Jump to content

Ateizm derneği ile Kafile kanalının tartışmasından kısa bir kesit?

Recommended Posts

On 07.06.2020 at 19:52, kabara yazdı:

Adam normal yolla anlattığında bilim dışı diyen sen ve senin gibiler değil mi .

Sana ne anlatsalar bir bahane bulacaksın. 

lan oğlum adam çıkıp tüm insanlar adem ve havva'dan geliyor derse tabi ki buna zırva diyeceğim ne diyim başka ?
Kaldı ki evreni yaratan bir güç var olsa bile bunu arap tanrısıyla alakası nedir ? Yani bu argümanlar atomlar, quarklar falan anlatınca acayip komik oluyor :D

Sitelerde Paylaş
59 dakika önce, metojen yazdı:

lan oğlum adam çıkıp tüm insanlar adem ve havva'dan geliyor derse tabi ki buna zırva diyeceğim ne diyim başka ?
Kaldı ki evreni yaratan bir güç var olsa bile bunu arap tanrısıyla alakası nedir ? Yani bu argümanlar atomlar, quarklar falan anlatınca acayip komik oluyor :D

Hacı başkan sokak ağzı ile konuşmazsan sevinirim. Biraz terbiye !

Sana nasıl anlatması lazım ona cevap ver. Sen dine inanmadığın için sana din ile alakalı anlatırsan anlamayacaksın. Zaten inanmamışsın niye kabul edesin.

Sen kendi kendine var oldum diyorsun saçma değilde seni biri var edince mi saçma oluyor.

Hep zırvalıyorsunuz siz ateistler takılmışsınız ingiliz conilerin peşine gidiyorsunuz. İngiliz darwin putunu ma gülmeyelim.Adam uyduruktan bir teori atmış ortaya sizde peşinden gidiyorsunuz.

Sizin dinsizlik dininizin temel taşı dinlere saldırmak size herkes saygı göstersin ama siz bütün dinleri aşağılayın. Ama ateistlere saygı diğer herkes cahil geri kalmış. Ateistler eksiksiz süper insanlar geriye kalan herkes aşağılanmayı hak ediyor. 

Komik olan sizsiniz aslında. Habire zırvalıyorsunuz.

Zırvalama......

Birde normalde böyle yazmazdım ama forumdaki ateistler sağolsun bu iletişim bu şekilde sağlanıyor burada.

Bazıları hariç genelde bu şekilde cevaplar yazıyorlar ?

tarihinde kabara tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, kabara yazdı:

Sizin dinsizlik dininizin temel taşı dinlere saldırmak size herkes saygı göstersin ama siz bütün dinleri aşağılayın. Ama ateistlere saygı diğer herkes cahil geri kalmış. Ateistler eksiksiz süper insanlar geriye kalan herkes aşağılanmayı hak ediyor. 

Arkadasin uslubu biraz sert dogru. Umarim dikkate alir uyarinizi.

Fakat dinlere saldiri konusunda biraz haksizsiniz. 

Aramizdaki fark sadece +1 dine fazladan saldiri olabilir. Siz sizden olmayan bütün dinlere , biz tamamina olabilir.

tarihinde deadanddark tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, deadanddark yazdı:

Arkadasin uslubu biraz sert dogru. Umarim dikkate alir uyarinizi.

Fakat dinlere saldiri konusunda biraz haksizsiniz. 

Aramizdaki fark sadece +1 dine fazladan saldiri olabilir. Siz sizden olmayan bütün dinlere , biz tamamina olabilir.

Ben hiç biri dini aşağılamıyorum ateist inanmıyorsa ona da neden inanmıyorsun demem. Ama yanlış düşünüyorsa bu yanlıştır derim hakaret ve aşağılama ile değil.Belki benden daha iyi düşünüyordur veya tam tersi belki yeterince düşünemediği için dinsiz olmuş olabilir. 

Ben demiyorum ki en zeki benim hepiniz yanlış düşünüyorsunuz tek zeki benim. Farkında olmadan aslında tam da tavırları bu yönde. 

Örnek kalıplaşmış klasik kelimeler artık ezberledim. 

Herkese hakaret,aşağılama ama diğer kişi ona hakaret edemez yazamaz hemen ban ?. Çok bilimsel ve ileri görüşlü insanlar.

Tabi arada istisnalar var. Düzgün cümlelerle kendilerini ifade eden ateistler var onları tenzih ediyorum.

Sitelerde Paylaş

Tamamen teslimiyet . Bir bardağı alın ve tersine çevirin ve bir sürahi ile su doldurmaya çalışın . Birde yan çevirin su doldurmaya çalışın , yine dolmaz . Ama bardağı düz bir şekilde koyarsan o zaman , hem dolar ve taşar . Ne kadar açtın kalbini ? Allah’a ne kadar açtın kalbini ? Veya bir çam şişeyi denize atın bak ne oluyor ? Hemen dolar  ve  denizler kadar  Allah , islam dolar kalbiniz ! Allahı   kandıramasınız  . Doğru , yanlış ,pis , temiz , haram , helal belidir zaten . Bardağınız hangi durumda . Adağın en güzeli ve en kusursusu kesilmeli Allah adına  . Adem peygamberin oğullarının durumuna düşmeyin . Makam ve mal sahiblerine nasıl bakıyorsanız aynı şekilde Fakire , hastaya , yaşlıyda öyle bakın  . Hazreti Ebubekir in , Bilalı koleyken taşın altındayken kurtardığını  hatırlayın . Musa peygamberde bir kolyeyi kurtarmak yüzünden , bir mısırlıyı vurarak oldurduğunu unutmayın . Yine İsa peygamber  genelde fakir ve hastaların hep yanında olduğunu unutmayın . İşte böyle bir merhamet ve  vicdan  hepsinin özeliği ve bizim takip etmemiz gereken yoldur

Sitelerde Paylaş
13 saat önce, kabara yazdı:

Ben hiç biri dini aşağılamıyorum ateist inanmıyorsa ona da neden inanmıyorsun demem. Ama yanlış düşünüyorsa bu yanlıştır derim hakaret ve aşağılama ile değil.Belki benden daha iyi düşünüyordur veya tam tersi belki yeterince düşünemediği için dinsiz olmuş olabilir. 

Ben demiyorum ki en zeki benim hepiniz yanlış düşünüyorsunuz tek zeki benim. Farkında olmadan aslında tam da tavırları bu yönde. 

Örnek kalıplaşmış klasik kelimeler artık ezberledim. 

Herkese hakaret,aşağılama ama diğer kişi ona hakaret edemez yazamaz hemen ban ?. Çok bilimsel ve ileri görüşlü insanlar.

Tabi arada istisnalar var. Düzgün cümlelerle kendilerini ifade eden ateistler var onları tenzih ediyorum.

Senin dinin/kitabin asagiliyor. Seninde öyle olman gerekiyor. Eminin biraz üzerine gidilse sende öyle olacaksin.

Kitabinin söylediklerine kulak vermen gerekir. Vermiyorsan senin dinin yeni birsey, uyarlama. Müzik sektöründe de var. Bir sarkiyi aranjman falan fistan yeniden uyarlarsin.

Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...

Evrende  düzen olmasaydı ve kurallılik  olmasaydi  biz bilim  nasıl  yapabilirdik? Bilim zaten  evrendeki  düzen  önkabulu ile  hareket  ederek  buradaki  olaylarla  evrenin  başka  yerindeki  olayların  benzer  olduğu  ön  kabulüyle  hareket eder.Kaosun olduğu  yerde bilim nasıl  yapacaksın.Bilim kurallilik  ve düzen  varsa yapılır. 2 hidrojen  1 oksijen  her zaman bir araya gelir şu molekülü  olur.bu düzendir  ve kurallıliktır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...