Jump to content

İslam'a göre Dünya kesin olarak düzdür.

Recommended Posts

Hatırlıyorum da bu sakallı İslam alimleri bir zamanlar "Ay Bir Nurdur, Hiç Kimse Ona Dokunamaz, Gidemez" diyorlardı ta ki Neil Armstrong adında ki insan Ay'a ayak basana kadar.... Bu yalanları ortaya çıkınca da hemen "Neil Armstrong, Ay'da ezan sesi duydu" gibi gülünç, saçma yalanlar uydurmaktan da kaçınmadılar tabi ki...

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, 322 yazdı:

Hatırlıyorum da bu sakallı İslam alimleri bir zamanlar "Ay Bir Nurdur, Hiç Kimse Ona Dokunamaz, Gidemez" diyorlardı ta ki Neil Armstrong adında ki insan Ay'a ayak basana kadar.... Bu yalanları ortaya çıkınca da hemen "Neil Armstrong, Ay'da ezan sesi duydu" gibi gülünç, saçma yalanlar uydurmaktan da kaçınmadılar tabi ki...

Aslında bu başlığı açmakta ki amacım bazı insanların nasıl yanlış düşündüğünü göstermekti.

Dünya'nın şekli meselesine gelirsek Kuran'dan binlerce yıl önce bile Dünya'nın yuvarlak olduğu biliniyordu.

Yani daha Tevrat döneminde dünyanın yuvarlak olduğunu bilenler vardı.Kutsal kitaplarda açık bir şekilde "Dünya düzdür" yazmamasının sebebi bu olabilir.

Zaten kutsal kitapların kendi iddiası bir bilim kitabı olmadıkları yönünde olduğu için bu konuda tartışılmasını gereksiz buluyorum.Dünya'yı düz zanneden Müslümanlara gelirsek batıdaki aşırı hrıstiyanlardan farklı değiller.

Sitelerde Paylaş

Gezen insanlar bunu cok kolay farkettiler. Bir yere tikilip kalmis masallar dinlemis masallar uydurmus insanlar bunu farkedemedi.

Aslinda cok basitti anlamak. Gökyüzündeki yildizlara bakarak anlayabilirlerdi. Güney ve kuzey yarimkürede gökyüzü degisir. Yildizlarin sayisi degisir. Bazilari kuzeyden bazilari güneyden görülür.

En bilindik olani kuzey yildizi , dünya düz olsaydi heryerden görülebilirdi.

Eskiden cok gezenler, günümüzde ise okur gezerler iyi biliyor olmali.

tarihinde deadanddark tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...