Jump to content

Bir erkek ve bir kadının asansörde başbaşa olmasına ateistler ne der?

Recommended Posts

On 27.05.2020 at 16:50, Hasan Akçay yazdı:

Müminler

eğer içten iman etmişlerse

Allah'ın hükmüne uyarlar.

Mümin olmayanlar ise başka türlü yola getirilirler, örneğin eğitimle.

Yola getirmekle eğitimi eşitleyici anlam vermeniz zihniyetinizi gösteriyor kusra bakmayın! Kadın eğer erkekle aynı asansöre biniyorsa bu onun tercihidir zorunda olduğu için biniyor şeklinde lanse edilmesine gerek yok böyle bir durumla karşılaşmak istemiyorsa işi bıraksın. Ben şimdi şöyle desem akla mantığa uyar mı bak böyle olaylara sebep olmasından yola çıkarak erkeğin çalışması sakıncalıdır erkek para kazanmamalı ki böyle böyle durumlar olmasın hatta kadın erkekten daha güçlü olmalıydı ki parasıyla evlere temizliğe erkekler çağrılmalıydı gibi gibi. Eğitimle kadın erkek insanları özgürleştirmek ve ayakları üstünde durmalarını sağlamak istenir. İslam dini erkekle kadının arasını uzaklaştırdı da ne oldu? putlardan tenzih ettiğiniz allahı putlaştırdınız birbirinizden uzaklaştınız erkekle kadının cinsellik ve çoğalma dışında hiçbir ilişkisi yokmuş gibi davranarak bunu yaptınız insanlar arasındaki dostluk, arkadaşlık ve yakınlığı yıktınız arasına Allah putunu koydunuz siz bazen doğal ve sağlıklı insanlar değilsiniz. İnsanlar arası ilişkilere bu kadar müdahale etmek hiç doğal değil, yok efendim sürtünmüşlermiş namus kavramına önem veriyorsa veya evliyse çıksın işten, ona bakarsa islami masaj salonu da olamaz çok sakıncalı, olsa bile erkek erkeğe kadın kadına masaj yapsın siz neye sebep olmak istiyorsunuz allah aşkına! sonra erkeke erkeğe, kadın kadına çok sakıncalı demeye başlarsınız, böyle şeylere sebep olmamak gerekir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 152
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kaz, niçin kavga ediyorsun benimle;

müminim ben, düşmanın değilim

ve sen ateistsin, düşmanım değil.

Yani

ateist olmak nasıl senin seçimin ve hakkınsa

mümin olmak ta benim seçimim ve hakkım.

Saldırmanın lüzumu yok, gerilmenin lüzumu yok;

rahat ol.

Kardeşim,

ben "Kuran'daki islam"ın müslümanıyım;

senin hışımla Kuran'a attığın suçlar ise Kuran'da yok, dolayısıyla bende yok.  

Nûr 58 ve 59'a gönderme yaparak

açıkladım önceki iletilerimde.

tarihinde Hasan Akçay tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 05.06.2020 at 19:35, Kaz said:

İslam dini erkekle kadının arasını uzaklaştırdı da ne oldu?

Hangi ayet uzaklaştırıyor

erkekle kadının arasını;

örneğin harem-selamlık hükmünü dile getiren ayet  

hangi ayettir, Nûr 61 mi?

Nûr 61:

...yemek yemeniz günah değildir

kendi evlerinizde, 

babalarınızın-annelerinizin evlerinde,

erkek kardeşlerinizin-kız kardeşlerinizin evlerinde,

amcalarınızın-halalarınızın evlerinde,

dayılarınızın-teyzelerinizin evlerinde,

anahtarlarına sahip olduğunuz evlerde,

dostlarınızın evlerinde;

topluca yemeniz de günah değildir ayrı ayrı yemeniz de...

... en te'kulû

min buyûtikum

ev buyûti âbâikum ev buyûti ummehâtikum

ev buyûti iḣvânikum ev buyûti ehavâtikum

ev buyûti a’mâmikum ev buyûti ammâtikum

ev buyûti ahvâlikum ev buyûti hâlâtikum

ev mâ melektum mefâtihahu

ev sadîkikum

leyse aleykum cunâhun en te'kulû cemî’an ev eştâtâ...

Sitelerde Paylaş
On 05.06.2020 at 21:42, Hasan Akçay yazdı:

Kaz, niçin kavga ediyorsun benimle;

müminim ben, düşmanın değilim

ve sen ateistsin, düşmanım değil.

Yani

ateist olmak nasıl senin seçimin ve hakkınsa

mümin olmak ta benim seçimim ve hakkım.

Saldırmanın lüzumu yok, gerilmenin lüzumu yok;

rahat ol.

Kardeşim,

ben "Kuran'daki islam"ın müslümanıyım;

senin hışımla Kuran'a attığın suçlar ise Kuran'da yok, dolayısıyla bende yok.  

Nûr 58 ve 59'a gönderme yaparak

açıkladım önceki iletilerimde.

Sen sadece bir kişiyi temsil ediyorsun, kurana atılan suçlar sözünü geçiyorum ben suç atmam bilimsel verilere dayanırım, ortadoğudan insanlar neden cinsel kimlikleri yüzünden göç ediyorlar el cevap avrupa ekonomik olarak güçlü olduğu için bu durum istismar ediliyor bu denerek resmen gerçeğin üstü örtülmeye çalışılıyor ancak bana göre siz insanların farklılıklarına saygı duymuyor ve bundan işkilleniyorsunuz ve mevcut düzeniniz de ister istemez böyle insan tipleri üretiyor yeterince endoktirine edemediğiniz insanlar yurtdışında ex-müslim topluluklarıyla başınıza dert oluyor neden çünkü mürtedlerin yaşama hakları sizin ülkelerinizde yok yine başka insanlara islamı şirin gibi göstermeye çalışan da belki sen değil ama sizin gibi insanlar. İslama giren birinde derece derece cehalet ilkesi işliyor kurandaki din radikalizmi yüzünden insanlar bildiğiniz yemlenip cezbedildiler bunu özellikle islam dinine yabancılara karşı kullanırsınız bu giriş aşaması sonra o girilen dindeki kurumsal, geleneksel ve diğer dini oluşumlarla karşılaşma aşaması var derinleşme aşamasından sonra bunun çıktığı kapı dini terkediş veya inanmak için inanmaktır. Benim kanım dini terkedişde düşünsellik etkiliyken imanda ise duygusallık etkilidir çünkü insanlar buna maruz kalıyor, siz insanları islamla sınırlamak isterken biz gerçekçilik ve özgürlük vaad ediyoruz ne var ki sizin vaadleriniz bize üstün geliyor. Şeriat devreye girdiğinde seçim ve hak yoktur mürtedler öldürülür bunun aksi söylenemez sen konforlu alanında rahatsın diye kimsenin rahat olması mümkün değil, kuranda ifade edildiği gibi allah müslümanların karşısındakilerin gönlüne korku salar bir takım insanlar bununla mutlu ve üstün hissediyor galibiyetin verdiği müthiş bir özgüven, ama bu canavarca.

On 07.06.2020 at 08:22, Hasan Akçay yazdı:

Hangi ayet uzaklaştırıyor

erkekle kadının arasını;

örneğin harem-selamlık hükmünü dile getiren ayet  

hangi ayettir, Nûr 61 mi?

Nûr 61:

...yemek yemeniz günah değildir

kendi evlerinizde, 

babalarınızın-annelerinizin evlerinde,

erkek kardeşlerinizin-kız kardeşlerinizin evlerinde,

amcalarınızın-halalarınızın evlerinde,

dayılarınızın-teyzelerinizin evlerinde,

anahtarlarına sahip olduğunuz evlerde,

dostlarınızın evlerinde;

topluca yemeniz de günah değildir ayrı ayrı yemeniz de...

... en te'kulû

min buyûtikum

ev buyûti âbâikum ev buyûti ummehâtikum

ev buyûti iḣvânikum ev buyûti ehavâtikum

ev buyûti a’mâmikum ev buyûti ammâtikum

ev buyûti ahvâlikum ev buyûti hâlâtikum

ev mâ melektum mefâtihahu

ev sadîkikum

leyse aleykum cunâhun en te'kulû cemî’an ev eştâtâ...

ayrıntıda boğulma, siz dinciler ayet ayet konuşumaya bayılırsınız insanları ayrıntıyla meşgul ediyor ve ayatmaya çalışıyorsunuz eğer inançlıysan bunu yapmana hak veriyorum, ben bunun üzerinden konuşsam da tartışmanın nereye varacağını biliyorum belki de sen haklı çıkacaksın, bak işte bu kuranda yok gibi, kuranı temize çıkaralım bütün suçu müslümanlara yıkalım bu mentalite inanılmaz bir yıkımdır ve öyle devam etmektedir de belki henüz türkiye değil ancak çoğu islam ülkeleri aşırıya gitmektedir.

Sitelerde Paylaş

Nedir bu neden bu kadar taktınız buna. İkisi arasında yaşanan bu durumu neden bu kadar tartıştınız. 

Kadın istemese orada olmazdı. Olayı yaşadıktan sonra oradan uzaklaşabilirdi. Sesini çıkarmıyorsa işinden olacağından değil demek ki onda da var bir şeyler.

Kadın o kadar iffetine düşkün olsa dünya malı ile değişmez zaten.

Sitelerde Paylaş
5 hours ago, kabara said:

Nedir bu neden bu kadar taktınız buna. İkisi arasında yaşanan bu durumu neden bu kadar tartıştınız. 

Kadın istemese orada olmazdı. Olayı yaşadıktan sonra oradan uzaklaşabilirdi.

Sesini çıkarmıyorsa işinden olacağından değil demek ki onda da var bir şeyler. 

Kadın o kadar iffetine düşkün olsa dünya malı ile değişmez zaten.

Öyle ya, madem kadında da var bir şeyler

birbiriyle evli olmayan kadınla erkeğin öpüşmesi

tamamen iki tarafın rızasına dayalı bir şeydir; yalnızca onları ilgilendirir. 

Siz neden bu kadar taktınız ki?

Yani Yılmaz Güney'in "Arkadaş" filmindeki

AÇIK FiKiRLi (medenî) Cemil haklıdır:

Karısı güzel olanlar karımı öpebilirler;

ödeşmesi kolay olur çünkü.

Baldızı güzel olanlar da baldızımı öpebilirler.

Karısı güzel olanlara karımı öptürüyorum; ben de onların karılarını öpüyorum. Nasıl, iyi mi?

Ama Cemil'in üniversiteden arkadaşı

Âzem (Yılmaz Güney) öyle düşünmüyor;

yozlaşma diyor o tavıra, çürüme diyor.

Sitelerde Paylaş

Âzem:

Bak arkadaş! 

Senin tutum ve davranışların,

aile ilişkilerin hiç iyi değil.

Biz arkadaşsak açık konuşmak zorundayız.

Evet durumun pek hoş değil, Cemil; 

bu işe arkadaşların medenî olmak diyorlar,

sen de açık fikirlilik diyorsun...

Bana kalırsa medenî olmak değil; 

"dejenere olmak"tır bu tavrın adı,

"yozlaşmak"tır.

Ne demek karısı güzel olan karımı öpebilir, baldızı güzel olan baldızımı öpebilir! Yakışır mı bu sana.

Bir adam geliyor,

karını öpüyor;

sen de katıla katıla gülüyorsun. Bu ne biçim iştir benim aklım ermiyor.

NERDEN GELDiN sen buraya Cemil?

*

Sorun bu! Cemil nerden geldiğini unutmuş.

Orada yoksulluk vardı; 

Cemil o yoksulluğa dönmek zorunda kalmaktan korkuyor;

buradaki şaşaalı kokuşmuşluğa o yüzden razıdır.

Bakara 268:

Şeytan size 

yoksulluk sopasını göstererek

uygunsuz vaziyeti emreder. 

Sitelerde Paylaş
  • 5 months later...

Bir erkekler bir kadının ilişkisine taktığımız kadar hırsızlığa, yolsuzluğa, adaletsizliğe, sokak insanlarına ve hayvanlarına taksaydık eğer bugün muasır medeniyet seviyesine çoktan ulaşmıştık be. Ne güzel lan bunlara dokunmayalım ama bir kadınla erkeğin ilişkisine kafa yoralım. Seviştiler mi, birlikteler mi yoksa? Amanın zinhar günah ve haram olur bu onlara. Ama aynı kişiler hırsızlık yapsa bu kadar konuşulmaz bile. 

Umarım bir gün elalem derdine düşeceğimize kendimizin nasıl bir insan olduğunu anlamaya yöneliriz de böyle saçma şeyleri konuşmayız bile. 

Ayrıca bize ne bundan? 

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Hasan Akçay,ben seni iyi tanırım.Çünkü hatırlarsın bir forumda beraberdik.Ben eski rumuzlu ERGENEKON.Çoğu müslüman gibi ağzı bozuk degilsin.Kibar bir müslümansında.Bırak şu kuranı.Onda öyle ayatlar varki.Biri ötekinin tersini iddia eder,TANRIYSA böyle saçmalıklar yapmaz.

Çoh gıymatlı MUHA........evlatlığının evine evlatlığı evde yokken gider.Gelininin gözlerini görünce ,KIZ  NE  O GÖZLER, ÇOK GÜZEL  GÖZLERİN VAR der.Evlatlığı gelmeden evden ayrılır.

Bu FELLAH kurana şöyle bir ayat koymuştur.Allahıda yedegine almışki insanları kandırmasında zorlanmasın.

Ayat şöyle:ALLAH ve MUHAMMET birşeyi beyendimi onda artık onlardan  başka kimse hak iddia edemez.

Evlatlık eve gelince bakın kurnaz kadını ne der.Biraz önce babalığın burdaydı ,bana baktı ve bana dediki kız nekadar güzel gözlerin varmış.

Evlatlıkta derki madem dayın olacak ve benimde babaligim vede peygamber olacak o adam seni beyendiyse artık SEN  BANA  BOŞSUN der.Karısıda içinden sevinir.Cünkü geçmişten aralarında birbirlerine ilgi duyarlarmış.

Veeeeeeee,Muha...... sonunda evlatlıgın karısını alır kendine karı yapar.HATTA EVLATLIĞI BEN KARIMI BOŞADIM DEYİNCE ÇOK peygamber muhammet derki madem boşadın git boşadığın karını bana iste.Evlatlıh başüstüne der,gider boşadığı karıya derki babalığım seni karılığa istiyor.Kurnaz garıda biraz düşünmem gerek deyo.İçindende sevincinden uçuyor. Ve tabiki Allahının çok sevdigi peygamber evlatlığının karısını alıyor.

Alıyorda birazda halktan korkuyor.Arap töresine göre evlatlıh gerçek evlat gibidir.Onun karısıda babalığın kızı sayılır.Bu TÖRE yasalarını MUHA........... kurana yazdığı ayatlarla kötüler.Güye bu kötülemeyide Allah yaptığını söyler yazdıgı birkaç ayatta.

Burası böyle.

Birde Muhammet HABEŞİSTANA ilticaya giderken bazı sahabalar karılarından birertanesini peygambere vermişlerki adam yolda ,habeşistanda karısızlık çekmesin:-))))) 

Daha neler var neler bu kitapda.

Akçay bu kitabı ve onun katibini kalkmış bize övüyor.Bu kitabı MUHA........... yı tanımasak inanırızda   nerdeyse 75 yıldır ben islamla bu kıtapla birlikteyim bunları gurcalamaktayım.Babam imamdı,dedem imamdi.kayınpederim imamdı,bacanağımda imam.

Bacanağa sordum,imamlığın müddetince hiç temızlıkten millete vaaz ettinmi?İmam bacanağım hayır temizlikten hiç vaaz etmedim dedi.Baldız bacanağın pisliginden illellah demiştir.

Evet AKÇAY senin o övdügün kıtabı ALLAH degih MUHA........... ve 5 ögretmeni yazmıştır.

Kuran ALLAHINDIR demek.TANRIYA  İFTİRADIR.Çünküüüüü kuranda birbirine TERS anlamda bir sürü ayat vardır.Hatta islamdan 30 yıl önce yaşamış bir arap şairın yüzlerce şiiri kurana AYAT olarak alınmıştır.Bu şairin kızkardeşiyle MUHA......... çok sonbet edip kardeşi konusundada bilgi almıştır.

Hatta MUHA......şöyle demiştir.Onun şiirleri iman ettide kendi imansiz gitti.

Burdaki insanların %95 i USCUDUR yani akılcıdır.Sana burda ancak % 5 kişi inanabilir.

Aslında ATEİSTLER  YARATANIN KOYDUĞU sisteme ve var ettigi herşeye inanmaktalar bir kendisini tanımaz yok derler.Müslümanlarsa bunların tersıdır.Allah var derlerde TANRININ kurduğu sisteme inanmazlar.Düne kadar AY nurdur derlerdi.Dünyanın yuvarlıklığına inanmazlardı.

Güneşin gece çamura battığına inanırlardır.Çünkü güneşin battığı yerde bataklık vardı güneş oraya inip kaybolunca mekkeden bakan Muha.......... güneşim çamura saplandığını sanıyodu.

Evet Hasan Akçay burasi var olan bir güce ınanmıyorlar,ama sizinde o güce bu kafayla inanmış sayılmazsınız.

Diyanetten iki din adamı şöyle bir yazı vazmışlardı VARLIK dergisine.MÜSLÜMANLAR iki guruba ayrılır

1-AKILCILAR

2- NAKILCILAR

1- AKILCILAR herşeyde USLARINI yani akıllarını kullanırlar.

2- Nakılcılarda AKIL  geçmez NAKLA yanı arabın geçmişde yazdıklarına inanırlar

Akılcılar,her önlerine geleni US eleginde eler alta düşenleri çöpe elekte kalanları kabul ederler.

AKILCILAR %5  ancak varlar.

Amaaaaaaa NAKILCILARSA müslümanların %95 cıvarındadır demişlerdi.

-

Var eden bir güç var.Amaaaaaaaaaaaaaaa bu nasıl bir güç bilim dünyası bunu daha çözebilmiş degil.İsvçrede 10 km bir dayreye var eden gücü araştırmak için enson teknolojini aletlerini yerleştirmişler ama şimdiye dek yapılan araştırmada bu GÜCÜN varlığına yokluğuna dair birşey bulamadılar.

Araştırmalar sürüyor.Bir alman bilim adamı diyorki YOKTAN hıçbirşey var olmaz.

Bilim dünyasının daha bilmedigi çok şeyler var.Dinler dünyasınınsa HİÇBİRŞEYDEN  habarları yok.Bol bol kandırılıyorlar.Kandırıyorlar.

Onlara kimsenin birsey demeye hakkı yoktur.İster TAŞA inansın istersede KUŞA  karşılarındakileri TEHDİT etmedikleri müddetce.Ama görüyoesunuzkku işleri güçleri tehdit.Böylede oluncada karşılarındakilerde geregini yapmak zorunda kalıyorlar.

Ayatın birinde diyorki:AKLINI kullanmayanların başına PİSLİK  YAĞDIRIRIM.

İslami kuralda şöyle diyor:DİN  AKIL  İŞİ  DEGİL  NAKIL  İŞİDİR.Gelde şimdi bu EŞŞEGİ sudan geçir.Naıl geçireceksen geçir.Ayet AKIL diyor.İslamı kuralsa AKLI reddediyor.AKIL geçersiz NAKIL  geçerli diyor.Anlıyacanız islamda USA ,AKLA büyük oranda KERŞILIKCILIK VAR.Buda islam dünyasına YIKIM getiriyor.

İslam dünyasından KAÇAN  KAÇANA.

Dedeniz.

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Hasan Akçay,aşağıda verdigim ayetlere göre SEN  benim, BENDE senin düşmanıyım.

Müslümanlar çok yalan söylüyorlar,tıpkı senin gibi.Gel okuyalım ayatlarıda bir daha yalan söyleme.Senin bana kastin olacak ben sana düşman olmıyacam.

Varmı öyle bir dünya.

Gel okuyalımda islamın insan düşmanlığını gör.

Öldürmeyi ve Şiddeti Emreden Ayetler

Bakara suresi 178. ayet: Ey inananlar! öldürülenler hakkında size kısas farz kılındı: hür ile hür insan, köle ile köle ve kadın ile kadın. öldüren, ölenin kardeşi tarafından bağışlanmışsa, kendisine örfe uymak ve bağışlayana güzellikle diyet ödemek gerekir. bu, rabbiniz’den bir hafifletme ve rahmettir.

Bundan sonra tecavüzde bulunana elem verici azab vardır.

sizi çıkardıkları yerden siz de onları çıkarın.

fitne çıkarmak,

adam öldürmekten daha kötüdür.

mescidi haram’ın yanında,

onlar savaşmadıkça siz de onlarla savaşmayın.

sizinle savaşırlarsa onları öldürün.

inkar edenlerin cezası böyledir.

gerçi o size hoş gelmez.

Olabilir ki siz,

bir şeyden hoşlanmazsınız;

oysa ki o sizin için bir hayırdır.

Yine olabilir ki, siz bir şeyi seversiniz, oysaki o sizin için bir kötülüktür. Allah bilir, siz bilmezsiniz.
Âl-i İmrân Suresi 13. Ayet: Hiç şüphesiz karşı karşıya gelen iki toplulukta size bir âyet, bir işaret ve ibret vardır. Onlardan biri Allah yolunda savaşıyordu, öbürü de kâfirdi ve karşılarındakini göz kararıyla kendilerinin iki katı görüyorlardı. Allah da gönderdiği yardımla dilediğini destekliyordu. Gören gözleri olanlar için elbette bunda apaçık bir ibret vardır.

Allah, hakkıyla işiten ve bilendir.

oldurmeyi-ve-siddeti-emreden-ayetler.jpg

Nisa suresi 15. ayet: kadınlarınızdan zina edenlere, bunu isbat edecek aranızdan dört şahid getirin,

şehadet ederlerse,

ölünceye veya allah onlara bir yol açana kadar evlerde tutun.
Nisâ Suresi 74. Ayet: O halde geçici dünya hayatını, ebedî ahiret hayatı karşılığında satacak olanlar, Allah yolunda savaşsınlar. Her kim Allah yolunda savaşır da öldürülür veya galip gelirse, her iki durumda da biz ona yarın pek büyük bir mükafat vereceğiz.
Nisâ Suresi 75. Ayet: Hem size ne oluyor ki, Allah yolunda: “Ey Rabbimiz! bizleri bu halkı zâlim olan memleketten çıkar, tarafından bizi iyi idare edecek bir sahip ve bize katından bir kurtarıcı gönder” diye yalvarıp duran zayıf ve zavallı erkekler, kadınlar ve çocukların kurtarılması uğrunda savaşa çıkmıyorsunuz?

-

Müminleri de savaşa teşvik et.

-

Umulur ki, Allah kâfirlerin gücünü kırar. Hiç şüphesiz ki Allah kuvvet ve kudretçe çok daha güçlü, ve cezası daha çetindir.
-________________________________________________________________________
Nisa suresi 89. ayet: onlar kendileri inkar ettikleri gibi, keşki siz de inkar etseniz de eşit olsanız isterler. allah yolunda hicret etmedikçe onlardan dost edinmeyin.

-

eğer yüz çevirirlerse onları tutun, bulduğunuz yerde öldürün. onlardan dost ve yardımcı edinmeyin.

-

cezası öldürülmek

veya asılmak

yahut çapraz olarak el ve ayakları kesilmek

ya da yerlerinden sürülmektir.

bu onlara dünyada bir rezilliktir.

onlara ahirette büyük azab vardır.

-

ellerini kesin.

allah güçlü’dür, hakim’dir.

-

artık vurun onların boyunları üstüne,

vurun her parmağına” dedi.

Eğer vazgeçerlerse muhakkak ki, Allah yaptıklarını görür.

Tevbe suresi 5. ayet: 

Hürmetli aylar çıkınca, puta tapanları bulduğunuz yerde öldürün;

-

onları yakalayıp hapsedin;

her gözetleme yerinde onları bekleyin.

eğer tevbe eder,

namaz kılar ve zekat verirlerse yollarını serbest bırakın.

doğrusu allah bağışlar ve merhamet eder.

Tevbe Suresi 73. Ayet: Ey Peygamber! Kâfirlerle cihad et; onlara karsi sert davran. Varacaklari yer cehennemdir, ne kotu donustur.
Nur Suresi 2. ayet: zina eden kadın ve erkeğin her birine yüzer değnek vurun. allah’a ve ahiret gününe inanıyorsanız, allah’ın dini konusunda o ikisine acımayın. onların ceza görmesine, inananlardan bir topluluk da şahit olsun.

Muhammed suresi 4. ayet: savaşta inkar edenlerle karşılaştığınızda boyunlarını vurun;

-

sonunda onlara üstün geldiğinizde onları esir alın; savaş sona erince onları ya karşılıksız, ya da fidye ile salıverin; all onlardan başka türlü öç alabilirdi, bunun böyle olması, kiminizi kiminizle denemek içindir. allah, kendi yolunda öldürülenlerin işlerini boşa çıkarmaz.

Pekiiiii ne yapar öyle bakar durur degilmi?.

Dünyada yılda acından ölenler 8 milyon,AKÇAY senin Allah niye verdigi sözde durupda bakmaz bunlara.

Dedeniz

Sitelerde Paylaş

Bana ister düşman olun ister dost; size kalmıştır

ama ben yaradılanı hoş görmekten yanayım Yaradan'dan ötürü.

Yani siz ve ben insanız;

siz benim insaniyette kardeşimsiniz.

Yukardaki ayetlere gelince, yanlış okuyorsunuz tolonbey;

iyi niyetle, doğru okumak istiyorsanız AKLINIZ ile okuyun. 

Örneğin

Maide suresi 38. ayet... 

Orada deniyor ki:

... o ikisinin 2'den çok elini kesin- faktaû EYD iyehuma. 

Arapçada EYD 2'den çok eldir, örneğin 3 el, 4 el.

Peki, uygulamada siz hiç... 2 hırsızın

toplamda 3 elinin kesildiğini duydunuz mu

ya da 4 elinin? 

O halde EYD nedir Maide 38'de?

36:71'de Allah "EYD îna" diyor - bizim ellerimiz;

açık ve net, EYD bizdir ya da ben:

Görmüyorlar mı insanlara hayvanlar yaratıveririz biz... de edinirler; 

onlara boyun eğdiririz; bazısına binerler, bazısını yerler...

Artı, 12:74-76'yı okuyun.

Hırsızlığın cezası dinde nedir,

bir örnek verilerek anlatılmış. 

Tamam? 

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Taciz vakalarını polise iletmek yerine elinde kuran ateistforumda konu açıp meditasyon mu yapıyoruz artık @Hasan Akçay?

Gereken neyse yap işte dini karıştırıp sanki dinin iyi insanlara kötü şeyler yaptırdığını ispatlamaya çalışır gibi neden kafa bulandırıyorsun? 

Diyelim ki kıçındaki boku nasıl sileceğini bile söyleyemeyen kuran sana kadınla erkek asansöre biner, erkek de kadını istediği gibi taciz eder dedi. Buraya gelip onu mu savunacaktın? 

Dinin akla yaraşır yanı yoktur, sadece gerekeni yapacaksın.

Kuran'ı karıştıracaksan kuran'da erkeğin kadına tecavüz etmesinin hükmünü bul yaz buraya. Peygambere kimin helal edildiğini yazan kuran'da herhalde tecavüzün suç olduğu da yazıyordur. 

tarihinde bayşapka tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...