Jump to content

Tayyibe neden oy veriyor sunuz?

Recommended Posts

Arkadaşlar şu küfürü bırakın, düzgün tartışın ki, başlığın amacı bir işe yarasın.

İçinizdeki kızgınlığı küfüre dökmeyin, yoksa sorduğumuz sorunun hiç bir anlamı kalmaz.

Burada "Tayyibe neden oy veriyor sunuz?" diye sormuşuz, bazı şeyleri biliyor olsak dahi kişilerin iç dünyalarını anlamak istiyoruz.

Belki kendilerine göre haklı nedenleri vardır, işte o nedenlerin ne olduğunu öğrenmek için bu başlık açıldı.

Yani bize göre hiç bir özelliği, güzelliği olmayan aksine baskıcı bir iktidara neden oy verilir?

Bu sorunun cevabı bizler tarafından her ne kadar biliniyor olsa da bunu kendilerinden duymadığımız müddetçe soru çözülmüş olmuyor.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 95
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

4 saat önce, kabara yazdı:

Yahu şu yazıya bak baştan aşağı kin kusmuşsun birde beni bununla itam ediyorsun. Komiksin vesselam. 

Benim damarıma basan senin düşüncenin basitliği evet bu basit düşüncenle damarıma basıyorsun. 

Konuyu açan kişiye neden o partiye oy veriyorlar diyor ya işte sen ona cevap olmuşsun aslında. O partiyi siz iktidar ettiniz şimdi ağlamaya da hakkınız yok.

Benim için senin olmasını istediğin parti ile şu anda mevcut parti arasında bir fark yok. Çünkü sizler sana kendinize demokrasi istiyorsunuz diğeri ölsün umurunuzda değil. 

Ne zaman kendin için istediğini başkası için istersin o zaman gel tartışalım yoksa maval okumaktan bir adım ileri gidemezsin.

Sen AK İt misin? Ne oldu, AKP karşıtı olmam/olmamız seni niye bu kadar irrite etti? Neyin savunmasını yapıyorsun şimdi sen?

Damarına ben zaten basamam, bassam bassam düşüncelerimi ifade ederek basarım. Düşüncem de şeriat sapıklıktır, şeriata hiçbir şekilde hiçbir yerde geçit verilmemeli demem. Kudurdun gizli yobaz seni. 

Bu başlık bütün boyalarını döktü senin. Sizin derdiniz özgürlük, çağdaş değerler, sağlam eğitim, ekonomi vs vs değil ki. Derdiniz aman da kadınlar türban taksın, ibadethaneler dolsun taşsın, yobaz sapıklar istedikleri gibi at koşturup kanunu yasayı çiğnesin, her taraf yobaz kaynasın...

Özgürlük denince ilk aklına gelenler bunlar işte senin.

Ben bunların hepsinin de karşısındayım. Sonunuz da geldi zaten, kimse sizin dandik din masallarınıza kanmıyor. 

Bu da AKP'yi gizliden, içten içe destekleyenlerin malum numarası. "Ben AKP'ye oy vermem ama o gidince yerine kim gelecek, tamam bunlar çaldı çırptı ama türbanı dini de yaydı güzelce, millet özgürce dinini yaşıyor."

Sanırsın millet önceden dinsizdi, ülke toptan ateistti de AKP din belletti.

Dinine, türbanına tükürdüğümün yobazları...

Senin sıkıntın cumhuriyet değerleriyle oğlum. Atatürk'le. Kinin yeni değil, derin.

Yedirirler o kini sana. Suyunuz çoktan ısındı, gidicisiniz. Bak bakalım Tayyip gidince ortalıkta türbanlı/türbancı hırsızlardan kaç tane kalacak geriye...

Sitelerde Paylaş
On 10.06.2020 at 12:01, Türk Ateist yazdı:

Yanılıyorsun bilgivehis. Bu forumun yarıdan fazlasını bırak, üçte biri bile Tayyipçi değil, olmaz. Dörtte biri bile değil hatta.

Eskiden vardı ama o zamanlar liberaller vb cirit atardı her yerde, bilirsin. 

İlginç ama bu forumun Müslüman üyelerinin bile çoğu Tayyip'e oy vermeyen ciddi muhaliflerdi. Din konusunda doğal olarak ayrı düşünür ama AKP-Tayyip muhalifliği konusunda birleşirdik.

Daha eskiden ciddi bir Nurcu takım vardı tabii, Fethullah meseleleri bulanıklaşıp da Fethullahçılık tehlikeli bir şeye dönüşünce kayboldular. 

Ama hani bu forumda bir iki saçma tip dışında Tayyipçi bulman zor. Benim bildiğim bir John Ahmet nickli bir deli var, politik konularda yazmayan ama hala Tayyipçi olan belki bir iki kişi daha vardır. Burada, ateistler arasında Tayyipçi olana rastlamazsın pek. Varsa da Allah onu bildiği gibi yapsın.

Ateist olupta, gerçekten Tayyipçi olan var mı? 

Yoksa sırf ihale falan aldıkları için mi Ateist olup Tayyoyu savunuyorlar? 

Daha önce denk gelmedim. 

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, mirasyedi yazdı:

Denize düşen  yılana sarılır  misali gibi oldu bu.

Aynı ilacı değişik isimle satan dolandırıcılarda aynı şeyi yapıyorlar.

Akp ayrılıp ayrı parti kuranlara  yönelecek halk.Bugüne kadar hep böyle oldu.

Eski partiler denendiği için kimse onlara vermeyecek.

Halk böyle, malzeme bu. Muhafazakar dedikleri sağdan başkasına oy vermeyen kitle daima çoğunluktu. AKP ekonomi yüzünden ceplerini iyiden iyiye yakınca gidip de CHP veya benzeri partilere oy vermeyecekler elbette. Şimdilerde AKP'nin eski ekonomi bakanı Ali Babacan'ı epeyce bir parlatıyorlar. AKP'den kopanların önemli bir kısmı bu adama oy verir mesela yine. 

Şu önemli, bu Babacan'ın partisi de dahil olmak üzere hepsi de AKP'den iyidir. Biz şu anda mükemmelin peşinde değiliz, maalesef o lüksümüz yok. Ben milyon tane oyum olsa bir tekini bile vermem Babacan'a elbette, ama AKP'den oy koparması gayet de olumlu. Başkanlık falan battı, Tayyip dışındakilerden hiçbiri o sistemi istemiyor, parlementer sisteme geçmek gerektiğini biliyor. 

Ülke sirkten farksız ya. Bu Tayyip'in yaptığı işleri, ettiği lafları artık ciddiye alıp da tartışamıyoruz bile. Konuşmuyoruz. Çünkü akla hakaret, insana kendini deli gibi hissettiriyor.

Bu adamlar gitmeden bir şeylerin değiştirilmesi zor. Kimin geldiğinin gerçekten çok fazla önemi yok, ama hani son gelmesi gereken kişi de Babacan vb AKP klonları.

CHP-İyi Parti-Saadet vd muhalefet partileri birleşip adam akıllı bir aday çıkarabilecek mi göreceğiz. 

Şakası yoktu bunun, yıllarca yazdık, konuştuk, uğraştık ettik. Şimdi millet görüyor ama geçmiş olsun artık...

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Brad pit yazdı:

Ateist olupta, gerçekten Tayyipçi olan var mı? 

Yoksa sırf ihale falan aldıkları için mi Ateist olup Tayyoyu savunuyorlar? 

Daha önce denk gelmedim. 

Geçmişte vardı. Liberaller. Tayyip bunları kullanıp çöpe atınca biraz ağladı sızlandı, ortalıkta görünmediler sonra. Şimdi Atatürkçü falan geçiniyorlar.

Bu forumda "Siz Atatürkçüler başa geçeceğine Fethullah geçsin, onun tarafından yönetilmeyi tercih ederim" diyen ateistler gördük biz... Kürtçüler de açılım süresince aynıydı. 

O yüzden benim için bunların AKP'lilerden hiç farkı olmadı, hala da yok. Günahım kadar güvenmem.

Bunlar ateist olsa ne olur Müslüman olsa ne... 

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Türk Ateist yazdı:

Geçmişte vardı. Liberaller. Tayyip bunları kullanıp çöpe atınca biraz ağladı sızlandı, ortalıkta görünmediler sonra. Şimdi Atatürkçü falan geçiniyorlar.

Bu forumda "Siz Atatürkçüler başa geçeceğine Fethullah geçsin, onun tarafından yönetilmeyi tercih ederim" diyen ateistler gördük biz... Kürtçüler de açılım süresince aynıydı. 

O yüzden benim için bunların AKP'lilerden hiç farkı olmadı, hala da yok. Günahım kadar güvenmem.

Bunlar ateist olsa ne olur Müslüman olsa ne... 

Teşekkür ederim. Konu dışı bir soru sorabilir miyim? 

Bu İsmail Saymaz kimdir? 

Kripto fetöcü olma ihtimali var mıdır? 

Hrant dink cinayeti zamanında, Türkiye yi ırkçılıkla defalarca kere suçlamış, ve medya da o sırada çok fazla yer almıştı. 

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Brad pit yazdı:

Teşekkür ederim. Konu dışı bir soru sorabilir miyim? 

Bu İsmail Saymaz kimdir? 

Kripto fetöcü olma ihtimali var mıdır? 

Hrant dink cinayeti zamanında, Türkiye yi ırkçılıkla defalarca kere suçlamış, ve medya da o sırada çok fazla yer almıştı. 

Hakkında pek bir bilgim yok, pek hoşlandığım ve ciddiye aldığım biri değil, takip etmiyorum. Güven vermiyor, biraz medya maymunu gibi.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Türk Ateist yazdı:

Sen AK İt misin? Ne oldu, AKP karşıtı olmam/olmamız seni niye bu kadar irrite etti? Neyin savunmasını yapıyorsun şimdi sen?

Damarına ben zaten basamam, bassam bassam düşüncelerimi ifade ederek basarım. Düşüncem de şeriat sapıklıktır, şeriata hiçbir şekilde hiçbir yerde geçit verilmemeli demem. Kudurdun gizli yobaz seni. 

Bu başlık bütün boyalarını döktü senin. Sizin derdiniz özgürlük, çağdaş değerler, sağlam eğitim, ekonomi vs vs değil ki. Derdiniz aman da kadınlar türban taksın, ibadethaneler dolsun taşsın, yobaz sapıklar istedikleri gibi at koşturup kanunu yasayı çiğnesin, her taraf yobaz kaynasın...

Özgürlük denince ilk aklına gelenler bunlar işte senin.

Ben bunların hepsinin de karşısındayım. Sonunuz da geldi zaten, kimse sizin dandik din masallarınıza kanmıyor. 

Bu da AKP'yi gizliden, içten içe destekleyenlerin malum numarası. "Ben AKP'ye oy vermem ama o gidince yerine kim gelecek, tamam bunlar çaldı çırptı ama türbanı dini de yaydı güzelce, millet özgürce dinini yaşıyor."

Sanırsın millet önceden dinsizdi, ülke toptan ateistti de AKP din belletti.

Dinine, türbanına tükürdüğümün yobazları...

Senin sıkıntın cumhuriyet değerleriyle oğlum. Atatürk'le. Kinin yeni değil, derin.

Yedirirler o kini sana. Suyunuz çoktan ısındı, gidicisiniz. Bak bakalım Tayyip gidince ortalıkta türbanlı/türbancı hırsızlardan kaç tane kalacak geriye...

Ben akpartili değilim olsam saklamaz açık açık söylerdim.

O kadar kin dolmuş sun ki doğruları göremiyorsun. Bak sen şu an onlar için bu kadar kin dolusun onlarda aynı oranda sana kinleniyor ve yukarıda kazıyacağız falan fistan diyorsun ya işte senin bu düşüncen onlara oy verdiriyor.Senin ak parti karşıtı olman umrumda değil ama sen onlardan farklı bir düşünce yapısına sahip değilsin. Aynı onlar gibi düşünüyorsun ama tersi olarak. Sadece düşünceleriniz farklı ama yobazlığınız aynıdır.İşte tamda bu iki zıt düşünce arasında kalıyor insanlar. Siz ve onlar zıt olduğunuz için kaos vaad ediyorsunuz. Bunun dışına çıkıp bütün insanların eşit şekilde kabul görüldüğü bir düşünceyi benimsediğiniz zaman doğru yolu bulacaksınız. Bu sayede ülkede feraha kavuşur ama sizin gibi kafalarla olmaz bu iş en başında bunu yazmıştım. Ama suçu halka atıyorsun demiştin. Dediğim noktaya kendin getirdin yazdıklarınla ve haklı olduğum yine ortaya çıkmış oldu. Hiç bir suçlu veya kötü ben kötüyüm demez. Hitler de çok iyi işler yaptığını düşünüyordu ve inanıyordu.% 90 oy almıştı halktan şimdi git Aalmanya ya herke ona küfür ediyor belli bir kitle hariç. Bütün mesele bunu kavramakta.

Ben Müslümanım ama akp li değilim. Kaldı ki sen benim dinime de saldırıyorsun ama senin saldırman bir anlam ifade etmez. Sen ve senin gibiler bu dine fiske dahi vuramazsınız anca buradan kininizi kusarsınız. 

Tekrar ediyorum şu anki durumdan akp oy veren kadar hatta daha fazla sen suçlusun.

Biraz daha kinini kusa bilirsin çünkü içinde sakladığını açığa çıkardım böyle açık ol ?

Ben sanki akpartiliymişim gibi algı yapıp benim üzerimden birikmiş kinini kus. 

Bak ben ne güzel düşüncelerimi yazıyorum o ilerici arkadaşların küfür ediyor bana ne kadar zavallılar.

Dışarıda kendilerini ifade edemeyen ezik insanlar burada bana küfür ederek rahatlayacaklarını düşünüyorlar.

Sen neyi savunuyorsun demişsin. Ben insanın eşit şartlarda yaşayabileceği bir ortam istiyorum. Sizin gibi kimsenin köküne kazımaya hevesli değilim. Sende ne zaman o olgunluğa erişirsen beni anlarsın. Parti dediğin nedir kendi cebini doldurmanın peşindeki insanlar.

Ben şu parti bu parti delisi değilim öyle olsam bende sizin gibi diğer tarafa kinlenirdim.

Son olarak şu notu da düşeyim: Aynı şekilde bir akpartiliyi de eleştiririm . Diğer partileri de eleştiririm. Yanlış her yerde yanlıştır doğru ise tektir.Çoğunluk yanlışı yapıyor diye yanlış olmaktan çıkmayacağı gibi azınlığında doğru söyleyeceği gibi bir durum söz konusu değildir. 

tarihinde kabara tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, deadanddark yazdı:

Hic oy kullanmadim.

Oy kullanmayi yanlis buluyorum. Parti liderlerinin ve hatta ülke yönetimini alacak kisinin bir takim sinavlardan en yüksek puani alarak liderlik vasfini kazanmasi gerektigini düsünüyorum.

Adamı filozofluk sınavından geçirsen bile koltuğu görünce unutur her şeyi. 

Ülkemizde partilerin amacı cebi doldurmak insanları düşünen kim.

Bütün partiler aynı ayırımsız. 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, kabara yazdı:

Adamı filozofluk sınavından geçirsen bile koltuğu görünce unutur her şeyi. 

Ülkemizde partilerin amacı cebi doldurmak insanları düşünen kim.

Bütün partiler aynı ayırımsız. 

Akil hastanesinde 10 doktor ve 100 hasta oldugunu farzedin. Karar verilir ve tüm bu insanlar arasindan bir tane lider secilir. Deliysem neden akilliya oy vereyim.

Sitelerde Paylaş
22 dakika önce, kabara yazdı:

Ben akpartili değilim olsam saklamaz açık açık söylerdim.

O kadar kin dolmuş sun ki doğruları göremiyorsun. Bak sen şu an onlar için bu kadar kin dolusun onlarda aynı oranda sana kinleniyor ve yukarıda kazıyacağız falan fistan diyorsun ya işte senin bu düşüncen onlara oy verdiriyor.Senin ak parti karşıtı olman umrumda değil ama sen onlardan farklı bir düşünce yapısına sahip değilsin. Aynı onlar gibi düşünüyorsun ama tersi olarak. Sadece düşünceleriniz farklı ama yobazlığınız aynıdır.İşte tamda bu iki zıt düşünce arasında kalıyor insanlar. Siz ve onlar zıt olduğunuz için kaos vaad ediyorsunuz. Bunun dışına çıkıp bütün insanların eşit şekilde kabul görüldüğü bir düşünceyi benimsediğiniz zaman doğru yolu bulacaksınız. Bu sayede ülkede feraha kavuşur ama sizin gibi kafalarla olmaz bu iş en başında bunu yazmıştım. Ama suçu halka atıyorsun demiştin. Dediğim noktaya kendin getirdin yazdıklarınla ve haklı olduğum yine ortaya çıkmış oldu. Hiç bir suçlu veya kötü ben kötüyüm demez. Hitler de çok iyi işler yaptığını düşünüyordu ve inanıyordu.% 90 oy almıştı halktan şimdi git Aalmanya ya herke ona küfür ediyor belli bir kitle hariç. Bütün mesele bunu kavramakta.

Ben Müslümanım ama akp li değilim. Kaldı ki sen benim dinime de saldırıyorsun ama senin saldırman bir anlam ifade etmez. Sen ve senin gibiler bu dine fiske dahi vuramazsınız anca buradan kininizi kusarsınız. 

Tekrar ediyorum şu anki durumdan akp oy veren kadar hatta daha fazla sen suçlusun.

Biraz daha kinini kusa bilirsin çünkü içinde sakladığını açığa çıkardım böyle açık ol ?

Ben sanki akpartiliymişim gibi algı yapıp benim üzerimden birikmiş kinini kus. 

Bak ben ne güzel düşüncelerimi yazıyorum o ilerici arkadaşların küfür ediyor bana ne kadar zavallılar.

Dışarıda kendilerini ifade edemeyen ezik insanlar burada bana küfür ederek rahatlayacaklarını düşünüyorlar.

Sen neyi savunuyorsun demişsin. Ben insanın eşit şartlarda yaşayabileceği bir ortam istiyorum. Sizin gibi kimsenin köküne kazımaya hevesli değilim. Sende ne zaman o olgunluğa erişirsen beni anlarsın. Parti dediğin nedir kendi cebini doldurmanın peşindeki insanlar.

Ben şu parti bu parti delisi değilim öyle olsam bende sizin gibi diğer tarafa kinlenirdim.

Son olarak şu notu da düşeyim: Aynı şekilde bir akpartiliyi de eleştiririm . Diğer partileri de eleştiririm. Yanlış her yerde yanlıştır doğru ise tektir.Çoğunluk yanlışı yapıyor diye yanlış olmaktan çıkmayacağı gibi azınlığında doğru söyleyeceği gibi bir durum söz konusu değildir. 

Ben hiçbir yazımda birileri için "kökünü kazıyacağız" demedim. Uydurma. Suyunuz ısındı, gidicisiniz dedim. Bunu da bu aşağılık dinci takım becerdi, yani kazanın altını kendileri yaktı, kendi kitleleri gönderecek. Oylar çok aşağılarda olduğu için barajı falan kaldırma, seçim yasasını değiştirme derdindeler. Tayyip bu ara yine kudurdu, malum...

Ben tarafsız falan değilim, tarafım belli. Tarafsız olduğunu ve herkese eşit durup herkesi eleştirdiğini söyleyen sensin. Ben gayet tarafım, tarafım safım açık ve net. 

Sen nesin, kimsin o halde? Hiçbir tarafta olmayıp da tarafları eleştirme, suçlama hakkını sana kim veriyor? Bu kendini bir halt zannetme, herkesi ve her şeyi ben eleştirebilirim deme züppeliğini kendinde nasıl hak görebiliyorsun?

Toplumlar bazen öyle durumlar yaşar ki, bir tarafta mevzilenmekten başka yol olmaz. Bu, sürüler arasındaki mücadeledir ve o mücadele bazen gerçekten ciddidir, şu anda olduğu gibi. Ben elini taşın altına koyup kendine saf belirleyen ve gücü çerçevesinde mücadele edenim, bununla da hep gurur duyacağım.

Sen bundan particilik çıkarıyorsan o senin cahilliğin, hatta salaklığın. "Aman da ben bütün partilere eşit mesafedeyim, hepsinin eleştiririm, particilik yapmam" diyen kim varsa hamdır, çiğdir, hatta epeyce zavallıdır. Kimsin ki sen? Neyin otoritesi olma durumu bu? Sana bu görevi verdiğimizi hiç hatırlamıyorum.

Dinciler pisliktir, şeriatçıların şeriat getirme hakkı zinhar engellenmelidir, bu böcekler kontrol altında tutulmalıdır. Nitekim Türkiye Cumhuriyeti anayasası buna izin vermez. Bu ülke laik ve demokratik bir ülke olma mücadelesi vermiştir, vermelidir.

Yok öyle ülkeyi türbana dolayıp camiye tıkıp arkadan soyup soğana çevirmek...

Senin Cumhuriyet ve ona ait değerlerle sorunun olduğu çok açık. AKP'ye oy verip vermemen değil ki mesele. Vermediğini söyledin, okuduk. Ama bu bir şey ifade etmiyor, fikrin zikrin kirli. Geri kalan laf-ı güzaf...

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Ben hiçbir yazımda birileri için "kökünü kazıyacağız" demedim. Uydurma. Suyunuz ısındı, gidicisiniz dedim. Bunu da bu aşağılık dinci takım becerdi, yani kazanın altını kendileri yaktı, kendi kitleleri gönderecek. Oylar çok aşağılarda olduğu için barajı falan kaldırma, seçim yasasını değiştirme derdindeler. Tayyip bu ara yine kudurdu, malum...

Ben tarafsız falan değilim, tarafım belli. Tarafsız olduğunu ve herkese eşit durup herkesi eleştirdiğini söyleyen sensin. Ben gayet tarafım, tarafım safım açık ve net. 

Sen nesin, kimsin o halde? Hiçbir tarafta olmayıp da tarafları eleştirme, suçlama hakkını sana kim veriyor? Bu kendini bir halt zannetme, herkesi ve her şeyi ben eleştirebilirim deme züppeliğini kendinde nasıl hak görebiliyorsun?

Toplumlar bazen öyle durumlar yaşar ki, bir tarafta mevzilenmekten başka yol olmaz. Bu, sürüler arasındaki mücadeledir ve o mücadele bazen gerçekten ciddidir, şu anda olduğu gibi. Ben elini taşın altına koyup kendine saf belirleyen ve gücü çerçevesinde mücadele edenim, bununla da hep gurur duyacağım.

Sen bundan particilik çıkarıyorsan o senin cahilliğin, hatta salaklığın. "Aman da ben bütün partilere eşit mesafedeyim, hepsinin eleştiririm, particilik yapmam" diyen kim varsa hamdır, çiğdir, hatta epeyce zavallıdır. Kimsin ki sen? Neyin otoritesi olma durumu bu? Sana bu görevi verdiğimizi hiç hatırlamıyorum.

Dinciler pisliktir, şeriatçıların şeriat getirme hakkı zinhar engellenmelidir, bu böcekler kontrol altında tutulmalıdır. Nitekim Türkiye Cumhuriyeti anayasası buna izin vermez. Bu ülke laik ve demokratik bir ülke olma mücadelesi vermiştir, vermelidir.

Yok öyle ülkeyi türbana dolayıp camiye tıkıp arkadan soyup soğana çevirmek...

Senin Cumhuriyet ve ona ait değerlerle sorunun olduğu çok açık. AKP'ye oy verip vermemen değil ki mesele. Vermediğini söyledin, okuduk. Ama bu bir şey ifade etmiyor, fikrin zikrin kirli. Geri kalan laf-ı güzaf...

Bana bütün partileri eleştirme hakkını kendim veriyorum çünkü beni yanlış yönetiyorlar bu yeterli mi ? 

Peki size sizden olmayan diğer insanları eleştirme hakkını ve tek doğru siz olma sıfatını ve züppeliğini kim veriyor. 

Kim senin doğru tarafta olduğunu tastikledi ? 

İşte senin sorunun burada başlıyor ve kibrin. Sen mutlak söz sahibi yada doğru kişi olduğunu nereden biliyorsun. Ya senin kafan kirliyse ne yapacağız. 

Ben yanlış neredeyse ona yanlış derim ve senden izin almam bunu açıklarken. 

Ama sen herkes senin gibi düşünmek zorundaymış gibi dikte ediyorsun düşüncelerini.

Daha önce de belirttim benim cumhuriyet düşmanlığım falan yok onlar senin uydurman. Beni tanımadan etmeden bana bir gömlek giydirmeye çalışman yine basit düşünce yapına bağlıyorum. Ayrıca bana düzgün şekilde yazarsan sevinirim ( temiz konuş) bak ben temiz konuşuyorum. Direk aynı şekilde iletirim altta kalacağımı sanma.

Sitelerde Paylaş

isteböyleee,

Reise halk nedenmi oy veriyor?

Cünkü Reis halkin oyunu nasil alacagini cok iyi biliyor, bu bir.

Birde Reis gösterisli bir kaliba sahip ,bizim halkda bu yapida insanlara MEYiLLiiDiRLER.Gösterissiz bir yapiya sahip olan agiziyla KUS tutsa oy ve ilgi alamaz,göremez.

Dikkat ederseniz Atatürkde gösterisli bir yapiya sahipti.

Örnegin Hindularda öyle degil ,adamlar tippsiz daldassak birini secebiliyorlar halki düsünen biri olduktan sonra.

Siyesetcilerimizin YALAN söylemleri halkimizi pek etkilemiyor.

Cünkü 1500 yildir duyduklarimiz hep ayni temelsiz uydurmalardir.

Bunlari duyaduya artik o uydurmalar bize gercekmis gibi geliyor:-)))

Reis chpnin cogunluk aldigi yerde söyle der Eyyyyyy müslüman(gavur)izmirliler bu izmir hava limani varya o hava alanini biz yaptirdik deyince alandaki halk cilginca alkislar.Halk balkonlara kosar onlarda alkislar.Tuvalettekiler bile bu sözüü duyunca isini yarida birakip pencereden basar alkisi.

Eeeeeeee,böyle halktan oy almayi bilen kisi yani damara göre serbet vermeyi bilen kisi bu halkin hep gözünde olur.

izmir hava alani sanirim 1987 de yapilmis.

Reisse 2002 de hükümet olmustur.

Yani Reis damara göre serbet vermeyi cok iyi biliyor.

Sonraaaaaaa muhalif partilerde halk gibi reise bayiliyorlar.

CHP bile yani GILICIDAROGLU bile Reisin yanlislarini halka ancak 10/i ini anlatiyor.

Tabiki bunlari bilen Reis CHP yi BOMBARDUMAN Edip duruyor.

Hele baykal REiSE 100{1000 ram olmus biriydi Reisi gardastanda Ileri görüyordu.

Nedenini dimiycem.Marah eden arasin bulsun.

Bakin halkimiza 40 yil politikacilik yapan SÜLÜMAN  DEMÜREL samsun hava alanina inince partilileri adamin önüne bir kürsü korlar.Demirele illada bisiler söyleyin deye TUTTURURLAR.Sülüman Demirel kizarak su iki sözü süler.SU DUVARIN  ÜSTÜNE  FOTERIMI  KOYSAM BU  HAlK  ONU  BASBAKAN  SECER der demez bir alkis bir alkiski sorma gitsin.Bu laflar alkislanacak laflarmi?Töbe estagfirullah.yahu kim bizi böyle yapti dersiniz?

Ünlü yazarimiz EZiZ NESiN ise söyle der.Bu milletin % 70 i ABTALDIR.

Yanlis,bu milletin % 88,9u dur……….vallada billada.

Bir örnek daha veriyim.Bilmem bilirmisiniz ama sanmam.

meshur tarinci dediki hökümar yanimizda oglan tasimamizi yasakladi  galdih BUZ gibi tenli garilara.Yanda oglan tasima su yüzden yasaklandi.Avrupalilar müslüman osmanliya agziyla gülmenin yanin da birde g...……...lede güülmeye baslayinca osmanlida yaninda oglan tasimayi yasaklladi.Osmanli dövlet adamlari Yurt disinada giderken yanlarinda atasli oglanlarinida götüremez oldular.Aman ne üzüldüler ne üzüldüler.Ahhhhh ahhh,Birahin tarihimizi okumayi cohmu cohhh guvvatli müslüman oldugumuz halda su duvara astigimiz kurana 40 yilda birkere olsun bile bahtigimiz yoh.Amaaaaa Islam hakkinda gonusmaya geldimi bizimkilerin yaninda bübül halttetmistir.

Bizim Reis sihirli bir adama benziyor galibaki---- AKit-----gazatasindan bir kadin muhabir söyle diyor.

RTE beni cariye olarah gabul etse 2 cocugumu,gocami elimin tersiyle kenara iter gider onun cariyesi olurum.

Orta yaslarda gici basi oynayan beyde diyorki bende reise asigim.Demekki bu adamin oy alma nedenleri cesitli.Bu O yüzden fazla oy aliyor.

Hic duymadih erkeklerden vaz gectik kadinlardan birinin GILINCIDAROGLUNA seni seviyorum dedigini.Hatunu haric tabiii:-))) Adam bir zamanlarin futbolcusuydu ATLETiK görünümü burdan gaynahlaniyo sanirimm.

Bende  coh sipor yaparim,bu yüzdem 25 yasindakiler bile83 yasinda oldugum halde benimle zor asih atabülürler.

Yani sipor yapinki herseyiniz guvvatli olsun:-))))

Birgün Alman kanalini seyrediyorum.Bir eve bir televizyon muhabiri girer.Bakarki bahcada cok yasli bir adak BARFiKS demirinde dönüp duruyor,Kadina sorar bu Adam senin kocanmi kadin evet benim kocamdir der.Söyle ona bu yasda bu cesit sipor ona zarar verebilir.Kadinda derki,o hergün birkac Saat siporla ugrastigindan her yani demir gibi o yüzden bisey olacagini sanmiyorum ona der.Muhabir baslar hakir hakir gülmeye,Alman adamin hanimi sorar niye güldün deyince televizyoncu derki benim adamin heryeri demir gibi dedinde ona gülüyorum.Bu sefer kadinda baslar gülmeye ve yalan degil dedigim gercekk deye ekler.Tekrar ikisi birden gülerler.

Saka bir yanada siporun vucuda büyük yarari vardir.

Tabiki sinirinida asmiycan.Siniri asarsan suranbural yamulur:-)))

Yaniiiiii Reisin cekiciligi birazda sipordan olsa gerek.

Parti Ileri gelenleri PARTiiNiN basina REiS secerken bu saydigim kurallara uymak gerek.Aksi halde parti hamile kalip dogurur durur MHP.CHP gibi:-)))

Sitelerde Paylaş
21 saat önce, kabara yazdı:

Bana bütün partileri eleştirme hakkını kendim veriyorum çünkü beni yanlış yönetiyorlar bu yeterli mi ? 

Peki size sizden olmayan diğer insanları eleştirme hakkını ve tek doğru siz olma sıfatını ve züppeliğini kim veriyor. 

Kim senin doğru tarafta olduğunu tastikledi ? 

İşte senin sorunun burada başlıyor ve kibrin. Sen mutlak söz sahibi yada doğru kişi olduğunu nereden biliyorsun. Ya senin kafan kirliyse ne yapacağız. 

Ben yanlış neredeyse ona yanlış derim ve senden izin almam bunu açıklarken. 

Ama sen herkes senin gibi düşünmek zorundaymış gibi dikte ediyorsun düşüncelerini.

Daha önce de belirttim benim cumhuriyet düşmanlığım falan yok onlar senin uydurman. Beni tanımadan etmeden bana bir gömlek giydirmeye çalışman yine basit düşünce yapına bağlıyorum. Ayrıca bana düzgün şekilde yazarsan sevinirim ( temiz konuş) bak ben temiz konuşuyorum. Direk aynı şekilde iletirim altta kalacağımı sanma.

Aptal herif, "benim düşüncelerim mi doğru şeriat vb düşünceler mi" diye tartışacak mıyım senle? Sen beni kendin gibi aptal, ham, çiğ mi sandın?

Benim doğru tarafta olduğumu birilerinin tasdiklemesine ihtiyacım yok, onu ben kendim tasdiklerim. Nasıl, hangi yöntemlerle tasdikliyorum, ona bakmak lazım.

E baktığım yer antik, dandik dinler olmadığına, insanlık pratiğinin süzgecinden geçmiş düşünce ve yöntemlerle beslendiğime göre doğru olan benim.

Soruya bak... Ben diyorum ki biz ve bizim gibi normal insanlar laik sistemler isterler, kimsenin dinine inancına karışmadan, devlet tarafından din baskısı görmeden yaşamak gerektiğine inanır, bu da diyor ki sen de gelirsen şeriatçılara hayat alanı bırakmayacaksın, onların yanlış olduğuna neye göre karar veriyorsun?

Şeriat sapıklıktır. Herkes kendi sapıklığını kendi evinde, küçük çevresinde yaşasın, beni hiç bağlamaz. Geri kalana geçit vermemek, şeriatı engellemek insanlık görevidir.

Sen şeriatsever, dinci yanında saf almış bir yobazsın. Cumhuriyet ve onu kuranlardan nefret ettiğin de açık. Bu da umurumda değil, sadece beyninin içini açıkça gösterdiğini ve safını belirtmek için söylüyorum bunu. Yani bana safım yok falan deme, sen saf almayı particilik falan sanıyorsun. E dedim sana cahilsin, çiğsin diye...

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Ben diyorum ki biz ve bizim gibi normal insanlar laik sistemler isterler.

Sen ve senin gibi normal olanları neye göre seçiyorlar bir okulu falan mı var ? 

Bu cümlen ne kadar cahil ve kıt bir düşünceye sahip olduğunu gösteriyor. Beynindeki duvarları yık artık çarpıp duruyorsun.?

Herkes istediği inancı yaşasın ama inancını veya inançsızlığını yaşarken başkasının inancını tehdit yada müdahale etmesin. 

Benim özet olarak düşüncem bu. Bu beni yobaz yapıyorsa sen o zaman yobazın masteri oluyorsun.

Neyse konu dönüp dolaşıp aynı yere geliyor çünkü bilinçli şekilde manipüle etmeye çalışıyorsun beni. Belli bir yere kadar buna bilerek izin verdim. 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, kabara yazdı:

Sen ve senin gibi normal olanları neye göre seçiyorlar bir okulu falan mı var ? 

Bu cümlen ne kadar cahil ve kıt bir düşünceye sahip olduğunu gösteriyor. Beynindeki duvarları yık artık çarpıp duruyorsun.?

Herkes istediği inancı yaşasın ama inancını veya inançsızlığını yaşarken başkasının inancını tehdit yada müdahale etmesin. 

Benim özet olarak düşüncem bu. Bu beni yobaz yapıyorsa sen o zaman yobazın masteri oluyorsun.

Neyse konu dönüp dolaşıp aynı yere geliyor çünkü bilinçli şekilde manipüle etmeye çalışıyorsun beni. Belli bir yere kadar buna bilerek izin verdim. 

Senin düşüncen bu saatten sonra zerre kadar önem taşımıyor, zaten inandırıcı da değilsin. 

Sen yazacağını iki gündür yazdın. Bir şeriatçıyla sıradan, laiklik ve demokrasiyle oluşturulmuş sistem isteyen insanlar için açıkça (ve gerçekten delice) kıyaslayıp şeriatçı tarafta yer aldın. Ve bizim gibi insanları, sadece ateist ve AKP muhalifi olduğumuz için, şeriatçıları, türbancıları vs vs engelleyeceğimizi söyleyip suçladın.

Kafan iyi çalışmıyor senin. Ve evet, yobazsın, en azından onların yanındasın.

Karşılaştırmasını yaptığın düşüncelerden biri laiklik diğeri şeriat. Diyorsun ki "Sen kimsin ki laiklik istediğin için bunun iyi ve doğru olduğuna karar verebiliyorsun, diğerlerinin doğru olmadığını nereden biliyorsun?"

İşte yukarıda da yazıyor bunlar önceki sayfalarda da.

Yani benim bir şeyi manipüle ettiğim yok, ben sadece bu zırvaları düzenli cümleler haline getirip sana gösteriyorum.

Ortaya çıkan resim sensin yani. 

Ben seni manipüle etmeye çalışsam anlamazsın öncelikle. Bundan adın gibi emin ol... Emin olman gereken bir şey daha var, manipüle etmek benim çok kolay bir şeyken buna asla başvurmam, bilmeden yapıyor muyum acaba diye düşünüp korkarım.

İşim yok da Allaan Müslümanını, kafası çorba olmuş yobazını manipüle etmeye çalışacağım... Manipüle etmek ciddi enerji ister, zeka ister evvela.  Hepsinden çok motivasyon ister. Enerjimi de zekamı da senin için harcamak isteyeceğimi sanmıyorum doğrusu. Sen benim için, yukarıda bir yerlerde bahsini ettiğim o medeniyet mücadelesinin karşı tarafında yer alan, diğer sürüdekilerden birisin. Sen öyle değil desen kaç yazar ki...  

Aklıma geldi de...

Sen burada Hatem konusunda insanlardan özür diledin mi?

Dilemelisin çünkü. 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, kabara yazdı:

Bu düşüncenin sana ait olması pek mümkün değil. Olsun isterdim, bu ülke Müslümanının dörtte üçü az çok böyle düşünür, ama senin iç dünyan buna izin vermez.

Sen bu foruma, Hatem nickli, buradaki ateistlere nefret kusmak için gelmiş ve ölümle tehdit etmiş azılı bir şeriatçıyı daha rahat takip edebilmek için üye olmuş bir adamsın. AKP iktidardan gidince benim zihniyetimdeki birileri gelirse (aslında CHP'yi kastettin) türbanı yasaklayacağını, insanların dinlerini özgürce yaşayamayacağını (dünyanın en büyük yalanıdır bu) vs vs söyledin hemen. İlk eleştirin, ilk cümlelerin bunlardı.

Sonra bana, şeriatçılar engellenmelidir dediğim için bir dünya laf ettin, entel dantel "neye göre kime göre" safsatına başvurarak kafamı karıştırabileceğini sandın...

Demek istediğim, yok senin böyle bir düşüncen. İnsanın davranışları, hele de onlar refleksif davranışlarsa, dile getirdiği düşüncelerinden önde koşar, gerçekleri daha fazla gösterir.

İmaj hiçbir şeydir, susuzluk her şey. Bırak imajla uğraşmayı, dürüst ol. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...