Jump to content

Tevrattan mesh yağı tarifi

Recommended Posts

Bir kitabın kutsal olması için evrensel olması bütün zamanlara hitap etmesi ve kişiye dönük olmaması gerekir.

Tevrat okurken şans eseri bu ayetlere denk geldim.

Çık.30: 22 RAB Musa'ya şöyle dedi:

Çık.30: 23 "Şu nadide baharatı al: 500 şekel*fa* sıvı mür*, yarısı kadar, yani 250'şer şekel*fb* güzel kokulu tarçın ve kamış,D Not 30:23,24 "500 kutsal yerin şekeli": Yaklaşık 5 kg. 30:23 "250 şekel": Yaklaşık 2.5 kg.

Çık.30: 24 "500 kutsal yerin şekeli*fa* hıyarşembe, bir hin*fc* de zeytinyağı.D Not 30:24 "Bir hin": Yaklaşık 3.6 lt.

Çık.30: 25 Bunlardan ıtriyatçı ustalığıyla güzel kokulu kutsal bir mesh yağı yap. Ona kutsal mesh yağı denecek.

Çık.30: 26-28 Buluşma Çadırı'nı, Levha Sandığı'nı, masayla takımlarını, kandillikle takımlarını, buhur sunağını, yakmalık sunu* sunağıyla bütün akımlarını, kazanı ve kazan ayaklığını hep bu yağla meshet*.

Çık.30: 29 Onları kutsal kıl ki, çok kutsal olsunlar. Onlara değen her şey kutsal sayılacaktır.

Çık.30: 30 "Bana kâhin olmaları için Harun'la oğullarını meshedip kutsal kıl.

Çık.30: 31 İsrailliler'e de ki, 'Kuşaklarınız boyunca bu kutsal mesh yağı yalnız benim için kullanılacak.

Yahu bu kitap değişse ne olur değişmese ne olur ? Bunu ciddiye alan varmı hala ?

Sitelerde Paylaş

Bu evrensellik ve tüm insanlığa hitap eden tek bir kitap vardır oda kuran.

örnek Ey iman edenler! Peygamberin evine size yemek için izin verilmediği vakit asla girmeyin, fakat çağrıldığınızda -erkenden gidip yemeğe hazırlanmasını beklemeksizin- girin, yemeğinizi yiyince hemen dağılın, söze dalıp oturmayın; bu davranışınız peygamberi rahatsız ediyor, size söylemeye çekiniyor, oysa Allah hak olanı açıklamaktan çekinmez. Peygamber hanımlarından bir şey istediğinizde, onlar perde arkasında iken isteyin; bu sizin kalplerinizin de onların kalplerinin de temiz kalması için en uygunudur. Resûlullah’ı üzmeye hakkınız yoktur, kendisinden sonra ebedî olarak eşleriyle de evlenemezsiniz, sizin bunu yapmanız Allah katında büyük bir günahtır.

allah bizlere diyor ki , peygamberin evine öyle çatara patara dalmayın , peygamberi üzmeyin.Karısıyla muhattap oalcaksan perde arkasından olun. PEygamber ölünce karısıyla evlenmeyin felan dedi.

Tamda peygmberin karısıyla evleniyordum kiiiiii bu ayet i okudum son anda vazgeçtim.

Sitelerde Paylaş
55 dakika önce, kalgok yazdı:

Bu evrensellik ve tüm insanlığa hitap eden tek bir kitap vardır oda kuran.

örnek Ey iman edenler! Peygamberin evine size yemek için izin verilmediği vakit asla girmeyin, fakat çağrıldığınızda -erkenden gidip yemeğe hazırlanmasını beklemeksizin- girin, yemeğinizi yiyince hemen dağılın, söze dalıp oturmayın; bu davranışınız peygamberi rahatsız ediyor, size söylemeye çekiniyor, oysa Allah hak olanı açıklamaktan çekinmez. Peygamber hanımlarından bir şey istediğinizde, onlar perde arkasında iken isteyin; bu sizin kalplerinizin de onların kalplerinin de temiz kalması için en uygunudur. Resûlullah’ı üzmeye hakkınız yoktur, kendisinden sonra ebedî olarak eşleriyle de evlenemezsiniz, sizin bunu yapmanız Allah katında büyük bir günahtır.

allah bizlere diyor ki , peygamberin evine öyle çatara patara dalmayın , peygamberi üzmeyin.Karısıyla muhattap oalcaksan perde arkasından olun. PEygamber ölünce karısıyla evlenmeyin felan dedi.

Tamda peygmberin karısıyla evleniyordum kiiiiii bu ayet i okudum son anda vazgeçtim.

WOWOWOWOW ABSOLUTELY HARAM.

8e8f29df5576823626189156f04cdbbe.jpg

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...