyük bir yaratıcı yarattı diyoruz. Yani biz diyoruz ki değerliyiz. Çünkü bu kadar büyük bir rab tarafından yaratıldık.

Dolayısı ile dünya ya öylesine gelmedik bir sınava tabi tutuluyoruz. 

Bu da saçma olan mı? 

Ben şahsen sizin gibi düşünsem yaşamamın bir anlamı olmadığını da düşünür kendimi öldürürdüm.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 109
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

4 saat önce, kabara yazdı:

Siz kendinizi değersizleştiriyorsunuz. Neden mi çünkü diyorsunuz ki biz öylesine dünyanın kendi kendine oluşturduğu varlıklarız. Geldik gidiyoruz ( ot gibi) benim bir ot kadar değerim var. 

İşte maymundan geldik yada su ile topraktan yaşayan bir varlığın evrimi ile oluştuk v.s herkes değişik bir şey söylüyor. Öylesine dünyaya geldim öylesine yok olup gideceğim.Bu mu saçma olmayan.

Biz ise diyoruz ki bu kadar varlığın bir yaratıcısı var. Kainatı yarattı,insanları yarattı,etrafında gördüğün olağan üstü olan bütün varlıkları yarattı. Bizi de böyle büyük bir yaratıcı yarattı diyoruz. Yani biz diyoruz ki değerliyiz. Çünkü bu kadar büyük bir rab tarafından yaratıldık.

Bu da saçma olan mı? 

Ben şahsen sizin gibi düşünsem yaşamamın bir anlamı olmadığını da düşünür kendimi öldürürdüm.

Biz kendimizi değersizleştirmiyoruz. Aksine siz kendinizi değerli görüyorsunuz koskoca evren sırf siz müslümanlar için yaratıldı. Sadece sırf müslümanlar değil tüm teistler aynı şeyi düşünüyor. Bu yüzden teistler egoit. Egoist olduğunuz için bile kendinize ölümü yediremiyorsunuz. Dünya evren birinin eliyle yapılmadı. Evrenin oluşumuyla evrimin alakası yok bu arada. Evrim canlılar içindeki değişimi inceler. Evrim bilimsel bir olgudur bir inanç değil. Evrimi tüm teistler bir araya gelse çürütemez. 160 yıldır çürütemediniz. Bu yüzden bazı müslümanlar kuran evrimde geçiyor yalanına başvurdu. Saçma olan ne biliyor musun? Hayatı hiç sorgulamadan dünya evren canlılık nasıl var oldu diye araştırmak yerine put yaptı demek. Olmayan bir şeyi var diyerek kendinizi avutuyorsunuz. Zaten en saçmasıda bu. Bir putun canı sıkılıyor ve evreni yaratıyor ve 9 milyar yıl boş boş duruyor ve dünyayı yaratıyor. 4.5 milyar yıl bekliyor ve son 1400 senede dinini yayıyor ve gönderdiği kitaba evreni 2 günde dünyayı 4 günde yarattık gibi mantık dışı bir ayet indiriyor. Sırf senin dininde sınav yok. Tüm dinlerde bu saçmalık var. 

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, kabara yazdı:

Bu da saçma olan mı? 

Allah yarattığı şey hakkında birşey bilmiyor mu?

Sınav öğrenmek için yapılır.

Sınav sonucu hatalar varsa o hataların sebebi bulunup düzeltilmeye çalışılır.

Allah insan gibi ne yarattığını bilmiyor dersen başka. :)

Sakın sınav Allah  için değil insan için yapılıyor deme.

İnsan kendi kendini tasarlayamaz.

Allah'tan kaynaklanan sorunlarını düzeltemez.

Konuyu değiştirdiniz gene formun cinleri(trolleri) :)

tarihinde mirasyedi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sınav öğrenmek için yapılmaz

öğrettiğini ne kadar öğrenmiş yapmış çalışmış  onu ölçmek için yapılır

ölçüm de değerlendirme içindir.
iyiliğe sevab,
kötülüğe azab 
içindir.

ölçme ve değerlendirmenin aslı da belgelendirmedir

insan belge görmek ister tatmin için
eller ayaklar  şahitlik edecektir.ama ağızlar mühürlü kapalı olacak
kitapları boyunlarında asılı olacak belgeler sağdan soldan gelecek
kitapta en ufak şeyler dahi kayıtlı olacak her şeyi sayıp dökecek  hatta okuduğunda yahu bunu unutmuştum buda mı kaydedilmiş oysa önemsiz küçük bir şeydi nasıl kayda değer görüldü diyeceksin

sınavda beklediği notu almayan düşük alıp kalan kişi hemen kağıdını görmek ister itiraz etmek ister.
kağıdını görüp hatalarını anlayıp not kırılan yerlere baktığında cevap anahtarı ile karşılaştırdığında emin olur itirazı biter.
hatta yüksek not aldığı halde 1-2 puanı kırılmış bile kağıdına bakmak istiyor merak ediyor sonra gördüğünde emin oluyor sakinleşiyor.

hz ibrahim bana ölüyü nasıl dirilttiğini göster dediğinde yoksa iman etmedin mi denir sonra bizzat olayı görür ve kalbi tatmin olur.bir kişiyi anlatırsınız şöyle güzel böyle iyi.sonra kişi onu görmek ister.
gördüğünde kendi kanaati düşüncesinden emin olur.

**

Kur'an terminolojisi içinde  normal sınav  ibtila ve fitne ile geçer.ibtila kökü beladır bela ile sınanmak içindir.fitne anlamı ateşte madenleri saflaştırma yabancı maddelerden arındırma için yapılan işlemdir.

ancak iyi şeylerde nimetlerde bela ve fitne kapsamına girer.
fakir mal azlığı zengin mal fazlalığı ile sınanır ve zenginin imtihanı aslında daha çetindir.
cahil ilim azlığı ile alim ilim fazlalığı ile denenir alimin imtihanı daha çetindir.
hasta hastalık sağ sağlık ile denenir sağın imthanı daha zordur.zira şımarıp azma yoldan çıkmaya daha teşnedir.

**

tıpta plasebo etkisini her kes bilir.

çoğu ağrılar hastalıklar psikosomatiktir

strese depresyona girersen kalb damar mide etkilenir ülser azar.

**

hayal önemli bir fakültemizdir

bir çok şey önce hayalde belirdi sonra realize edildi

bakınız romanlarda deniz altında 20bin fersa aya yolculuk

biri denizin dibine inerken diğeri göğün tepesine çıkar

hayal sınır tanımaz 

bir çok şey orda belirler şekillenir sonra realize olur.

hayaliniz kadar varsınız

tefekkür fikretmenin mayasıdır hayal tahayyül

Sitelerde Paylaş
35 dakika önce, nogodbutAllah yazdı:

iyiliğe sevab,
kötülüğe azab 
içindir.

kitapta en ufak şeyler dahi kayıtlı olacak her şeyi sayıp dökecek  hatta okuduğunda yahu bunu unutmuştum buda mı kaydedilmiş oysa önemsiz küçük bir şeydi nasıl kayda değer görüldü diyeceksin

sınavda beklediği notu almayan düşük alıp kalan kişi hemen kağıdını görmek ister itiraz etmek ister.
kağıdını görüp hatalarını anlayıp not kırılan yerlere baktığında cevap anahtarı ile karşılaştırdığında emin olur itirazı biter.
hatta yüksek not aldığı halde 1-2 puanı kırılmış bile kağıdına bakmak istiyor merak ediyor sonra gördüğünde emin oluyor sakinleşiyor.

hz ibrahim bana ölüyü nasıl dirilttiğini göster dediğinde yoksa iman etmedin mi denir sonra bizzat olayı görür ve kalbi tatmin olur.bir kişiyi anlatırsınız şöyle güzel böyle iyi.sonra kişi onu görmek ister.

**

Kur'an terminolojisi içinde  normal sınav  ibtila ve fitne ile geçer.ibtila kökü beladır bela ile sınanmak içindir.fitne anlamı ateşte madenleri saflaştırma yabancı maddelerden arındırma için yapılan işlemdir.

fakir mal azlığı zengin mal fazlalığı ile sınanır ve zenginin imtihanı aslında daha çetindir.
cahil ilim azlığı ile alim ilim fazlalığı ile denenir alimin imtihanı daha çetindir.
hasta hastalık sağ sağlık ile denenir sağın imthanı daha zordur.zira şımarıp azma yoldan çıkmaya daha teşnedir.

**

**

hayal sınır tanımaz 

hayaliniz kadar varsınız

Ölüler neden hep ortadoğu da diriliyor ? Neden bütün mucizeler hep ortadoğu da ? Azteklerin İnkaların veya semavi dinlerden önce yaşamış 20 milyar insanın neden haberi yok bu tanrıdan ? Taş devri insanları mesela ?

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, kabara yazdı:

Bu da saçma olan mı? 

Bunlar da zırva!

Görünen o ki yapacak bir şey yok, çünkü dinsiz imansızlar hakkında cahil olduğunuz ortada!

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu da saçma olan mı? 

Müslüman çocuk yapmış. Sonra yaptığı çocuğa, var ettiği kişiye demiş ki. Yedi katlı göğün üstünde oturan bir Allah var. O seni sınamak için yarattı. Yaptıkları çocukları yedi katlı bir göğün üstündeki tahtında oturan bir tanrının sınavına sokan bir kafaya ne anlatabilirsin. Anlatsan anlarlar mı acaba? Birde sormuş. Bu mu saçma diye? Gerçekten çok mantıklı. Nasıl saçma olabilir?

Sitelerde Paylaş

Yer ve yedi katlı göğü 6 günde yaratan, yeri yaratıp, sonra göğü yedi kat olarak düzenleyen, düzenlediği göklere güneşi, ayı ve yıldızları yoktan yaratarak yerleştiren, yıldızlarla şeytan taşlayan, alev toplarıyla cinleri vuran, dolu tanelerini yönlendirip, dilediğine isabet ettiren, yıldırımlarla dilediğini çarpan yüce Allah her canlının atasını yoktan, birdenbire var etmiştir, kuşkusuz. Yani ilk filler, ilk aslanlar, ilk gergedanlar, ilk sivrisinekler, ilk sıtma parazitleri vs vs vardır. Örnek olarak ilk fillerin yaratılış sayısı 10.000dir. İlk sivrisineklerin yaratılış sayısı 300.000, ilk sıtma parazitlerinin sayısı da 720.000dir. Evrim bir yalandan fazlası değildir. Şeytanın en büyük aldatmacasıdır. İslami bilim ateistlerin karanlığı içinde bir ışık gibi parlamakta, bize doğru yolu, gerçeği göstermektedir.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, nogodbutAllah yazdı:

iyiliğe sevab,
kötülüğe azab 
içindir.

**

**

**

hayal sınır tanımaz 

hayaliniz kadar varsınız

Zırvalardan seçmeler...boş beleş gazel okumaktan bir türlü vazgeçemiyorsun.

Harbiden sen tam bir numuneliksin!

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 saat önce, nogodbutAllah yazdı:

iyiliğe sevab,
kötülüğe azab 
içindir.

**

**

**

hayal sınır tanımaz 

hayaliniz kadar varsınız

Allah'ın özürlüsü. :)

Belge  ne işimize yarayacak?

Belge istemiyorum Allah'ın yaratılışından kaynaklanan hataları düzeltmesini istiyorum.

Öğretmen değil ALLAH.Öğretmen acizdir.

ALLAH aciz mi?

Öğretmen öğrenciyi tasarlamıyor.

ALLAH'ın bozuk yarattıklarını ayıklamak için sınav yapıyor.

Arızalı ürünleri düzeltmek  için değil.

Sınav,test,deney,ölçme yapınca hataları öğrenmiş olursun.

Örneğin rüzgar tünelinde  uçağın sürtünme direncine yol açan noktaları tespit edip düzeltmek için yapılır.

Senin gibi kişiler ve inandığın tanrı  bozuk çıktı kaldır at çöp kutusuna diyorsun. :)

Bunu yapsa iyi birde neden hatalı çalışıyor  diye işkence yapıyor.

Suçu kendinde aramıyor.

Suç imal edenindir.İmal edilenin değil.

tarihinde mirasyedi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

aklı başında olanlar için bir kez daha yazayım

diğerlerini ne okurum ne muhatab olurum 

imdi radyo misal olsun

belli radyolar belli frekanslarda net şekilde yayın yapıyorlar çızrtısız duru berak bir ses ile

ama akılsız biri de ara frekanslarında boş olanlara ibreyi getirir çızıltı çıkar derki bu radyo çekmiyor bozuk kaldır at.

insan dediğin şey belli limitler dahilinde aynen suyun donma erime buharlaşma noktaları gibi.

sen buz dolabınd suyu dondurucuya koyup dondurursan ahanda su içilmiyor dolab bozuk kaldır at:)

oysa orası buzluk için veya dondurulmuş ürünler için

veya kapıyı açık tutsan yiyeccekler bozulur suç dolapta değil seninc cahil kafanın yanlış kullanmasından

aynen böylede Allah insanı belli limitlerde serbest bırakmış aynen suyun donma buharlaşma noktaları gibi

şu limitlere inersen şeytanlaşırsın bozulursun şu limitlere gelirsen melekleşirsin yani geniş bir skala geniş bir tayf var

bu yüzden o limitlere sen iraden aklın ile gitmekte serbestsin gidip içip sarhoş olup  arabaya binip sürsen gider çarpılırsın ölür gidersin

içip içmemek senin elinde. içip araba sürüp sürmemek te senin elinde

alkole suç bulunmaz zira temizlikte de kullanılır umumiyetle kötü değildir senin kullanmana bağlı olarak kötü olur

çok yersen hareketsiz kalsan obez olursun bir dünya hastalık çıkar

hareketli yaşam sürsen sağlıklı beslensen sigara alkol almazsan ruhen dinç sağlıklı  aklen duru berrak olsan  beden belki 120 sene yaşar

suç bedende veya gıdalarda değil senin irade ve aklınla ve nefsinle bizzat tercihlerinle o hastalanır

şu korona çıktığında sigara içen birine dedim: bu hastalık en evvel akciğerleri tutar  lütfen sigarayı bırakınız

cevabı: ben hijyene dikkat ediyorum dedi

oysa hijyene ne kadar dikkat etsen bulaşma riski fazla

ancak sigarayı bıraksan bedenin eski sağlığına kavuşur  beden yüksek savunma sistemine sahib olur.

sen her türlü saçmalığı yap beden direncini düşür sonra en ufak virüste hastalan sonra bu virüs niye yaratıldı niye var dersin

hikmetsiz vazifesiz hiç bir şey yok.

insan mutlak manada kötü zayıf bozuk yaratılmamış mutlak manada iyide değil

iyi ile kötü arasında serbest bırakılmış seçimi ile iyi veya kötü olacak

yol ayrımında bir tabela da alkol içilen yere gider diğer tabelada ballı güllü sütlü şerbet içmeye gider yazsa

sen alkolü terih etsen sonra sarhoş olup arabayı uçuruma sürsen ne araba ne yol ne tabela ne alkol ne meyhane suçlu senin kafan nefsin iraden bozuk

insan iradesi de kuvvetlendirilen bir şeydir

kimi zayıf kimi güçlü iradeli yaratılmıyor

misal oruç tutan biri hem sabrı hem iradesi hem bedeni hem ruhu güçlenir

insan sahib olduğu akıl irade sabır iyilik ihsan vb hassalar ile potansiyel melekliğe uçabilir

diğer hasletler ile de cehennemin dibine yuvarlanıp gidebilir

kısaca donanımın potansiyelin her şey senin elinde

paraşüt ile atlayıp açma düğmesine basmazsan bozuk olan paraşüt değil senin kafan:)

ha paraşütte bozuk olabilir yedeği aç:)

.her şeyin yedeği vardır hayatta tevbe en büyük yedektir.

**

her kes katil merhametsiz kötü yalancı olsa dediğiniz doğru

ama bunlar yanında merhametli iyilik sever ihsan yapan cömert olan doğru olan melek gibi insanların varlığı kötülüğün bozukluğun insan fıtrat ve mayasında değil

iradeli akıllı seçimindedir.

Sitelerde Paylaş

iki insan misal olsun

biri hırsız kötü biri.tenha bir yerde geçen bir yaşlı adam bayılır cadde ortasına yığılır.hırsız kişi için fırsattır gider ceblerini araştırır cüzdanını parayı saatini değerli her şeyi alır gider

aynı yerde hırsız yerine iyi biri olsa merhametli biri gelse cüzdanını almaz tam tersi yanında durur hırsızlardan korur 112 yi arar veya arabası ile en yakın hastaneye kaldırır daha sonra değerli eşyalarını toplar bir çantaya koyar polise veya yakınlarını arayıp onlara teslim eder

evet ikiside görünüşte insan. ancak aralarında melek ile şeytan kadar fark var

bu fark bedeni maddi cisimden kaynaklanan bir şey değil

her biri tercih ettiği yol ile bu noktalara gelmiş

esasen hırsızda vicdanen yaptığıının kötü olduğunu bilir ancak şeytan nefsi başka hususlar iradesiliği ile adet bağımlı olmuş kötülüğe teslim olmuş

şimdi beşeri hukukta dahi hırsız kameradan tesbit edilir hapse yollanır

diğer iyi olan ödül ve taltif ile takdir edilir.

yok öyle mutlak kötülük bozukluk

bozuk olan tek şey at gözlüklü şaşı bakışlılıar ve bozuk sığ akıllılar.

Sitelerde Paylaş
On 01.04.2020 at 16:24, nogodbutAllah yazdı:

Sınavı yapana bakalım bi.

1.Peygamber ve kitap indiriyor , OLMUYOR , PEYGAMBERİ ÖLDÜRÜYORLAR KİTABI DEĞİŞTİRİYORLAR

2.Bi daha gönderiyor , gene olmuyor , deniyor olmuyor

3.Gene deniyor , HEH İŞTE BU SEFER OLDU diyiyor.
Sonra şeytan felan yaratıyor ki öğrencilerin aklını karıştırsın diye,

sonra yüzlerce tanrının insanlar tarafından oluşturulmasına izin veriyor ki sınav çok daha zor olsun diye.

Sonra cehennemden böyle ballı ballı bahsediyor , dirilticem gene yakıcam , irinli kaynar pis su içiricem felan..

Kusura bakmayın , eğer böyle vicdansız merhametsiz , bu kadar kötü bir tanrı varsa , bu varlığın sözüne güven felan olmaz.Nasıl bir sadist bu ? 

Bırakın , ben onun sınavına felan dahi girmek istemiyorum.Bu kadar cani , bu kadar sadist ki bize yapmadığı kötülük kalmamış.
Hala cennete gireceğini sanan kekolar var.

Tanrı yoktur , eğer varsada size göre zaten sadistin caninin acımasız bir yakıcının teki.Sözüne felan güven olmaz , o yüzden cenneti felan siz unutun.Bırkaın bu dünyada az da olsa bi ömrünüz var , keyfinize bakın.İyi insan olun , sizden sonrakilere güzel bir hayat bırakın.
Kız kardeşlerinizle mirası EŞİT ŞEKİLDE  paylaşın , kadınları dövmeyin felan filan...

tarihinde kalgok tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

şeytanın tuzakları zayıftır misal örümcek ağı bir mağara kapısına yapılsa zayıf bir şey onu yırtar süpürür girersin

ancak aynı zayıf örümcek ağları  bazen en sağlam dayanıklı hale de gelebilir

misal hz peygamberin saklandığı mağara ağzında o zayıf ağlarla örülmesi o kafirlerin o mağaraya girmesini engelledi

çelik kapı olsa idi deler geçerlerdi duvar örülü olsa yıkarlardı ancak o zayıf ağ en kuvvetliden daha kuvvetli hale geldi

zira dediler ki bu örümcek ağı yırtılmamış çok eski bir ağ hatta muhammed doğmadan önce örülmüş kadar eski

şayet içeri girse idi o ağ yırtılırdı

oysa akıllarına gelmedi ki o ağ içeri girdikten sonra örüldü

nemrut gibilere sinek gibi zayıf mahlukat musallat oldu

işte modern güçlü silahlı abd zayıf görünmez bir virüscüğe teslim oldu korkudan  savaş gemilerini çekti

abd ordusu sokaklara indi

hatta derler ki : trumpa denilmiş ki efendim korona abdyi istila etti

trump virüsü el kaide işid gibi bir şey sanıp orduya emir verip sokağa çıkıp ateş etmesini istemiş:)

sen kuvvetli isen zayıf bir virüscük etkilemez farkına varmadan geçirirsin bağışıklık kazanırsın

zayıf isen en ufak şeyden etkilenirsin

iman sahibi biri bağışık sistemi güçlü şeytanda cinde tesir edemez onların etkileri virüs gibi bir nevi oda manevi virüs.

ancak bu virüsler bedenimizi güçlendirir de zayıf ise hastalık yaparda her şey sana bağlı.

Sitelerde Paylaş
On 01.04.2020 at 16:24, nogodbutAllah yazdı:

iyiliğe sevab,
kötülüğe azab 
içindir.

Sürekli kötülük kötülük diyorsun da, ama bunca kötülük yapmış, acıya neden olmuş rabbine tek söz etmiyorsun. Şuna neden olan rabbin ya sana göre, işte o ilk önce kendine azap etmelidir. Sınanıyormuş. Zalim gökyüzü tanrısının yalaka ve yancılığını yapınca onurlu ve üstün olduğunu sanıyor. 

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Buzul yazdı:

Sürekli kötülük kötülük diyorsun da, ama bunca kötülük yapmış, acıya neden olmuş rabbine tek söz etmiyorsun. Şuna neden olan rabbin ya sana göre, işte o ilk önce kendine azap etmelidir. Sınanıyormuş. Zalim gökyüzü tanrısının yalaka ve yancılığını yapınca onurlu ve üstün olduğunu sanıyor. 

Bunu izleyipte zerre birşey hissetmezler. Diyecekleri şey doğanın dengesi diyecekler. Allah onun acısını alıyorda diyebilirler.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, gezenbocuk45 yazdı:

Bunu izleyipte zerre birşey hissetmezler. Diyecekleri şey doğanın dengesi diyecekler. Allah onun acısını alıyorda diyebilirler.

İslam yaşamın varlığını övüp, yücelten kişilerce oluşturulmuştur. Allah yaşam yarattığı için yüceltilme bekleyen bir tanrı profilidir. islamın koşullarından biri de yaşamın varlığını övüp, yüceltmektir. O yüzden bunu eleştirmek, allahı eleştirmek anlamına gelir. Bu da artık müslüman olmadığınız, islamdan çıktığınız anlamına gelir. Dikkat ederseniz, müslümanlarda bir yaşama tapıcılık söz konusudur. Bunların allah diye tapındıkları da yaşamın ta kendisidir.

Sitelerde Paylaş

Yavrusunu yuvadan atan anne leylek. Düşün yani. Zaten gün sonunda öleceksin. Doğumuna neden olunarak ölümüne de neden olunmuş. Ölüm herkesi bulacak ya. Ama bu ölüm şekliyle ölüyorsun. Merhametli, kötülük yapmayan yüce Allah'ın yeryüzündeki tecellisi. Kötülüğün sürekli insan çerçevesinde tartışılması müslümanların hedef saptırmasından başka da bir şey değildir. Müslüman insanı kullanarak Allah'a gelecek eleştirileri engellemeye çalışır. Doğada insandan bağımsız olarak, buna biri neden olduysa o kötülük, merhametsizlik yapmıştır diyeceğiniz bir çok olay, acı yaşanıyor. 

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
6 saat önce, nogodbutAllah yazdı:

iki insan misal olsun

biri hırsız kötü biri.tenha bir yerde geçen bir yaşlı adam bayılır cadde ortasına yığılır.hırsız kişi için fırsattır gider ceblerini araştırır cüzdanını parayı saatini değerli her şeyi alır gider

aynı yerde hırsız yerine iyi biri olsa merhametli biri gelse cüzdanını almaz tam tersi yanında durur hırsızlardan korur 112 yi arar veya arabası ile en yakın hastaneye kaldırır daha sonra değerli eşyalarını toplar bir çantaya koyar polise veya yakınlarını arayıp onlara teslim eder

evet ikiside görünüşte insan. ancak aralarında melek ile şeytan kadar fark var

bu fark bedeni maddi cisimden kaynaklanan bir şey değil

her biri tercih ettiği yol ile bu noktalara gelmiş

esasen hırsızda vicdanen yaptığıının kötü olduğunu bilir ancak şeytan nefsi başka hususlar iradesiliği ile adet bağımlı olmuş kötülüğe teslim olmuş

şimdi beşeri hukukta dahi hırsız kameradan tesbit edilir hapse yollanır

diğer iyi olan ödül ve taltif ile takdir edilir.

yok öyle mutlak kötülük bozukluk

bozuk olan tek şey at gözlüklü şaşı bakışlılıar ve bozuk sığ akıllılar.

Allah'ın özürlüsü.:)

İki insanda Allah yapısı ise neden farklı davranıyorlar?

Beyin yapıları farklıdır.

Örneğin biri bir tekrarda   öğrenirken diğeri  ömrü boyunca  tekrarlasa öğrenemiyor.

Büyüdüğü çevre koşulları farklıdır.

Biri iyi eğitim almıştır.Ailesinin maddi durumu iyidir.Diğerinin kötüdür.

İnsanı farklı yapan bir çok sebep var.

Örneğin bazı insanlar doğuştan şeker hastasıdır.Bazıları sonradan olur.

Şeker hastalığı insanların psikolojisinide etkiler.Örneğin çabuk sinirlenirler.

Bütün bunların sorumlusu ALLAH'In kendisidir.

Yoksa başka tanrıların  mı var? :)

İnsanların kendi istekleri ile suça yöneldikleri söylemek aptallıktır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...