Jump to content

Kendi özdevinim tasarımım!

Recommended Posts

54 dakika önce, Smile Buddha yazdı:

hesapları bize yaptırdın.

Sen ne hesabı yaptın. Hepi topu bir video buldun. Sonuç 3mg diye alta yaızverdin. Ben zaten bunu daha önce hesaplamıştım ve +mg ile beraber 4mg olduğunu defalarca yazdım söyledim. Özellikle hesapları senin anlayarak yapmanı istiyorum ki konu daha net anlaşılsın.

yap çalıştır.o zaman susarım.

Hayır susma yeter ki konuş. ;Doğru soruları sor ve detaylandırıp daha net çıkarımlar yapalım. Nihayetinde ben burada kimseyi ikna etmekle uğraşmıyorum amacım bu değil. Ben konuya ilgi duydum ve artık çokça dillendirilen Gravitational Energy konusu pek çok ürün vermeye başladı. Sen bunları sahtekarların hazırladığı saçmalıklar sanıyorsan bu konu hakkında çok az şey bilmenden kaynaklanıyor. Doğruları öğrendiğinde akla, mantığa, termodinamik yasalara aykırı hiç bir şey olmadığını anlayacaksın.

Neden ben yapıyorum. O kadar kişi yapmış. Arkadaşlar böyle bir şey var diye paylaşıyorum. Attığım linklerde yapılan çalışmayı en ince detayına kadar araştırıp grafikler,  ölçüler ve malzeme listeleri paylaşmışlar ve bir kuruş para istemiyorlar.

daldan dala atlayıp duruyorsun.

Hayır temelde iki konu var. Radyan Enerji, Gravitational Energy... hepsi bu! Radyan enerji, enerji problemimizi kökten çözüyor. Dolayısıyla Kütleçekimi konusundaki örnekleri ve aklı başında iddiaları da zevk için değerlendiriyoruz. Yoksa çok işimize yarayacağından değil. Buradaki tüm örnekleri ve çalışmaları inceledeğinde Gravitational Energy konusunu anlamaya başlıyorsun ve kafanda "Acaba" şeklinde sorular oluşuyor. Bunlar sınır bilimin ürettiği konular özellikle de son paylaştıklarım. 

peltier almıştın.birde ısıtıcı  siparişi vermiştin.o devre ne oldu?bir sürü çalışmayan makine atıp duruyorsun.

çalıştırmayınca başkalarının hileli videolarını atıp duruyorsun.

Beni ilgilendirmiyor kim olduğu.

Benim projelerim bana kalsın. Paylaştıklarımla ilgileniyorsan yorumlarını çekinmeden yaz ve etik gereği ilgini çekmiyorsa da bırak başkaları cevap versin. Sen neden yazıyorsun?

Pendulumlar detaylı incelendiğinde oluşan merkezcil kuvvetlerin özdevinim oluşturmaya yetecek kadar güçlü ve fazla olduğu anlaşılıyor. Bu da bazı senkron problemlerini çözerek bunun kaotik durumunu analiz edip bu kaosu yöneterek başarılabildiğini anlıyorum. Bence Orffyreus bunu başarmıştı.

Bir video daha paylaşacağım bu konudaki fikrini de merak ediyorum. Bu ürünlerin en büyüğü sanırım 300 Avroya satılıyor. Hareketleri ne kadar uzun sürüyor emin değilim ama sanırım özdevinim diyebileceğimiz kadar uzun sürüyor.

tarihinde John.Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 166
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

9 saat önce, John.Ahmet yazdı:

Sen ne hesabı yaptın. Hepi topu bir video buldun. Sonuç 3mg diye alta yaızverdin. Ben zaten bunu daha önce hesaplamıştım ve +mg ile beraber 4mg olduğunu defalarca yazdım söyledim. Özellikle hesapları senin anlayarak yapmanı istiyorum ki konu daha net anlaşılsın.

Hayır susma yeter ki konuş. ;Doğru soruları sor ve detaylandırıp daha net çıkarımlar yapalım. Nihayetinde ben burada kimseyi ikna etmekle uğraşmıyorum amacım bu değil. Ben konuya ilgi duydum ve artık çokça dillendirilen Gravitational Energy konusu pek çok ürün vermeye başladı. Sen bunları sahtekarların hazırladığı saçmalıklar sanıyorsan bu konu hakkında çok az şey bilmenden kaynaklanıyor. Doğruları öğrendiğinde akla, mantığa, termodinamik yasalara aykırı hiç bir şey olmadığını anlayacaksın.

Neden ben yapıyorum. O kadar kişi yapmış. Arkadaşlar böyle bir şey var diye paylaşıyorum. Attığım linklerde yapılan çalışmayı en ince detayına kadar araştırıp grafikler,  ölçüler ve malzeme listeleri paylaşmışlar ve bir kuruş para istemiyorlar.

Hayır temelde iki konu var. Radyan Enerji, Gravitational Energy... hepsi bu! Radyan enerji, enerji problemimizi kökten çözüyor. Dolayısıyla Kütleçekimi konusundaki örnekleri ve aklı başında iddiaları da zevk için değerlendiriyoruz. Yoksa çok işimize yarayacağından değil. Buradaki tüm örnekleri ve çalışmaları inceledeğinde Gravitational Energy konusunu anlamaya başlıyorsun ve kafanda "Acaba" şeklinde sorular oluşuyor. Bunlar sınır bilimin ürettiği konular özellikle de son paylaştıklarım. 

Benim projelerim bana kalsın. Paylaştıklarımla ilgileniyorsan yorumlarını çekinmeden yaz ve etik gereği ilgini çekmiyorsa da bırak başkaları cevap versin. Sen neden yazıyorsun?

Pendulumlar detaylı incelendiğinde oluşan merkezcil kuvvetlerin özdevinim oluşturmaya yetecek kadar güçlü ve fazla olduğu anlaşılıyor. Bu da bazı senkron problemlerini çözerek bunun kaotik durumunu analiz edip bu kaosu yöneterek başarılabildiğini anlıyorum. Bence Orffyreus bunu başarmıştı.

Bir video daha paylaşacağım bu konudaki fikrini de merak ediyorum. Bu ürünlerin en büyüğü sanırım 300 Avroya satılıyor. Hareketleri ne kadar uzun sürüyor emin değilim ama sanırım özdevinim diyebileceğimiz kadar uzun sürüyor.

Ben insanları kandıranlara karşı olduğum için yazıyorum.

çalışan bir sistem olsaydı asla gizli kalmazdı.Günlük hayatta kullanılır olurdu.

devri daim makinalarını farklı tanımlıyorsun.

Ama attığın makinalarda radyan enerji kullanımı yok.

gravitasyon enerjisi ile çalıştığı söylediklerinde çalışmıyor zaten.:)

Formulleri  biliyorum diyorsun.

attığın iletiler bildiğini göstermiyor.

bunlar  gibi.

Özdevinim.png

Ozdevinim.png

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, Smile Buddha yazdı:

Ben insanları kandıranlara karşı olduğum için yazıyorum.

Beni eleştirmeyi bırak artık ve ilgini çekiyorsa iddialarıma odaklan.

çalışan bir sistem olsaydı asla gizli kalmazdı.Günlük hayatta kullanılır olurdu.

Bundan bu kadar emin olma şimdiye bütün söylediklerim çok haklı gerekçeleri var. Özellikle senin aklına yatmayan ve güya benim cahil olduğumun ispatı olarak ortaya koyduğun bu üç paylaşımımı yeteri kadar iyi anlamamışsın.

devri daim makinalarını farklı tanımlıyorsun.

Ben farklı bir tanıma ihtiyaç duymuyorum fakat gerçekte ne olduğunu anlaman için senin böyle bir tanıma ihtiyacın var. Zaten diyorum ki senin tanımında gördüğüm bir tek devridaim makinesi yok, bunu anlıyor musun? O halde bu paylaştıklarım devridaim makinesi değilse nedir diye senin sormanı bekliyorum. 

Ama attığın makinalarda radyan enerji kullanımı yok.

Yine bol keseden sallıyorsun. Gerçekte ne olduğundan haberin yok zaten sistemleri görmeden haberinin olması da mümkün değil!

gravitasyon enerjisi ile çalıştığı söylediklerinde çalışmıyor zaten.:)

Söylüyorum ya anlamaya yaklaşamamışsın bile! Sence ben bunları kıçımdan mı uyduruyorum. Yoksa daha ciddi fiziksel temelleri mi var?

Formulleri  biliyorum diyorsun.

attığın iletiler bildiğini göstermiyor.

bunlar  gibi.

1. Eş sıvı yüksekliği

Özdevinimin formüllerini kast ediyorsan ya da gravitational energy hasat formüllerini inan bilmiyorum. Fizikteki temel formülleri ya da aksiyomları diyorsan çoğunu biliyorum. Aksiyom diyorum çünkü doğru olduğu kabul edilen pek çok varsayımın da yanlış olduğunu biliyorum.

Örneğin ilk şekilde fizikte kabın şekli ne olursa olsun (elbette kapalı bölümleri olmamak kaydıyla) sıvı yüksekliğinin aynı olacağını söyler.

Ancak gerçekte durum böyle değildir. Kapiler sıvı yükseltme deneylerini incelersen orada da tek bir kap kullanılır fakat hortumun ucundaki ve Huninin içerisinde sıvı yükseklikleri eşit değildir. Bunun özdevinim oluşturmadığını dahi düşünsen hortumun ucundaki sıvı yüksekliğinin daha fazla olduğunu kabul etmen gerekir.

Pek tabi fizik bunun sebebini kılcal durumlara bağlar ve taneciklerin yüzeye tutunmasından kaynaklı olduğunu iddia eder. Bu kısmen doğru olsa da fazla yüksekliğin tek sebebi bu değildir. Kılcal olmadığından emin olduğumuz kadar büyükçe bir huni ve hortum ile denediğinizde bunu kolayca öğrenebilirsiniz. Buradaki sistem bu gerçek üzerinden yararlanan bir özdevinim sistemini anlatır. Elbette burada çizilen kadar abartı bir durum yoktur ancak konuyu kavradığınızda fizikteki bu eş sıvı yüksekliği tezi tamamen çürür.

220px-Boyle'sSelfFlowingFlask.png

2. Küreler ve kasnaklar

Şimdi biri diğerinin iki katı çapa sahip iki kasnak düşünmeni istiyorum. Bu kasnakları eş merkezli şekilde birbirlerine sabitleyip bir standa asalım ve her ikisine de kayışlar takalım. Şimdi merkez yüksekliğinin yerden 1 metre olduğunu düşünelim. Bu yükseklikten büyük kasnaktaki kayışa bağlı küre ile küçük kasnaktaki kayışa bağlı kürelerin oluşturacağı tork farkını düşünmeni istiyorum.

Neticede aynı yükseklikte iki kürenin yataydaki hareketine engel teşkilden eden konunun yalnızca sürtünme olduğunu düşünürsek bu yükseklikte düşen taraftakilerin sürekli büyük kasnağa bağlı kayışta bulunmasını ve yere kadar indikten sonra yükselen tarafta olanları da sürekli küçük çaplı kasnağa bağlı kayışta olmalarını sağlayıp buradaki tork farkından faydalanabiliriz.

Elbette burada kasnaklar bitişik olduğundan düşen taraflar daha hızlı yere ulaşacağından bekletmek gibi opsiyonlarımız vardır. Zaten özdevinim için sol tarafta daha az sayıda küre kullanmanın kafi olacağını göz önünde tutarsan buradaki problemi biraz bekletmek suretiyle aşabiliyoruz. 

Sen bunu kafanda nasıl canlandırıyorsun bilmiyorum fakat aklına gelen her problemin bir çözümü var. Bunu daha detaylı bir tartışmada kanıtlayabilirim.

3. Bhaskara Wheel'i yeterince tartıştık orada her birim hacimdeki su kütlesinin merkeze olan uzaklıkları çarpımının durgunken aynı olduğunu kabul etmek ile beraber sistem hareketine başladığında sıvıların sahip olduğu kinetiğin bir tarafın lehine olacak şekilde çok küçük bir moment ve kütle farkı oluşturduğunu böyle bir sistemi yeterince büyük ölçekte yapmadan anlamanı beklemiyorum. Neticede burada çok ciddi bir tork oluşmuyor ancak sürtünme kuvvetleri ile başa çıkabilecek kadar yeterli bir torkun olduğunu böyle bir sistemi yapmadan anlamak mümkün değil.

Chaos Pendulum konusu üzerinde daha fazla durmak istiyorum çünkü oradaki bazı fenomenleri sistemi yapmadan da kolayca anlamak mümkün. Bu sebeple bu konu üzerinde daha fazla durursak Gravitational Energy konusunu gereksiz tartışmalardan uzak kalarak daha kolay anlamamız mümkün olur.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, John.Ahmet yazdı:

Kılcal olmadığından emin olduğumuz kadar büyükçe bir huni ve hortum ile denediğinizde bunu kolayca öğrenebilirsiniz

ilk önce sen dene. 

başarırsan resim at. :)

hala yapmadığın denemediğin şeyin var olduğuna inanıyorsun.hipnoz mu ettiler  seni anlamadım gitti.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Smile Buddha yazdı:

ilk önce sen dene. 

başarırsan resim at. :)

hala yapmadığın denemediğin şeyin var olduğuna inanıyorsun.hipnoz mu ettiler  seni anlamadım gitti.

Kendim de yapsam yine video paylaşmaktan daha fazlasını yapamayacağımdan sen yine kör cahil iddialarına devam edeceksin.

Biz şu konuyu tartışalım. Gördüğün gibi burada çark uzun bir süre aynı paternde dönüyor. Sonradan patern arada bozulur gibi olsa da yine aynı paterni bulup devam ediyor. Buradaki merkezkaç kuvvetlerinin etkisini hissedebiliyor musun? Hep aynı tarafın lehine bir durum oluşuyor ki sürekli bir hareket var. Zaten buradaki dinamiği azıcık kaba hesapla anlamaya çalışsan mevzuyu kavrayacaksın. Söylemiştik ya ağırlığın ulaşabildiği maksimum mesafeler için yerin çekim ivmesi hızlarının ulaştığı maksimum hızlarda merkezcil kuvvet ağırlığın 3 katı oluyor. Burada bu fark açıkça görülüyor. Çoğu zaman bir tarafın lehine olan bu farklar zaman zaman yön değiştirebiliyor. Bu adam belli ki bu kaosu seçtiği uzunluk ve ağırlıklarla öyle iyi yönetmiş ki açıkça görülen özdevinim var. Zaten patern bozulup en sonunda da duracak olsa bile bu hareketin ilk başladığı potansiyeli çarka yeniden kazandıracak gerekli enerjiden daha fazlası hasat edilebileceğinden yeni bir hareket başlatılabilir.

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, John.Ahmet yazdı:

Kendim de yapsam yine video paylaşmaktan daha fazlasını yapamayacağımdan sen yine kör cahil iddialarına devam edeceksin.

Biz şu konuyu tartışalım. Gördüğün gibi burada çark uzun bir süre aynı paternde dönüyor. Sonradan patern arada bozulur gibi olsa da yine aynı paterni bulup devam ediyor. Buradaki merkezkaç kuvvetlerinin etkisini hissedebiliyor musun? Hep aynı tarafın lehine bir durum oluşuyor ki sürekli bir hareket var. Zaten buradaki dinamiği azıcık kaba hesapla anlamaya çalışsan mevzuyu kavrayacaksın. Söylemiştik ya ağırlığın ulaşabildiği maksimum mesafeler için yerin çekim ivmesi hızlarının ulaştığı maksimum hızlarda merkezcil kuvvet ağırlığın 3 katı oluyor. Burada bu fark açıkça görülüyor. Çoğu zaman bir tarafın lehine olan bu farklar zaman zaman yön değiştirebiliyor. Bu adam belli ki bu kaosu seçtiği uzunluk ve ağırlıklarla öyle iyi yönetmiş ki açıkça görülen özdevinim var. Zaten patern bozulup en sonunda da duracak olsa bile bu hareketin ilk başladığı potansiyeli çarka yeniden kazandıracak gerekli enerjiden daha fazlası hasat edilebileceğinden

birkaç dakikalık videoları atıp durma.

yüksüz bir volanı çevir oda bu kadar döner.  :)

1.jpg.5b4f00fd91ee19889c9ce2df5f61b39b.jpgPrimena_oscilatora2.jpg.f983a8bac8787ea52468fc85680322d6.jpg

sarkacı dürtecek adam lazım. :)

kuvvet kazancı ile enerji kazancı sağlanmaz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...