Jump to content

Kötülük sorununun insan çerçevesinde tartışılması müslümanların hedef saptırmasıdır

Recommended Posts

Kötülüğün insan çerçevesinde tartışılması, hemen hemen hepsi ataları tarafından allaha ve islama inandırılmış olan müslümanların hedef saptırmasından başka bir şey değildir. Müslüman insanı kullanarak allaha yönelik gelen eleştirileri engellemeye çalışırlar. Oysa ki doğada insandan bağımsız olarak buna neden olan biri varsa o kötülük, merhametsizlik yapmıştır diyebileceğimiz birçok durum yaşanmaktadır. Yaşamdan, bu düzenden kötülük ve merhametsizlik yapmayan bir tanrı düşüncesi çıkmaz. Yaşamı yaratan kötülük, merhametsizlik yapmayan allah söylemi de o yüzden yanlıştır.

Sitelerde Paylaş

QbD9cI.jpg

QbDA1b.jpg

QbG5Dx.jpg

Müslümanlarca bu düzeni yarattığı söylenen allah canlılara acı çektirmekte, işkence etmektedir. Tabi müslümanlara göre allah işkence etmez, kötülük de yapmaz, acımasızlık da yapmaz, o yalnızca acı çektirir. Acı çektirmesinde ise bir sorun yoktur tabi onlara göre. Bu olanlara işkence denmesi sıkıntıdır kendileri açısından. 

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hayvanları paylaşmana  gerek yok.İnsanlar videoda ve resimlerdeki durumlardan çok daha aşağı inebiliyor.

Kötülük ve iyilik bir birini tamamlıyor. Biri yokken diğeri var olamaz. 

Allah kötülüğü yarattı diyorsan o zaman iyiliği de yarattı demek zorunda kalırsın. Birini eksiliği ile bütün düzen anlamsız hale gelir.

Konuyu yine başka yere çekerek manipüle edeceğinizi de çok iyi biliyorum. 

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, kabara yazdı:

Hayvanları paylaşmana  gerek yok.İnsanlar videoda ve resimlerdeki durumlardan çok daha aşağı inebiliyor.

Allah kötülüğü yarattı diyorsan o zaman iyiliği de yarattı demek zorunda kalırsın. Birini eksiliği ile bütün düzen anlamsız hale gelir.

Evet eğer buna neden olan allah ise, allah kötülük yapmıştır elbette. Bu canlıları tasarlayıp, doğum yoluyla üreten de allah değil mi zaten. Sırtlanların ilk atalarını tasarlayarak, yoktan var etmiş islama göre. Atıyorum şurada 10.000 sırtlan var olsun demiş, o sırtlanlar birdenbire var olmuşlar. O yüzden bunun tasarımcısı kimse, buna neden olan kimse sorumlusu odur. Bu bir kötülük ise kötülük yapan da odur. Ama tabi enbiya 23de de allah yaptıklarından sorumlu değildir yazıyor. Orası da ayrı bir konu.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Buzul yazdı:

Evet eğer buna neden olan allah ise, allah kötülük yapmıştır elbette. Bu canlıları tasarlayıp, doğum yoluyla üreten de allah değil mi zaten. Sırtlanların ilk atalarını tasarlayarak, yoktan var etmiş islama göre. Atıyorum şurada 10.000 sırtlan var olsun demiş, o sırtlanlar birdenbire var olmuşlar. O yüzden bunun tasarımcısı kimse, buna neden olan kimse sorumlusu odur. Bu bir kötülük ise kötülük yapan da odur. Ama tabi enbiya 23de de allah yaptıklarından sorumlu değildir yazıyor. Orası da ayrı bir konu.

Evet Allah kötülüğü yaratmıştır,iyiliği de yaratmıştır. Hangisini seçersen ona bürünürsün. 

Anlamadığınız durum müslüman olmadığınız için bütüne bakmıyorsunuz kötülük yoksa herkes iyidir. Herkesin iyi olduğu bir dünyada sınav söz konusu olmaz. Siz inanmadığınız için kafanızda bütünlüğü parçalayarak bakıyorsunuz bütün olaylara. Misal Kuran'da bir ayet alıyorsunuz ve kendi bakış açınız ile yorumluyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, kabara yazdı:

Evet Allah kötülüğü yaratmıştır,iyiliği de yaratmıştır. Hangisini seçersen ona bürünürsün. 

Anlamadığınız durum müslüman olmadığınız için bütüne bakmıyorsunuz kötülük yoksa herkes iyidir. Herkesin iyi olduğu bir dünyada sınav söz konusu olmaz. Siz inanmadığınız için kafanızda bütünlüğü parçalayarak bakıyorsunuz bütün olaylara. Misal Kuran'da bir ayet alıyorsunuz ve kendi bakış açınız ile yorumluyorsunuz.

İşte tam olarak da bundan söz ediyorum ben. İnsan allaha yönelik gelecek eleştirilerde kullanılan bir hedef saptırıcıdır. Arkadaş konu insanla ilgili değil ki zaten. Direk senin rabbinin neden olduğu şeyle ilgili bir durumdan söz ediyorum ben. Tamam anladık, özgür iradeleri varmış bu insanların, sınanıyorlar da. Konu insanla ilgili değil zaten. Bu canlıları birbirlerine parçalatan, bu acılara neden olan kim sizin şu dininize göre? Buna neden olan da insansa bilelim yani. Olabilir yani. İslama göre belki bunun nedeni de insandır. 

Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, Buzul yazdı:

İşte tam olarak da bundan söz ediyorum ben. İnsan allaha yönelik gelecek eleştirilerde kullanılan bir hedef saptırıcıdır. Arkadaş konu insanla ilgili değil ki zaten. Direk senin rabbinin neden olduğu şeyle ilgili bir durumdan söz ediyorum ben. Tamam anladık, özgür iradeleri varmış bu insanların, sınanıyorlar da. Konu insanla ilgili değil zaten. Bu canlıları birbirlerine parçalatan, bu acılara neden olan kim sizin şu dininize göre? Buna neden olan da insansa bilelim yani. Olabilir yani. İslama göre belki bunun nedeni de insandır. 

Sende (eğer vejeteryan değilsen ) Tavukları,inekleri,koyunları parçalıyorsun. Bak bende senin gibi düşünecek olursam. Sana göre tanrıda yok tanrısız bir dünyada sende vahşet yapıyorsun demek ki vahşiliği sana evrim verdi. Yani kötülük bir şekilde var olmak zorundadır. Bu kötülük olmazsa zincirin bir halkası eksik kalır. Bu gördüğün düzen sana göre düzensizlik kendini tamamlayamaz.

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, kabara yazdı:

Sende (eğer vejeteryan değilsen ) Tavukları,inekleri,koyunları parçalıyorsun. Bak bende senin gibi düşünecek olursam. Sana göre tanrıda yok tanrısız bir dünyada sende vahşet yapıyorsun demek ki vahşiliği sana evrim verdi. Yani kötülük bir şekilde var olmak zorundadır. Bu kötülük olmazsa zincirin bir halkası eksik kalır. Bu gördüğün düzen sana göre düzensizlik kendini tamamlayamaz.

Ben yaşam, evrim güzellemesi yapmıyorum zaten. Bana kalsa yaşamı anında yok ederim yani. Sen ise hem allah, hem de yaşam güzellemesi yapıyorsun. Ben bu söylemi eleştiriyorum. Yaşamı yaratan ama kötülük, merhametsizlik yapmayan allah söyleminin saçmalığına vurgu yapıp, bu yalanı satmayın diyorum. Çıkın diyin ki allah kötülük yapmıştır. Ama dalga geçer gibi kötülük yapmaz demeyin. Ne yani islama göre kötülüğe neden olan bunu yapmak zorunda kaldığı için mi yaptı? Kendisi kötülüğe neden olmasa pekala kötülük de olmayabilirdi. Kendisinin kötülüğe neden olması nasıl bir zorunluluk oluyor? Allahı birileri bunu yapmaya zorlamış gibi konuşuyorsun.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Buzul yazdı:

Ben yaşam, evrim güzellemesi yapmıyorum zaten. Bana kalsa yaşamı anında yok ederim yani. Ben bu söylemi eleştiriyorum. Yaşamı yaratan ama kötülük, merhametsizlik yapmayan allah söyleminin saçmalığına vurgu yapıp, bu yalanı satmayın diyorum. Çıkın diyin ki allah kötülük yapmıştır. Ama dalga geçer gibi kötülük yapmaz demeyin. Ne yani islama göre kötülüğe neden olan bunu yapmak zorunda kaldığı için mi yaptı? Kendisi kötülüğe neden olmasa pekala kötülük de olmayabilirdi. Kendisinin kötülüğe neden olması nasıl bir zorunluluk oluyor? Allahı birileri bunu yapmaya zorlamış gibi konuşuyorsun.

Müslüman olarak eğer ki her şeyi Allah yarattı diyorsak evet kötülüğü de Allah yarattı dememiz gerekiyor. Ama Allah kötülüğü ve iyiliği yarattım bunlardan hangisini seçeceğinizi siz belirleyeceksiniz. Yani sen iyiliği seçtiysen Allah iyidir diye düşünürsün. Ama kötülüğü seçtiysen Allah kötüdür diye düşünürsün.

Nasıl ki ben müslüman değilim  Allah beni yakacak diye düşünüyorsan ve tanrının kötü olduğunu düşünüyorsan. Bende eğer iyi olursam iyiyi seçersem Allah beni cenette atacak o zaman Allah iyidir diye düşünürüm. Bizim inandığımız Allah ne kadar hata,yanlış,kötülük yaparsan yap sen affediyor. Bu ne kadar iyi ve merhamet sahibi olduğunu gösterir. Biz öylemiyiz ilk hatada insanları silmiyormuyuz. Sana şöyle anlatayım sen tanrı olsan (haşa) insanları ilk kötülüğünde hellak ederdin. Bak sen onu ret ediyorsun ama sana karışmıyor. Sana ne kadar iyi davranıyor ?

Aslında düşündüklerimi ve aklımdakileri tam olarak kelimelere dökemiyorum. 

Sitelerde Paylaş

Daha önce bu konuda birşeyler anlatma hevesim vardı. Buzul a iki soru sordum ama nedense öğrenmek amacı ile hareket etmedigi için midir nedir garip garip cevaplar verdi bende sustum. Onun için tekrar yormayacağım kendimi. Buzul arkadaşım sen böyle devam et fakat bu şekilde olmaz haberin olsun..

Sitelerde Paylaş
34 dakika önce, kabara yazdı:

Müslüman olarak eğer ki her şeyi Allah yarattı diyorsak evet kötülüğü de Allah yarattı dememiz gerekiyor. Ama Allah kötülüğü ve iyiliği yarattım bunlardan hangisini seçeceğinizi siz belirleyeceksiniz. Yani sen iyiliği seçtiysen Allah iyidir diye düşünürsün. Ama kötülüğü seçtiysen Allah kötüdür diye düşünürsün.

Nasıl ki ben müslüman değilim  Allah beni yakacak diye düşünüyorsan ve tanrının kötü olduğunu düşünüyorsan. Bende eğer iyi olursam iyiyi seçersem Allah beni cenette atacak o zaman Allah iyidir diye düşünürüm. Bizim inandığımız Allah ne kadar hata,yanlış,kötülük yaparsan yap sen affediyor. Bu ne kadar iyi ve merhamet sahibi olduğunu gösterir. Biz öylemiyiz ilk hatada insanları silmiyormuyuz. Sana şöyle anlatayım sen tanrı olsan (haşa) insanları ilk kötülüğünde hellak ederdin. Bak sen onu ret ediyorsun ama sana karışmıyor. Sana ne kadar iyi davranıyor ?

Aslında düşündüklerimi ve aklımdakileri tam olarak kelimelere dökemiyorum. 

Konu insanla ilgili değil, canlıların birbirlerini parçalaması. İslama göre de buna neden olan allah. Bu ise bir kötülüktür. İnsanın seçimiyle ne ilgisi var şimdi bunun? Hem allah kötülük yapamaz mı? Her şeyi yapabilen kötülük de yapabilir pekala. Niye kötülük yapmayı allahı yakıştıramıyorsunuz. Yoksa o kötülük yapamaz mı? O mutlak iyidir belki de. Kötülük yapamayan allah da olmaz herhalde. Çünkü o zaman kısıtlı olur.

Çocuklarına işkence eden tanrılara tapınanların dünyasındasınız. Çocuklarınız hastalıktan kıvransa onlara acı çektiriyor dediğiniz, işkence eden allahı övecek tiplersiniz. Siz neyin iyiliğinden, kötülüğünden söz ediyorsunuz. Kavramları ters yüz eder, merhametsizliğe merhamet dersiniz. Hepinizi öldüreceğim diyen allaha tapınıp, çocuğunun ölmesini ister misin diye sorunca da allah korusun ne biçim konuşuyorsun diyip zihinsel uyumsuzluğun dibine vuran tiplerden de söz ediyoruz burada. Çocuğunun hastalanmasını, acı çekmesini ister misin diye. Yok diyor. Aynı kişi  çocuğunun varoluşuna neden olarak bunu yaşamasına neden olmuş, aynı zamanda da buna neden oluyor dediği allaha da tapınıyor. Kendi kaleme gol atmak istemiyorum diyip, kendi kalene bilerek gol atmak gibi bir şey. İstemiyorum diyorsun ama isteyerek atıyorsun. Zihinsel uyumsuzluk yaşayan varlıkların diyarındasınız. Farkında mısınız bilmem ama?

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Buzul yazdı:

Konu insanla ilgili değil, canlıların birbirlerini parçalaması. İslama göre de buna neden olan allah. Bu ise bir kötülüktür. İnsanın seçimiyle ne ilgisi var şimdi bunun? Hem allah kötülük yapamaz mı? Her şeyi yapabilen kötülük de yapabilir pekala. Niye kötülük yapmayı allahı yakıştıramıyorsunuz. Yoksa o kötülük yapamaz mı? O mutlak iyidir belki de. Kötülük yapamayan allah da olmaz herhalde. Çünkü o zaman kısıtlı olur.

Çocuklarına işkence eden tanrılara tapınanların dünyasındasınız. Çocuklarınız hastalıktan kıvransa onlara acı çektiriyor dediğiniz, işkence eden allahı övecek tiplersiniz. Siz neyin iyiliğinden, kötülüğünden söz ediyorsunuz. Kavramları ters yüz eder, merhametsizliğe merhamet dersiniz. Hepinizi öldüreceğim diyen allaha tapınıp, çocuğunun ölmesini ister misin diye sorunca da allah korusun ne biçim konuşuyorsun diyip zihinsel uyumsuzluğun dibine vuran tiplerden de söz ediyoruz burada. Çocuğunun hastalanmasını, acı çekmesini ister misin diye. Yok diyor. Aynı kişi  çocuğunun varoluşuna neden olarak bunu yaşamasına neden olmuş, aynı zamanda da buna neden oluyor dediği allaha da tapınıyor. Kendi kaleme gol atmak istemiyorum diyip, kendi kalene bilerek gol atmak gibi bir şey. İstemiyorum diyorsun ama isteyerek atıyorsun. Zihinsel uyumsuzluk yaşayan varlıkların diyarındasınız. Farkında mısınız bilmem ama?

Sana şöyle anlatayım sen aslında ateist düşüncen ile cevap bulmadığın soruları İslamda bulmaya çalışıyorsun ve ateist olduğun için cevaplar sana mantıksız geliyor. Biz Müslümanlar bunların bir birisi ile bağlantılı olduğunu düşünür ve aklımızdaki soruların cevabını bulmuş oluruz. Ama sen ateist olduğun için sana saçma geliyor konu bu kadar basit.

Sen bu sorular ne zaman cevap bulursun biliyormusun ? Ne zaman ki sen oluşman için bir dokunuşun olması gerektiğini anladın işte o zaman anlarsın.

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, kabara said:

İyilik yaratmak kötülük yarattığı gerçeğini değiştiriyor mu? İyilik zaten olması gereken, asıl sorman gereken kötülük neden var? Bu Allah denen zımbırtı bir iyilik yaptı diye kötülük yapmak hakkını mı kazanıyor? Bu ne çarpık bir bakış açısı.

Gelelim şu iyilik ve kötülükten birinin eksikliği ile bütün düzenin anlamsız gelmesi iddiasına: Siz müslümanlara göre hiç kötülüğün olmadığı sadece iyilik ve güzelliğin cennet diye bir yer değil mi? Yani bu put istediği takdirde hiç kötülüğün olmadığı sadece iyilik ve güzellik olan bir yer yapmayı biliyor. Peki baştan neden bunu yapmamış?

Yine senin bakış açından bakarsak cennet anlamsız bir yer, oradaki anlamsız bir düzen. Öyle ya, birin yoksa bütün düzen anlamsız kalır demedin mi?

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, sağduyu yazdı:

İyilik yaratmak kötülük yarattığı gerçeğini değiştiriyor mu? İyilik zaten olması gereken, asıl sorman gereken kötülük neden var? Bu Allah denen zımbırtı bir iyilik yaptı diye kötülük yapmak hakkını mı kazanıyor? Bu ne çarpık bir bakış açısı.

Gelelim şu iyilik ve kötülükten birinin eksikliği ile bütün düzenin anlamsız gelmesi iddiasına: Siz müslümanlara göre hiç kötülüğün olmadığı sadece iyilik ve güzelliğin cennet diye bir yer değil mi? Yani bu put istediği takdirde hiç kötülüğün olmadığı sadece iyilik ve güzellik olan bir yer yapmayı biliyor. Peki baştan neden bunu yapmamış?

Yine senin bakış açından bakarsak cennet anlamsız bir yer, oradaki anlamsız bir düzen. Öyle ya, birin yoksa bütün düzen anlamsız gelir demedin mi?

Sınav olduğu zaman anlamsız. Sınav yoksa anlamlı. Ateist gözüyle bakarsan anlayamazsın. Anlayabilmen için Allah,ahiret,sınav bunları bilmen lazım ve hepsini bütün olarak düşünmen lazım.

Aslında bu kötülük neden var sorusunu bizim size sormamız ve sizin cevap vermeniz lazımken tam tersi siz soruyorsunuz.

tarihinde kabara tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
18 minutes ago, kabara said:

Sınav olduğu zaman anlamsız. Sınav yoksa anlamlı. Ateist gözüyle bakarsan anlayamazsın. Anlayabilmen için Allah,ahiret,sınav bunları bilmen lazım ve hepsini bütün olarak düşünmen lazım.

Aslında bu kötülük neden var sorusunu bizim size sormamız ve sizin cevap vermeniz lazımken tam tersi siz soruyorsunuz.

Yahu ne sınavından bahsediyorsun? Bu Allah her boku bilmiyor mu? Her boku bilen bir tanrı neyin sınavını yapıyor? Bildiğinden farklı bir şey mi olmasını bekliyor?

Yarattığı insanı daha yaratmadan önce sonsuza kadar yakacağını bilmiyor mu? Daha yaratmadan sonsuza kadar yakacağını biliyorsa bu nasıl sınav oluyor?

Allah yakacağını bile bile neden insan yaratıyor? Mesela beni daha yaratmadan önce yakacağını bilmiyor mu? O halde beni neden yarattı? Beni sonsuza kadar yakmakla eline ne geçecek bu tanrının?

Kötülük neden var diye bizlere değil kendine soracaksın, çünkü her şeyin kaynağı Allah adlı bir tanrıdır diyen sizlersiniz. Eğer her şeyin kaynağı Allah ise, kötülüğün kaynağı da odur. Bunu kavradıktan sonra bu Allah neden kötülük yaratmış, amacı ne diye sormaya geçebilirsin. Buyur, bu soruya mantıklı bir cevap verebiliyor musun?

Sitelerde Paylaş
24 dakika önce, sağduyu yazdı:

Yahu ne sınavından bahsediyorsun? Bu Allah her boku bilmiyor mu? Her boku bilen bir tanrı neyin sınavını yapıyor? Bildiğinden farklı bir şey mi olmasını bekliyor?

Yarattığı insanı daha yaratmadan önce sonsuza kadar yakacağını bilmiyor mu? Daha yaratmadan sonsuza kadar yakacağını biliyorsa bu nasıl sınav oluyor?

Allah yakacağını bile bile neden insan yaratıyor? Mesela beni daha yaratmadan önce yakacağını bilmiyor mu? O halde beni neden yarattı? Beni sonsuza kadar yakmakla eline ne geçecek bu tanrının?

Kötülük neden var diye bizlere değil kendine soracaksın, çünkü her şeyin kaynağı Allah adlı bir tanrıdır diyen sizlersiniz. Eğer her şeyin kaynağı Allah ise, kötülüğün kaynağı da odur. Bunu kavradıktan sonra bu Allah neden kötülük yaratmış, amacı ne diye sormaya geçebilirsin. Buyur, bu soruya mantıklı bir cevap verebiliyor musun?

Ben aslında bunların cevabını yukarıda yazmışım. Sen inanmadığın için bunlar senin bir cevap olma niteliğini kaybediyor. 

Biz Müslümanlar için cevap şurada saklı - Allah - Özgür irade - ahiret. Bunlara sana cevap olmuyor çünkü inanmıyorsun. 

Yani ben sana aslında cevap veriyorum. 

Şimdi madem dinde bunun cevabını bulmadın ve ateist oldun sen bize anlat ateistler göre kötülük neden var. 

Sitelerde Paylaş

1-)Hayvanlar insanlar gibi  bilinç  seviyesini  sahip olmadığı için onlar acı  çekerlerde bunu algilamaz.Yani küçük  çocuk  veya hayvan aklı ermemesi açısından  cok benzerdir.Bu yüzden  ateistlerin  dediği  gibi acı  çekiyorlar  zulüm  görüyorlar  yaklaşımı  pek uygun değil. 

2.cil cevap cokca tekrarlandi ama hatirlatayim; kendi mülkü olduğu için bu sekilde bir döngü  kurmasında  sanırım  bir problem  olmamalı.Yani sizin bile  bir malınız olsa onu istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

3.Konunun  insan ciheti ise, tamamen kötülüğün  imtihan  için  olduğu  ve kötülük  olmasa iyiligin  kıymetinin  bilinemeyecek olmasiyla ilgili...

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

1-)Hayvanlar insanlar gibi  bilinç  seviyesini  sahip olmadığı için onlar acı  çekerlerde bunu algilamaz.Yani küçük  çocuk  veya hayvan aklı ermemesi açısından  cok benzerdir.Bu yüzden  ateistlerin  dediği  gibi acı  çekiyorlar  zulüm  görüyorlar  yaklaşımı  pek uygun değil. 

2.cil cevap cokca tekrarlandi ama hatirlatayim; kendi mülkü olduğu için bu sekilde bir döngü  kurmasında  sanırım  bir problem  olmamalı.Yani sizin bile  bir malınız olsa onu istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

3.Konunun  insan ciheti ise, tamamen kötülüğün  imtihan  için  olduğu  ve kötülük  olmasa iyiligin  kıymetinin  bilinemeyecek olmasiyla ilgili...

Acı çekerler, acıyı hissedip, bundan rahatsızlık duyarlar, ama algılamazlar. Acı çekerler, zulüm görüyorlar yaklaşımı da pek uygun değil. Acı çekmezler de, zulüm de görmezler demek gerek sanırım. Gerçekten oldukça tutarlı, çelişki barındırmayan mantıklı bir yorum.

Mülk sahibi olması ona her türlü işkence etme, kötülük yapma, acı çektirme hakkı  veriyor. Mülk onun olduğu için bu onu eleştirilemez ve haklı yapıyor. Her dediğine ve yaptığına katılınması anlamına geliyor yani. Bu onurlu, üstün, devrimci duruş karşısında hayran kalmamak da elde değil.

Allah iyiliğin değeri bilinsin diye mi kötülük yapıyor yani? Ama allah kötülük yapmaz değil mi? Neden yapmasın peki? Her şeyi yapabilen allah pekala kötülük de yapabilir. Yoksa yapamaz mı, mutlak iyi olduğu için? İyi de kötülük yapamayan allah da kısıtlı olur. Her neyse allah kötülük yapmaz. Allahın her yaptığı iyilik, güzelliktir. Bu iyiliklerine birkaç örnek verecek olursak. Canlıları birbirlerine parçalatmak, hastalıklarla canlılara acı çektirmek, açlıktan, susuzluktan canlıların acı çekerek ölmesine neden olmak, yangınlar çıkarıp canlıları acı çektire çektire yakmak.

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, kabara yazdı:

Sana şöyle anlatayım sen aslında ateist düşüncen ile cevap bulmadığın soruları İslamda bulmaya çalışıyorsun ve ateist olduğun için cevaplar sana mantıksız geliyor. Biz Müslümanlar bunların bir birisi ile bağlantılı olduğunu düşünür ve aklımızdaki soruların cevabını bulmuş oluruz. Ama sen ateist olduğun için sana saçma geliyor konu bu kadar basit.

Sen bu sorular ne zaman cevap bulursun biliyormusun ? Ne zaman ki sen oluşman için bir dokunuşun olması gerektiğini anladın işte o zaman anlarsın.

Ateist olduğum için değil söyledikleriniz mantıksız olduğu için mantıksız. Siz müslümanların hemen hemen hepsi de zaten atalarınız tarafından atalar dini islama inandırıldınız, iman ettirildiniz. Kuranın içinde ne yazıyorsa katılmak ve savunmak durumunda bırakıldınız. Tutsak edildiğiniz imandan kurtulmak istemediğiniz sürece de, islamdaki yanlışlara yanlış, tutarsızlıklara tutarsızlık diyemeyeceksiniz. İslam sizin seçiminiz bile değil. Hoş seçseniz ne olur. İman edip, ne yazıyorsa katılmaktan başka seçenek de yok zaten. İslama iman, inkara neden olur. Tabi mucize şu ya. İslamı savunmaya çalışırken, islamdan çıkma diye bir durum da var. Kurandan ayet atan, sözcüklere kafasına göre anlam veren, ekleyen, çıkaran, allah adına sözler uyduran ne ararsan var. Buna neden olan da tabi kuranın yalan yanlış, tutarsızlık, saçmalık dolu içeriği. Sonra aynı kişiler kuranı değiştiren kendileri olduğu halde kuran değişmemiştir de diyorlar.

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

1. yazdığın doğru değil gerçi ne demek istediğini de anlamadım ama üstteki videolarda seyrettiğin canlı bir şekilde parçalanan hayvanlar gerçek bir acı çekiyor. 

2. Yani kendi mülkünde dilediğin gibi katliam vahşet yapabilirsin. Bütün sadistçe arzularını tatmin et ama kendi mülkün olduğu icin sıkıntı yok. Bravo süper mantık 

3. Hani cennette sadece iyilik güzellik ve haz vardı? Şarap içip huri badeleyerek sonsuza kadar keyif çatacaktınız? Bu mantıkla cennetteki iyiliğin de bi anlamı kalmaz çünkü zıddı yok ve her şey zıddı ile kaim. Dünyada yaşanan bütün kötülüklerin altında tanrının parmağı vardır. Sonuçta iyiliğin yanında kötülüğü de yaratmış. Ve kötülüğü engelleyebilecek kadar kudretli iken kötülüğe müsade ediyor. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...