Jump to content

Başkan Erdoğan'dan maske açıklaması: 32 milyon vatandaşımıza mesaj gitti

Recommended Posts

Alıntı

Başkan Erdoğan'dan maske açıklaması: 32 milyon vatandaşımıza mesaj gitti

13.04.2020 19:22

Başkan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Tarabya'daki Huber Köşkü'nde video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen kabine toplantısı, 3 saat sürdü. Kritik toplantı sonrası Başkan Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu.. Başkan Erdoğan, "Her vatandaşımıza ücretsiz maske dağıtımı uygulamamız devam ediyor. Eczanelerden alınabilecek maskeler için bugüne kadar 32 milyon vatandaşımıza Sağlık Bakanlığımızın doğrulama kodunun yer aldığı mesaj gitmiştir. Vatandaşlarımızın bireysel sağlık ve temizlik malzemesi temininde sıkıntı yaşamıyoruz. Acı duyabiliyorsan canlısın, başkasının acısını duyuyorsan insansın. Bu söze uygun şekilde elimizdekini tüm dostlarımızla paylaşıyoruz“ açıklamasında bulundu.

https://www.takvim.com.tr/video/haber-videolari/baskan-erdogandan-maske-aciklamasi-32-milyon-vatandasimiza-mesaj-gitti

Ne bana nede çevremdeki tanıdıklarıma maske için mesaj filan gelmedi.

Forumda maske için mesaj gelen var mı? 

Cimere başvuracağım.Bakalım ne cevap yazacaklar. :)

Sitelerde Paylaş

32 milyon kişi, Türkiye bazında neredeyse her üç kişiden biri demek.

Aslında büyük bir rakam sayılır ancak bunu da yüzlerine gözlerine bulaştırdıkları ortada.

Koskoca ülke, sadece 1 tek kişinin kabiliyetine(!) kalmış görünüyor.

Bu mevzu geçenlerde mültecileri batıya sepetlemeye kalktıklarında açıkladıkları rakamlara o kadar benziyor ki. Koskoca bakan yüzbinin üzerinde mültecinin sınırı geçtiğini iddia etmişti ancak kazın bacağının hiç de öyle olmadığı çabucak ortaya çıkmıştı.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

4 kişilik ailemden kimseye gelmeyen mesaj. Akrabalardan da birkaç aileye sordum onlara da gelmemiş ve bu durumun tek açıklaması şudur; Ya Bariz yalan söylüyorlar. Ya da AKP-MHP sadece kendi sisteminde kayıtlı olanlara mesaj yolladı. 

Hakkımı yiyenin ve yenilmesinde payı olan Her Kesin kundaktaki bebeğine kadar Tüm aile bireylerinin acı içinde kıvranarak yer yüzünden silinmesi ümidi ile hoşçakalın... 

"ama onların ne suçu var" Lafları ile Hiç duyar kasmayın. Geçmiş tecrübeler, gelecekte yaşanacakların göstergesidir.

Kundaktaki bebeğin ve bluğa etmemişlerin cennete gideceğine inananlar Amin desin çünkü Kendileri inançlarında samimi ise, Kendilerinin şerefsizliğine rağmen ailesi için iyi şeyler dilediğim gerçeğine Saygı duysunlar... 

Sitelerde Paylaş

6 saat önce, RasyonelDüşünce yazdı:

4 kişilik ailemden kimseye gelmeyen mesaj. Akrabalardan da birkaç aileye sordum onlara da gelmemiş ve bu durumun tek açıklaması şudur; Ya Bariz yalan söylüyorlar. Ya da AKP-MHP sadece kendi sisteminde kayıtlı olanlara mesaj yolladı. 

Hakkımı yiyenin ve yenilmesinde payı olan Her Kesin kundaktaki bebeğine kadar Tüm aile bireylerinin acı içinde kıvranarak yer yüzünden silinmesi ümidi ile hoşçakalın... 

"ama onların ne suçu var" Lafları ile Hiç duyar kasmayın. Geçmiş tecrübeler, gelecekte yaşanacakların göstergesidir.

Kundaktaki bebeğin ve bluğa etmemişlerin cennete gideceğine inananlar Amin desin çünkü Kendileri inançlarında samimi ise, Kendilerinin şerefsizliğine rağmen ailesi için iyi şeyler dilediğim gerçeğine Saygı duysunlar... 

Cimere başvurun.

https://www.cimer.gov.tr/
Faydasız dikkate almayacaklar  diye başvurmamazlık etmeyin.

tarihinde mirasyedi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...
On 13.04.2020 at 22:06, mirasyedi yazdı:

Cimere başvuracağım.Bakalım ne cevap yazacaklar. :)

Banada mesaj gelmedi, yalnız değilsin..:)Bez maskeler, bir işe yaramaz, virüs gözdende girer, ama ben başından beri koronaya inanan biri değilim,dışarda geziyorum, kalabalık bir ortamdayım, herkes maske takmış, 1 kişinin hapşurduğunu veya burnunun aktığını görmedim, tıp eğitimi almış biri olarak, bu virüs, insanı uyutmaz bile sürekli burun akıntısı, yüksek ateş, ve sürekli kuru öksürükle rahatsız eder, bana garip gelende bu, 1 kişi bile grip olmamış mı? herkes turp gibi maşallah..:)

Günde yüzlerce insan ölüyormuş, sadece rakamsal değerler veriliyor, haber 60 saniye içinde bitiyor,

ne cenaze töreni var, nede ölenlerin, neden öldüğüne dair rapor..

Sana nasıl şüphelendiğimi anlatim, bir gün heyet! raporuna baktım, kanserden ve kolu bacağı kopup, ölen bir kaç vakaya, , koronadan ölmüştür diye, heyet raporu geçmişler, üstelik bu rapor yasal ölümü tecil hale getirir.

tarihinde İgnostik Üye tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Maske mesajı bana geldi, tekrar talep etmediğim halde ikincisi de geldi, yazılanları okuyunca galiba şanslıyım.

Koruyucu bir maskenin standartları teknik olarak bellidir, ben bu standartları da bilemem fakat, görünen köy de kılavuz istemiyor. Gelen maskelerin süzgeçten hallice bir dokusu var. Çakmak testinden de geçemediği için, içine kağıt havlu koyarak kullandım. 

Tekstil atölyelerinde bile şu an maske üretiliyor, hijyenik olarak ne kadar güvenli ürünlerdir onu da bilemedim... 

Sitelerde Paylaş

Şu İtalyan gazetesinin haberine göre Türkiye'de 30 kadar sağlık maskesi üreten firma var ve bu firmaların toplam maske üretim kapasitesi 50 milyon maskedir.

Buna göre

- Türkiye'nin maske ihtiyacını 1 hafta içinde karşılayacak büyüklükte kapasitesi varsa,

- Türkiye'de maske satışı yasaksa,

- Söz verildiği halde vatandaşlara maske dağıtılmıyorsa,

- Dağıtılan maskeler reklam amacıyla tanınmış kişilere (gazeteci, politikacı, sanatcı, yüksek rütbeliler ...) gidiyorsa,

- Harıl harıl diğer ülkelere maske da dahil sağlık malzemesi yardımı(!) yapılıyorsa,

- ...

Söz verildiği halde gelmeyen/verilmeyen maskelerinizin akibeti hakkında ve genel olarak konu hakkında neler düşünürsünüz?

Sevgiler

tarihinde DreiMalAli tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 13.04.2020 at 22:06, mirasyedi yazdı:

Cimere başvuracağım.Bakalım ne cevap yazacaklar.

Ben maskelerimi aldım. Sistem otomatik değil, e-devlet portalından ücretsiz sipariş gönderiyorsun sonra bir mesaj geliyor gidip eczaneden alıyorsun. Bazılarında mesajlarda problem olmuş mesaj gelmemiş fakat yine de ezcaneden TC kimlik numaran ile alabiliyorsun, öncesinde e-devlet üzerinden sipariş girmek kaydıyla...

Siparişinizi girerken evdeki diğer kişileri eklemeyi unutmayın. Her kişiye her seferinde 5 maske veriliyor. 1 hafta sonra yeni sipariş girebiliyorsunuz.

tarihinde John_Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bana geçen gün ilk maske mesajı geldi. inat ettim ve 4-5 eczane gezince maskemi aldım ama hiç 2 tane aynı anda kullanılası Tülbent gibi bir maske. Eskiden kalma 1 tane Cerrahi maske vardı evde, onu yıkar yıkar kullanırım daha iyi. 

- ülkeye 3 ay geç gelmesine rağmen önlem alınmadı. 

- Dışarıdan gelenlere karantina önlem alınmaması.

- umreden gelenleri içeri salıverdiler. 

- TV lerde gripten hallice deyip durdular (dedirttiler) 

- Sokağa çıkma yasağını yapılabilecek en kötü şekilde uyguladılar ve virüs daha iyi bulaştı. 

- Kolonya Dağıtacağız dediler, Çoğu kişiye ve bize gelmedi. 

- ölüm sayıları bariz gizlendi. (muhalifler haber yapana kadar gizlenen isim bile var. Bunun dışında Kavgalarda, Trafik Ve iş kazalarında ölümler minimuma inmiş iken toplam ölen sayıların geçen senelerden çok daha yüksek olması zaten bunun ispatıdır)

- Maske sorunu patladı, önce pahalı diye ulaşılamadı, sonra yasak diye. Satışlarda Fiyat belirleyip "biz de göndereceğiz fakat isteyen para ile bizim belirlediğimiz fiyatlardan alabilir" açıklamasını yapmak yerine, Halk ulaşamasın diye ellerinden geleni yaptılar resmen. 

- maskeler kalitesiz. Savaşa kurusıkı tabanca ile kandırarak yollanılmak gibi bir şey o maskeler. 

Sürü bağışıklığı yoluna gidildi ama tepki alınmasın diye söyleyemiyorlar bence. 

Başka açıklaması yok (bu kadar beceriksiz kimse olamaz. Eskiden izlediğimiz Mr been tiplemelerinden bile Geri zekalılar yönetmiyordur bizi)

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, RasyonelDüşünce yazdı:

Bana geçen gün ilk maske mesajı geldi. inat ettim ve 4-5 eczane gezince maskemi aldım ama hiç 2 tane aynı anda kullanılası Tülbent gibi bir maske. Eskiden kalma 1 tane Cerrahi maske vardı evde, onu yıkar yıkar kullanırım daha iyi. 

Hiç bir şeyi de beğenmiyorsunuz arkadaş... Ne yani N95 mi dağıtacaklardı. Ayrıca amma beleşçisiniz, bu uygulama zaten hali vakti yerinde olmayan kişiler için düşünülmüş. Bedavayı duyunca herkes zıplamasın. Açlık değil ama fakirlik sınırının üzerinde geliri olanlar hiç talep göndermese daha iyi...

Ya 65 yaş üzeri olacaksınız ya da fakirlik sınırı altında geliriniz olacak, bu belirtilmemiş ve herkese gönderiyorlar fakat bu kurala herkes riayet ederse maskeler gerçekten ihtiyacı olanlara ulaşır.

tarihinde John_Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, John_Ahmet yazdı:

Hiç bir şeyi de beğenmiyorsunuz arkadaş... Ne yani N95 mi dağıtacaklardı. Ayrıca amma beleşçisiniz, bu uygulama zaten hali vakti yerinde olmayan kişiler için düşünülmüş. Bedavayı duyunca herkes zıplamasın. Açlık değil ama fakirlik sınırının üzerinde geliri olanlar hiç talep göndermese daha iyi...

Ya 65 yaş üzeri olacaksınız ya da fakirlik sınırı altında geliriniz olacak, bu belirtilmemiş ve herkese gönderiyorlar fakat bu kurala herkes riayet ederse maskeler gerçekten ihtiyacı olanlara ulaşır.

Miller sana GERİ ZEKALI deyince alınıyorsun. 

1= işimden oldum VE işsizim. Gelirim 0 ve görünen o ki yeni bir şey türetmez isem gelirim 0 olarak uzun süre kalacak ve banka kartım da işlevsiz kaldıktan sonra senin gibi Geri zekalılara kamikaze dalışı yapmaktan başka çarem kalmayacak ki bu farklı konu.

(sen geri zekalısın, okuduğunu bile anlamayan Malsın ki şu cevabı yazabilmişsin diye Yazı ile de yazayım GELİRİM SIFIR LİRA) 

3 saat önce, John_Ahmet yazdı:

Ben maskelerimi aldım.

Beleşçi olup ta milleti beleşçilik ile adlandırana halk ağzı ile Yavşak denilse de, psikolojide yansıtma denir. Yapılan Adiliği bilinç altında aklamak için Başkalarına yapıyor diye iftira atarsın... 

Bu bildiğin iftiradır ama siz dincilerde kul hakkı ve iftira siz yapınca Helal oluyor... Bilmediğin Naneler üzerine konuşup ağzımı açtırma benim. 

2 saat önce, John_Ahmet yazdı:

Hiç bir şeyi de beğenmiyorsunuz

Bak geri zekalı olduğun buradan belli. Yakınca Çaput gibi yanan, Hafif üfleyince yanan çakmağı çok rahat söndüren, yukarıdan kapanmayan Telsiz, Varlığı Yokluğu Bir VE steril olmayan maskenin neresini beğeneyim? Ağzını havlu peçete ile kapatsan da aynı işi görür. 

Senin gibi Şükürcü aptallar hiç yoktan iyi diye şükreder de, Kafası az çalışan adam bunu zaten kendi evinde peçete ile de yapar (yapmama nedeni bi halta yaramayacak olması) 

Şimdi sen De hele, 1 ayda anca 5 tane verilmiş Hiç bir şeye yaramayacak olan Peçetemsi Maskenin neyini beğendin? 

Sen değilmisin yıllarca milletin kafasını şişiren devir daim makinesi yapmak ile uğraşan. Sen bitmeyen enerji üretecek makineyi tasarla projelendir ama Peçeteye ip bağlamayı becereme!?!

Sizin gibiler yüzünden bu ülke bu şekilde. Dolar 7,15 ama 8 değil diye şükür et. 8 olsa 9 değil diye şükür et. işsiz kal ama en azından Sağlığın yerinde diye şükür et. Evine giren Meyve sebze yi elinden alsınlar ama kuru ekmek yiyebileceksin diye şükür et.

Her olumsuza "daha kötü de olabilirdi" deyip şükür etmeye bir örnekler veririm aklın durur (ufak ta olsa illa ki vardır sende de bir akıl) 

Genele bilgi= heralde farklı maskeler gönderiliyor millete. İnternete bazı yorumlar var kimi çaput gibi almış, kimi ise 3 katlı normal cerrahi maske. Aynı şekilde PTT den de Çaput gibi alanda var, 3 katlı cerrahi maske alan da. 

tarihinde RasyonelDüşünce tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, RasyonelDüşünce yazdı:

1= işimden oldum VE işsizim. Gelirim 0 ve görünen o ki yeni bir şey türetmez isem gelirim 0 olarak uzun süre kalacak ve banka kartım da işlevsiz kaldıktan sonra senin gibi Geri zekalılara kamikaze dalışı yapmaktan başka çarem kalmayacak ki bu farklı konu.

(sen geri zekalısın, okuduğunu bile anlamayan Malsın ki şu cevabı yazabilmişsin diye Yazı ile de yazayım GELİRİM SIFIR LİRA) 

Maskeyi beğenmemen dışındaki fikrim hariç geri kalanını ortaya yazdım. Sen neden bu kadar atarlanıyorsun ki... Anlat derdini derdinle dertlenelim, belki bir çözüm bile buluruz fakat olmadık sebeplerle bana sataşıyorsun. Ben biraz Pollayannacıyım doğru fakat dinci ya da müslüman değilim. Bu sebeple haksız ithamların için seni kınıyorum.

Ayrıca konuya uzak kalıp özdevinim ya da elde etme yöntemleri bilinmeyen enerji hasat uygulamalarından başka devridaim ile ilgili fiziğe, bilime ters düşecek açıklamalarım olmadı. Konuyu siz yanlış değerlendirdiğiniz ve yanlış anladığınız için detaylandıramadan tartışmaya dönüşüyor. Bilmediğin konulara fazla dil uzatma...

Mesleğin ne? Daha önce ne iş yapıyordun? Biraz bahset, belli ki işsiz kalman sinirlerini bozmuş...

Sitelerde Paylaş
On 16.04.2020 at 12:22, mirasyedi yazdı:

Cimere başvurun.

https://www.cimer.gov.tr/
Faydasız dikkate almayacaklar  diye başvurmamazlık etmeyin.

Cimere Gelirim yok, faturalar sıkıştıracak diye başvurdum, Hatta iş yerinde hakkımın yenildiğini de belirttim bişe çıkmadı. Sadece işte 1000TL yardım için şuraya buraya başvurun, şunun için şuraya başvurun gibi bilgilendirme maili atmışlar. Ama yalan olmasın, maske ve kolonya ile ilgili Cimere yazmadım. Cimeri açınca daha büyük sorunu yazayım dedim. 

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, RasyonelDüşünce yazdı:

Cimeri açınca daha büyük sorunu yazayım dedim. 

TC Numaran 4 rakamı ile bitiyorsa bugün başvurabilirsin. Eğer senin süren geçtiyse c.tesi, pazar tc no ne olursa olsun başvurabiliyorsun. Ben başvurdum ve sonucu bekliyorum. Açıklama konusuna sebepleri açıklarsan %90 ihtimalle başvurun onaylanır ve banka hesabına ödeme yaparlar.

Fakat önce e-devlet şifren yoksa PTT den isteyip turkiye.gov.tr üzerinden bir an önce başvurunu yap!

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, John_Ahmet yazdı:

Ne beleşçisi be, paranla gidip maske satın alamıyorsun, adam maske satışını yasakladı, herkesi kendi dağıtacağı maskeleri beklemeye ve bu paçavraları kullanmaya mahkum etti, haberin yok galiba.

Sonuç olarak da, basit bir poşet içine konmuş, kalitesiz maskeler kimine ulaştı, kimine ulaşmadı. Her işi olduğu gibi, bu işi de ellerine yüzlerine bulaştırdılar. Baktılar böyle olmayacak, yeniden maske satışına izin verdiler... 

Maskeyi herkese ulaştırmış olsalardı da sorun yok değil, ne kadar koruyucu olduğu şüpheli olan maskeler bunlar. Sağlık bakanı bile söyledi, evde kendiniz de maske yapabilirsiniz, sitemizde nasıl yapacağınızı açıklıyoruz diye. Arif olan anlar herhalde... 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...