Jump to content

Sebepler ve kendi kendine olma batıldır

Recommended Posts

Bütün kainat potansiyel olarak atom tarlasından meydana geliyor. Burnum, kulağım bütün bedenim atom tarlasından oluşmuştur. Güneş galaksi ve gezegenlerde atom tarlasından oluşmuştur.

Atomlarda  ilim var mı ?

İrade var mı?

Kudret var mı ?

Cansız atomlar canlı bir varlığı oluşturabilir mi?

Ben tohumu toprağa ektiğimde toprak neyden oluşmuş atomlardan, tohumda atomlardan oluşmuş. Su atomlardan oluşmuş. Şimdi bakıyorum tohum yeryüzüne çıkıyor.

Bir fizik fabrikası var mı?

Bir kimya fabrikası var mı?

Bir biyoloji fabrikası var mı?

Renk Fabrikası var mı?

Koku fabrikası var mı?

YOK

Atomlar cansız,  ilimsiz, kudretsiz bana ağaç ve meyveyi verme potansiyeline sahip değil çünkü toprağın altında bir fizik, kimya, biyoloji fabrikası yok ama bakıyorsun bana elma çıkıyor

Elmaya bakıyorsun atomlardan oluşmuş kırmızı renkli alıyorum ısırıyorum ağzımda bir barkod varmış gibi bu elmadır ekşidir diyor. Ama dilimde potansiyel olarak atomlardan oluşuyor. Elmayı yiyorum elmayı yedikten sonra midem onu hemen sindiriyor.

1-Elmanın yeryüzüne çıkması için güneş lazım güneş toprağı tanımaz bilmez, tohumu tanımaz bilmez, atomlar birbirini tanımaz

2- Güneşin çekilmesi lazım ki bulutlar gelsin yağmur indirsin su olsun.  Su olmadan hayat meydana gelmiyor.

O halde öyle bir zat olması lazım ki

-Güneşi bilmek zorunda

-Yağmuru bilmek zorunda

- Geceyi-Gündüzü bilmek zorunda

-Elmayı bilmek zorunda

- İnsanı bilmek zorunda, insandaki mideyi bilmek zorunda, insandaki dili tat almayı bilmek zorunda

- Toprağı bilmek zorunda

- Tohumu bilmek zorunda

-Renkleri bilmek orunda

Yani kısaca bütün kainatı bilmek zorunda işte biz bu zata Allah diyoruz.

Sana 20.000 kelimelik bir lügat verilse ve bu lügata olmayan bir kelime eklenmen istense yeni kelimeyi eklemek için ilk önce ne yapmak lazım bütün lügatı ezberlemen lazım

Peki 20.000 değilde 50 milyarlık bir lügat verilse bu lügata 350.000 kelime eklenmen istense yapabilir misin?

Tabi ki hayır!

Aynen öyle

İnsan çeşidi de bir lügattir. Her bir insanı bir kelimeye benzettiğimizde bu lügatın 7 milyar kelimesi var. Bu lügatın bir kelimesi olan her bir insan birbirine hiç benziyor? Ve bu lügate her gün 350 bin insan ekleniyor ve her bir insan simasıyla kişiliğiyle vücuduyla ayrı geçmiştekilerle de ayrı şimdide ayrı bakıyorsun ki yeni doğacak olanlarda birbirinden simasıyla vücuduyla kişiliğiyle ayrı oluyor. Acaba bu lügatın tesadüfen olması ve bu lügata ayrı kelimelerin tesadüfen eklenmesi hem de tesadüfen eklenmesi mümkün müdür?

Bir ikiz gördüğümüzde şaşırıyoruz. Acaba 2 tane yüzü birbirine benzetmek mi zor yoksa yoksa milyarlarca yüzü birbirine benzetmemek mi?

Her mahluka farklı bir suret verilmesi ve her mahlukun kendi ferdine benzemesi ispat eder ki bir yaratıcı olmak zorunda işte biz bu yaratıcıya Allah diyoruz.

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, Kindi yazdı:

Bütün kainat potansiyel olarak atom tarlasından meydana geliyor. Burnum, kulağım bütün bedenim atom tarlasından oluşmuştur. Güneş galaksi ve gezegenlerde atom tarlasından oluşmuştur.

Atomlarda  ilim var mı ?

İrade var mı?

Kudret var mı ?

Ben tohumu toprağa ektiğimde toprak neyden oluşmuş atomlardan, tohumda atomlardan oluşmuş. Su atomlardan oluşmuş. Şimdi bakıyorum tohum yeryüzüne çıkıyor.

Renk Fabrikası var mı?

Koku fabrikası var mı?

YOK

Atomlar cansız,  ilimsiz, kudretsiz bana ağaç ve meyveyi verme potansiyeline sahip değil çünkü toprağın altında bir fizik, kimya, biyoloji fabrikası yok ama bakıyorsun bana elma çıkıyor

Elmaya bakıyorsun atomlardan oluşmuş kırmızı renkli alıyorum ısırıyorum ağzımda bir barkod varmış gibi bu elmadır ekşidir diyor. Ama dilimde potansiyel olarak atomlardan oluşuyor. Elmayı yiyorum elmayı yedikten sonra midem onu hemen sindiriyor.

1-Elmanın yeryüzüne çıkması için güneş lazım güneş toprağı tanımaz bilmez, tohumu tanımaz bilmez, atomlar birbirini tanımaz

2- Güneşin çekilmesi lazım ki bulutlar gelsin yağmur indirsin su olsun.  Su olmadan hayat meydana gelmiyor.

O halde öyle bir zat olması lazım ki

-Güneşi bilmek zorunda

-Yağmuru bilmek zorunda

- Geceyi-Gündüzü bilmek zorunda

-Elmayı bilmek zorunda

- İnsanı bilmek zorunda, insandaki mideyi bilmek zorunda, insandaki dili tat almayı bilmek zorunda

- Toprağı bilmek zorunda

- Tohumu bilmek zorunda

-Renkleri bilmek orunda

Yani kısaca bütün kainatı bilmek zorunda işte biz bu zata Allah diyoruz.

Sana 20.000 kelimelik bir lügat verilse ve bu lügata olmayan bir kelime eklenmen istense yeni kelimeyi eklemek için ilk önce ne yapmak lazım bütün lügatı ezberlemen lazım

Peki 20.000 değilde 50 milyarlık bir lügat verilse bu lügata 350.000 kelime eklenmen istense yapabilir misin?

Tabi ki hayır!

Aynen öyle

İnsan çeşidi de bir lügattir. Her bir insanı bir kelimeye benzettiğimizde bu lügatın 7 milyar kelimesi var. Bu lügatın bir kelimesi olan her bir insan birbirine hiç benziyor? Ve bu lügate her gün 350 bin insan ekleniyor ve her bir insan simasıyla kişiliğiyle vücuduyla ayrı geçmiştekilerle de ayrı şimdide ayrı bakıyorsun ki yeni doğacak olanlarda birbirinden simasıyla vücuduyla kişiliğiyle ayrı oluyor. Acaba bu lügatın tesadüfen olması ve bu lügata ayrı kelimelerin tesadüfen eklenmesi hem de tesadüfen eklenmesi mümkün müdür?

Bir ikiz gördüğümüzde şaşırıyoruz. Acaba 2 tane yüzü birbirine benzetmek mi zor yoksa yoksa milyarlarca yüzü birbirine benzetmemek mi?

Her mahluka farklı bir suret verilmesi ve her mahlukun kendi ferdine benzemesi ispat eder ki bir yaratıcı olmak zorunda işte biz bu yaratıcıya Allah diyoruz.

Sebepler batıl ise ve Allah herşeyin sebebi  ise  Allah batıldır.
Sende ona inandığın için batıl inanca sahip oluyorsun.

Alıntı

batıl
/–./

sıfat
  1. 1.
    doğru ve haklı olmayan, geçerliği bulunmayan, gerçeğe uymayan.

2. 2.
    temelsiz, çürük, boş.

1.  

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Kindi yazdı:

sebeplerin kendisi batıl değil 

kainatı sebeplerin yapması veya kendi kendisine olması batıldır

kelime oyunları ve demogojiyi bırak 

Kainatın kendi kendine  olması batıl ise müdahele eden sebep  nerede?

Allah'ın şu anda evrene müdahelesini görebiliyor musun? :)

Yoksa ressam gibi Allah'ın öldü mü?

Sitelerde Paylaş
Şimdi, mirasyedi yazdı:

Kainatın kendi kendine  olması batıl ise müdahele eden sebep  nerede?

Allah'ın şu anda evrene müdahelesini görebiliyor musun? :)

Yoksa ressam gibi Allah'ın öldü mü?

öldü vak vak amca 

Sitelerde Paylaş

Tohumu topraga her ektiginde filiz vermiyor.

Ilk denemelerimde bazi tohumlari,cekirdekleri ters ekmisim, öldüler.  Bazilari sürekli islak kalmali, bazilari direk günes görmemeli..

Durumuna uygun olmali.

Örnegin yap-boz resimlerde her parca uygun yere koyulmaliki resim tam olarak ortaya ciksin.

Atomlarda da böyle, belki bizim gibi ilimli degiller ama kudretliler, ögrenmisler hangi dogru delige gireceklerini.

Hesap makinesi sana istedigin sonucu veriyor, ilimli kudretli mi , belki simdi degil ama bir gün sana yumruk atmayi isteyecek bir tane hesap makinasi cikip gelir.

Sende ilk dogdugunda hesap makinesinden cokta farkli degildin.Hesap yapmiyordun ama agliyordun.

Keske hep öyle kalsaymissin. Din adami falansin sanirim.

Cünkü onlar sadece böyle üfler.

Sitelerde Paylaş
51 minutes ago, Kindi said:

Atomlarda  ilim var mı ?

İrade var mı?

Kudret var mı ?

Atomlarda hepsi var. Mesela, işte sen, cansız atomlardan oluşmuş canlı bir varlıksın.

Renk Fabrikası var mı?

Koku fabrikası var mı?

Aslında hepsi de var gene atomlarda. 

Renk fabrikası dediğin şey, atomun klasik özelliği zaten, hani foton diye bişey var ya, onu soğur, yok olmadı sal falan falan işte öyle. 

Koku dediğin şeyde atomların bizzat ta kendisi oluyor malum, istersen dene, klor atomlarının kokusunu, kaynağına kaç metreden alabilirsin, bir test et mesela?

YOK

Şu sorudkalarından senin cahil, atomun ne olduğunu bilemeye, kara cahilin teki olduğundan başka tek bir sonuç çıkıyor: aynı zamanda dangalağın, salağın teki olduğun.

Niye?

Hani pek sevdiğiniz bir laf vardır ya: "Amanda her halta tesadüf diyovlavvvv..." 

Acaba, her insanın yüzünün farklı olması, tesadüf nedeniyle olabilir mi? Bir düşün bakalım.

Neyse, bu mevzu seni aşar. Sana daha basit soralım. Bir insanın yüzünün nasıl olacağını neler belirler? Bize göster de ki, amanda şunlar şunlar belirliyorken, ahanda böyle böyle olması gerekiyorken, şöyle oluyor,, bunun sebebi allahtır, zeustur, herneyse artık.

Buyur, bekliyoruz. İnsanın yüzünün vs. nasıl olacağını neler belirler, hadi görelim bakalım.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...