Jump to content

KÜRT TARİHİ

Recommended Posts

15 saat önce, tolonbey yazdı:

Türkler 3 büyük imparatorluk ,16 byük devlet yüzlercede beylikler kurmuslardir.Bu bir beceri isidir.Her isteyen devlet kuramaz.Devlet kurma bir beceri isidir.

güzel dedem senin yaban ellerde ne işin var?

sen oralarda yıllarca çalışıp ecnebilerin hizmetçiliğini niye yaptın?

keyfinden mi gittin türk vatanından ırak diyarlara?

ülke olarak, millet olarak neyi beceremedik de anadolu evlatları avrupa’nın yolunu tuttu?

biraz para biriktirip dönecem dediler de niye oraları vatan bellediler?

kredi bulmak için neden ingilterelere gider yalvarır dururuz?

hala iyi bir eğitim alacağım diye türk gençleri neden emperyalizmin kucağına abd’ye koşarlar.

dünyada türk üniversitelerinin neden esamesi okunmaz?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 127
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1 saat önce, 322 yazdı:

O kadar yazdığım yazıdan bunları anladıysan eğer yapacak bir şey yok. Demek ki biz boşuna kürek çekiyoruz...

Ben anladığımı yazmadım. Anlaşılması zor bir şey yazmamışsın, hatta genel olarak bir şey yazmamışsın. Aman da kardeş olalım, bölünmeyelim, Sen Kürtler şöyle dersen bir başkası da gelir Türkler böyle der vs... Dediklerin özetle bunlar.

Neden benim düşüncelerimi genelgeçer algıya kapılıp da yargılıyorsun? Buna senin hakkın var mı mesela? Boşa kürek çekiyoruz ne demek sonra? Bizi öpüştürüp barıştırmak mıdır misyonun?

Bunların hepsi çocukça işler. Suya sabuna dokunmaktan çekinen, Kürtlere şirinlik yapmaktan başka bir şey düşünmeyen insanlar yarattılar. Ben onlardan biri değilim. Türk güzellemesi çekmiyorsam, Kürt güzellemesi hiç mi hiç çekmem. 

Ben kimseyi kardeşim gibi görmüyorum şahsen. Zorunda da değilim. Aynı toprakları paylaşan, aynı ülkede yaşayan insanlarız. 

İnsanları birbirine bağlayan şey -en azından benim için- milliyet, ırk, şu bu değil. Ateist olmaları da değil mesela.

Fikir önemli. Ülkesi için, halkı için, kendisi için ne istediği önemli. Bana ne Kürt olmuşsa, Ermeni, Çerkes, Türk olmuşsa, bilmem ne olmuşsa.

Kürtler bu ülkede sorundur, tıpkı şeriatçılar gibi. AKP'lilere ahlaksız, vatanın düşmanı, cahil diyorum da Kürt aynını yapınca, üstüne üstlük terörü de destekliyorken, niye demeyeceğim?

Size de aynını tavsiye ederim.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Brad pit yazdı:

Akpye en çok Kürtler oy verirmiş, oh ben ne güzel ya, her türlü kötülüğü suçu hatayı Kürt e mal et kendin tertemiz ol. AKP lanetini başımıza hep beraber sardık hiç kendinizi kurtarmaya heleki bunu Kürtlere mal etmeye kalkmayın yemezler. 

Donuk zekalı, Kürtler hep çok masum, hep ezilen, iyi niyetinden kaybeden insanlar deyip durmuyor musunuz?

Kürtlerin yarısından fazlası, tepelerinden bombalar yağdırıp eve hapsettiği halde AKP'ye oy veriyor. Çünkü dinci. İnanılmaz yobaz ve gerici. AKP'ye oy veren Türklerin çoğu dincilikten değil, çıkarı öyle gerektirdiğinden, ahlaksızlığından veriyor. 

Türkleri işin içine niye katıyorsunuz acaba? Konu Türkler mi? Kendinizi veya düşüncelerinizi savunmak için niye ille de Türkler de böyle deme gereği duyuyorsunuz?

Konu Türkler olursa onu da konuşuruz. Çokça da konuşuyoruz, misal, AKP hakkındaki başlıklarda milletin 7/24 saydırdığı insan tipi hep Türkler.

Sonra Atatürkçü milyonlar... Bu ayılıp bayıldığınız Kürt kardeşlerinizin en nefret ettiği, hapislere atıp devletten atmak için AKP'ye en büyük desteği veren Kürtler. Hani öyle dincisi falan da değil, sözde okumuş olanı da, hatta en çok okumuş olanı yaptı bunu.

Masal anlatmayın, gerçekleri konuşun. 

Sitelerde Paylaş
On 19.05.2020 at 17:31, Brad pit yazdı:

Benim ve Kürt Halkının, başımızı öne eğecek en küçük bir hatamız kusurumuz olmadı olmazda. Varsa rezilliğimiz ayrı konu aç kanıtla, ama konumu kirletme. 

Şu cümle mesela. Gerçekten akıllara zarar, cahil mi cahil birinin kuracağı cümle.

Kürtlerin yaptığı korkunç katliamları, terör eylemlerini, bölgede Türk vb barındırmamalarını ve yöntemlerini tek tek yazarım ama anlamı yok ki. Gerekli de değil.

Mesele, bir insanın bir halka böylesi kefil olması, pür-i pakmış gibi yazması. Ben ölürüm de kefil olmam, ne kadar seversem seveyim bir kitleyi böyle homojen bir yapıymış gibi pazarlamam.

Ciddi bir delilik hali bu. Laf olsun...

Sitelerde Paylaş

iste böyleee,

Sevgili Geta Gardas, bizleri 1,5milyar insani gagurlara muhtac duruma sokan arabin UYDURDUGUDUR.Öyle bir inancki,bir ayatta diyorki AKLINI kullanmayanin basina pislik yagdiririim.Diger  kuraldada diyorki DiN,akil isi degil Nakil isidir.Nakilda arabin uydurdugudur.aslinda.Öyle bir dine inanmisizki bu din bize bir yerde AKLINI kullanacan diyor,Baska yerdede diyorki AAKLINI kullanmana gerek yok.Allah saha isterse verir istemezse vermez.

Halbuki arabin diniyle yahutta baska dinlerle ALLAHIN hicbir baglanttisi yoktur.TANRI kitap vermemis AKIL vermistir.AKLINI yani USUNU kullananlar her istedigi seye sahip oluyorda Arabin kitabina uyanlarsa hicbir seye sahap olamiyorlar.Cümkü arabin kitabi biryerde aklini kullanma diyor.Niye diyor onun sacmaliklarina inanalim diye.

Lenin ne demistii diNLER  AFYONDUR.Bunu kullananlar uyusup ne yapacaklarini bilemiyorlar.Hem bizi öyle bir afyonluyorki afyonun bile yapamadigini insanlara yaptiriyorlar.

Mevlananin Semsin g...…….nü yalamayan varmi desem müslümanlariin %70 i sanirim bunlarin g...….....nü hala yalamaktadir.Mevlana SEMSE öyle baglanmiiski tekkede 7 ay Semsle bir odadan hic disari cikmadan yasamislardir.Karisi arkadaslarina söyle der.Basim atasdann yaniyor.Bu Adam demiyorki benim garida gocaya ihtiyaci olur.Bu sözler GONYAYA yayilir.Mevlana 15 yasindaki cariyesini Semse verir.Kiz Semsi beyenmez hep evden Kacar.Bu sefer tutar karisinin birini verir.Üstelik tutar büyük oglunun sevdigi kizida Semse verir.Oglanda tutar Semsi öldürttürür.Bunu habar Alan Mevlana KUDURUR.Oglan babam beni öldürttürür deye Ahilere siginir.Bunlarin yedikleri Bo......r okadar cokki.Üstelikte bunlari kendi kitaplarinda yaziyorlar.

Mevlana bir gün Semsin odasina kapiyi calmadan girer birde bakarki Semsin altinda verdigi cariye cariyeyi beceriyor.Kapiyi kapar Mevlana disarda o yana bu yana dolanirkam Sems icerden Seslenir ,gel diye.Mevlana kapiyi acip iceri girekii,Sems divanda yalniz oturuyor.Mevllana sorar nerde benim sana verdigim cariye,Sems derki senin bana verdigin cariye kacti evden iki gündür yok evde.Mevlana derki biraz önce odaya girdigimde kizi beceriyordunya,Sems derki o senin cariye degil onu aklimdan gecirince Alllah onun sekline girip benim YATAGIMA yatti isi Allahla beceriyorduk demezmi.Bu REZiLLERin kitaplari konusmalari hep böyle.Bir Allah kalmisti becermedikleri onuda becerdiler.Mevlanada Semsden geri kalir yani yoktur.Okadar Afyonlanmisizki bu SAPIKLAR icin öl deseler ölürüz..Sems ve mevlana Allahla konustuklarini bile iddia etmektedirler.Kitaplari hep böylee sapikca yazilarla doludur.Gecmis yazilarimi okursaniz bu GÖT ve BASCILARI daha iyi tanirsiniz.Bunlarin kittaplari sikis mecmualarindan cok daha sapikcadir.Öneririm bu ikilinin kitaplarini okuyun.83 yasindayim sikis kitaplarindanda cok okudum.Ama gavurlarda bile bizim bu gavurlar Kadar ssapikca yazilmis kitaplara hic rastlamadim.Bunlarin yazdiklarini en azili dinsizler bile utanir ,TANRIDAN korkar yazamaz.Amaaaaaaaa milletimiz bunlarin kiclarini yalamaktan dilleri zara dönmüstür.Bunlar ve bunlar gibilerin verdikleri afyonlardan bu millet bu hala gelmistir.Sayin Geta.   

Sitelerde Paylaş
53 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Şu cümle mesela. Gerçekten akıllara zarar, cahil mi cahil birinin kuracağı cümle.

Kürtlerin yaptığı korkunç katliamları, terör eylemlerini, bölgede Türk vb barındırmamalarını ve yöntemlerini tek tek yazarım ama anlamı yok ki. Gerekli de değil.

Mesele, bir insanın bir halka böylesi kefil olması, pür-i pakmış gibi yazması. Ben ölürüm de kefil olmam, ne kadar seversem seveyim bir kitleyi böyle homojen bir yapıymış gibi pazarlamam.

Ciddi bir delilik hali bu. Laf olsun...

Doğuda doğan bir gencin, o dinci yobaz geri kalmış ortamdan nasıl, Modern bir insan olarak çıkmasını bekliyorsun ki? 

Yıllardır Doğunun geri kalmış olduğu bilinen bir şey, ama ne hikmetse kimsenin de umursamadığı bir şey, en azından siyasetçiler öyle. 

Bir şekilde o Toplumsal Eğitimi sağlamalıyız. Aksi durumda böyle gelmiş böyle gider. 

Sitelerde Paylaş
49 dakika önce, Brad pit yazdı:

Doğuda doğan bir gencin, o dinci yobaz geri kalmış ortamdan nasıl, Modern bir insan olarak çıkmasını bekliyorsun ki? 

Yıllardır Doğunun geri kalmış olduğu bilinen bir şey, ama ne hikmetse kimsenin de umursamadığı bir şey, en azından siyasetçiler öyle. 

Bir şekilde o Toplumsal Eğitimi sağlamalıyız. Aksi durumda böyle gelmiş böyle gider. 

Kürtleri o duruma getirenler yine Kürt ağalar ve Kürt patronlar olduğunu daha önce söylemiştim.

Kürt hakları diye silaha sarılanlar, siyaset yapanlar, şeyhler, şıhlardır sizi o duruma getirenler.

21.ci asır olmuş halen Doğulular bu saydığım soygunculara güveniyor, inanıyor, o yüzden de bir türlü iki yakaları bir araya gelmiyor.

Düşmanınızın en yakınınızda olduğunu anladığınızda ancak bir şeyler değişir, yoksa asırlardır olduğu gibi böyle gider.

Yani Kürtler bu söylediğim gerçeğe uyanmadıkları müddetçe bir Kürt devleti kursa dahi onlar açısından hiç bir şey değişmeyecek.

Kürt devleti, dağa çıkmalar, meclise girmeler, Kürt hakları falan hepsi palavra.

Aynısı diğer halklar için de geçerli, dostu-düşmanı bilmeyen halklar her zaman ezilmeye mahkümdur.

Sana gerçek Kürt tarihini öğrenmek istiyorsan kendinize yakın bulduğunuzdan başlayın diye boşuna demiyorum.

Bir şeyleri daha iyi anlaman için kendine şu soruyu sor "Uluslararası şirket sahibi Kürt iş adamları, siyasiler var, ucuz iş-gücü olmasına rağmen neden Doğu'ya yatırım yapmadılar?".

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Brad pit yazdı:

Dinci ve yobaz bir çevrede doğmuş birinden modern biri ortaya çıksın gibi bir beklentim yok ki.

Benim, bizim beklentilerimizin bir anlamı yok burada. Gerçek ne ise odur...  Durum bu. Kürtlerin çoğu hala HDP'ye değil AKP'ye oy veriyor ve onların dinciliği de yobazlığı da çok gerçek. AKP'ye oy veren Türklerin çoğu ise dinciliğinden, yobazlığından değil, kısa vadeli kişisel çıkar peşindeki ahlaksızlar oldukları için veriyor.  Bu diğerinden daha iyi gibi bir şey düşünüyor ve söylüyor değilim, aman ha öyle abuk bir çıkarımda bulunma.

Kürtler, evvela izinsiz tuvalete bile gidemedikleri ağalarından kurtulmalı önce. Onları fakir ve eğitimsiz bırakan bu aşiret ağaları. İlginç olarak halk bundan genel olarak hoşnut. Ağa onun yerine düşünüyor ve karar veriyor, ne yapacağını söyleyen birinin olması onu bir şekilde rahatlatıyor. Tembeldir Kürt halkı. 

Yıllar evvel yine bir ağa olan Halis Toprak'ın bir röportajını okumuştum. Adam Diyarbakır'da mı ne bir fabrika kurmuş bir vakitler, demiş ki kendi insanlarım çalışsın, bir iş imkanı bulsun. NE kadar güzel... Ama diyor, çalışmadılar, sürekli sorun çıkardılar, fabrika yürümedi; tembeldir bizim ora insanı...

Kendi adamınız diyor bunu. 

Eğitim falan da bu dirençle zor iş. PKK'nın kucağına düşmüşler, saçma sapan ana dilde eğitim teraneleri okuyorlar hala. Gönderdiğin öğretmeni öldürdüler senelerce. Devlete, devletin doktoruna öğretmenine düşmanlık besliyor ve öldürüyorlar. 

Bunlar gerçekler işte. 

Cumhuriyet kurulup da eğitim atağı başlatılınca Köy Enstitüleri'ni de istemediler. Daha önce, Cumhuriyet kurulsun istemeyip sürekli ayaklanma çıkardılar. Ağalar yaptı bunları, öyle değil mi? Halk da ağaların peşinden gitti ve katliamlara varan olaylar oldu.

Bunları düzeltmek zor değildi, ama artık zor. Devlet PKK'yı bitirerek iyi bir şans elde etmişti Kürtleri kazanmak için ama AKP ile bu şans kayboldu. HDP ile de olmaz, olabilmesi mümkün değil. 

Bak şimdi... AKP bütün ülkede önce fakiri eziyor aslında. Aptallar farkında değil ve hala deli gibi oy veriyor, hepimiz biliyoruz.

Ama Güneydoğu'da bir de üstlerine bombalar yağdırdı geçtiğimiz birkaç sene boyu. Hem aç bıraktı hem bomba yağdırdı, ama bu insanlar hala götürüp ona oy veriyor. HDP'ye, sözde laiklik yanlısı diye oy vermiyorlar, benimsemiyorlar.

Çok acayip... O yüzden anlatma bana... AKP'li Anadolu insanına ağzımıza geleni söyleyelim de Kürt olunca niye susalım?

Anadolu yobazı da yoksul, cahil, bana sorarsan öyle veya böyle ihanet içinde. Kürt de öyle. Kürt bir de teröre başvuruyor ve inanılmaz biçimde ırkçılık yapıyor.

Ben daha doğudaki kadınların, çocukların halini dillendiren, zenginlesinler, okusunlar, birkaç dili mümkünse öğrensinler, dünyayla yarışacak hale gelsinler diyen bir Kürt politikacı, ağa, şu bu görmedim. Varsa yoksa düşmanlık, nefret, terör...

Sitelerde Paylaş

@Türk Ateist ile aynı fikirde olup böyle @Brad pit gibi masum tabiatlı bir kişiyle karşı fikirde olmaktan hicap duysam da kürtlerin Türkiye'nin omuzlarında büyük bir yük olduğunu biliyorum. Türkiye'de yapılan ne kadar underground iş varsa hepsinin altından bu kürtler çıkıyor. Adam kaçırma, beyaz kadın ticareti, uyuşturucu kaçakçılığı, satışı ve kullanımı, sektör mafyaları hep kürtlerden çıkıyor. Sonra erken yaşta evlenme ve evlendirme, alabildiğine yobaz olmaları ve düşük düzeyde eğitim almış olmaları da cabası, bununla mücadele edilse de değişmiyor. Çünkü genetik aynı...

Sitelerde Paylaş

konu çok ciddi olduğu için bi yandan şakaya vurup, dalgamı geçip, bir iki kişiye laf çakıp

amaaan eğlenin genşşleeer diye iletimi bitirmek gelmiyor içimden...

fakat birilerinin eğlendiği kesin. elbette saçmalamak herkesin hakkı.

hem burada memleketi kurtaracak da değiliz,

burada yazarak ekonomiyi düzeltmemiz ne kadar olanaksız ise 

bilmem kaç yıllık meseleleri de çözebilme olanağımız sıfırdır.

ayrıca kendilerini değiştirme olasılıkları sıfır olan insanlar hiçbir değişimin öncülüğünü yapamazlar.

sadece mevcut pozisyonları koruma mücadelesi verirler.

ancak onda da başarılı olamazlar, çünkü değişim kaçınılmazdır.

mesele, bu değişimi doğru yönetebilmektir.

islam inancına göre, müslümanın ağzından çıkan her bir sözün,

attığı her bir adımın, cebindeki her bir kuruşun hesabı/sorumluluğu vardır.

tabii benim gibi bir ateisti bağlamaz bunlar. beni izleyen süpergüç bir tanrı yok.

ancak toprak yolda yürürken karıncaları ezmemem gerektiğini söyleyen bir iç sesim var. 

bu ses genetik midir, eğitimle mi bana kazandırılmıştır bilmiyorum.

ama ağzımdan çıkacak her bir kelime için de aynı hassasiyeti gösteriyorum.

elbette dilimin sürçtüğü oluyor, öfkelendiğim ve küfrettiğim de.

ama en çok kaçındığım şey insanları yaftalamaktır.

doktorlar hastaları iyileştirmek için vardır,

eğitimciler de insanları eğitmek için,

siyaset bilimi insanları onurluca yönetmek,

hukuk insanların hak ve özgürlüklerini korumak

psikoloji bireyleri, sosyoloji bilimi de toplumu anlamak için vardır.

çağdaş devletler, sorunlarına bu bilimler aracılığıyla çözüm üretir.

bunu başaran toplumlar ancak muasır medeniyet seviyesine yükselebilir.

hiçbir devlet; halkının bir kısmını veya tamamını cahillikle, yobazlıkla, geri kafalılıkla suçlamaz.

bir aydın sorumluluğunu taşıyan o devletin bilim insanları da toplum kesimlerini yaftalamaz.

konunun terör boyutu, bütün bir kürt halkına fatura edilemez.

bir yandan kürtlerin en çok iktidar partisine oy verdiğini söyleyip

terör eylemlerinden de bütün kürtleri sorumlu tutmak derin bir çelişkidir.

ayrıca toplumun yüzde ellisinden fazla oy alan bir partiye en çok kürtlerin 

oy verdiğini söylemek ve iktidarın icraatlarının sorumluluğunu da

bütün kürtlere yüklemek yine haksız ve tutarsız bir ithamdır.

(homojen bir özellik göstermeyen kürtler, içinde mhp, saadet ve chp'nin de bulunduğu

birbiriyle alakasız çok sayıda partiye oy vermektedir.)

kaldı ki ısrarla akp'ye oy veren türk seçmenini de kısa vadeli kişisel çıkar peşinde koşan ahlaksızlar

olarak nitelemek aynı vahim bakış açısının bir diğer örneğidir. 

milyonlarca insan aşağılanarak seçim/siyaset analizi yapılmaz.

istanbul ve ankara'da başarılan şey ne ise, yapılacak ilk seçimde de izlenecek yol bu olmalıdır.

istanbul seçimlerini haksız hukuksuz yere tekrarlayan akp, seçmen tarafından hemen cezalandırılmış,

ayrıca akp'nin demokrasiyi hiçe sayan bu tavrı da kara bir leke olarak kayıtlara geçmiştir.

kadına şiddet, çocuk yaşta evlilik, mafyatik yapılar, uyuşturucu ticareti vs.nin 

sorumluluğunu da belli bir toplum kesimine veya etnik gruba mal etmek,

bu arızalı durumları da "genetik" olarak açıklamak ancak arızalı bir bakış açısının yansımalarıdır.

ülkemizin içinde bulunduğu durum; üretim biçimimizin, eğitim kurumlarımızın, hukuk sistemimizin,

demokrasi kültürümüzün, üniversitelerimizin bulunduğu seviyeden bağımsız değildir.

tarihinde Geta tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
52 dakika önce, Geta yazdı:

konu çok ciddi olduğu için bi yandan şakaya vurup, dalgamı geçip, bir iki kişiye laf çakıp

amaaan eğlenin genşşleeer diye iletimi bitirmek gelmiyor içimden...

fakat birilerinin eğlendiği kesin. elbette saçmalamak herkesin hakkı.

hem burada memleketi kurtaracak da değiliz,

burada yazarak ekonomiyi düzeltmemiz ne kadar olanaksız ise 

bilmem kaç yıllık meseleleri de çözebilme olanağımız sıfırdır.

ayrıca kendilerini değiştirme olasılıkları sıfır olan insanlar hiçbir değişimin öncülüğünü yapamazlar.

sadece mevcut pozisyonları koruma mücadelesi verirler.

ancak onda da başarılı olamazlar, çünkü değişim kaçınılmazdır.

mesele, bu değişimi doğru yönetebilmektir.

islam inancına göre, müslümanın ağzından çıkan her bir sözün,

attığı her bir adımın, cebindeki her bir kuruşun hesabı/sorumluluğu vardır.

tabii benim gibi bir ateisti bağlamaz bunlar. beni izleyen süpergüç bir tanrı yok.

ancak toprak yolda yürürken karıncaları ezmemem gerektiğini söyleyen bir iç sesim var. 

bu ses genetik midir, eğitimle mi bana kazandırılmıştır bilmiyorum.

ama ağzımdan çıkacak her bir kelime için de aynı hassasiyeti gösteriyorum.

elbette dilimin sürçtüğü oluyor, öfkelendiğim ve küfrettiğim de.

ama en çok kaçındığım şey insanları yaftalamaktır.

doktorlar hastaları iyileştirmek için vardır,

eğitimciler de insanları eğitmek için,

siyaset bilimi insanları onurluca yönetmek,

hukuk insanların hak ve özgürlüklerini korumak

psikoloji bireyleri, sosyoloji bilimi de toplumu anlamak için vardır.

çağdaş devletler, sorunlarına bu bilimler aracılığıyla çözüm üretir.

bunu başaran toplumlar ancak muasır medeniyet seviyesine yükselebilir.

hiçbir devlet; halkının bir kısmını veya tamamını cahillikle, yobazlıkla, geri kafalılıkla suçlamaz.

bir aydın sorumluluğunu taşıyan o devletin bilim insanları da toplum kesimlerini yaftalamaz.

konunun terör boyutu, bütün bir kürt halkına fatura edilemez.

bir yandan kürtlerin en çok iktidar partisine oy verdiğini söyleyip

terör eylemlerinden de bütün kürtleri sorumlu tutmak derin bir çelişkidir.

ayrıca toplumun yüzde ellisinden fazla oy alan bir partiye en çok kürtlerin 

oy verdiğini söylemek ve iktidarın icraatlarının sorumluluğunu da

bütün kürtlere yüklemek yine haksız ve tutarsız bir ithamdır.

(homojen bir özellik göstermeyen kürtler, içinde mhp, saadet ve chp'nin de bulunduğu

birbiriyle alakasız çok sayıda partiye oy vermektedir.)

kaldı ki ısrarla akp'ye oy veren türk seçmenini de kısa vadeli kişisel çıkar peşinde koşan ahlaksızlar

istanbul ve ankara'da başarılan şey ne ise, yapılacak ilk seçimde de izlenecek yol bu olmalıdır.

istanbul seçimlerini haksız hukuksuz yere tekrarlayan akp, seçmen tarafından hemen cezalandırılmış,

ayrıca akp'nin demokrasiyi hiçe sayan bu tavrı da kara bir leke olarak kayıtlara geçmiştir.

kadına şiddet, çocuk yaşta evlilik, mafyatik yapılar, uyuşturucu ticareti vs.nin 

sorumluluğunu da belli bir toplum kesimine veya etnik gruba mal etmek,

bu arızalı durumları da "genetik" olarak açıklamak ancak arızalı bir bakış açısının yansımalarıdır.

ülkemizin içinde bulunduğu durum; üretim biçimimizin, eğitim kurumlarımızın, hukuk sistemimizin,

demokrasi kültürümüzün, üniversitelerimizin bulunduğu seviyeden bağımsız değildir.

Sen ortada kuyu var yandan geç moduna girip ana konuyla ilgili hiç bir şey yazmamışsın. Edindiğimiz bazı tecrübeler ve bilimsel bilgiler ışığında bazı toplumların ya da etnik kökene sahip insanların daha vahşi, değişime ve pozitif yönde gelişime daha dirençli bir yapıda olup toplum içinde daha zalimce hareket edip toplumsal şiddetin ana unsuru olmalarını ifade edebilmek bana göre insanlık dışı bir davranış değildir. Bu bilinçle hareket edip sorunları daha kolay çözüme kavuşturabilmek için sorunu dürüstçe ifade etmek elzemdir.

Sonra bu kişilerin erkek olanlarının özellikle cebi biraz para görmüş olanlarının kadınlar tarafından daha çok tercih edilmesini de yine pozitif ırkçılık olarak değerlendirebilirsiniz. Zaten toplumda belirli bir fenotipe sahip olanların daha çok saygı görmesinin altında temel etnik unsurlar bulunduğunu ve bunların açılımında daha çok kadınları ilgilendiren psikolojik dinamiklerden stockholm sendurumu da yine bu konuyla ilintili şekilde detaylandırılıp bu sendroma sahip erkeklerin de bulunabileceğini göz önünde bulundurmak gerekir.

İkinci paragrafı konuya bağlamayı çok iyi becerememiş olabilirim fakat toplumsal şiddetin temelinde pozitif ve negatif ırkçılık bulunmaktadır ve konunun özellikle kadınlar tarafını oluşturan pek çok psikolojik dinamik vardır. Daha uzun yazılar oluşturmam gerek fakat vaktim yok. Siz yardımcı olun ben motivasyon buldukça paylaşayım.

Fakat itiraf edeyim kürtler bu anlamda ezilen gurubu oluşturmuyor bundan çok eminim. Fakir olanları kendilerini acındırmak için pek çok sebep bulabilir fakat reelde bu insanlara daha fazla hak verilirse bir üzerimize sıçmadıkları kalır diyeceğim fakat yeteri kadar saygı gösterirseniz bunu bile yaparlar.

Kürtler vahşi tabiatlı ve Türklere düşmanlık besleyen iğrenç insanlardır. Bunu yaşamayan ve tecrübe etmemiş olanlar bilmez ve kendi sendromlarının etkisinde bu kişilere sevgi bile besliyor olabilirler.

Sitelerde Paylaş

iste böyleee,

Yarım asırdır dinmeyen acı: 14 Temmuz Türkmen katliamı

Irak'ın Kerkük kentinde onlarca Türkmen lider ve sivil halkın Kürt kökenli Komünist Partisi üyelerince hunharca katledildiği 14 Temmuz Türkmen katliamı, aradan geçen 59 yıla rağmen kapanmayan yara olmaya devam ediyor.

13.07.2018

Yarım asırdır dinmeyen acı: 14 Temmuz Türkmen katliamı Grafik: AA/Murat Usubaliev
KERKÜK

Irak'ın Kerkük kentinde, 59 yıl önce onlarca Türkmen lider ve sivil halkın Kürt kökenli Komünist Partisi üyelerince hunharca öldürüldüğü 14 Temmuz Türkmen katliamının acısı, yüreklerdeki tazeliğini koruyor.

Irak'ta Türkmenler, 1959'daki Kerkük katliamının Türkmen varlığı ve lider kadrosunu hedef alarak, "toplumu öndersiz bırakma girişimi" olduğu konusunda hemfikir.

Kerkük'te 14 Temmuz 1959'da cumhuriyetin ilanının birinci yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen etkinliğe katılan yüzlerce Türkmenin öldürülmesinin 59. yılında değerlendirmelerde bulunan Kerküklü Türkmen yetkililer ve o dönemin tanıkları, Türkmenler için acı bir hatıra bırakan bu katliamın amacının, bölgeden Türkmen varlığı ve lider kadrosunu yok etmek olduğunu anlattı.

2018%2F07%2Fturkmen_katliami_864.jpg

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Kerkük İl Başkanı Kasım Kazancı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Bu katliamı çoğunluğu Kürt asıllı dönemin Komünist Partilileri gerçekleştirdi. Katliamın amacı milliyetçi Türkmenleri yok ederek kentte hakimiyet kurmaktı.'' ifadesini kullandı.

Katliamı gerçekleştirenlerin Irak'a bağlılıklarıyla bilinen Türkmenleri yok ederek bir devlet kurma hevesine girdiklerini belirten Kazancı, ''Katliamı yapanlar, petrol zengini Kerkük'te hakimiyet kurarak bir Kürt devletinin kurulmasına önayak olmak istiyorlardı.'' diye konuştu.

''Tarih tekerrür ediyor''

"Kürt siyasi partilerinin daha önce sözde bir oldubittiyle Kerkük'te anayasaya aykırı referandum yapıp Kerkük'e hakim olma anlayışı adeta tarihin bir tekerrürüdür." diyen Türkmen yetkili Kazancı, ''Kerkük'te son yıllarda siyasi krizler çıkaran ve son seçimlere şaibe karıştıranlar, 59 yıl önceki katliamı düzenleyen zihniyetin aynısıdır.'' değerlendirmesinde bulundu.

Irak Türkmenleri Siyasi Tutuklular Ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı Haşim Salihi de ''Onlarca Türkmenin şehit olduğu bu katliamda liderlerimiz, iş adamlarımız ve önemli insanlarımız hedef alınmıştır. Ata Hayrulah, İhsan Hayrullah, Muhammet Avcı ve Selahattin Avcı gibi nice Türkmenlerin önde gelen insanları öldürüldü.'' dedi.

Katliamın görgü tanıklarından ve ailesinin üç üyesinin gözleri önünde öldürüldüğü Kubat Muhtar (77), katliam gününü şöyle anlattı:

''Evimizi basan hiç tanımadığımız silahlı kişiler, bizi evin deposuna kapatarak üzerimize otomatik silahlarla rastgele ateş açtılar. Caniler, açtıkları ateş sonucu Cihat ve Nihat isimli iki ağabeyim ve Emel (13) adlı kız kardeşimi gözümüzün önünde öldürdü.''

O gün sokağa çıkma yasağının ilan edilmesinden dolayı ağır yaralanan kendisi ve diğer aile fertlerinin ancak bir gün sonra hastaneye kaldırıldığını anlatan Muhtar, ''Ağır yaralanan ablamla birlikte bir gün sonra komşuların yardımıyla hastaneye kaldırıldık. Orada yaralıların tamamı Türkmenlerden oluşuyordu.'' dedi.

"Katliamın Türkmenler üzerindeki etkisi sürüyor"

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Erbil Milletvekili Aydın Maruf, 14 Temmuz Kerkük Katliamı'nın amacının Irak'ta Türkmen varlığını yok etmeye yönelik bir girişim olduğunu dile getirerek, "Katliamla Türkmenler susturulmaya çalışıldı. Bu, aynı zamanda bölgede yaşayan etnik gruplar arasında ayrımcılık ve fitne çıkarmaya dönük bir eylemdi." diye konuştu.

Aydın Maruf, katliama dair değerlendirmesini şöyle sürdürdü:

"Söz konusu katliamın etkisi Türkmenler üzerinde hâlen sürüyor. Bu acı günü insanlık suçu ve Türkmenlere karşı yapılan bir katliam olarak görüyoruz. Bu katliam, Türkmenleri siyasi ve kültürel alanda da sindirmeyi amaçladı. Şehit olan insanların hepsi sivildi. Irak hükümeti ve uluslararası toplum katliamı soykırım olarak tanımalı."

14 Temmuz Kerkük Katliamı

Kerkük'te 14 Temmuz 1959'da cumhuriyetin ilanının birinci yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen etkinliğe katılan yüzlerce Türkmen, dönemin Kürt kökenli Komünist Partisi üyeleri tarafından öldürülmüştü. Söz konusu olay Türkmen siyasi tarihine "14 Temmuz Kerkük Katliamı" olarak geçmişti. 

Muhabir: Ali Mukarrem Garip,Haydar Karaalp,Mazin Majeed Asaad Baqal.

Dedeniz:Kürtlerin isi gücü TERÖRDÜR.Tarih böyunca yaptiklari budur.Müslüman araplarin 70 yillikTürkistandan alip arap ülkelerine götürülen esirler,Arap ülkelerinde bilmem kactane devlet kurarken (misirda kölemenler ve tolonogullari devlet) kürtler binlerce yildir yasadiklari bu bölgelerde hicbir baltaya sap olamamislar.Isleri güclerri terör ve söygunlar.Adam öldürmek ve bokk yoluna ölmek.Kürt isyanlarinin haddi hesabi yoktur.Hicbirsey yapamasalar birbirlerini öldürürler.

Güney doguda olan bir olay:iki amca kizi aksam biraz eve gec gelirler.Iki ayle toplanir kizlarinin nasil öldürülecegine karar verirler.

Elleri arkadan baglanacak,Fratin köprüsünden NEHRE atilacaklar.Denilen yapilir.3 gün sonra nehrin yakininda koyunlarini otlatan biri,bir inilti duyar,sesin geldigi yere giderki bir kiz elleri arkadan bagli nehrin kenarina vurmus ölmek üzere.Hemen cendermeye haber verir cenderme kizi hastaneye kaldirir,sorgusu yapilir.Suclular belirlenir ama kizi kurtaramazlar kiz ölür.

Güney doguda olan olaylar kadar OLAY hicbir bölgede olmamaktadir.Biir örnek veriyim size.HANiFi mezhebinin kurucusu bir TÜRKTÜR.imami Hanifi mezhebe koydugu kuralda derki NAMAZ kilmayani

yakaliycaniz

Döveceniz

Hapsedeceniz

Namaz kilacam deye SÖZ verirse salivereceniz.

Safiii mezhebinin imami yani kurucusu KÜRTTÜR, imami Safii diyorkii namaz vaktii gecene kadar bekliyeceksiniz eger kisi namazini kilmazsa adami hemen öldüreceksiniz.Pekiiii Allah ne diyor namazini kilmayanlar icin,AHRETTE neden kilmadigi sorulacaktir.Kürtler diger halklardan daha cok insan öldüdürmeden yanadirlar.Cünkü yasadiklari yasamlari böyledir.

Osmanli kürtleri ehlilestirsin deye bir alay kurar bu alayda normal kürtler asker yapilir.Kürt agalardanda subay yaparlar.Alay komutani ve egitmenler TÜRK.Bu asker ve subaylar icin hertürlü silahda alaya verilir.Bu eyitim iki ay devam eder.Birgün sabahleyin alay komutani ve egitmenler gelirki alayda kimse yok.Silahlara bakarlarki onlarda yok.Kürtler silahlarida alip daga kacmislar.Bunlarda arayipda bulabilecegin seyler sunlardir.Köprüleri dinamitlemek.Telefon hatlarini kesmek,okullasi bombalayip ögretmenleri öldürmek.Köyleri soymak,vergi vermemek,askere gitmemek yani ESKIYALIH yapmak.Bir tavuk yüzüünden birbirlerini öldürebilecek bir halk devlet kuramaz.

Bir ingiliz anlatiyor hatiralarinda.Türkistandayim 24 yaslarinda bir TÜRK gecle anlastim.Verecegim paraya karsilik o beni rus hududuna kadar götürecek.Ruslarla TÜRKLERDE savas halinde.Oglana dedimki artik burdan öte görünüyor ben gidebilirim sen geri dön.Buralarda ruslara yakalanirsan seni öldürüeler dedimAma genc dediki seni söz verdigim yere kadar götürmem gerek cünkü öyle anlasmistik dei bana rehberlide devam etti daha ikiyüz metre gitmeden Rus devriyeler bizi yakaladilar.Ben pasa portumu gösterince beni serbes biraktilar.Türk genc icin nakadar yalvardimsada genci alip gittiler.Verdigi sözü tutsun deye hayatindan oldu gec diye hatiralarinda yazmisti.

Bir tarihde Erzincan Dersim arasinda arazide  hayvanlarini otlatan  bir kiz cocugu gördüm.Benimde yasim ortalama 20 lerdeydi .Kiza dedimki buralarda yalniz basina burda hayvan otlatmaktan korkmuyormusun deyince,niye korkacakmisim dedi.Ufak bir saka yapincada bana agzina sicarim der gibi ne dedi biliyormusunuz,AMIMIYE.60 yildirbu laf kafamdan cikmaz.Demekki o bölgede kadinlar erkeklere o sekilde küfretmis oluyor.O lafi duyunca inaninki sasirip kaldiydim.Eskiden kürtler askerlik yapmayip vergide vermediklerinden sehre yakalanirim deye inemezdiler.Ömürleri daglarda gecen insanlarin kültürüde cok farkli oluyor.

Türkler bizans ordusuyla yaptigi siddetli catismayi kürtler daglarin tepesinden gülerek seyrediyormuslar Bu hiyarlar niye savasiyorlar deye.demekki savasin neden yapildiginida bilmiyorlardi önceleri.

Sitelerde Paylaş

iste böyleee,

Köyden birinin kardesi ÖLÜR.

Adam hastadir. köyün ileri ggelenleri derlerkii kimi gönderelimde güzel bir dille kardesinin öldügünü ona anlatsin.Ordan KÜRT derki beni gönderin.Köyün ileri gelenleri kürdu kardesi ölene kürdü gönderirler.

Kürt kardesi ölene gider.Selam kelamdan sonra kahveler gelir.Kürt kahveleri icerken kardesi ölene derki, LO  HIRBO senin dede sagdir,adam derki öleli cok oldu.Kürt gene sorar lo girro senin nene sagdir adam derki oda öleli cok oldu.Kürt gene sorar ola HiRBO senin babey sagdir?Adam derki gecen sene öldü.Kürt gene sorar ola senin aney sagdir?Adam derki oda öldü.Kürt derki bah sana bir habar vermeye beni gönderdiler.Adam derki neymis o habar Kürt derki senin gardasinvarya  o gardsin GEBERMiSTiR deyince bu ani habar karsisinda kalbi durur ölür.Bu ölüm üzerine köyün ileri gelenleri ölü evine kosarlar.Kürde derlerki sana demedikmi güzel bir dille yavas yavas anlatacan kardesinin öldügü.Sen nasil anlattin.Kürt derki ben cok yumusak bir dil kullandim.Önce dedesinin,nenesinin,babasinin,anasinin sag olup olmadigini sordum.Hepisinin öldügünü söyledi bunun üzerine oLA  HiRBooo senin gardasinda aneyin babeyinn gibi GEBERMiSTiR deyince devrilip öldü.Bundan daha iyi gonusmami olur der GiRRO:-)))

Sitelerde Paylaş
13 saat önce, Geta yazdı:

Esas vahim olan, bu suya sabuna dokunmayan, söylenenleri toplasan doğru düzgün bir şey çıkmayan politik doğrucu tavırdır.

Seçim/siyasi analiz yaptığımızı kim söyledi? Ayrıca burada bilimsel makale de yazmıyoruz. Kendi fikirlerimizi paylaşıyor ve tartışıyoruz, biraz bilimsel bira tarihsel gerçeklere dayanmaya çalışarak.

AKP'ye oy vermek bir süredir dibine dek ahlaksızlığı işaret eder. AKP'ye oy veren insan ahlaksızdır. Bu benim için çok çok net bir gerçek. Dört beş yıl öncesine kadar "bilmiyorlar, kandırılıyorlar, ana akım medyaya maruz kaldıkları için bir şeyden haberleri olmuyor, AKP bu insanları kandırıyor" diyordum, buna gerçekten inanıyordum. Artık böyle değil. Belki eskiden gerçekten de kandırılıyorlardı ama uzun süredir her şeyin farkındalar ve bile isteye, AKP'ye oy veren kesime alabildiğine nefret ve düşmanlık besleyerek götürüp oy veriyorlar.

Türk halkının ana sorunu hep söylendiği şekilde cehalet değil, ahlaktır. En azından çoğunluğun... 

Bu arada, hiçbiriniz Kürtler hakkında yazdıklarımı yanlışlamadı, yanlışlamaya teşebbüs bile etmedi. Çünkü hepiniz, herkes biliyor ki Kürt toplumu gerçekten de çok cahil, gerici, şiddetten hoşlanan, zorba, berbat geleneklerine sıkı sıkıya bağlı bir toplumdur.

Aman da bunları niye söylüyorsun, kardeşliğe zarar veriyorsun, Kürtler kötü de Türkler çok mu iyi... ..gibi saçma sapan kişisel eleştirilerden ve politik doğruculuktan başka bir şey göremedim.

Her şeyi süpürün bakalım halının altına...

"Ay Kürtler aslında çok masum,  hep ezildiler, devlet onlara hep kötü davrandı, Türkler hep ırkçılık yaptı, PKK'yı da hiç sevmiyor ve desteklemiyorlar, gayet modern kafalı medeni insanlar" desem çok hoşunuza gidecek, barışçıl ve aşmış bir insan olacağım herhalde.

Sitelerde Paylaş

Katliamdan bahsediyorsanız sadece işinize gelenleri görüp işinize gelmeyenleri görmemek nasıl bir bakış açınızın olduğunu gösteriyor. 

Katliamdan bahsedeceksen biraz dürüst ol en azından kendine. Git biraz kitap kurcala video izle.

Bir diğer kişi kürtleri iktidara oy vermekle suçlarken ve onlara açıkça düşmanlık ederken lafı sadece uzatmış.

Önce ben ırkımdan dolayı üstünüm zihniyetini bir kenara bırakın ve objektif olun biraz. 

Önce kendinize dürüst olun.Olayları saptırarak haklı çıkma piskolojisinden çıkın. 

Eğer objektif  bir araştırma yaparsanız ne  kadar boş bir yazı yazdığınızı göreceksiniz.

İnsanların cahil ve geri olduğunu savunurken onlardan daha geri bir kafanın yazabileceği düşünceleri uzun ve süslü kelimelerle yazmak ta komik olmuş gibi.

tarihinde kabara tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Esas vahim olan, bu suya sabuna dokunmayan, söylenenleri toplasan doğru düzgün bir şey çıkmayan politik doğrucu tavırdır.

Seçim/siyasi analiz yaptığımızı kim söyledi? Ayrıca burada bilimsel makale de yazmıyoruz. Kendi fikirlerimizi paylaşıyor ve tartışıyoruz, biraz bilimsel bira tarihsel gerçeklere dayanmaya çalışarak.

AKP'ye oy vermek bir süredir dibine dek ahlaksızlığı işaret eder. AKP'ye oy veren insan ahlaksızdır. Bu benim için çok çok net bir gerçek. Dört beş yıl öncesine kadar "bilmiyorlar, kandırılıyorlar, ana akım medyaya maruz kaldıkları için bir şeyden haberleri olmuyor, AKP bu insanları kandırıyor" diyordum, buna gerçekten inanıyordum. Artık böyle değil. Belki eskiden gerçekten de kandırılıyorlardı ama uzun süredir her şeyin farkındalar ve bile isteye, AKP'ye oy veren kesime alabildiğine nefret ve düşmanlık besleyerek götürüp oy veriyorlar.

Türk halkının ana sorunu hep söylendiği şekilde cehalet değil, ahlaktır. En azından çoğunluğun... 

Bu arada, hiçbiriniz Kürtler hakkında yazdıklarımı yanlışlamadı, yanlışlamaya teşebbüs bile etmedi. Çünkü hepiniz, herkes biliyor ki Kürt toplumu gerçekten de çok cahil, gerici, şiddetten hoşlanan, zorba, berbat geleneklerine sıkı sıkıya bağlı bir toplumdur.

Aman da bunları niye söylüyorsun, kardeşliğe zarar veriyorsun, Kürtler kötü de Türkler çok mu iyi... ..gibi saçma sapan kişisel eleştirilerden ve politik doğruculuktan başka bir şey göremedim.

Her şeyi süpürün bakalım halının altına...

"Ay Kürtler aslında çok masum,  hep ezildiler, devlet onlara hep kötü davrandı, Türkler hep ırkçılık yaptı, PKK'yı da hiç sevmiyor ve desteklemiyorlar, gayet modern kafalı medeni insanlar" desem çok hoşunuza gidecek, barışçıl ve aşmış bir insan olacağım herhalde.

akp'ye oy verenler ahlaksız türkler ve cahil kürtlerdir söylemi bir siyaset analizidir.

böyle analiz olmaz dediğim, bu türlü toptancı yaklaşımları hep hatalı bulduğum içindir.

suya sabuna dokunmak ötekine ahlaksız, berikine cahil demekle olmaz.

tavrımın adı "politik doğruculuk" değil "ilkesel duruş"tur.

hiçbir toplumsal kesimi ne pohpohlar ne de yaftalarım.

şiddeti lanetler, şiddet içermeyen her görüşe de

kendini ifade etme şansını tanırım.

Sitelerde Paylaş
19 saat önce, John_Ahmet yazdı:

Sen ortada kuyu var yandan geç moduna girip ana konuyla ilgili hiç bir şey yazmamışsın. Edindiğimiz bazı tecrübeler ve bilimsel bilgiler ışığında bazı toplumların ya da etnik kökene sahip insanların daha vahşi, değişime ve pozitif yönde gelişime daha dirençli bir yapıda olup toplum içinde daha zalimce hareket edip toplumsal şiddetin ana unsuru olmalarını ifade edebilmek bana göre insanlık dışı bir davranış değildir. Bu bilinçle hareket edip sorunları daha kolay çözüme kavuşturabilmek için sorunu dürüstçe ifade etmek elzemdir.

kürtlerdeki şiddeti, cehaleti, tembelliği pekala görüyorum.

ben bir bakış açısından söz ediyorum.

diyorum ki şiddet, cehalet, tembellik kürtlere özgü değildir.

ülkenin bütün hödükleri güneydoğuda kümeleşmemiştir.

sosyo-ekonomik durum, eğitim düzeyi, yurttaşlık bilinci vs.

güzel anadolumuzun birçok kesiminde bir sorun olarak karşımıza çıkar.

bütün cinayetleri kürtler işlemiyor, dayak yiyen her kadın kürt değil!

karadeniz'i de bilirim ben, çukurova'yı da iç anadolu'yu da batı anadolu'yu da.

sanırsın bu bölgelerimizin insanı sosyo-ekonomik sorunlarını aşmış,

eğitim ihtiyaçlarını karşılamış, hepsi mastır yapıyor!

Sitelerde Paylaş
48 dakika önce, Geta yazdı:

diyorum ki şiddet, cehalet, tembellik kürtlere özgü değildir.

ülkenin bütün hödükleri güneydoğuda kümeleşmemiştir.

sosyo-ekonomik durum, eğitim düzeyi, yurttaşlık bilinci vs.

güzel anadolumuzun birçok kesiminde bir sorun olarak karşımıza çıkar.

bütün cinayetleri kürtler işlemiyor, dayak yiyen her kadın kürt değil!

Evet ama burada kürtlerin aleyhine çok ciddi bir korelasyon var. Bunu göz ardı edemezsin ve şiddetin etnik unsurlarını görmezden gelerek bilimsel bir davranış sergileyemezsin. Elbette bu kişileri çocuk yaşlardayken bu bakışla etkilememek gerekir ancak bu çocuklar büyüyüp birer yetişkin olduklarında bizi hiç yanıltmıyorlar ve genlerinde miras aldıkları etkenler ve kültürel ve gelenekler bakımından şiddet potansiyeli taşıyorlar. Bunun tek çözümü Kürtler ve Türkler olarak homojenize ya da izole olmaktır. Kürt erkeklerin Türk kadınlarla evlenmesi ve Türk erkeklerin de Kürt kadınlarla evlenmesi yoluyla bu homojenizasyon sağlanıp doğan her çocuğun daha Türk olması bir yere kadar mümkündür. İşte zaten bu durum benim işime pek gelmiyor. Olan bitene baktığımda pırlanta gibi batı kadınları Kürt erkekleri tercih ediyor. Sonra kadına şiddet var diyorlar. Peki Türk erkeği çok mu masum? Değil fakat onun masumiyetini belirleyen unsur da cadoloz Kürt kadınlarıdır. Türkiye'de kurulan bu dengede Kürtlerin aleyhine çok fazla veri var ve inan anlasan, çocuklarını da düşünerek Kürtlerin kurduğu bu hegomonya senin de hiç hoşuna gitmezdi.

tarihinde John_Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...