Jump to content

Bir erkek ve bir kadının asansörde başbaşa olmasına ateistler ne der?

Recommended Posts

4 saat önce, ApollonTheGod yazdı:

Ben insanlarla konuşuyorum, ortak bir alanda, tanımadıklarımla hem de. Şu cümleye "hem de" yazmak bile o kadar ezikçe ki, sırf konunun şu anki halinden dolayı yazıyorum. O kadar sıradan bir olgu ne hallere düşmüş.

Erkekleri öcü gibi gösteren feministler ötede bağırsınlar. Neyi, nerede, nasıl söyleyeceğini az çok kestirdiğinde karşında da seni anlayabilecek kapasitede bir insan varsa, sonuç pek şaşırtmıyor. Neticede iki insan anlaşmış oluyorlar.

Küçük çocuklara gülümseme konusunda yoruma gerek yok, çocuk güldürmeye heves bırakmadılar, sana çocuğu sikecekmişsin gibi bakan sapık orospu çocukları türediler. Bence hepsinin sebebi cinsiyetlerin ayrı yaşaması, birbirlerinden uzaklaştırılması.

Şu anda çoktan sekele uğramış akıllara ne yapılabilir, belki de af çıkarılır ya da çoktan çıkarılmıştır, oysa ırzına geçilen küçük çocuklar olmuştur.

E n'apiyim? İnsanlarla, kadınlarla konuşmayın, selamlaşmayın diyen mi var? 

"Küçük çocuklara gülümseme konusunda yoruma gerek yok, çocuk güldürmeye heves bırakmadılar, sana çocuğu sikecekmişsin gibi bakan sapık orospu çocukları türediler. Bence hepsinin sebebi cinsiyetlerin ayrı yaşaması, birbirlerinden uzaklaştırılması."

Şu cümle iğrenç öncelikle. Çocuğa tecavüzü aşıp gayet de seksüel ilişkiye indirgeyen bir cümle yapısı bu. Bunu son bir iki yıldır kullanıyor erkekler, okuyorum ve her defa deli gibi irkiliyorum, sinirlerim bozuluyor. 

Küfür ettiğin bu ana babalar şu ortamda dibine kadar haklı. Sapıklar o kadar arttı ki artık kimseye güvenemiyor ebeveynler. Minicik çocukları baştan aşağı süzen, bacaklarına bakan sapıklar sürüyle. İnsanlar artık korkuyor, korkmalılar da. 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 152
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

On 18.05.2020 at 16:54, Geta said:

ben de, bir inanır olarak sizin taksi ile ilgili düşüncelerinizi merak ediyorum.

örneğin, eşinizin ya da kızınızın tek başına taksiye binmesine nasıl bakarsınız?

Taksiye binmesini doğal karşılardım;

sürekli aynı taksiye binmesini sakıncalı bulurdum;

patronu onu kendi arabasıyla götürüp getirsin de

asansörde hergün baş başa olsunlar istemezdim.

Sitelerde Paylaş
15 saat önce, Türk Ateist yazdı:

"Küçük çocuklara gülümseme konusunda yoruma gerek yok, çocuk güldürmeye heves bırakmadılar, sana çocuğu sikecekmişsin gibi bakan sapık orospu çocukları türediler. Bence hepsinin sebebi cinsiyetlerin ayrı yaşaması, birbirlerinden uzaklaştırılması."

Şu cümle iğrenç öncelikle. Çocuğa tecavüzü aşıp gayet de seksüel ilişkiye indirgeyen bir cümle yapısı bu. Bunu son bir iki yıldır kullanıyor erkekler, okuyorum ve her defa deli gibi irkiliyorum, sinirlerim bozuluyor. 

Çocuğa tecavüz eden de büyüğe yaptığını yapacak, olay sıralaması yine benzer belki de aynı olacak. Bunu ha kapalı yazmışsın ha açık, yine masum bir hayat kararacak.

Delirten şey benim böyle yazmamdan öte, bu olayların dışarda şuanda yaşanıyor olması, üstüne üstlük o travmalı hayatın katili şimdi dışarıda dolaşıyor.

Sitelerde Paylaş
15 saat önce, Türk Ateist yazdı:

E n'apiyim? İnsanlarla, kadınlarla konuşmayın, selamlaşmayın diyen mi var

On 18.05.2020 at 13:38, Türk Ateist yazdı:

Velhasıl, özel bir yakınlığımızın olmadığı her kadına mesafeli olmak, inisiyatifi kadına bırakmak zorundayız. Asansöre binerken kadına "Buyrun, siz de binin" demek bile gereksizdir, kadın binmek isteyip istemediğini kendisi bilir ve ona göre pozisyon alır zaten.

Ben şahsen, erkeklerin, apartmandan tanıdığı karısının arkadaşına bile sokakta selam vermemesi taraftarıyımdır. Kadın selam verirse versin erkek. Çok ciddiyim. 

"Günaydın, selam, afiyet olsun"

hiç tanımadığına diyebiliyorsan, karının arkadaşına denmeyecek ne yanı varmış ki

Sitelerde Paylaş

Eşim, işyerine 

sürekli AYNI taksiyle gidip geliyorsa

ve bunu özellikle yapıyorsa... yadırgarım;

eşimden açıklama beklerim.

Eşim başka bir ailede çalışıyorsa 

ona özel bir oda verilecektir ki eşim giysilerini değiştirsin

ve yorulduğunda örneğin öğlenin aşırı sıcak vaktinde üstündekileri çıkarıp dinlensin.

Eşimin o odasına ailenin hanımı da beyi de izinsiz girsin istemem.

Eşimin patronu olan bey

eşimi sürekli arabasıyla getirip götürsün istemem 

ve asansörde baş başa kalmalarını istemem.

Eşime kapımızı açtığımda ikisi "Biz geldiiik!" derlerse beni hafakanlar basar. 

Nûr 58'den:

İnananlar!

Sözleşmelerinizin bağladığı kimseler ve ihtilam görmemiş çocuklarınız 

öğlenin giysilerinizi attığınız vakitleri dahil 3 avret vaktinizde

sizden izin alsınlar. 

tarihinde Hasan Akçay tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, ApollonTheGod yazdı:

Çocuğa tecavüz eden de büyüğe yaptığını yapacak, olay sıralaması yine benzer belki de aynı olacak. Bunu ha kapalı yazmışsın ha açık, yine masum bir hayat kararacak.

Delirten şey benim böyle yazmamdan öte, bu olayların dışarda şuanda yaşanıyor olması, üstüne üstlük o travmalı hayatın katili şimdi dışarıda dolaşıyor.

Açıklayacağım derken iyice batırmışsın. 

Çocuğa tecavüz edilir. Yetişkin bir kadınla yaşadıklarını bu dille açıklayabilirsin (ki bence külliyen berbat dil ve bakış açısı bu), ancak bir çocuğa ancak ve sadece tecavüz edilebilir. Aradaki farkı anladın mı? Bu dil, hiç farkında olmadığınız bir şekilde çocuk tecavüzlerini olumlayan, en azından bunu işaret eden bir dil. Son on yıldır iyice artan ve devlet tarafından açıkça desteklenen çocuk tecavüzlerini sözde eleştiren birtakım insanların bu dili kullandığını görmek, en az o çocukların o tecavüzlere maruz kalması kadar korkunç ve bir o kadar tehlikeli. Ayrıntısına giremem şimdi. Bunu iyi niyetli bir uyarı olarak kabul edip bu dili terket bence. O işin adı tecavüz. Pedofili. 

"Evet ya, haklı olabilirsin" deyip yanlışı kabul etmek bu kadar mı zor ya...

2 saat önce, ApollonTheGod yazdı:

"Günaydın, selam, afiyet olsun"

hiç tanımadığına diyebiliyorsan, karının arkadaşına denmeyecek ne yanı varmış ki

Açıkladım. Bu aslında basit bir nezaket kuralıdır, gerekçeleri de oldukça akla yatkındır.

Yukarılarda yazıyor. Bırakın da kadın selamını canının istediğine versin istediğine vermesin diyorum. Pozitif ayrımdan yana olmayan, hatta bundan hiç hoşlanmayan biri olarak söylüyorum bunu. 

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Hasan Akçay yazdı:

Eşim, işyerine 

sürekli AYNI taksiyle gidip geliyorsa

ve bunu özellikle yapıyorsa... yadırgarım;

eşimden açıklama beklerim.

Eşim başka bir ailede çalışıyorsa 

ona özel bir oda verilecektir ki eşim giysilerini değiştirsin

ve yorulduğunda örneğin öğlenin aşırı sıcak vaktinde üstündekileri çıkarıp dinlensin.

Eşimin o odasına ailenin hanımı da beyi de izinsiz girsin istemem.

Eşimin patronu olan bey

eşimi sürekli arabasıyla getirip götürsün istemem 

ve asansörde baş başa kalmalarını istemem.

Eşime kapımızı açtığımda ikisi "Biz geldiiik!" derlerse beni hafakanlar basar. 

Nûr 58'den:

İnananlar!

Sözleşmelerinizin bağladığı kimseler ve ihtilam görmemiş çocuklarınız 

öğlenin giysilerinizi attığınız vakitleri dahil 3 avret vaktinizde

sizden izin alsınlar. 

güzel abim, benim anlamadığım şey şu:

eşimizin bütün bunların bilincinde olması lazım.

üstelik bu erkek-kadın fark etmez.

yani asansörde ben bir kadınla karşılaşırsam ya da kadın şoförün kullandığı bir taksiye binersem mesela

benim dikkat etmem gerekenler ne ise, eşimin de dikkat etmesi gerekenler odur.

bu çok basit ve anlaşılır bir konudur.

bu konunun ne kadın-erkeği ne de teist-ateisti olur.

bu, sadakatle ilgilidir.

bir erkek aldatmaya teşne ise, zaten asansöre gerek yok.

kadın için de bu geçerli.

her şeyi, bir evdeki kadın-erkek ilişkisinin niteliği belirler.

bu çift, mecburiyetten mi bir arada, maddiyat, çocuk vs...

mecburen sürdürülen ilişkiden her şey beklenir.

ve bunun teisti-ateisti olmaz.

hala ayet paylaşıyorsun, asansör mevzuuna açıklama getirmek için.

basit bir empati ile konuya doğru yerden bakmak mümkün zaten.

toplumsal ilişkilerde nezaketin gereği yapılır ama fanteziye giden yolu açmak ya da kapamak bizim elimizdedir.

asansörde karşılaşmak, patronun arabasına binmek yer yer doğal, yer yer de zorunlu hallerdir.

ama aslolan tarafların niyetidir. davranışlarımızı niyetimiz belirler.

bir odaya girerken kapıyı çalmamızın gereğini anayasa'dan örneklerle anlatmak ne kadar abes ise

sizin yaptığınız da zannımca hem o kadar abes hem de alakasızdır.

bir şey sorucam:

yenge hanım size, bey sen de çok takıntılısın diyor mu?

ciddi soruyorum.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Geta yazdı:

bir şey sorucam:

yenge hanım size, bey sen de çok takıntılısın diyor mu?

ciddi soruyorum.

Kanser olmaya bir adim. Dünyada cehennemi yasamak dedikleri bu olmali.

Yapilmasi gereken sey,

Gönlün bir baskasina kaymaya baslamis ise öncesinde bitirmen gereken birlikteligin var demektir.

Bazi insanlar gercekten ikna edicidir. Mesela zenciler cok ikna edicidir. Istedigin kadar ben esimi seviyorum de. Ikna olmaya basladigini hissettiginde öncekinden kurtulmalisin.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, deadanddark yazdı:

Kanser olmaya bir adim. Dünyada cehennemi yasamak dedikleri bu olmali.

Yapilmasi gereken sey,

Gönlün bir baskasina kaymaya baslamis ise öncesinde bitirmen gereken birlikteligin var demektir.

Bazi insanlar gercekten ikna edicidir. Mesela zenciler cok ikna edicidir. Istedigin kadar ben esimi seviyorum de. Ikna olmaya basladigini hissettiginde öncekinden kurtulmalisin.

zencileri seviyorsun galiba :))

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Geta yazdı:

zencileri seviyorsun galiba :))

Takinti insani hasta eder. Sadece kendini degil yakinindakini de hasta edersin.

Dünyaya bir kere geliyor insan, kimse icin kivranmaya karin agrisi cekmeye gerek yok. Insanlar karsisindakine dürüst olmali. Patronuna, is arkadasina ya da bir baskasina ilgi duymaya baslamis ise en kisa zamanda esi ile bunu konusmali ve yollarin ayrilmasi gerektigi söylenmeli. Aldatilmak her iki taraf icinde büyük yikim olur.

Zenciler cok sempatik ve konusmayi severler. Cok iyi laf oyunlari yaparlar. Avrupali kizlari böyle etkilerler.

Sitelerde Paylaş
On 20.05.2020 at 17:04, Türk Ateist yazdı:

Açıkladım. Bu aslında basit bir nezaket kuralıdır, gerekçeleri de oldukça akla yatkındır.

Yukarılarda yazıyor. Bırakın da kadın selamını canının istediğine versin istediğine vermesin diyorum. Pozitif ayrımdan yana olmayan, hatta bundan hiç hoşlanmayan biri olarak söylüyorum bunu. 

Neyse, orta noktamız şu, karşında herhangi bir insan seninle iletişim kurmak istemiyorsa ve sen de bunun farkındaysan haliyle üstüne gitmezsin, hele de o meşgul kafasıyla, hay hay. 

Öbür bahsettiğin mevzuda sana hak veriyorum, o küçük detayı düşünmemek kurduğum cümlenin anlamını nerelere getirmiş 

Açıklamanız pekala zarifçe bir davranış, teşekkür ederim. 

Sitelerde Paylaş
On 20.05.2020 at 17:04, Türk Ateist said:

Şu lafı, olayı artık bir içselleştirmeniz lazım.

Bırakın da insan selamını canının istediğine versin istediğine vermesin diyorum.

Bu gibi şeyler için, kadın, erkek diye ayrı ayrı düşündükçe, olan kadınlara olacaktır.

Sitelerde Paylaş

islam esasen namahrem kadın ve erkeğin halvet denilen başbaşalığına sıcak bakmaz

ve bu konuda bir hadis :"Bir kadın ve bir erkek yalnız kalırsa üçüncüsü şeytandır."  bu tabii fıtri nefsi insani bir şeydir biraz da

ancak 2 değil de 3 ve daha fazla ise bu zaten halvetten çıkarır işi aleniyet yani normal toplum hüviyeti kazanır ki sakıncası yoktur 

mümkün mertebe erkek ile kadın arasında haremlik selamlığa  dikkat eder

ayetlerde peygamber eşleri sahabeden erkeklere bir şey verirken veya onlar isterken bir perde gerisinden vermesini bunun her ikisi içinde daha temiz olduğunu söyler

iran da kadınlar için sürücüsü kadın olan sadece kadınların bindiği taksiler vardır

bir çok yerde kadınları kaçıran saldıran taksici haberlerini işitince bunun fena bir fikir olmadığına inanıyoruz

**

sadece erkek kadını asansörde sıkıştırmaz

aynı şey erkek içinde geçerli olabilir

buyrun yusuf suresinde hz yusuf köle olarak melikin evinde melikin karısı hanım efendi umum kapıları kapatır yusufu sıkıştırır

yani bu iş sadece kadın için değil erkek içinde tehlikeli bir iş:)

aman iki cinste kendine  davranışlarına dikkat etmeli

fakat şu noktada doğru

erkek veya kadın biri bu iş için rızası yok ise bu iş öyle kolay kolay da olmaz

ha rıza filan istemeden tek taraflı güç kullanıp bu işleri yapanları ayrı sayıyoruz ki oda artık eşkiyalık hastalık veya başka bir durum yani normal dışı.

hz peygamberin büyük kızı zeynebe  teyzesinin oğlu ebul as  istemek için hz peygambere gelir

kızı zeynebi evlenmek için istediğini söyler

tabii yakınları olduğu için hz peygamber onu ailesini tanır oda onları

hz peygamber ben bir şey diyemem zeynebe soralım cevabı nedir der

hz zeynebe teyzesinin oğlu ebu asın geldiğini ismini zikrettiğini evlilikten bahsettiğini söyler

hz zeynep hayasından yüzü kızarır bir şey söyleyemez ama tebessüm de eder:)

hz peygamber ebul asa: zeynep sana suskunluğu ile cevab verdi veya izin verdi gibi bir şey söyler:

zira suskunluk rızadandır derler yani kabul demektir.

eskiden istekler duygular daha latif daha nazif ifade edilirdi hemde etkili idi.

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, nogodbutAllah said:

islam esasen namahrem kadın ve erkeğin halvet denilen başbaşalığına sıcak bakmaz

ve bu konuda bir hadis :"Bir kadın ve bir erkek yalnız kalırsa üçüncüsü şeytandır."  bu tabii fıtri nefsi insani bir şeydir biraz da

ancak 2 değil de 3 ve daha fazla ise bu zaten halvetten çıkarır işi aleniyet yani normal toplum hüviyeti kazanır ki sakıncası yoktur 

mümkün mertebe erkek ile kadın arasında haremlik selamlığa  dikkat eder

ayetlerde peygamber eşleri sahabeden erkeklere bir şey verirken veya onlar isterken bir perde gerisinden vermesini bunun her ikisi içinde daha temiz olduğunu söyler

iran da kadınlar için sürücüsü kadın olan sadece kadınların bindiği taksiler vardır

bir çok yerde kadınları kaçıran saldıran taksici haberlerini işitince bunun fena bir fikir olmadığına inanıyoruz

**

sadece erkek kadını asansörde sıkıştırmaz

aynı şey erkek içinde geçerli olabilir

buyrun yusuf suresinde hz yusuf köle olarak melikin evinde melikin karısı hanım efendi umum kapıları kapatır yusufu sıkıştırır

yani bu iş sadece kadın için değil erkek içinde tehlikeli bir iş:)

aman iki cinste kendine  davranışlarına dikkat etmeli

fakat şu noktada doğru

erkek veya kadın biri bu iş için rızası yok ise bu iş öyle kolay kolay da olmaz

ha rıza filan istemeden tek taraflı güç kullanıp bu işleri yapanları ayrı sayıyoruz ki oda artık eşkiyalık hastalık veya başka bir durum yani normal dışı.

hz peygamberin büyük kızı zeynebe  teyzesinin oğlu ebul as  istemek için hz peygambere gelir

kızı zeynebi evlenmek için istediğini söyler

tabii yakınları olduğu için hz peygamber onu ailesini tanır oda onları

hz peygamber ben bir şey diyemem zeynebe soralım cevabı nedir der

hz zeynebe teyzesinin oğlu ebu asın geldiğini ismini zikrettiğini evlilikten bahsettiğini söyler

hz zeynep hayasından yüzü kızarır bir şey söyleyemez ama tebessüm de eder:)

hz peygamber ebul asa: zeynep sana suskunluğu ile cevab verdi veya izin verdi gibi bir şey söyler:

zira suskunluk rızadandır derler yani kabul demektir.

eskiden istekler duygular daha latif daha nazif ifade edilirdi hemde etkili idi.

Malum sübyancı bedevinin zamanında asansör, asansöre binme derdi var mıydı?

Ha, gevelemişsin boş boş laflar. İslam denen malum bedevi töresine göre, kadın zaten evden yalnız başına çıkamaz. Ekmek almaya gitmek falan, mecburiyet değildir. 

Sitelerde Paylaş

islam esasen namahrem kadın ve erkeğin HALVET denilen başbaşalığına sıcak bakmaz

Hangi islam?

Kuran'daki islam açısından

örneğin Nûr 58 açısından

görünen açık ve nettir.

Öğleyin giysilerinizi çıkardığınız anlar dahil

3 avretiniz... Bunların dışında size de onlara da günah değildir,

leyse aleykum ve aleyhinne cünâhun ba'dehunne.

Mümin bir kişinin

giysilerini çıkarmadığı sürece yani apış arası kapalı olduğu sürece

yatak odasında, asansörde ya da benzeri kapalı yerlerde

nâmahremiyle başbaşa kalması günah değildir,

örneğin sözleşmelerinin bağladığı erkek ile (meleket eymân).

tarihinde Hasan Akçay tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

asansör o dönemde yoktu doğru

ama halvet denilen başbaşa kalma ortamı her devirde var olabilen bir şeydir:)

burda hayati kavram kimse olma dan başbaşa kalma

misal evde salonda 3 kişi var

erkek ve kadın başka kapalı bir odaya gitse bura da halvet olur:)

yani kimsenin görmediği yalnız başınalıktır

halvet nikahlı eşler arasında olur 

yani erkek ve kız misal evlenmek için tek başına bile bir araya gelemez

nişanlılık aşamasıda öyledir

ama her ihtimale karşı nikah kıyarlar :)

bir  3. kişinin büyüğün gözetiminde konuşur görüşürler

ha nikah kıydı serbest zaten helali ner de kalırsa kalır.

**

ha modern akıl ile dersin ki ya ben kendime hakimim aynı yatağa girsem bile bir şey aklıma gelmez kalbim de temizdir filan

ama o işler pek o kadar kolay değil insanlık tecrübesinin gösterdiği ile:)

tarihinde nogodbutAllah tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, nogodbutAllah yazdı:

asansör o dönemde yoktu doğru

ama halvet denilen başbaşa kalma ortamı her devirde var olabilen bir şeydir:)

burda hayati kavram kimse olma dan başbaşa kalma

misal evde salonda 3 kişi var

erkek ve kadın başka kapalı bir odaya gitse bura da halvet olur:)

yani kimsenin görmediği yalnız başınalıktır

halvet nikahlı eşler arasında olur 

yani erkek ve kız misal evlenmek için tek başına bile bir araya gelemez

nişanlılık aşamasıda öyledir

ama her ihtimale karşı nikah kıyarlar :)

bir  3. kişinin büyüğün gözetiminde konuşur görüşürler

ha nikah kıydı serbest zaten helali ner de kalırsa kalır.

**

ha modern akıl ile dersin ki ya ben kendime hakimim aynı yatağa girsem bile bir şey aklıma gelmez kalbim de temizdir filan

ama o işler pek o kadar kolay değil insanlık tecrübesinin gösterdiği ile:)

sevgili nogodbud, şunu hiç düşünmez misin:

şu almanlar mesela,

bir kadın bir erkek yan yana gelebiliyorlar,

yan yana sohbet edebiliyorlar,

yan yana çalışabiliyorlar,

yan yana gezebiliyorlar,

öpüşmek isteyen yan yana öpüşebiliyor,

sevişmek isteyen yan yana sevişebiliyor,

konuşmak isteyen yan yana konuşabiliyor...

yani her şeyi baş başa yapabiliyorlar.

bu almanlar, senin deyişinle "hayati kavram" olan halveti, hayatlarının her aşamasında ihlal ediyorlar.

soru şu: bu kadar hayati bir kavram olan halveti ihlal etmeleri almanlara ne kaybettirmiştir?

mesela halvete çok dikkat eden suriyeliler, ege'de boğulmak pahasına, yunanistan üzerinden neden almanya'ya gitmek istiyorlar?

lütfen halvetin neden hayati bir kavram olduğunu bana anlatır mısın?

Sitelerde Paylaş

Müslüman erkeklerin kadinlarin elini ayagini gözünü kulagini baglamasi yetmiyor. Adamlarin kici kurtlu, kafalarinda binlerce tilkiyle yasiyorlar. Düsünecek baska sey yok cünkü. Bos adamlar, issizler. Köleler ve kadinlar zaten calisiyor.

Bakmislar, ben baska biri ile birseyler yasayabiliyorken peki ya baskasi da benim esim/kizim ile birseyler yasama sansi bulursa diye düsünüp önlem almaya calismislar.

Adamlar savasa giderken geride birseylerini birakiyor. Akli orada kalmasin. Savasta öldürdükleri insanlarin esir edilen eslerini düsünsünler diye tüm bunlar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...