Jump to content

Kendi özdevinim tasarımım!

Recommended Posts

23 saat önce, deadanddark yazdı:

Tesekkürler.

mekanik dalganin hizini hesaplaycagiz önce demekki,

Buradan celigin elastiklik katsayisi https://tr.wikipedia.org/wiki/Young_katsayısı

Buradan yogunlugu http://www.imo.org.tr/resimler/dosya_ekler/e1e403ff67f488d_ek.pdf

alarak hizi hesaplayacagiz. Sonrada zaman=yol/hiz

Merak ettigim bu dalganin Aya kadar ulasip ulasamayacagi. Ne gibi etkiler onu zayiflatabilir?

Ay'a kadar ulaşmayacağına eminim.

Ama salınım büyüklüğnün alınan yol ile nasıl değişeceğini bilmiyorum. Biraz önce internette de biraz araştırdım, bulamadım.

Sevgiler

Sitelerde Paylaş
  • İleti 166
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

9 dakika önce, DreiMalAli yazdı:

Ay'a kadar ulaşmayacağına eminim.

Ama salınım büyüklüğnün alınan yol ile nasıl değişeceğini bilmiyorum. Biraz önce internette de biraz araştırdım, bulamadım.

Sevgiler

S.ktirtmeyin ayınıza sokayım olmadık saçmalıklarla ilgili konuşmayı pek seviyorsunuz ama o güdük beyniniz hala radyan enerjiyi bile algılayamıyor, bu konuda yapılan sistemleri fake sanıyorsunuz. Geri zekalılar. Enerji almadan çalışan sistem mi olur fakat iddia edilenler sizin ya enerji olduğundan haberiniz olmayan bazı fenomenleri kullanıyor ya da kullanılabilir olduğundan emin olmadığını düşündüğünüz enerjileri kullanıyorlar. Radyan enerji, mıknatıslar, kütleçekimi gibi.. Siz bunları anlayana dek mücadelem sürecek...

tarihinde John_Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 saat önce, John_Ahmet yazdı:

Yakıt deposu mu var? Düzeneğe bir yerinden kabloyla elektrik mi iletiliyor? Ya da bir çeşit ısı transferi mi yapılıyor?Kısaca azalan bir güç kayağı var da oradan nakil mi yapılıyor? Hayır değil mi? İşte tanımda bu kastediliyor. Bu güneş hücreleri siyah olmak zorunda da değildi. Çok daha farklı bir yapıda hazırlansaydı bu defa gizli bir yerinde pil var derdin.

Güneş piline herhangi bir ışık kaynağı tutarsan enerji aktarmış olursun.
Videoda güneş pilinden yansıyor zaten ışık kaynağı. :)

Kabloyla elektrik iletme şart değil.Kablosuz bir sürü enerji aktarma yöntemi var.

Gizli düzenekler dediğim şeyler içine bu enerji aktarıcılarıda dahil.

Depolanmış enerji i kullananlarda içinde pil şart değil.Kondansatör,kurulu yay,kaldırılmış ağırlık,volan vb .

tarihinde mirasyedi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 saat önce, John_Ahmet yazdı:

S.ktirtmeyin ayınıza sokayım olmadık saçmalıklarla ilgili konuşmayı pek seviyorsunuz ama o güdük beyniniz hala radyan enerjiyi bile algılayamıyor, bu konuda yapılan sistemleri fake sanıyorsunuz. Geri zekalılar. Enerji almadan çalışan sistem mi olur fakat iddia edilenler sizin ya enerji olduğundan haberiniz olmayan bazı fenomenleri kullanıyor ya da kullanılabilir olduğundan emin olmadığını düşündüğünüz enerjileri kullanıyorlar. Radyan enerji, mıknatıslar, kütleçekimi gibi.. Siz bunları anlayana dek mücadelem sürecek...

birinci videoda verdiğin devrede radyan enerjiyi  alacak sensör yok.

sadece depolanmış enerjiyi kullanıyor.ledlerin gücü düşük.

Diğer voltaj regulatörlerinden farklı yanı düşük voltajı yüsek voltaja çevirip sistemi beslemeye devam etmesi.

Diğer voltaj regulatörlerinde transistorlar ayarlı direnç gibi kullanılıyor.

Bunda ise voltaj düştükçe palsler ile trafoyu  besliyor.

İkinci videoda gizli düzenek yok ise asla sürekli  çalışmaz.

Sitelerde Paylaş
25 dakika önce, mirasyedi yazdı:

Güneş piline herhangi bir ışık kaynağı tutarsan enerji aktarmış olursun.
Videoda güneş pilinden yansıyor zaten ışık kaynağı. :)

Kabloyla elektrik iletme şart değil.Kablosuz bir sürü enerji aktarma yöntemi var.

Gizli düzenekler dediğim şeyler içine bu enerji aktarıcılarıda dahil.

Depolanmış enerji i kullananlarda içinde pil şart değil.Kondansatör,kurulu yay,kaldırılmış ağırlık,volan vb .

Merak etme bu hilelerin hepsini biliyorum. İzlediğim videolarda bu hileler yok fakat bunların yapılmadığına kanıt oluşması için çeşitli taleplerde bulunuyoruz. Örneğin tesla bobini ile de enerji aktarılabiliyor ve bu sebeple yapılan çalışmayı faraday kafesinde de çalışmasını görmek istediğimiz için kapalı bir mikro dalga fırının içerisindeki çalışmasını gözlemliyoruz vs.

Şimdi bana söyler misin? 7/24 elektrik üretebilen full specktrum cell ile yapılmış yukarıdaki paylaştığım videodaki gibi bir homopolar motorun senin nakledeceğin hiç bir enerjiye ihtiyaç duymadan zaten gerekli enerjiye doğrudan erişiminin olduğunu ve bunun net olarak özdevinim olarak niteleneceğini göz ardı etmiyorsun değil mi?

Zira aynı yöntem panel kullanılmadan iki sargılı bir trafonun sekonderinde rezonans oluşturularak da radyan enerji hasatı sağlanabiliyor. Böyle bir sistemi gördüğünde neden aklına radyan enerji değil de "Gizli pil var" demek geliyor. Çünkü bilmiyorsunuz ve bu Tesla prensibinden haberiniz yok!

Yine nakledilmeye gerek olmayan hemen her sistemin erişiminin olabileceği her türlü enerji kaynağından beslenen bütün sistemler özdevinimdir. İşte özdevinim budur daha fazlası değil.

Radyan enerji, karanlık enerji, manyetizma (mıknatıslar), kütleçekimi, ısıl değişimler vb.

Manyetik çekim ile kütleçekimi arasındaki benzerlik dikkatini çekti mi?

• Mıknatısların bir birine uyguladıkları itme ve ya çekme kuvveti, mıknatısın kutup şiddetlerinin (m) çarpımı ile doğru, mıknatıslar arasındaki uzaklığın karesiyle ters orantılıdır. "K" manyetik alan sabitini ifade eder.

manyetik kuvvet

Dolayısıyla mıknatıslar ile özdevinim oluştulabiliniyorsa kütleçekimi ile de oluşturulabilinmelidir öyle değil mi? (Özellikle kütle çekimine zıt olabilen suyun kaldırma kuvveti ve istenilen doğrultularda oluşturulabilinen merkezkaç kuvvetleri gibi zıt kuvvetler ile)

Milkovic sarkacının tüm matematiğinin içine dalarak sana bunu kısa sürede kanıtlayabilirim.

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, John_Ahmet yazdı:

Merak etme bu hilelerin hepsini biliyorum. İzlediğim videolarda bu hileler yok fakat bunların yapılmadığına kanıt oluşması için çeşitli taleplerde bulunuyoruz. Örneğin tesla bobini ile de enerji aktarılabiliyor ve bu sebeple yapılan çalışmayı faraday kafesinde de çalışmasını görmek istediğimiz için kapalı bir mikro dalga fırının içerisindeki çalışmasını gözlemliyoruz vs.

Şimdi bana söyler misin? 7/24 elektrik üretebilen full specktrum cell ile yapılmış yukarıdaki paylaştığım videodaki gibi bir homopolar motorun senin nakledeceğin hiç bir enerjiye ihtiyaç duymadan zaten gerekli enerjiye doğrudan erişiminin olduğunu ve bunun net olarak özdevinim olarak niteleneceğini göz ardı etmiyorsun değil mi?

Zira aynı yöntem panel kullanılmadan iki sargılı bir trafonun sekonderinde rezonans oluşturularak da radyan enerji hasatı sağlanabiliyor. Böyle bir sistemi gördüğünde neden aklına radyan enerji değil de "Gizli pil var" demek geliyor. Çünkü bilmiyorsunuz ve bu Tesla prensibinden haberiniz yok!

Yine nakledilmeye gerek olmayan hemen her sistemin erişiminin olabileceği her türlü enerji kaynağından beslenen bütün sistemler özdevinimdir. İşte özdevinim budur daha fazlası değil.

Radyan enerji, karanlık enerji, manyetizma (mıknatıslar), kütleçekimi

Manyetik çekim ile kütleçekimi arasındaki benzerlik dikkatini çekti mi?

• Mıknatısların bir birine uyguladıkları itme ve ya çekme kuvveti, mıknatısın kutup şiddetlerinin (m) çarpımı ile doğru, mıknatıslar arasındaki uzaklığın karesiyle ters orantılıdır. "K" manyetik alan sabitini ifade eder.

manyetik kuvvet

Dolayısıyla mıknatıslar ile özdevinim oluştulabiliniyorsa kütleçekimi ile de oluşturulabilinmelidir öyle değil mi? (Özellikle kütle çekimine zıt olabilen suyun kaldırma kuvveti ve istenilen doğrultularda oluşturulabilinen merkezkaç kuvvetleri gibi zıt kuvvetler ile)

Milkovic sarkacının tüm matematiğinin içine dalarak sana bunu kısa sürede kanıtlayabilirim.

Radyan enderji deyince dışardan gelen enerjiyi kastediyorum.

Kendi içinde ürettiği radyan enerji kondasatör  boşalana kadar olacak. :)

Mıknatıslar veya karşısındaki bobinler hareket ettiği sürece enerji üretir.etmezlerse enerji üretmezler.

İki mıknatıs yapışana kadar enerji üretir.yapıştıktan sonra enerji üretemezler.onları yeniden ayırrmak için dışardan enerji vermen gerekiyor.

Kütleçikimide aynı   iki cisim birbirlerine çarpana kadar enerji üretirler.çarpınca dengeye gelir artık enerji üretmezler.Dışardan enerji vermeden ayıramazsın onları. :)

İlk önce konu başlığındaki sistemi yapıp çalıştır.Çok daldan dala atlıyorsun.

Genede Milkoviç sarkacınıda anlat.  :) 

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, mirasyedi yazdı:

Radyan enderji deyince dışardan gelen enerjiyi kastediyorum.

Elbette ben de bunu kastediyorum fakat burada rezonans durumunda etraftaki serbest haldeki radyan enerji değil de belki karanlık enerjiden ya da vakum enerjisinden emiliyordur, kesin olarak bilmiyoruz. Böyle bir sistem hazırlayıp daha detaylı deney yapmak gerekir.

4 dakika önce, mirasyedi yazdı:

Kendi içinde ürettiği radyan enerji kondasatör  boşalana kadar olacak. :)

Ben devreyi biliyorum o lamba yanarken capasitörler mili saniyeler içerisinde deşarj olmalıydı. Hatta trafonunda kapasitansı da yüksektir fakat o pilden çektiği akım çok düşük bunların daha ayrıntı içeren giriş voltajı ve akımının ölçüldüğü nihayetinde depolanan hiç bir enerjinin olmadığının gösterildiği hatta nasıl yapıldığının ayrıntılı olarak paylaşıldığı videolar da mevcut.

Pek çok isimleri var. Kapagen jeneratörü, AKULA0083, Eternal latern vs.

Radyan inputlu Tesla AC motoru araştıran için en çok bilinenidir.

31 dakika önce, mirasyedi yazdı:

birinci videoda verdiğin devrede radyan enerjiyi  alacak sensör yok.

Sensör olması gerekmiyor. Hedeflenen radyan enerjinin dalga boyuna göre uygun frekansta rezonans uygulandığında o frekanstaki belirli bir alan içerisindeki radyan enerji elde ediliyor. Özellikle dünyanın etrafının enerji yoğunluğu konusunda bilgin yoksa bu konuda çok atıp tutma! Zaten belirli bir alandan radyan enerji hasat edilince o bölgedeki radyan enerjinin tükenmesi söz konusu bile değil bu enerji homojen olmasa bile sürekli yenileniyor. Ayrıca zaten atmosfer kinetik elektromanyetik radyasyon dışında bir de tıpkı kapasitör gibi havada depolanmış statik elektriğe (athmospheric electric) sahiptir. Bu ikisini bir birine karıştırmayın. Örneğin Corona motor bu enerjiyle çalışır.

36 dakika önce, mirasyedi yazdı:

İkinci videoda gizli düzenek yok ise asla sürekli  çalışmaz.

Yanılıyorsun! Mıknatıslar kullanarak hazırlanmış pek çok başarılı sistem var. Muammer Yıldız isimli asker emeklisi (binbaşı) olan bu mucit patent alabilmiş ve anlaştığı firmalarla seri üretime geçmiştir. Tasarımı pek çok üniversiteden onay da aldı.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, John_Ahmet yazdı:

Elbette ben de bunu kastediyorum fakat burada rezonans durumunda etraftaki serbest haldeki radyan enerji değil de belki karanlık enerjiden ya da vakum enerjisinden emiliyordur, kesin olarak bilmiyoruz. Böyle bir sistem hazırlayıp daha detaylı deney yapmak gerekir.

Ben devreyi biliyorum o lamba yanarken capasitörler mili saniyeler içerisinde deşarj olmalıydı. Hatta trafonunda kapasitansı da yüksektir fakat o pilden çektiği akım çok düşük bunların daha ayrıntı içeren giriş voltajı ve akımının ölçüldüğü nihayetinde depolanan hiç bir enerjinin olmadığının gösterildiği hatta nasıl yapıldığının ayrıntılı olarak paylaşıldığı videolar da mevcut.

Pek çok isimleri var. Kapagen jeneratörü, AKULA0083, Eternal latern vs.

Radyan inputlu Tesla AC motoru araştıran için en çok bilinenidir.

Sensör olması gerekmiyor. Hedeflenen radyan enerjinin dalga boyuna göre uygun frekansta rezonans uygulandığında o frekanstaki belirli bir alan içerisindeki radyan enerji elde ediliyor. Özellikle dünyanın etrafının enerji yoğunluğu konusunda bilgin yoksa bu konuda çok atıp tutma! Zaten belirli bir alandan radyan enerji hasat edilince o bölgedeki radyan enerjinin tükenmesi söz konusu bile değil bu enerji homojen olmasa bile sürekli yenileniyor. Ayrıca zaten atmosfer kinetik elektromanyetik radyasyon dışında bir de tıpkı kapasitör gibi havada depolanmış statik elektriğe (athmospheric electric) sahiptir. Bu ikisini bir birine karıştırmayın. Örneğin Corona motor bu enerjiyle çalışır.

Yanılıyorsun! Mıknatıslar kullanarak hazırlanmış pek çok başarılı sistem var. Muammer Yıldız isimli asker emeklisi (binbaşı) olan bu mucit patent alabilmiş ve anlaştığı firmalarla seri üretime geçmiştir. Tasarımı pek çok üniversiteden onay da aldı.

muammer yıldızın jenerator şemasını görmeden birşey diyemem.çünkü patent alırken başka şey için alınıyor halka yayarken başka türlü söyleniyor.

Dünya çevresinde güneş dışında güçlü radyan enerji kaynağı yok.uzak yıldızlardaki enerji ile havanı alırsın.

Teslanın  patentini atmıştın.O dünyanın enerjisini değil tesla bobininden aldığı enerjiyi kullanıyordu. 

senin gibiler patenetin yarısını alıyor dünya çevresinde böyle bir enerji varmış gibi aktarıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, mirasyedi yazdı:

Teslanın  patentini atmıştın.O dünyanın enerjisini değil tesla bobininden aldığı enerjiyi kullanıyordu. 

senin gibiler patenetin yarısını alıyor dünya çevresinde böyle bir enerji varmış gibi aktarıyorsunuz.

Hayır bebeğim bu konu çok net şekilde dile getiriliyor. Bak bu videodaki adamlar "hehe gizli pil vardı kimse görmedi" türünden denyolar değil ikisini de lütfen çok dikkatle izle!

İlkinde 1w hasat yapılıyor bunu bir amatör kendi bulmuş ve bunu tekrarlayan ve başarıyla uygulamış yüzlerce takipçisi var.

İkincisi ise direk Tesla patentinden yola çıkılarak uygulanmış bir prototip ve 60w hasat yapıyor. İki tesla bobini kullanılıyor. İlkine (alüminyum folyo bulunan) rezonans frekansı uygulanıyor ve ikincisi birincinin ürettiğini toplayıp üzerindeki ikincil sargılardan tekrar ilk bobini besleyecek şekilde geri besleme devresi kuruluyor. İşte birinciden ikinciye radyan enerji havadan aktarılırken rezonans halinde olduğu için etraftaki bu frekanstaki radyan enerji ikincil bobine intikal ediyor ve görüldüğü üzere 30W'lık iki ampülü sürekli yakabiliyor. Tesla'yı ve patentlerini dikkatle incelersen onun elde ettiği elektriğin Niagara şelalerine kurduğu jeneratörler ile sağladığı sanılıyor fakat bu doğru olsa bile onun sonraki  tasarımları çok daha farklı ve bir ara radyan enerji inputlu bir AC motor üretip bunu arabaya monte ettiğini belgesellerinde bile görebilirsin. Zaten bu patentleri de elden ele dolaştığı için pek çok tipolojik benzeri zaten üretimde ve satılıyor.

Lütfen iki videoyu da sonuna kadar izle!

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, John_Ahmet yazdı:

Hayır bebeğim bu konu çok net şekilde dile getiriliyor. Bak bu videodaki adamlar "hehe gizli pil vardı kimse görmedi" türünden denyolar değil ikisini de lütfen çok dikkatle izle!

İlkinde 1w hasat yapılıyor bunu bir amatör kendi bulmuş ve bunu tekrarlayan ve başarıyla uygulamış yüzlerce takipçisi var.

İkincisi ise direk Tesla patentinden yola çıkılarak uygulanmış bir prototip ve 60w hasat yapıyor. İki tesla bobini kullanılıyor. İlkine (alüminyum folyo bulunan) rezonans frekansı uygulanıyor ve ikincisi birincinin ürettiğini toplayıp üzerindeki ikincil sargılardan tekrar ilk bobini besleyecek şekilde geri besleme devresi kuruluyor. İşte birinciden ikinciye radyan enerji havadan aktarılırken rezonans halinde olduğu için etraftaki bu frekanstaki radyan enerji ikincil bobine intikal ediyor ve görüldüğü üzere 30W'lık iki ampülü sürekli yakabiliyor. Tesla'yı ve patentlerini dikkatle incelersen onun elde ettiği elektriğin Niagara şelalerine kurduğu jeneratörler ile sağladığı sanılıyor fakat bu doğru olsa bile onun sonraki  tasarımları çok daha farklı ve bir ara radyan enerji inputlu bir AC motor üretip bunu arabaya monte ettiğini belgesellerinde bile görebilirsin. Zaten bu patentleri de elden ele dolaştığı için pek çok tipolojik benzeri zaten üretimde ve satılıyor.

Lütfen iki videoyu da sonuna kadar izle!

bunların hepsi uzaktan enerji aktarımı devreleri. :)

verici  kısmı gizlenmiş.

ikinci videoda verici var ama besleme kaynağını  göremedim.Devre kutuları içine batarya gizlenebilir.

İçini göremiyoruz.

alt  tabla altınada  ne olduğuda belli değil.

askerde telsizin çalışıp çalışmadığını floresan  lamba ile ölçüyorduk.10 wattlık olduğu halde floresans lambayı hiçbir devre kullanmadan 1 metreden yakıyordu. :)

Sitelerde Paylaş
20 dakika önce, mirasyedi yazdı:

muammer yıldız başvurmuş ama araştırma raporu yok.inceleme raporu yok. :)

Türk üniversiteler inceleme raporu oluşturmakla ilgilenmeyince Alman üniversitelerine başvurup Alman patenti alıp sonra bir çok firma ile üretim anlaşması yapmıştır. Hali hazırda sistemleri satılıyor fakat bir taraftan da tırsıyorlar çünkü bazı enerji kartelleri sahte müşterileri kendi adına çalıştırıp sonra bu sistemleri satın almaları için onlara finans sağlıyorlar ve alışveriş sonrası üretici firmaya dava açmaları için telkin ediyorlar. Bu sahte müşteriler de enerji kartellerinden alacakları rüşvetten dolayı gerçekten dava açıyorlar ve zaten yüksek ihtimalle bu tip sistem üretenlerin aleyhine sonuçlanıyor. Çünkü mahkemeler hiç inceleme yapmadan termodinamik fetva veren bilir kişi raporlarıyla hareket ediyor ve muhtemelen bu kişileri enerji kartellerinin yönlendirdiklerini iddia etmeye gerek yok çünkü zaten hepsi çok bilmiş olup sistemi incelemeden rapor hazırlıyorlar. 

Sana John Bedini'nin yaşadıklarını sonra Steorn Orbo projesini anlatsam kafayı yersin.

Adeta bu kişileri ve kurumların yetkililerini termodinamik yasalara karşı geldikleri için hapse atmışlar. :)

Şaka bir yana bu steorn orbo projesini bu şekilde elemeselerdi şimdi bu yöntemleri kullanan pek çok telefon şarjı cihazı ve pek çok güç kaynağı bu büyük üretici tarafından satışta olacaktı. Zaten az sayıda da olsa satışı yapıldı. İnternetten araştırabilirsin.

keywords: steorn orbo

Sitelerde Paylaş
42 dakika önce, mirasyedi yazdı:

bunların hepsi uzaktan enerji aktarımı devreleri. :)

verici  kısmı gizlenmiş.

ikinci videoda verici var ama besleme kaynağını  göremedim.Devre kutuları içine batarya gizlenebilir.

İçini göremiyoruz.

alt  tabla altınada  ne olduğuda belli değil.

askerde telsizin çalışıp çalışmadığını floresan  lamba ile ölçüyorduk.10 wattlık olduğu halde floresans lambayı hiçbir devre kullanmadan 1 metreden yakıyordu. :)

Bu sistemleri paylaşılan tasarım yöntemleri ile hazırlayıp kendin test etmeden bilemezsin. Zaten yapmaya da götün yok o halde boş ver. 

Sitelerde Paylaş
13 saat önce, John_Ahmet yazdı:

.....

Çürük malını satmak için yalanı, sahtekarlığı ve şarlatanlığı meslek edinmiş bir şark kurnazından günün önemini ve yorumunu dinlediniz.

Sevgiler

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, John_Ahmet yazdı:

Bu sistemleri paylaşılan tasarım yöntemleri ile hazırlayıp kendin test etmeden bilemezsin. Zaten yapmaya da götün yok o halde boş ver. 

Çalışmayacağını biliyorum ki yapmıyorum.

Göt olmayan biri ve aynı zamanda Özdevinim sistemleri ordinaryus profesörü olarak attığın sistemlerden hangisini yapabildin?

Bu konu başlığındaki sistemi çalıştır  forumdaki nickimi imzamı göt olarak değiştireceğim.  :)

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, mirasyedi yazdı:

Çalışmayacağını biliyorum ki yapmıyorum.

Göt olmayan biri ve aynı zamanda Özdevinim sistemleri ordinaryus profesörü olarak attığın sistemlerden hangisini yapabildin?

Bu konu başlığındaki sistemi çalıştır  forumdaki nickimi imzamı göt olarak değiştireceğim.  :)

:0_80cbc_37a71a73_L:

Pazar pazar heeç gülesim yoktu.

Bence çook beklersin!:D

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, mirasyedi yazdı:

2 saat önce, kavak yazdı:

:0_80cbc_37a71a73_L:

Pazar pazar heeç gülesim yoktu.

Bence çook beklersin!:D

Bence gerek yok, böyle de anlaşılıyor, öyle değil mi? 0_80cbc_37a71a73_L.gif

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...