Jump to content

HÜKÜMETi erken TEDBiRLERiNDEN DOLAYI KUTLUYORUZ

Recommended Posts

iste böyleee,

Binlerce insanin yasamini kurtardiniz.

Aliniyor olan yeni TEDBiRLERDEDE hükümetin yanindayiz karsisinda degil.

Dünyanin en Ileri ülkelerini bile TÜRKIYE  geride birakti.

Acil önlemler Zaman gecirilmeden aliniyor oldugunu görmemiz korkularimizi azaltiyor.

Haaaa gayrat,ARKANIZDAYIZ.

Halkimiz icin ne yapilsa  azdir.

Dedeniz

Sitelerde Paylaş

dede sanırım sende yaştan dışarıya çıkamıyorsun

aman dikkat maske takmadan çıkma diyecem zaten çıkamıyosun galiba

maske takma mecburiyeti bence iyi bir koruma

bizim millet te sıcak kanlı yanaşık düzen yürür el sıkar öper kucaklar 

gerçi askeriyede yanaşık düzen yasaklanmış galiba

milletimizin arasını ayıran bu virüs belasından inşaAllah tez den kurtuluruz eski güneşli günlere çıkarız

aslında şu an yakalanıp kurtulmuşlar kadar rahatı yok bağışıklığıda var korkusu yok 

ama yakalanıpta ölen vatandaşlarımıza rahmet yakınlarına baş sağlığı hastalarımıza şifa sağlık çalışanlarımıza kuvvet ve moral dileriz

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, tolonbey yazdı:

iste böyleee,

Binlerce insanin yasamini kurtardiniz.

Aliniyor olan yeni TEDBiRLERDEDE hükümetin yanindayiz karsisinda degil.

Dünyanin en Ileri ülkelerini bile TÜRKIYE  geride birakti.

Acil önlemler Zaman gecirilmeden aliniyor oldugunu görmemiz korkularimizi azaltiyor.

Haaaa gayrat,ARKANIZDAYIZ.

Halkimiz icin ne yapilsa  azdir.

Dedeniz

Tolonbey, acaba ciddi misiniz yoksa ironi mi yapıyorsunuz?

Geçenlerde Sağlık Bakanına  teşekkür ettiğiniz bir başlığınız olmuş, o yüzden bu başlıkta da ciddi olabilirsiniz diye düşündüm. Dilerim yanılıyorumdur.

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, nogodbutAllah yazdı:

dede sanırım sende yaştan dışarıya çıkamıyorsun

aman dikkat maske takmadan çıkma diyecem zaten çıkamıyosun galiba

maske takma mecburiyeti bence iyi bir koruma

bizim millet te sıcak kanlı yanaşık düzen yürür el sıkar öper kucaklar 

gerçi askeriyede yanaşık düzen yasaklanmış galiba

milletimizin arasını ayıran bu virüs belasından inşaAllah tez den kurtuluruz eski güneşli günlere çıkarız

aslında şu an yakalanıp kurtulmuşlar kadar rahatı yok bağışıklığıda var korkusu yok 

ama yakalanıpta ölen vatandaşlarımıza rahmet yakınlarına baş sağlığı hastalarımıza şifa sağlık çalışanlarımıza kuvvet ve moral dileriz

Öyle inşallahla maaşallahla olmuyor bu işler. 

Önümüz Ramazan. Sizinkiler ille de terevih diye tutturacak. Sonra bayram gelecek, harıl harıl ziyaretler yapıp bayramlaşacaklar. 

Cami kapılarını kırıp da namazaımızı kimse engelleyemez diyenleri gördük daha yeni...

Kendileri hastalanıp ölse benim için şahsen hiç sorun yok,  doğal seçilim der geçerim ama bulaştırıp duruyorlar...

Malum, bu hale gelmemizin nedeni o ahlaksız umreci takımı ki sayıları 20 binden fazla. Karantinalardan kaçanlar, polisin üstüne tükürüp hastalık bulaştırmak isteyenler mi dersin.. ...hepsi bunlardan çıktı. Katil ruhlu pislikler.

İyi niyetli olanları tenzih edeyim tabii de sayısı bir elin parmaklarını geçmeyecek kadardır. 

Sitelerde Paylaş

Iste  böyleee,

Nogodbutallah,su an Almanyadayim.Yurtdisindan yurda girislerde karantinaya alinmasinin kaldirilmasini bekliyoruz.Kaldirilir kaldirilmaz yurda döneceyiz.

Almanlar tüürkler Kadar bu hastaliktan korkmuyorlarki Maske falan pek takmiyorlar.Yalniz birbirlerinede pek yaklasmiyorlar.

Türkateist,halkin,ülkenin yararina kim ne yaparsa o konuda onun yanindayiz.Ister dinli,istersede dinsiz olsun

Türkateist,basda reis bir cok reisciler yakalarinda TÜRK bayragini tasimaya basladilar.Olaki milliyetciligi CIGNAMAKTAN vaz gectiler. 

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, tolonbey yazdı:

Hesabın mı çalındı yoksa ironi yaptığın ikinci başlığın mı karar vermiyorum. 

ironi yaptığınızı var sayarak Sizi tenzim ederim.

Önlem alındığını söyleyen troller öncelik ile NE ÖNLEM ALDI bunu açıklamalı ve listelemeli. 

Hastalığın ülkelere yayılması aylar sürdü. Aylarca yayılmasını izlememize rağmen hiç bir önlem alınmadı ve ülkeye giriş çıkış yol geçen hanı gibi tutuldu. Türk geni, reçel, Kelle paça, Gripten hallice deyip durdular. 

Umreye giriş engellenmedi, Dönüşte önlem alınmayıp salıverildiler evlerine ve yaydılar virüsü. 

Dışarıdan gelenler de aynı keza... 

Virüsün kuluçka döneminde bulaştığı ve kuluçka döneminin 2 hafta olduğu söylenir iken aldığımız tek önlem kuluçka döneminden sonraki süreci anlamamıza yardımcı olacak Termal kamera oldu. fakat HER KES termal kameranın sadece kuluçka dönemi geçmiş ateşi çıkan hastaları belirlediğini bilmesine rağmen bunu bir Test-Tanı yöntemi gibi halka Yaydılar. Zaten tüm olan bu APTALLIK ve SORUMSUZLUK tan sonra patladı. Ulan arkadaş 2 hafta kuluçka dönemini göstermeyip sadece kuluçka dönemi bittikten sonra fiziksel belirtileri anlayabilen bir sistem kurup ta her kesi sağlıklı imiş gibi aldılar her yere. 

Buna önlem diyen var ise MAAŞLI troldur. G.t kılı hatta KULU dur. 

Bu termal kamera sisteminde kim bu aptallığa göz yumdu ise yargılanmalı çünkü bu bildiğin toplu katlıama bilerek ve isteyerek neden olmaktır. 

Yani özet ile 

1= termal kamera ile bi halt yapmış izlenimi verip milleti rahatlığa davet ile hastalığın yayılmasına yardımcı oldu. 

2= umreye giden ve gelenlerde hiç önlem alınmadı. Hastalığı yaydılar. 

3= umre dışında gelenlerde de aynı sorumsuzluk ile hastalığin yayılmasına yardım etti. 

4= karantina ayağına yurttaki çocukları gece apar topar sokağa atıp çocukların hastalığı birbirine yaymasına yardımcı oldu. 

5= karantinanın Anlam ve amacını bilmemesi nedeni ile karantinadakilerin aralarındaki 1 tane hastanın hepsine hastalığı yayacak şekilde bir yerde toplanmasına Neden oldu. 

6= Sağlık çalışanlarına yeterli güvenli çalışma ortamı ve malzeme temin edemeyip her şey güllük gülistanlık Deyip durarak hastalığın sağlık çalışanlarına da yayılmasına ön ayak oldu. 

7= şu anda bile Evde kalın deyip milletin evinde kalmasındaki süreçte ihtiyaçlarının giderilmesine dayalı tek kelime edemiyor. 

Yahu arkadaş bu adam sayı açıklamaktan başka NE YAPTI? 

Sitelerde Paylaş

Önlem almakta geç kalındı. Sadece Türkiye değil bütün ülkeler geç kaldı. Bence bu kadar hızlı yayılacağını ön göremediler ve ciddiye almadılar. Bir de bir hurafe dolaşıyordu genetik olarak bizim insanımıza bulaşmaz diyorlardı başlarda. 

Sitelerde Paylaş

iste böyleee,

Korona virüsü yayilmaya basladiginda almanyanin enbüyük hastanesi UNi Kilinige göz ameliyati icin yattiydim.Degil hastalar doktorlarda,hemsirelerdede hicbir tetbir yoktu.Benim antibiyotikli mendillerim vardi onlari kullaniyordum.

Hastaneden cikacagim günü sabahi birde ne göriyim,doktorlar ve hemsireler kafalarina birer kirmizi torba  yüzlerinede Maske takmislar.Görünüsleri cok komikti.Hemsireyi öyle görünce basladim gülmeye.Dediki banami gülüyorsun evet dedim.Cok komik görüntünüz var.Pekkiiii bunlari bastan niye takinmadiniz deyince ,o suc bizim degil hastanenin dedi.

Yani dünyanin en moderrn hastanelerinden biri olan bu hastanede bastan önlemi almadilar.Sonradan isin ciddiyetini fark ettiler.Almanyada böyle olursa Türkiyede olana suc bulamayiz.Genede her ülkeden erken TÜRKiYEDe  tedbir alinmaya baslanmistir.Türkiye tedbirlerle ugrasirken Almanlarda ne ses vardi ne soluk.Hala Almanya sokaklarinde maskeli insana pek rastliyamazsin.Dün markete gittim,kasalardaki görevlilerin yarisinda Maske yoktu.Bu görevlilerin biride TÜRKTÜ.

Bende hic Maske takmadim. Ama mikrop kirici FISFISI cebimde tasiyorum.Gerektiginde kapi kollarina suraya burayi önce dezenfekte ediyor sonra tutuyorum.Marketlerden,surdan burdan aldigim herseyi dezenfekte etmeden kullanmiyorum.

Yani Almanyada tedbirde gec kaldi ,halada alinan tedbirler yetersiz.Gecende durakta bekledim.Otobüs geldi.Bilet icin söföre yönleniyim deyince isaret etti,orta kapidan iceri gir deye.Meger yolcularin söferrin yanina girmesi bilet almasi durdurulmus.Biletsiz gittim gidecegim yere.Koca otobüsde benden baska yalniz iki kisi daha vardi.Bir magazaya girmek istedim.Baktim kapi kilitli.Kapidaki yaziyi farketdim okudumki virüse karsi tedbir olarak magaza kapatilmis.

Bazi yerlerde TEDBIR sikida sokaklardaki insanlar hastaliktan pek korkmuyor görüntüsündeler.

Tolondede

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...