Jump to content
Ateistforum

Çalıştığı kanıtlanmış ufuk açıcı özdevinim makineleri

Recommended Posts

Aslında şanslı sayılırsın @John_Ahmet sistemin neden çalışmadığını kağıda döktüm sayılır. Ufak tefek gösteri hesaplamaları kaldı sadece grafik ve açıklama için. 

Yinede bunları bir programla görsel olarak hazırlayacak vaktim yok şuanda fırsat bulursam hazırlar buraya bir yere atarım. 

Yinede kısa özet geçersem,

Sistemin benim yerleştirdiğim şekilde ( çarkın ve ağarlıkların anlık duruş konumları için) sistem -12Nm lik bir dönme momenti etkisinde kaldı. (Saat yönü pozitiftir ayrıca ağarlıkların düşme yönüdür) 

( Disk çapı 1m, ağırlıklar 10cm 2kg türdeş ve düzgün, 30 derece aralıklı -12 adet -alınmıştır.)

Gördüğüm kadarıyla moment değişimi ötelenmiş bir kosinüs eğirisinden ibaret. Bazı noktalarda pozitif bazı noktalarda negatif moment etki ediyor. ( Benim hesapladığım bölge, eğrinin negatif tarafında kalan yerdi. Çünkü dediğim gibi belli bir şekil kurdum yani açılara değer verdim.) 

Her neyse hesaplamaları buraya atamayacağım için laf kalabalığına devam etmeyeceğim. Ancak çalışmadığını hesapladığıma gönül rahatlığı ile inanabilirsin. 

Bu arada küçük bir ekleme,, serbest düşüşte olan cisimlerin ağırlıkları yoktur...

tarihinde Sütlü Kase tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 131
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

4 minutes ago, Smile Buddha said:

seninde ondan farkın yok.

senin ismini başında birde prof doç vb  eklentiler var.

Kartal gözünü tek piksellik kameraya benzetip ortaya somut bir şey koyamadan sıvışıp gittin.

uzayda cisimler enerji kaybetmezler diye iletin hala duruyor. :)

Haaa, anlaşılan o ki, senin lafı götünden anlama sendromun var.

Git tek piksellik kamera nasıl çalışırmış, öğren madem. Bunu ben mi keşfettim, gizli saklı bir şey  mi bu? 

Ve gene eminim, uzayda cisimler enerji kaybetmez gibi bir lafta, gene götünle anladığın bir laf. zira, aha şurada güneş varken, o enerji kaybettiği için biz burada ısınabiliyor iken, benim böyle bir laf etmeyeceğim aşikar. Yani, git önce lafın doğrusu neymiş, onu bir anla, öğren.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, anibal yazdı:

Haaa, anlaşılan o ki, senin lafı götünden anlama sendromun var.

Git tek piksellik kamera nasıl çalışırmış, öğren madem. Bunu ben mi keşfettim, gizli saklı bir şey  mi bu? 

Ve gene eminim, uzayda cisimler enerji kaybetmez gibi bir lafta, gene götünle anladığın bir laf. zira, aha şurada güneş varken, o enerji kaybettiği için biz burada ısınabiliyor iken, benim böyle bir laf etmeyeceğim aşikar. Yani, git önce lafın doğrusu neymiş, onu bir anla, öğren.

sana  tek piksellik merayı sormuyoruz.

nasıl kartalın gözünü o kamereya benzettiğini soruyoruz?

anladınm ı şimdi?

birberi karşılıklarını göstreceksin

ortaya sıçıp kaçmayacaksın. :)

Sitelerde Paylaş
6 minutes ago, Smile Buddha said:

sana  tek piksellik merayı sormuyoruz.

nasıl kartalın gözünü o kamereya benzettiğini soruyoruz?

anladınm ı şimdi?

birberi karşılıklarını göstreceksin

ortaya sıçıp kaçmayacaksın. :)

Boş boş laf üretiyorsun. Ne dedik biz orada? Görüş kabiliyeti, piksel sayısına bağlı değildir. Yeterince açık mı, değilse, bilale anlatır gibi de anlatırız. Tek pikselle dahi, yeterince iyi görüş elde edersin. Görüş, yani ortamdan görüntü olarak informasyon alma işlevi, piksel sayısının bir fonksiyonu değil, sensör verisinin nasıl işlendiğine bağlıdır. Yani, kartal gözü, tek piksellik bir kameraya benzer. Az pikselle, çok bilgi elde eder. 

Ha, sen anladın mı bunu, elbette anlamadın. Anlamak istiyorsan, götünel değil, kafanla anlamayı dene.

Sitelerde Paylaş
27 dakika önce, anibal yazdı:

Yani, kartal gözü, tek piksellik bir kameraya benzer. Az pikselle, çok bilgi elde eder

Tek piksel = az piksel mi oluyor.

Sonra gelde söyleneni anla.

kartal gözü su kadar piksellidir denilmiyor. Sadece makinalar ile kiyaslanabiliyor.

https://evrimagaci.org/insan-gozu-kac-megapikseldir-1373

Sitelerde Paylaş

@administrator Konu ve iddia çok sivri olduğu için en başından beri bana sataşılıyor. @DreiMalAli ve @anibal trafından. Ben konuyu gerçekten anlayabilecekleri şekilde tüm fiziksel ve matematiksel becerimlerimle aksi yöndeki iddialarına cevaplar veriyorum. Cevaplar işlerine gelmediğinde küfür edip yazılanları okumuyorlar. Sonra bir kaç ileti sonra ben aynı şekilde karşılık verdiğimde raporlayıp tavanarasına gönderilmesine sebep oluyorlar. Küfürler ile ilgili raporun biri bana ait sanırım onu bir başkasının yazdığını sanıp konumu tavanarasına göndermişsiniz.

Lütfen bu başlığı hak ettiği yere AteistCafe'ye hatta mümkünse bilim forumuna taşıyın. Ben bunu hak etmedim.

@administrator

Sitelerde Paylaş
40 minutes ago, deadanddark said:

Tek piksel = az piksel mi oluyor.

Sonra gelde söyleneni anla.

kartal gözü su kadar piksellidir denilmiyor. Sadece makinalar ile kiyaslanabiliyor.

https://evrimagaci.org/insan-gozu-kac-megapikseldir-1373

Kafanla analmaya çıkarsan, yeterince nöronun var, pikselden farklı olarak. Burada eşlem değil, benzerlik deniyor, anlamak o kadar zor mu? Tek piksel kamera, ışık işleme teknolojisi kullanarak, bir piksellik sensörle bir sürü bilgi çıkarır. Kartal gözüde benzer şekilde, az piksele sahip olduğu halde, çok çok daha fazla bilgi çıkarır. 

Şu ufak kafalarınızın alması için izah edeyim. KArtal gözü, diyelim 5 megapiksellik bir şey. Bu çözünürlükteki bir kamera ile, kartalın olduğu yerden karşı ovanın resmini çekerseniz, optiğinize bağlı olarak, belli bir piksel başına ayrıntı ölçüsü elde edersiniz. Diyelim mesafe 1000 metre, optiğiniz şu şu büyütme gücünde. Elinizde olan resimde, bu durumda -örneğin- her piksel 1m ye 1m bir alana karşılık gelir, daha küçük şeyler ayırt edilemez. 

ama aynı özelliklere sahip, yani çözünürlük olarak, mercek olarak o kaliteye sahip olan kartal gözü, o mesafeden, 10cm boyundaki fareyi kolayca ayırt edebilir. Bu, gözünün daha yüksek çözünürlüklü olmasından değil, elde edilen imajı kartal beyninin işleme kapasitesinden kaynaklanır. Size söylediğimiz şey bu. Siz ise, sanki kartal gözü ile, tek piksel kamera eş şeylermiş gibi sayıklıyorsunuz. Tek piksel kamera, tipik çekim halinde tek bir şey üretir: kocaman bir gri, beyaz veya siyah nokta. Ama siz, bu kamerayı uygun şekilde kullanırsanız, böyle bir piksel çekim ile, örneğin 64x64 piksellik görüntü elde edebilirsiniz. 

Size dediğimiz şey bu. Bir türlü şu angutluğu atmamaışsınız anlaşılan. Kartal gözüyle tek piksel kamera arasında bir eşleme kuramazsın. Ama, çalışma yöntemleri benzerdir, ikiside, daha yüksek ayrım (çözünürlük) yeteneği değil, görüntüyü işleyerek aynı ayrım seviyesinde çok daha yüksek bilgi elde etme prensibini kullanır. Bunun dışında, biri tek piksel kamera, öteki organik göz, ne alaka? 

Tabi kıçıyla anlamayı şiar edinen tipler, buradaki "görme gücü, ayırt etme kapasitesi, gözün piksel sayısına bağlı değildir, azıcık pikselle çok çok daha ayrıntılı sonuç elde edilebilir, bakınız: tek piksel kamera" izahını, götüyle anlayıp, amanda kartal gözün, tek piksel kamera imiş gibi sayıklar durur, o başka mesele. Sanırım burada geçerli olan, piksel değil, nöron meselesi, anlaşılan bu elemanların beyinlerinde yeterince nöron yok. Bak bu nicel bir şey, nöron sayısı, bilgiyi anlama kapasitesini doğrudan etkiler zira.

Sitelerde Paylaş
48 minutes ago, John_Ahmet said:

@administrator Konu ve iddia çok sivri olduğu için en başından beri bana sataşılıyor. @DreiMalAli ve @anibal trafından. Ben konuyu gerçekten anlayabilecekleri şekilde tüm fiziksel ve matematiksel becerimlerimle aksi yöndeki iddialarına cevaplar veriyorum. Cevaplar işlerine gelmediğinde küfür edip yazılanları okumuyorlar. Sonra bir kaç ileti sonra ben aynı şekilde karşılık verdiğimde raporlayıp tavanarasına gönderilmesine sebep oluyorlar. Küfürler ile ilgili raporun biri bana ait sanırım onu bir başkasının yazdığını sanıp konumu tavanarasına göndermişsiniz.

Lütfen bu başlığı hak ettiği yere AteistCafe'ye hatta mümkünse bilim forumuna taşıyın. Ben bunu hak etmedim.

@administrator

Senin hakettiğin tek yer, foseptik çukuru, neyin tantanası bu?

Fiziksel, matematiksel beceriymiş, deme ya... Fiziği yok sayan dangalağın tekisin, neyine senin beceri falan. Fiziksel beceri dediğin, kıçından sallama becerisi, matematiksel beceri dediğin de zırvalama becerisi, başka bir şey görmedik şurada. Bir de gelmiş, hala zar zar zırlıyorsun.

Cevapmış, ne cevabı? Sallamaktan, saçma salak sayıklamaktan başka bir şey mi yaptın ki, hala çıkmış bir de cevap falan diyorsun? Bin senedir çalışmadığı bilinen, üçkağıtçıların, madrabazların teranesi olup gelmiş fırıldakları hala amanda fizik yanlış, bunlar doğru diye zırvalayan sen değil misin? Gitmiş yotube'da, birayı çekip çekip teker çeviren adamın videosunu koymuş,  neymiş efenim, üniversitede ispatmış.. Lan gerzek, millet bisiklet tekeri bulup üç demir kaynatmaktan aciz mi sanıyorsun sen? Bir sen akıllısın, bu kadar millet salak, öyle mi, bunu görmeyecek, düşünmeyecek? Sen şurada, gelmiş milletin aklına sövüyor, fikrine küfrediyor, mantıkla dalga geçiyorsun, başka bir şey yaptığında yok.

Ve tabi ki bu götten uydurma zırvalarının da olması gereken yer, foseptikten ibaret olacaktır. Yat kalk şükret adminlere, tavanarasına koymuşlar, bana kalsa direk klozete giderdiniz sen ve bu zırvalıklarınız...

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
On ‎22‎.‎6‎.‎2020 at 00:42, John_Ahmet yazdı:

190219214_zdevinim.png.f4b3b6a57a0952a87a9ce08c5846cb80.png

Bu sistem alttan daha yüksek bir su tüpüne bağlanır. Suyun kaynağı konumundaki o daha yüksek  olan tüpün ağzı kapatılır ve böylece bu resimde gördüğümüz düzenekteki suyun fışkırması durdurularak sabitlenir.

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, EK yazdı:

Bu sistem alttan daha yüksek bir su tüpüne bağlanır. Suyun kaynağı konumundaki o daha yüksek  olan tüpün ağzı kapatılır ve böylece bu resimde gördüğümüz düzenekteki suyun fışkırması durdurularak sabitlenir.

deha adamsın.

Bunu hiç düşünememiştik. :0_80cbc_37a71a73_L:

tarihinde Smile Buddha tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 22.06.2020 at 00:42, John_Ahmet yazdı:

İnsanoğlunun bilimsel yarı bilimsel ve sahte bilimsel arayışları olmuştur, doğanın sırlarını akıl erdirmeye başladığından beri... Ölümsüzlüğü getirecek ''hayat suyu'',kurşunu altına dönüştürecek ''filozof taşı'', dış kaynaklara bel bağlamaksızın kendi enerji öz kaynaklarını seferber edip sürekli çalışacak ''devri daim makinesi'' bu arayışların başında gelir. Bunlar bir tür tutku gibi girmişlerdir insanların kafasına... Girdikten sonra da çıkmamışlardır.
Elinde biraz mekanik yatkınlığı bulunan,iki teli bağlayıp elektrik arızalarını giderebilen, biraz boş zamanı,biraz sabrı, biraz öz güveni bulunan herkes bu arayışların içindedir. Hele ''devri daim makinesi için özellikle geçerlidir

Bu başlık altında çalışabileceğini düşündüğüm kendi tasarımım olan özdevinim makinelerini paylaşacağım.

Kütleçekimi kaynaklı devridaim (özdevinim) sistemlerinin çalışmayacağının söylenmesi tamamıyle 20. yüzyıl yanılgısıdır. Üstelik termodinamik yasalara aykırı olduğunun söylenmesi tamamen cahillikten ve deney gözlem eksikliğinden ve yeterli fiziksel açıklamaların yapılamamasından kaynaklıdır. Bu sistemleri yeteri kadar büyük hazırladığınızda kesinlikle çalışıyorlar.

İlk tasarımı paylaşayım. Tasarımda şekildeki gibi ibrik görünümünde uzunca bir kabın içerisine kayışlı bir döner düzenek monte edilmiştir.Üzerindeki yaklaşık 0,9 g/cm3 olan cisimler eşit aralıklarla kayış boyunca sabit şekilde montajlanmıştır. Suyun içerisindeyken kaldırma kuvvetlerine mağruz kalırken suyun dışında yerçekimine tabidir ancak bu kuvvetler dönme ekseni yönünde olduğundan sistemi saat yönünde döndürmektedir.

190219214_zdevinim.png.f4b3b6a57a0952a87a9ce08c5846cb80.png

hocam özdevinim diyon felsefeyi çöpe atıyon cehalette sınır tanımıyorsun bir idelar  dünyası fikrine bir bak özdevinimin ne olduğunun ve günümüze nasıl geldiğini bir anla önce...

Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...
On 29.06.2020 at 00:18, Sütlü Kase yazdı:

Aslında şanslı sayılırsın @John_Ahmet sistemin neden çalışmadığını kağıda döktüm sayılır. Ufak tefek gösteri hesaplamaları kaldı sadece grafik ve açıklama için. 

Yinede bunları bir programla görsel olarak hazırlayacak vaktim yok şuanda fırsat bulursam hazırlar buraya bir yere atarım. 

Yinede kısa özet geçersem,

Sistemin benim yerleştirdiğim şekilde ( çarkın ve ağarlıkların anlık duruş konumları için) sistem -12Nm lik bir dönme momenti etkisinde kaldı. (Saat yönü pozitiftir ayrıca ağarlıkların düşme yönüdür) 

( Disk çapı 1m, ağırlıklar 10cm 2kg türdeş ve düzgün, 30 derece aralıklı -12 adet -alınmıştır.)

Gördüğüm kadarıyla moment değişimi ötelenmiş bir kosinüs eğirisinden ibaret. Bazı noktalarda pozitif bazı noktalarda negatif moment etki ediyor. ( Benim hesapladığım bölge, eğrinin negatif tarafında kalan yerdi. Çünkü dediğim gibi belli bir şekil kurdum yani açılara değer verdim.) 

Her neyse hesaplamaları buraya atamayacağım için laf kalabalığına devam etmeyeceğim. Ancak çalışmadığını hesapladığıma gönül rahatlığı ile inanabilirsin. 

Bu arada küçük bir ekleme,, serbest düşüşte olan cisimlerin ağırlıkları yoktur...

Sen hiç bir şeyi kanıtlamadın. O sistemde yalnızca ağırlık kuvvetlerini ve ağırlık merkezi değişimini dikkate alarak yapacağın hiç bir hesapla da anlayamayacaksın.

Sadede gelir ve merkezcil kuvvetlerin peek yaptığı noktaları tespit edip buradaki enerji fazlalığını sisteme nasıl aktaracağının bir yolunu bulursan bu sistemlerin çalışan versiyonlarının çalışma prensiplerini anlamaya başlayacak ve belki bir tane de sen yapabileceksin.

Burada bahsettiğim huni ya da suyun kaldırma kuvvetinden faydalanan düzeneği incelerken kapiler sıvı yükseltecini düşünün. Orada kapiler sıvı yükseltecinde su tekrar huninin içerisine akacak kadar yükselemese bile çapı kısalan hortumun ucunda huninin içerisindeki su seviyesinden daha yükseğe kadar erişebiliyor. İşte buradaki oluşabilecek yükseklik farkından faydalanabilecek sistemin çok kötü çizimli bir versiyonudur bu! 

Gerçi kapiler sıvı yükseltecini daha sonra yapmayı başardılar. Geçmişte neden başarısız olduğunu "devridaim makinesi" başlıklı vikipedi sayfasından okuyabilirsiniz.

220px-Boyle'sSelfFlowingFlask.png

https://tr.wikipedia.org/wiki/Devridaim_makinesi

Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...