Jump to content

Kendi özdevinim tasarımım!

Recommended Posts

17 dakika önce, Smile Buddha yazdı:

radyan enerjiyi kullanan sistemler devri daim makinesi değidlir.eğer ona devri daim makinesi dersen 

bu attığın resimdeki nasıl bir makine? :)

bu resimdeki sistem neden çalışmıyor?

güneş panelleri devri daim makinesi diyen gördün mü?

Keşke benim sahip olduğum bu bakışı anlamak açısında uzun uzun yazdığım yukarıdaki yazımı okusaydın anlayacaktın. Bu yalnızca bakış açısı farkı ve sen tanımda devridaim makineleri enerji almadan çalışan makinelerdir diyorsun ve kütleçekimi ile çalışanları kendi tanımına uygun olduğunu söyleyip çalışmadıklarını söylüyorsun. Bu bakışla bunlarda kütleçekimi enerjisi ile çalışıyorlar. Çalışan bir numuneye ikna olduktan sonra sen de böyle düşünmeyecek misin? Senin tanımında çalışabilen devridaim makinesi zaten yok fakat çalıştığı öne sürülen bu makinelerin devridaim başlığında incelenmesi sizin cahilliğinizden kaynaklanıyor.

Yukarıdaki sistem de çizimi kötü olsa dahi kapiler sıvı yükseltecini temel alıyor.

Böyle bir kapiler sıvı yükselteci yapıp çalıştıramasanız da ince borudaki su yüksekliğinin huni içerisindekinden yüksek olduğunu fark edip sıvı içerisindeki bu yükselti farkından faydalanarak çok büyük ölçekte tıpkı bu abartılı şekildeki açıklanan şekilde enerji hasadı yapabileceğiniz anlamına geliyor.

220px-Boyle'sSelfFlowingFlask.png

Zaten şu vikipedia makalesini okursan bunun günümüzde başarıldığını ve geçmişte neden başarısız olunduğunu okuyabilirsin.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Devridaim_makinesi

tarihinde John.Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 166
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

2 dakika önce, John.Ahmet yazdı:

Keşke benim sahip olduğum bu bakışı anlamak açısında uzun uzun yazdığım yukarıdaki yazımı okusaydın anlayacaktın. Bu yalnızca bakış açısı farkı ve sen tanımı devridaim makineleri enerji almadan çalışan makinelerdir diyorsun ve kütleçekimi ile çalışanları kendi tanımına uygun olduğunu söyleyip çalışmadıklarını söylüyorsun. Bu bakışla bunlarda kütleçekimi enerjisi ile çalışıyorlar. Çalışan bir numuneye ikna olduktan sonra sen de böyle düşünmeyecek misin? Senin tanımıda devridaim makinesi zaten yok fakat çalıştığı öne sürülen bu makinelerin devridaim tpiği başlında incelenmesi sizin cahilliğinizden kaynaklanıyor. Çünkü aslen yukarıdaki sistem de çizimi kötü olsa dahi kapiler sıvı yükseltecini temel alıyor.

Böyle bir kapiler sıvı yükselteci yapıp çalıştıramasanız da ince borudaki su yüksekliğinin huni içerisindekinden yüksek olduğunu fark edip sıvı içerisindeki bu yükselti farkından faydalanarak çok büyük ölçekte tıpkı bu abartılı şekildeki açıklanan şekilde enerji hasadı yapabileceğiniz anlamına geliyor.

Zaten şu vikipedia makalesini okursan bunun günümüzde başarıldığını ve geçmişte neden başarısız olunduğunu okuyabilirsin.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Devridaim_makinesi

• Alıntı

A capillary action-based water pump functions using small ambient temperature gradients and vapour pressure differences. With the "Capillary Bowl", it was thought that the capillary action would keep the water flowing in the tube, but since the cohesion force that draws the liquid up the tube in the first place holds the droplet from releasing into the bowl, the flow is not perpetual.

Kılcal aksiyon tabanlı bir su pompası, küçük ortam sıcaklığı gradyanları ve buhar basıncı farkları kullanarak çalışır. "Kılcal Çanak" ile kılcal hareketin suyun borunun içinde akmasını sağlayacağı düşünülüyordu, ancak sıvıyı ilk etapta borudan yukarı çeken kohezyon kuvveti damlacığın çanağa salınmasını engellediğinden akış kalıcı değildir.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Perpetual_motion

Bizim türkçe vikipediyle biri oynamış. :)
  •  

Sitelerde Paylaş
27 dakika önce, Smile Buddha yazdı:

Kılcal aksiyon tabanlı bir su pompası, küçük ortam sıcaklığı gradyanları ve buhar basıncı farkları kullanarak çalışır. "Kılcal Çanak" ile kılcal hareketin suyun borunun içinde akmasını sağlayacağı düşünülüyordu, ancak sıvıyı ilk etapta borudan yukarı çeken kohezyon kuvveti damlacığın çanağa salınmasını engellediğinden akış kalıcı değildir.

Burada yazılan problemler aşıldı ve bunu çalıştırdılar. Sıvının yükselmesi kılcallığa bağlanıyordu ama bu doğru değil ve 10 metre çapında boru da kullansanız çalıştırabilirsiniz.

Neyse konu dallanıyor da dallanıyor...

Şu 3mg konusuna da gelmek istiyorum. Cismin ağırlığı hariç en aşağı noktada 3mg olan bu merkezcil kuvveti sarkacın asılı olduğu noktadaki çiviye uyguladığı kuvveti bulmak için yeniden mg ile topladığımızda çiviye uygulanan kuvveti 4mg olarak buluruz öyle değil mi?

İşte sana kütleçekiminin oluşturduğu merkezcil kuvvetler kütleçekiminden büyük olabiliyor ve kütleçekimi kaynaklı özdevinimlerin önemli bir kısmı bu prensibi kullanıyor demiştim. Sana bu tipolojide bir özdevinim gösteriliyorsa ve çalıştığından eminsek böyle sarkaç gibi dengesiz ağırlılara sahip olmalıdır. Pek çok örneğini birlikte inceledik ve siz bu sistemlerde yalnızca ağırlık merkezi değişimini incelediniz fakat bunun yeterli olmadığını artık anlamış olman gerekir. İşte zaten uzmanlar multi stage sarkaçların verilen ilk potansiyelden daha fazlasını elde edebildiğini pek çok yerde itiraf etmişlerdir. Devamında bu konuyu inceleyip odaklanırsan karşına da Orffyreus'un tekerleği gibi bir sistemin eksik anlatılan tüm noktalarını da gözeterek nasıl çalışabileceğini değerlendirebilir ya da örneğin two stage pendulums ile bunun fiziksel incelemesini yapıp zorda olsa buradaki fazla enerjiye ikna olup nihayetinde böyle bir enerjinin 3 metre yüksekliğinde bir sistem için dahi ancak 40W civarında olduğunu anlayıp yine hayal kırıklığına uğrayabilirsin. Fakat bu önemli değil bu iddiaya öyle tepeden inme ezber aklınla yaklaşıp bunu anlayabileceğini düşünmüyorsun değil mi? 

Neden böyle bir sistemi birlikte analiz edip senin fazla enerjiyi itiraf edebileceğin bir noktaya kadar detaylandırıp anlamıyoruz? Örneğin daha önce bir sistem anlatmıştım. Çarkın en üst kısmında ağırlıklara takla attırılıyordu böyle bir sistem de olur kolayca anlaman açısından. Bu defa merkezcil kuvvetleri dahil ederek anlamaya başlayabilirsin.

Ya da basit bir Milkovic sarkacının dinamiğine bakalım ve merkezcil kuvvetlere sarkacın salınımına engel olmadan nasıl iş yaptırılabiliyor benim iddialarım doğrultusunda inceleyip özdevinim oluşturulabilecek bir zeminin olduğu konusunda şüphe duyabileceğin kadar hesap yapalım.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Smile Buddha yazdı:

radyan enerjiyi kullanan sistemler devri daim makinesi değidlir.

Madem anlıyorsun radyan enerji ile çalışan sistemleri .... Mal herif sana doğrudan çalışan örnek gösteriyorum o çalışamaz içerisinde pil var diyorsun. Bu ne pehriz bu ne lahana turşusu bu şirket kurmuş adam aklını mı kaçırdı da içine pil koyup video çekecek? Kocaman şirketi var aklını alırlar adamın doğru hapse tıkarlar ki zaten pek çoğunu da sistemler çalışmasına rağmen hapse attılar nedenlerini sen düşün tekbir getirmediği için insan öldürmekten farkı yok.

Paçan yiyorsa izle şu videoları sonra infinitysav.com sitesini ziyaret et ve güdük zihninle bu adamlar vergi vererek hayal satıyor olabilir mi diye?

Sonra şu adamın Gravitational Energy Corporation isimli şirketini incele bu adam mal mı sarkacı sallamak için enerji harcayıp sonra bunun hasadı ile uğraşsın ve sırf bunu yaymak ve kullanımını artırmak için şirket kursun...?

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, John.Ahmet yazdı:

Madem anlıyorsun radyan enerji ile çalışan sistemleri .... Mal herif sana doğrudan çalışan örnek gösteriyorum o çalışamaz içerisinde pil var diyorsun. Bu ne pehriz bu ne lahana turşusu bu şirket kurmuş adam aklını mı kaçırdı da içine pil koyup video çekecek? Kocaman şirketi var aklını alırlar adamın doğru hapse tıkarlar ki zaten pek çoğunu da sistemler çalışmasına rağmen hapse attılar nedenlerini sen düşün tekbir getirmediği için insan öldürmekten farkı yok.

Paçan yiyorsa izle şu videoları sonra infinitysav.com sitesini ziyaret et ve güdük zihninle bu adamlar vergi vererek hayal satıyor olabilir mi diye?

Sonra şu adamın Gravitational Energy Corporation isimli şirketini incele bu adam mal mı sarkacı sallamak için enerji harcayıp sonra bunun hasadı ile uğraşsın ve sırf bunu yaymak ve kullanımını artırmak için şirket kursun...?

onların hepsi steorn gibi sahtekar.

https://translate.google.ca/translate?sl=auto&tl=tr&u=https%3A%2F%2Fen.wikipedia.org%2Fwiki%2FSteorn

e ticaret sitesi reklamdan para kazanır.çalışmayan sistemleri reklamını yaparsan mutlaka inan birileri çıkar ücret eder.ücretsiz üye yapmıyormuş sitesine.üye olup dolandırıldığını anlayan ben dolandırıldımda demez.çünkü her üye olan salaklardan  alınan para piramit sisteminde olduğu gibi üyelere dağıtılıyor.alt kademede olan da senin gibi salaklarda  üye bulmaya çalışıyor. :)

aynı sistem nlp  kursları altında yapılıyor.yüksek kurs ücretleri alıyorlar.

tarihinde Smile Buddha tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
7 saat önce, Smile Buddha yazdı:

onların hepsi steorn gibi sahtekar.

https://translate.google.ca/translate?sl=auto&tl=tr&u=https%3A%2F%2Fen.wikipedia.org%2Fwiki%2FSteorn

e ticaret sitesi reklamdan para kazanır.çalışmayan sistemleri reklamını yaparsan mutlaka inan birileri çıkar ücret eder.ücretsiz üye yapmıyormuş sitesine.üye olup dolandırıldığını anlayan ben dolandırıldımda demez.çünkü her üye olan salaklardan  alınan para piramit sisteminde olduğu gibi üyelere dağıtılıyor.alt kademede olan da senin gibi salaklarda  üye bulmaya çalışıyor. :)

aynı sistem nlp  kursları altında yapılıyor.yüksek kurs ücretleri alıyorlar.

Steorn Orbo projesinin tüm ürünlerini inceledim biliyorum. Zaten daha önce forumda ilk ben paylaştım ve muhtemelen benden duydun. Sana çalışan daha büyük sistemler ve şirketler göstermeye devam ettikçe böyle küçük projelerle konuyu değiştirmeye çalışıyorsun. Senden de bu beklenir.

Bak bu adamın anlattığını iyi anla! Çünkü buradaki konuyla en alakalı sistemi büyük ölçekte yapmış ve sanayicilere ne öneriyor. İyi dinle! Tabi orada Türkçeye "yakıt" olarak çevrildiği için bu büyük sarkacın yakıt kullandığını sanabilirsin. Zaten öyle ya sarkacı sallamak için ateş yakmaktan başka çözüm var mı (!) ?

Bu konuyu çözümledikten sonra şu kişileri de araştır. Fakat önce alttaki videoyu izle!

Hepsine sırayla değineceğiz. Bana bu konudaki düşüncelerini yaz ki kıvırmaya başladığını herkes görsün! Kanıra kanıra öğreneceksiniz bu konuları... Başka yolu yok!

Kütle Çekimi İçin

John Bessler (Orffyreus)

William Skinner

sonra Chalkallis dedikleri kişi

Radyan Enerji İçin

John Bedini

Aküden çektiği elektrik ile sıfır torklu bir motoru çalıştırarak rezonans durumunda etraftaki radyan enerjiyi hasat ederek kaynak olarak kullandığı aküyü şarj ediyor. Bunu dünyadaki pek çok takpçisi denedi ve büyük çoğunluğu başarılı oldu.

Stanley Meyer

Yine rezonans oluşturarak kullandığı elektrikle elektroliz yöntemi çerçevesinde hidrojen üretip bunu yakıt olarak kullanan aracın hareketinin bir bölümünü yine elektrik olarak besleyip input enerjisini sağlıyor. Nihayetinde bu enerji de radyan enerji olarak açıklanıyor.

Thomas Henry Moray

192 kW enerji üreten kutusunu incele! Adamın Nükleer fizikçi olduğunu iddia ediyorlar fakat kendisi de dahil buna itiraz edip konunun radya enerji ile ilgili olduğunu söyleseler de güdük beyinler bir türlü ikna olmuyorlar. Devrelerine kadar elimizde var.

Nikola Tesla

(Etraftaki düşük osilasyonları rezonans için kullanıp radyan enerji hasadı yapan Worden Cliff kulesi ve bu konudaki diğer motor prototipleri vs.)

Steorn Orbo Projesi dahilinde yapılan çalışmaları daha dikkatli incele, özellikle de konuyu detaylı aktaranlardan dinle ki burada anlattığım tüm çalışmalardan faydalandıklarını öğren!

Bu insanlar aptal değil, insanlığa haykırdıkları mesajları anlamaya çalış!

Özet

"Enerji evrenin her yerinde, bir gün sistemlerimizi doğrudan bu enerjilerle çalıştırmayı başaracağız!"

Sen buna ister devridaim de ister deme önemi yok fakat yeter ki henüz bilmediğin ve miktarı konusunda yanlış bilgiye sahip olduğun bu serbest enerji türlerini ve verimli şekilde hasat yöntemlerini anla!

Hadi diyelim radyanı öyle veya böyle anladın. Bu Gravitational Energy Corporation firmasını daha iyi araştır ki kütleçekiminin de böyle bir serbest enerji olduğunu net şekilde kavramaya başla!

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Smile Buddha yazdı:

Ben bunu kullanıyorum. :)

evimde fazla yer kaplamıyor.

Gürültüde yapmıyor.

Bu saçmalıkları paylaşıp sulandırma konuyu...

Radyan enerji eldesi için iyi bir yöntem arıyorsan bunu kullan. İsmi Akula0083. Bütün projenin tüm tasarımları ve yapılış videoları bulunuyor. Pek çok kişi denedi ve başarılı oldu. Örneğin burada 1kW'lık bir model göreceksin ancak 2MW'a kadar hazırlamak için uygun fiyatlı malzemeler mevcut. Daha büyükleri pahalıya mal olabilir.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, John.Ahmet yazdı:

Bu saçmalıkları paylaşıp sulandırma konuyu...

Radyan enerji eldesi için iyi bir yöntem arıyorsan bunu kullan. İsmi Akula0083. Bütün projenin tüm tasarımları ve yapılış videoları bulunuyor. Pek çok kişi denedi ve başarılı oldu. Örneğin burada 1kW'lık bir model göreceksin ancak 2MW'a kadar hazırlamak için uygun fiyatlı malzemeler mevcut. Daha büyükleri pahalıya mal olabilir.

salaksın aptalsın enayisin.

Kaç yıldır bir devreyi yapamadın.

geri zekalı mısın?

yeteneksiz misin?

lehim yapmayı bilmiyor musun?

breadboard üstünde mi devre yapamıyorsun?çocuklar bile devre yapıyor.

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/bedava-enerji-üreten-devre-yardım-akula-0083.119739/#

bu forumda bile bilgiçlik taslamışsın.ama bir devre yapamıyorsun? :)

Elinde çalışan bir numunen yok.

sahtekarların videolarını paylaşıyorsun.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Smile Buddha yazdı:

2 saat önce, Smile Buddha yazdı:

Aptal ve enayi olan sensin. Sahtekar videolarının aynından en fazla bir ya da iki adet olur ve hiç biri ölçü aleti vs. kullanmak istemezler. Böyle binlerce videonun olduğu ve bir ismi olan projeye sahtekarlık demek senin gibi tükürdüğünü yalamak istemeyen mallara özgü bir tavır

Ben genelde tüm okuyuculara hitaben yazıyorum. Seni alıntılamış olmama aldanıp bu kadar yüzgöz olmana gerek yok.

Binlerce açıklamalı video, hepsi Kapagen jeneratör ve nasıl yapılacağının en ayrıntılı çizimleri ve tasarımları mevcut. Yapıldığından ve çalıştığından o kadar emin ki örneğin sen neden bir otomobil ya da uçak yapmak için motivasyon bulamıyorsan ben de aynı sebepten motivasyon bulamıyorum.

Bunlar çok yeni konular değil, sadece sizin gibi üçüncü dünya ülkesindeki embesillerin konu hakkında gram bilgisi yok hepsi bu!

İncelemek ve yapmak isteyenler buyursun denesin. Sonunda sahtekarlık çıkarsa bana ulaşsın masraflarını ben karşılarım.

https://www.youtube.com/results?search_query=Kapagen+jeneratör

Sitelerde Paylaş
15 saat önce, John.Ahmet yazdı:

Aptal ve enayi olan sensin. Sahtekar videolarının aynından en fazla bir ya da iki adet olur ve hiç biri ölçü aleti vs. kullanmak istemezler. Böyle binlerce videonun olduğu ve bir ismi olan projeye sahtekarlık demek senin gibi tükürdüğünü yalamak istemeyen mallara özgü bir tavır

Ben genelde tüm okuyuculara hitaben yazıyorum. Seni alıntılamış olmama aldanıp bu kadar yüzgöz olmana gerek yok.

Binlerce açıklamalı video, hepsi Kapagen jeneratör ve nasıl yapılacağının en ayrıntılı çizimleri ve tasarımları mevcut. Yapıldığından ve çalıştığından o kadar emin ki örneğin sen neden bir otomobil ya da uçak yapmak için motivasyon bulamıyorsan ben de aynı sebepten motivasyon bulamıyorum.

Bunlar çok yeni konular değil, sadece sizin gibi üçüncü dünya ülkesindeki embesillerin konu hakkında gram bilgisi yok hepsi bu!

İncelemek ve yapmak isteyenler buyursun denesin. Sonunda sahtekarlık çıkarsa bana ulaşsın masraflarını ben karşılarım.

https://www.youtube.com/results?search_query=Kapagen+jeneratör

O zaman 200 senedir niye ortaya çıkmıyor ? 

Sitelerde Paylaş
18 saat önce, Smile Buddha yazdı:

Kaç yıldır bir devreyi yapamadın.

geri zekalı mısın?

yeteneksiz misin?

lehim yapmayı bilmiyor musun?

breadboard üstünde mi devre yapamıyorsun?çocuklar bile devre yapıyor.

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/bedava-enerji-üreten-devre-yardım-akula-0083.119739/#

bu forumda bile bilgiçlik taslamışsın.ama bir devre yapamıyorsun? :)

Elinde çalışan bir numunen yok.

Bırak bu andromeda tipi uzaylıların akıl edemeyeceği sonsuz enerji kaynağı ile oynaşmaya devam etsin.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Gerçeğibulmak2 yazdı:

O zaman 200 senedir niye ortaya çıkmıyor ? 

Bu cümleyi kurmandaki temel argüman olan "hiç yapılmadı" konusunun sağlam bir zeminde gerçekliğini sorguladın mı? Acaba gerçekten hiç yapılmadı mı yoksa sen mi öyle biliyorsun? Yapıldı ise "neden kullanmıyoruz?" sorusunu ikincil olarak sorabilirsin fakat daha önce anlaman gereken çok daha net konular var.

Burada bahsi geçen konular sizin "devridaim" diye bildiğiniz ve böyle bir iddia ortaya atıldığında ezici bir çoğunlukla linç ettiğiniz konularla ilgili değil.

Devridaimin tanımı olarak "Enerji almadan çalışan, ya da sahip olduğu enerjiyi çoğaltarak çalışmasına devam eden makineler" olarak algılıyorsan elbette böyle bir makine yok ancak anlaman gereken daha önemli konular var.

Soruyorum o halde enerji denildiğinde ne anlıyorsun ve serbest enerji denildiğinde madde madde hangi enerjileri yazabilirsin.

Bir anlığına sistemlerin hemen hepsinin ihtiyaç duyduğu enerjilere doğrudan erişebildiklerini düşün. Gerekli enerjiyi yakıt olarak, ya da kablo ile vs. manuel yoldan iletmenin gereksiz olduğunu her yanımızın zaten enerji ile çevrili olduğunu düşün. Sence zaten böyle mi yoksa böyle bir iddiası olan kişiler yanılıyor mu? Sen bu konuda ne düşünüyorsun?

Şimdi ihtiyaç duyduğu enerjiye doğrudan erişen bir sistemi gözünde canlandırmaya çalış. Örneğin bu küp ya da silindir şeklinde bir motor olsun ve bu motorun ihtiyaç duyduğu enerjiye sürekli erişebildiği için sürekli çalıştığını düşün. Sen böyle bir motora ne isim verirdin. İşte insanlar serbest enerjiden ve enerjiye ne kadar erişim olanağımızın olduğu konusunda çok eksik ve yanlış bilgilere sahip olduğundan bu türden makineleri gördüklerinde bunları bazı sahtekarların hazırladığı numaralar zannediyorlar. Termodinamik yasalarına aykırı olduklarını iddia ediyorlar ancak gerçekte kesinlikle aykırı  bir durum yok ve bu insanların enerji konusunda eksik bilgilerinden kaynaklanıyor ve nelerin enerji olduğu konusunda net bilgiye sahip değiller ya da düşük seviyeli enerji kaynakları olarak bildikleri bazı kaynakların aslında çok daha yüksek güç verebilen kaynaklar olduklarını henüz deneyimlemediler.

Şimdi soruyorum. Doğal yakıtlar, fotovoltaikler ve rüzgar tribünleri dışında serbest enerji elde etme yöntemleri ve ve bu serbest enerji türlerine örnek olarak niteleyebileceğimiz başka enerjilere ve elde etme yöntemlerine örnek verebilir misin? Henüz kullanabiliyor olalım, ya da henüz kullanmadığımızı düşündüklerini de dahil edip aklına gelenlerin hepsini yazabilir misin? 

Vereceğin bu cevaplardan sonra bu konu üzerine yeteri kadar da düşünmüşsen burada ne anlatılıyor daha iyi anlamaya başlayacaksın. 

Sitelerde Paylaş
27 dakika önce, John.Ahmet yazdı:

Bu cümleyi kurmandaki temel argüman olan "hiç yapılmadı" konusunun sağlam bir zeminde gerçekliğini sorguladın mı? Acaba gerçekten hiç yapılmadı mı yoksa sen mi öyle biliyorsun? Yapıldı ise "neden kullanmıyoruz?" sorusunu ikincil olarak sorabilirsin fakat daha önce anlaman gereken çok daha net konular var.

Burada bahsi geçen konular sizin "devridaim" diye bildiğiniz ve böyle bir iddia ortaya atıldığında ezici bir çoğunlukla linç ettiğiniz konularla ilgili değil.

Devridaimin tanımı olarak "Enerji almadan çalışan, ya da sahip olduğu enerjiyi çoğaltarak çalışmasına devam eden makineler" olarak algılıyorsan elbette böyle bir makine yok ancak anlaman gereken daha önemli konular var.

Soruyorum o halde enerji denildiğinde ne anlıyorsun ve serbest enerji denildiğinde madde madde hangi enerjileri yazabilirsin.

Bir anlığına sistemlerin hemen hepsinin ihtiyaç duyduğu enerjilere doğrudan erişebildiklerini düşün. Gerekli enerjiyi yakıt olarak, ya da kablo ile vs. manuel yoldan iletmenin gereksiz olduğunu her yanımızın zaten enerji ile çevrili olduğunu düşün. Sence zaten böyle mi yoksa böyle bir iddiası olan kişiler yanılıyor mu? Sen bu konuda ne düşünüyorsun?

Şimdi ihtiyaç duyduğu enerjiye doğrudan erişen bir sistemi gözünde canlandırmaya çalış. Örneğin bu küp ya da silindir şeklinde bir motor olsun ve bu motorun ihtiyaç duyduğu enerjiye sürekli erişebildiği için sürekli çalıştığını düşün. Sen böyle bir motora ne isim verirdin. İşte insanlar serbest enerjiden ve enerjiye ne kadar erişim olanağımızın olduğu konusunda çok eksik ve yanlış bilgilere sahip olduğundan bu türden makineleri gördüklerinde bunları bazı sahtekarların hazırladığı numaralar zannediyorlar. Termodinamik yasalarına aykırı olduklarını iddia ediyorlar ancak gerçekte kesinlikle aykırı  bir durum yok ve bu insanların enerji konusunda eksik bilgilerinden kaynaklanıyor ve nelerin enerji olduğu konusunda net bilgiye sahip değiller ya da düşük seviyeli enerji kaynakları olarak bildikleri bazı kaynakların aslında çok daha yüksek güç verebilen kaynaklar olduklarını henüz deneyimlemediler.

Şimdi soruyorum. Doğal yakıtlar, fotovoltaikler ve rüzgar tribünleri dışında serbest enerji elde etme yöntemleri ve ve bu serbest enerji türlerine örnek olarak niteleyebileceğimiz başka enerjilere ve elde etme yöntemlerine örnek verebilir misin? Henüz kullanabiliyor olalım, ya da henüz kullanmadığımızı düşündüklerini de dahil edip aklına gelenlerin hepsini yazabilir misin? 

Vereceğin bu cevaplardan sonra bu konu üzerine yeteri kadar da düşünmüşsen burada ne anlatılıyor daha iyi anlamaya başlayacaksın. 

Mühendislik eğitimi almadım mühendis değilim ama 200 senedir bulunamayan şeyi bulmak mantıklı değil. Kısaca bu konulardan anlamıyorum eğitimini almadım.

Sitelerde Paylaş
21 dakika önce, Gerçeğibulmak2 yazdı:

200 senedir bulunamayan şey

Nedir bu 200 senedir bulunamayan şey? Her gün yeni bir şeyler keşfediliyor ya da mevcut bilgilerden sentezleniyor ya da daha detaylı araştırılarak bilgilerimize bilgiler ekliyoruz. Senin bulunamadı dediğin nedir? Neden bir şeyler keşfetmek mantıksız olsun?

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, John.Ahmet yazdı:

Nedir bu 200 senedir bulunamayan şey? Her gün yeni bir şeyler keşfediliyor ya da mevcut bilgilerden sentezleniyor ya da daha detaylı araştırılarak bilgilerimize bilgiler ekliyoruz. Senin bulunamadı dediğin nedir?

kapanadze jeneratörü denilen şey teslanın uzaktan enerji üretimi için kullandğı devrenin modern hali.

videolarda verici kısmı saklıyorlar.

alıcı kısmı gösteriyorlar sadece. :)

Senin gibilerde doğada var olan enerjiyi kullanıyor zannediyorlar.Bunu  foruma açtığın ilk iletide söylemiştim.

akula ise  joule thief denilen bir devrenin gelişmiş hali.palsler ile ledlerin yakılma süresini uzatıyor.zaten videolar birkaç dakikalık.

https://en.wikipedia.org/wiki/Joule_thief

Sitelerde Paylaş
48 dakika önce, Smile Buddha yazdı:

uzaktan enerji üretimi

Ben itiraz etmeyeyim diye mi böyle söyledin? Ben bunu "uzaktan enerji iletimi" olarak alıyorum ve cevaplayacağım. Hayır yanılıyorsun. Tesla hakkında çok az şey biliyorsun. Bu Tesla hakkında bilinen en büyük yanlışlardan biridir.

Evet Tesla çok uzaklara elektrik iletiminin çok verimli bir yolunu buldu ve bunu Worden Cliff kulesini inşaa ederek herkese gösterdi ancak burada Yok Niyagara şelalelerinden elde etği elktirkle falan değil kendi cümleleriyle aktarayım.

"Etraftaki düşük osilasyonları kullanarak elde ettiğim enerjiyle kurduğum sistemde yine osilasyon oluşturup sargılara aktardım"

Elbette burada o zamanlar transistörler olmadığından osilasyon oluşturmanın tekniği küçük bir elektrik motoru kullanarak anahtarlama yapmaktı. Motorun devrine göre de osilasyonun frekansı belirleniyordu. Bu osilasyonu kulandığınız sistemde geri besleme ünitesinin yani sekonderin rezonans frekansı olacak şekilde ayarlarsanız. Bu sekonderden harcadığınız miktarı temin etmek mümkün oluyordu ve ayrıca etrafa daha büyük bir kısmını da Tesla bobini ünitesi ile aktarabiliyordunuz. Elde edilen bu fazla enerjiin kaynağı net bilinmese de radyan enerji olabilir hatta belki karanlık enerji bile olabilir. Bu deneyi yapmadan asla bilemezsiniz.

videolarda verici kısmı saklıyorlar.

Hayır benim bahsettiklerimde tesla bobini var fakat zaten sistemin içerisindedir. Görünmeyen başka bir tane daha yok.

akula ise  joule thief denilen bir devrenin gelişmiş hali.palsler ile ledlerin yakılma süresini uzatıyor.zaten videolar birkaç dakikalık.

https://en.wikipedia.org/wiki/Joule_thief

Evet Joule hırsızı devrelerini biliyorum. Elektroniği yeni öğrenen çocuklar için mükemmel bir ev ödevidir ve bu devrede input olarak alınan az miktarda elektrik enerjisi yüksek voltajlı düşük akımlı pulse lara dönüştürülür ve düşük akımda ledlere aralıklı olarak ulaşan bu pulse lar nihayetinde doğrudan elektrik verdiğiniz duruma göre çok daha az akım çektiğinden -- ki ledler bu ara çok hızlı yanıp sönerler ama gözün bunu algılaması mümkün olmaz -- uzun müddet yanarlar. Nihayetinde trafoda ve kondansatörde enerji tükendiğinde sönerler. Evet bunu biliyorum ama benim bahsettiklerim bununla ilgili çocuk kandıran basit devreler değil.

Bir defa konuyu etraflıca incelersen çok önemli olan rezonans konusu vardır. Joule Thief devrelerinde böyle bir rezonans oluşturma gerekliliği yok ve bu detaylar konusunda bilgi sahibi olmadığın için ve bir kere bile olsa deney yapmadığın için bilmiyorsun.

Daha önce paylıştığım Akula0083 ve kapagen jeneratörünü anlatan bütün profesyonel ve profesyonel olmayan videolar tamamen gerçek bir fenomenden bahsediyor ve gerçekten evinde kullanabileceğin miktarda enerji hasadı yapabiliyorlar.

Bunlar içerisinde hakkında en çok dokümanı olan ve en randımanlı çalışanı Jean-Louis Naudin'in tasarımıdır. Yine Kapagen olarak geçer ve internette nasıl yapacağın hakkında çok ayrıntılı dokümanlar, devre şemaları ve malzeme listeleri ve modifikasyonlar hakkında her şey bulunur. Ayrıca pek çok kişi başarılı şekilde uyguladığından en verimlisi ve en iyi sonuç alınacak projelerden biridir.

Videoyu izlemekle işe başla ve bu linkten nasıl yapılacağı ile ilgili detaylara ulaşabilirsin. Umarım faydalı olur.

http://jnaudin.free.fr/kapagen/

http://jnaudin.free.fr/kapagen/kapagen1200Wa.jpgkapagen1200Wa.jpg.89df5809e86e1400e18fe95225c8dd97.jpg

Sitelerde Paylaş
19 dakika önce, John.Ahmet yazdı:

Ben itiraz etmeyeyim diye mi böyle söyledin? Ben bunu "uzaktan enerji iletimi" olarak alıyorum ve cevaplayacağım. Hayır yanılıyorsun. Tesla hakkında çok az şey biliyorsun. Bu Tesla hakkında bilinen en büyük yanlışlardan biridir.

Evet Tesla çok uzaklara elektrik iletiminin çok verimli bir yolunu buldu ve bunu Worden Cliff kulesini inşaa ederek herkese gösterdi ancak burada Yok Niyagara şelalelerinden elde etği elktirkle falan değil kendi cümleleriyle aktarayım.

"Etraftaki düşük osilasyonları kullanarak elde ettiğim enerjiyle kurduğum sistemde yine osilasyon oluşturup sargılara aktardım"

Elbette burada o zamanlar transistörler olmadığından osilasyon oluşturmanın tekniği küçük bir elektrik motoru kullanarak anahtarlama yapmaktı. Motorun devrine göre de osilasyonun frekansı belirleniyordu. Bu osilasyonu kulandığınız sistemde geri besleme ünitesinin yani sekonderin rezonans frekansı olacak şekilde ayarlarsanız. Bu sekonderden harcadığınız miktarı temin etmek mümkün oluyordu ve ayrıca etrafa daha büyük bir kısmını da Tesla bobini ünitesi ile aktarabiliyordunuz. Elde edilen bu fazla enerjiin kaynağı net bilinmese de radyan enerji olabilir hatta belki karanlık enerji bile olabilir. Bu deneyi yapmadan asla bilemezsiniz.

Hayır benim bahsettiklerimde tesla bobini var fakat bu zaten sistemin içerisnde görünmeyenbaşka bir tane daha yok.

Evet Joule hırsınız devrelerini biliyorum. Elektroniği yeni öğrenen çocuklar için mükemmel bir ev ödevidir ve bu devrede input olarak alınan az miktarda elektrik enerjisi yüksek voltajlı düşük akımlı pulse lara dönüştürülür ve düşük akımda ledlere aralıklı olarak ulaşan bu pulse lar nihayetinde doğrudan elektrik verdiğiniz duruma göre çok daha az akım çektiğinden -- ki ledler bu ara çok hızlı yanıp sönerler ama gözün bunu algılaması mümkün olmaz -- uzun müddet yanarlar. Nihayetinde trafoda ve kondansatörde enerji tükendiğinde sönerler. Evet bunu biliyorum ama benim bahsettiklerim bununla ilgili çocuk kandıran basit devreler değil.

Bir defa konuyu etraflıca incelersen çok önemli olan rezonans konusu vardır. Joule Thief devrelerinde böyle bir rezonans oluşturma gerekliliği yok ve bu detaylar konusunda bilgi sahibi olmadığın için ve bir kere bile olsa deney yapmadığın için bilmiyorsun.

Daha önce paylıştığım Akula0083 ve kapagen jeneratörünü anlatan bütün profesyonel ve profesyonel olmayan videolar tamamen gerçek bir fenomenden bahsediyor ve gerçekten evinde kullanabileceğin miktarda enerji hasadı yapabiliyorlar.

Bunlar içerisinde hakkında en çok dokümanı olan ve en randımanlı çalışanı Jean-Louis Naudin'in tasarımıdır. Yine Kapagen olarak geçer ve internette nasıl yapacağın hakkında çok ayrıntılı dokümanlar, devre şemaları ve malzeme listeleri ve modifikasyonlar hakkında her şey bulunur. Ayrıca pek çok kişi başarılı şekilde uyguladığından en verimlisi ve en iyi sonuç alınacak projelerden biridir.

Videoyu izlemekle işe başla ve bu linkten nasıl yapılacağı ile ilgili detaylara ulaşabilirsin. Umarım faydalı olur.

http://jnaudin.free.fr/kapagen/

http://jnaudin.free.fr/kapagen/kapagen1200Wa.jpgkapagen1200Wa.jpg.89df5809e86e1400e18fe95225c8dd97.jpg

kapagen uzaktak enerji iletimi.çünkü devrelerini gördüm.kandırıyorlar insanları.

aynı devreyi tesla bobini olmadan çalıştırmazsın. :)

herhangi bir anten kablosunda yada plakalarda  bu kadar enerji birikmiyor.tesla bobini çalışırsa birikiyor.

anten yerine kullandığı plakalar kondansatör gibi şarj oluyor. :)

eski otomobil radyolarında antene  kontrol kalemlerinde kullanılan neon lambalar bağlanıyor.bujilerin kıvılcımlarından yayılan dalgalar silikon devreleri yakmasın diye. 

yıldırım için kulanamazsın ama. :)

helikopterlerde uçan balonlarda uçarken statik elektrik birikir.ama o enerji birkaç milisaniyede boşalır.serbest enerji edeceğini zannedenler anten plakalarında sürekli birikecek zannediyorlar.

tarihinde Smile Buddha tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...