Jump to content

Çalıştığı kanıtlanmış tek özdevinim makinesi ve Kütleçekiminin iş yapabildiği gerçeği

Recommended Posts

• İleti 45
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

On 01.05.2020 at 03:11, John_Ahmet yazdı:

The Dominant Flywheel

Dün saat 03:12 tarihinde John_Ahmet tarafından düzenlendi

Eğer bir bilgi günlük hayatta işe yarıyorsa o bilgi doğrudur. Yaramıyorsa yanlıştır.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Pragmatizm

Doğrulamada öncelikli olan ise duyusal veriler, yani deney ve gözlemle elde edilen verilerdir.

Mantıkçı pozitivistlere göre, doğrulanabilir olmayan her şey anlamsızdır, yani metafiziktir.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Mantıksal_pozitivizm

Bu oyuncağı  yapıp denedin mi? 

Deney sonuçları ne?çalışıyor mu? :)

tarihinde mirasyedi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
12 saat önce, mirasyedi yazdı:

Arka planda mankenin başı ile dönen tekerin arasındaki mesafeye dikkat et. :)

Nereye dikkat çekmek istediğini anlamadım. O manken yolun karşındaki başka bir dükkana ait!

9 saat önce, deadanddark yazdı:

Ne var önünde, ayna falan mi?

@deadanddark Asıl ben senin bir önceki yazımı anlayıp anlamadığını merak ediyorum. Lütfen bir önceki uzun yazımı okuyup bir kaç dakikalık videoları izledikten sonra ne düşündüğün konusundaki genel değerlendirmeyi alabilir miyim?

@haci sen de bir şeyler yazdın ve karşı görüşün cevaplarını aldıktan sonra sen ne yazabilirsin. Fakat önce mutlaka yazıyı anlayarak okuyun ve kısa videoları izleyin.

Eğer hala aynı görüşlerde diretiyorsanız anlamamışsınızdır.

45 dakika önce, mirasyedi yazdı:

Eğer bir bilgi günlük hayatta işe yarıyorsa o bilgi doğrudur. Yaramıyorsa yanlıştır.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Pragmatizm

Doğrulamada öncelikli olan ise duyusal veriler, yani deney ve gözlemle elde edilen verilerdir.

Mantıkçı pozitivistlere göre, doğrulanabilir olmayan her şey anlamsızdır, yani metafiziktir.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Mantıksal_pozitivizm

Bu oyuncağı  yapıp denedin mi? :)

Temeldeki gerçekler anlaşılmadığı için 20. yüzyıl bilimi, hayatımızı değiştirecek bir çok sistemin çalışmayacağına vurgu yapıp termodinamik yasalara dayandırıp hepsi için yapılacak bütün çalışmaları bilim dünyasından çıkarmayı başarmıştır. Pratikte bence bunun kimseye faydası dokunmaz. Ön yargılı olmadan özdevinim oluşturabilen sistemleri nasıl tasarlayabileceğimiz konusuna daha fazla bilimde yer ayrılmalıdır. Çünkü üzerine düştükçe pek çok faydalı sistem hazırlanabiliyor.

Sadece başarılı olan bu sistemleri henüz deneyimlemediniz.

Bu sebeple lütfen şu kanaldaki bütün videoları izleyip hangilerinin çalışabileceğine bir açıklama getirin. Bazıları çok saçma olsa da bazılarının patentleri olduğundan bahsediliyor ve ilk kimin bulduğu açıklanıyor. Lütfen bunları keşfe başlayın. Çünkü patentli olanların çoğu işe yarıyor.

https://www.youtube.com/user/veproject1/videos

tarihinde John_Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
21 saat önce, John_Ahmet yazdı:

Şu ilk videoyu ve sizin tasarlayabileceğiniz tipolojik eş değerlerini düşünün özellikle o küçük topları 1m3 lük 7,8 ton ağırlığında demir küreler olarak düşünürseniz elde debileceğiniz  gücü de hesaplamak çok zor olmaz.

Bu pek birsey degistirmez.

100 kg agirlik 50 kg kaldiriyor

1000kg agirlik 500 kg agirligi kaldiriyor. hangisi daha hizli kaldirir,hangisi daha güclü döner!!! Bir tarafta kütle arttikca karsi tarafta da artiyor. Minyatüründen elde edecegin ile mega olanindan elde edecegin arasinda nasil fark olabilirki.

Diger video yanan lamba. O da sarj edilebilir ampullere benziyor.

Tüm bu makinelerin timelapse (bir gün/hafta/ay) videolari olsa eminim daha güzel olacak.

Sitelerde Paylaş
29 dakika önce, deadanddark yazdı:

Bu pek birsey degistirmez.

100 kg agirlik 50 kg kaldiriyor

1000kg agirlik 500 kg agirligi kaldiriyor. hangisi daha hizli kaldirir,hangisi daha güclü döner!!! Bir tarafta kütle arttikca karsi tarafta da artiyor. Minyatüründen elde edecegin ile mega olanindan elde edecegin arasinda nasil fark olabilirki.

Diger video yanan lamba. O da sarj edilebilir ampullere benziyor.

Tüm bu makinelerin timelapse (bir gün/hafta/ay) videolari olsa eminim daha güzel olacak.

Pardon ben yanılmışım. Burada hiç kuvvet fazlalığı yok! Zaten ağırlıkların hepsi eşit. Bu sistem sürtünme kuvvetlerine bile direnemez. Çok özür dilerim. Bazen böyle hatalar yapıyorum. Kusura bakmayın. Hepinizi boş yere meşgul ettiğim için tekrar özür dilerim. :(

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, John_Ahmet yazdı:

Pardon ben yanılmışım. Burada hiç kuvvet fazlalığı yok! Zaten ağırlıkların hepsi eşit. Bu sistem sürtünme kuvvetlerine bile direnemez. Çok özür dilerim. Bazen böyle hatalar yapıyorum. Kusura bakmayın. Hepinizi boş yere meşgul ettiğim için tekrar özür dilerim. :(

Tamam ben yanlis anlamis, düsünmüs de olabilirim. Düzelt bari.

Minyatür olaninda elde edilen x ile ayni makinenin mega olanindan elde edecegimiz x arasinda ne fark var! 

Minik bir terazinin sagina 10kg koydun, diger tarafina 9,9 kg ve sag taraf yavas bir hizla asagi indi.

Simdi mega bir terazinin sagina 1000kg, soluna 990kg koydun. Ne oldu ayni sey olmadimi, ne kazandin? Iki durumda da deger x olmaz mi?

Ciddiyim, kafa bulma.

Sitelerde Paylaş

Bu salak hala, yerçekiminin bir kuvvet olduğunu sanmaya devam ediyor di mi? Boş verin şu enayiyi...

Bunlar çalışıyor, bu salak yapmıyorsa, enyailiğinden. Yok, çalışmıyor ama bu salak çalışıyor sanıyorsa, gene enayiliğinden. Bessler'den beri bir bitmedi bu enayiler...

Neyse, mevzu bu salağın enayilikleri değil zaten. 

Bir erke dönergeci vardı sahi, ne oldu ona? 

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, John_Ahmet yazdı:

@deadanddark 

@haci 

Lütfen bunları keşfe başlayın. Çünkü patentli olanların çoğu işe yarıyor.

Ben bunlari kesfe basliyorum. son iki yorumum  tam bir rezillikti. Bende yazdiklarimi okuyunca -ne demis olabilirim acaba- dedim.

Söylemek istedigim kisaca makinanin kendine hayri yok bana ne verecek olacakti. Belki bu son videolar düsüncemi degistirir cünkü yorumlardan biri bedava enerjinin birilerinin isine gelmedigiydi. Ufaktan killanmadim degil. Haydi hayirlisi bakalim.

Sitelerde Paylaş
55 dakika önce, deadanddark yazdı:

Tamam ben yanlis anlamis, düsünmüs de olabilirim. Düzelt bari.

Minyatür olaninda elde edilen x ile ayni makinenin mega olanindan elde edecegimiz x arasinda ne fark var! 

Minik bir terazinin sagina 10kg koydun, diger tarafina 9,9 kg ve sag taraf yavas bir hizla asagi indi.

Simdi mega bir terazinin sagina 1000kg, soluna 990kg koydun. Ne oldu ayni sey olmadimi, ne kazandin? Iki durumda da deger x olmaz mi?

Ciddiyim, kafa bulma.

23 dakika önce, deadanddark yazdı:

Ben bunlari kesfe basliyorum. son iki yorumum  tam bir rezillikti. Bende yazdiklarimi okuyunca -ne demis olabilirim acaba- dedim.

Söylemek istedigim kisaca makinanin kendine hayri yok bana ne verecek olacakti. Belki bu son videolar düsüncemi degistirir cünkü yorumlardan biri bedava enerjinin birilerinin isine gelmedigiydi. Ufaktan killanmadim degil. Haydi hayirlisi bakalim.

Evet çok haklısın. Zaten mümkün değil fakat diyelim ki ben bu türden güç üreten bir makine geliştirdim diyelim. Aslına bakarsan kimseyi uykusundan uyandırıp bunun mümkün olduğunu göstermeye çabalamam. 20 - 30 MegaWatt lık Rüzgar Jeneratörleri yapar içlerine montajlar rüzgar jeneratörü olarak satışlara devam ederim. Zaten kimse 0,5 m/s rüzgarda bu 20 MegaWatt lık jeneratör nasıl dönebiliyor diye yanına oturup hesap yapmaz ve anlamaz. Bu da benim işime gelir. Rakiplerimle ciddi rekabet avantajı sağlar vs.

Zaten aksini kanıtlamaya çalışmak delilik olurdu. Örneğin radyan enerjiyle ilgili olanlar için de tam şarjla 5000 km gidebilmesini sağlayarak Tesla ile rekabete girerdim.

Zaten siz siz olun, kalem pille çalışan 495 kişilik yolcu uçağı yapın ama sakın ben devridaim makinesi yaptım demeyin. Aklınızı alırlar.

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, deadanddark said:

Sanılanın aksine, bedava enerji bir sürü insanın işine gelir. Bunun işine gelmeyeceği insan sayısı, işine gelen insan sayısının yanında esamesi okunmaz. 

Mesela, Almanların acayip işine gelir. Hele ki, Hitler zamanında, ki bu dalavereler hitlerden de eskidir zaten, bunu tutacak güç bile bulamazdınız ortalıkta. Naziler zamanında, Coler, Unruh gibi elemanlar çok kafa kırdılar bu konuda. Hatta, efektif olmasa da, uzaktan enerji iletimine dair, baya başarılı bir neticede almıştı Coler. 

Bu zımbırtılar, nerdeyse ortaçağdan beri bilinen teraneler. Tarih boyunca, güç odakları her zaman değişmiş, değişirken de her zaman lazım olan şeylerden biri, enerji olmuştur. Adamlar boşuna buhar makinesi falan icat etmediler zamanında. Ki, o zamanlar için, kömürle buhar işi, basbaya beleşe enerjinin ta kendisiydi.

İşin arkasındaki fizik (!?) falan basit zaten, dedik ya, ortaçağ kafası kafi. Ama salak japonlar, bu aletlerden yapmak yerine, kafaları da zaten gram çalışmıyor ya, nükleer santral yapıp, depreme yıktırıp başlarına dert alıyorlar. Tabi, nükleer santral lobisidir kesin bu makinelere karşı çıkan, di mi? Ama nasıl bir lobiyse, Toshiba nükleer santral yapacam derken battı gitti mesela. Dahası avrupa vaz geçti, avrupa vaz geçti, çark etti nükleerden. Ama avrupalı salakların kafası bunlar gib çalışmaz ya, tarih boyunca, motor, araba, buhar makinesi, şu bu ne aklına gelirse icat eden avrupalılar, atıksız, dehşet çevre dostu, harika, bedava bu makinelerin enerjisi varken, gidip ruslara bağımlı kalır, türklerin ağız kokusunu çeker, doğalgaz uğruna...

Tesla'da bir dangalaktı zaten, di mi? O da böyle bir makinenin olabilirliğini falan yazmış etmiş, ama bundan yapıp köşeyi dönmektense, olan enerjiyi aktaracam diye kafayı kırmıştı. 

Neyse... Bu salakların anlamadığı bir şey, bu makineleri yapmak için kafa kıran kaç neslin geçtiğidir. Ve bu makineler acayip faydalı olmuştur aslında. Evet, termodinamiğin meşhur kurallarının keşfi ve kabulünde bu makineler üzerinde yapılan çalışmalar baya faydalı olmuştur. Bu gerzeklerin pek bilmediği şey, birinin bir tarafından termodinamik uydurmadığı, bu gibi çalışmaların bizim termodinamiği keşfetmemizi sağladığıdır. Ve bu gerzeklerde, en fazla, gider, gider, en sonunda amerikayı yeniden keşfeder: Termodinamik... 

Ooooo... Petrol lobisi... Nükleer Lobisi... Doğalgaz Lobisi... Yaptıvmıyovlavvv di mi? Ama nedense, belki bin yıllık bu icatlar varken, Avrupa Birliği, soğuk füzyondan enerji üretmeyi bulmak için, 20 milyar dolar/euro harcıyor. Ne salak di mi bu avrupalılar, lan aha youtube'da bile deste deste kendi kendine enerji üreten makine varken, di mi ama ya?

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, anibal yazdı:

Tabi, nükleer santral lobisidir kesin bu makinelere karşı çıkan, di mi? Ama nasıl bir lobiyse, Toshiba nükleer santral yapacam derken battı gitti mesela.

Ben de öyle yaparım Megawatt larca radyan enerjiyi dünyanın manyetik alanından elde edecek bir sistem geliştirsem bunu dünyaya açıklamaz hemen nükleer santral işine girer bu radyan receiverın içine monte eder sonra bu salaklara nükleer yakıt satmaya devam ederdim. Nasıl olsa ticarette gerçek bir kazanç için böyle uranyum gibi emtialara ihtiyaç oluyor. Kapatalizmin bel kemiği olan bu emtialerı gereksiz kılan sistemlerin yapılabildiğini tüm insanlıktan gizlerdim. Hatta konuya öyle bir boyut katardım ki bu tarz emtiasız enerji iddiasında bulananları deli olarak fişlerlerdi.

Sitelerde Paylaş
9 minutes ago, John_Ahmet said:

Ben de öyle yaparım Megawatt larca radyan enerjiyi dünyanın manyetik alanından elde edecek bir sistem geliştirsem bunu dünyaya açıklamaz hemen nükleer santral işine girer bu radyan receiverın içine monte eder sonra bu salaklara nükleer yakıt satmaya devam ederdim. Nasıl olsa ticarette gerçek bir kazanç için böyle uranyum gibi emtialara ihtiyaç oluyor. Kapatalizmin bel kemiği olan bu emtialerı gereksiz kılan sistemlerin yapılabildiğini tüm insanlıktan gizlerdim. Hatta konuya öyle bir boyut katardım ki bu tarz emtiasız enerji iddiasında bulananları deli olarak fişlerlerdi.

Sen xtir et megavatları falan... Sen multi terawattlar yaparsın, enayi misin sen, megawatçıklarla uğraşacak?

Size deli denmiyor artık, deliliğin de bir şanı şöhreti var. Enayi enayi vaktinizi harcamaya devam edin siz bu salak işlerle...

Sitelerde Paylaş
33 dakika önce, anibal yazdı:

Sen xtir et megavatları falan... Sen multi terawattlar yaparsın, enayi misin sen, megawatçıklarla uğraşacak?

Size deli denmiyor artık, deliliğin de bir şanı şöhreti var. Enayi enayi vaktinizi harcamaya devam edin siz bu salak işlerle...

Sen olsan öyle yapardın demek ki, ben senin kadar enayi miyim? Günümüzde Megawatt seviyesinden fazla örneğin GigaWatt seviyesinde bile enerji santrali mi var? Daha çok enerji için daha çok santral kurmaları için teşvik eder zaten fazlasıyla olan rekabet avantajımı kullanırdım. Niye tera tera enerji satayım. Yine tüm santrrallerimin toplamı petawatt seviyelerine ulaşırdı. 

Evrenin ve dünyanın enerji yoğunluğu hakkında en ufak bilgisi olmayan üçüncü dünya ülkesindeki bir denyoya ne anlatılabilir ki? Ticaretin ana unsurunun kamusal için gerekli taleplerde daha fazlası için daha fazla emtia gereksinimi zaten herkes tarafından kabul görmüşken bu enayileri hiç uykusundan uyandırmazdım. 

Ne kadar ekmek o kadar köfte! Yanıyo bunlar! Yetişen alıyo yetişemeyenin kıçı donuyo ölüyo! Haydi kalmasın! :)

Yine nükleerden devam, kim anlayacak radyan enerji harvesting için çok küçük bir alan gerektiğini ve fake nükleer santralimi gerçeğinden kim ayırt edecek. Zaten uranyum başına elde ettiği enerji dünyanın en verimlisi, başka seçenekleri mi var? İşleri yok bir de Con Ahmetleri mi dinleyecekler?

Kapitalizmin cilvelerini paraya dönüştürmek sizin gibi enayiler varken ne kadar kolay farkında mısınız? Aklı olsa çok verimli alternatif enerji kayakları hakkında doyumsuz sohbetlere en aklı selim şekilde yaklaşır, pratiğini geliştirir, niş bir pazar bulur üretime katılırdı. Diplomalı köy cahili, ne bilsin?

Fakat birinin aklına bu gelse hemen @anibal ı ararlar telefonla bilgi verirlerdi. Bak bozma bizi sakın diyerek, çünkü kendisi bunu hemen fark eder halkını uyarırdı.

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, John_Ahmet said:

Sen olsan öyle yapardın demek ki, ben senin kadar enayi miyim? Günümüzde Megawatt seviyesinden fazla örneğin GigaWatt seviyesinde bile enerji santrali mi var? Daha çok enerji için daha çok santral kurmaları için teşvik eder zaten fazlasıyla olan rekabet avantajımı kullanırdım. Niye tera tera enerji satayım. Yine tüm santrrallerimin toplamı petawatt seviyelerine ulaşırdı. 

Evrenin ve dünyanın enerji yoğunluğu hakkında en ufak bilgisi olmayan üçüncü dünya ülkesindeki bir denyoya ne anlatılabilir ki? Ticaretin ana unsurunun kamusal için gerekli taleplerde daha fazlası için daha fazla emtia gereksinimi zaten herkes tarafından kabul görmüşken bu enayileri hiç uykusundan uyandırmazdım. 

Ne kadar ekmek o kadar köfte? Yanıyo bunlar! Yetişen alıyo yetişemeyenin kıçı donuyo ölüyo! Haydi kalmasın! :)

Yine nükleerden devam, kim anlayacak radyan enerji harvesting için çok küçük bir alan gerektiğini ve fake nükleer santralimi gerçeğinden kim ayırt edecek. Zaten uranyum başına elde ettiği enerji dünyanın en verimlisi, başka seçenekleri mi var? İşleri yok bir de Con Ahmetleri mi dinleyecekler?

Kapitalizmin cilvelerini paraya dönüştürmek sizin gibi enayiler varken ne kadar kolay farkında mısınız? Aklı olsa çok verimli alternatif enerji kayakları hakkında doyumsuz sohbetlere en aklı selim şekilde yaklaşır, pratiğini geliştirir, niş bir pazar bulur üretime katılırdı. Diplomalı köy cahili, ne bilsin?

Enayi işte, temelinde salaklık var...

Elin oğlu 6 GW santral yapmış, çeviriyor, bu enayi de buralarda sallanıyor. Git sende şöyle, emmeli gömmeli, pardon, dalmalı çıkmalı bir devridaim yap, parayı kap, şöööle temizinden 10 gw lık falan.. Ha, bak hazır tıklamışken, reply yazan yere, Gelgit'te 3750 MW enerji var bak, koş kap hemen, açmış kollarını seni bekliyor...

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, John_Ahmet yazdı:

Evet çok haklısın. Zaten mümkün değil fakat diyelim ki ben bu türden güç üreten bir makine geliştirdim diyelim. Aslına bakarsan kimseyi uykusundan uyandırıp bunun mümkün olduğunu göstermeye çabalamam. 20 - 30 MegaWatt lık Rüzgar Jeneratörleri yapar içlerine montajlar rüzgar jeneratörü olarak satışlara devam ederim. Zaten kimse 0,5 m/s rüzgarda bu 20 MegaWatt lık jeneratör nasıl dönebiliyor diye yanına oturup hesap yapmaz ve anlamaz. Bu da benim işime gelir. 

Simdi videoda üzerine agirliklar bagli olan ve kisa bir video olsada döndügü görülen mekanizmaya bir adet bisiklet dinamosu ilave edersem duracaktir. Sinek konsa duracakmis gibi zaten.

Bunun mega olanini yapsam ve bisiklet dinamosu eklesem belki calisacak ama mega olanina harcayacagim para belkide benim yari ömrümde harcayacagim elektik faturasina es deger olacak.

Mega düzenege bisiklet dinamosu yerine mega jenaratörü oturtsam yine etki ayni olacak. Elimize gecen x degeri degismeyecek ve düzenek duracak.

Üzerine sinek degil ,bu defa inek oturmus gibi olacak.

Nerede yaniliyorum acaba!!!

Son videolari izlemeye basliyorum birazdan. Bakayim gözümden kacani bulabilecek miyim.

Sitelerde Paylaş
13 saat önce, John_Ahmet yazdı:

Nereye dikkat çekmek istediğini anlamadım. O manken yolun karşındaki başka bir dükkana ait!

@deadanddark Asıl ben senin bir önceki yazımı anlayıp anlamadığını merak ediyorum. Lütfen bir önceki uzun yazımı okuyup bir kaç dakikalık videoları izledikten sonra ne düşündüğün konusundaki genel değerlendirmeyi alabilir miyim?

@haci sen de bir şeyler yazdın ve karşı görüşün cevaplarını aldıktan sonra sen ne yazabilirsin. Fakat önce mutlaka yazıyı anlayarak okuyun ve kısa videoları izleyin.

Eğer hala aynı görüşlerde diretiyorsanız anlamamışsınızdır.

Temeldeki gerçekler anlaşılmadığı için 20. yüzyıl bilimi, hayatımızı değiştirecek bir çok sistemin çalışmayacağına vurgu yapıp termodinamik yasalara dayandırıp hepsi için yapılacak bütün çalışmaları bilim dünyasından çıkarmayı başarmıştır. Pratikte bence bunun kimseye faydası dokunmaz. Ön yargılı olmadan özdevinim oluşturabilen sistemleri nasıl tasarlayabileceğimiz konusuna daha fazla bilimde yer ayrılmalıdır. Çünkü üzerine düştükçe pek çok faydalı sistem hazırlanabiliyor.

Sadece başarılı olan bu sistemleri henüz deneyimlemediniz.

Bu sebeple lütfen şu kanaldaki bütün videoları izleyip hangilerinin çalışabileceğine bir açıklama getirin. Bazıları çok saçma olsa da bazılarının patentleri olduğundan bahsediliyor ve ilk kimin bulduğu açıklanıyor. Lütfen bunları keşfe başlayın. Çünkü patentli olanların çoğu işe yarıyor.

Boşver başkalarının ne yaptığını.Onlar foruma üye değil.

Soru soramıyoruz onlara. :)

Mekanik hesaplardan hiç anlamıyorsun zaten.

Senin evinde kendi yaptığın çalışan bir modelin var mı?

Çalışan modelin yoksa boş yere tartışıyor olacağız.

Ne sana faydası var nede bana faydası var.

Ben sosyalistim böyle bir çalışan modelim olsa herkes ile paylaşırım.Linux gibi.

Patent filanda dinlemem. 

Patent kapitalizmin icat ettiği şey.Buluşu yapandan bile para alıyorlar. :)

Sitelerde Paylaş
19 saat önce, anibal yazdı:

Sanılanın aksine, bedava enerji bir sürü insanın işine gelir. Bunun işine gelmeyeceği insan sayısı, işine gelen insan sayısının yanında esamesi okunmaz. 

Zaten bu yüzden insanlar evlerinin catisina solar panel yerlestiriyor.

9 saat önce, mirasyedi yazdı:

Bende böyle bir calismasi olup olmadigini merak ediyorum.

Yoksa en azindan paylastigi videolardan birinde yer alan bu yapilmasi basit ve ucuzamal edilecek mekanizmayi kendisinin tecrübe etmesini isterim.

tarihinde deadanddark tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
10 saat önce, mirasyedi yazdı:

Boşver başkalarının ne yaptığını.Onlar foruma üye değil.

Soru soramıyoruz onlara. :)

Peki!

Mekanik hesaplardan hiç anlamıyorsun zaten.

Belki senin anladığından daha fazla anlıyorumdur. Nitekim daha önce Milkovic sarkaçlarının sürtünme ve enerji hesaplarını yaptım ama senden cevap alamadım. Konu kilitlendi.

Ne sana faydası var nede bana faydası var.

Ben sosyalistim böyle bir çalışan modelim olsa herkes ile paylaşırım.Linux gibi.

Patent filanda dinlemem. 

Patent kapitalizmin icat ettiği şey.Buluşu yapandan bile para alıyorlar. :)

Evet sıraya koyduğum ve yapmayı planladığım pek çok mekanik sistem var fakat ben şu an ısı ile ilgili olanları geliştiriyorum. Aliexpress ten pek çok elektronik ve metal sipariş ettim. Seebeck effect ya da termodinamic effect denilen bir konu var. İnternetten araştır.

https://en.wikipedia.org/wiki/Thermoelectric_effect

Ortamdaki sıcaklık değişimlerini elektrik enerjisine çeviriyorum.

Yakında size çok verimli bir sistemi açıklayacağım. Bunun için indüksiyon ısıtıcı satın aldım ve 30 W ile yaklaşık 250 ml suyu 10 dk da kaynatıyor. Buna karşın bu sıcaklık farkından su soğuyana (oda sıcaklığına gelene kadar) 30 dk boyunca ortalama 36W elde ediyorum. Sence bundan sonra ne yapmalıyım. Sen olsan ne yapardın? Bu peltirerlerden 4 adet kullanıyorum. Alüminyum bir kaptan iki adet var ve ikisinin arasına bu 4 adet peltieri yerleştirdim. Birinin içine sıcak su koyuyorum ve indüksiyon ısıtıcının bakır elektrodunu yerleştiriyorum. Diğer tarafa oda sıcaklığında su koyuyorum ve sıcak taraf hiç soğumuyor soğudukça ısıtıyorum termostat var. Soğuk ya da ılık taraf ise zamanla ısındığı için çok küçük drone motorları ile onları da pervane ile soğutuyorum.

Bitirdiğimde video olarak yayınlarım.

Anlamak için şu videoyu dikkatle izle! Birer bardak sıcak ve soğuk su kullanıyor.

Sitelerde Paylaş

Enayiliğe doymayacaksın di mi? Şimdi de peltierle mi kafayı yedin.

Senin videodaki gibi bir peltier, ki 40 x 40 görünüyor, bu halde ne güç üretir. Kaynar su 100 derece, oda 20 derece. Fark 80 derece. Bu halde de o peltier maksimum 1.5V 200mA gibi bir enerji üretirki, watt olarak 0.3W falan eder. 

Yani sen tipik bir enayi olarak gene atlamışsın beleşe enerji üretecem diye. Neyse, en azından biraz terakki var, artık o şapşal işi devridaim makinelerini aşmışsın gibi sanki. Ama enayilikten hiç mi hiç taviz vermeden devam ediyorsun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...