Jump to content

Tayyibe neden oy veriyor sunuz?

Recommended Posts

16 dakika önce, kavak yazdı:

Suya sabuna dokunmayan bir şeyler karalamışsın.

Mesele a-b-c kişisi veya partisi değil.

Buyur, yaz şuraya tane tane...

Bu halk mevcut hükümete neden oy veriyor ve nasıl bir yönetimi hak ediyor?

Durumu göre göre oy veriyorlarsa demek ki öyle yönetilmeyi istiyorlar. Kurunun yanında yaşta yanıyor ama yapacak pekte bir şey yok. Demek istediğim diğer partiler de gelse farklı bir uygulama göremeyeceğiz. Halk ne zaman bilinçlendi hangi parti olursa olsun halkın bilinçli olduğunu biliyorsa ona göre adım atar.

Aya köprü yapacakmış ne diyorsunuz diye röportaj yapılıyor cevap çok süper olur. Cidden inanıyor aya yol yapılacağına. Bunlar işte bizi kimin yöneteceğine karar veriyor.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 95
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu başlığı açtığımda tayyibe oy verenlerin katılmayacağını tahmin ediyordum, öyle de oldu maalesef.

Maalesef diyorum, çünkü ben iyi niyetle sordum, tayyibe oy verenlerin nedenlerini kendilerinden öğrenmek istedim.

Ne yazık ki, her zaman olduğu gibi tayyibe oy verenler nedense kendini gizliyor, bu tür sorular karşısında show dışında ortaya çıkmıyorlar.

İşin burasını da anlayamadım, oy verdiğinizi neden gizliyorsunuz, oy verme nedeninizi neden açıklamaktan kaçınıyor sunuz?

Hani bu forumda tayyipçi olmazsa anlayacağım ama forumun yarıdan fazlası tayyipçi olduğunu biliyoruz.

Acaba açıklamaktan utanıyor musunuz?

Arkadaşlar bu soruları cidden soruyorum, nedenini sizden öğrenelim, bizler bir şeyler söylediğimiz zaman yanıldığımızı gösterme hakkınız olur.

Bu şekil susarsanız, bizler her şey deriz ve konuşma hakkınız da olmaz.

Yani söz gelimi tayyibe oy verenler namussuz desem ve bunu bazı verilere dayandırsam, tayyibe neden oy verdiğinizi burada anlatmayarak namussuz olduğunuzu kabul mu edecek siniz?

Ayrıca sizlerden tartışmak gibi bir niyetim de yok, sadece öğrenmek istiyoruz, yani şunun için oy veriyorum dediğinizde sizden hesap soracak değiliz, nedenini söylersiniz biz de en fazla soru sorarız, özellikle söylüyorum sizleri aşağılama, rencide etme gibi bir niyetimiz yok.

Hem madem oy veriyor sunuz, bunu burada anlatarak kendinize saygı göstermiş olmaz mısınız?

Bakın, 2002 seçiminde ben de tayyibe oy verdim, bir an önce gelsin, ne olduğunu millet görsün diye oy verdim.

Çünkü tayyibin ne için başa getirildiğini biliyordum, ne zaman olsa aynı zihniyette biri gelecekti, yani sürecin bir an bitmesine katkım olsun dedim.

İşte siz de benim gibi yapın, böyle açık söylemekten çekinecek bir şey yok.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, bilgivehis yazdı:

Bu başlığı açtığımda tayyibe oy verenlerin katılmayacağını tahmin ediyordum, öyle de oldu maalesef.

Maalesef diyorum, çünkü ben iyi niyetle sordum, tayyibe oy verenlerin nedenlerini kendilerinden öğrenmek istedim.

Ne yazık ki, her zaman olduğu gibi tayyibe oy verenler nedense kendini gizliyor, bu tür sorular karşısında show dışında ortaya çıkmıyorlar.

İşin burasını da anlayamadım, oy verdiğinizi neden gizliyorsunuz, oy verme nedeninizi neden açıklamaktan kaçınıyor sunuz?

Hani bu forumda tayyipçi olmazsa anlayacağım ama forumun yarıdan fazlası tayyipçi olduğunu biliyoruz.

Arkadaşlar bu soruları cidden soruyorum, nedenini sizden öğrenelim, bizler bir şeyler söylediğimiz zaman yanıldığımızı gösterme hakkınız olur.

Yani söz gelimi tayyibe oy verenler namussuz desem ve bunu bazı verilere dayandırsam, tayyibe neden oy verdiğinizi burada anlatmayarak namussuz olduğunuzu kabul mu edecek siniz?

Ayrıca sizlerden tartışmak gibi bir niyetim de yok, sadece öğrenmek istiyoruz, yani şunun için oy veriyorum dediğinizde sizden hesap soracak değiliz, nedenini söylersiniz biz de en fazla soru sorarız, özellikle söylüyorum sizleri aşağılama, rencide etme gibi bir niyetimiz yok.

Hem madem oy veriyor sunuz, bunu burada anlatarak kendinize saygı göstermiş olmaz mısınız?

Bakın, 2002 seçiminde ben de tayyibe oy verdim, bir an önce gelsin, ne olduğunu millet görsün diye oy verdim.

Çünkü tayyibin ne için başa getirildiğini biliyordum, ne zaman olsa aynı zihniyette biri gelecekti, yani sürecin bir an bitmesine katkım olsun dedim.

Hepsini banlamış olabilirler mi ? Bu forumda çok gereksiz yere üyeler banlanıyor bunlara en iyi örnek Hatem nickli üyeydi.

Ben bu foruma üye olurken sırf onun yazdıklarını okudum ve faydalanmak için üye olmuştum açıkçası.

Adamları banlaya banlaya forumun aktifliğini bitirdiler. Olan foruma oluyor.

tarihinde kabara tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, kabara yazdı:

Hepsini banlamış olabilirler mi ? Bu forumda çok gereksiz yere üyeler banlanıyor bunlara en iyi örnek Hatem nickli üyeydi.

Ben bu foruma üye olurken sırf onun yazdıklarını okudum ve faydalanmak için üye olmuştum açıkçası.

Bir çok insan çeşitli haksızlıklara uğradı burda haklısınız ama Hatem i bilmiyorum. 

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, bilgivehis yazdı:

Hocam, oy veriyorlar çünkü onları inandırmayı başarıyor adam. Aç olsalar bile tok olduklarına inandırabiliyor mesela.Her şeyiyle onlar gibi. Cahil ama her konuda bilgisi var. Saldırgan, küfürbaz, dinci  pislik. Onun sayesinde kendilerini mutlu güçlü hissediyorlar, kendilerinden biri olarak görüyorlar. Ama neden böyle hissediyorlar diye sorarsanız bende emin değilim. 

tarihinde Brad pit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kürtlerin ona oy vermesinin muhtemel sebebi de yine onların kişilik özelliklerine yansıttığı için olabilir. Biz Kürt lerde de saldırganlık küfürbazlık adilik hat safhada ve batıya göre daha fazla. Ama yine %80 e varan oy alamıyor Kürt şehirlerde Rize de alıyor mesela. 

Daha geçen gün evli ve çocukları olan bir Ak İt le tartıştım. Bir üniversiteli kız cebinde 1 tl si olduğu için intihar etmiş ne hissediyorsun dedim,ben özel güvenlik olarak çalışıyorum kral gibi yaşıyorum başkasını bilemem dedi. 

İnsanoğlunun "aşağılıklaşma sınırı" beni hayrete düşürüyor. 

Sitelerde Paylaş
On 07.06.2020 at 22:58, kabara yazdı:

Bu foruma sırf Hatem nickli yobazı okumak ve faydalanmak için üye olduysan sen de direkt çöpsün demektir.

Onu kim atmış bilmiyorum, hatta atıldığını bile bilmiyordum ama kim yaptıysa eline sağlık. 

Burası Ak-İt diyarı değil, olmaz da. Ateistlere kin ve nefret kusmak için, onlara küfretmek için gelenler diyarı da olmaz.

Çöple dolu olacağına varsın forum bomboş olsun. 

Sitelerde Paylaş
On 07.06.2020 at 22:06, bilgivehis yazdı:

Yanılıyorsun bilgivehis. Bu forumun yarıdan fazlasını bırak, üçte biri bile Tayyipçi değil, olmaz. Dörtte biri bile değil hatta.

Eskiden vardı ama o zamanlar liberaller vb cirit atardı her yerde, bilirsin. 

İlginç ama bu forumun Müslüman üyelerinin bile çoğu Tayyip'e oy vermeyen ciddi muhaliflerdi. Din konusunda doğal olarak ayrı düşünür ama AKP-Tayyip muhalifliği konusunda birleşirdik.

Daha eskiden ciddi bir Nurcu takım vardı tabii, Fethullah meseleleri bulanıklaşıp da Fethullahçılık tehlikeli bir şeye dönüşünce kayboldular. 

Ama hani bu forumda bir iki saçma tip dışında Tayyipçi bulman zor. Benim bildiğim bir John Ahmet nickli bir deli var, politik konularda yazmayan ama hala Tayyipçi olan belki bir iki kişi daha vardır. Burada, ateistler arasında Tayyipçi olana rastlamazsın pek. Varsa da Allah onu bildiği gibi yapsın.

Sitelerde Paylaş
On 06.06.2020 at 19:32, kabara yazdı:

Durumu göre göre oy veriyorlarsa demek ki öyle yönetilmeyi istiyorlar. Kurunun yanında yaşta yanıyor ama yapacak pekte bir şey yok. Demek istediğim diğer partiler de gelse farklı bir uygulama göremeyeceğiz. Halk ne zaman bilinçlendi hangi parti olursa olsun halkın bilinçli olduğunu biliyorsa ona göre adım atar.

Aya köprü yapacakmış ne diyorsunuz diye röportaj yapılıyor cevap çok süper olur. Cidden inanıyor aya yol yapılacağına. Bunlar işte bizi kimin yöneteceğine karar veriyor.

Bu koca bir eziklik abidesi bakış açısı ürünü.

"Diğer partiler gelse de bir şey değişmeyecek" demek, mevcut korkunçluğu sıradanlaştırmak ve bundan çıkmak için bir şey yapmaya gerek olmadığını söylemek demek.

Halbuki CHP veya İyi Parti veya merkeze yakın herhangi bir parti gelse de çok şey değişir. AKP, Cumhuriyet tarihinin gördüğü en korkunç suç çetesi. Kanun, kural, gelenek, etik, ahlak tanımıyor, tamamen akıl hastası bir adamın elinde, diktatörlüğe döndü.

Halk bunu hakediyor, zaten başkaları da gelse bir şey değişmeyecek demek kadar tehlikeli bir şey yok. Bunu yazanların gizli AKP'li olduğunu bile düşünmek tuhaf olmaz.

Değişir. Toplumlar inisiyatif kullanır ve birçok şeyi değiştirir. Eski Türkiye böyle miydi, bu kadar rezil miydi hayatlarımız?

Değildi. Onu nasıl değiştirip bu berbat hale getirdiyse bu toplum, yeniden değiştirebilir. Bazen zor bazen kolay; bu hep olagelmiştir, bundan sonra da olacaktır. 

Kimse herhangi bir partiden mucize beklemiyor, her şey birkaç yılda pırıl pırıl değişecek demiyor zaten. 

Zaten bu her şeyi halktan beklemek de yeni moda... At bütün suçu halkın üstüne, ondan sonra da kaderilik oynayıp otur silik silik.

Halkları, toplumları geliştiren de devlettir. Devlet dediğin halkın seviyesine inmez, onun seviyesini, elinden tutarak yukarı çeker. Bunun için örgütlenir, olması gereken budur. Bu işi yapacak olanlar da doğal olarak devlet aygıtını teslim ettiğimiz siyasi partiler, hükumetlerdir. 

AKP'den çok daha iyisi, çok daha faydalısı var bu ülkede. En ideal olanla karıştırma bunu.

Hatem okursan böyle çarpık, kaderci düşünürsün tabii. Hatem azılı AKP'li, rezil bir Atatürk düşmanı yobazdı.

Bak iletinin sonuna gelince sinirlendim...

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Bu koca bir eziklik abidesi bakış açısı ürünü.

"Diğer partiler gelse de bir şey değişmeyecek" demek, mevcut korkunçluğu sıradanlaştırmak ve bundan çıkmak için bir şey yapmaya gerek olmadığını söylemek demek.

Halbuki CHP veya İyi Parti veya merkeze yakın herhangi bir parti gelse de çok şey değişir. AKP, Cumhuriyet tarihinin gördüğü en korkunç suç çetesi. Kanun, kural, gelenek, etik, ahlak tanımıyor, tamamen akıl hastası bir adamın elinde, diktatörlüğe döndü.

Halk bunu hakediyor, zaten başkaları da gelse bir şey değişmeyecek demek kadar tehlikeli bir şey yok. Bunu yazanların gizli AKP'li olduğunu bile düşünmek tuhaf olmaz.

Değişir. Toplumlar inisiyatif kullanır ve birçok şeyi değiştirir. Eski Türkiye böyle miydi, bu kadar rezil miydi hayatlarımız?

Değildi. Onu nasıl değiştirip bu berbat hale getirdiyse bu toplum, yeniden değiştirebilir. Bazen zor bazen kolay; bu hep olagelmiştir, bundan sonra da olacaktır. 

Kimse herhangi bir partiden mucize beklemiyor, her şey birkaç yılda pırıl pırıl değişecek demiyor zaten. 

Zaten bu her şeyi halktan beklemek de yeni moda... At bütün suçu halkın üstüne, ondan sonra da kaderilik oynayıp otur silik silik.

Halkları, toplumları geliştiren de devlettir. Devlet dediğin halkın seviyesine inmez, onun seviyesini, elinden tutarak yukarı çeker. Bunun için örgütlenir, olması gereken budur. Bu işi yapacak olanlar da doğal olarak devlet aygıtını teslim ettiğimiz siyasi partiler, hükumetlerdir. 

AKP'den çok daha iyisi, çok daha faydalısı var bu ülkede. En ideal olanla karıştırma bunu.

Hatem okursan böyle çarpık, kaderci düşünürsün tabii. Hatem azılı AKP'li, rezil bir Atatürk düşmanı yobazdı.

Bak iletinin sonuna gelince sinirlendim...

Evet çok değişir .

Geçmişte canlı örnekleri var.

Al birini vur ötekine hepsinin derdi insanları gütmek.

Ben topluma baktığımda bunu görüyorum. Azınlık hiç bir değişim yapamaz.

Değiştirmek isteyen ve konuşan insanların nerede olduğu belli.

Muhalefet partiye bak daha adamın bir vizyonu yok ne yapmak istediği belli değil O mu değiştirecek ülkeyi.

Bazı insanlar çıkıp herkesin hakkını savunuyor ve karşılığında kendi hakkından oluyor ama buna değecek insanlar mı acaba ? 

Çık sokağa insanlara sor herkes halinden memnun. Herkes halinden memnunsa alan razı veren razı ise biz ne yapabiliriz. Onlar için gidip mücadele mi edelim.

Ben sizler gibi takım tutar gibi parti tutmam. Bütün partiler benim için eşit mesafededir. Bu parti yanlış yapıyor benim partim ama vardır bir bildiği demem.

Geçmişte yaşananlar sizin ne kadar yanlış bir bakış açısı ile konuya yaklaştığınızı gösteriyor.

Sistem değişmediği sürece ve insanların düşünce yapıları değişmediği sürece idda ediyorum a-b-c partisi kim iktidar olursa olsun değişen bir şey olmaz.

Fakir geçmişte de açtı hala aç. Zengin ise geçmişte de tok ve ferahtı ve hala tok ve ferah.

Olan asıl oy veren kitleye oluyor kendisi öyle yönetilmek isteniyorsa benim düşüncem mi onu kurtaracak. Tartışmaya girince adam gayet güzel şekilde sebeplerini inanarak anlatıyor neden oy verdiğini. 

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Bu foruma sırf Hatem nickli yobazı okumak ve faydalanmak için üye olduysan sen de direkt çöpsün demektir.

Onu kim atmış bilmiyorum, hatta atıldığını bile bilmiyordum ama kim yaptıysa eline sağlık. 

Burası Ak-İt diyarı değil, olmaz da. Ateistlere kin ve nefret kusmak için, onlara küfretmek için gelenler diyarı da olmaz.

Çöple dolu olacağına varsın forum bomboş olsun. 

Evet sadece senin gibi süper insanların olması gereken bir forum.Sadece kendi düşüncen doğru diğerleri boş.

Sitelerde Paylaş
On 07.06.2020 at 21:58, kabara yazdı:

Boş boş konuşuyorsun...

Sen HATEM´in nasıl birisi olduğunu biliyor musun?

Elbette bilmiyorsun ancak bizler biliyoruz!

HATEM, burada kendinden olmayanları öldürmekle tehdit etmiştir.

HATEM, üstüne vazife olmadan ve izin almadan buradaki başkasının iletisini/yorumunu kendi şahsi facebook sayfasına taşımıştır.

Daha yazayım mı?!

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, kavak yazdı:

Boş boş konuşuyorsun...

HATEM, üstüne vazife olmadan ve izin almadan buradaki iletiyi/yorumu kendi şahsi facebook sayfasına taşımıştır.

Daha yazayım mı?!

Zırvacı başkanı zırvalamışsın yine baştan sona.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, kabara yazdı:

Zırvacı başkanı zırvalamışsın yine baştan sona.

Ha siktir!

Eşşek gibi bir daha oku...

Boş boş konuşuyorsun...

HATEM, üstüne vazife olmadan ve izin almadan buradaki başkasının iletisini/yorumunu kendi şahsi facebook sayfasına taşımıştır.

Daha yazayım mı?!

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, kavak yazdı:

Ha siktir!

Eşşek gibi bir daha oku...

Boş boş konuşuyorsun...

Daha yazayım mı?!

Eşşek te sensin siktirde sensin

Boş boş zırvalıyorsun.

Nasıl oluyor böyle iyi mi her şeye zırva yazmak ne kadar kolay yorucu olmuyor. Düşünmeni gerektirmiyor.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, kabara yazdı:

Eşşek te sensin siktirde sensin

Boş boş zırvalıyorsun.

Nasıl oluyor böyle iyi mi her şeye zırva yazmak ne kadar kolay yorucu olmuyor. Düşünmeni gerektirmiyor.

Ha siktir!

Sıpa gibi bir daha oku...

Boş boş konuşuyorsun...

Daha yazayım mı?!

Sitelerde Paylaş
Şimdi, kavak yazdı:

Ha siktir!

Sıpa gibi bir daha oku...

Boş boş konuşuyorsun...

Daha yazayım mı?!

Sıpa sensin asıl beyin özürlü robot musun sen ?Siktir git zırvacı müdürü.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, kabara yazdı:

Sıpa sensin asıl beyin özürlü robot musun sen ?Siktir git zırvacı müdürü.

Ha siktir!

İt gibi bir daha tıksırıncaya kadar oku...

Boş boş konuşuyorsun...

Daha yazayım mı?!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...