Jump to content
tolonbey

Cübbeli diyorki ibni Sinada , Farabide kafirdir

Recommended Posts

iste böyleee,

                      

 

İbn-i Sina ve Farabi kafirdir

Cübbeli Ahmet, İbn-i Sina ve Farabi'nin kafir olduklarını ileri sürdü. Cübbeli "İşi akla dayattığı için kafayı yemişler" dedi.

 
ibn-i-sina-ve-farabi-kafirdir-2610161200_m2.jpg?v=1525883611
 

26.10.2016 13:06    Cübbeli Ahmet olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, yayınladığı konuşmasında, İbn-i Sina ve Farabi'nin kafir olduğunu iddia etti.
“İŞİ AKLA DAYATTIĞI İÇİN KAFAYI YEMİŞLER
Cübbeli Ahmet “Gökleri Allah’ın yok etmesini mümkün görmüyorlar. Kuranda ‘Allah her şeye kadirdir’ diye ayet var. İbn-i Sina, Farabi cahil değil, allame cihan, kuranı mı bilmeyecek? Akıl süzgecinden geçiriyor. İşi akla dayattığı için kafayı yemişler" ifadelerini kullandı.“YAPAN YOK DEMEKTİR”
Cübbeli Ahmet "Gezegenlerdeki düzenin, uzaydaki hareketlerin binlerce yıldır şaşmayan, değişmeyen sistemin bozulmasını mümkün görmüyorlar” ifadelerini kullandıktan sonra sözlerine “Bu ne demek? Allah’ın buna gücü yetmez demek. Bunu Allah böyle ayarlamadı, kendi kendine var oldu demek. Çünkü birisi yaptığına inanırsan, yapanın bozacağına da inanırsın. Bu bozulmaz dediğin anda yapan yok demektir" diye ekledi.

“KAFİR SAYDIĞI NOKTA NE?”

"Farabi'leri, İbn-i Sina'ları, İmam Gazali'nin kafir saydığı nokta ne?” diye soran Cübbeli Ahmet “Kıdem-i Alem. Yani evveli yoksa bu alemin, sonradan yok olması da imkansızdır. Bir şeyin evveli yoksa o kendi kendine var demektir. İslam’a göre kendi kendine var olan tek şey Allah’tır" ifadelerini kullandı“BAZI MÜSLÜMAN GEÇİNENLER…”Cübbeli Ahmet ayrıca yayınladığı "İbn-i Sina'ları Müslüman sayana şaşılır, kamil Müslüman sayana daha şaşılacak durumdadır" başlıklı videosunda "Şuanda İbn-i Sina'yı, Farabi'yi Müslüman bilenler çoğunluktur. Ancak İmam Gazali'yi bilen bu işi biliyor. Bazı Müslüman geçinenler, İlahiyat'ta görevli profesörlerin çoğuna sorsan İbn-i Sina çok Müslüman ve mübarek. Çünkü kafaları uyuyor. Akıl ve mantık ya... Süzgeçten geçiriyor ya bunlar, elekten geçerken kendileri yukarıda eleğin üstünde takılıyorlar aşağıya geçemiyorlar” dedi.

 haber-i%C3%A7i-video.jpg

Odatv.com

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

iste böyleee,

                     Kafir ne ibni Sina nede Farabidir,GUYRUKLU  kafir bunlara KAFiR  deyen cübbeli Ahmettir.Hem GUYRUHLU  hemide getmerli  KAFiRDiR cübbelli.

Nedenmi KAFiRDiR cübbeli.Allah diyorki ayatinda USUNU kullanmayanlarin basina pislik yagdiririm,Cübbelide diyorki AKLINI kulllanan kafirdir.Ibni Sina ve Farabi akillarini kullandiklarinddan Kafirmisler.Ulan sen Allahin tersiniddia ediyorsun esas KAFiR  sensin.AKLININI kullanmayanlardir,HIRTO.

Dedeniz

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

cübbeli hep kendine yontar

bırak farabiyi ibni sinayı

zatı muhterem der ki : nakşi bendi tarikadının halidiye kolunda olanlar sadece kurtuluşa erer cennete gider

diğerleri nereye gider bilinmez

tarikatın kollarına kadar ayrıştırılmış

tarikatler vadesini doldurmuş fonksiyonları kalmamış

birer holdinge dönüşmüş ticaret yapmaktalar

 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...

  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

    Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

×
×
  • Yeni Oluştur...