Jump to content

Tercüme Sayfaları ve Kadın Suresi 3

Recommended Posts

9 saat önce, Geta yazdı:

geri zekalı, ben ön kabulleri olan biri olsaydım ateist olmazdım.

benim ön kabullerime göre kuran müthiş güzellikte bir kitaptı,

bana öyle öğretilmişti ve ben de yıllarca senin gibi bunu savundum.

sonra yukarıda bazılarını saydığım nedenlerden dolayı kafamı kumdan çıkarttım!

eğer kıvırmaz, adam gibi cevap yazarsan seni ciddiye alır mantıklı bir açıklama getirmiş misin diye bakarım.

böyle osurup kaçacaksan hak ettiğin lafları da işitirsin.

diyorum ki kuran'ın dili, anlatımı, içeriği hep sorunlu.

bunu bir ön kabulle değil, sayısız ayet üzerinden gözlemlerimi anlatıyorum.

sadece kadının kurandaki yerine bak diyorum

bir de peygamber döneminden günümüze kadar pratikte de neler yapılmış onu da göz önünde bulundur diyorum.

senin din büyüklerinin kaç karısı, cariyesi vardı, bunlar normal midir?

daha çocuk yaşlarda eş yapılmaları normal midir?

aişe ile muhammed'in arasında kaç yaş fark vardır, hiç mi bir tuhaflık görmedin?

evlatlığının karısıyla evlenmesi de mi rahatsız etmedi seni?

sen namazda okuduğun her ayetin anlamını biliyor musun?

sen ya da gittiğin camideki imam, "göğüsleri yeni tomurcuklanmış huriler"in anlatıldığı ayeti de namazda okudunuz mu?

yüzünüz kızardı mı bu ayeti okurken/dinlerken?

bunun gibi daha nice ayette hiç mi bir tuhaflık sezinlemedin?

sen düşünme yetini hepten mi kaybettin?

vicdanını çöpe mi attın?

inkarcıymışız. bütün bunları görmezden gelen, inkar eden sensin?

ben böyle bir dine mi inanacam?

tanrının varlığını yokluğunu felsefi olarak hep sorguladım, sorgulamaya da devam ediyorum.

ben olan şeyi inkar edecek kadar salak değilim. olmayan şeye inanacak kadar da mal değilim!

Bin kere bin yerde tartışılmış meseleler.. ben tamamının cevabını aldım içim rahat gün içerisinde herhangi bir sorun yaşamıyorum evde de rahatim kılarız namazımızı tutarız orucumuzu Allah ımıza şükrederiz.. diyeceğim o ki ben gerçekten de gerizekalı değilim gözlerim de açık hani psikolojim güzel geleceğe umutla bakıyorum şimdi eski defterleri açmayalım eski enerjim yok sanki biz salağız hiç düşünmedik Nebe de ne bahsediliyor ahşap ta ne.. dediğim gibi ön kabul meselesi Kur'an a beşer kelamı olarak nazar edersen bı adamın nefsi için yazdığı diyeceğim ümmi idi yazdırdığı diyelim. Gerçi yaşadı mı yaşamadı mı Sümerler den mi kopya etti tevrattan mı çaldı kaç kişiydiler vs uzar gider hiç biri belli değil.. onun için kim hangi izm ile rahat ediyorsa onunla meşgul olsun ama şu bir gerçek herkes birbirini gerizekalı zannetmeye devam edecek yapacak birsey yok..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 42
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

20 hours ago, 'Oflaz' said:

Ateistlerin psikolojisi çok garip.. şimdi animal evine kız attığında "kızı sikmiş" oluyor..  ama sen nasıl dünyaya ya geldin diye sorsan "annem le babamın ilişkiye girmesi" sonucu der.. ama aslında babası annesini "sikmiş tir... Nedir bu kelimelerde ki değişiklikler e sebeb.. çünkü yaşadığı ortam terbiye ahlak sınırları bunu kaldırmıyor.. şimdi ahlaksız olan kim animal mı yoksa içi fesat olanlar mı.. la olum mal mısınız bende ciddi ciddi açıklama yapıyorum la..

KEsinlikle öyle...

Şimdi karı, diyor ki, "sikeceksen (nikah), parayı verecen: Mehir..."

Bunu yapan karı amsatan olmuyor müslümanlara göre. Böyle açık seçik am alıp satma olayını anlamayan müsloşların, ateistleri anlamasını beklemek zaten zor iş. 

Buyur sen izah et, mehir alıp amını satmak, amsatanlık değilse, nedir?

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, 'Oflaz' yazdı:

şu bir gerçek herkes birbirini gerizekalı zannetmeye devam edecek yapacak birsey yok..

senin geri zekalı olmadığını biliyorum. sinirlendiğim için söyledim.

ama yukarıdaki sözün çok doğru. işin özeti.

zaten ben en başta onu anlattım. herkes karşı tarafı öyle görüyor.

ben bilgilerinden şüphe eden bir insanım. evrenin var oluşuyla ilgili ciddi bir yazı görsem hemen okurum.

neden? çünkü çok az şey biliyoruz. farklı teoriler var. big-bang'i başlangıç kabul eden var, öncesi olduğunu iddia eden de.

yani benim bilgi ve kanaatlerim donmuş değildir.

ama hayali varlıklara inanmam.

tarihinde Geta tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Mehir; Vizite ücretidir. 
Kadın becerilmişse para iadesi olmaz, eğer becerilmemişse kadın erkeğe parayı geri verir. 
İslam’da kadın orospudur, orospunun parası peşin verilir (Niye peşin? siz anlarsınız..), sikiş olmazsa hovardanın parası geri verilir. 

İslam akıl dini ha ha..

tarihinde Abdülmalik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 26.04.2020 at 21:58, 'Oflaz' yazdı:

Askerde arkadaş komutana eşimle karımla konuşuyordum yerine yöresel ifade ile "hatun"la konuşuyordum dediği için bu laubali liğinin ! sonucunda ceza yemişti.. başka sözüm yok insan kafaya inkarı koyduktan sonra hiç bir güç onu durduramaz.. çarşaf çarşaf yazsanda boş..

Mağdurları oynayan bir soytarının serzenişleri ne kadar da şirin!

"Karım" kelimesi yerine "hatun" kelimesi kullanılmasını laubalik sayacak kadar kibar olduğunu söylemeye kalkan bir yalacının ilk iletisi neydi?

İşte şuydu:

On 26.04.2020 at 18:34, 'Oflaz' yazdı:

Ateistlerin psikolojisi çok garip.. şimdi animal evine kız attığında "kızı sikmiş" oluyor..  ama sen nasıl dünyaya ya geldin diye sorsan "annem le babamın ilişkiye girmesi" sonucu der.. ama aslında babası annesini "sikmiş tir... Nedir bu kelimelerde ki değişiklikler e sebeb.. çünkü yaşadığı ortam terbiye ahlak sınırları bunu kaldırmıyor.. şimdi ahlaksız olan kim animal mı yoksa içi fesat olanlar mı.. la olum mal mısınız bende ciddi ciddi açıklama yapıyorum la..

Laubali davranmamaya özen gösteren bir dangalağın iletisi böylesine kibar-kibarcık oluyormuş meğer!

..

Şu inkar kelimesini doğru yerde kullanan bir müslümal görürsem dişimi kıracağım. Dillerine doladıkları "inkar" kelimesini her kullandıklarında hem iftira atıyorlar hem de gözümüzün içine baka baka yalan söylüyorlar. "Oflaz" soytarısı da bu geri zekalılardan birisidir.

Sevgiler

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, DreiMalAli yazdı:

Mağdurları oynayan bir soytarının serzenişleri ne kadar da şirin!

"Karım" kelimesi yerine "hatun" kelimesi kullanılmasını laubalik sayacak kadar kibar olduğunu söylemeye kalkan bir yalacının ilk iletisi neydi?

İşte şuydu:

Laubali davranmamaya özen gösteren bir dangalağın iletisi böylesine kibar-kibarcık oluyormuş meğer!

..

Şu inkar kelimesini doğru yerde kullanan bir müslümal görürsem dişimi kıracağım. Dillerine doladıkları "inkar" kelimesini her kullandıklarında hem iftira atıyorlar hem de gözümüzün içine baka baka yalan söylüyorlar. "Oflaz" soytarısı da bu geri zekalılardan birisidir.

Sevgiler

Ne diyon la ben anlamıyorum seni drmalicik bak gülmeyi unutmuşsunuz her iletiniz acı bir gülümseme den öteye geçmiyor. Bana takılma işine bak yazdıklarından birşey anlamıyorum 

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, DreiMalAli yazdı:

Neden şaşırmadım yine?

Sevgiler

Çünkü siz kibir abideleri hariç bütün insanlar özellikle de müslümanlar mal dır.. onlar araştırmazlar inanan kesim tam bir salaktır dönüp Yandex e bakıp gerçeği görecekleri yerde binlerce kitap okurlar inzivada bir ömür geçirirler abuk subuk ilimler öğrenirler.. keşke binlerce yuzbinlerce bu salak kesim seni yarım saat dinleyebilme lütuna erişebilse idiler ömürlerini boşu boşuna saçma sapan şeyler ile beyhude geçirmemiş olurlardı.. ama ne yapacaksın bu hayat hiçte adil değil efendimiz hazretleri malumunuz..

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...
On 02.05.2020 at 23:33, 'Oflaz' yazdı:

Çünkü siz kibir abideleri hariç bütün insanlar özellikle de müslümanlar mal dır.. onlar araştırmazlar inanan kesim tam bir salaktır dönüp Yandex e bakıp gerçeği görecekleri yerde binlerce kitap okurlar inzivada bir ömür geçirirler abuk subuk ilimler öğrenirler.. keşke binlerce yuzbinlerce bu salak kesim seni yarım saat dinleyebilme lütuna erişebilse idiler ömürlerini boşu boşuna saçma sapan şeyler ile beyhude geçirmemiş olurlardı.. ama ne yapacaksın bu hayat hiçte adil değil efendimiz hazretleri malumunuz..

Yazdıklarından anlıyorum ki Kuran'da

"kadinlar amlarinizi koruyun"

"Beğendiğiniz köleler den 3-5 sikin"

"Müşrikler için olan söylenen zemnim orospu çocuğu "

Yazılarına bir itiraziniz olmamış. Sizin evrensel, kainatın en mükemmel kitabı, binlerce kişi bir araya gelse aynısını yazamaz dediğiniz kitap ne lağım ağızlı bir kitapmış arkadaş. Öğrenmiş olduk.

Sitelerde Paylaş

iste böyleee,

Türkcü oldugumdan ,Türk dilini kullanmak istedigimden,pekde HOS karsilanmayacagini bilmeme ragmen ,bu sayfalarda ilk AM,SiK,GÖT,SiKiS sözlerini ben yazmistim.Ayiplayanlar,uyaranlar olmustu.Yanitim söyle olmustu bunlarin arapcasi,ingilizcesi sizi rahatsiz etmiyorda TÜRKCESi sizi NEDEN rahatsiz ediyor?

Osmanlii toplumu % 80-90 fellahlasmisti.ARAPCAYA,ARAPLARA müthis bir dostluk duyuyordu.Buna bir örnek veriyim.Bundan yillar önce CÜBBELi Almanyanin Münih kentine gider.Burda calisan TÜRK iscilerine vaaz eder.Bakin hele FELLAHIN dini ARAPLASMIS,FFELLAHLASMIS cübbeliye Feellahlik ve fellahin dini neler söyletebillmis.---------------------------------Aziz müslümanlar,islamin peygamberi HAZRETi MUHAMMET SELLELLAHUVESELLEM hazretleri öyle muazzam biriydiki SiDiGi bile her derde dermandi.AHHHHHHHHH AHHH koskoca bir dollu sise sidigi olsada hepimiz doya doya icsekte dertlerimizden kurtulsak,Hele B.....U mis gibi kokardi olsada doyadaya koklasak demistti.

TANRININ KAFAYA koydugu USDA degilde arabin SiDiGiNDE BOKUNDA derman arayacak kadar SAPTIRILMIS insanlari dinleyecek kadar AFYONLAMISLAR bizi.Simdi bu kelledeki FELLLAAHLLASMISLARA karsii TÜRKCE AMI,GÖTÜ.SiKi,SiKiSi kullanmaya aHLAKSIZLIK deyip bunlarin arapcasini,ingilizcesini kullanmaya TERBiYE vede güzel ahlak diyenlere cok hakli olarak karsi koyan DiNSiZZLERE yani ATEiSTLERE KUCAK dolusu SEVGiiLER.

Peyygamber Muhammet Habesistana siginmaya giderken muhammedin arkadaslarindan cok sevenlerinden Muhammet karisiz kalmasin deye karilarindan birertane verenler olmus.O zamanin belgelerinde yazildigina göre.

Kuranda yazildigina göre,bircok karisi,cariyesi olan  MUAMMET tek karili evlatliginin tek karisini elinden almis.Hatta evlatligina demiski git karindan karini bana iste.Dine bak,imana bak,Bin cesit numaradan sonra evlatliginin tek karisini 12 inci kari olarak alir ve yataga atar.Evlatliktan kurtulmak icinde onuda orduya komutan yapar.Oda bizanslilarla bir catismada anlinin gabagindan bir ok yiyerek.Cennetualada memeleri yeni tomurcuklanmis 72 HURiYE vede 72 taze ve tüysüz oglana kavusur.Vede Mehemmed efendide böylece evlatlihdan kurtulduguna ELLAHINA tesekkür eder.

Bir cuma günü babam camide VAAZ ediyor bende cocugum camideyim.Babam bir sürü siir biciminde arapca kelime kullandi ve sonundada YARAK demesinmi.O köylüde SiKE genelde YARAK derdi.Hocadan köylü vaazda YARAK kelimesini duyunca sasirdilarMillet birbirine bakti bu hoca ne demek istiyor deye deye.Bende afalladiydim gercekten:-)))

ABTALHAMiT ,kastamonulu pasa yaverine derkii su ARAPCA cok muazzam bir dil,keske mektuplarimizida arapca yazabilseydik.YAVERDE ABTALHAMIDE söyle der.OO zaman sana osmanli padisahi demezler Mekke emiri derler.Cok bozulan ABTALHAMIT susar.Ertesi gün yaver ABTALHAMITTEN bir mektup alir.Seni colde araplari korumakla görevli ordunun basina tayin ettim.

Müslüman din adamlarindan YALAN söylemeyen %0 ya 3 yada 5 kisi zor cikar.

Hani profesör olmus din adaminin biri demistiki, NAMAZ kilmayanlar HAYVANDIR.Bende ARAP afyonuyla afyonlanmis bu BEYiNSiZE derimki dünyadaki TÜM HAYVANLAR seni Si...........iN.Ilahiyatlarda okuyanlardan ancak % 17 si namaz kiliyor % 83 ü namaz kilmiyor.Onlarda yani senin söyledigine göre hayvan olan ögrrencilerde seni bagirta bagirta Si..........N.Ne demis arap ata sözünde MEN DEKKA DUKKA vurma kapima vurmayim kapinaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.Sonra yapismak zorunda kalirsin hayvanlarin SAPINA.

Dedeniz

Sitelerde Paylaş

Nikah gerçekten de o malum fiil anlamına mı gelir?ve Daha fazlası...

Tarikatler umumiyetle geleneksel yapılardır ve bu yapıyı aynen koruma refleksine sahip
dahası bir çok ulema-i azam evliya-ı kebir mürşidi bilmisil mumini pek kemal gibi sıfatlar ile anılan 
bir çok tarikat şeyhi Kur'anı arapçasından okumaktan aciz.ama nefesleri kuvvetli mübarek zatlar
bol bol üfler muska yazar 
ve bunlar zaten Kur'anı anlamaktan aciz veya çoğu da işlerine öyle geldiği için asıl kuvvetlerini
zayıf uydurulmuş hadislerden alır.zira bir sözü hadis ilan ettiğin zaman ona uymama gibi bir durum olmaz.
işte kabir azabı tokmaklar ile vurma vb korku effektleri ile yanmaz kefen  cennete götüren terlik ve üzerine cevşen yazılmış savaşta barışta dünya da ahirette her türlü musibet ve beladan koruyan elbiselerde bu tür  din soslu hurafe süslü ticari faaliyetlerdir

Kur'an-ı Kerimi aslından anlamaya başladığım anda o kadar rahatladım ki  o kadar hafifledim ki - zeytin yağlı gıdayı tüketip balon gibi hafifleyip uçanlar gibi -Allaha binler hamd ettim
üzerimde dağlar kadar yük kalktı nasıl hafiflemeyeyim
cübbelinin ateşten tokmakları akrep yılan dolu kabir manzaraları fethullahın bin bir türlü arabeskçe insanı ümitsizliğie sürükleyen ifadelerinin zerre tesiri kalmadı bende artık fıkra gibi gülüp geçmekteyim
malum fiileri terbiyede önce siyah giyimliler fiileri iyice döver çukura atar sonra beyaz giyimliler gelir onu kurtarır ve fiiler bu beyazlara ömür boyu severek itaat eder
tarikatler önce tokmak azap ateş cehennem  gibi şeylerle günah ile korkutur Allahı adeta haşa zebani gibi gösterir kişi iyice ürker korkar sonra 
korkmuş ürkmüş çaresizce peki ne yapalım diye bekleşen kıvama gelmiş adamlara hemen çıkış yolu gösterir : efendim bize tabii olun itaat edin himmet verin şeyhimiz hocamız size şefaat eder sıratan geçirir cenete sorgusuz sualsiz girersin  klasik fil psikolojisi sürü hareketi

Kur'an-ı Kerim adeta gözlerime bir dürbin gibi bir teleskop gibi her şeyi aslı ile gösterdi tüm bu hurafelerin pmpaladığı hüzün keder korku izale oldu uçup gitti
Allah yerine kendine bağlayanlardan kaçacaksın 
sonra Kur'an nuru ile anladım ki günahkarda olabiliriz çok kötülüklerde işlemiş olabiliriz ancak tevbe ile o hatadan dönme ile anneden doğma ak pak olursun sıfır km tertemiz caddei müstakimde hüzün korku endişe keder olmadan rahatça yürüyebilirsin
zira Allah bir çok günahı kefere eder yani örter gizler settar zaten tesettür örtme demek
ve yine Allah bir çok günahı mağfiret eder yani Gaffardır yani günah sicilde kalır ancak hesap sormaz ceza vermez
yine Allah aff eder. Aff mağfiretten ve kefereden farklıdır aff ile hem sicilden silinir hemde ceza verilmez yani tamamen silinir
mağfiret ile affı şu misal ile anlatabiliriz.
biri borç verdi geldi borctan vazgeçtim almayacağım ama unutmayacağım gibi bir şey
ama aff tamamen silme hiç vermemiş gibi olma kayıt kuyudat yok kim kime verdi bilinmeyecek
yine tebdil diye bir mekanizma var. tebdili kıyafet elbise değişme demek 
tebdil kökü bedeldir  değiştirme dönüştürme demek bazı ayetlerde kötülükleri iyiliklere dönüştürür derken bu tebdil kullanılır yani günahlar hatalar seyiyat iyilik sevab ve güzelliklere dönüştürülür
adeta paslı bir demir altın ve gümüşe dönüştürülmesi gibi
ve yine tevbe ile tüm günahlardan arınma hiç yapmamış gibi olma durumu
bu kadar umut yeşerten ayet var iken tarikatler bilerek isteyerek arabesk vari bir mantık ile insanları korkutup sömürür tabii olgunlaşan sorgulayan Kur'an-ı direk bilen zaten bu hurafeler tanır uzaklaşır.
inanmaktayım ki bu tarikat vari sistemler hurafeleri ile insanları depresyona dahi sürükler
ve Kur'an şifası ile insan her türlü hastalıkan azade olur

**
zaten aklı başında müminlerin rağbet etmediği ve eleştirdiği hurafe dolu şeyler ile islamı kötülemek  bilen kimseye asla tesir etmez sadece kendi kendini tatmin edersin kendi kendine propaganda yapmış olursun ki boşa kürek çekmek.
**
korkunun esası belirsizlik ve bilmemektir yani kaygı ve korkunun kökü cehalettir
cehalet karanlığa ilmin aydınlığa nura benzetilmesi tesadüf değildir
bir oda ışığı söndürmüş uyuyorsun birden odada bir ses meydana geldi ürktün  koktun hiç bir şeyi görmüyorsun ışığı yaktın her taraf aydınlandı baktın ki bir fare odaya girmiş fareyi yakaladın 
artık zerre kadar korkun kalır mı hayır zira sebeb ortaya çıktı karanlık bilinmezlik izale oldu
insan ölümden çok korkar sebebi yine bilinmezlik cehalet
ancak onun hakikatine ermiş mevlana hazretleri ölüm anına gecesine şeb-i arus veya aruz der.
yani düğün gecesi en mutlu gece.insanın kopup geldiği şu karanlık çöllerden nurlu ahirete Allaha gitmek kavuşmaktır. fani kederli bin senesi bir saniye gibi geçen hiç yaşanmamış gibi olan bu dünya hayatından ebedi nurlu huzurlu baki darı ahirete kavuşmaktır.
cahiliye araplarda islam öncesi bir erkek bir kadın ile evlenmek istediğinde seni kendime nikahlıyorum derdi arabi :اِنْكِحِينِى ancak zina amaçlı sadece cinsel birliktelik için ise سَافِحِينِى derdi
s-f-h kökü esasen sefih demektir  ayetlerde de zina manasında kullanılmış
misal 4:24 te zina yapmayan hür kadınlarla evlenmeniz helal derken zina için مُسَافِح۪ينَۜ  kullanılır ki s-f-h köklüdür.
yine 5:5 te  evlenilecek kadınlar sayılır ken ehli kitap yani yahudi isevi kadınlardan namuslu ve zina etmeyen kadınlarla evlenilebilir derken zina yine مُسَافِح۪ينَ  olarak kullanılır.
yine 4:25 te nikah evlenme manasında مُسَافِح۪ينَ  ise zina ve fuhuşta bulunmayan kadınlar sıfat olarak sayılmıştır.
s-f-h aslında şarıl şarıl akmak ve kan akıtmak gibi manalara da gelir.6:145 te haramlar sayılırken akıtılmış kan için دَمًا مَسْفُوحًا  denir
dem arabide kan demektir. bizde demli çay derken veya tavşan kanı çay derken esasen  demin kanla irtibatını belki farkına varmadan kullanmaktayız.belkide farkındayız dır da.
ama çaydanlık galatı meşhurdur farçada dan eki lık anlamındadır çaydan zaten çaylık demek çaydanlık çaylıklık olmuş olur. şamdan mumluk demek.  aslında dan eki yer  mekan cah muhafaza yeri anlamına gelir guldan gülün muhafaza edildiği yer gibi: vazo .
aslında 4 :25 ayetinde hem nikah hem zina kullanılmış nikah evlenme manasında zina  s-f-h مُسَافِح۪ينَ   manasında ayrışmış ve cahiliye dönemindeki kullanıma ise tam mutabıktır.yani nikah kelimesi kadim eski Kur'an öncesi bir anlama sahip adeta Kur'an öncesi evlilik manasını aynen korumuş.
nikah esasen anlaşma dır yani resmi formel bir şeydir.sefih te ise sadece para vardır
hatta bu gün el sıkışmada kullanılan pazarlığa musafaha مصافحة deniyor kadim arabi sözlüklerde bu kelime zina pazarlığı diye geçiyor.
almaany sözlüğü karışık olarak tüm geçen manaları getirir.ancak nikah sadece cima değildir nikah anlaşma sözverme buna bağlı kalma demektir.
s-f-h kök manası dağın eteği su biriken yer ve bel anlamıda vardır.
Kur'anı kerimde evlenmenin diğer formu izdivactır eş zevç kadın zevcedir huriler ile evlendirme nikah değil de izdivac kullanılır. zevç çift demektir her şeyi çift yarattık ta da kullanılır tek sayı ferd çift zevcdir
esasen bir çiftçi bir çift öküzün koşulması ile o adı almış veya çifte kırma tüfek aynı şekilde
çiftleşme bir nevi cima ile aynıdır  
izdivaç dünyada nikah ile ilahi sevabi bir amel halini alır yoksa normal hayvanatta da çiftleşme caridir
evet niyet  ile boş fiil amel haline gelir
niyettir ki normal aç kalmayı oruç seviyesine çıkarır
niyettir ki normal ölümü şehit seviyesine çıkarır
ve niyettir ki  normal çiftleşmeyi cimayı nikah seviyesine yükseltir.
ancak ahirette nikah şartı yoktur  zira nikahta sorumluluk akid anlaşma vardır
zira nikah ta dünyada bir imtihandır ve uyulması gereken bir farzdır
ancak cennete şartsız haddsiz hesapsız izdivaç ile mükafatlandırılacaktır
cenneteki huriler ile izdivacta ise bu durum hakimdir 
https://www.almrsal.com/post/571661#:~:text=مما سبق نجد أن هناك,من الأشياء، ولهذا فالزواج من

bu linkte  ise  her nikah izdivaç fakat her izdivac nikah değildir demektedir.
ve ahirette cennete huriler ile evliliğe izdivac demesi dünya da nikah demesine şu mana verilmiş ki
nikah talak ile sona erebilen bir şey iken izdivac ta ayrılma kopma yoktur ve ebedidir ve zevc aynı zamanda bitki hayvan ve cansızlar içinde kullanılmış  ki bu açıklamaya tamamen katılıyorum

**
türkçemizdeki evlenmek ise ne manaya gelir hala çözemedim aynı evde olmak ayrı bir evi olmak anlamınamı gelir acaba?

Sitelerde Paylaş
On 25.04.2020 at 21:17, DreiMalAli yazdı:

Tercüme sayfalarında Kuran'ın Kadın suresi 3'de geçen ve genellikle Türkçeye "nikahlamak" anlamında çevrilen Arapça "نكاح" karekterlerini verdiğimde karşıma neler çıktı dersiniz!?!?

Not: Forumun kurallarını zorladığımın farkındayım.

Sevgiler

Sevgili DMA,

Forum kurallarını zorlamanın ötesine geçmişsin ama öyle garip bir durum ki, ortadaki istenmeyen sözcükler basbayağı teknik bir boyutu açıklığa kavuşturmak için kullanıldığından bir şey de diyemiyor insan.

Sizlere kolay gelsin o halde...

Ben hiç dokunmadan direkt din foruma taşıyorum konuyu. Yeri orası.

------> ATEİSTFORUM

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Sevgili DMA,

Forum kurallarını zorlamanın ötesine geçmişsin ama öyle garip bir durum ki, ortadaki istenmeyen sözcükler basbayağı teknik bir boyutu açıklığa kavuşturmak için kullanıldığından bir şey de diyemiyor insan.

Sizlere kolay gelsin o halde...

Ben hiç dokunmadan direkt din foruma taşıyorum konuyu. Yeri orası.

------> ATEİSTFORUM

:)

Benim için uygundur sevgili Türk Ateist.

Başlığı açarken ben de zorlanmıştım, açayım mı, açarsam nereye açayım diye. Nihayetinde orta yolu seçip Ateistcafe'de açmıştım.

Açayım mı diye kendi kendime sormamın nedeni, İslam'ın ne kadar ahlaksız bir inanç sistemi olduğunu zaten biliyor olmamdı. Yeni farkettiğim bu ahlaksızlık sınırı (Kuranın lağım ağızlı yazılımı ve bu fotoseptik ağızlılığın tercümanlar tarafından Arapça bilmeyen bizlerden saklanmış olması) beni şaşırtmadı ama benim için de yeniydi. Gördüğüm kadarıyla benim verdiğim örnek Kuran yazarlarının kelime seçimi konusunda yaptığı tek pislik, tek ahlaksızlık değil. Sanırım başka örnekler de gelecektir zamanla.

Sevgiler

tarihinde DreiMalAli tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

NKH

nikahlamak, nikah akti yapmak anlamına  geldiği gibi

cinsel ilişkide bulunmak (sexual intercourse) anlamına da gelir

ve doğu anlam sözün  gelişinden ortaya çıkar.

Örneğin Nisa 3'teki fe inNKiHû

o kadınları sikin anlamına gelmez, kendinize nikahlayın anlamına gelir

çünkü ""Nkhlayın o kadınların ikişerini, üçerini, dörderini" deniyor;

ikişer, üçer, dörder ise ikili, üçlü, dörtlü gruplar halinde ve AYNI ANDA demektir.

Ve ikişer, üçer, dörder anlamca devam eder:

beşer, altışar, yedişer, sekizer...

kısacası sınırlama değildir sözü edilen, çokluktur

yani "nkh"lanacak olanlar ne kadar çoksa o kadar iyidir.

Nisa 3'te söylenen budur.

Bu hususu dile getiren kimseler var,

kanıt için onlara bakılabilir.

Örneğin Dücane Cundioğlu, anadili Arapça olan Yaseen;

en önemlisi Fâtır 1'e bakılabilir yani Kuran'ın kendisine.

Eğer Nisa 3'teki NKH sikin demek olsaydı

o kadınların örneğin dördünü birden AYNI ANDA sikin deniyor olurdu.

Mümkün mü bu

en azından bedenen?

Sitelerde Paylaş
6 hours ago, Hasan Akçay said:

NKH

Yanlış...

Nikahlamak -> Nikah akti yapmak -> Sikiş akti yapmak demektir. Yani, tamam seni sikecem (gelecek zamanda) demektir aslen. Evlenmek, zevc'tir. 

ikişer, üçer, dörder ise ikili, üçlü, dörtlü gruplar halinde ve AYNI ANDA demektir.

Ve ikişer, üçer, dörder anlamca devam eder:

beşer, altışar, yedişer, sekizer...

kısacası sınırlama değildir sözü edilen, çokluktur

yani "nkh"lanacak olanlar ne kadar çoksa o kadar iyidir.

Nisa 3'te söylenen budur.

Nisa 3 te söylenen, "o kadınları ikişer, üçer, dörde sikin" lafzıdır haliyle. 

Bu hususu dile getiren kimseler var,

kanıt için onlara bakılabilir.

Örneğin Dücane Cundioğlu, anadili Arapça olan Yaseen;

en önemlisi Fâtır 1'e bakılabilir yani Kuran'ın kendisine.

o kadınların örneğin dördünü birden AYNI ANDA sikin deniyor olurdu.

Mümkün mü bu

en azından bedenen?

Elbette mümkün. Karılar tarla zaten, dilediği gibi varabilir adam, ikişer, üçer dörder.. İslama gayet uygundur. 

Sitelerde Paylaş

Artı, nkhlayın

o kadınların ikişerini, üçerini, dörderini, beşerini, altışarını... ya da

yalnızca birini... ya da

"mâ meleket eyman"ınızı.

"Ma meleket eyman"ınızın

erkek olanları var.

(Bkz kâtibûhum, 24:33).

Siz erkeksiniz.

o erkekleri sikin deniyor olurdu size... ya da sikişin

yani o erkekler sizi siksin. Siksinler mi? Ayette bu mu söyleniyor?

Sözün gelişinden anlaşılan nedir?

tarihinde Hasan Akçay tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hubble, her söylenene inanıvermeyin;

nkh ille cinsel ilişki için aktedilir diye bir şey yok;

nkh, Ahzâb 49'da dile getirildiği üzere,

cinsel ilişki amaçlanmaksızın da aktedilir:

İnananlar!

Mümin kadınları kendinize nkhlayıp

sonra cinsel ilişkide bulunmaksızın 

boşadığınızda...

Ya eyyüh ellezîne émenû!

İzâ nekehtum el-mu'minâti

sümme tallaktumûhunne

min kabli en temessûhûnne...

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Hasan Akçay said:

Hubble, her söylenene inanıvermeyin;

nkh ille cinsel ilişki için aktedilir diye bir şey yok;

nkh, Ahzâb 49'da dile getirildiği üzere,

cinsel ilişki amaçlanmaksızın da aktedilir:

İnananlar!

Mümin kadınları kendinize nkhlayıp

sonra cinsel ilişkide bulunmaksızın 

boşadığınızda...

Ya eyyüh ellezîne émenû!

İzâ nekehtum el-mu'minâti

sümme tallaktumûhunne

min kabli en temessûhûnne...

Artık şu ayetleri bir doğru çevirin. 

Ey iman edenler.

Mümin kadınları sikmeye akdettikten sonra, dokunmadan salıverirseniz (boşa çıkarırsanız)....

Davarlarda "talak" edilir, bilir misin, zavallı müsloş? 

Sitelerde Paylaş
On 06.07.2020 at 07:15, Hasan Akçay yazdı:

NKH

...

Burada biz bizeyiz! Bu nedenle korkmana gerek yok!

Ama bu yazdıklarını müslümanların yanında söyleme! Aksi takdirde ve bulunduğun ortamın islami usulünce ya kafese koyup cayır cayır yakarlar, ya kurşuna dizerler, ya da boyunu bir kafa boyu kısaltırlar.

Ha birde... Konsolosluklarda, organlarını kıtır-kıtır kesmeye hazır müslümanlar da var. Tabi onlar da islami usüle göre kesecakler. Kesilen organların gizlice kaçırılması ise şirkettendir yani bedavadır.

Aslında olay, gayet kolay. En azından benim için bu böyledir!

Bir cümleyi, onlarca değişik tercüman onlarca değişik anlam ile çeviriyorsa, bu tercümanların hepsi yalan söylüyordur! Hem de istisnasız hepsi!

Başlık konusuna uygularsak; bu tercümanlar Kuran'ı şirin göstermek için o cümlelerdeki ahlaksızlıkları hasıraltı ediyorlar, işkembelerinden sallıyorlar.

En basit örnek, tercümanlar Kurandaki bölüm isimlerini Türkçe'ye çevirmez, Arapça olarak verirler! Bölüm isimlerini Arapça verdiklerinde, hem o bölüme bir ulvilik, bir üstünlük, bir ilahilik,bir kutsallık ve özellikle de bir gizem vb. kattıklarını zannederler. Hem de kendilerini çok bilgili, çok eğitimli, çok dindar, çok kravatlı... gösterme çabasındalar.

"Kadın/Kadınlar" yerine "Nisa" diyen herkes bu sahtekarlığı yapıyor! Özellikle "kadın" veya "kadınlar" kelimesi İslam'da ve dolayısıyla müslümanlar arasında utanılacak bir kelimedir. Çünkü Kuran  erkekleri muhatap alır, kadınlara direk hitap etmez. İslam dininin hala devam eden geleneğinde ve tabi müslümanlar arasında da kadın zaten aşağılanır. Bu nedenle müslümanlar "kadın" kelimesini kullanmamaya özenle dikkat ederler. Aynı nedenle müslüman tarcümanlar da Kuranın "Kadınlar Bölümünü" "Kadınlar Bölümü" diye tercüme etmeyi kutsal kitaplarına ve İslam ahlakına (!) yakıştıramazlar, tercüme ederken de kadın kelimesini ancak zoraki durumlarda kullanırlar.

O bölümü "Kadınlar Bölümü" diye tercüme etmiş olsalardı, o bölüm herkesin anlayacağı basit bir tümceyle ifade edilmiş olacaktı, kutsallık, ulvilik, gizem... kaybolup gidecekti. Ve daha da önemlisi; tercümanın "bilgelik" karizması çizilmiş olacaktı. Hiç bir müslüman tercüman buna izin vermez! Veremez!

"Kadınlar 3'ün" aslında şikişmek cümlelerinden oluştuğunun anlaşılmasıyla, o cümlelerin anlam bütünlüğünün çok daha büyük ahlaksızlıklara gebe olduğu da anlaşılır hale gelir:

Kadınlar 3'ün Elmalılı çevirisi

Alıntı

Eğer öksüz kızlarla evlendiğinizde onlara karşı adaletli davranamamaktan korkarsanız, hoşunuza giden diğer kadınlardan iki, üç ve dörde kadar evlenebilirsiniz.

Cümle "eğer" ile başlıyor. Peşinden tek bir "öksüz kız"la evlenmiş erkeklere değil sayısız "öksüz kızlar"la evlenmiş erkeklere hitap ediyor! Sanki gayet normal ve doğal bir davranış tarzıymış gibi sayısız çoklukta "öksüz kızlar"la evlenmiş olan sapık erkeklere hitap ediyor ve o sapıkların cinsel hayatına düzen getiriyor.

Kuran ahlaksızlığında sayısız "öksüz kızlar"a "karşı adaletli davranmak" nedir, bilmem, bilmek de istemem. Kuran bu "sayısız "öksüz kızlar"a "karşı adaletli davranamamaktan kork"maları durumunda olan sapıklara, gidin "hoşunuza giden iki, üç ve dörd diğer kadınlarla" sikişin" diye tavsiye ediyor!

Ahlaksızlık bununla birmiyor tabi! Cümlede açıkca söylenmeyen, açıkca ifade edilmeyen bir ahlaksızlık daha var:

Sayısız çoklukta "öksüz kızlar"la evlenmiş olan sapık erkekler, hoşuna giden diğer 4 kadınla sikişmeye kalkışmadan önce, sahip oldukları sayısız "öksüz kızlar"lardan boşanması gerekmiyor! Hem sayısız çoklukta "öksüz kızlar"la evliliğini, sikişmesini devam ettirebiliyor hem de bunların haricinde sikişecek dörde kadar kadın alabiliyor!

Böyle bir ahlaksızlık ilk olarak nasıl bir toplumda söylenebilir ve nasıl bir toplulukta yazıya dökülebilir?

Benim aklım almıyor, hayal dünyama sığımıyor! Bunun sapıklık derecesi ve sapıklık sınırı benim hayal dünyamı aşıyor.

tarihinde DreiMalAli tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...