Jump to content

GEL, KiM OLURSAN OL YiNE GEL.BU SÖZ CALALIN DEGiL

Recommended Posts

ista böyleee,

Her seyi bildiklerini sananlar,nerdeyse bütün güzel sözleri SAPIKLARININ oldugunu saniyorlar.

Murat Bardakçı: Ne olursan ol yine gel Mevlana'nın değil

Tarihçi gazeteci Murat Bardakçı Mevlana'ya ait olduğu düşünülen ve birçok yerde kullanılan sözlerin ona ait olmadığını söyledi.
  • 30.09.2014 - 14:51

"NE OLURSAN OL YİNE GEL" MEVLANA'NIN DEĞİL

Bardakçı, bu sözlerden en çok bilineni olanların Mevlana'dan 3 asır önce yaşamış olan ------------Ebu Said Ebu'l-Hayr'a --------------------ait olduğunu söyledi. Bardakçı'nın ifadesine göre -----------Ebu Said Ebu'l Hayr'a ait---------------- olan ancak Türkiye'de birçok kişinin Mevlana'ya ait olduğunu zannettiği dizeler şöyle:

"Gene gel, gene gel!
Her ne olursan ol, gene gel
Kafir isen de, Mecusi isen de, putperest isen de gene gel.." EBU  SAiD EBUL  HAYR Bu sözler sapik PPwersin agizina yakisirmi?

Evettttt,bizim kilerde kim  ben SEMSiM,MEVLANAYIM dese TUZU,BIBERI alip kosuyorlar.Adar Allahla yattim diyenlere bile ulu gözle bakiyorlar.Evetttttt,ne olursan ol,yine gel deyen Mevlana sahtekari degil EBU SAiD EBUL  HAYR dir.Bu sözler onun ve sevdalisinin agzina yakismaz.Selcukluyu osmanliyi SAPIKLASTIRAN bu iki PERSDiR.

Mevlananin ESSEKLE sikisen kadinin hikeyesini okudunuzmu?Okumadiysaniz hemen bugün baslayin okumaya,daha ne sikis hikeyeleri var adamlarin kitaplarinda.

Evettttttt,nerder duydunuzsa yanlis duymusunuz, GEL  KiM  OLURSAN  OL  GENE GEL , sözü persli sikis yazari  CALALIN  degil, EBU  SAiD  EBUL  HAYYR indir.

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Mevlanayla Semsde daha ne kabak hikeyeleri var.

Konyada KERHANANIN önünden gecerken Mevlanna,kapinin önünde duran kerhananin sahibi kadin mevlananin önünü keser.Derken kerhanadan bir iki kadin daha cikar mevlanya gelir yallvarirlar ne olur biraz gelip bizde oturup bir kahvemizi icinde senin yüzünden müsterilerimmiz cogaalir belki.Genc kadinlari görünce dayanamaz iceri girer.Ilkindi namazini kerhanada gilip disari garilala ciharki kapi önü insanlarla dolu.Baslarlar Mevlanaya YUH cekmeye.Utanmiyormusunda kerhanaya gari becermeye giriyorsun deyip tekrar yun cekmeye.<coh bülen Mevlanada derrki bu garilara sorsam nesiniz deye hic ceinmeden orospuyuz derler ama size sorsam nesiniz deye siz yanit veremezsiniz deyince arkalardan biri sen söyle bakiyim sen kimsin?

Nasil söylesinki kafasinda bin türlü seytanlik tasiyor.

Hankisini söyleyebilirki sapik.

Yedigi tabaga SICAN adamlar bunlar.

Seelcuklunun sirlarini mogollara büyük paralar kasiliginda verip Mogollarin selcukluyuu yikmasina yardimci oldular.Selcukluda bütün din adamlari öldurulurken Mevlanayla Sems sag birakildi ve Mogol askerrlerinin yardimiyla bütün AHi mallarinada kondular.AHi EVRAN dahil binlerce Ahide öldürüldü,Mogol ve Mevleviler tarafindan.

Mevlananin gagurlar tarafindan sevilmesinin nedeni gavurlar gibi Allahin 3 lü olguguna inanmasindandir.

Ne diyor,ben hem müslümanim ,hem ateist hemide atesperestim.Perdler genelde ATESPERESTIRLER atesperest olmasalardi ALLAHLA konusuyoruz deyebilirlermiydiler.ALLAHA inanabilmis olsaydii nikahli karisinida cariyesi disinda Semse verebilirmiydi?Mevllana tamtamina bir sapikti.Okuyunda eserlerini görün.Selcuklunun basina bir TÜRKMEN  bas olunca mevlanayi devletin babasii olmaktan cikarir.Mevlananin TÜRKCEYI resmi dilliktten attirip PERSCEYI Selcukluya resmi dili yaptirmisti.Yeni secilen baskan PERSCEYi resmi dillikten attirip tekrar Türkceyi resmi dil yaptirmisti.Buna toplantida  kizan Mevlana ayaga kalkar toplantiyi terk ederken söyle der.Bizde yeni bir evlat buluruz.3 hafta sonra daha yeni secilen Melik bilinmeyen biri tarafindan öldürülür.Yeni MELIK tekrar Mevlanayi devletin babasi yapar ama kisa bir zaman sonra Mogollar selcukluya saldirip selcukluyu yikar ve Mevlanada Mogol ordu komutanini evlat olarak kabul eder.Abtal selcuklunun yillarca basinin üstünde tuttugu bu iki persli seytan selcukluyu yiktirir.

Dedeniz

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, tolonbey yazdı:

ista böyleee,

Her seyi bildiklerini sananlar,nerdeyse bütün güzel sözleri SAPIKLARININ oldugunu saniyorlar.

Murat Bardakçı: Ne olursan ol yine gel Mevlana'nın değil

Tarihçi gazeteci Murat Bardakçı Mevlana'ya ait olduğu düşünülen ve birçok yerde kullanılan sözlerin ona ait olmadığını söyledi.
  • 30.09.2014 - 14:51

"NE OLURSAN OL YİNE GEL" MEVLANA'NIN DEĞİL

Bardakçı, bu sözlerden en çok bilineni olanların Mevlana'dan 3 asır önce yaşamış olan ------------Ebu Said Ebu'l-Hayr'a --------------------ait olduğunu söyledi. Bardakçı'nın ifadesine göre -----------Ebu Said Ebu'l Hayr'a ait---------------- olan ancak Türkiye'de birçok kişinin Mevlana'ya ait olduğunu zannettiği dizeler şöyle:

"Gene gel, gene gel!
Her ne olursan ol, gene gel
Kafir isen de, Mecusi isen de, putperest isen de gene gel.." EBU  SAiD EBUL  HAYR Bu sözler sapik PPwersin agizina yakisirmi?

Evettttt,bizim kilerde kim , ben SEMSiM,MEVLANAYIM dese TUZU,BIBERI alip kosuyorlar.Adam Allahla yattim diyenlere bile ulu gözle bakiyorlar.Evetttttt,ne olursan ol,yine gel deyen Mevlana sahtekari degil EBU SAiD EBUL  HAYR dir.Bu sözler onun ve sevdalisinin agzina yakismaz.Selcukluyu osmanliyi SAPIKLASTIRAN bu iki PERSDiR.

Mevlananin ESEKLE sikisen kadin hikeyesini okudunuzmu?Okumadiysaniz hemen bugün baslayin okumaya,daha ne sikis hikeyeleri var adamlarin kitaplarinda.Efendim AVRUPALILAR cook ahlaksiz.Sen hic duydunmu avrupali devlet adamlari yanlarinda sikmak icin TÜYSÜZ oglan tasidiklarini,Ama onlarr gördüler avrupaya göreve giden adamlar yanlarinda oglan tasidiklarini.

Bir gün tartisdigim din adamina sordum.Hocam bizim osmanli bu SAPIKLIGI kimden ögrendiler.Dediki efendim canakkale savasinda karsi siperlerde ingiliz askerler birbirini sikerken bizim askerler görmüsde ordan ögrenmisler.Dedimki canakkale savaslari daha dün Selcukluda bile vardi bu ahlaksizlik deyince dediki benim bildigim bu.Halbuku Bu AHLAKSIZLIKLAR iran ve arap müslümanlarin yazdiklari sikis kitaplarrindan bizimkiler tercüme ederek ögrendiler.

Evettttttt,nerder duydunuzsa yanlis duymusunuz, GEL  KiM  OLURSAN  OL  GENE GEL , sözü persli sikis yazari  CALALIN  degil, EBU  SAiD  EBUL  HAYYR indir.

Okumusda bir türlü ögrenememis bizim coh aydin cahallar perslii bu ATESPERESLERIN götlerini yalamaktan dilleri ZAARA döndü.

Yesil gözlü FADIMEYI sikerken yakalanan SEYYHULL  ULAyi Fadime televizyonda anlatiyor,dediki Seyh biz kadinlari o hala getirmistiki her dedigini harfiyen yapiyorduk.Masada otururkan yere TÜKÜRSE biz kadinlar birbirimizi ezerdik TÜKÜRÜGÜ yalamak icin yerden.Bunlar tamtamina en etkili AFYON.

Atatürk TEKKELERI bos yere kapatmadi.Osmanlida genc cocuklar tekkeye gönderilirdi.Tekke dervislerden biriyle bu cocugu bir odaya tikar bunikisi 40 gün bu odada yasardilar 41 inci günü oglan geri eve gelirdi.Artik nasil gelirdi siz düsünün.

Almanyada Bayburtlu bir arkadasim vardi konusurkan ikide bir AMINA KOYUM  derdi.Herhalde aylede köyde kazadada hep koyarak konusuyorlardiiki buda hep koyarak konusuyordu,Her lafinin basinda ayni sözler.

Doguda herkesin agzinda mahrem yerler gecerdi.Oralarsiz konusan nerdeyse yoktu,Demekki padissahlarimiz halkida kendilerine benzetmislerdi azdaolsa.Dedeniz

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...