Jump to content
tolonbey

KUZEY IRAKTAKi TERÖR YUVALARINI YOK EDECEK REiSDEN YANAYIZ

Recommended Posts

iste böyleee,

SITMADAN sivri sinekleri tek tek öldürmekle kurtulunmadigi gibi teröristlerdende TEK TEK  öldürmekle kurtulunmaz.SiVRIsINEKLERiN BATAKLIGINI  KURUTMAK gerek.TERÖRiSTLERiNDE merkezlerini yerle bir etmek gerekir.Bu KONUDA REiSiN destekcisiyiz.Son günlerde tekrer gözümüze girmeye basladi.

PKK nin ANA MERKEZLERiNi REiS ortadan kaldirirsa,istanbul belediye baskanliginda oldugu gibi desteyimiz

TAM olacaktir.

Türk silahli kuvvetleri icin pkk sorun degildir.PKK nin ortadan kalkmasi icin TSKya 3gün YETERLiDiR.Halbuku TSKYA hükümetler 50 yildir HADi BiTiR sunu demediler.Eger BiTiR denmezse PKK 100 yil sonrada gene PKK dir.Yazik oluyor giden CANLARA , PARALARA.HADi  REiS ver su son karariniki adin tarihede gecsin.

Yeterki artik yetti biitir densin.Haydi REiS  görelim sizi.

Ver su KARARINIZI.

Dedeniz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 18.06.2020 at 18:53, tolonbey yazdı:

iste böyleee,

SITMADAN sivri sinekleri tek tek öldürmekle kurtulunmadigi gibi teröristlerdende TEK TEK  öldürmekle kurtulunmaz.SiVRIsINEKLERiN BATAKLIGINI  KURUTMAK gerek.TERÖRiSTLERiNDE merkezlerini yerle bir etmek gerekir.Bu KONUDA REiSiN destekcisiyiz.Son günlerde tekrer gözümüze girmeye basladi.

PKK nin ANA MERKEZLERiNi REiS ortadan kaldirirsa,istanbul belediye baskanliginda oldugu gibi desteyimiz

TAM olacaktir.

Türk silahli kuvvetleri icin pkk sorun degildir.PKK nin ortadan kalkmasi icin TSKya 3gün YETERLiDiR.Halbuku TSKYA hükümetler 50 yildir HADi BiTiR sunu demediler.Eger BiTiR denmezse PKK 100 yil sonrada gene PKK dir.Yazik oluyor giden CANLARA , PARALARA.HADi  REiS ver su son karariniki adin tarihede gecsin.

Ver su KARARINIZI.

Dedeniz

Burası kabile devleti değil, biz de reisi olan bir kabilenin üyeleri değiliz Tolonbey. 

Kastettiğiniz kişi, ülkenin cahil ve ahlaksız kesiminin "Reis" diye hitap ettiği AKP genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı RTE ise, ona da destek falan değiliz.

Terörle mücadelede devletten yana olabiliriz, silahlı kuvvetlerimizden yana olabiliriz vs.

Bu arada, yaşınız benimkinin neredeyse iki katı belki ama ben çok net hatırlıyor ve biliyorum ki TSK'yı alabildiğine destekleyen, besleyen hükumetler vardı bal gibi. TErörü de sıfır noktasına çekip Apo denen köpeği paket yapıp içeri attı.

Sizin, şimdi yanında olduğunuzu söylediğiniz ve son aylarda habire propagandasını yaptığınız Tayyip geldi ve terörü elleriyle hortlatıp besledi.

Siz unutmuşsunuz belli ki. Söyleyin, ben size tek tek hatırlatayım.

Yönetici arkadaşlarımın adına da hiç düşünmeden, gönül rahatlığıyla beyan ederim ki biz Ateistforum olarak, AKP terörün kökünü kazısa da seçimlerde ona desteğimiz yoktur, olmayacaktır. İstanbul seçimlerinde siz verin oyunuzu. Ama böyle başlık falan açıp hepimizin adına konuşmayın. 

Başlığınızı Tavanarası'na taşıyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 18.06.2020 at 17:53, tolonbey yazdı:

iste böyleee,

TAM olacaktir.

Ver su KARARINIZI.

Dedeniz

Sevgili Tolonbey.

Başhırsız'ın hiç bir zaman PKK'yı bitirmek gibi bir isteği, bir sorunu olmadı. Tam tersine; PKK'dan yardım aldı, götü sıkıştığında PKK'yı destekledi, kürt oylarını da almak için PKK ile işbirliği yaptı. Hala da öyledir.

Her müslüman gibi; Başhırsız da ağzından açtığında ağzından yalanlar dökülür. Onun tek derdi oturduğu koltukta oturmaya devam etmektir. İşine geldiğinde PKK'yı baştacı yapmaktan hiç ama hiç çekinmecak kadar iğrenç birisidir.

Sevgiler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 25.06.2020 at 17:05, Türk Ateist said:

Burası kabile devleti değil, biz de reisi olan bir kabilenin üyeleri değiliz Tolonbey. 

Kastettiğiniz kişi, ülkenin cahil ve ahlaksız kesiminin "Reis" diye hitap ettiği AKP genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı RTE ise, ona da destek falan değiliz.

Terörle mücadelede devletten yana olabiliriz, silahlı kuvvetlerimizden yana olabiliriz vs.

Bu arada, yaşınız benimkinin neredeyse iki katı belki ama ben çok net hatırlıyor ve biliyorum ki TSK'yı alabildiğine destekleyen, besleyen hükumetler vardı bal gibi. TErörü de sıfır noktasına çekip Apo denen köpeği paket yapıp içeri attı.

Sizin, şimdi yanında olduğunuzu söylediğiniz ve son aylarda habire propagandasını yaptığınız Tayyip geldi ve terörü elleriyle hortlatıp besledi.

Siz unutmuşsunuz belli ki. Söyleyin, ben size tek tek hatırlatayım.

Yönetici arkadaşlarımın adına da hiç düşünmeden, gönül rahatlığıyla beyan ederim ki biz Ateistforum olarak, AKP terörün kökünü kazısa da seçimlerde ona desteğimiz yoktur, olmayacaktır. İstanbul seçimlerinde siz verin oyunuzu. Ama böyle başlık falan açıp hepimizin adına konuşmayın. 

Başlığınızı Tavanarası'na taşıyorum.

Bu ülkenin sorunu, PKK falan değildir. Bu ülkenin sorunu, ırkçı faşist türkçülük terörüdür. O kadar ki, artık uluslararası bir terör olmaya da başlamıştır. 

https://www.evrensel.net/haber/408134/viyanada-kendilerine-erdoganci-diyen-grup-eylem-yapan-kadinlara-saldirdi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, anibal yazdı:

Bu ülkenin sorunu, PKK falan değildir. Bu ülkenin sorunu, ırkçı faşist türkçülük terörüdür. O kadar ki, artık uluslararası bir terör olmaya da başlamıştır. 

https://www.evrensel.net/haber/408134/viyanada-kendilerine-erdoganci-diyen-grup-eylem-yapan-kadinlara-saldirdi

Valla ırkçı faşist ve terörist sevicisi Kürtlerle ırkçı faşist Tayyip sevicisi Türkler yesin birbirini.

Bu ülkenin ırkçı faşist Türkçülük sorunu yok. Bu ülkenin Türkçüleri Tayyipçi bile değil, hatta Müslüman bile değil. Kendini Türk-İslamcı diye tanıtan mafyatik, epeyidir Tayyipçi olan kesim

sorun. Bunlar Tayyip karşıtı bütün kesimlerin düşmanı. Tayyip milliyetçi takılırsa Türk milliyetçisi, Kürtçülere yanaşınca özgürlükçü hümanist kesilir. Seneler içinde açıkça gördük kalibrelerini.

Hiç girme bu konuya anibal. Senin kafa bu konuda hala eskide kalmış, o ayaktakımı ülkücü mafyatik tipleri, önemli bir siyasal fikir temsilcisi sanıyorsun.

Adamlar "Erdoğancıyız" diye gitmiş orada eylemi basmış ki o eylem de homojen bir kitlenin koyduğu eylem bile değil.

Tek bir başlık altında toplayıp da ortada PKK sorunu yok falan deme. 

Benim sorunum zaten PKK falan değil. Fikrim belli, benim tartışacak bir konum yok.

Burada sorunum Tolonbey'in son aylardaki Tayyip seviciliği, destek çıkması ve bunu forumda başlıklar açarak hepimizi bir tür ortak ediyor görünmesiydi. 

Sağcı solcu, ülkücü komünist, Türkçü bilmem neci işleri yok artık. 

Teröristlerin kim olduğu belli. PKK'nın da. Bu tartışmaya açık bile değil. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, Türk Ateist said:

Valla ırkçı faşist ve terörist sevicisi Kürtlerle ırkçı faşist Tayyip sevicisi Türkler yesin birbirini.

Bu ülkenin ırkçı faşist Türkçülük sorunu yok. Bu ülkenin Türkçüleri Tayyipçi bile değil, hatta Müslüman bile değil. Kendini Türk-İslamcı diye tanıtan mafyatik, epeyidir Tayyipçi olan kesim

sorun. Bunlar Tayyip karşıtı bütün kesimlerin düşmanı. Tayyip milliyetçi takılırsa Türk milliyetçisi, Kürtçülere yanaşınca özgürlükçü hümanist kesilir. Seneler içinde açıkça gördük kalibrelerini.

Hiç girme bu konuya anibal. Senin kafa bu konuda hala eskide kalmış, o ayaktakımı ülkücü mafyatik tipleri, önemli bir siyasal fikir temsilcisi sanıyorsun.

Adamlar "Erdoğancıyız" diye gitmiş orada eylemi basmış ki o eylem de homojen bir kitlenin koyduğu eylem bile değil.

Tek bir başlık altında toplayıp da ortada PKK sorunu yok falan deme. 

Benim sorunum zaten PKK falan değil. Fikrim belli, benim tartışacak bir konum yok.

Burada sorunum Tolonbey'in son aylardaki Tayyip seviciliği, destek çıkması ve bunu forumda başlıklar açarak hepimizi bir tür ortak ediyor görünmesiydi. 

Sağcı solcu, ülkücü komünist, Türkçü bilmem neci işleri yok artık. 

Teröristlerin kim olduğu belli. PKK'nın da. Bu tartışmaya açık bile değil. 

Birilerinin önemli bir siyasi fikri varmış, onlar bunu temsil ediyormuş, etmiyormuş, bu beni hiç enterese etmiyor.

Beni enterese eden, kendini resmi olarak türk faşizmi noktasında konumlandıran bu teröristler. Ve devletin de bu terörist yapıya sonuna kadar çanak tutması. Bunun ötesinde, amanda dinci, yok solcu, hatta kürtçü falan falan, bunlar mevzunun dışında olan unsurlar.

Ve bu noktada, bu ülkedeki ciddi şekilde öneme haiz olan tek terör örgütü de, işte bu faşist terör örgütü, adına ülkücü, köpekçi, mhp'li falan her ne diyor olursan ol. Bunun da gene tek sebebi var: DEvletin resmi terör örgütü gibi işliyor olmaları, devletten nemalanıyor, devletin arkasına saklanarak özgürce ve rahat rahat terör, tehdit, taciz ve talanlarını yapabiliyor olmaları.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, anibal yazdı:

Birilerinin önemli bir siyasi fikri varmış, onlar bunu temsil ediyormuş, etmiyormuş, bu beni hiç enterese etmiyor.

Beni enterese eden, kendini resmi olarak türk faşizmi noktasında konumlandıran bu teröristler. Ve devletin de bu terörist yapıya sonuna kadar çanak tutması. Bunun ötesinde, amanda dinci, yok solcu, hatta kürtçü falan falan, bunlar mevzunun dışında olan unsurlar.

Ve bu noktada, bu ülkedeki ciddi şekilde öneme haiz olan tek terör örgütü de, işte bu faşist terör örgütü, adına ülkücü, köpekçi, mhp'li falan her ne diyor olursan ol. Bunun da gene tek sebebi var: DEvletin resmi terör örgütü gibi işliyor olmaları, devletten nemalanıyor, devletin arkasına saklanarak özgürce ve rahat rahat terör, tehdit, taciz ve talanlarını yapabiliyor olmaları.

Ortada bir Türk faşizmi yok. Bu koca bir yalan, koca bir çarpıtma. 

Ortada, AKP ortada yokken de var olan, her zaman devletin birtakım işlerde kullandığı mafya var. Bunlar ağır milliyetçi ve İslamcı geçinir daima, buradan ekmek yerler. Katil sürüsü köpekler işte. Şimdi AKP'yle çalışıyorlar, MHP doğası gereği bunları zaten sahiplenmiş olduğu için yine devletin içindeler. Al bak, daha yenilerde af çıkarıp bütün bu mafya babalarını çıkardılar, kullanacaklar. 

Devlet bunu hemen hep yaptı, yapan hükumetler de malum, kendini muhafazakar falan diye tanımlayan hükumetlerdi. Bu katilleri millete vatansever, dindar diye kakalayıp durdular. 

Bu rezil sorunu, PKK terörü ve Kürt faşizmi karşısında "Türk faşizmi" adıyla lanetleyemezsin. Bu Türk faşizmi değil, Türk faşizmi adı verilecek bir olgu yok bu ülkede. Hele de "bu ülkede PKK sorunu yok, Türk faşizmi var" dersen hepten saçmalamış olursun. Altında iyi niyet aranmaz bu lafın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ortada bir Türk faşizmi yok. Bu koca bir yalan, koca bir çarpıtma. 

Hımmmm... Bu sanırım perhiz...

Ortada, AKP ortada yokken de var olan, her zaman devletin birtakım işlerde kullandığı mafya var. Bunlar ağır milliyetçi ve İslamcı geçinir daima, buradan ekmek yerler. Katil sürüsü köpekler işte. Şimdi AKP'yle çalışıyorlar, MHP doğası gereği bunları zaten sahiplenmiş olduğu için yine devletin içindeler. Al bak, daha yenilerde af çıkarıp bütün bu mafya babalarını çıkardılar, kullanacaklar. 

Bu da lahana turşusu oluyor di mi iki gözüm?

Devlet bunu hemen hep yaptı, yapan hükumetler de malum, kendini muhafazakar falan diye tanımlayan hükumetlerdi. Bu katilleri millete vatansever, dindar diye kakalayıp durdular. 

Bu rezil sorunu, PKK terörü ve Kürt faşizmi karşısında "Türk faşizmi" adıyla lanetleyemezsin. Bu Türk faşizmi değil, Türk faşizmi adı verilecek bir olgu yok bu ülkede. Hele de "bu ülkede PKK sorunu yok, Türk faşizmi var" dersen hepten saçmalamış olursun. Altında iyi niyet aranmaz bu lafın.

PKK terörü ve Kürt faşizmi kolayca aşılabilir şeyler, onlar sorun değil. Yani, onları aşmak atla deve değil, kolayca aşılabilir, gereken irade ortaya konarak. 

Ama asıl aşılamaz olan işte o Türk faşizmi. Ha, bu adı da ben vermiyorum, kendileri veriyor, biz milliyetçiyiz, biz türkçüyüz diye. Ve bunu açık açık, göz göre göre, gayet alanen yapıyorlar hem. Gidip milleti vurup, öldürüp, güzelce sırtları sıvanıyor. 

36045.jpg

Buyur, bu faşizm, bu terör değilse nedir? Bu pozu veren adam, küçük resimde görüldüğü süratle yükseliyor hatta "meslekte".

Bugün bu faşist terör örgütünün öldürdüğü insanların sayısı, PKK'nınkileri falan 4'e, 5'e katlar.. 

Size gelirsek... Haaaa, diyorsunzu ya, onlar mafyacı falan falan tipler. Hay hay. Biliyoruz, siz onların destekçisi değilsiniz, güya yani. Ama hiç düşündünüz mü, siz ve bu faşist teröristler ile aranızda olan ilişki ile, PKK teröristleri ve HDP arasındaki ilişkinin farkı var mı? Siz, HDP'den, CHP'den falan filan, o PKK terör örgütü ile güya ilişkisini kessin derken, neden AKP, MHP vs. nin bu faşist türkçü terör örgütü ile olan ilişkisini kesmesini istemiyor, beklemiyor sunuz? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
50 dakika önce, Geta yazdı:

eskiden kürtçe şarkı çalmak yasaktı bu ülkede. o ne faşizmiydi? 

O, Kenan Evren faşizmiydi ve bütün ülkeyi vurdu. Yalnız Kürtler maruz kalmadı o faşizme. Hiç öyle 12 Eylül darbesi üstünden ırkçılık devşirmeye kalkmayın. 

Onca terörü dillerini konuşamadıkları için yaptılar demek... Vah vah...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, anibal yazdı:

Hımmmm... Bu sanırım perhiz...

Bu da lahana turşusu oluyor di mi iki gözüm?

PKK terörü ve Kürt faşizmi kolayca aşılabilir şeyler, onlar sorun değil. Yani, onları aşmak atla deve değil, kolayca aşılabilir, gereken irade ortaya konarak. 

Ama asıl aşılamaz olan işte o Türk faşizmi. Ha, bu adı da ben vermiyorum, kendileri veriyor, b

Buyur, bu faşizm, bu terör değilse nedir? Bu pozu veren adam, küçük resimde görüldüğü süratle yükseliyor hatta "meslekte".

Bugün bu faşist terör örgütünün öldürdüğü insanların sayısı, PKK'nınkileri falan 4'e, 5'e katlar.. 

Size gelirsek... Haaaa, diyorsunzu ya, onlar mafyacı falan falan tipler. Hay hay. Biliyoruz, siz onların destekçisi değilsiniz, güya yani. Ama hiç düşündünüz mü, siz ve bu faşist teröristler ile aranızda olan ilişki ile, PKK teröristleri ve HDP arasındaki ilişkinin farkı var mı? Siz, HDP'den, CHP'den falan filan, o PKK terör örgütü ile güya ilişkisini kessin derken, neden AKP, MHP vs. nin bu faşist türkçü terör örgütü ile olan ilişkisini kesmesini istemiyor, beklemiyor sunuz? 

Yoo, hiç AKP'den MHP'den bu adamlarla ilişkilerini kesmesini falan beklemiyorum, çünkü zaten aynılar. AKP de MHP de bir çete, bir mafya nihayetinde. Bu partilere oy veren her bir vatandaş da bu suçların ortağıdır artık. 

Bu sapıtıklığı, çarpıklığı, iç içe geçmiş mafyatik ilişkilerin vatanperverlik adı altında servis edilmesi durumunu Türk faşizmi, Türkçülük faşizmi diye tanımlıyorsan o da senin saflığın diyeceğim ama öyle saf bir tip de değilsin.

Bu ülke, bu halk senelerdir Kürt faşizmi ve Kürt terörü altında inim inim inliyor, bu gerçeği AKP'nin, MHP'nin de dahil olduğu bu mafya çetelerinin pisliklerini dile getirip ne eşitleyebilirsin ne hafifletebilirsin.

Aman da biz milliyetçiyiz, Türkçüyüz diyorlarmış da bilmem ne...

Yukarıda senden önce ben söyledim, değil mi bütün bu katil ve alçak sürüsüne ait kişilerin daima bu kavramlara sığındığını, kendilerini öyle tanımladığını. Susurluk'u hatırlarsın. Daha eskileri de hatırlarsın. Hepsi de milliyetçiydi, bütün cinayetleri vatan sevgilerinden işlediler, vatana devlete hizmet ettiler, öyle değil mi? 

Onlar öyle yapıyor, öyle söylüyor ve bize öyle servis ediyor diye biz de "Haa, tamam o zaman, bu adamlar milliyetçiyse, Türkçüyse, bu ülkede Türk faşizmi var, milliyetçiler Türk faşisti teröristlerdir."

Aklını seveyim senin...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, Türk Ateist said:

Yoo, hiç AKP'den MHP'den bu adamlarla ilişkilerini kesmesini falan beklemiyorum, çünkü zaten aynılar. AKP de MHP de bir çete, bir mafya nihayetinde. Bu partilere oy veren her bir vatandaş da bu suçların ortağıdır artık. 

Bu sapıtıklığı, çarpıklığı, iç içe geçmiş mafyatik ilişkilerin vatanperverlik adı altında servis edilmesi durumunu Türk faşizmi, Türkçülük faşizmi diye tanımlıyorsan o da senin saflığın diyeceğim ama öyle saf bir tip de değilsin.

Bu ülke, bu halk senelerdir Kürt faşizmi ve Kürt terörü altında inim inim inliyor, bu gerçeği AKP'nin, MHP'nin de dahil olduğu bu mafya çetelerinin pisliklerini dile getirip ne eşitleyebilirsin ne hafifletebilirsin.

Aman da biz milliyetçiyiz, Türkçüyüz diyorlarmış da bilmem ne...

Yukarıda senden önce ben söyledim, değil mi bütün bu katil ve alçak sürüsüne ait kişilerin daima bu kavramlara sığındığını, kendilerini öyle tanımladığını. Susurluk'u hatırlarsın. Daha eskileri de hatırlarsın. Hepsi de milliyetçiydi, bütün cinayetleri vatan sevgilerinden işlediler, vatana devlete hizmet ettiler, öyle değil mi? 

Onlar öyle yapıyor, öyle söylüyor ve bize öyle servis ediyor diye biz de "Haa, tamam o zaman, bu adamlar milliyetçiyse, Türkçüyse, bu ülkede Türk faşizmi var, milliyetçiler Türk faşisti teröristlerdir."

Aklını seveyim senin...

Bu ülke, bu halk, kürt faşizmi ve kürt terörü altında bir gram bile inlemiyor. Sinek sokmuş kadar bile hükmü yok o terörün. Ama işte o faşist türkçü terörün altında, bu ülke, resmen eziliyor, inliyor, kıvranıyor. 

Bu adamlar, basbaya türk faşisti ve faşist bir terör örgütü. Bu inkar edilemeyecek kadar apaçık bir şey işte. Mevzu şu, vatan, devlet, "evet, sizin cinayetiniz kutsal, sizin cinayetiniz benim için" diyor, buna göz yumuyor, hatta destek veriyorsa, bu çok çok daha ciddi bir terör oluyor. 

Bunlar, bir faşist türkçü terör örgütü olarak literatürde yer alıyor, terörle ilgili kanunlar falan bunlar içinde işletiliyor olsaydı, belki dediklerinin bir noktada haklılığı olabilirdi. Ama öyle değil. Bu terör, basbaya aklanıyor, destekleniyor ve teşvik ediliyor. Yani basbaya bir faşizm uygulanıyor, resmi olarak, devlet aygıtı olarak.

Ve bugün, ülkeyi inleten, ezende bunlar zaten. Bunların fraksiyonları olarak, az buçuk dinci, az buçuk bilmem neci olanları da var, ama hepsini ortak özelliği, devletin türk - faşist kanadını oluşturuyor olmaları.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, anibal yazdı:

Bu ülke, bu halk, kürt faşizmi ve kürt terörü altında bir gram bile inlemiyor. Sinek sokmuş kadar bile hükmü yok o terörün. Ama işte o faşist türkçü terörün altında, bu ülke, resmen eziliyor, inliyor, kıvranıyor. 

Git işine anibal ya... Bu saçma sapan cümlelerine cevap vermeyi bile zul sayarım. Sen gerçekten kafayı yemişsin, aklın uçmuş gitmiş. Daha geçen gün işçi, polis bir dolu insanıı öldürdü bunlar.

Devletin, kendine milliyetçi, Türk sevdalısı diyen o katil sürüsü mafyayı daima kullandığı ve de kolladığı sır değil. Bu, bu ülkenin yarası olmuştur hep. Halk bu adamların mafya olduğunu hep bilmiş ve kabullenmemiştir, hatta korkmuştur.

O yüzden de bu adamlar hep gizli gizli kollanmış ve beslenmiştir. İşledikleri cinayetlerin, karıştıkları adi işlerin üstünü örtmek için kullandıkları maskedir milliyetçilik, çünkü bu katillerin halkta uyandırdığı duygular açıktır.

AKP kendisi zaten bir suç örgütü iken bir de gidip MHP ile güç birleştirdi ve MHP'nin ana damarlarını oluşturan bu katil mafya babalarını hapislerden çıkarıp tekrar dolaşıma soktu. Ve artık gizliden de değil.

Bunlar bilinen sorunlar. PKK'yı böyle yumuşatamazsın. Mafya devlet tarafından korunup kollandı da PKK kollanmadı mı? Tayyip ne yapıyor senelerdir? Türk milliyetçiliğini ayaklar altına almakla övünür ve meydanlarda yamyamlara övgüler düzüp megri megri ağlarken mutlu oluyordun herhalde.

Geç bu işleri...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, Türk Ateist said:

Git işine anibal ya... Bu saçma sapan cümlelerine cevap vermeyi bile zul sayarım. Sen gerçekten kafayı yemişsin, aklın uçmuş gitmiş. Daha geçen gün işçi, polis bir dolu insanıı öldürdü bunlar.

Tabi ya, Dink'i öldüren uzaylı, Mumcu'yu, İpekçi'yi öldüren de yeraltı canavarları idi, di mi? 

Bu ülkenin bugün böyle inlemesinin yeğane sebebi, bu faşistlerdir. Tarihten beri bunlar, faşizmle ülkenin aydın kesiminin azraili olmuşlardır. 

Devletin, kendine milliyetçi, Türk sevdalısı diyen o katil sürüsü mafyayı daima kullandığı ve de kolladığı sır değil. Bu, bu ülkenin yarası olmuştur hep. Halk bu adamların mafya olduğunu hep bilmiş ve kabullenmemiştir, hatta korkmuştur.

O yüzden de bu adamlar hep gizli gizli kollanmış ve beslenmiştir. İşledikleri cinayetlerin, karıştıkları adi işlerin üstünü örtmek için kullandıkları maskedir milliyetçilik, çünkü bu katillerin halkta uyandırdığı duygular açıktır.

AKP kendisi zaten bir suç örgütü iken bir de gidip MHP ile güç birleştirdi ve MHP'nin ana damarlarını oluşturan bu katil mafya babalarını hapislerden çıkarıp tekrar dolaşıma soktu. Ve artık gizliden de değil.

Hah, işte asıl mücadele edilmesi gereken terörde budur. Bu, başka teröristler yüceltilmeli demek değildir. Bu, ivedi olarak bu faşizmin yok edilmesi gerektiği demektir. 

Bunlar bilinen sorunlar. PKK'yı böyle yumuşatamazsın. Mafya devlet tarafından korunup kollandı da PKK kollanmadı mı? Tayyip ne yapıyor senelerdir? Türk milliyetçiliğini ayaklar altına almakla övünür ve meydanlarda yamyamlara övgüler düzüp megri megri ağlarken mutlu oluyordun herhalde.

Geç bu işleri...

İşte o şekilde, PKK'yı kimsenin yumuşattığı falan yok. Ama mevzu kıyassa, türkçü faşizmin inlettiği insanların ve yarattığı acıların büyüklüğ, PKK'nınkileri misliyle katlar. 

PKK ile uğraşmak, çok ama çok daha basit. Zira PKK hiç bir zaman devletin içinde, devlet destekli olamadı. Dikkat et, hükümet demedim, devlet dedim. 

Bugün PKK'da varlığını önemli ölçüde bu faşist terör örgütüne borçludur. Komplo teorilerini sevmem, ama görünen o ki, bu türkçü faşist terör örgütüde, PKK gibi bir düşman örgüt varedip, ayakta tutarak kendi konumunu sağlamlaştırmak için elinden geleni yapmaktadır. Ve maalesef, terörle, faşizmle işi olmasa dahi, pek çok milliyetçi duyguya sahip Türk vatandaşıda, farkında olmadan dahi olsa, bu faşizme destek vermektedir.  Tabi bu da, PKK'nın ekmeğine yağ sürmektir. 

Burada gözden kaçan husus şu. Bu milliyetçilik falan teranelerinin çıktığı yıllar, 1900'lerin başı gibi diyelim, ne oldu, ne bitti, sonrası nasıl gelişti? 

Koca koca, asırlık, kadim imparatorlar, krallar, dükler, lordlar falan falan... Göklerden gelen bir şeyle mi sahadan çekildiler? Ne oldu da, hukuk devleti, hukukun üstünlüğü falan kavramları, insan hakları falan çıktı öne? Vahiy mi iniverdi, o zulmüyle meşhur avrupa'nın üstüne? İşte hep gözden kaçan şey bu. 

Bugün bizim, daha doğrusu, aklı bunlara yetmeyen türklerin, türk milliyetçilerinin anlamadığı şey, bu kavramların, bölünüp parçalanmamak, milletin birbirini kırmaması için elzem kavram oldukları, o devrin emperyal güçlerini el mahkum bu kavramları ülkelerine yerleştirmek zorunda kaldıklarıdır. Sen şimdi diyorsun, amanda daha dün işçileri öldürdüler, polisleri öldürdüler.. Doğrudur, itirazım yok. Peki polislerin, askerlerin öldürdükleri? Hiç bunu sayıyor musun? Hah, biliyorum, amanda onlar teröristti, onlar PKK idi diyeceksin. Ama evlat acısı, kardeş acısı, terörist akrabası içinde acı. Sen, birinin kardeşi, akrabası, oğlu kızı vs. neyse, bilmem nereden tepesine bombayı indirip öldürüyorsan, bu da işte bu ülkede birileri inliyor, birileri ağlıyor demektir. Ve sen, bu ağlayanları, bu inleyenleri yok sayarak sadece kendi inlemeni var sayıyorsan, elbette PKK'nın ekmeğine yağ sürüyor olursun. 

Eğer adam gibi hukuk devleti olur, o teröristi yakalar, yargılar, sonrada her ne ise cezası, ki bu idam bile olabilir, verirsen, işte o zaman doğruyu yapmış olursun. Bunu yapmıyorsan, sadece acı ve inleme üretiyor, milleti eziyor olursun. İşte en çok kaçırılan şey bu. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Türk Ateist yazdı:

O, Kenan Evren faşizmiydi ve bütün ülkeyi vurdu. Yalnız Kürtler maruz kalmadı o faşizme. Hiç öyle 12 Eylül darbesi üstünden ırkçılık devşirmeye kalkmayın. 

Onca terörü dillerini konuşamadıkları için yaptılar demek... Vah vah...

ben bir zihniyetten bahsediyorum.

yıllar evvel bir gün bir arkadaşım geldi, dedi ki:

akşam ibrahim tatlıses'in programını izledin mi, şerefsizin çocuğu kürtçe şarkı söyledi programında.

ben dondum kaldım, ibo'ya programında kürtçe şarkı söylediği için küfrediyor ve bunu olağanüstü bir olaymış gibi,

kinle nefretle anlatıyordu. ibo'nun şerefliliği şerefsizliği beni hiç ilgilendirmez. pek de hazzetmem.

fakat bir sanatçının tv'de kürtçe şarkı söylemesi onu şerefsiz yapıyorsa bunun adı faşizmdir. 

faşizmi görmek için öyle hrant dink'i örnek vermeye de gerek yok.

ortada faşizmi besleyen bir zihniyet var. bu zihniyeti mafyatik çeteler olarak nitelendirmek,

yahut 12 eylül her kesimi ezdi demek bu zihniyeti ortadan kaldırmıyor.

bu forumda bile kürt adını duyunca yerinden zıplayan ateistler var.

bir ateist insan, ırk isimlerine hayranlık ya da nefret duyar mı?

diyeceksin ki pkk şu kadar insanı öldürdü.

pkk'yı kürtlerle bir tutacaksın ama başka faşistler için onlar darbeci, onlar mafyatik diyeceksin!

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sevgili geta.

Oğlumla bir döner dükkanına girdik. Türkçe konuştuğumuz için satıcı nereli olduğumuzu sordu.

- Falanca şehirliyim

- Delikanlıyla niye Kürtçe konuşmuyorsun?

- Kürtçe bilmiyoruz.

Yanındaki arkadaşlarına dönerek

- Aha asimile olmuş, soyunu unutmuş bir Kürt daha.

Ve dik dik, nefretle süzmeceler...

- O şehrin yerlisi olmasam, yalanına ben dahi inanırdım.

benzeri bir cevap varmiştim.

Başladılar kendi aralarında Kürtçe konuşmaya. Anlamıyorum tabi ama cümlelerin arasında faşist ve benzeri keliler de geçiyor.

Sanırım; dükkanda başka müşteriler olmasaydı, güzel bir dayak ta atarlardı bana ve oğluma.

...

Gezi protestoları zamanıydı. Oğlumla mitingdeyiz. Elimizde Türk bayrakları. Kürtlerin grubuna yaklaşmışız.

İki elemen yanımıza geldi. Ses tonu kibarca, bakışları ama öfke dolu

- Hassasiyetler açısından, o bayrakları açmasanız daha iyi olur.

- Hassasiyetler açısından, biz o bayraklarla daha mutluyuz

diye cevap verince homudana homurdana gittiler.

Bu olayları Almanya'da yaşadım.

Türkiye'de Doğu Anadoluya yaptığım otobüz yolculukarını anlatmayayım şimdilik.

Ve evet! Ortada faşizmi besleyen bir zihniyet var.

Bu forumda bile Türk kelimesini duyunca zıplayan kişiler var.

Ben bir Türk olduğumu hiç ön plana çıkarmamışımdır. Ama bu zihniyet öyle azdı ki, artık benden bir Türk olduğum için utanmamı bekliyor.

Sevgiler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, DreiMalAli yazdı:

Ve evet! Ortada faşizmi besleyen bir zihniyet var.

Bu forumda bile Türk kelimesini duyunca zıplayan kişiler var.

Ben bir Türk olduğumu hiç ön plana çıkarmamışımdır. Ama bu zihniyet öyle azdı ki, artık benden bir Türk olduğum için utanmamı bekliyor.

sevgili dreimalali,

her türlü zıplama hareketi ilkelliktir.

yerinden zıplamak; muhatabını dinlemeden, anlamadan, empati yapmadan, sorunların kökenine inmeden imajlar üzerinden hamle yapmak demektir.

yani tek taraflı, suçlayıcı, yargılayıcı bir dil kullanmaktır.

bu bir eğitim meselesidir en başında ancak eğitimli olmak da faşizme engel değildir.

bunun örneklerini avrupa'da da görürüz.

o zaman eğitimin niteliğini konuşmalıyız.

ülkedeki/dünyadaki hakim iklimi konuşmalıyız.

bu arada ben kürt'üm ama kürtçe bilmiyorum.

yani dönercide senin için asimile olmuş diyenlerin kastettiği kişi ben oluyorum.

yani senin yerinde ben olsaydım o hakaretlere ben maruz kalacaktım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 29.06.2020 at 00:14, anibal yazdı:

Tabi ya, Dink'i öldüren uzaylı, Mumcu'yu, İpekçi'yi öldüren de yeraltı canavarları idi, di mi? 

Bu ülkenin bugün böyle inlemesinin yeğane sebebi, bu faşistlerdir. Tarihten beri bunlar, faşizmle ülkenin aydın kesiminin azraili olmuşlardır. 

Hah, işte asıl mücadele edilmesi gereken terörde budur. Bu, başka teröristler yüceltilmeli demek değildir. Bu, ivedi olarak bu faşizmin yok edilmesi gerektiği demektir. 

Mevzu kıyas falan değil, bu alakasız iki konuyu kıyaslayan ve PKK'nın terörünün neredeyse bu nedenden ortaya çıktığını söyleyen sensin. PKK'nın ekmeğine yağ sürüyormuş.

Öldürülen bütün gazeteci ve yazarlar (Belki Hrant Dink hariç) Kemalist idi. Bir iki istisnası hariç hiçbirinin katili sözde bulunamadı ve dosyaları fail-i meçhul notu düşülerek kapatıldı. Öldürenler böyle mafyatik it köpek veya dinci örgütlerdi, hepsini hepimiz biliyoruz. Yine çoğu devletçe desteklenen, beslenen köpeklerdi, onu da biliyoruz. Devlet dediğim dönem iktidarları işte. Devlet ne ki? İktidara geçen direksiyonun başına geçiyor ve istediği gibi kullanıyor, devleti temsil ediyor neticede. O nedenle kabaca devlet diyorum. 

Burada gözden kaçan husus şu. Bu milliyetçilik falan teranelerinin çıktığı yıllar, 1900'lerin başı gibi diyelim, ne oldu, ne bitti, sonrası nasıl gelişti? 

Koca koca, asırlık, kadim imparatorlar, krallar, dükler, lordlar falan falan... Göklerden gelen bir şeyle mi sahadan çekildiler? Ne oldu da, hukuk devleti, hukukun üstünlüğü falan kavramları, insan hakları falan çıktı öne? Vahiy mi iniverdi, o zulmüyle meşhur avrupa'nın üstüne? İşte hep gözden kaçan şey bu. 

Eee? Ne oluyor böyle olunca? Bunu biliyoruz, bilmeyenler de "milliyetçiliği ayaklar altına alacağız,  aldık" diye övünen Tayyip'in bu eylem ve söylemlerini iştahla savunan, milliyetçiliğin ne kadar tu kaka bir şey olduğunu anlatıp duran ve Türklerin ulusal bilincini köreltme politikasının ilk elden gönüllüsü olan solcular liberaller vb tayfa sayesinde öğrendi, hiç merak etme. 

Bu yalnızca bir bilgi. Atatürk'ün, devrimler sonrası getirdiği yasaların, laikliğin hatta batıdan alınması bilgisi gibi bir şey o. Ona da vahiy inmemişti misal... Ama bu, o devrimlerin son derece yerinde olduğu gerçeğini değiştirmiyor, ulusal birlik-vatanseverlik kavramlarının yerleşmesi gerçeği gibi. Evrimsel alt yapımızla da uygun mesela, değil mi anibal? Tarım devrimiyle başlamışız kendi küçük sınırlarımızı çevrelemeye, bu uğurda geometri, matematik falan bile keşfetmişiz. Seviyorum atalarımızı.

Bugün bizim, daha doğrusu, aklı bunlara yetmeyen türklerin, türk milliyetçilerinin anlamadığı şey, bu kavramların, bölünüp parçalanmamak, milletin birbirini kırmaması için elzem kavram oldukları, o devrin emperyal güçlerini el mahkum bu kavramları ülkelerine yerleştirmek zorunda kaldıklarıdır. Sen şimdi diyorsun, amanda daha dün işçileri öldürdüler, polisleri öldürdüler.. Doğrudur, itirazım yok. Peki polislerin, askerlerin öldürdükleri? Hiç bunu sayıyor musun? Hah, biliyorum, amanda onlar teröristti, onlar PKK idi diyeceksin. Ama evlat acısı, kardeş acısı, terörist akrabası içinde acı. Sen, birinin kardeşi, akrabası, oğlu kızı vs. neyse, bilmem nereden tepesine bombayı indirip öldürüyorsan, bu da işte bu ülkede birileri inliyor, birileri ağlıyor demektir. Ve sen, bu ağlayanları, bu inleyenleri yok sayarak sadece kendi inlemeni var sayıyorsan, elbette PKK'nın ekmeğine yağ sürüyor olursun. 

Eğer adam gibi hukuk devleti olur, o teröristi yakalar, yargılar, sonrada her ne ise cezası, ki bu idam bile olabilir, verirsen, işte o zaman doğruyu yapmış olursun. Bunu yapmıyorsan, sadece acı ve inleme üretiyor, milleti eziyor olursun. İşte en çok kaçırılan şey bu. 

Bugün bizim, biz Türk vatanseverlerinin bildiği şey, bu ülkede herkesin Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde birlik içinde yaşaması gerektiği. O sınırlar malum, masada değil sahada, kanla kazanıldı. Birileri çıkıp da birtakım örgütler kurup teröre başvurarak sınırları değiştirmek isterse devletin bütün silahlı örgütleri onların tepesine biner. Bu hep böyle olmuştur, olmalıdır da.

Yani asker de polis de babalar gibi öldürür teröristi. Vur-kaç taktiğiyle çalışan; kendine gerilla deyip gündüz köyde kahvede sıradan vatandaş olup, gece de dağda sağa sola pusu kurup bombalayan adamlar bunlar. Kalleşçe dövüşen, arkadan vuran, tek bir stratejisi bulunmayan, dağlarda mağaralar oyup saklanan ayıların oluşturduğu bir örgüt. O dağları bombalamadan onları yok edemezsin. Sen Karayılan'ın "Kürdistan'da Askeri Çizgi" adlı kitabından haberdar mısın? Biraz göz atarsan görürsün taktiklerini. Ancak itiraf etmek de gerek ki bahsini ettiği aşamaları teker teker geçtiler, ilerliyorlar. AKP sağ olsun, çok güzel yardım etti. 

Sen romantik misin nesin?

PKK'nın taktikleri, gidip ütün teröristleri elinle koymuş gibi tek tek yakalayıp "Kanun namına seni tutukluyorum" diyebileceğin bir duruma izin veriyor mu? Nasıl yakalayıp yargılayabileceksin bunları? Kaldı ki yakalanıp yargılananları da gördük, esas amaç zaten bu oldu her zaman. Onu da geç, devlet daima gelip "kendiniz teslim olun, haklarınızdan yararlanın" dedi ve gelip teslim olanlar oldu. Ama bu teslim olanları (bir sürüsünü yakından tanıdım, sohbet ettim) da "itirafçı hain" deyip dışlıyorlardı çevreleri geçmişte. Öldürüyorlardı hatta. Bunlar bilinen ama konuşulmayan gerçekler.

"Sen, birinin kardeşi, akrabası, oğlu kızı vs. neyse, bilmem nereden tepesine bombayı indirip öldürüyorsan, bu da işte bu ülkede birileri inliyor, birileri ağlıyor demektir. Ve sen, bu ağlayanları, bu inleyenleri yok sayarak sadece kendi inlemeni var sayıyorsan, elbette PKK'nın ekmeğine yağ sürüyor olursun."

Bu cümlelerin de acayip...

Ne yapayım istersin? Cenazelerine de gidip ağlayayım mı? Veya vah vah deyip üzüleyim, empati mi yapayım PKK'nın ekmeğine yağ sürmemek için?

Ne dedik? Devlet elbette politika da üretecek ama kendine gerilla deyip asker polis ve sivil vatandaş öldürmek üzere yola çıkıp dağlara mevzilenmiş teröristi de öldürecek. Kusura bakmasın kimse, öldürmek için yola çıkan öldürülmeyi de göze alacak. Analar ağlamasın muhabbeti baydı. Analar ağlamasın da analar çocuklarına da biraz sahip çıksın, PKK'yı bi zahmet desteklemesin. Asker, polis... ...öldürür kardeşim. Askeri polisi çoluk çocuğunun gözü önünde, sokak ortasında arkasından yaklaşıp öldüren adama da acımam ana babasına da.  Bu "analar ağlamasın" sözü iyice klişe oldu, bu hale getirenler de PKK destekçisi Kürtler, AKP'liler, liberaller solcular falan işte. Malum dörtlü.

Neticede yaptığın kıyası çocuk bile yapmaz. Türkler milliyetçilik yapınca faşist, Kürtler yapınca hak... Yok ya? Üstelik de milliyetçilikle uzaktan yakından alakası olmayan, bizim gibi milyonlarca insanın korkup iğrendiği mafyatik katilleri referans göstererek Kürt faşizminin nedeni olarak göster. Bu kadar zorlama, bu kadar kof savunma görmedim şahsen.

Kürt terörü zaten PKK'dan da ibaret değil, PKK KCK'nın yalnızca bir alt kolu, kollarından biri. Şu sıra Türkiye'de çok da aktif değiller zaten. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 29.06.2020 at 02:58, Geta yazdı:

ben bir zihniyetten bahsediyorum.

yıllar evvel bir gün bir arkadaşım geldi, dedi ki:

akşam ibrahim tatlıses'in programını izledin mi, şerefsizin çocuğu kürtçe şarkı söyledi programında.

ben dondum kaldım, ibo'ya programında kürtçe şarkı söylediği için küfrediyor ve bunu olağanüstü bir olaymış gibi,

kinle nefretle anlatıyordu. ibo'nun şerefliliği şerefsizliği beni hiç ilgilendirmez. pek de hazzetmem.

fakat bir sanatçının tv'de kürtçe şarkı söylemesi onu şerefsiz yapıyorsa bunun adı faşizmdir. 

faşizmi görmek için öyle hrant dink'i örnek vermeye de gerek yok.

ortada faşizmi besleyen bir zihniyet var. bu zihniyeti mafyatik çeteler olarak nitelendirmek,

yahut 12 eylül her kesimi ezdi demek bu zihniyeti ortadan kaldırmıyor.

bu forumda bile kürt adını duyunca yerinden zıplayan ateistler var.

bir ateist insan, ırk isimlerine hayranlık ya da nefret duyar mı?

diyeceksin ki pkk şu kadar insanı öldürdü.

pkk'yı kürtlerle bir tutacaksın ama başka faşistler için onlar darbeci, onlar mafyatik diyeceksin!

Tamam işte, sana diyorum ki bunca terörü dillerini konuşamadıkları için mi yaptılar? Yıllardır konuşuyorlar, her şeye sahipler ama terör alabildiğine sürüyor? Nasıl açıklıyorsun? Bu mafyatik tiplere kızdıkları için mi gelip bizi öldürüyorlar?

Bu ülkede bir faşizm varsa eğer o Türk faşizmi değil, Kürt faşizmidir kardeşim.

Kürtlerin homojen bir yapı olmadığını, PKK'yı hepsinin birden desteklemediğini ben de biliyorum; Kürtler diyerek genelliyorum diye bütün Kürtleri kastetmiyorum. Bunu da açıklamayayım artık... Ağlayacak başka alanlar bul kendine.

Kaldı ki eklemeden geçmeyeyim, Kürtlerin ezici çoğunluğu artık PKK'yı ya destekliyor ya sempati duruyor. Kürt nefretleri çok yoğun, özellikle Atatürk ve Atatürkçü kesimden nefret ediyorlar.

Bunun nedenini de daha evvel yazdım. Kumaşları tutuyor dincilerle. Feodalitede direkt birleşiyorlar, şiddet baskıdan hoşlanıyorlar.

Ayrıca bu mafyatik faşistler ve destekleyen hükumetler daima Kemalistleri öldürmüştür diye tekrar etmem gerek yok herhalde. Kürt hikayesi bu mesele yanında daha yeni... AKP'nin politik hamleleriyle ilintili tamamen. 

Kürtlerin ve dincilerin ortak düşmanı daima Kemalistler olmuştur, devrimlerden ve cumhuriyetten nefret edip yıkmak istemişlerdir. 

Gerisi hikaye... 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...