Jump to content
Ateistforum

KUZEY IRAKTAKi TERÖR YUVALARINI YOK EDECEK REiSDEN YANAYIZ

Recommended Posts

6 saat önce, anibal yazdı:

Bizde sana, özellikle MHP özelinde bilhassa ülkü ocağı denen köpekçilik faaliyeti örgütlenmiş böyle bir faşist terör örgütü var diyoruz. Bu örgüt bugünde devam ediyor diyoruz. Ve bu örgüt, Türkiye'de sağın ve dolayısıyla iktidarın bir parçası olup gelmiştir. Bu örgütün faaliyetleri, PKK'nın ortaya çıkmasının en temel sebeplerinden biridir. Bunu diyoruz, amanda şu da bu... Biraz başını kaldırıp, geçmişe bak. 1970'lerde falan, neler dönmüş, serhata mı sorarsın, kendin mi bakarsın artık. Ve bugün, PKK'nın bu noktada olması, o yıllarda bu faşist terör örgütünün faaliyetlerinin sonucudur. 

O kalın kafan hala almıyor, sanıyorsun ki ben seni anlamıyorum...

Bu faşist katiller 70'lerde de çok aktifti, solcuları, Atatürkçüleri, Alevileri köşe başlarında sopalarla öldürüyor, kesiyordu. Çok küçüktüm ama 70'lerin sonlarına dair bir dolu şeyi bizzat kendim de hatırlıyorum. PKK'nın ortaya çıkmasının en önemli sebeplerinden biri olduğu düşünceni ise safsata buluyorum, bin kere söylediğim gibi. PKK'nın bir narkoterör örgütü olduğunu ve evvela Kürtleri kandırdığını daha kaç kere söyleyeceğim? O dağa çıkan dangalaklar neden kanıyor diye bir soru çıkıyor ortaya, sen şimdi hemen Türkçü faşizm dersin buna. Değil. Bir dolu dinamik var. İşte o zeminde tartışmak gayet mümkün olabilir ama bir şeye yarar mı, başka...

7 saat önce, anibal yazdı:

İşte sen bunları duymadın. Çünkü bunları ortaya getiren PKK oldu oralarda. Bir türlü bilmeyip, görmek istemediğiniz şey bu. PKK bu söylenenlere, çok eşlilik, berdel falan falan baya baya karşı çıktı. Samimiyeti falan tartışılır, o ayrı mesele. Ama en azından sözde bile olsa bunu yaptı. PKK'ya katılanların büyük çoğunluğu, o saydığın türe cinayeti, berdel falan mevzularından kaçanları oluşturur.

Peki bu töreleri kim destekledi? Elbette ki türkçü faşizm.

Vay canına! Bu pis töreleri besleyen de Türkçü faşizm oldu iyi mi?

İyi valla... Kürtlerin başına taş düşse Türkçü faşizm düşürdü diyeceksin neredeyse... Olmayan Türkçü faşizm. 

Bak burada o aptal gençlerin bir kısmının dağa çıkma nedenlerinden bir tanesine azıcık değinmişsin ama onu da sonunda Türkçü faşizm dediğin uyduruk kavrama dayandırarak çuvallamışsın.

Bu törelere Kürtler sıkı sıkıya sahip çıkar. Hala sahip çıkar. Okumuş etmiş Kürt gençler de PKK seviciliği yapmaktan bu sorunlara yeterince eğilmiyor, eğilen az sayıdaki düzgün insan da engelleniyor. Geçenlerde bir başlıkta değinmiştim buna da.

7 saat önce, anibal yazdı:

Kendi söyledin, amanda terörist, ahanda bomba, atacan öldürecen demiyor musun? NE diyoruz, devlet hukuk içinde kalmazsa, asker polis, ceza verir durumda olursa, bu mevzu bitmez. Bunu anlatmak bu kadar zor olmamalı. 

Ve evet, bu şartlar altında, onlar terör yapar. Yok yapmasınlar diyorsan, ki ben bunu isterim, önce bu faşist terörizmi yok edeceksin. Sonra da olayı hukuk devleti kurallarına çekeceksin. 

Gelelim en önemli kısım olan bu paragrafa.

PKK'nın stratejilerinin daima kalleşçe; vur-kaç taktiğiyle, dağlarda saklanıp pusu kurmakla, yol kesip insan öldürmekle, şehirlerde bombalar yerleştirip halkı patlakmakla falan olduğunu söyledim. Kendileri söylüyor anlatıyor, ben uydurmuyorum. Yıllardır yöntemlerinin bunlar olduğunu kendimiz de gördük, nitekim ben anne kız olan yakınımı İstanbul'un ortasında beyni o bombalardan biriyle dağılmak suretiyle kaybettim. Kardeşimi, Van'da askerlik yaparken az daha bunların bastığı birlikte kaybediyordum.

Sen dağlarda saklanan bu insanları gidip polisle, askerle "Kanun namına sizi tutukluyorum" diyerek yakalayamazsın. Çocuk musun sen? Neden bahsettiğinin farkında mısın?

Canlı yakalayabildiklerini zaten kaldırıp hapse atıyorlar başından beri. Bazen de serbest bırakıyorlar hatta. İşbirliği yapıp itiraflarda bulunursan koruyorlar da. Hatta AKP'nin kamyon kamyon teröristi getirip savcılarla akladığını yazdım, sen de haberim var dedin. Sonra ne oldu dedim, yanıt yok. 

Dağları delik deşik etmeden yakalayamazsın bunları. O arada ölen ölür. Yapacak bir şey yok. Öldürmezse asker ölecek. Asker ölmesin, PKK'lı köpekler ölsün diyorum ben. Üzülmüyorum da. O kadar hümanist değilim, olmayacağım da. Her mahallede Şehit bilmem ne parkı, apartmanı, okulu var bu ülkede.  İnsan şunları söylemeye ar eder biraz.

O yüzden saçmalama artık bence. Hukukmuş da bilmem ne... 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 59
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

57 dakika önce, Smile Buddha yazdı:

Dna testi sonuçlarında baskın olarak kürt   yada arap çıkarsa ne yapacaksın? :)

birde peygamber torunu filan çıkıyorsun amma gülerim. :)

Ne yapayım, başa gelen çekilir :) 

Atalarımdan biri gidip bir Arapla, Kürtle evlenmiş veya çiftleşmiş, o geni de taşıyorum deyip oturacağım, n'apiyim... Kürt değil de Arap çıkarsa rahatsız olabilirim ama. Çok kızıyorum falan ama Kürt dediğin bizim insanımız, benim insanım. Kendi belamız o bizim. Atsan atılmıyor satsan satılmıyor. Arap öyle değil. Kendimden görmüyorum onları. 

Bizimkiler Alevi. Aleviler genellikle birbirleriyle evlenir, bu geçmişte çok daha baskın bir davranıştı. Eğer atalar böyle yapmışsa karışım azdır herhalde. O yüzden ağırlıklı olarak aynı veya yakın gen grubu çıkar sanırım, artık o ne ise... Gen demeyelim de topluluk diyelim. 

Esasen bu da hikaye, daha geriye gittikçe anlamını tamamen yitiriyor ama tarihsel olarak biraz bilmek iyi olur diyorum. Şimdilik tek bildiğim Anadolu Alevileri de denilen Türkmenlerden olduğumuz, Oğuz boyundan geldiğimiz. 

Sitelerde Paylaş
On 05.07.2020 at 14:45, bilgivehis yazdı:

Kürtçe konuşmak, yazışmak, Kürt kültürünü uygulamak yasak değil.

Kürtlere bir bölge, bir iş alanı, toprak parçası, seçme, seçilme yasağı yok.

Türklerin ayağına mahkeme gitmez ama Kürde gider.

Türkler öldürünce adı faşizm olur, Kürtler öldürünce adı Kürt hakları olur.

Türkler isyan edince terörist, hain ilan edilir ve hepsi öldürülür, Kürtler isyan edince adı "Kendi kaderini tayin hakkı" olur.

Devletin başındakine göre Türk askerleri Kelledir, Kürtler Sayındır.

Kürtler eylem yapacaksa, çukur kazacaksa valilere karışmayın emri verilir, Türkler eylem yapacaksa adı Bindirilmiş kıtalar olur.

Tarihten bu yana yönetimler tarafından Kürtlere Türkleri öldürme hakkı verilmesine ses edilmez, aynı yönetimin 50-80 arası bu defa ülkücülere aynı hakkı solcuları öldürmesi için vermesine hiç alakasız şekilde Kürt kışkırtmacılığı denir.

Anibal ve Geta, bu gerçekler karşısında düpedüz yalan söylüyorsunuz, yönetimlerin asırlardır yürüttüğü "Halkları kullanma" politikasına bizzat yardım ediyorsunuz.

Bu iletiye yanıt verilmemiş ama arada kaynamasına gönlüm razı olmadığı ve hepsine katıldığım için güncelleyeyim istedim.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Bu iletiye yanıt verilmemiş ama arada kaynamasına gönlüm razı olmadığı ve hepsine katıldığım için güncelleyeyim istedim.

Katıldığın için teşekkür ederim.

Hiç abartısız yüzde doksan cevap vermeyeceklerini biliyordum, çünkü hepsi tartışılmayacak kadar gerçek.

Buna cevap verselerdi konuyu saptırmaktan başka bir cevapları olamazdı, bu da senin gibi kül yutmaz birinin karşısında kof iddialarının çürümesi demekti.

50-80 arasında sırf devrimcileri öldürmeleri için ülkücülere verilen sınırsız hakları dahi Kürt kışkırtmacılığı diye yanıltmaya çalışanlardan dürüstlük beklenemez.

Zaten dürüst olmadıklarını anladığım için tartışmaya müdahil olmadım.

Zira dikkat ettiysen konuyu tartışmaktan ziyade senin hata yapmana, kelimelerini cımbızlamaya çalıştılar.

Her zamanki gibi mazlum Kürt rolünü oynadılar, buna bizde demogoji derler, yani ağlarsın-mazlum olduğuna inandırırsın.

Bunu Hintliler ve dinlerden geçtiği gibi onlardan alıntılayan Araplar çok yapar.

Hani arabesk vardı ya, acılı arabesk, işte temeli buna dayanır, ağla-mazlum olduğuna inandır kuralıdır.

İşin bir de trajikomik tarafı var, Kürtleri bugüne kadar ezen de sömüren de hep kendilerinden olan şeyhler, şıhlar ve derebeyleridir.

Sanki bunu Cumhuriyet yapmış gibi hepsini Cumhuriyete yıkmaya çalışıyorlar, nasıl olsa tarihini bilmeyen bir Kürt toplumu var, kolayca yutturuyorlar.

Oysa tam aksine Cumhuriyet Kürtler de dahil bütün halkların şeyhlerden, şıhlardan, derebeylerinden kurtulma fırsatıdır.

Peki ne yaptılar, bu fırsatı değerlendirip kökünü kazıyacaklarına şıhlara, şeyhlere, derebeylerine kravat takıp meclise gönderdiler.

Sitelerde Paylaş
On 06.07.2020 at 23:45, Türk Ateist said:

O kalın kafan hala almıyor, sanıyorsun ki ben seni anlamıyorum...

Bu faşist katiller 70'lerde de çok aktifti, solcuları, Atatürkçüleri, Alevileri köşe başlarında sopalarla öldürüyor, kesiyordu. Çok küçüktüm ama 70'lerin sonlarına dair bir dolu şeyi bizzat kendim de hatırlıyorum. PKK'nın ortaya çıkmasının en önemli sebeplerinden biri olduğu düşünceni ise safsata buluyorum, bin kere söylediğim gibi. PKK'nın bir narkoterör örgütü olduğunu ve evvela Kürtleri kandırdığını daha kaç kere söyleyeceğim? O dağa çıkan dangalaklar neden kanıyor diye bir soru çıkıyor ortaya, sen şimdi hemen Türkçü faşizm dersin buna. Değil. Bir dolu dinamik var. İşte o zeminde tartışmak gayet mümkün olabilir ama bir şeye yarar mı, başka...

PKK'nın ne halt olduğundan zerre haberiniz yok ki. Kafanızda bir heyula yaratmışsınız, öylece gidiyor. Soru basit, bugün Türkiye'deki narkotik işlerde, acaba PKK'nın mı payı daha büyüktür, yoksa, şu malum faşist terör örgütünün mü? 

Öncelikle, PKK neden var, nasıl var oldu, bunu bilmen gerekiyor. Senin şu yaptığın şey, balığı akvaryumdan çıkarıp yere atarak "Aha bak, evrim geçirmedi, demek evrim yok" diyenlerin kafası sadece. Sana bu mevzuyu, 1940'lardan itibaren bir izle diyoruz, sen hala, amanda kandırıyorlar diye terane okuyorsun. Burada kandırılan en büyük kitle sizsiniz, bilhassa da, o faşist türkçü teröristlerin kandırdıkları.

Vay canına! Bu pis töreleri besleyen de Türkçü faşizm oldu iyi mi?

İyi valla... Kürtlerin başına taş düşse Türkçü faşizm düşürdü diyeceksin neredeyse... Olmayan Türkçü faşizm. 

Elbette, git bir bak bakalım. Ve hala daha Türkçü faşizm yok diye sallıyorsun.

Bak burada o aptal gençlerin bir kısmının dağa çıkma nedenlerinden bir tanesine azıcık değinmişsin ama onu da sonunda Türkçü faşizm dediğin uyduruk kavrama dayandırarak çuvallamışsın.

Bu törelere Kürtler sıkı sıkıya sahip çıkar. Hala sahip çıkar. Okumuş etmiş Kürt gençler de PKK seviciliği yapmaktan bu sorunlara yeterince eğilmiyor, eğilen az sayıdaki düzgün insan da engelleniyor. Geçenlerde bir başlıkta değinmiştim buna da.

Kürtler, öyle törelere falan sahip çıkmaz, bunu da sallıyorsun. Kaç kürt tanıdığın, hayatını bildiğin var, kaçıyla o bölgelerde beraber yaşadın? Okumuş etmiş Kürtleri de PKK'ya iten, bizzat işte o Türkçü faşizm, hala bunu görmek istemiyorsun. Ve hala amanda yok öyle bir şey diyorsun. Bu ne peki o zaman:

https://www.evrensel.net/haber/161400/ulkuculer-satirla-ev-basti

Ya da bu ne: 

Bu elemanlara, PKK'ya gitmekten başka bir yol kalıyor mu peki?

Gelelim en önemli kısım olan bu paragrafa.

PKK'nın stratejilerinin daima kalleşçe; vur-kaç taktiğiyle, dağlarda saklanıp pusu kurmakla, yol kesip insan öldürmekle, şehirlerde bombalar yerleştirip halkı patlakmakla falan olduğunu söyledim. Kendileri söylüyor anlatıyor, ben uydurmuyorum. Yıllardır yöntemlerinin bunlar olduğunu kendimiz de gördük, nitekim ben anne kız olan yakınımı İstanbul'un ortasında beyni o bombalardan biriyle dağılmak suretiyle kaybettim. Kardeşimi, Van'da askerlik yaparken az daha bunların bastığı birlikte kaybediyordum.

Hala PKK'da PKK, orada kalmışsın. Kaç defa daha söyleyeceğiz, PKK denen bok yuvası, bir sonuç. Bu melanetin sebebi ise, en başta şu ülkücü denen faşist ırkçılık. Bunun sadece böyle dövme, ev basma, kantin dağıtmadan daha ötesi var. Git bak, polis v.s kadrolarına falan, kimleri göreceksin?

Sen dağlarda saklanan bu insanları gidip polisle, askerle "Kanun namına sizi tutukluyorum" diyerek yakalayamazsın. Çocuk musun sen? Neden bahsettiğinin farkında mısın?

Canlı yakalayabildiklerini zaten kaldırıp hapse atıyorlar başından beri. Bazen de serbest bırakıyorlar hatta. İşbirliği yapıp itiraflarda bulunursan koruyorlar da. Hatta AKP'nin kamyon kamyon teröristi getirip savcılarla akladığını yazdım, sen de haberim var dedin. Sonra ne oldu dedim, yanıt yok. 

Dağları delik deşik etmeden yakalayamazsın bunları. O arada ölen ölür. Yapacak bir şey yok. Öldürmezse asker ölecek. Asker ölmesin, PKK'lı köpekler ölsün diyorum ben. Üzülmüyorum da. O kadar hümanist değilim, olmayacağım da. Her mahallede Şehit bilmem ne parkı, apartmanı, okulu var bu ülkede.  İnsan şunları söylemeye ar eder biraz.

O yüzden saçmalama artık bence. Hukukmuş da bilmem ne... 

İşte gidip, kanun namına tutuklayacaksın. Sizi böyle saçma salak laflarla kandırıp, yaptıkları hukuksuzluğu meşru gösteriyorlar, hepsi bu. Sen ona öyle bomba atmak, kurşun sıkmak hakkını kendinde görüyorsan, elbette o da: "vur-kaç taktiğine, dağlarda saklanıp pusu kurmaya, yol kesip insan öldürmeye, şehirlerde bombalar yerleştirip halkı patlakmaya falan" hakkı olacaktır, işte bunu anlamıyorsun. Zira sen aynısını yapınca pek iyi, pek güzel, pek haklı oluyorsa, o yapınca neden tersi oluyor? İşte önce bunu anlayacaksın. Seni, yani devleti, o mücadele haklı yapan, yapacak olan, işi hukuk içinde yapması olur, böyle yargısız infaz yapması değil.

Al, buyur, isteyince nasıl da oluyormuş:

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/gri-listedeki-terorist-erzurumda-sag-olarak-yakalandi-41562999

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
23 saat önce, anibal yazdı:

PKK'nın ne halt olduğundan zerre haberiniz yok ki. Kafanızda bir heyula yaratmışsınız, öylece gidiyor. Soru basit, bugün Türkiye'deki narkotik işlerde, acaba PKK'nın mı payı daha büyüktür, yoksa, şu malum faşist terör örgütünün mü? 

Öncelikle, PKK neden var, nasıl var oldu, bunu bilmen gerekiyor. Senin şu yaptığın şey, balığı akvaryumdan çıkarıp yere atarak "Aha bak, evrim geçirmedi, demek evrim yok" diyenlerin kafası sadece. Sana bu mevzuyu, 1940'lardan itibaren bir izle diyoruz, sen hala, amanda kandırıyorlar diye terane okuyorsun. Burada kandırılan en büyük kitle sizsiniz, bilhassa da, o faşist türkçü teröristlerin kandırdıkları.

Anibal, Bilal'e anlatır gibi anlatacağım. Aslında basbayağı anlıyorsun da işine gelmiyor, ben yine de anlatacağım.

PKK'nın bir narkoterör örgütü olduğunu söyleyip durma nedenim, Kürtlerin dertleri ve tasalarıyla, hak hukuk arayışlarıyla, gelişimleriyle ve yörenin ekonomik vb sorunlarıyla ilgili kaygıları olmadığının altını çizmek. Yani PKK, HDP'nin de dahil olduğu bir dizi politik ve sivil örgütün söyleyip durduğu gibi Kürtler için uğraşan bir yapı değil. Bunu o salak Kürtler ve senin gibi Cihangir kafalı Türkler anlamak istemiyor, anlasa da üstünü örtüyor. PKK yalnız Türklerin değil, Kürtlerin de kanıyla var olan bir örgüt. 

Ve evet, bu ülkenin uyuşturucu trafiğinin başını tutanlar bahsini ettiğin Türk İslamcı malum mafyadır. Mehmet Ağar'la, daha doğrusu Özal'la birlikte güçlerinin doruğuna ulaşmışlardır. Geçmişte de bu işler bu adamlardan sorulurdu ama 80'den sonra devleti bu uyuşturucu trafiğinin güvenli merkezi haline getirdiler. 

Buradan ne çıkar peki? Sen bu aşağılık mafyayı PKK'dan da daha kabul edilebilir buluyorum mu sanıyorsun? Ya da onlar yapıyor diye PKK'nın ana işinin bu olduğunu söyleme hakkım mı olmuyor? 

Ve evet, PKK'nın uzun süredir uyuşturucu işindeki payı herkesten, her örgütten daha büyüktür. Kürtler uyuşturucu ticaretinin gerçekten baronları haline gelmiştir.  

Kürtler, öyle törelere falan sahip çıkmaz, bunu da sallıyorsun. Kaç kürt tanıdığın, hayatını bildiğin var, kaçıyla o bölgelerde beraber yaşadın? Okumuş etmiş Kürtleri de PKK'ya iten, bizzat işte o Türkçü faşizm, hala bunu görmek istemiyorsun. Ve hala amanda yok öyle bir şey diyorsun. Bu ne peki o zaman:

https://www.evrensel.net/haber/161400/ulkuculer-satirla-ev-basti

Kürtleri tanımam, anlamam için gidip Güneydoğu'da bizzat yaşamam mı lazım? Bu, hastayı anlamak için hasta olman lazım demek gibi bir şey. 

Kürtler bütün törelerine, geleneklerine bal gibi sahip çıkar. Bin tane örnek yazarım sana, bizzat kendimin tanıklık ettiği, kendimin yaşadığı. Sinirlerim zıplamasın diye yazmıyorum şimdi. Senin için değil, kendimi sinirlendirip yıpratmamak için yazmıyorum. O iğrenç, ahlaksız geleneklerini en iyi bilenlerden biriyim.

O ülkücü köpekler bize de saldırdı çokça, ölümlerden dönenlerimiz az değil. Gidip dağa mı çıktık biz? Kemalistleri öldüren bu Mit'in köpeği faşistler, gericiler olmadı mı?

Bana PKK ağzıyla konuşma Anibal. Normalin gitmiş senin, Kürtçü propagandayı getirip bana yedirme şimdi. Yemem. Aklı biraz başında kimse yemez, yemedi de.

İşte gidip, kanun namına tutuklayacaksın. Sizi böyle saçma salak laflarla kandırıp, yaptıkları hukuksuzluğu meşru gösteriyorlar, hepsi bu. Sen ona öyle bomba atmak, kurşun sıkmak hakkını kendinde görüyorsan, elbette o da: "vur-kaç taktiğine, dağlarda saklanıp pusu kurmaya, yol kesip insan öldürmeye, şehirlerde bombalar yerleştirip halkı patlakmaya falan" hakkı olacaktır, işte bunu anlamıyorsun. Zira sen aynısını yapınca pek iyi, pek güzel, pek haklı oluyorsa, o yapınca neden tersi oluyor? İşte önce bunu anlayacaksın. Seni, yani devleti, o mücadele haklı yapan, yapacak olan, işi hukuk içinde yapması olur, böyle yargısız infaz yapması değil.

Al, buyur, isteyince nasıl da oluyormuş:

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/gri-listedeki-terorist-erzurumda-sag-olarak-yakalandi-41562999

Anibal, senin bir sürü albay malbay tanıdığın var, arkadaşların hepsi, di mi?

O askerin her baskında bu dağlıları teslim olmaya çağırdığını, anons yaptığını sana hiç söylemediler mi?

Önceki entry'lerden birinde yazdım. Dedim ki devlet zaten  bunları tutuklamak, canlı yakalamak ister, bunun için uğraşır. Çokça da yaptı. 90'larda bir tanıdığım bizzat dağdan inip teslim oldu ama çevresi tarafından "itirafçı" diye dışlanıp sefil bir hayata mahkum edildi diye anlattım. 

Teslim olmayanı, ele geçiremediğini de dibine kadar vurur, öldürür asker. Bu kadar basittir. Ve bu da gayet meşru, hukuki hakkıdır askerin, hatta görevidir.

Sitelerde Paylaş

ETA ve IRA bitti, PKK denilen ilkel cözüm arayan insanlar toplulugu bir türlü bitmedi. Silah kusanip daga cikarak cözüm arama diye birsey var hala bu dünyada. Evdeki masayi kagidi kalemi birakip magarada yasamaya benziyor. Tersine evrilme bu.

Kuyruguna basilan kedinin icinden -madem önüne baksana ayi diyemiyorum, bari tirmalayayim- demesi gibi. Bu sorun böyle cözülmez, ters teper.

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, Türk Ateist said:

Anibal, Bilal'e anlatır gibi anlatacağım. Aslında basbayağı anlıyorsun da işine gelmiyor, ben yine de anlatacağım.

PKK'nın bir narkoterör örgütü olduğunu söyleyip durma nedenim, Kürtlerin dertleri ve tasalarıyla, hak hukuk arayışlarıyla, gelişimleriyle ve yörenin ekonomik vb sorunlarıyla ilgili kaygıları olmadığının altını çizmek. Yani PKK, HDP'nin de dahil olduğu bir dizi politik ve sivil örgütün söyleyip durduğu gibi Kürtler için uğraşan bir yapı değil. Bunu o salak Kürtler ve senin gibi Cihangir kafalı Türkler anlamak istemiyor, anlasa da üstünü örtüyor. PKK yalnız Türklerin değil, Kürtlerin de kanıyla var olan bir örgüt. 

Hala aynı yere takılıp kalıyorsun. Kürtler, hak, hukuk arayışıyla falan bu işin olmayacağını düşündüğü, bunu düşünmekte de haklı olduğu için olaylar böyle gelişti, işte bunu atlıyorsun sürekli.

PKK, senin gördüğün, görmeyi tercih ettiğin örgüt değil. İyi bir bok falan değil, onu demiyorum zaten. Ama bölgenin kökleşmiş despotizmiyle birlikte, bir çatı örgüt görevi üstlenmiş durumda bu lavuklar. Daha doğrusu, süreç onları bu hale getirmiş halde. Bugün, bir sürü parça pürçük terör bağlantılı örgüt, aşiretlerin falan eşkiyalarından oluşan çeteler vs. PKK çatısı altında toplanmış halde. Çoğu kendi eylemini, işini yapıyor ki, en yoğun yaptıkları da kaçakcılık. Ama bu yapıda, köylerde baya baya matematik, kürtçe falan öğretenlerde var, hatta çoğunlukta. 

Sense hala, PKK'nın suyun altında kalan dev tarafını görmek istemiyor, tepesini görüp, gösterip, ahanda bu, amanda böyle diyorsun. Sanki biz bilmiyoruz bu lavuk terör örgütünün ne mal olduğunu. Bunlar, otorite tesisi için kanun vs. tesis edemediği için, olayı terörle bitiriyor. Böyle bir garabet mi olur, devlet içinde devlet gibi. Elbette bu kabul edilemez. Ama, devlet çıkıp, aynı şekilde oradaki milleti terörize ediyor, hukuk içinde kalmıyorsa, oradaki halkın gözünde, elbette PKK daha yakın oluyor. 

Ve evet, bu ülkenin uyuşturucu trafiğinin başını tutanlar bahsini ettiğin Türk İslamcı malum mafyadır. Mehmet Ağar'la, daha doğrusu Özal'la birlikte güçlerinin doruğuna ulaşmışlardır. Geçmişte de bu işler bu adamlardan sorulurdu ama 80'den sonra devleti bu uyuşturucu trafiğinin güvenli merkezi haline getirdiler. 

Buradan ne çıkar peki? Sen bu aşağılık mafyayı PKK'dan da daha kabul edilebilir buluyorum mu sanıyorsun? Ya da onlar yapıyor diye PKK'nın ana işinin bu olduğunu söyleme hakkım mı olmuyor? 

Ve evet, PKK'nın uzun süredir uyuşturucu işindeki payı herkesten, her örgütten daha büyüktür. Kürtler uyuşturucu ticaretinin gerçekten baronları haline gelmiştir.  

Pek değil. O işlerin baronları, hep ülkücüler olmuştur. Bilhassa polis içersindekiler. Herşeyi, herkese açık bir foruma elbette yazamayız, ama emin ol, gayet iyi bildiğimiz dümenler onlar. 

Kürtleri tanımam, anlamam için gidip Güneydoğu'da bizzat yaşamam mı lazım? Bu, hastayı anlamak için hasta olman lazım demek gibi bir şey. 

Kürtler bütün törelerine, geleneklerine bal gibi sahip çıkar. Bin tane örnek yazarım sana, bizzat kendimin tanıklık ettiği, kendimin yaşadığı. Sinirlerim zıplamasın diye yazmıyorum şimdi. Senin için değil, kendimi sinirlendirip yıpratmamak için yazmıyorum. O iğrenç, ahlaksız geleneklerini en iyi bilenlerden biriyim.

Hah, gidip bizzat yaşamazsan, bunu anlayamazsın. Kürtler öyle törelerine falan aman aman sahip falanda çıkmazlar. Türkiye'nin kalanına göre, çok daha yeniliğe açıktırlar. Ama sen, kendi gördüğün olaylar noktasını, bölgedeki millete genellemeye çalışıyorsun. Buyur işte sana geleneklerine uber bağlı kürtler:

tunceli-de-plaj-keyfi-5-3805325_o.jpg

Bu, öyle 3-5 yere özgü değil, bölgenin geneli, ağırlıklı olarak böyle. Bunun dışında kalanlar, aşiret yapılanmaları etrafında toplanmış olanlar. Ki onlarda, kırsalda nispeten etkin, ama nüfusun çoğunu temsil etmiyor.

O ülkücü köpekler bize de saldırdı çokça, ölümlerden dönenlerimiz az değil. Gidip dağa mı çıktık biz? Kemalistleri öldüren bu Mit'in köpeği faşistler, gericiler olmadı mı?

Bana PKK ağzıyla konuşma Anibal. Normalin gitmiş senin, Kürtçü propagandayı getirip bana yedirme şimdi. Yemem. Aklı biraz başında kimse yemez, yemedi de.

Adam karalamayla doğruya ulaşamazsın. Kimse, PKK ağzıyla konuşmuyor sana. Kürtçü propaganda da etmiyor. Gerçek bu işte. İşte, o MİT'in köpeği dediğin faşizm bugün mevcut PKK melanetinin bir numaralı sorumlusu, bunu göremkten kaçmak için, başını toprağa gömmekten daha fazlasını yapıyorsun.

Anibal, senin bir sürü albay malbay tanıdığın var, arkadaşların hepsi, di mi?

O askerin her baskında bu dağlıları teslim olmaya çağırdığını, anons yaptığını sana hiç söylemediler mi?

Bak, bizzat kendim, 43 PKK'lının güzelce temizlenmesine vesile olmuş biriyim. Teslim olmaya çağırmak falan ile olmaz bu iş. Sen gidip, adama dur bile demeden bombayı sallayamazsın, olay bu. Dahası, bunu yapıp, birde youtube'dan falan öyle matah bir şey olarak, ballandıra ballandıra yayınlayamazsın. Bu işin iki ciheti var. Biri o anki operasyonda olan biten. Ama sen gidip bunu teşhir etmeye çıkıyorsan, adamın cenazesini/leşini PTT kargo ile gönderiyorsan, işte burada asıl sorun başlar. Sen, birilerinin canını, evladını falan, faşsit propagandana malzeme ediyorsan, bu sadece malum faşizm olur, soykırım olur, hepsi bu. Ha, bu işin bir ciheti. Yani, hadi yaptın, bari usturubuyla yap tarafı. Ama, sen gidip, şehirde, kaçması ve sana ziyan vermesi imkanı olmayan adamların tepesine bomba atıyorsan, işte bu hukuk içinde kabul edilemez. 

Önceki entry'lerden birinde yazdım. Dedim ki devlet zaten  bunları tutuklamak, canlı yakalamak ister, bunun için uğraşır. Çokça da yaptı. 90'larda bir tanıdığım bizzat dağdan inip teslim oldu ama çevresi tarafından "itirafçı" diye dışlanıp sefil bir hayata mahkum edildi diye anlattım. 

Teslim olmayanı, ele geçiremediğini de dibine kadar vurur, öldürür asker. Bu kadar basittir. Ve bu da gayet meşru, hukuki hakkıdır askerin, hatta görevidir.

İşte o zaman, bu yanlış olur. Ve bu neye döner: Kemalistleri öldüren bu Mit'in köpeği faşistler = Kürtleri öldüren bu Mit'in köpeği faşistler... İşte bugün varılan nokta bu. Böyle bir görev falan yok, bunu uyduran, bunun gayet caiz olduğunu savunan, işte o faşizm ve o faşizmin yıllardır yaptığı yalan yanlış propaganda ile sana yutturdukları. 

Eğer, o melaneti yok etmek istiyorsan, öncelikle bu faşizmle mücadele etmen gerek, sana da bunu söylüyoruz. Sen ise, hala, amanda bomba var, tüfek var, top ve tank var diyorsun. Ve bizzat o faşistlerin ekmeğine yağ sürüyorsun.

Sitelerde Paylaş
19 saat önce, anibal yazdı:

Hala aynı yere takılıp kalıyorsun. Kürtler, hak, hukuk arayışıyla falan bu işin olmayacağını düşündüğü, bunu düşünmekte de haklı olduğu için olaylar böyle gelişti, işte bunu atlıyorsun sürekli.

Demek hak hukuk arayışıyla bu işin olmayacağını düşündüğü için teröre başvurdular, bu işler de böyle gelişti. Ve de böyle düşünmekte haklılar demek...

E ben sana ne diyeyim? Buna gerçekten inanıyorsan, gerçekten böyle olduğunu düşünüyorsan seninle tartışmamız tamamen mantıksız. Anlamsız. Ben, yedi sülalem devletin gazabına uğramış olsa da kurmam bu cümleyi, çünkü terörün bir yöntem olmadığına inanırım. Bütün hücrelerimle inanırım. Git devletle çöz sorununu. Örgütlen, halkını ikna et ve arkana al, sonra da çatır çatır iste ne istiyorsan. Bu bir fantezi falan değil, basit ve gerçekçi tek yöntem. Sonu iyi olur, kötü olur, birileri ister birileri istemez, ayrı. Ama meşru olur.

PKK, senin gördüğün, görmeyi tercih ettiğin örgüt değil. İyi bir bok falan değil, onu demiyorum zaten. Ama bölgenin kökleşmiş despotizmiyle birlikte, bir çatı örgüt görevi üstlenmiş durumda bu lavuklar. Daha doğrusu, süreç onları bu hale getirmiş halde. Bugün, bir sürü parça pürçük terör bağlantılı örgüt, aşiretlerin falan eşkiyalarından oluşan çeteler vs. PKK çatısı altında toplanmış halde. Çoğu kendi eylemini, işini yapıyor ki, en yoğun yaptıkları da kaçakcılık. Ama bu yapıda, köylerde baya baya matematik, kürtçe falan öğretenlerde var, hatta çoğunlukta. 

Ne anlamı var? Matematik öğreniyorlar da ne oluyor? Kürtçe öğretmek hele, neye yarıyor?

Bu yöntemler Kürtlere zarar. Kürtler PKK, HDP ve benzerleri yüzünden Ortadoğunun batağına iyice girecek ve ilkel ilkel yaşayacak. Türkiye'deki Kürtler zaten diğer ülkelerdeki Kürtlerden çok daha iyi ve şanslı durumdayken sahip oldukları tüm imkanları elleriyle terkedip bataklığa batacak. İlginç olarak buna izin vermeyen yine bu ülkedir. 

Şu konuştuğumuz şeye bak ya... Bu çağda konuştuğumuz şeye bak. Kendin anlatıyorsun işte aman da aşiretler, çeteler, eşkiyalardan falan oluşuyor bunlar diye.  Bu adamları arkasına almış örgütün politik ayağı da bize özgürlük, barış, demokrasi teraneleri satıp faşist ilan ediyor. Kafaya bak. Sen de yapıyorsun bunu işte.

Diyorum ya, şu ülkede bir tane insan çıksın da bize medeniyet, gerçek özgürlük, dünya vatandaşı olmak, çağdaş değerler, bilim desin... Bunu derken de kendi yaşam biçimiyle, savunduklarıyla tutarlı olsun. Aç kaldık artık bunlara.

AKP'li  yobaz gericilerle Kürtçü gericiler, ilkeller arasında kaldık resmen. Ama dildeki söz de hep demokrasi, barış... İnanan aptaldır. 

Hah, gidip bizzat yaşamazsan, bunu anlayamazsın. Kürtler öyle törelerine falan aman aman sahip falanda çıkmazlar. Türkiye'nin kalanına göre, çok daha yeniliğe açıktırlar. Ama sen, kendi gördüğün olaylar noktasını, bölgedeki millete genellemeye çalışıyorsun. Buyur işte sana geleneklerine uber bağlı kürtler:

tunceli-de-plaj-keyfi-5-3805325_o.jpg

Bu mevzuyu iyi biliyorum. İki yıl falan önce görmüştüm, çok da hoşuma gitmişti.

Ama be anibal, bunlaaağğrr Alevi; bunlaağğrr ateist. 

Tunceli burası. Tunceli zaten her bakımdan farklı bir il. Bir kere üniversite okuma oranı ülkedeki en yüksek bir iki ilden biri. O kadar yanlış bir örnekle geldin ki anlatamam. Aynı anda teröre de destek veriyor Tunceli, ancak diğer Güneydoğu illerinden tamamen farklı bir kültürel dokusu var. O da muhtemelen Alevi olmalarından kaynaklanıyor. 

Git bakalım Van'a, Bitlis'e, Urfa'ya, Muş'a, Diyarbakır ve diğerlerine... 

Bu arada Urfa'ya, Diyarabakır'a ve Muş'a gittim. O kadar bilmiyor değilim ama gitmesem de bilirdim.

Bak, bizzat kendim, 43 PKK'lının güzelce temizlenmesine vesile olmuş biriyim. Teslim olmaya çağırmak falan ile olmaz bu iş. Sen gidip, adama dur bile demeden bombayı sallayamazsın, olay bu. Dahası, bunu yapıp, birde youtube'dan falan öyle matah bir şey olarak, ballandıra ballandıra yayınlayamazsın. Bu işin iki ciheti var. Biri o anki operasyonda olan biten. Ama sen gidip bunu teşhir etmeye çıkıyorsan, adamın cenazesini/leşini PTT kargo ile gönderiyorsan, işte burada asıl sorun başlar. Sen, birilerinin canını, evladını falan, faşsit propagandana malzeme ediyorsan, bu sadece malum faşizm olur, soykırım olur, hepsi bu. Ha, bu işin bir ciheti. Yani, hadi yaptın, bari usturubuyla yap tarafı. Ama, sen gidip, şehirde, kaçması ve sana ziyan vermesi imkanı olmayan adamların tepesine bomba atıyorsan, işte bu hukuk içinde kabul edilemez. 

Teröristin cenazesini/leşini PTT kargoyla göndermek gibi işleri kimsenin savunabileceğini sanmıyorum. Gerçi savunanlar oldu, gördük. Millet o kadar nefret ediyor ki, bunu bile savunabilir hale geldi artık.

Senin sorunun, ülkenin her daim sorunu olmuş faşist mafyatik kişilerin ve MİT gibi onları onları üretip besleyen örgütlerin varlıklarının verdiği zararı tül ülkenin vatanseverlerine de mâletmen ve PKK terörünü buna bağlaman. Buna katılabilmek mümkün değil. Adam karalama safsatası falan demişsin ama ben karalamak için söylemiyorum, senin bu düşüncelerin tam olarak PKK'lıların, genişçe bir grup HDP'linin düşünceleri. Propagandaları hatta. Biraz karıştırırsan görürsün.

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, Türk Ateist said:

Demek hak hukuk arayışıyla bu işin olmayacağını düşündüğü için teröre başvurdular, bu işler de böyle gelişti. Ve de böyle düşünmekte haklılar demek...

E ben sana ne diyeyim? Buna gerçekten inanıyorsan, gerçekten böyle olduğunu düşünüyorsan seninle tartışmamız tamamen mantıksız. Anlamsız. Ben, yedi sülalem devletin gazabına uğramış olsa da kurmam bu cümleyi, çünkü terörün bir yöntem olmadığına inanırım. Bütün hücrelerimle inanırım. Git devletle çöz sorununu. Örgütlen, halkını ikna et ve arkana al, sonra da çatır çatır iste ne istiyorsan. Bu bir fantezi falan değil, basit ve gerçekçi tek yöntem. Sonu iyi olur, kötü olur, birileri ister birileri istemez, ayrı. Ama meşru olur.

Kendi kendine laf üretip, bana atıyorsun. Bölgede hak hukuk arayışı yok mu, var tabi, ama ne kadar? Mevzu hak hukuk arayışı falan değil, o hakların falan verilmeyişinin sonucu. Herkes, amanda haklarım verilmiyor diye aramaya çıkar, gider direk başka işleri kendine hak görür. Onlar haklı olabilir, olmayadabilir, ama bu ortadaki realiteyi değiştirmez.

En çok anlamadığınız taraf bu. Siz sanıyorsunuz ki, insanlar, hakları gaspedilince gidip "aramaya" çıkarlar. Bu böyle olmaz, genelde insanlar direk başka şeylere saldırırlar. Aramaya çıkan falan göremezsin ortada.

Terör bir yöntem falan değil, kaç defa söyleyeceğiz bunu. Ama sen hala, bu lafı ederken üstelik, şu meşhur türkçü faşist teröre gayet güzel destek oluyorsun. O terörse, bu terör değil mi? Örgütlenmiş, neyin örgütlenmesi, devlet gelir, köpekçi tipler kafana sıkar, komanizt olursun, kürtçü olursun, bilmem ne olursun. Neyin örgütlenmesi sayıklıyorsun ki sen bu ortamda.

Ne anlamı var? Matematik öğreniyorlar da ne oluyor? Kürtçe öğretmek hele, neye yarıyor?

Bu yöntemler Kürtlere zarar. Kürtler PKK, HDP ve benzerleri yüzünden Ortadoğunun batağına iyice girecek ve ilkel ilkel yaşayacak. Türkiye'deki Kürtler zaten diğer ülkelerdeki Kürtlerden çok daha iyi ve şanslı durumdayken sahip oldukları tüm imkanları elleriyle terkedip bataklığa batacak. İlginç olarak buna izin vermeyen yine bu ülkedir. 

Hala sığ bakıyorsun işte. Oradaki PKK'nın ne olduğunu görmekten kaçıyorsun boyuna. O dediğin ortadoğu batağı, zaten tam olarak orası, girecekleri bir yer falan yok. Ve zaten bu batakta oldukları için bu işler böyle yürüyor.

Şu konuştuğumuz şeye bak ya... Bu çağda konuştuğumuz şeye bak. Kendin anlatıyorsun işte aman da aşiretler, çeteler, eşkiyalardan falan oluşuyor bunlar diye.  Bu adamları arkasına almış örgütün politik ayağı da bize özgürlük, barış, demokrasi teraneleri satıp faşist ilan ediyor. Kafaya bak. Sen de yapıyorsun bunu işte.

Diyorum ya, şu ülkede bir tane insan çıksın da bize medeniyet, gerçek özgürlük, dünya vatandaşı olmak, çağdaş değerler, bilim desin... Bunu derken de kendi yaşam biçimiyle, savunduklarıyla tutarlı olsun. Aç kaldık artık bunlara.

Evet, aynen öyle. Ve bu yapıların çözülmemesinin baş sebebi, malum faşizm. Sen hala bunu anlamış değilsin.

Sana basit bir kaç şey sorayım. Senin hiç diyarbakırda, gaz yüzünden pazara gidemediğin, sokaklara çıkamadığın oldu mu? Silvan'da kaç gün yaşadın? Çınar diye bir nahiye vardır, kaç kez gittin? Önce bir git, oraları gör, ondan sonra.

AKP'li  yobaz gericilerle Kürtçü gericiler, ilkeller arasında kaldık resmen. Ama dildeki söz de hep demokrasi, barış... İnanan aptaldır. 

Bu mevzuyu iyi biliyorum. İki yıl falan önce görmüştüm, çok da hoşuma gitmişti.

Ama be anibal, bunlaaağğrr Alevi; bunlaağğrr ateist. 

Tunceli burası. Tunceli zaten her bakımdan farklı bir il. Bir kere üniversite okuma oranı ülkedeki en yüksek bir iki ilden biri. O kadar yanlış bir örnekle geldin ki anlatamam. Aynı anda teröre de destek veriyor Tunceli, ancak diğer Güneydoğu illerinden tamamen farklı bir kültürel dokusu var. O da muhtemelen Alevi olmalarından kaynaklanıyor. 

Git bakalım Van'a, Bitlis'e, Urfa'ya, Muş'a, Diyarbakır ve diğerlerine... 

Bu arada Urfa'ya, Diyarabakır'a ve Muş'a gittim. O kadar bilmiyor değilim ama gitmesem de bilirdim.

Bunlar her bir şey olabilir, ama senin bir türlü anlamadığın, bölgeyi zerre kadar tanımadığın tarafı, o tiplerin öyle sandığın gibi olmadığı. Van'a gittin, kaç van köyünde kaldın? Kaç vanlı ile ailecek görüştün, orada? Urfa'da aynı şekilde? 

Teröristin cenazesini/leşini PTT kargoyla göndermek gibi işleri kimsenin savunabileceğini sanmıyorum. Gerçi savunanlar oldu, gördük. Millet o kadar nefret ediyor ki, bunu bile savunabilir hale geldi artık.

Kendi ağzınla diyorsun işte. Bu olayların böyle iğrenç hale gelmesinin baş sebebi, o faşist türkçü terör. 

Senin sorunun, ülkenin her daim sorunu olmuş faşist mafyatik kişilerin ve MİT gibi onları onları üretip besleyen örgütlerin varlıklarının verdiği zararı tül ülkenin vatanseverlerine de mâletmen ve PKK terörünü buna bağlaman. Buna katılabilmek mümkün değil. Adam karalama safsatası falan demişsin ama ben karalamak için söylemiyorum, senin bu düşüncelerin tam olarak PKK'lıların, genişçe bir grup HDP'linin düşünceleri. Propagandaları hatta. Biraz karıştırırsan görürsün.

Hah, şunu bir türlü anlamadın. O faşist mafyatik dediğin kişiler, üç beş istisna değil. Senin vatansever falan dediğin, Çatlı'mı? Samast mı? Ha, ya da onlara çanak tutanlar mı? Sen bu faşist terörizmi, amanda bir kaç mafyatik diyerek küçümsüyorsun. 

Sitelerde Paylaş
21 saat önce, anibal yazdı:

anibal, sen de ben de kendimizi tekrar edip duruyoruz, muhtemelen sen de farkındasın. Çok net biçimde farklı düşündüğümüz ve bu düşüncelerimizin değişmediği sanıyorum ortada.

Sana hiç ama hiç katılmadığımı, katılmamın da mümkün olmadığını söyleyeyim. Bu düşüncelerim yeni değil, memlekete ve memleket insanına da hiç uzak biri değilim, bu yazdığım düşünceleri uzun muhakemeler sonunda edindim, yani epeyce bir süzgeçten geçtiler. E çoğunu da yazdım. Bundan sonra tekrara düşmekten kurtulmamız mümkün değil.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Türk Ateist said:

anibal, sen de ben de kendimizi tekrar edip duruyoruz, muhtemelen sen de farkındasın. Çok net biçimde farklı düşündüğümüz ve bu düşüncelerimizin değişmediği sanıyorum ortada.

Sana hiç ama hiç katılmadığımı, katılmamın da mümkün olmadığını söyleyeyim. Bu düşüncelerim yeni değil, memlekete ve memleket insanına da hiç uzak biri değilim, bu yazdığım düşünceleri uzun muhakemeler sonunda edindim, yani epeyce bir süzgeçten geçtiler. E çoğunu da yazdım. Bundan sonra tekrara düşmekten kurtulmamız mümkün değil.

Çünkü sen aynı yerde takıldın kaldın.

Ben sana, amanda PKK haklıdır, yaptıklarıda gayet haklıdır, hatta o sevgi pıtırcığıdır falan demiyorum. 

Ben sana, bu ülkedeki en büyük sorunun, senin "mafyatik zerzevat..." babıyla "üç beş öfkeli genç" noktasına indirgemeye çalıştığın ırkçı faşizm olduğunu söylüyorum. Bu faşizmin de, PKK'nın varlık sebeplerinin başında geldiğini söylüyorum. PKK'nın bir kanser olması, o faşizmin bunu yaratan zehir olduğu gerçeğini örtmemeli. Sen bunu, amanda PKK haklıdır falan gibi anlıyorsun, ya da basbaya doğru anladığın halde, lafı çarpıtıp, saptırıp, katakulliye getirmeye çalışıyorsun. Bilmiyorum artık hangisi.

Çok çok fazla düşünmüş olabilirsin. Ama bu düşünme işi değil. Çok düşünen aristo, erkeklerin kadınlardan fazla dişi olduğunu söylemişti mesela. Yani, böyle işler, düşünerek olmuyor. Gidip görerek, araştırarak oluyor. Bu meseleler, senin sandığın gibi değil. Eğer kafandaki yanlış fikirleri atarsan, işin doğrularına ulaşabileceğin tonla ipucu her yerde var zaten.

PKK, bir melanettir. Ama senin sandığın eli silahlı, kanlı üç beş çapulcudan ibaret değildir. Kabul edilemez oldukları da mutlaktır. İşte bu benim ilk söylediğim.

Ama bu böyle diye, sen gidip yargısız infaz yapamazsın öncelikle. Bu da diğer söylediğim. Sen devlet isen, hukuk devleti olacaksın. Bundan çıkıyorsan, yani ortada hukuk bırakmıyorsan, o zaman onlarda otomatikman haklı olur. Neden? Bak, iyi bak, "hukuk" -> "hak". İkisi aynı kökten geliyor mu, hayır, hukuk, haklar demek zaten. Sen devlet olarak hukuğu yok ettiysen, ortada, karşı taraf içinde bir hukuksuzluk yoktur, olamaz. 

Ha, birileri, canları sıkıldığı için hukuk mevzusunu geliştirmedi. Hukuğun olmadığı yerde, PKK gibi yapılanmalar kaçınılmazdır. Bu yapılanmalara, o diğer faşist örgütlerde dahildir. Bunu önlemenin tek yolu, hukuk içersinde olmak, hukuğun içinde kalmaktır. Sen durma, amanda şöyle öldürcem, böyle bombalayacağım de, bitiremezsin bunu böyle. Ki bitiremiyorsun da. 

Ve işte, hukuğun içinde kalmanın ilk şartı da, o Türk ırkçısı faşizmi temizlemen olacaktır. Ondan sonra PKK falan azalarak ve süratle yok olur gider. Bunu nedense hiç, ya anlamadın, ya da anlamak istemedin. Taktın illa ki, amanda ben türküm, burası da türkiye, kürtse hele öldürürüm tabi, hakkımdır kafasına gittin. Ha, şimdi, "ama ben kürt diye değil, PKK'cı olduğu için öldürürüm diyorum, sen ne kaz kafalısın" diyeceksin. İşte bu noktada acayip yanılıyorsun. Onların suçlu, PKK cı falan olduğunu nerden çıkarıyorsun?

Hukuğun en önemli unsuru nedir biliyor musun? Bilmem artık, belki biliyorsun: "Savunma hakkı". Sen, kişilerin savunma hakkını ne kadar güçlü kılarsan, o kadar hukuğu sağlamış olursun. Sen, bu adamları savunma hakkı vermeden cezalandırdın, bitti olay. Onlar ne kadar suçlu, azılı, vahşi falan olsa da, savunma hakkı olmadan, suçlulukları hiç bir şüpheye mahal bırakmayacak şekilde kayda alınmadan bu işi yaptığın için, onlar "haklı". Mahkemeler bunun için var. O zaman mahkemeleri kapatalım, polis, jandarma vs. baksın tipine, ahanda bu suçlu diye kafana sıkıp geçsin, iyi mi öyle? 

Sitelerde Paylaş
On 16.07.2020 at 01:09, Teşup'unOğlu yazdı:

Malatyada degilde Tunceli'de baskın yiyen bir köyde buyuseydin, veya hakkari-sirnak köylerinden birinde buyuseydin o zaman çok farkli bir insan olurdun Türk Ateist

Malatya'da büyümedim. Dedeler birkaç nesil evvel Ankara ve İstanbul'a göçünce oralarda büyüdük.

Elbette doğduğumuz aile birçok şeyi etkiliyor, bunu ben de biliyor ve gözardı etmiyorum, ama hani gidip terör de yapmazdım, onu biliyorum. 

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
On 20.07.2020 at 16:50, Türk Ateist yazdı:

Elbette doğduğumuz aile birçok şeyi etkiliyor, bunu ben de biliyor ve gözardı etmiyorum, ama hani gidip terör de yapmazdım, onu biliyorum. 

yunanistan'da doğsaydın türkleri de çok seviyor olurdun, eminim.

arkadaşım ikimiz de hakkari'de, şırnak'ta doğmadık.

ne biliyorsun, oralarda doğsaydık dağa çıkmayacağımızı?

dağa çıkanlar da hadi terör yapalım demiyorlar zaten.

sorun da burada ya, onlar terör yaptıklarını düşünmüyorlar!

ölmenin öldürmenin bu denli kutsandığı bir ülkede insanları kandırmaktan kolay ne var?

hani ben sınırlar sunidir, devletler sunidir demiştim ya...

sen de beni felsefe yapmakla, boş konuşmakla suçlamıştın.

süleyman şah türbesi'ni hatırlıyor musun?

şimdi herkesin unutup gittiği o meşhur olay..

hani vatan toprağı kutsaldı, sınırlar değişmezdi!

bir günde değişti bir günde, hatta dakikalar içinde!

benim realiteyi görmezden geldiğimi, gözümü kapadığımı sanıyorsun.

realite, bütün ezberleri bozar; hamasi söylemleri bir çırpıda çöpe atar.

kutsal vatan toprağını bırakıp geldiler!

Sitelerde Paylaş
16 saat önce, Geta yazdı:

yunanistan'da doğsaydın türkleri de çok seviyor olurdun, eminim.

arkadaşım ikimiz de hakkari'de, şırnak'ta doğmadık.

ne biliyorsun, oralarda doğsaydık dağa çıkmayacağımızı?

dağa çıkanlar da hadi terör yapalım demiyorlar zaten.

sorun da burada ya, onlar terör yaptıklarını düşünmüyorlar!

ölmenin öldürmenin bu denli kutsandığı bir ülkede insanları kandırmaktan kolay ne var?

hani ben sınırlar sunidir, devletler sunidir demiştim ya...

sen de beni felsefe yapmakla, boş konuşmakla suçlamıştın.

süleyman şah türbesi'ni hatırlıyor musun?

şimdi herkesin unutup gittiği o meşhur olay..

hani vatan toprağı kutsaldı, sınırlar değişmezdi!

bir günde değişti bir günde, hatta dakikalar içinde!

benim realiteyi görmezden geldiğimi, gözümü kapadığımı sanıyorsun.

realite, bütün ezberleri bozar; hamasi söylemleri bir çırpıda çöpe atar.

kutsal vatan toprağını bırakıp geldiler!

Sen bayağı bi uydurup uydurup yazıyorsun.

Bir kere burada "vatan toprağı kutsaldır" diyen biri yok, konuyu kutsallık gibi saçma sapan hamasetle tartışacak, böyle arabesk saçmalıklara indirgeyecek biri de yok. 

Sınırlar elbette değişir, bal gibi de değişir, eğer adam gibi korumaz ve savunmazsan. Demek ki neymiş? Sınırlar sûni falan değil, basbayağı gerçekmiş. İnsanlar o sınırları yaşam alanlarını çevrelemek için çizmiş. Büyük tarım devriminden beri böyle bu...

Süleyman Şah falan da zerre kadar ilgilendirmiyor beni, İslamseverler düşünsün.  

Orada doğsak öyle olurdu, burada büyüsek böyle olurdu deyip fal bakamayacağım, kusura bakma. Sen fal bakmayı da aşıp basbayağı sonuca varıyorsun. 

"dağa çıkanlar da hadi terör yapalım demiyorlar zaten.

sorun da burada ya, onlar terör yaptıklarını düşünmüyorlar!"

Bu kadar saçmalık da fazla artık. 

Ya da... ...doğrudur belki, piknik yapmaya çıktıklarını düşünüyorlardır, kimbilir?

Dağa çıkanlar gayet açık ve net silahlanmak ve terör yapmak için çıkıyor. Bu teröre başvurmak için kendilerince gerekçeleri var, bunu hak görüyorlar, geçerli ve doğru bir yöntem olduğunu düşünüyorlar. Adına terör değil de mücadele, savaş diyorlar. 

Ama bu, senin sandığın gibi bir "sorun" değil, karşımıza sorun olarak çıkan bir ayrıntı değil. Onlar terörist. Yok biz terör yapmıyoruz, mücadele veriyoruz demeleri hiç ama hiçbir şeyi değiştirmez. Kimse aptal değil.

Bir de rica edeceğim, bu sınır mınır işleri bu kadar sûni, uyduruk falan madem, bunu Kürtlere söyle de devlet kuracağız deyip bizi patlatmasın. On binlerce insanı patlatan, öldüren, terör yapan ben değilim ki bana söyleyip duruyorsunuz. 

Sitelerde Paylaş

Başlığa bakıp yazıyorum;

1/ hiç bir koşulda o herifin yanında değiliz. O herifin tek amacı oy toplamak, boş beyinleri dolduruşa getirmektir. Bunun için savaş gerekiyorsa savaş bile çıkartır. Türkiye'nin başına gelmiş en büyük beladır.

2/ PKK'yı kimse bitiremez. Çünkü o ortamdan beslenen pek çok unsur vardır, reis dediğiniz herif bile o ortamdan beslenmektedir. PKK artık bir tröst'tür, tüm dünya ile ticari ilişkisi bulunmaktadır...

Sitelerde Paylaş
On 04.08.2020 at 20:00, Türk Ateist yazdı:

Sen bayağı bi uydurup uydurup yazıyorsun.

Bir kere burada "vatan toprağı kutsaldır" diyen biri yok, konuyu kutsallık gibi saçma sapan hamasetle tartışacak, böyle arabesk saçmalıklara indirgeyecek biri de yok. 

Sınırlar elbette değişir, bal gibi de değişir, eğer adam gibi korumaz ve savunmazsan. Demek ki neymiş? Sınırlar sûni falan değil, basbayağı gerçekmiş. İnsanlar o sınırları yaşam alanlarını çevrelemek için çizmiş. Büyük tarım devriminden beri böyle bu...

herhangi bir coğrafya kitabına bakarsan, 

orada suni sınırlar ve doğal sınırlar diye iki kavramla karşılaşırsın.

insanların tarih boyunca sınır çizmesi onu suni olmaktan kurtarmaz.

doğal sınırlardan bahsetmiyorsak ve değişebiliyorsa sunidir.

bir tarih kitabına baktığında da bu sınırların defalarca değiştiğini görürsün.

sözünü ettiğin tarım devriminden beri kaç defa değişti bu sınırlar?

On 04.08.2020 at 20:00, Türk Ateist yazdı:

Bir de rica edeceğim, bu sınır mınır işleri bu kadar sûni, uyduruk falan madem, bunu Kürtlere söyle de devlet kuracağız deyip bizi patlatmasın. On binlerce insanı patlatan, öldüren, terör yapan ben değilim ki bana söyleyip duruyorsunuz. 

arkadaşım, benim çevremde dağa çıkan yok.

dağa çıkmak demek, ölmek öldürmek demek.

bir tane hayatımız var ve bu hayatımızı birtakım ideolojileri kutsayarak feda edemeyiz.

kutsamak sadece dincilere mahsus bir hastalık değil.

insan hayatını hiçe sayan her türlü şiddet yanlısı anlayışla mücadele ederim ben.

ister etnik ister dini ister başka bir ideoloji...

şiddet içeren, başkasına yaşam hakkı tanımayan tüm düşünce ve yapıların karşısındayım.

Sitelerde Paylaş

PKK'yı bitirilebilecek tek siyasetçi Osman Pamukoğlu idi. Bu halk onu seçmeyerek dolaylı yoldan PKK'yı seçmiş oldu...

PKK'nın bugünlere gelmesinin en büyük sorumlusu AKP iktidarıdır. AKP neredeyse sıfır terör olan Türkiye'yi sözde çözüm süreci pespayeliği yüzünden yeniden terör bataklığına sokmuştur. PKK terörü AKP ile birlikte yeniden şaha kalkmıştır. 

PKK'lı teröristlerin Türk askerinin önünden elini kolunu sallayarak geçmesi, PKK'nın isteğiyle andımızın ve TC yazılarının kaldırılması, Şemdin Sakık gibi en koyu PKK'lıların tanıklığıyla şerefli Türk askerlerinin yargılanması, sözde çözüm sürecinde PKK'nın yaptığı katliamların gizlenmesi hatta Ergenekon'un üzerine atılması, Fırat Çakıroğlu'nun katledilmesi gibi nice vahim olay AKP-PKK ortaklığının eseridir.

Çözüm süreci pespayeliğinin rafa kalkması ise Tayyip'in 7 Haziran'da Kürtlerden yediği kazık sayesinde olmuştur. Kürtlerden bir fayda göremeyeceğini anlayan Tayyip 180 derece dönüp birden milliyetçi takılmaya başlamıştır. 

Her şeyi bir yana bırakın, terörle mücadelenin tillahı 1978'den beri yapılıyordu. 1983'ten beri sınır dışı harekatlar da yapılıyordu. Yani terörle mücadele zaten her hükümetin en doğal görevidir. Bunu yapıyor diye kimseye teşekkür edecek değiliz. 

tarihinde RadikalKemalist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...